Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) Muerte válasza egyedülülő (#3150) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A BF3 és BF4 rendesen kihasználja mind a 4 magot ezért nem tűnik fel a különbség,de ha egy 64-es multi full hent mapra felmennél,ahol folyamatos kemény attack van akkor ott meglátnád a különbséget 3,5GHz és 4,2GHz között.FPS-ben is és folyamatosságban is.Jó példa erre akár egy Maffia 2 benchmark is,nézd meg mennyit kapsz alap procival és mennyit kicsit megrántva,pedig az egy jól optimalizált játék volt.

(#3152) havast


havast
aktív tag

Ismet visszatertem kozetek, igaz most AW17-el, nem 18-al. Valakinek van tapasztalata esetleg, GTX880m-re lehet upgradelni a 770-emet?

Konkretan erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#3153) egyedülülő válasza Muerte (#3151) üzenetére


egyedülülő
őstag

Elég sokat multiztam, sőt szinte csak multiztam mindkettő játékkal. Viszont mint már mondtam, simán ment a játék multiban 64-es mapokon az általam írt beállításokkal. Röcc, szaggatás sehol. Max azt tudom elképzelni, hogy egy "olyan" procin még több fps-t produkált a játék, de ami 60 fölött van az nekem már nem létszükséglet. Jó ha van, de bőven elvagyok nélküle.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#3154) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy Asus k53sk-sx015v

VGA-t cserélnék benne, jelenleg egy 7610m 2 GB DDR3 VGA van benne, de nem tudom melyik MXM foglalatos, itt van pár kép:

i7-2670QM van benne szóval jöhetne valami combosabb bele ha megoldható, persze az nélkül hogy a gép megfőljön, fogalmam sincs mekkora a TDP-je ennek a kártyának, de hasonló étvágyút keresnék.

Ötlet?

UI: újrapasztázáskor szemebsültem vele hogy cserélhető a VGA, használtan vett gép, fogalmam se volt róla :))

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3155) Muerte válasza egyedülülő (#3153) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tudom hogy simán ment de ha nincs viszonyítási alapod akkor nem érted miről beszélek.Magasabb órajel = még simább,pörgősebb,robbanékonyabb amikor rengeteg az effekt,magasabb min.FPS.Az tökmindegy hogy 80 vagy 100 a max. FPS,de az nem hogy fix 60 vagy beesik helyenként 40-re.

[ Szerkesztve ]

(#3156) kreten67 válasza sagit (#3154) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért az Asus gépekben nem ilyen egyszerű a vga csere.
Nem jó bele csak a saját asus vga ,és a bios sem támogatja az upgradet (másik erősebb vga cserét).
Egyszóval ne keresgélj bele szabvány MXM kártyákat,csak a belevaló asus vga megy benne.

Pl:[link]

(#3157) sagit válasza kreten67 (#3156) üzenetére


sagit
addikt

óóó akkor korai volt az öröm

ez a vga meg kicsit drága, 200€-ért vettem az egész gépet :DDD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3158) kreten67 válasza sagit (#3154) üzenetére


kreten67
senior tag

Arra is számíthatsz a cserénél ,ha eredetileg ATI vga van benne akkor azon a lapon az Nvidia kártya nem biztos hogy elindul,pláne ha a vbios chip az alaplapon van és nem a vgán.
Velem ez így egy Asus m70 cserélhető fordított mxm2 vgás notinál sajnos megesett.
A gyári ati 3650 vga helyére egy Nvidia 9650-est rendeltem ami szintén Asus m70v-be való, és csak az a "V" jelzés volt a két gép között a különbség és ennyi elég is volt ahhoz hogy ne működjön benne az Nvidia kártya!
Szóval az az Nvidia vga amit az előbb linkeltem lehetséges hogy nem is működik a gépedben!

(#3159) sagit válasza kreten67 (#3158) üzenetére


sagit
addikt

ááá akkor ezzel nem tökölök, barátnőmnek így is megfelel

sims4 így is megy maxon :DDD
csak a lol még nem az igazi, az futhatna stabilabban
gpu tuning játszik vagy az se az asusokon?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3160) kreten67 válasza sagit (#3159) üzenetére


kreten67
senior tag

Csak azért mert a gépedben a vga cserélhető,attól az még nem gamer noti.
Én a helyedben nem kínoznám a gépet rendszeresen játékokkal,különösen nem az újabb nagy gépigényűekkel ,mert a végén kényszerböl kell majd vgát cserélni benne.
A tuningot végképp felejtsd el,de ha már itt járunk egy progival (AIDA64 vagy HWINFO) nézd meg a GPU és a CPU hőfokát terheletlen és terhelt állapotban és akkor majd okosabbak leszünk ,hogy mire jó a géped.

(#3161) sagit válasza kreten67 (#3160) üzenetére


sagit
addikt

Tudom hogy nem gamer noti. Nem az én gépem hanem a barátnőmé. Azért ide írtam ( és az asus topikba) mert gondoltam az itteniek benne annak az mxm témában.

Új játékokkal a mostani Sims 4-en kívül nem nem játszik semmivel, az meg megy maxon 1366*768-ban.
League of legends-el játszunk még de az nem nevezhető újnak, az viszont beesik Teamfight-nál 60 FPS alá.

Melegedést lemérem, de pont ma pasztáztam újra azzal a pasztával amit itt olvastam ebben a fórumban. (GELID Solutions GC Extreme )

Most próbálgattuk de a venti sokkal lassabb fordulaton megy, felrakok valami monitorozó appot hogy megnézhessem a hőfokokat.

A gpu meg talán kis tuningot elviselne, talán az afterburner tud vele valamit kezdeni.

A procin szoftveresen nem lehet kikapcsolni a HT-t? Mert a biosban semmit se lehet állítani, szükségünk nincs rá, melegedést nem tudom mennyire befolyásolja.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3162) sagit válasza sagit (#3161) üzenetére


sagit
addikt

Játszottunk egy lol-t.

GPU: 63ˇC
CPU: 87-88ˇC

GPU kihasználtság: 80-100%
CPU kihasználtság: 60-80% (mind a 4 magra mérte az afterburner, de ezt nem hiszem el)

Hűtőventilátor: 30%

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3163) kreten67 válasza sagit (#3162) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem is vészes! Én rosszabbra számítottam ami a GPU-t illeti.

(#3164) sagit válasza kreten67 (#3163) üzenetére


sagit
addikt

dobok majd egy log fájlt holnap :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3165) Ursache


Ursache
senior tag

P8171

Viszik az egyik gtx 680m-et, ki lett herélve szegényke, de még így is darál: 1008/2200MHz, proci 4GHz-re rántva.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3166) Muerte válasza Ursache (#3165) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem rossz 680M-től,még mindig elég ütős kis kártya az,a 770M,860M-et megeszi reggelire :)

(#3167) Muerte


Muerte
Topikgazda

Pár 980M gameplay: Aftershock X175 , Asus G751JY, MSIGT72 : Aftershock, Asus,Asus,MSI A második Asusos linken az AC4-ben látszik amiről beszéltem hogy mekkora procilimit tud lenni egy rossz konzolportban,tisztán az alacsony órajel miatt csak ennyi az FPS semmi másért,ráadásul közel sincs a maximum grafikán... nálam kimaxolva minden 2TXA élsimítással fix 60 és annyival meg nem erősebb már szerintem a 780M sli,csak éppen 4,3GHz a proci órajel amiből 1db magot hajlandó használni a játék.

(#3168) kreten67 válasza Muerte (#3167) üzenetére


kreten67
senior tag

Régebben használtam valamilyen progit arra ,hogy kényszerítse az adott alkalmazást a proci összes mag használatára.
A nevére már nem is emlékszem,de az biztos hogy jól működött pl: a Playstation2 emulátor használatánál mert a kezdeti szakaszában az istenért se akarta a 2 és 4 magot használni.
A progi indításánál kellet megmutatni egy ablakban a kényszerítésre szánt játék exe fájlt.

(#3169) Mikulásbá válasza kreten67 (#3168) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Komoly gamerektől kérdezném:miért a vezetékes egér a jobb játékhoz?Milyen játékhoz fontos a vezetékes?
A mai modernebb vezeték nélküliek érzékelői már elég gyorsak,DPI váltás is van.
Ennyire lényeges a gyorsaság-tehát észrevehető?

[ Szerkesztve ]

(#3170) Kasya válasza Mikulásbá (#3169) üzenetére


Kasya
nagyúr

A latency (input lag) miatt. Bar az ma mar inkabb szamhaboru a legtobb esetben. A gamer vezetekes eger 1ms alatt reagal, mig a gamer wireless altalaban 5ms.
Pl. egy Logitech G700 2ms-es idovel bir wireless modban. Ha pedig az ember sokallja (vagy csak lemerult az aksi), meg mindig radughatja usb-re, amitol 1ms-re esik az ido ;]

Azert hozzateszem, hogy a komolyabb wireless egereknel a par ms-es idot nem lehet eszrevenni. Ellenben egy gagyibb, vagy Microsoft eger tud olyan helyzeteket hozni egy FPS jatek alatt, mikor a gepet is kodobna az ember idegessegeben. Lag, akadas, lassu reakcio.

[ Szerkesztve ]

(#3171) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

A 2 gép közti különbség érhet 45.000 forintot?

Asus N551JM (ezüst - fém) • Intel Core i5 • 4200H • 8GB • 1TB • 15.6 • 1920 x 1080 • FULL HD LED (TN paneles) / matt • GeForce GTX 860M 2GB • DOS • 2 + 1 év garancia
br.: 244.900Ft

Asus G551JM (fekete - fém) • Intel Core i7 Quad Core • 4710HQ • 8GB • 1TB (7200rpm) • 15.6 • 1920 x 1080 • FULL HD LED (TN paneles) / matt • GeForce GTX 860M 4GB • DOS • 2 + 1 év garancia
br.: 289.900Ft

Ha jól látom, csak a proci a különbség, illetve a VGA ram. Multikban kijön ez a különbség, mert ha csak 5%, mert úgyis VGA limit lesz, akkor nem költenék el rá pluszba ennyi pénzt...
Illetve tuti, hogy a külső kinézetén kívül nincs különbség pl. hűtésben vagy panel minőségben az N és a G között?

[ Szerkesztve ]

(#3172) Mikulásbá válasza Kasya (#3170) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Értem,köszi.Az előző G75 és G750 gépeket vezetékes gamer egérrel használtam,de a géppel együtt odaadtam azokat is.
Most csak vezeték nélküliek vannak,egy Logitech M705 és egy Gigabyte GM-ME600 (meg pár kisebb)
Arra gondoltam,a Logitech már elég komoly lehet játékra is,DPI váltó van benne.
Majd később beruháznék egy jobb vezetékesre,vagy ami még átfutott a velőmön,hogy meghirdetem a 2 v.nélkülit egy vezetékes gamer cserére.
Szerintem az az idő,amit írtál(1 ms és 5ms) nem nagy különbség,nem hiszem,hogy észrevenném.

(#3173) Kasya válasza Mikulásbá (#3172) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itt egy online teszt. Probald meg. Most ceges gepen vagyok egy Genius DX-220-al. Se a gep, se az eger nem nagy szam, de azert a 857ms amit kapok, kicsit soknak tunik. Otthoni rendszerrel majd tesztelem menyire korrekt a teszt.

(#3174) wanted5 válasza Kasya (#3173) üzenetére


wanted5
őstag

érdekes teszt, de ezzel inkább a saját reakcióidődet méred és nem az egér késleltetését :D
én 220 ~ms-ot kaptam, hát van még mit fejlődnöm :D

(#3175) Kasya válasza wanted5 (#3174) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jah..mire vegigolvastam pontosan mi is ez, es nem csak vakon nyomom az egeret, le se irom. :B :W

(#3176) latger válasza Mikulásbá (#3169) üzenetére


latger
tag

Nekem ilyen van. Erre elvileg azt irja kevesebb mint 1 ms. Es eleg jol programozhato.

(#3177) Mikulásbá válasza latger (#3176) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jónak néz ki-én nem programozom,csak használom.
Egyelőre marad a Gigabyte,nagy,nehéz,majd kiderül.
Az RT5 tetszik.Itthon lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#3178) noco79 válasza Dreadloord (#3171) üzenetére


noco79
tag

Szerintem simán megéri azt a plussz pénzt - az i7 az 4magos és a 4 giga Vram fog majd kelleni pár év múlva.

Viszont várd meg még lesz hozzá valami teszt mert lehet a hütése nem lesz az igaz......

(#3179) latger válasza Mikulásbá (#3177) üzenetére


latger
tag

Ugy latom par helyen. De azert nem annyira elterjedt. Nekem az R3A van es nagyon meg vagyok elegedve vele, kenyelmes fogas, gyors reakcio ido, aluminium talpai vannak amik nagyon brutalisan csusznak egy jo gamer egerpadon (igazabol barmilyen feluleten, ha meglokom egy kicsit atcsuszik a kozepes meretu egerpadon) es radasul nem is kopik. Mondjuk en elotte is a4techet hasznaltam az X5 szeriat mar tobb mint 5 eve es sose volt gondom veluk, de ugye azok vezetekesek en meg laptophoz azt nem akartam.

(#3180) Mikulásbá válasza latger (#3179) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszi.Mint kiderült én rosszul kerestem. :B
Ez lesz akkor,meglátjuk meg tudjuk-e egymást szokni. :DDD

(#3181) NTonee válasza noco79 (#3178) üzenetére


NTonee
veterán

már van hozzá teszt, throttlingol alaposan. Játékok közben 92-93 fokos a cpu, prime95-el 96fokig melegedett. A gpu viszont 85 körül talán megállt, ha jól emlékszem.
Az G551 topikjában írtam is, hogy talán egy i5-el nem lenne ennyire forrófejű. Utána jött az infó, hogy lesz 4200H-val az N551, bár gondolom a G is előbb-utóbb.

Mikulásbá: én sem programozom, nekem nincs is mit. :) Razer Abyssus-t tologatok, nagyon szeretem, pláne hogy ezt is a G53-hoz kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

(#3182) conqver


conqver
aktív tag

Esetleg vezetékesben nagyon jó a Roccat Kone XTD!

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#3183) Mikulásbá válasza conqver (#3182) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Roccat Kone + egerem volt régebben,szerettem,tényleg jó.

G750JH

[ Szerkesztve ]

(#3184) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!erről mi a vélemény szakmai szemmel?:
http://hardverapro.hu/apro/gamer_clevo_deviltech_i7_quad_sandy_nvidia_gtx_680m_8_gb_1600mhz
játékra kellene természetesen,hosszú távra terveznék.bírja a strapát?(melegedésre gondolok)
ha hordozva lesz max autóval,szóval nem buszon ilyesmi nem gáz ha nagy!

(#3185) Goblin12


Goblin12
őstag

Nem a megfelelő topik, de a G500-nál feljebb árban nem adom, rohadtul felesleges. És teljesen jó ez az egér. :K Mondjuk msot már csak a G500S kapható egy valagra való felárral, de a sima g500-at 4 hnapja még a Saturn/MM-ben dubálták 29,99€(!)-ért. :))

(#3175) Kasya: Nekem elég jó szórakozás, sikerült egy 32 ms-t klikkelni Prs is megvan és a fenti egérrel készült, szóval. :C

[ Szerkesztve ]

(#3186) Molk


Molk
tag

Sziasztok.

Egy új laptop vásársása előtt állok ami az Asus G551 vagy a Lenovo Y50 lenne.
Mind a kettő nagyon szép és jó, de persze nem tökéletes egyik sem.
A Lenovo hátránya (Számomra!) a:
- Nem túl szép TN panel
- Kétes hírnevű szerviz

Az Asus hátránya:
- "Kissé" magas Cpu hőfok
- ???

Az Asus-hoz ezt a cikket találtam mely szerintem elég részletes.
Mivel a szöveget nem értem (csak gugli fordítóval), ezért tud valaki még valamit mondani ami az Asus ellen szólhat?

Köszönöm a válaszotokat előre is. :)

(#3187) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Tudtok segíteni?:) [link]

(#3188) Kasya válasza Goblin12 (#3185) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hazaertem. Nehogy mar azt higyjetek, hogy "lassu felfogasu" vagyok, ezert csinaltam en is egy 32-eset :P
Nekem G700 van, de nem szeretem, mert nehez. Egy kisebb es konnyebb egeret szeretnek majd a kesobbiekben helyette. Ami viszont mellette szol, az a wifi, kis latency es usb-rol toltheto (hasznalat mellett).
Persze, az elem kivetelevel lehetne sulyozni :D

[ Szerkesztve ]

(#3189) NTonee válasza Grave_444 (#3187) üzenetére


NTonee
veterán

asus gépben nem tudsz vga-t cserélni. :( Ha az upgrade lehetőség fontos, akkor alienware gépet nézz.

Molk: asus ellen szól a G551 esetében, hogy nagyon magasra mászik a cpu hőmérséklet és throttlingol. A lenovo állítólag hűvösebben működik valamivel. Előny lehet a lenovonál, hogy 3év gari van rá, ami persze a hazai szerviz ismeretében sajnos pont semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#3190) Grave_444 válasza NTonee (#3189) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Értem, kár.

I7 820QM proci mennyire ajánlott? Ahogy nézem ezt sajna nem tudnám abban a chipsetben erősebbre cserélni.
MSI GX640-ról vélemény? Az említett proci és 7970M lenne benne. ;]

180 max 200K-ból kijönne ez vagy amilyet szeretnék, Alienware nagyon felejtős.

I7, 8GB, GTX560-660M vagy erősebb amd.. 7970m például, ez már elég jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#3191) NTonee válasza Grave_444 (#3190) üzenetére


NTonee
veterán

Az intel+radeon párosításokat inkább kerüld notiban, mert többnyire katasztrófálisan működik az enduro. MSI-t ne, de azt meg főleg ne!

szerk: 200-ból nem tudom, mit fogsz tudni kihozni. :( Ez nagyon kevés egy izmosabb géphez.

[ Szerkesztve ]

(#3192) havast válasza NTonee (#3191) üzenetére


havast
aktív tag

Y580-at. Tuti kis gépsas, ha talál egy megbecsultet. 1000x jobb mint az utódai. Tapasztalat. Y szériából volt alkalmam mindet használni honapokig.

Ha upgradelni szeretne akor valami regebbi Clevo johet szoba max. szerintem. De igy tanacstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#3193) NTonee válasza havast (#3192) üzenetére


NTonee
veterán

de az is kiesik, sőt szinte minden kiesik, ami nem aw, ha fontos az upgrade lehetőség.
Amúgy igen, az jó masina volt. Ha félredobjuk ezt az vga csere dolgot, akkor ennyiért már G75 is előkerülhet amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#3194) Goblin12 válasza Kasya (#3188) üzenetére


Goblin12
őstag

Na és még én örültem a 32-nek, de én nem Photoshopoltam ám. :N G500-ba is annyi súlyt pakolsz amennyit szeretnél ha akarsz egy téglát is ráköthetsz. :DDD . Komolyra: G700 baromira gagyi benyomást keltett bennem a zokkal a puha gombjaival, a G500-nak rendes megnyomható gombjai vannak a G700-nak meg ilyen nem is tudom hozzáérsz és már megnyomtad gombjai vannak. Részemről offos. :R

(#3195) kreten67 válasza Grave_444 (#3190) üzenetére


kreten67
senior tag

Az asusban akkor tudsz vga upgradet kivitelezni ,ha az adott típusból adtak ki erősebb vgás verziót is,és tudsz olyan vgát szerezni.
Nem tudom miért az Alienware a felejtős,mert abból akár egy régebbi R2 vagy R3 is szinte napjaink követelményeinek megfelelően tudod upgradelni ráadásul relatíve olcsón van hozzá alkatrész . Részemről inkább az MSI a felejtős,és most nem szeretném részletezni az okait.

(#3196) Grave_444 válasza kreten67 (#3195) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha linkelnél párat megköszönném, nem ragaszkodok semmihez, a legjobbat akarom az adott keretből.

Azt kétlem, hogy 200-ért mutatsz másik gépet 7970m szintű kártyával. :)

(#3197) Kasya válasza Goblin12 (#3194) üzenetére


Kasya
nagyúr

Painttel vagtam :P
A gombnak a nyomasa jo, azzal nincs gond. A gorgo az brutal jo, de csak bongeszeskor. Sok jatek nem tamogatja a folyamatos gorgest es csak rosszabb a hatas. Osszessegeben lassan ket eve vagyok az egerrel, de mar nagyon herotom van a sulyatol...en magam sem tudom miert nem valtottam meg.

(#3198) RaiDan válasza Molk (#3186) üzenetére


RaiDan
csendes tag

[link]

Egy angol cikk ha érdekel...

(#3199) kreten67 válasza Grave_444 (#3196) üzenetére


kreten67
senior tag

Nos abban igazad van hogy 200-ból ez nem jön össze Alien lógó alatt,de az MSI sajna egy fostalicska.
Jelenleg nem tudok konkrét gépet,de Asus-ból volt már itt az Hardveraprón használható 200 környékén.
Esetleg kicsivel többért nemrégiben tudtam egy Alien R3-ast i7 2630 ati 7970m vgával egy kisebb karc volt a kijelző előtti üvegen(ami nem is üveg) és az akku a végét járta és az ára 230- 240 volt.
Ráadásképp ebbe a gépbe későbbiekben akár egy 780 is bele rakható ,már ha az anyagiak engedik,de a lényeg hogy a lehetőség adott és emiatt kevésbé értéktelenedik a gép

(#3200) Grave_444 válasza kreten67 (#3199) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sejtettem, hogy ebben a topikban olyan embereket találok, akikkel nem fogok egyetérteni. ;]
200k fölé elvből nem megyek, nem mintha ennyi idősen diákként megendeghetném magamnak, úgy hogy legyen mellette életem...

Lehet magasak az igényeim, de karcosat rossz akksival nem szívesen vennék.

Miért is fos az MSI? Úgy tudom anno drága gamer gép volt és az eladónak szinte a hirdetett összeg háromszorosába van.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.