Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Muerte válasza Jazz (#6000) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hiába a fizikai 4 mag,jóval alatta teljesít mint a 4720hq,nagyságrendileg 20-25% difi a az I7 javára.

(#6002) alces válasza k-adi (#5995) üzenetére


alces
tag

Nézz végig az aprón, én is onnan merítettem az infót, azokhoz meg majd tudsz hasonlítani.

(#6003) Jazz válasza Muerte (#6001) üzenetére


Jazz
veterán

Ez alapján hajszálnyival, de tényleg erősebb [link]. (máshol meg olyanokat írnak hogy asztali i5 agyon össze-vissza veri mobil i7-et, aztán tessék.:) )
A "későbbi aranyár upgrade" teóriáról (előző hsz.) mi a véleményed?

free your mind

(#6004) Muerte válasza Jazz (#6003) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amit te néztél az egy szálon mért eredmények,4 szálon már nagyobb a különbség sokkal.4720hq vs 4460S vagy nemtom most akkor hogy mérnek ezek...ha lenne egy 3D11 fiziksz eredmény az i5-ről abból sokkal pontosabban le lehetne szűrni a különbséget.

A gyári hivatalos upgrade szerintem nem járható út mert túl drágán mérik a cuccokat,van olcsóbb megoldás is,ebay és társai.A gari marad a gyárilag összerakott konfigra,az upgrade pedig saját felelősségre.

[ Szerkesztve ]

(#6005) conqver válasza Jazz (#6003) üzenetére


conqver
aktív tag

Itt a Mobil VGA a combosabb :K
Ha megnézed a csúcs CPU 4790K 196EUR, itthon a használt 80K-ért megy :K
Nem is beszélve arról, hogy a Combosabb Mobil I7-esek árából vehetsz egy asztalit a gépbe :R

Shadow&Dust.....

(#6006) Muerte


Muerte
Topikgazda

Szeptemberben jön a 990M :Y , 180-190W TDP, teljesítményben ~ = 980M SLI, asztali GTX980 felett +20% :DDD
Ára valami brutál 1500-1700$ és még az sem 100% hogy mxm verzióban legyártják,mondjuk számomra az elég nagy kérdés hogy akarják azt a vaddisznót majd lehűteni...

(#6007) echterion válasza Muerte (#6006) üzenetére


echterion
nagyúr

Majd' 200 W egy laptopba? :Y

**********

(#6008) Muerte válasza echterion (#6007) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nem nagyon értem én sem hogy ezt hogy akarják kivitelezni... a legjobb eddig gyártott hűtések olyan max.130W-ig tudják biztonsággal végezni a dolgukat hoszútávon,de még +50-60W az baromi sok...

(#6009) Fücsök007 válasza Muerte (#6008) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez ebben a formában nem igaz. A Dell XPS M1730-as notiban 1 nyomtatott áramkörön van 2 GPU, ami 2*75W-ot fogyaszt tuning nélkül, viszont a két GPU külön hűtést kapott. A hely a lényeg, elvileg forrasztott lesz a GPU, viszont ha 2* annyira széles a hűtőfelület mint a szabvány hűtőknél, akkor 200W-ot is le kell tudnia hűteni a leendő notinak. :DDD :C Valószínűleg nem lesz MXM foglalatos a GPU, a mostani szabvány nem bírná ellátni kakaóval. :(

[ Szerkesztve ]

(#6010) Muerte válasza Fücsök007 (#6009) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez így amit írsz akkor lenne érthető és reális ha 2 magra osztanák el a kártyát,de én azt kizártnak tartom,az meg hogy nagyobb felület mint egy szabvány mxm nem jelent semmit,az Asusban is nagy lapát nyákja van mégse tudja rendesen lehűteni.

(#6011) Fücsök007 válasza Muerte (#6010) üzenetére


Fücsök007
őstag

Félreértettél, ha megnézed képről az M1730-as hűtését, akkor látható, hogy ott is megoldható lett volna annyi alumínium lamellával 1 asztali GPU-t is hűteni ha 4-5 hőcsővel érintkezne a batár nagy GPU-val, és 1 hőcső jutna az egyebekre. Egyébként maga a nyák nem igényelne 2* akkora felületet, kivéve ha nem 256 bites adatbuszról van szó, a plusz energiaellátás magában nem igényel ennyivel több helyet.

[ Szerkesztve ]

(#6012) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Itt látható, hogy egy helyről veszi fel a kakaót a vga. Itt a monitor csati van. Akkor nem volt erősebb GPU, így nem is tudott volna 1 GPU-s kártyával előrébb lenni Dell bácsi. Majd meglátjuk milyen lesz a cucc, de inkább 350W-os tápra tippelek, mint az MSI GT80 Titán esetében. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6013) Muerte válasza Fücsök007 (#6011) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ismerem,hát de pont ez az hogy ott 2 GPU van egy helyett,itt meg majd egyről kell lerántani a hőt...Asszem a 330W-os táp is dukál majd mellé lassan ami eddig alapon SLI-re is elég volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6014) misk@


misk@
tag

sziasztok!

ezt a gépet tervezem megrendelni:
[link]

Viszont lenne néhány kérdésem:
1., ha nem kérek bele procit, akkor azt itthon utólag "viszonylag" könnyen belel tudom rakni? mert ahogy nézem a hardverapron 58000,- egy bontatlan 4690k náluk meg ~84.000,-.
Ram-mal, ssd-vel ugyan ez a helyzet, de ezekkel gondolom nem lehet probléma

2., a gtx980m-hez elég a 230w-os táp vagy inkább a 330w-os kell?

3., melyik nyelvű billenzyűzet kiosztása áll legközelebb a magyarhoz, hogy csak át kelljen matricázni

köszi előre is

(#6015) Jazz válasza misk@ (#6014) üzenetére


Jazz
veterán

Az miért jó a schenkernek hogy ugyan azt a lapost clevo, vagy xmg néven futtatják?

Ez a vidkari benne amúgy MXM-es?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6016) misk@ válasza Jazz (#6015) üzenetére


misk@
tag

gondolom mxm-es, a gép ugyan az mint az xmg u705, csak jobban le lehet csupaszítani

(#6017) Jazz válasza misk@ (#6016) üzenetére


Jazz
veterán

Igen. U705-ben nem lehet proci nélkül venni pl.

Jól látom, hogy a P705-nél "Pro" gépnél oldalt van csak egy hűtés [link], míg a nála jóval olcsóbb A705 "Advanced" [link] notinál meg ugyan az dual hűtés van mint U705-nél pl.? Ebbe most mi a ráció.
(muszáj a kompromisszum, lejjebb kell szorítani a költségeket. Marad a bga.)

Szerk.: Jaa, hogy A705 nem IPS és dual hűtéses. Míg P705 IPS és egy hűtős. :C Micsoda marketing. "Mindkettőt akarod? Go -> U705".

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6018) Muerte válasza Jazz (#6015) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Clevo az anyacég,a többi cég OEM partnere neki,a gépek szinte ugyanazok minden esetben,max. a kasztnin vannak eltérések.

misk@ : Szándékosan rendeled Amcsiból? csak a vám,meg adó miatt kérdem,de gondolom tisztában vagy vele.A kártya persze hogy mxm-es,a procit sem nagy ügy berakni csak ki ne felejtsék a hűtőt is belőle..
A bill.az UK angolon megvan a helye az "Í"-nek,de nekem dán lokalizációs van,ez is teljesen vállalható át sincs matricázva.

[ Szerkesztve ]

(#6019) Jazz válasza Jazz (#6017) üzenetére


Jazz
veterán

XMG P705 ugyan azzal a konfiggal mint egy asus G751, kerek netto 100k-val drágább, és még csak egy hűtője van. Ehh nem értem hogy rakhattak ilyet erre a gépre. A nála gyengébb "Adnvaced" A705-ön GTX 965-el meg ott virít a dual hűtés. :(

free your mind

(#6020) misk@ válasza Jazz (#6017) üzenetére


misk@
tag

szerintem nem ugyan az a 2 hűtés az u705-nél így ránézésre összesen 7 hűtőcső van, az a705-nél "csak" 4

[ Szerkesztve ]

(#6021) Jazz válasza misk@ (#6020) üzenetére


Jazz
veterán

Igen. És P705 is dual, csak oldalt-hátul. (XMG honlapon ez nem látszott)

(#6018) Muerte75: Az hogy lehet hogy ennyivel jobb az U705 hűtése mint a G751-é? A desktop cpu-t 65TDP-vel lehűti 60°, míg a 45TDP-s G751 meg 80-90°-os? Lehet ez ennyivel gyegébb? Vagy csak gyárilag sz* pasztát használ az asus?

free your mind

(#6022) Muerte válasza Jazz (#6021) üzenetére


Muerte
Topikgazda

conqver gépébe 100W-os proci van és 80°C alatt tartja,gyári pasztával 4GHz feletti órajelnél ;)
...amúgy ha ezt a P705-öt nézegeted akkor azt azért tudjad róla hogy abban hegesztettek a motyók,upgrade nuku :N

[ Szerkesztve ]

(#6023) misk@ válasza Muerte (#6018) üzenetére


misk@
tag

ez egy német cég, szerintem nincs vám/áfa [link]

(#6024) Jazz válasza Muerte (#6022) üzenetére


Jazz
veterán

Tudom, evvan. Upgrade amúgy is egy vagyon, ami az MXM-et illeti (legalább is ezzel vígasztalom magam:) ) (sajnos egyszerűen túl drága U705, abból már autót lehet venni. Muszáj a kompromisszum, marad a bga.:S )

Viszont P705 is netto 100k-val drágább ugyanazzal a konfiggal mint egy G751. Ami meg 4 év gari bizonyos helyen/feltételekkel, plusz 100% subpixelhiba gari bizonyos felárért, plusz ugye magyar bill (nem szitázott, magyar nagyker), magyar gari. Ezek a pro-kontrák. (meg amit ismerünk mint meghiábsodási hajlam stb.).
Meg Asus bizalom program: [link] :C Ezt most komolyan gondolják asuséknál? 1 éven belül ha meghibásodik a gép, megjavítják, megtarthatod a gépet, plusz a teljes gép vételárát visszatérítik? Na ne baa... :D

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6025) misk@ válasza Jazz (#6024) üzenetére


misk@
tag

én úgy számolom, hogy kb 600.000ből megvan az alábbi konfig:
CLEVO P771ZM
gtx980m 8gb gsync, mxm
16gb ram
256-os ssd
i5 4690

az alaplap ill, a videokártya garis a ceg-nél, proci,ram,ssd meg itthon

(#6026) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Lenovo Y580-am cserélésén gondolkodom. Az lenne a kérdésem hogy megérné-e idén venni egy jobb gamer notebookot, vagy esetleg várható hogy jövőre jönnek a "skylake" procikkal és ddr4-el szerelt notebookok?

(#6027) Muerte válasza misk@ (#6023) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Persze hogy nincs... bocs,összekevertem egy másik céggel :D

(#6028) Tigibeeb válasza Muerte (#6027) üzenetére


Tigibeeb
tag

Lenovo y570( I7 , 6 gigaram , gf. gt555 ) laptopon menne szerintetek a Dragon Age Inq. ???

(#6029) k-adi válasza Tigibeeb (#6028) üzenetére


k-adi
nagyúr

i7 és 6GB ram? Az meg hogy jött ki...?

(#6030) Tigibeeb válasza k-adi (#6029) üzenetére


Tigibeeb
tag

Használtan vettem a gépet...

(#6031) echterion válasza Tigibeeb (#6030) üzenetére


echterion
nagyúr

Valszeg, de csak low-on talán. Virágboltit próbálnék a helyedben, aztán ha ok, akkor vedd meg. Én így szoktam.

**********

(#6032) Tigibeeb válasza echterion (#6031) üzenetére


Tigibeeb
tag

Virágbolti??
Tudnal segiteni?? :)
Elöre is köszi :)

(#6033) PreDox


PreDox
tag

Sziasztok!
Notebookot keresek...nem feltétlenül gamert.....
Melyik az a notebook vagy mobil vga amivel 1366x768-as felbontáson élvezhetően futna(45+ fps high)
a DIABLO 3 ???? Csak ezzel játszom, más játék nem lesz telepítve !
Nem kell IPS kijelző meg hogy matt legyen....felesleges extráktól mentesen akarom (max 100k)akár használtan is érdekel...
Néztem teszteket egy i3-as proci meg egy nvidia 740m 4gb ram társaságában már elvileg elég lenne.
Azonnal tennék bele egy 120 GB-os SSD-t....
Várom a tanácsokat ...Köszönöm :R

(#6034) WaterWawe válasza PreDox (#6033) üzenetére


WaterWawe
őstag

GTX660M

(#6035) k-adi válasza Tigibeeb (#6030) üzenetére


k-adi
nagyúr

Csak azért kérdezem mert ez ritka érdekes felszerelés.... Nekem is y570 van de i7 minek ebbe....?

______________
Amúgy ha már m vgak... gtx970 és 980 között mekkora a teljesítmény különbség? Notebookcheck en néztem a számokat de nekem a 3dmark, stb. számok nem mondanak semmit :D

[ Szerkesztve ]

(#6036) VL 1500


VL 1500
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Laptop vásárlás előtt állok és hát van egy pár lehetőség. Viszont! A gép "megbízhatósága" lenne a legfontosabb ha lehet ilyet manapság mondani. Több laptok került már a körbe csak mivel nem vagyok ilyenekben guru a Ti segítségetek kéne.
A lista. :
-Lenovo Y 50-70
-Asus G551
-Asus G751
-Acer Aspire Nitro

Nem nagy a gépigényem, viszont ezek elég "top" gépek! A World of Tanks-al játszom inkább ehhez nem is kellenének ezek a gamer laptopok, viszont ha majd kijön egy olyan játék amivel szeretnék játszani akkor nem szeretnék megint egy másik laptopot venni! Nem tudom melyik laptop, a laptopon belül melyik videó kártya lenne a legmegfelelőbb, és még sorolhatnám! Most egy DELL Inspirion 5110-em van, de már nagyon le szeretném cserélni!!! Más laptopokra is nyitott vagyok ha valaki esetleg tud a felsoroltakon kívül jobbat vagy hasonlót!

Köszönöm!

123qwe

(#6037) Mikulásbá válasza VL 1500 (#6036) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem írtad,mennyit szánsz rá.ha nem számít,akkor G751JY a legjobb még most is,pár évig nem lesz gond az erejével.

Még mindig!

[ Szerkesztve ]

(#6038) VL 1500 válasza Mikulásbá (#6037) üzenetére


VL 1500
csendes tag

Igen az árat nem írtam, viszont fontos mert meg is kell tudni venni! :)
Az ár max 400.000
Viszont a G751 ebben az árban elég alap és nem tudom mennyire megbízható maga a gép és hát persze a GTX 970 M-et sem tudom milyen jó megéri e a pénzét! ???

123qwe

(#6039) VL 1500 válasza Mikulásbá (#6037) üzenetére


VL 1500
csendes tag

Viszont az anyagi határt nem feltétlen kell elérni ha van egy olyan laptop ami kevesebbe kerül és ugyanúgy megfelel a célra esetleg!

123qwe

(#6040) Jazz válasza VL 1500 (#6038) üzenetére


Jazz
veterán

Nem olyan nagy a különbség. Árban viszont +80k. Attól függ mire kell a gép, mennyire kell az abszolút maximum...
970m vs 980m v.
gaming benchmark

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6041) VL 1500 válasza Jazz (#6040) üzenetére


VL 1500
csendes tag

Igen az ár húzós de még azt sem tudom, hogy kell e az "alap" Asus G751 GTX 970M-el. Most jelenleg egy olyan játékkal sem játszom ami kihasználná ezt. Én egy olyan Laptopot szeretnék ami már bizonyított, vagy bizonyítottan jó hosszú távra. Nem kell nekem feltétlenül a top, csak gondoltam azok közül válogatok mivel ha lesz olyan játék ami tetszik és kihasználná akkor ne kelljen kihagyni a játékot ez miatt. Most egy olyan Dell gépem van ami nem melegszik hanem égeti a kezed és nem hangos hanem olyan hangja van mint egy gőzmozdony valamint a kijelző sem matt. Ezek az iszonyatos alap hibákból szeretnék kilábalni részint. Plusz ha újabb akkor legyen egy kicsit jobb is!

123qwe

(#6042) Mikulásbá válasza VL 1500 (#6041) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G751 nem melegszik,az egyik legjobb hűtése van-tehát hangja sincs.ár-értékben még mindig a legjobb,még a 970M-el is.
Ha megteheted,azt vedd.

(#6043) Pocok256 válasza Mikulásbá (#6042) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt azért nem mondanám, hogy nem melegszik :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6044) Mikulásbá válasza Pocok256 (#6043) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Melegszik persze,de te azt nem érzed a billentyűzeten.A proci persze hogy meleg,de szépen le tudja hűteni a 2 vastag hűtő+venti.

(#6045) vandor01 válasza VL 1500 (#6041) üzenetére


vandor01
őstag

ez a te geped EZT vedd!! :) :)

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6046) Muerte válasza vandor01 (#6045) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó nagy "észkombájn" a cikk írója... Érdekes az ilyen amikor valaki csak a saját szűk látóköréből formál véleményt meg ítélkezik dolgok felett...

(#6047) Jazz válasza Muerte (#6046) üzenetére


Jazz
veterán

Szörnyen buta és kommersz ez a cikk, csak úgy sugárzik, a dilettáns cikkíróval egyetemben.:K

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6048) NTonee válasza Muerte (#6046) üzenetére


NTonee
veterán

teljesen szokványos, buta index tech cikk. Ha tudom előre, akkor rá se kattintottam volna a linkre.

(#6049) conqver


conqver
aktív tag

Isteni szerencse, hogy nem ugrottam bele a szuper G751 szériába!
Csak meg kell nézni a Topicját :K
TOP 10 csak azért mert az U 705-öt nem 980M+I7 4790K kombóval tesztelték :DDD

Shadow&Dust.....

(#6050) Muerte válasza Jazz (#6047) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Birom az ilyeneket... : "Állítólag nincs négy kiló, de ezt nehéz volt elhinni" , mér' nem mérted le b+ ha nem hiszed el? Meg jönnek ezzel a cipelés dologgal hogy képtelenség egy 4-5 kg-os gépet cipelni...hát sz.rja,hugyozza össze magát az olyan férfi aki nem bír annyit elvinni én azt mondom :DDD

"a gamer notebookok piaca szép lassan eltűnik, de legalábbis marginális fontosságúra zsugorodik"
Érdekes,én úgy tudom évről-évre nő az eladások száma :D még ha az AW-k talán nem is Európában mert tényleg túl van árazva főleg az itthoni boltokban,de összességében a többi tipussal együtt biztos hogy lineárisan nő a kereslet és eladás.
Aztán itt ezzel saját magát hazudtolja meg:
"Amikor elhoztuk a gépet, megkérdeztük az eladótól, mekkora forgalma van az ilyen gépeknek. Kiderült, hogy az árához képest egész sűrűn viszik el a boltból a millió feletti példányokat, ráadásul legtöbbször nem a neten rendelik meg az emberek, hogy a négy-hat hét várakozás után jussanak csak a jóhoz. Nem, általában bemennek boltba, és megnézik a kiállított darabot (rendszerint összesen egy van a gépből helyben), aztán ha tetszik nekik, ott helyben meg is veszik." Na akkó most mi van? :W
Tipikus írigy f.sz,zéró tudással vagy tapasztalattal :W

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.