Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4151) Grave_444 válasza albert8 (#4147) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Bizony +1 a G75VX-re. ;]

(#4152) Mikulásbá válasza albert8 (#4150) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem volt ilyen gépen,tökéletesen rendben volt,játszani is lehetett vele rendesen.
Ha még meg van,jó lehet.

(#4153) Muerte válasza albert8 (#4150) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Natívban szerintem elvérzik még low-on is.1366x768 medium amiben már játszhatóak lesznek pl. egy 670MX-el sacc/kb.

(#4154) albert8 válasza Muerte (#4153) üzenetére


albert8
addikt

Frankó, ;] akkor minden sztornó...azért meghallgatnék mást is. :R

Mikulásbá: Értem, köszi! :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4155) Muerte válasza albert8 (#4154) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sajnos abból kell eleve kiindulni hogy 200-ért nincs laptop ami az említett két játékot normálisan tudná majd futtatni...a legalsó határ ami értelmes választás lehetne egy AW M17xR2 680M-re felupgradelve és extrém első gen I7-tel megtámasztva 250k környékén,de szivem szerint már azt sem ajánlanám mert 5 éves konstrukció.Vannak még jó példányok de nehéz kifogni.300 felett kezdődnek azok az AW-k,Asusok amik már 680M kategória és még felette... az a szint kell ami már nem csalódást okozna hanem örömet,csak hát ára is van sajnos.

(#4156) albert8 válasza Muerte (#4155) üzenetére


albert8
addikt

Pontosan ezt néztem ki elsőnek, csak újat, amcsiból ami megfelelne mindenhova. Sajna utána rájöttem, hogy annyit nem játszanék koliban , hogy megérje megvenni ezt a kategóriát, mert itthol meg nem kell laptop, ha hazajövök. Szóval max egy középút lesz a gondolkodásom alapján. :D :R

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4157) Muerte válasza albert8 (#4156) üzenetére


Muerte
Topikgazda

15"-ban egy AW M15x 680-ra upgradelve kijöhetne 200-ból ;) Nagyon jó kis cucc.Volt itt nálam egy a múltkor upgrade-re meg pasztázásra és meglepően stramm kis gép,a ventik halkak még load is,a kijelzője szép és nagyon kis masszív darab,arról nem beszélve hogy még a 980M-et is fogadja tárt karokkal és megy is vele.

[ Szerkesztve ]

(#4158) albert8 válasza Muerte (#4157) üzenetére


albert8
addikt

Hallottam már ezt, de pontosan mit is jelentene ez? Van x konfog benne és ha beviszem akárhova? vagy erre vannak kifejezett dell boltok?gondolom.. és kicserélik egyenként az alkatrészeket? Hova kerül ami benne volt? mibe kerül az ilyesmi? Garancia jár esetleg?

Most egyébként megint szerelmes lettem, vagy inkább még mindig...........[link] :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4159) NTonee válasza albert8 (#4158) üzenetére


NTonee
veterán

ez a hirdetés itt van a HA-n is. ;)
vannak ügyes notebook szakik, akik meg tudják csinálni az ilyen upgrade-et, de nem egy borzasztóan nehéz dolog, ha otthon magadnak csinálod sem. Egy upgrade ára attól függ ugye, hogy mennyi a hardver, itt meg kell jegyezni, hogy azért nem fillérekért dobálják utánad természetesen. Egy új 980m jelenleg 200e fölött van újonnan (ebay). A régit meg eladhatod. Procit ugyanígy cserélhetsz benne, akár az extreme i7 is mehet bele, persze csak az adott generáción belül.
Az esetleges dell szervizes vonalat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#4160) Muerte válasza albert8 (#4158) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nem egészen így működik,de valami hasonló :D Érdemes venni egy jó állapotú alap konfigot és kihajítani belőle a vga-t.
...A 18-as meg nem koliba való :DDD ,bár kétségtelen azon már nem akadna a GTA5 meg W3 ;]

(#4161) gohannn


gohannn
csendes tag

Sziasztok az asus g751jm típusú gépemen a wot minimális grafon megy és csak 2 fps el mi lehet a baj?Sürgős lenne!

[ Szerkesztve ]

(#4162) NTonee válasza gohannn (#4161) üzenetére


NTonee
veterán

Drivert ellenőriznék első körben. A jm-ben van optimus is, ha jól emlékszem... megfelelő sorrendben lettek telepítve a driverek (chipset, intel vga, nv vga)? Bekapcsol a 860m, vagy az intel vga kínlódik?

[ Szerkesztve ]

(#4163) gohannn


gohannn
csendes tag

Azt nem tudom nem én telepítetem hanem ismerősöm aki gépekkel fogl.ozik

(#4164) gohannn


gohannn
csendes tag

Most átnllítottam hogy csak a 860 menjem és egyből magasra dobta a gafikát lehet hogy az intel ment.

(#4165) NTonee válasza gohannn (#4164) üzenetére


NTonee
veterán

Ezek szerint az optimus nem működik, az intel vga-val indult el a játék, nem kapcsolt át a 860m-re. Pontosan ez van akkor, ha nem megfelelően telepítik a drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#4166) albert8 válasza NTonee (#4159) üzenetére


albert8
addikt

Köszi a felvilágositást!&Muerte75

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4167) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

azért az MSI-től ez mégis csak szép. Ár és egyéb infó Januárban:

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6

(#4168) whited válasza Goblin12 (#4167) üzenetére


whited
addikt

erről jut eszembe, akit érdekel Msi ge60 apache-ról vélemény, adatok, az jelezze :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4169) Muerte válasza Goblin12 (#4167) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyre szimpatikusabb ez a márka :)

whited: Ne fogd vissza magad! :) ,tesztet,tapasztalatokat mindig szivesen veszünk! :R

[ Szerkesztve ]

(#4170) egyedülülő válasza Goblin12 (#4167) üzenetére


egyedülülő
őstag

Szerintem amit a notebook piacon kívül csinál az MSI az igen magas minőséget képvisel.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#4171) Goblin12 válasza egyedülülő (#4170) üzenetére


Goblin12
őstag

Van benne valami. :K

(#4169) Muerte75: Kínálatuk van bőven, bővítést is biztosítják, szal ja, már csak a supporton kellene kicsit változtatni, és nagyon szuper lenne minden. :K

[ Szerkesztve ]

(#4172) Casanova*


Casanova*
veterán

végre jókat olvasni msi-ről is. :DD

(#4168) whited: jeleztem, ide írhatod a véleményed. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4173) whited válasza Casanova* (#4172) üzenetére


whited
addikt

írtam 1 rövidebb tesztet róla, csak nem az itteni oldal csoporton van publikálva, így inkább nem linkelem be, de részletek írok és aki akarja az.....:)

Véleményem szerint nagyon jó a gép, nem is melegszik még játék alatt sem igazán.
Ilyenkor a venti hangja még éppen nem zavaró, a billentyű számomra nagyon kényelmes, magam a gép kellemes tapintást ad, az ára nem a legolcsóbb ez igaz, de mint mondtam abszolút nem bántam meg.

Aki kéri a tesztet, privátban szívesen folytatok vele eszmecserét és természetesen be is linkelem. :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4174) Casanova* válasza whited (#4173) üzenetére


Casanova*
veterán

ide linkeld be nyugodtan. ;) nekem is msi gépem van és imádom. sajnos itt a többség szidja,nem ajánlja az msi-t. pedig még nem is volt msi gépük...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4175) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

(#4177) Goblin12 válasza Mikulásbá (#4175) üzenetére


Goblin12
őstag

Az MSI-ben az M.2 az nem az az M.2 mint ami az Asusban van. :W

Az Asusban lévő PCI-E alapokon fekszik míg az MSI-é csak sata alapokon. :W Marhára nem ugyan az!

(#4178) Muerte válasza Goblin12 (#4177) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha választanom kéne akkor is az MSI lenne a befutó a vga upgrade lehetőség miatt.

(#4179) Mikulásbá válasza Muerte (#4178) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A gond a leragasztott csavarral van,ami MSI-nél úgy tudom még mindig divat.(garancia?)

(#4180) Muerte válasza Mikulásbá (#4179) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tőlem be is forraszthatják azt a csavart,nem probléma ;] Egyébként biztos nem ugrik a gari ha már saját vga upgrade készleteket gyártanak.

(#4181) Goblin12 válasza Muerte (#4180) üzenetére


Goblin12
őstag

Pontosan, max annyi, hogy kapcsolatba lépsz velük aztán röffentenek valamit. :K

(#4182) kreten67 válasza Casanova* (#4174) üzenetére


kreten67
senior tag

Én úgy szidom hogy már több is volt ,kezdve 2007-es első gamer próbálkozásaiktól.
A nem gamer szériáról meg inkább jobb ha nem is beszélünk.
Nem akarok én lebeszélni senkit sem az MSI-röl,de ami engem illet többé nem tud megfogni ez a cég.
Nap mint nap javítok átlagos MSI notikat (cx500,cx600 stb) a műhelyben,és egy rossz szavam sincs a tulajok felé,az ő választásuk volt ,az én dolgom hogy valahogy életben tartsam őket.

Azért nem állítom hogy ne változhatna valami az MSI háza-táján!
--ja igen Boldog Karácsonyt és BÚÉK a gamer társaság és mindenki más számára!

(#4183) Casanova* válasza Goblin12 (#4181) üzenetére


Casanova*
veterán

msi gépet saját magad pasztázhatod,updgradelheted,a garancia nem vész el. asus gép,egy idő után ha túl melegszik még pasztázni sem nyúlhatsz hozzá. nem mindegy. :N

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4184) whited válasza Muerte (#4180) üzenetére


whited
addikt

nekem mikor eladták a laptopszalonba a gépet, hogy ha ssd kell akkor ők szerelhetik csak be, különben ugrik a garanciám

kreten67: azóta arculatváltáson esett át a cég és igyekeznek sokkal minőségibb cuccokat gyártani mint korábban, nem a PR-s beszél belőlem, de volt már drágább gépem is, de eddig nem csalódtam ebben a masinában amióta megvan :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4185) KillHates


KillHates
nagyúr

Boldog Ünnepeket a csapatnak!

Bátorkodom megjegyezni, mint öreg motoros a szakmában, hogy az Alienware-en és a Clevo-n kívül egy gyártó sem gyárt klasszikus értelemben vett gamer gépet. Értem ez alatt a bővíthetőséget es a szerelhetőséget. Bár, hozzá tennem, hogy az AW is kezdi ellehetetleníteni ezt a dolgot...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4186) Goblin12 válasza Casanova* (#4183) üzenetére


Goblin12
őstag

A GT72 nekem tetszik. :K csak lenne benne PCI-E alapú M.2 :O

(#4187) Muerte


Muerte
Topikgazda

Én úgy látom a GT72-vel már elindult valami ami jó irányba halad,főleg a végre 2 ventis,2 körös hűtés ami nagy pozitívum.Az anyaghasználat,időtállóság még kérdés de nekem kezd szimpatikussá válni a cucc.

(#4188) Kasya


Kasya
nagyúr

rossz topik :B

[ Szerkesztve ]

(#4189) Mikulásbá válasza Kasya (#4188) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem rossz ez! :DDD

(#4190) Muerte válasza Kasya (#4188) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Valld be hogy visszahúz a szíved ;]

(#4192) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Nem kis meglepetésemre, kaptam egy ilyet karácsonyra: [link]

Kérdésem:
Az normális, hogy játék alatt felmegy a cpu hőfok 89 fokra ? :F
/gpu: 76 volt a max./

Laptophűtőnek van értelme, vagy az csak akkor hatékony, ha az alsó borítás le van véve ?

(#4193) Kasya válasza sith7 (#4192) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos normalis. A CPU throtling is megjelenik sokszor max teljesitmeny alatt. Kis bovebb info itt.

A laptop huto sokat nem segit rajta, mert a hatso szellozese nem nagyon megoldott, hogy hatekony legyen a ventillator.

(#4190) Muerte75: ferfiasan bevallom, na :B

(#4191) Mikulásbá: Ezert kell elobb a torrentet demot kiprobalni, aztan donteni. Sajnos engem se ragadt magaval :(

[ Szerkesztve ]

(#4194) Mikulásbá válasza sith7 (#4192) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennél a gépnél szinte biztosra vehető volt,hogy ilyen hő lesz.
Ez egy erős,de nem gamer gép.

(#4195) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, ami igazából érdekel, hogy használhatom - e így, napi 1, max. 2 órára játékra, ilyen hőfokok mellett ?

(#4196) Muerte válasza sith7 (#4195) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Nem tudom mennyire szigorú a Toshiba gari ügyben,de ha megtartod a gépet én a helyedben mindenképpen csinálnák/csináltatnák bele egy kis maszek tuningot a hűtésnek.Jelentősen kitolhatnád vele a gép élettartamát és sok bosszúságtól is megkímélnéd magad,mert a throttling játék közben :(

(#4197) sith7 válasza Muerte (#4196) üzenetére


sith7
nagyúr

miért ne tartanám meg ? :F
ajándékot eladni ... :N

nem merek hozzányúlni, 2 év, az mégiscsak 2 év garancia

Szavaidból azt érzem, hogy a specifikációi ellenére pasziánszon kívül mást ne futtassak rajt ? :U

mi az a throttling ? :F

(#4198) Mikulásbá válasza sith7 (#4197) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Google a barátod

(amit linkeltem,mint kiderült nem az volt,és angol oldal)

[ Szerkesztve ]

(#4199) Ursache válasza sith7 (#4197) üzenetére


Ursache
senior tag

Throttling (puritánul definiálva): A megfelelő szoftver (FirmWare) leszabályozza az adott eszköznek az órajelét, hogy kevesebb hőt termeljen, ezáltal vissza tudjon hűlni, kilépjen a kritikus hőmérsékletből. Majd újra visszaadja a kakaót. Ez eredményezhet például FPS droppokat.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4200) Muerte válasza sith7 (#4197) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha minden nap aktívan játszol két választás van: Hagyod gyári állapotában:ekkor borítékolható hogy még gari időn belül tönkre fog menni és jön majd a herce-hurca,gariztatás,alkatrészek cseréje ami már csak toldozás-foltozás lesz mert a 100°C-tól szépen lassan majd minden megadja magát,vagy: még most új korában bevállalod hogy hozzá értő szakemberrel (pl.KillHates,kreten67 itt a fórumon) csinál egy kis tuningot a hűtésnek és bírni fogja a gyűrődést évekig.Ekkor viszont van esély rá hogy ugrik a gari.Sajnos nincs más opció :(
A throttling az,amikor a hőfok miatt a proci vagy vga vagy együtt mindkettő a hővédelem miatt visszaveszi az órajeleket.Játék közben ez drasztikus FPS csökkenéssel,akadozással jár.60-ról be fog esni 10-15 FPS-re,általában a legrosszabb pillanatban,nagyon idegesítő/kellemetlen dolog.Most téli időszakban lehet nem érzékeled majd annyira,de nyáron azzal a géppel jelen állapotában,normális játéknak nem igen kell majd nekiülni...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.