Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79001) Speedy007 válasza Evil Snowman (#78996) üzenetére


Speedy007
őstag

Nekem is van olyan "dokkolóm" amibe nem NVMe-s SSD-t bele lehet pakolni és lehet külső megjelenítőt csatlakoztatni.. Csak mivel a Lenovo hátra tette az egyetlen olyan portját amin keresztül DP-s kijelzőt tud meghajtani emiatt ha nem olyan portra dugom a dokkolót akkor rinyál mert azon a porton nem képes megjelenítőt meghajtani. Plusz a kábelje is rövid és nem bírom kihozni a gép oldaláig.. Meg az ilyen külső "dokkolók" be zavarnak a Legion-nak olyan téren hogy a BIOS-ból eltűnik a VGA választó meg a rendszerben is külső megjelenítőnek érzékeli a dokkolót és tud érdekes anomáliákat okozni

(#79002) FőDudu válasza Evil Snowman (#78996) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennek a tervezojet azert az erdemei elismeresekent el kellene asni. ;)

Az a 15 centis kanoc kb semmire sem eleg.
Vettunk ilyet cegnel, utalatos egy megoldas.

Tul rovid az a kabel, ha nem laptop feltamasztokent akarod hasznalni.

Egy rendes dokkolon legyen mar legalabb fel meteres kabel ( vagy legyen cserelheto), hogy oda rakja a user ahova szeretne. Ez igy szamunkra hasznalhatatlanul rovid.

FőDudu

(#79003) MaxxDamage válasza RM007 (#78998) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ahogy néztem, közel asztali 2080 Super szintet hozza ez az MXM kártya :D
Bár az is húzva van [link]
CPU-m az 4GHz-n ketyeg, bár "teszt" szempontjából az oly mind1 :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#79004) Frozen válasza RM007 (#78998) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem nem is fitattam le ilyen tesztet mivel fhd a kijelzőm és a 4k ilyen 15-17"semmit nem tükrőz vissza ,csak jo ban melegszik a gép és egy márketing fogás mint a telefonok kijelzője is. Még tv nél is ha jól tudom csak a nagyobb kalibereknél van értelme a 4k nak..

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79005) RM007 válasza Frozen (#79004) üzenetére


RM007
addikt

Én is csak fhd-n használom. A külső monitorom is csak FHD és minden szempontból megfelel.

#79003 MaxxDamage:
Hát kíváncsi leszek mit hoz majd az új kártyám. Ezt a tesztet néztem.. [link] és hát ezek szerint a 3070 egy jó 2080Ti kategória. Érdekes. :U Aztán az is ott van hogy a vidi végén írja milyen fogyasztású versenyzők vonultak fel. Hát megnézve ami jön nekem az úgy szintén csak 200-250W tudású mint a mostanim (legalább energiatakarékos :) )de mint látom van olyan példány ami 450W felvételt is bír. :U A 2080Ti -ről tudtam eleve sokat zabál....sebaj az áramköltségekre is figyelemmel kell lenni. :K Drágább vga vásárlásba most nem mentem volna bele és lesz ami lesz bőven meg fog felelni sőt a 2080 is marad tartalékban nem válok meg tőle. Legközelebbi beruházásom majd valamikor egy újabb mxm adapter lesz, mert idővel komplett két gépet akarok így felszerelni, meg ügye alkatrész periféria spájzolás mivel az ördög nem alszik.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#79006) alces


alces
tag

[link]
A Razer ismét előbbre jár a többieknél. Csak az hiányzik, hogy ki a beszállító. VAlószínűleg ők az elsők akik beépíthetik a gépeikbe, majd fél év múlva jöhet a többi gyártó. Mennyire érheti meg az ilyen kizárólagossági szerződés, mert azért ez elég rétegtermék?

(#79007) Frozen válasza alces (#79006) üzenetére


Frozen
őstag

annyira elől járnak,hogy vajon a beégést hogy oldották meg? :D mert még más kategoriákban is probléma....

Ez kb olyan márketing fogás megint mint a húzat.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79008) alces válasza Frozen (#79007) üzenetére


alces
tag

A presztizs mindennél fontosabb. A laposoknál elég kicsi az esély hogy beég az RTL Klub felirat a balfelsőbe.

(#79009) k-adi válasza alces (#79008) üzenetére


k-adi
nagyúr

és aki egész nap MMO-t tol és a skill-bar stb. mindig ugyanott van? :)

valóban érdekes lépés de én is kételkedve fogadom ezt, majd a hosszabb távú tesztek igazolják - vagy nem.

(#79010) FőDudu válasza alces (#79008) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg eleve, nem megy nonstop ugyanaz a kontent ahogyan egy repteri varo vagy orvosi kozpont varotermeben napi 8 orat minimum....

FőDudu

(#79011) Evil Snowman válasza k-adi (#79009) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Napi 8 órában megy a Waze az iPhone 12 OLED kijelzőén az elmúlt 1 évben. Semmi beégés. Meg tudják oldani a gyártók, ha akarják. Nyilván nem lesz olcsó, de megoldható.

(#79012) Frozen válasza FőDudu (#79010) üzenetére


Frozen
őstag

a start menű nem ugrál , ha ablakban dolgozol webes felületen az ablak keret sem ugrál , később ha filmezel vagy bármi ez már simán lehet zavaró.

van rá megoldás a gatyi kijelző fényerő csökkentése ,viszont nyáron előveszed a buszon ,vonaton vagy egy sima padon a szabadban a lapost és nem látsz rajta semmit ahogy a sz@r applen sem :DDViszont az tény ,hogy ha rendes fényerő van és pl rendszeresen ugyan ugy ott van valami akkor simán beéghet mai napig az összes oledes tv és kijelző betud égni....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79013) MaxxDamage válasza Frozen (#79012) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem sokszor megy az OLED TV 18hr+ és nem égett még be... :N

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#79014) echterion válasza k-adi (#79009) üzenetére


echterion
nagyúr

Az majd nem oled-es gépet vesz.
De ha egész nap az van ott, akkor fel se fog neki tűnni a beégés, mert nem kerül más oda. ;]

[ Szerkesztve ]

**********

(#79015) echterion válasza MaxxDamage (#79013) üzenetére


echterion
nagyúr

De te nem vagy releváns, mert nem Frozen-nek hívnak. ;] :P

**********

(#79016) FőDudu válasza Evil Snowman (#79011) üzenetére


FőDudu
addikt

Arra azert kivancsi lennek, milyen kamu dumaval hajtananak el az almasok, ha sikerulne beegetned ;)

Megmondanak, hogy ez nem hiba, hanem feature. Hogy tudd hova kell nyulnod a sokat hasznalt alkalmazasodban.
:C

FőDudu

(#79017) FőDudu válasza Evil Snowman (#78996) üzenetére


FőDudu
addikt

Most csak pelda keppen. Sajat helyzetek.

A Razerem dokkolon log, ami viszont mogotte van.
HP TB dokkolo, van vagy 200W tap hozza. Szerintem nagyobb mint a Razer gyari toltoje.
Nem kenyelmes oda nyulkalni - ezert is tunik samomra boszmesegnek a Lenovo fele hatra rakunk mindent filozofia. Van az a helyzet amikor hasznos - naponta hurcolt gepnel maceras lehet.

Epp menteseket csinalok. Alkalmazasok mentese kulso SSD-re. Mivel jobb kezes vagyok igy a bal oldali portokat hasznalom. Jobb oldalon kb minden utban lenne.
Az USB-C portba van dugva a TB dokkolo - azon at jon a power, dokkoloba van dugva az ethernet es a hangszorok kabele is. Plusz egy 3.5" kulso vinyo.

Ezen kivul ugye kell a kulso SSD-t is hasznalni, igy az USB-C port hijan a masik kabelevel USB-A porton ul (tan ez is 3.2, szoval az 1000MB/s koruli iras megvan). Melle dugva egy WD elements hagyomanyos vinyo. Igy kb egyszerre 3 eszkozre masolok egy idoben a belso SSD-rol.

Virtualis gepek, zene, filmek, stb. Aztan ha kelloen leurult a belso, akkor johet a Windows mentese Macrium Reflect progival.
Vagy Acronis True image progial, ha mar adnak ingyen a Sabrent SSD melle.

Szoval jelenleg 2 USB-A port hasznalt. Meg az 1 USB-C a bal oldalon.
Amikor a mentest inditom, akkor a harmadik USB-A-ra is szukseg lehet, mert arrol fogok bootolni (pendrive).

Dokkolorol meg nem probaltam bootolni - lehet menne arrol is.
De ettol fuggetlenul az USB-A port szukseges. Dell gepeken is eljatszottak, hogy csak 2 USB-C port van 1-1 oldalon es adnak hozza egy dongle-t ami HDMI kimenet es USB-A.
Nem tetszik. Elfer a gepen az USB-A, legyen keznel ha kell.

Lehet maradi vagyok. Egerem vevoje is USB-A. Azt nem szeretnem atalakitoval dugdosni a gepbe, mert akkor pont egyel tobb macera. Igy nem tud letorni, mig atalakitoval mar sanszos lenne az USB-C portba beletorni az atalkitoval beledugott eger vevot. Persze tud BT-t is, szoval csak HC gaming eseten kellhet a vevo. Az meg pont nem en vagyok.

FőDudu

(#79018) vakablak93 válasza k-adi (#79009) üzenetére


vakablak93
őstag

Jogos, erre én is kíváncsi leszek, hogy nálam az Oled TV beég-e majd, én pont az egész nap RPG-t, MMO-t toló bandához tartozom (már amikor nem hardcoreban tolunk a haverokkal valami zombi túlélőhorror gamet ;] ) , a hudok állandóan ugyanott vannak, meg az asztal sávja is win miatt ugye...

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#79019) DamianB válasza vakablak93 (#79018) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem anno a 6T égett be éppenhogy láthatóan de nekem az a tapasztalatom ezek a modern új oledek nem égnek be túl van parázva .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#79020) Djatis


Djatis
senior tag

Nos! Tegnap fordítottam egy kis ídőt, hogy lefuttassak pár tesztet az M15-ös és az x17-es Alienware-en.
M15: I7 10870h
Rtx3060
16gb forrasztott ram
X17: I7 11800h
Rtx3060
64gb cserélhető ram

idle-ben 1-2 de max 5 fok az eltérés.
Aida stressz teszt:
m15:


x17:


Itt már 11 fok volt a különbség az x17 ennyivel volt hűvösebb.
viszont a superposition meglepett mint Győzikét az IQ teszt :DDD
M15:

X17:


És a végére a ramok
M15:


X17:

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#79021) 2018


2018
aktív tag

Én olyan jót röhögtem a sok idegbajoson. :DDD Craziest Elden Ring RAGES So Far

(#79022) FőDudu válasza Djatis (#79020) üzenetére


FőDudu
addikt

Megnyugodtam, hogy kb meresi hibahataron belul vagyok az oreg Razeremmel ;)

Minden huzas nelkul, lehet meg parszaz pont beleferne ha megturnam MSI AB-vel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#79023) k-adi válasza DamianB (#79019) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amíg "képes rá", addig megvan a "veszélye"
Persze nyilván fejlődik ez is, meg lehet játszani a képernyőfényerővel is, stb.

(#79024) Frozen válasza MaxxDamage (#79013) üzenetére


Frozen
őstag

ez nem ugy történik,hogy megveszed és beég..
függ a fényerőtől is és hogy ép mi van rajta, egy idő után jelentkezik a beégés nekem ami volt minden beéget,

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79025) 2018 válasza Frozen (#79024) üzenetére


2018
aktív tag

Elmult egy eves az oled tvm nem egett be napi 10 ora tv megy rajta. Max az elso szerias oledek voltak hajlamosak ra manapsag nem eg be. :N

(#79026) MaxxDamage válasza 2018 (#79025) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem 2 éves is elmúlt, de 5 év garos össz. és lehet vele addig bármi felőlem, így használva is van. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#79027) Frozen válasza 2018 (#79025) üzenetére


Frozen
őstag

ez nem egy tv hanem egy laptop ahol sok esetben a böngésző meg a startmenü ugyan ott van és egy kezdetleges termék hiszen elsőként kerül laptopba bele. semmi értelmét nem láttom egyébként mint hogy még többe kerül majd töle a gép...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79028) Raymond válasza 2018 (#79025) üzenetére


Raymond
félisten

A VA paneles Samsung LS34J550WQU nalam egy eve alatt beegett. Az Eizo monitor tesztben [link] ha 25% vagy alatta van a szurke a homogenitas resznel akkor latszanak az ikonok es a startmenu.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#79029) Djatis válasza FőDudu (#79022) üzenetére


Djatis
senior tag

2070 is elég még bőven mindenre

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#79030) Evil Snowman válasza FőDudu (#79002) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A kanóc hossz észrevétel jogos, sajnos még be kell ruházni pl egy ilyenre is mellé, ami kissé keserédes szájízt hagy maga után, tekintve, hogy a dokkoló maga nem olcsó. A vicces, hogy emellett hever még a fiók alján egy HP Elite Thunderbolt 3 Dock egy hozzá való 130 watt-os táppal. Egyetlen hátránya, hogy csak DP csati van rajta, HDMI nincs.

#79016-ra: így is úgy is elhajtanának már, mert lejárt az 1 év jótállás. :DDD Viccet félre téve, nekem az a tapasztalatom, hogyha az ember normálisan kommunikál a bolti alkalmazottal az első pillanattól kezdve, akkor általában sikeres szokott lenni az ilyen jellegű problémák pozitív kimenetelű megoldása.

#79017-re: a te eseted már inkább hajlik a "power user" kategóriába. Egy mezei felhasználónak szvsz elég egy mezei dokkoló. Emellett most már bőven lehet kapni (nyilván nem olcsón) olyan gamer perifériákat, amik BT-n keresztül is teljesen jól szuperálnak.
Pl., egér esetén ez -> Ultra-Lightweight Wireless Gaming Mouse | Razer Orochi V2 🖱️
vagy ez -> Wireless Ergonomic Gaming Mouse - Razer DeathAdder V2 X Hyperspeed

Billentyűzetnek meg pl. ez -> Wireless 65% Keyboard - Razer BlackWidow V3 Mini HyperSpeed ⌨️

Mondjuk ez utóbbinál meg kell barátkozni a 65%-os form factorral, a US kiosztással, ami lehet egyeseknek nem megoldás, ezt aláírom.

De ezzel a BT megoldással az ember már "megspórol" 2db USB-A helyet. Ha meg pendrive-ot vagy külső lemezmeghajtót akar valaki csatlakoztatni, akkor vesz egy USB-A - USB-C átalakítót és annyi.

(#79031) k-adi válasza Frozen (#79027) üzenetére


k-adi
nagyúr

ezért is örülök neki, hogy a legion7 mini-ledes lesz, és nem oleddel próbálkoznak.. majd ha odaérünk akkor mehet bele az (is) akár, de most a mini-led a 2 világ előnyeivel tökéletes választás :K

(#79032) RM007 válasza 2018 (#79021) üzenetére


RM007
addikt

Ez hatalmas... :D Ráálltam arra hogy pár napig csak erősítem a karakterem gyenge ellenfelek legyőzésével és eladható növények gyűjtögetésével feljavítom a képességeimet, de látva hogy haladok hát nem tudom egy vicc nekimenni bármelyik fő gonosznak főleg minél nagyobb termetű. :DDD Egy sebezhetetlenség jól jönne. Egyébként tetszik maga a világ.
Van hozzá online fordítás így tiszta magyar minden. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#79033) motifator válasza Djatis (#79020) üzenetére


motifator
senior tag

Nekem ezt sikerült kihozni az m15 R3-ból ha jól emlékszem KH kezelése után, pici piszkával. Bőven jó még a kis középkategóriás előző genes :K

Funky + Jazz

(#79034) FőDudu válasza Evil Snowman (#79030) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem Razer Basilisk X Hyperspeed egerem van. Az BT/Wifi egyben.
Billentyuzet egyebkent mindegy - mindent US English kiosztassal hasznalok.

De szeretem a vilagitos atteru Razer billentyuzetet. ;)

FőDudu

(#79035) FőDudu válasza motifator (#79033) üzenetére


FőDudu
addikt

Max 55 fok? Az nagyon durvan jo.
En nem nyultam meg igazan hozza a GPU-hoz.
1-2 alkalommal probaltam, lejjebb lehet menni rendesen a feszultseggel, az orajalet meg feljebb lehet huzni a GPU es mem eseten is. Majd ha kicsit tobb idom lesz, akkor jatszadozok vele.

De alapbol nem preferalom az MSI AB-t, mert ha elindtom, akkor nincs halk gep. Nonstop hergeli a GPU-t es akkor a ventim felhangosodik.

FőDudu

(#79036) motifator válasza FőDudu (#79035) üzenetére


motifator
senior tag

Én szeretem a hideget, klímás szobában volt a teszt és fullon ment a hűtés :) Ráadásul ezen a GPU oldal valahogy nagyon jól működik, játékok alatt 60 fok környékén simán elvan, a CPU oldallal jobban kell játszani, pedig ott van VC is. Ráadásul ez csak 115W GPU, szóval azért nem egy atomreaktor.

Funky + Jazz

(#79037) FőDudu válasza motifator (#79036) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam is VC, 115W is stimmel. De azert 78 fokig felmegy.
Mondjuk gyari minden - azaz se UV se egyeb nyalanksag.

KH megkente anno valamivel, de ez meg tavaly volt...
Klima ma mar be volt kapcsolva. 30 fok korul volt odakint.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#79038) Hubba12 válasza motifator (#79036) üzenetére


Hubba12
senior tag

Az alien laptopoknal külön van a gpu cpu hűtés? :F

Csak az ASUS!

(#79039) FőDudu válasza Hubba12 (#79038) üzenetére


FőDudu
addikt

KH elmondasa szerint a Razerben is 2 kulon VC van. Nehogy mar egymast melegitsek...

FőDudu

(#79040) motifator válasza Hubba12 (#79038) üzenetére


motifator
senior tag

Nincs két egyforma AW hűtés, az m15 R3 / R4-nél két heatsink közös, egy-egy csak a CPU - GPU-hoz csatlakozik illetve a CPU alatt (felett) van egy kis hőkamra.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#79041) Hubba12 válasza FőDudu (#79039) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ez akkor nagyon király. Mehet mindenre fém :D

#79040 motifator: Hm akkor ez nincs teljesen külön azért.

Csak az ASUS!

(#79042) motifator válasza Hubba12 (#79041) üzenetére


motifator
senior tag

Nem is mondtam, hogy külön lenne :)

Funky + Jazz

(#79043) RM007 válasza FőDudu (#79039) üzenetére


RM007
addikt

Úgy is nézhetjük hogy egymásnak segítenek. Én mindig összekapcsolva használtam a hűtésem mert sokkal hatékonyabb mint külön külön. Ha pl csak az egyiket fogod munkára meg pláne. Na viszont most pár nap múlva a proci profin megkapja a vga hűtését is és nagyon király lesz....mondom, mert félig meddig én már megcsináltam és elég hatékony lett szerintem úgy is hogy csak rá van csavarozva az illesztés az adott találkozási ponton. Így van gyárilag a kapocs ennél a vga hűtőnél....van másmilyen is....a hűtés vége le van vágva.
Van pár hűtőm amit meg lehet munkálni. :)

Lesz még rajta plusz hőcső és alul borda a ventinél. :K
A sütőpapír az elengedhetetlen kelléke lesz a projektnek. :D

Ja igen és így nem kell vaspaszta anélkül is fasza lesz.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#79044) DamianB válasza motifator (#79033) üzenetére


DamianB
őstag

Érdekes hogy ekkora különbség van a pontok között. Nem semmi eredmény :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#79045) KillHates válasza Djatis (#79020) üzenetére


KillHates
nagyúr

"a superposition meglepett mint Győzikét az IQ teszt "

Ezen de jót röhögtem!! :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#79046) Djatis válasza KillHates (#79045) üzenetére


Djatis
senior tag

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#79047) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megnéztem a fogyasztás mérőt és nem is vészes (IDLE 11xW - 12xW között mér)
Adott "időn" belül a fogyasztás 118kWh [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#79048) GyMacs válasza 2018 (#79021) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Úgy látszik egy 3060-as kb ennyit tud függetlenül a memóriától, cpu-tól.

(#79049) Hubba12 válasza GyMacs (#79048) üzenetére


Hubba12
senior tag

Jó kis proci van mellette.

Csak az ASUS!

(#79050) Bedepi válasza k-adi (#79009) üzenetére


Bedepi
tag

Már régóta nem égnek be az oled-ek. Meg tudják már oldani a tv-nél is és a gépekben is. Régen volt olyan, hogy ha adott helyen sokáig volt megjelenítve valami, az beéghetett. Ma már nincs mert úgy oldják meg, hogy minimálisan mozgatják ezeket a dolgokat, hogy ne ugyan azokat a pixeleket terheljék. A valóságban ebből te semmit nem veszel észre. Ez csak 1 dolog. sok ehhez hasonló szoftveres megoldás létezik. Ha a technológia még mindig ezen a szinten tartana, nem terjedne ennyire, és a cégek sem vállalnák be. Nem érdekük "hetente" cserélgetni a kijelzőt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.