Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20001) Angel2014


Angel2014
addikt

Ez sem rossz érték szerintem..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20002) KillHates válasza Dhampir (#19997) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Az Asus által alkalmazott forraszanyagtól tartok,"

Jézusom! :D
Ezek az urban-legend-ek nagyon jók! Az Asus nem forraszt semmivel sem, kiadja a TRIPOD-nak, a COMPEQ-nek, vagy más gyártónak a PCB (azaz a nyák) gyártását, beültetését. Szóval nem kell tartanod az ASUS forraszanyagától, hanem úgy nagy általánosságban a FORRASZANYAGTÓL kell tartanod, mert amióta ólommentes forraszanyag használatára kötelezik a gyártókat azóta nekem áll a zászló! ;] A probléma sokkal komplexebb mint a forraszanyag mikéntje: ami a lényeg, hogy jól méretezett hűtése legyen egy notinak! Mert éppúgy káros a magas hőmérséklet is mint a gyors és szélsőséges hőingadozás is! Ezárt van az, hogy a legtöbb notiban "elengedi" a vezérlés a chipeket 50-70 fokosra is a hűtés mielőtt bekapcsolna. Aztán utána persze meg ordít a hűtés, hogy kordában tudja tartani az eleve magasról induló CPU-GPU párost. Ezt azért is csinálják így mert eleve az új vékony notiknál kicsi a hőtehetetlenség a hűtésnek és nem alkalmasak arra, hogy a hirtelen megszaladó chipeket alacsony hőmérsékleten kordában tartsák így a DELTA T értéke mindig kicsi legyen ami a legfontosabb! Ezért ez eleve úgy oldják meg ahogy az előbb leírtam. Ezért is úgymond káros is tud lenni egy olyan HWinfo-s profil, ami 30-40 fokon tartja a chipeket aztán ha beindul a terhelés akkor így-is-úgy-is megszalad 70-80 fokra! Akkor már jobb az ha 50-60-ról indul és abból lesz 70-80 fok és akkor csak 20 fok a delta T !!!
Szóval tudnék regélni a termodinamika, elektrotechnika és a gyártástechnológia szentháromságáról reggelig, de a frankót szerintem senki sem tudja megmondani!
Egy a lényeg : legyen vastag, és legyen bazi tápja - azaz amire ez utal - a jó hűtés és a jól méretezett VRM!!

Aztán lehet variálni már utána mindenféle kencékkel, meg segédprogramokkal!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20003) KillHates válasza Dhampir (#20000) üzenetére


KillHates
nagyúr

Naná! Mert itt vannak a legjobb arcok! :B ;]

Hozzá tartozik az asztaltöréshez, hogy Angel akkor mint egy három ajtós diófa szekrény! :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20004) Dhampir válasza KillHates (#20002) üzenetére


Dhampir
félisten

Hoppá! Köszönöm szépen a felvilágosítást! :R

Valóban, a hűtés mindenekelőtt, főleg olyan mértékű forrósodásnál, amit a teljesítményigényes alkalmazások okoznak. :K

(#20003) KillHates

Robin Hood történetében az egyik kedvenc figurám Little John volt, lefestésed alapján most valahogy őrá asszociáltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#20005) maximilian4 válasza KillHates (#19993) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem nem is a vas miatt jutott eszembe, hanem a kérdéses számomra inkább az, hogy az OS mennyire kompatibilis játékokkal. Úgy halottam nem túl nagy haverok.

Szerk.:

"win10 install"
Most látom, sorry.
Szerintem aki macbookot vesz, az pont a macos miatt veszi többek között. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20006) KillHates válasza maximilian4 (#20005) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincsen directX makkos alatt, tehát az ezen a szinten halva született elképzelés. OpenGL-re meg már csak a nagyon elszántak portolnak bármit is.

Szerelek elég sok MacBook-ot és iMac-et, és nagyon sok gépen van Windows is az OSX mellett (és általában azért is döglenek meg, mert rosszul telepítik fel a windows-t és az öli meg a hardvert)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20007) TheNewDawn válasza Dhampir (#19992) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Most írjam azt, hogy számomra eddig megfelelt a 250 ért vett Y520 is ? :) Melóra is használva van, mindennapi dolgokat is csinálom rajta meg játszom is, 1050ti van benne és 250 volt .

De mivel jóval nagyobb kereted van, szerintem az Y720/Dell7577/Acer Predatort hármas közül válassz amelyik neked tetszik és mindegyik ugye, 1060 as kártyával van.

(#20008) Dhampir válasza TheNewDawn (#20007) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincs nagyobb keretem, lehet, hogy félreértetted. :)
Nekem is tetszik az Y520, de már nem annyiba kerül, amennyiért neked sikerült megvenni, ~280-at pedig véleményem szerint egyáltalán nem ér meg.

Egyébként most hosszú idő után jót játszottam az aláírásomban szereplő integrálttal. A kijelző natív HD felbontásán, egy-két effektus csökkentésével és kikapcsolásával szépen viszi a Clear Sky-t.
Igazából irodai jellegű munkák mellett többnyire ilyen szintű játékokra kellene, ha a jövendőben kis időm marad rá. Habár korábban akciósan megvettem a Steam-es Metro Reduxokat és egyszer majd jó lenne kipróbálni azokat is.

(#20009) whitemetal33 válasza Dhampir (#20008) üzenetére


whitemetal33
tag

A Stalker szintű játékokhoz nem nagyon kell nagy videókártya, én még az ATI x1950-emen is játszottam velük. A Metro már más, a 33-s Reduxhoz sem kell ugyan nagy kártya (én pont tegnap vittem ki Ranger Hardcore-n good endingel egy R5 M230-on. :U ), és a Last Light is elfutott egy passzív hűtéses GT630-n szval ide már erősebb kari kell ;] , de gondolom ezeket te is tudod :B , én az Exodus miatt vennék csak max nagy kártyás gépet.

(#200006) KillHates

Olyat én is akarok. :Y ;] Hogy tudom kicsinálni a gépem egy elrontott win telepítéssel? Tudtommal túl sok dolgot nem lehet ott elrontani, olyasmiről meg még nem is hallottam hogy tönkre is vágja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#20010) #86952448


#86952448
törölt tag

Asztali es notebook hardver kozott mar nem nagy a különbség, igaz? Ha hasznalt (vagy akar uj) laposban gondolkodnek a kozeljovoben, mire gyujrak, ha kb azonos jatekteljesitmenyt szeretnek, mint a pc-m? Pc i5 7500, 1050ti.
Régebbi vga es processzor is szobajohet, tehat ha pl egy gtx970 megfelel egy asztali 1050ti-nek, akkor gondolom az is kb hasonlo jatekteljesitmeny, ha jo a hutese.
Mondjuk lehet, hog csak 200-at szannek laptopra, de mindenkepp 300 alatt. Elony, ha en is tudom bontani, es pasztázni. Hasznalt lenne az igazi olcsobban, es akkor nem kell foglalkozni a garival.

[ Szerkesztve ]

(#20011) #86952448


#86952448
törölt tag

Elsosorban arra gomdoltam, hogy valami nagyagyut vennek hasznaltan ami a maga idejeben csucsminoseg volt. Aw, vagy valami msi esetleg csak egy kulfoldon forgalomban levo valami, ami ha teljesitmenyben nem is a legkorszerubb, de hutesben fasza, es hozza az asztali i5 7500 es 1050ti szintjet stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#20012) Mikulásbá válasza #86952448 (#20011) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

G751JY

(#20013) TheNewDawn válasza #86952448 (#20010) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Azt hiszem 5% a különbség a sima 1050 TI és a mobile között, de lehet csak 4, szóval gyakorlatilag 0.
Proci terén már problémásabb a dolog, az i5 7400 al tartja a lépést a 7300 HQ, de a 7500 ennél 20% al erősebb, szóval hasonló teljesitményhez ( sőt az picivel jobb is ) az i7 es kell.
De szerintem ez nem ér meg 30-40 ezres plusz kiadást.

(#20014) TheNewDawn válasza Dhampir (#20008) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Egyetértek, 270 ig megéri szerintem, felett már nem. De ha már felhoztátok a jó öreg Metro játékokat, akkor emlitettem volt, hogy csomó gamet beszereztem most Steamről, de van még néhány amin gondolkozom, nem tudom ismeri e ezeket valaki, hogy megérik e ?

Sleeping Dogs Definitive Edition 5 euró
Rebel Galaxy 4 euró
Arkham City GOTY kiadás ( ez nekem kimaradt anno) 5 euró
Metro 2033+ Last light redux 6 euró
Just cause 3 6 euró.

(#20015) #86952448


#86952448
törölt tag

Zsír. És akkor áll az is, amit korábban itt beszéltünk, hogy a 970M megfelel a 1050Ti-nek, akkor az asztali verziónak is megfelel. A korábbi G752VT szintje akkor korrektül fedi a PC-met. Viszont azt bontani nemjó nekem.

Mikubá: ez is jónak néz ki, utánanézek, szét tudnám-e szedni. Egy biztos, nem akarok szervizbe postázni laptopot. Régi Aw-k vagy jó hűtésű msi-k közül van olyan, ami bonható asztalosok által is?

Szerk: Miku: G751JY - ez is bonyi. Ha nincs gari, vagy, már csak kevés, és jó áron kapom, akkor tökmindegy, beviszem egy helyi szervizbe és megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#20016) Mikulásbá válasza #86952448 (#20015) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy asztalos ne piszkáljon laptop belsejébe,már írtam!Abból semmi jó nem lesz!
Ha egy jó szakember kell,Pest mellé utazz,segít-egy évben egyszer belefér szerintem.

(#20017) #99094528 válasza TheNewDawn (#20013) üzenetére


#99094528
törölt tag

azért ne csak a userbenchmark-eredményei alapján gondolkozzunk...jóhiszeműen megjegyzem azért hogy jócskán nagy az alapórajel beli külömbség és asztali gépe van azokban jócskán megoldottabb a hűtés a notikhoz képest ha notiknál nem 100%-on megy a turbo ami tudjuk sokszor nem így van akkor a pici külömbség csak növekszik, és ilyen esetekben meg már egy i7 7700hq-t is jócskán elhagyhat jócskán ha arról van szó az a 7400-as asztali i5 .neki meg 7500-a van ami még erősebb... nem tudom milyen laptopproci éri azt utol már azok közül ami a gamer notikban van de egy i5 7300hq? ne haragudj de sztem ez egy kicsit kevés ahhoz, én inkább úgy fogalmaznék hogy jó hűtés mellet szépen kullog utána... ha visszaemlékeztek hogy a nitrojában tán alapórajelen ha ment az az i5 akkor meg már akár 1Ghz felett is lehet magonként a külömbség.......az már fényéveket ér adott esetben, és ezt mindig hozzáteszem.
Ha hülyeséget írnék, szóljatpok le,de sztem pont a procik amikben a notikkal hátrányban vagyunk ,a vidikariban meg kb téll ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#20018) KillHates válasza whitemetal33 (#20009) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fel tudod rakni kétféleképpen; bootcamp-el vagy parallel.
Az előbbi egy virtuális gépen fut egy makkos ablakban, csökkentett erőforrásokkal amiket az OSX allokál, ez többnyire irodai, multimédiás, tinglitangli dolgokhoz jó, de olyan szempontból biztos, hogy közben az OSX rajta tartja a szemét a hardveren és nem gyilkolja a windows.

A bootcamp, egy külön partíción fut és teljes az individum, nincs is átjárhatóság a két oprendszer között. Viszont itt nagyon fontos, hogy le kell tölteni az Apple-től a bootcamp meghajtócsomagot ami kb 1 GB és ebben benne vannak az adott gépre a specializált meghajtóprogramok. Nem is érdemes frissítgetni őket, főleg azokat ami rendszerszintű maghajtók: alaplap, smbus. A vga meghajtókat lehet, de csak azután, hogy a gyárit felraktad és csak implementálni az új drivereket, nem clean install-t csinálni.
Fontos még, hogy legyen normális monitorozó szoftver is fent: pl. a Mac Fan controll, és illik 40-50 fok közelében tartani a hardvereket, mert az alap beállításban Macbook-ok szeretik ha a kánikula tombol bennük :D

És most jöjjön a gamer rész, hogy ontopic is legyek: a thunderbolt porton keresztül lehet meghajtani külső GPU-t (VGA kártyát) az újabb macbook-ok (USB-C-sek) támogatják azt is, hogy visszavezeti a külső VGA képét a belső LCD-re, viszont ha jól tudom, csak AMD-s kártyákkal megy ez :(
Továbbá a Macbook-ok váloganak az e-GPU illesztők között is, pl. a RAZER-ét nem kezelik rendesen, vagy sehogyan sem, van is ebből most botrány, hogy ki bökte el: a Apple a RAZER-re mutogat, a Razer meg az almás gyártóra. Egyébként szerintem ez utóbbi lesz, mert más gépekkel működik rendesen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20019) KillHates válasza #86952448 (#20015) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te figyu!
Szétcsúszott a fésűs csapolás az zongora haránt merevítésénél, meg tudom én azt itthon csinálni?
Van ehhez egy fogkefém, fél bödön disznózsírom, meg egy sánta tengerimalacom!
Ugye menni fog?? :D :D :DDD

Komolyra fordítva a szót: amíg arról van szó egy IT-nek, hogy az IKEA-s széke lötyög és meg kell húzni a csavart, vagy csak egy cipősarokkal összeütnie addig nincsen gond. Azaz addig amíg egy asztalosnak egy olyan gépet kell szétszednie ami külső akkus és lejön az egész alja egyben, addig mehet a pasztázás.
De ha már koloniál szekrényt, vagy zongorát kell bajlágolni, oda már tényleg szakember kell! Te se fogj neki belső akkumulátoros atombonyolult gamer gépek szerelésének! Valószínű hogy meg tudod oldani, mert gyakorlati szakember vagy, de tudod: cipész-kaptafa és akkor nincsen gond... :D :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20022) TheNewDawn válasza #99094528 (#20017) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Persze, pont ezt írtam én is, hogy procik terén van különbség, nem is olyan kevés sajnos, kártyába már alig.
Viszont hálistennek azért még mindig jóval több a cpu korlátos játék, mint a GPU.
Szóval egy 1060 assal még egy 7300 HQ is el fog tudni futtatni mindent, full HD ban highon, kb 60 as fps el.

(#20023) #99094528 válasza TheNewDawn (#20022) üzenetére


#99094528
törölt tag

na igen ,de tegyük hozzá hogy a notigyártók hibája inkább pedig vannak erősebb még hq-s processzorok pl
i5 7440hq és egyebek is , de valamiért mindig a 2 legalacsonyabb teljesítményűt kapjuk meg a gamer notikban..ezt tényleg nem értem miért. 1060 mellé tényleg eléglehet az? nem tudom mert olyan kombóm sosem volt, de picit gyengusnak tűnik nekem az a proci már...

(#20024) #86952448 válasza KillHates (#20019) üzenetére


#86952448
törölt tag

Te költözzél Debrecenbe.

--

Egyetértek a kaptafával, de az acer V nitro olyan egyszerű volt, meg az egyik dellem is. Ezen bátorodtam fel. Mindegy, egyelőre kösz, hamar aktuális lesz, találok valamit, ideírom, hogy jó-e.

(Off: Úgyis szétszedek valamit. ;] Most a marógépem szedem szét speciel, hogy célgépet csináljak belőle. Aztán vissza. De laptopok ijesztőek. Kivéve az acer v nitro, meg a dell e5410)

(#20025) KillHates válasza #86952448 (#20024) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vigyázz mert még az ágyadból is kitúrlak! :D

--

Erről beszéltem én is; van jó pár noti modell amit én is telefonon szoktam megjavítani pár ügyfelemnek, de van olyan is amire gondolkodás nélkül azt mondom, hozzá nem merjen nyúlni! A legtöbb nagy ASUS ilyen, volt már arra is példa, hogy szervizes pukkantotta el a G750-est a Fixdirect-ben! Szóval jó dolog az önbizalom, de inkább a sportolásnál kamatoztassa az ember! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20026) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszönöm a gyomlálást, véletlenül mellé nyomtam a privát helyett! :R :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20027) echterion válasza #86952448 (#20010) üzenetére


echterion
nagyúr

Látom, nem adod fel. :)
A 970m és 1050ti asztali megflelője teljesítményben a GTX960, ez saját tapasztalat. Ha használt, akkor én AW irányba mennék el, illetve a cserélhetőséget tartanám szem előtt, kerülnék minden bga-zott gépet.

(#20014) TheNewDawn: Sleeping Dogs megéri, én végigtoltam, nagyon szép és élvezets játék, leszámítva a kocsik irányítását, de azzal együtt is ajánlott vétel.

**********

(#20028) whitemetal33 válasza KillHates (#20018) üzenetére


whitemetal33
tag

Ok akkor csak az almás gépekkel van ez, akkor engem túlzottan nem fenyeget. (Sajnos :D szívesen megnéztem volna hogy én esetleg tönkrevágtam-e pár gépet az ablakokkal.)

[ Szerkesztve ]

(#20029) KillHates válasza whitemetal33 (#20028) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért a rossz driverezés a Windows-os notikat is ki tudja csinálni.
Láttam én már AMD-t megdögleni rossz driver miatt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20030) #86952448 válasza echterion (#20027) üzenetére


#86952448
törölt tag

Közben belealkudtam egy 3GB-os1060-as kátryát a vasamba +20-ért a 1050Ti helyett. Nem jolly Joker 75-ért (66-ért is van a pcx-nél), de így sikerült. Ennek meg gondolom a 980M a megfelelője laptopban a régiek közül - ha itt sincs nagy különbség a laposvas vs desktop között.

Oka van, hogy azonos, vagy nagyon hasonló lapost keresek majd, mint a PC-m lesz minnyá... még 3 órát kell aludni... és kész.

(#20031) maximilian4 válasza #86952448 (#20030) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon nem a megfelelője. Még a mobil 1060-tól is elmarad, az asztalitól meg főleg.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#20032) #86952448 válasza KillHates (#20025) üzenetére


#86952448
törölt tag

Talán úgy járnék a legjobban, ha te ajánlanál nekem vasat szerelhetőség szempontjából, nekem valót, telefonosan, vagy topicon keresztül szerelhetőt. Keresek kavicsot, aztán jövök vadászni a laptopicba, meg a harveraprón...

(#20031) maximilian4 Kösz, ha aktuális lesz, megvitatjuk. Pár hét... nemtom..

[ Szerkesztve ]

(#20033) KillHates válasza #86952448 (#20032) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt bármikor szívesen. :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20034) Dhampir válasza whitemetal33 (#20009) üzenetére


Dhampir
félisten

Szakik szerint inkább proci kell a Stalkerhez. Viszont egy Lenovo IdeaPad Z50-75-ön szépen, simán futott FullHD felbontáson a Call of Pripyat, de az egyik Stalker mod már annyira szaggatott rajta, hogy teljesen élvezhetetlenné tette a játékot. Persze ez sem mostanában történt, ahogy mondani szokás, azóta sok víz lefolyt a Dunán és elvitte a szolid gépet is.

(#20035) KillHates


KillHates
nagyúr

Elnézést, hogy offtopic, de nem találok rá sehol megoldást!
Tegnap bekúszott ez a foskupac Creators Update. Persze utána még a Windows Hello sem működött, nemhogy mondjuk bármelyik játék. (pont szerettem volna egy kicsit Wolfenstein-ezni :W)

Visszaállítottam az előző Build-re, és öröm-bódottá' megyen minden. DE! Persze zaklat, hogy indítsam újra mert az annyira jó lesz nekem! De nem akarom. Hogyan tudom skip-elni ezt a Build frissítést. Mert azért szeretném ha a biztonsági frissítések jönnének.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20036) Muerte válasza KillHates (#20035) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sehogy.Én is hónapokig vergődtem vele és végül csak felette a fene a gépre.Most valamelyik nap megint jött egy nagyobb frissítés,azóta a BF3 szarakszik,csak ablakos módba megy,ha átváltom teljes képernyőre akkor nincs egér...Letöröltem,majd újra letöltöm és felrakom,ez a win10 a legszarabb rendszer amit valaha is csinált a MS.

(#20037) Dhampir válasza KillHates (#20035) üzenetére


Dhampir
félisten

Tegnap tettem fel egy gépre a Fall Creators Update-t, mert kellett a Win. Eleddig pozitív tapasztalatot adott. Gyors a rendszer a winchester ellenére (habár 7200 rpm). A régi Clear Sky játék is szépen futott rajta.

(#20038) TheNewDawn válasza #86952448 (#20030) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Milyen +20 ért? 30 ért legfeljebb. 1050ti már 45-46 körül is van régóta. Az 1060 amúgy nagyságrendekkel erősebb a 980m nél.

(#20039) Muerte válasza Dhampir (#20037) üzenetére


Muerte
Topikgazda

1 napos használatból még ne vonjál le pozitív vagy negatív következtetéseket...
Az hogy gyors,az egy dolog,főleg hogy nem maga a rendszer gyors,hanem elő vannak töltve a programok.
Win7-hez képest ez a rendszer egy kukába való szemét.Több év alatt nem volt soha semmi problémám a 7-tel,ezt a szutykot meg 1 év alatt már 2x újra kellett rakni,és amikor nagyobb frissítés jön,rendre elb.sz egy csomó cuccot,meg már a meglévő beállításaimat felülírja újfent a gépen.
Ha én egyszer már beállítom,a tűzfalat,defendert,felhasználói fiókok felügyeletét (hogy ne tolja az arcomba folyton a hülye szövegét hogy "de ezt biztosan akarod"?biztos hogy biztosan akarod???), az értesítéseket,stb.stb.
akkor nem értem hogy milyen jogon "nullázza" le folyton...

[ Szerkesztve ]

(#20040) echterion válasza Muerte (#20039) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem a wififel van azóta gondom, hogy felmászott a gépre. Pontosabban a krómmal, mert mikor reggel felébresztem a gépet (vagy bármikor alvó mód után), kell egy perc, mire a króm magához tér, de netet nem lát akkor sem, csak ha újraindítom a programot. Néha kétszer is kell.

**********

(#20041) Muerte válasza echterion (#20040) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálam is örökös gond a wifi is,frissítés után mindig.A pingem ugyanannyi azon az 1-2 szerveren amin játszok és mégis laggol mint állat,akkor szépen letörlöm a drivert és újra feltelepítem,de ugyanezt csinálja a TP driverrel is,meg az NV driverrel is,azokat is összekuszálja,egy bughalmaz az egész...
Az első pár build a creators előtt tök jó volt,de utána mindig csak egyre rosszabb lett.

(#20042) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Közben leszűkitettem a lehetőségeket steames vásárlás tekintetében a Just Cause 3 és a Sleeping Dogs Definite Editionre. De a 2 közül még mindig nem tudok választani....
Mondjuk tekintve, hogy a 2 összesen kerül kevesebb mint 10 euróba, lehet végül nem is választok, hanem behúzom mindkettőt, ez talán nem fog a földhöz vágni. :)

(#20043) #86952448 válasza Muerte (#20041) üzenetére


#86952448
törölt tag

Az otthoni wifi sebesség hullámzás lehet Windows 10 probléma is? Csatornákat próbáltam váltogatni, de előbb-utóbb mind belassul, aztán felgyorsul és vissza. 0 és 12 Mb között bármi lehet.

Ja, origin letöltéssel mértem legutóbb (bf1 fél munkanap volt így). Egyébként speedtest hihetetlenül magas sebességeket mutat fel-le.

[ Szerkesztve ]

(#20044) Dhampir válasza Muerte (#20039) üzenetére


Dhampir
félisten

Kiadása óta futtatok különféle gépeken W10-et, sőt már jó ideje csak azt a Windows kiadások közül, ThinkPad T510-re is azt tettem már réges-régen és még egyszer sem kellett újratelepíteni, vígan túlélte az idei tavaszi és az őszi frissítést is. :)

Egy régebbi HP ProBookon akadt csak sok fejtörést okozó gond mostanában, ám mint később kiderült, már haldoklott benne a gyári Toshiba merevlemez és karácsony előtt végleg be is adta a kulcsot. Sok érthetetlen jelenségre ez adta meg a magyarázatot. Az új WD-vel hasít, mint a szél (merevlemezes viszonyokra értve).

Soha többet W7, akkor inkább Linux. :N

[ Szerkesztve ]

(#20045) Muerte válasza Dhampir (#20044) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem,meg még nagyon sok embernek ahogy olvasom/tam,rettentő sok bosszúságot okozott már a 10,ami 7-nél soha nem fordult elő,az számomra egy megbízható stabil oprendszer volt.Az hogy nálad éppen semmit nem kutyult még össze,az igazából nem mérvadó adat,mert különböző hibák tömkelegéről lehet olvasni,akár itt a PH-n is,meg mindenütt.Ilyen nem volt a win7 idejében :N

(#20046) Dhampir válasza Muerte (#20045) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem is tudom, lényegében W7-tel sem volt nagy bajom, de a Vista volt a kedvencem. Később a Win 8-tól először kiakadtam. Lehet, hogy könnyebben megszoktam az eltérő asztali környezetre való gyors, váltakozó átállást (például Linuxos Unity, Cinnamon, Xfce, stb.), emiatt már nem hat zavaróan a másféle tervezői elgondolás. Persze a stabilitás a legfontosabb része.

Viszont korunk hardvereinek egy részére - az üzleti gépeket és talán egzotikus konfigurációkat kivéve - már nem érkezik driver támogatás, csak W10-hez. Ezt kényszerűen lenyelheti az ember, vagy más gépet és/vagy operációs rendszert választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#20047) whitemetal33 válasza KillHates (#20035) üzenetére


whitemetal33
tag

Én is így vagyok vele, sok ismerősöm isteníti de én gyűlölöm viszont muszáj elviselni.
Próbáld meg úgy hogy a gamet win 7 kompatibilitással telepíted és úgy is indítod el. Van olyan játék amit így el lehet indítani ezen a vacak updaten.

(#20048) Pocok256 válasza Muerte (#20045) üzenetére


Pocok256
veterán

Valószínűleg azok akiknek jól működik a rendszer nem írják ide félnaponta, hogy minden jó köztük én is míg akiknek bajuk van azok igen, ez ilyen egyszerű. Sok esetben nem a win 10 a hibás hanem a kretén hardver gyártó, hogy képtelen frissíteni az aktuális driverét normálisan, csak te ezt egybites.userkent nem látod na meg nem is érdekel csak az hogy már megint nem jó.

Játékokhoz kitérve több mint 300 játékom van és még egyiknél s volt semmi bajom steamen leszed vagy uplay originen és megy ennyikeh.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20049) Muerte válasza Pocok256 (#20048) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Majd mindjárt kiderül,ha lejön a BF3,megjavult-e,de azért ne én legyek már az 1bites user,hogy amikor ők frissítik a redvás oprendszerüket,akkor nekem mindig újra kelljen telepíteni egy játékom,mert ők úgy telepítik az új rendszerösszetevőket hogy bugokat okoz...

(#20050) Dhampir válasza whitemetal33 (#20047) üzenetére


Dhampir
félisten

Igazából semmit sem érdemes isteníteni, ezt is csak emberek csinálják és olyan-amilyen. :)

(#20048) Pocok256

Így igaz, például a pillanatnyilag használt HP ProBook 6570b-hez létezik W10 64-bites 3D DriveGuard driver (ez a merevlemezt óvja, lefékezi a fejet nagyobb elmozdulás esetén), aztán telepítés közben végül kiderül, hogy mégsem kompatibilis a rendszerrel. :U

Minden gyönyörűen megy, de ez az egy nem sikerül ezen a régi gépen. Ámbátor lehet, hogy ezt kiküszöbölendő a ProtectSmart-ot fel kell telepíteni, majd utánajárok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.