Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4051) titankahn válasza Mikulásbá (#4050) üzenetére


titankahn
tag

Ha lesz pénzem veszek egy atomot egyelőre ennyi nincs nagy igény ez ma legtöbb játéknál hd high vagy medium ami elég is, most 14es van és nagyon kicsi.
Amit elméletben tud egy 850m meg az az i5 2.3-2,4en turboval kb az a teljesitményszint elég is lenne, de az 1.7ghz tuti nem, egyelőre ezek az u-s procik mennyire melegednek? Teszem azt menne turboval vagy meleg miatt felejtős is?

(#4052) Mikulásbá válasza titankahn (#4051) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

U-s proci felejtős úgy ahogy van,ha játszani akarsz.
Inkább gyűjts még zsetont és vegyél egy jobb gépet,mint hogy később falhoz verd,mert nem jött be a számítás.

(#4053) aclandiae


aclandiae
senior tag

Szevasztok!

Visszaolvastam pár oldalt, és látom hogy röpködnek a sok 100-ek! Amivel semmi gondom nincs! Én is szívesen beruháznék pl. egy Asus erőműre! :K

Viszont ezt most sajnos nem tehetem meg, ezért a segítségeteket kérem, melyik az a gép amin lehetne Hig-Med beállítások mellett a mai játékokkal játszani?
Matt kijelző, 1366*768, min. 4GB RAM, i5 cpu, ? VGA, min. 2 év garancia. Lehet használt is.

(#4054) Mikulásbá válasza aclandiae (#4053) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne szórd el a pénzed valami hulladékra,inkább várj még,gyűjts hozzá,kérj valakitől,stb.
Árat nem írtál,neked is min. egy G75VX illene,van használt,jó állapotban.
Újban min.240 ezer egy N551 vagy G551,az sem jobb,a hűtése pedig ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#4055) Goblin12 válasza Mikulásbá (#4054) üzenetére


Goblin12
őstag

Kiraktam a hidegbe a w510-emet, mindent becsuktam csak idleben futott a gép és a legalacsonyabb hőfok 30 fok volt 1832 rpm-es ventivel, ha alapból ilyen lenne maga lenne a tökély. 17 fokot tartunk és egy nyavajás chromeval már 52 fok 2312 rpm-el a venti :W

nem válasz akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

(#4056) Kasya válasza Goblin12 (#4055) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem felsz hogy a kinti para lecsapodik a gepben? :U

Hmm...ha a Balcsi befagy, lehet leviszem a gepet es rarakom ;]

(#4057) Goblin12 válasza Kasya (#4056) üzenetére


Goblin12
őstag

Bent sincs kevesebb pára. :U Am komolyan gondolkodok rajta, hogy kiszerelem az alaplapot úgy ahogy van és csináltato rá egy all in one blokkot és arra egy hűtőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#4058) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Hali!

Egy gamer/multimédiás laptopban ti mit tartotok hasznos mpcie tartozéknak? Tv tunert? GPS-t? AC wifi modul? LTE képes gsm/hspa modult? Van két foglalatom, az egyikben a mostani wifi modul van, amit azt hiszem lecserélek egy izmosabb AC-s megoldásra, vagy egy killer wifi modulra, de a másikba nem tudom eldönteni, mit rakjak A foglalatok csak mpcie foglalatok, mSata SSD-t nem kezelnek.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4059) wanted5 válasza Plasticbomb (#4058) üzenetére


wanted5
őstag

azt amit te hasznosnak tartasz és használod is, mivel a te géped és te fogod használni

nekem is van 1 üres hely, de hiába mondaná bárki hogy mennyire hasznos és milyen jó pl a tv tuner, vagy gsm modul, ha én azt soha nem fogom használni, mert nincs szükségem rá...

tehát csak nézőpont kérdése kinek mi hasznos

(#4060) Muerte


Muerte
Topikgazda

Clevo 980M + asztali 4930K eredmények,vga csak +135MHz : 3DM11 980M Graphics score: 14466 , 3DM11 980M SLI Graphics score: 27730 ...nagyon beteg számok ezek uraim! :DDD

(#4061) Casanova* válasza Muerte (#4060) üzenetére


Casanova*
veterán

durván beteg :Y :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4062) Ursache válasza Muerte (#4060) üzenetére


Ursache
senior tag

GTX680M SLI-m alázza a szutyok 980m-et :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4063) conqver válasza Muerte (#4060) üzenetére


conqver
aktív tag

Not So BAd :D
Jöhetne az Alienekbe szánt 980M........de egy 970M re is kíváncsi lennék :K

Shadow&Dust.....

(#4064) Muerte válasza conqver (#4063) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát jöhetne mert a Clevo-s kártyákkal nem mennek valami jól az AW-k :(((

(#4065) KillHates válasza Muerte (#4060) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nem notebook, hanem egy ipari hulladék... 2-3 év után úgy néznek ki mint a hányás hiába vigyázol rájuk.
Conqver-nek is volt egy klotyója, vigyázott rá mint a szeme fényére, de fél év után lekopott a krómozás a touchpad gombjáról, a zsanérja elkezdte szétfeszíteni a kijelző keretet,stb...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4066) Muerte válasza KillHates (#4065) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tudom,nem is vagyok ráizgulva csak a teljesítmény adatok miatt linkeltem be.

(#4067) KillHates válasza Muerte (#4066) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert mindig az e-pénisz méregetés :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4068) Muerte válasza KillHates (#4067) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Téged nem izgat a teljesítmény része tudom :) ,de engem igen :D Azért ha valaki 2 évvel ezelőtt ilyet mondott volna hogy SLI-ben majd megközelíti a 30k-s Graphics score-t egy mobil vga-s rendszer,nagyot nevettem volna rajta és most tessék... Emlékszem rá mikor még a 20k volt a lélektani határnak kitűzve 2db asztali vga-val,most meg?! :DDD Azért ez baromi nagy fejlődés ám,hiába Te nem cuppansz rá! ;] Amúgy nekem is egyre kevesebb időm van már játszani is,de azért még érdekel a téma :)

(#4069) KillHates válasza Muerte (#4068) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké-oké!
Dehogynem engem is érdekel. :)
Szerintem miért van 3820QM netbook-omban?
Persze, hogy nem azért mert munkára használom, hanem azért mert NEM MEGY BELE nagyobb!!! :D :D :DDD

Netre, filmnézésre, paintben maszatolásra elég lenne egy Atom is :D :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4070) kreten67 válasza KillHates (#4069) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért ha valamilyen szerencsétlen oknál fogva valóban egy Atom procis géppel kellene együtt élned.
Keresned kellene valakit akin kitölthetnéd a dühödet, amit az a proci váltana ki a tűrőkepésséged határainak feszegetésével! :DD

(#4071) Kasya


Kasya
nagyúr

Könnyes szemmel búcsúzok, mert a gép kikerült a kezem alól. Még egy ilyen jó laptopom nem lesz mostanában, mint ez az AW volt :(
Nagyon elgondolkodtam rajta, hogy maradok AW vonalon továbbra is PC-t illetően, de nem találtam meg a megfelelő konfigot :(( Az itthoni kínálat meg amúgy is siralmas.
Az új tulajdonosnak mertem ajánlani titeket (utólagos engedelmetekkel), ha pasztázás, pucolás, vagy driver kérdése lenne. ;)

(#4072) conqver válasza KillHates (#4065) üzenetére


conqver
aktív tag

Azért a kopást nagyban növelte a jobbik felem körömlakk lemosója :DDD :DDD

Shadow&Dust.....

(#4073) kreten67 válasza Kasya (#4071) üzenetére


kreten67
senior tag

Itt sikerült eladni vagy valami egyéb oldalon?

(#4074) Kasya válasza kreten67 (#4073) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itt, aprón. :K Ha más is érdekel, privát. Nem akarok többet bűnhődni moderátor miatt :U

(#4075) Muerte válasza Kasya (#4071) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Várunk vissza majd ;)

(#4076) Mikulásbá válasza Muerte (#4075) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is csak félévig bírtam a 750JH után..... :U

(#4077) Muerte válasza Mikulásbá (#4076) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Épp ezért írtam :D conqver is kilépett fél éve,aztán megint csak vett most egy AW-t :DDD Nehéz a jó dolgok nélkül meglenni ha már egyszer volt,ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#4078) alces


alces
tag

Jó reggelt!

Többek tanácsára néztem szét az aprón, ha masinát szeretnék vásárolni, bár ódzkodtam a használt laposoktól, aztán mégis találtam egy szimpatikusat, privátok, telefonok, tegnap üzlet.
Igy tettem szert Kasya AW csodájára, akinek ezúton is szeretnék köszönetet mondani. (Off: a gép, mintha most venném ki a dobozból, annyira tiptop, ill a hozzáállása is példaértékű...+ még szakmabeli, igy könnyen ment minden....)

Mivel nem vagyok csak 1 kocajúzer, ezért lehet a segitségetek a későbbiekben jól jön. Bár remélem nem kell zaklatnom senkit, hogy bénázom...Win 7 fent, a driverek a ti általatok javasolt sorrendben mennek...
Amúgy meg egész nap körbevigyorgom a fejem.

Üdv

Ui: az üzlet után annyira repestem, hogy nem találtam a kocsit a parkolóban...

(#4079) Mikulásbá válasza Muerte (#4077) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem anno a kocsi felújítása miatt kellett eladni a JH-t.
Most,hogy helyrerázódott a kincstár,ismét belevágtam a gamer vonalba.Az biztos,hogy ha nem is a játékok,de az IPS-t nehéz lesz felülmúlni bármilyen TN-nek.Mikor erről volt szó bárhol,csak mosolyogtam,ugyan már ,ekkora különbség nem lehet.Addig még nem láttam IPS laptopot!Most már értem,mi miért volt.

(#4080) Muerte válasza alces (#4078) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Üdv a csapatban!Nagyon jó kis gépet vettél,jó áron ;) Ha valami kérdésed van,segíteni fogunk ;)

(#4081) NTonee válasza Mikulásbá (#4079) üzenetére


NTonee
veterán

Nekem meg most a kocsi miatt kell félretennem a noti vásárlást. Tegnap este leborotválta egy gyökér kamionos az autóm jobb oldalát. :O A biztosító persze fizetni fog (ajánlom is), de ameddig nincs lezongorázva minden, addig nem lesz noti sem. :(

(#4082) alces


alces
tag

Tényleg nem hittem volna amig nem látom: ez a MINŐSÉG!!
a Lenovo sem volt rossz, de ettől hasraesek...

(#4083) Muerte válasza alces (#4082) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha a Lenovo-t szeretted akkor az AW-t imádni fogod :DDD

(#4084) Dreadloord válasza alces (#4082) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Mivel újonnan ugyanazt a teljesítményt 2*szer annyiért adja az AW, mint a többi márka, így csúnya is lenne, ha nem lenne minden egyéb elem full minőség:)

(#4085) Kasya válasza Muerte (#4077) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kicsit azért remélem, hogy nem fogok aktívan visszatérni egyhamar. Az azt jelentené, hogy új munkahelyet is kell keresnem :DDD

alces: Az SSD catch beállításra figyelj, hogy fent legyen a programja. Nagyban megtudja dobni a gép sebességét. :K

Többe kerül, igen.. de nem csak az anyagminőség miatt. Bár én a Dell supportról is csak ódákat tudok zengeni. Itthoni viszonylatban nem ismerem őket...

(#4086) KillHates válasza kreten67 (#4070) üzenetére


KillHates
nagyúr

A minap volt a kezem alatt az a gép amit az eMAG 39.9-ért árult fekete pénteken; 3840-es Atom, 2GB, 500 HDD Win8... Hibátlanul tette a dolgát, meglehetős fürgeséggel. Egy SSD-vel szerintem kifogásolhatatlan teljesítményt szolgáltatna. (azért az 5400-as HDD eléggé betett a folyamatosságnak) :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4087) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Éppen laptop vásárlás előtt állok és minden féleképpen valami "gamer" gépet szeretnék venni.Olvasgattam elég sokat vissza.Első nagy kérdésem lenne ami meghatározná a keresésemet,hogy i5 vagy i7.sok különbséget mutat a két proci.mármint ugye én nem dolgozok a gépen,de ha játszok azért szeretnék mindent legalább medium felbontásban játszani.Tehát én nem egy atom erőmüre vágyok.Most van egy Dell Inspiron 5520-am ami persze nem játékos gép,de ezt szeretném lecserélni.

(#4088) Muerte válasza psion2101 (#4087) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

A procikérdés előtt fontosabb dolgokat kellene tisztázni... : Új gépet akarsz venni vagy jó használt is?Mennyi a keret amit rászánsz?

(#4089) ako001 válasza Muerte (#4039) üzenetére


ako001
aktív tag

Bocsi :D nem tudtam,hogy ipari méretekben nyomod :DDD
Ám tényleg nagyon jó lett mert most ahol vagyok fűtenek mint állat,van biztos 30fok a szobámban.Nyitott ablaknál alszok :DD :DD
És még így se nagyon megy fel 70fok fölé a vga,a cpu,56-60c.Bár a wot alatt néha felmegya vga 70-73ra,de az meg egy szar optimalizálatlan valami.
Amit viszont nem tudok,az az hogy ezt az Alien adrenalint v mit,hogyan lehet lelőni,mert a fiam egyszer bekapcsolta a wot alatt a bill világitást/mert neki az kell :D /És azóta ha elindítom a wotot akkor elindul ez az adrenalin progi,de akkor is ha a világítás ki volt kapcsolva előtte.Ja és csak a wot alatt indul el más játéknál nem.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#4090) psion2101 válasza Muerte (#4088) üzenetére


psion2101
tag

Új gépet szeretnék venni minden féleképpen.egy kicsit szétnéztem most a neten.Asus G751JM et néztem.de minden ötletet szivesen fogadok.KB ez a 330 lenne a max amit kiadnék érte.tudom,hogy nem túl sok pénz egy gamer gépért,de többet nem szeretnék rászánni

(#4091) NTonee válasza psion2101 (#4090) üzenetére


NTonee
veterán

és hol szeretnél olyan gépet venni? Csak azért, mert itthon hivatalosan nem került forgalomba a gép. Csak a trükközős, átverős boltok árulják, szlovák, lengyel, UK, stb billzettel.

(#4092) kreten67 válasza ako001 (#4089) üzenetére


kreten67
senior tag

Van néhány játék ami használja a billentyűzet világítását valamire,az változó hogy mire.
Van hogy torkolat tüzet imitál pl: Alien.Rage --- ez esetben egész jópofa,de van mikor az egészséged állapota szerint változik a billentyűzet színe a zöldről a pirosra.
Ezen esetekben hiába kapcsolod ki a bill. világítás a játék visszakapcsolja,"HE HE"! :))

(#4093) ako001 válasza kreten67 (#4092) üzenetére


ako001
aktív tag

De pont ez a gondom,hogy előtte nem használta,ha ki volt kapcsolva a világítás akkor nem villogott a bill,csak mióta a fiam egyszer bekapcsolta a wot alatt.Azóta itt villog nekem :((( :((( engem spec zavar :U

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#4094) Kasya válasza ako001 (#4093) üzenetére


Kasya
nagyúr

3 úton lehet bekapcsolni/kikapcsolni általában az AlienwareFX-et:
-egy játék setup fájl szerkesztésével (ha a játék támogatja, de a játékon belül nincs, vagy nem működik a beállítás rá). Ilyenkor a fájlban általában 'AlienwareFX=0" érték van (ha épp deaktiválva van) --> ez a legritkább
-Játékon belül, ha az rendesen támogatja az opciót.
-Alienware Control Centrel-ben ha jól emlékszem lehet profilokat létrehozni. Esetleg ha ott hozzá van rendelve a játék...
vagy
-ez lehet úgy néz ki, hogy jobb klikk a bal alsó ikonképre és ott a "Enable 3rd Party AlienFX" (vagy hasonló) opció

Ha nagyon idegesít és nem találsz megoldást, lehet egyszerűbb a fiad megkérdezni, hogy "Mit tettél fiam...már megint elállítottad...többet nem játszahtsz vele" :D

[ Szerkesztve ]

(#4095) ako001 válasza Kasya (#4094) üzenetére


ako001
aktív tag

Nem vagyok én olyan kegyetlen apuka :DDD :DDD :DDD
Köszönöm mindenkinek a segítséget,végül megtaláltam mi volt a rejtély.
Egyszer megmutattam a fiamnak azt az Alien command centert,hogy ott lehet variálni a színekkel :DDD
Nem kellett volna :D :D
Ott állíthatta át a jobb felső sarokban,van olyan h on launch,és azon belül,h alien adrenalin,Na ezt vissza állítottam alien fx-re és most nem világit semmikor :))

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#4096) afi0903


afi0903
aktív tag

Gtx 750 minek felel meg notebookban?

(#4097) Casanova* válasza afi0903 (#4096) üzenetére


Casanova*
veterán

kb. gtx 670m, gtx 770m

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4098) Casanova* válasza Casanova* (#4097) üzenetére


Casanova*
veterán

gtx670m = gtx650 , gtx770m = gtx750

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4099) afi0903 válasza Casanova* (#4098) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszi!

(#4100) Casanova* válasza afi0903 (#4099) üzenetére


Casanova*
veterán

[link] inkább a Ti-vel egál

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.