Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56001) echterion válasza gurus (#55994) üzenetére


echterion
nagyúr

A kérdező eredeti linkje volt az alap, amire neki reagáltam, erre te mondtad, hogy neked ugyanolyan géped van. Vagy mégsem ugyanolyan a géped, vagy nem foglalkozol azzal, ahogy mire válaszolsz. Mellesleg az asus honlapján csak LW jelöléssel vannak fent a gépek.


**********

(#56002) echterion válasza gurus (#55995) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, csak 40 fokos a billentyűzet nála, köszi. :)
Amúgy semmiféle mérési eredmény, semmi nincs, csak amit te is írsz, hogy neked megfelel. Neki is, csak épp ez nem jelenti azt, hogy jó gép, csak azt, hogy van, akinek ez is megfelel. De objektív mérések alapján nem sorolható a jó kategóriába.
De legalább tudjuk, hogy egy kézzel is könnyen nyitható, ez fontos feature egy gaming gépnél.

**********

(#56003) gurus válasza echterion (#56002) üzenetére


gurus
aktív tag

Megtévesztő ha felületesen osztod meg a véleményed ezért írom nekem ilyen laptopom van. nem melegszik mint a előző másik tipus amit ezzel keversz .te dolgod az is ha nem tudod milyen tipusok vannak ebből és összemosod a ASUS ROG Strix G17 G712LW az ASUS ROG Strix G17 G712LWS. végülis ennyi erővel tedd ide ASUS TUF GAMING az is majdnem ASUS ROG Strix G17 G712LWS.vagy mégsem?
Ez a teszt is írja nincs gond a hőmérséklettel. neked ez sem hiteles?
https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-G17-G712LWS-in-review-Powerful-gaming-machine-with-integrated-light-show.497790.0.html

The G17 heats up noticeably but not excessively. During the stress test, we register temperatures above 50 °C (~122 °F) at two measuring points. Heat development is slightly less when performing our The Witcher 3 test. Moreover, the values are in the green range in everyday use.

[ Szerkesztve ]

(#56004) Gergello válasza KillHates (#55998) üzenetére


Gergello
addikt

Ez az AIO megoldás mire volt képes ?
Itt még gondolom az 1070-et hűtötte.
Nálad ilyen vizes asus járt már vagy mi volt a legkülönlegesebb lapos amit kezeltél ? A Művész úrén kívül.

(#56005) RM007 válasza KillHates (#55998) üzenetére


RM007
addikt

Már kétszer átszereltem. :) Se paszta, se gap pad. A cpu esetében bejött, a két heatsink csatlakozásánál, vékonyabb lett a felület és jobb lett a hő átvezetés ahogy látom vagyis már a múltkor észrevettem jobb fokokat hozott sokkal.
Most ahogy visszatettem a "még" kevésbé lyukas hátlapot kevésbé kap levegőt alulról. Habár semmi gond, mert jó órajelekkel 100W körül fogyasztva a gpu nem nyal 80 fölé, sőt van az asztalomon egy ventilátor amit ha bekapcsolok akár 70 alá is viszi strapával. Zaj nálam nem gond. Csak úgy kíváncsiságból basztatom. A rezet nem a mag fölé akarom pakolni és csak kis felületen hagyom hogy érintkezzen......azt a levegőmozgást ami a lapos belsejében van a lehető legjobban szeretném kihasználni.
Ismerős szerzemény a fotón. :) Jó lenne ilyenek nélkül is találni kiváló megoldást okosan. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#56006) gurus válasza echterion (#56002) üzenetére


gurus
aktív tag

Azért ez nem hulladék,hőfok is rendben. . a tied?

[ Szerkesztve ]

(#56007) KillHates válasza Gergello (#56004) üzenetére


KillHates
nagyúr

Razer-eknek nagyon különleges a full-cover VC hűtése
Matyee 870-es CLEVO-ja (az is full-cover VC, abban laza 1.5 kg a hűtés )
Volt a vizes 700-as puttonyos Asus is nálam, de az szerintem nem nagy puki
16"-os MBP-nek is eléggé ott van a hűtése
a GT76-os MSI hűtése is brutál és az A51M-é is!

és azért most a 15R3 dual VC hűtése is eléggé ott van a szeren:

bátorkodom felhíni a figyelmet arra, hogy ez IDLE 2.7 GHz-re fixált i9-es ÁLLÓ ventilátorokkal, azaz passzív, a billentyűzet feletti résen nyomja ki a kémény hatás a meleget...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#56008) KillHates válasza gurus (#56006) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon rendben van! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#56009) gurus


gurus
aktív tag

ja ezen van turbó mód is :W köszönöm KillHates Mester :R neked itt iszom a szavaid mindenben egyetértek amit írsz d is :W

[ Szerkesztve ]

(#56010) nortu30 válasza gurus (#56006) üzenetére


nortu30
csendes tag

Szia!
Köszi az infókat. Megkérdezhetem milyen játékokkal szoktál játszani? Bír a masina mondjuk 3-4 óra folyamatos terhelést is?
Köszi.

(#56011) echterion válasza gurus (#56003) üzenetére


echterion
nagyúr

Felületesen? Te tényleg nem olvasod el, amit írok. Az általad idézett rész a felületi hőmérsékletre utal, nem a cpu hőfokra (jesszus, 50 fokos a ház, mennyi lehet akkor bent :F ). Ugyanazt a tesztet linkelgeted be folyamatosan, amit én is, nem tűnt fel? El kellene olvasnod a tesztet is, plusz jó lenne, ha észrevennéd, hogy nem a gpu-ról írok, nem az trottyol be egy Witcher 3 alatt, hanem a cpu. Bár a gpu is tol egy kemény 80 fokot (ami szintén nincs igazán rendben), hála a pár helyen közösített hőcsöveknek.


Mellesleg ha ilyen frankó a géped, mi lenne, ha nem egy SP tesztet nyomatnál, hanem mondjuk olyat, ahol a CPU is terhelve van, mittudomén, AC Odyssey, HZD vagy Cyberpunk 2077, mivel ha játszik az ember, akkor közös terhelés jellemző a gépre.

Na mindegy, majd eldönti a kolléga, hogy kell-e neki ez a gép ennyiért, én leírtam neki mindent, amit találni a neten a gépről, te meg azt csinálsz, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

**********

(#56012) cyberkind válasza echterion (#56011) üzenetére


cyberkind
félisten

A Cp2077 nagyon jó tesztelni, mindent nagyon használ, nekem a fos, 8 szálas i5 sokszor a határon van. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#56013) Ubul86 válasza cyberkind (#56012) üzenetére


Ubul86
őstag

na igen, de korábban a Witcher is így indult :D aztán javítgatták az évek alatt, remélhetőleg a CP is így jár majd

(#56014) cyberkind válasza Ubul86 (#56013) üzenetére


cyberkind
félisten

Ai akkor se lesz a játékban, illetve még jó pár dolog, ez ami aggasztó. :D

Paranormal Cocktivity

(#56015) Ubul86 válasza cyberkind (#56014) üzenetére


Ubul86
őstag

persze :) nekem most az volt hogy volt egy tolókocsis, akit megütötem, felállt és elszaladt :D :D ennyit róla :D

(#56016) cyberkind válasza Ubul86 (#56015) üzenetére


cyberkind
félisten

Az csak csoda, ilyen tényleg nincs egy játékban se. :C

Paranormal Cocktivity

(#56017) Raymond válasza Ubul86 (#56013) üzenetére


Raymond
félisten

Majd meglatjuk mi lesz belole. Azt hiszem lassan vegigvihetem a story-t is mert ott meg csak atleptem az Act 2-be de a terkep tisztogatasanak hala (Gigs es NCPD) mar kimaxoltam az 50 street cred-et es a karakter is Level 27 (vagy 29?). Johet is tavasszal a DLC :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56018) echterion válasza cyberkind (#56012) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem fos az, jók még azok. De ez a jaték nekem is 50-60%-on használja ki a 16 szálat. Valami azért nem teljesen kerek azzal a játékkal, lenne még mit optimalizálni rajta, de tartok tőle, ez is olyan lesz, mint a GTA IV, sose lesz igazán jól megcsinálva.

**********

(#56019) Ubul86 válasza echterion (#56018) üzenetére


Ubul86
őstag

Witcher is így indult, bugosan, optimalizálatlanul. Nem tudom, hogy most milyen, a játék nem vett meg magának, de elvileg ott javítottak sokmindent az évek alatt (ami mondjuk szomorú hogy évek alatt lett "optimalizált" játék)
előfordulhat itt is ez az irány. De igen, attól még az MI meg egyéb dolog még nem fog jó lenni benne. Volt az elején egy főbb ellenség, elég hosszú életcsíkkal, úgy nyírtam ki hogy elbújtam egy doboz mögé, és kikandikáltam...arról az irányról nem tudott odajönni, mert nagy dög volt, de megtudott volna kerülni, és hátba támadni. Gondolom nem kell mondani hogy mindig előlről próbálkozott, mikor én láttam a kezét, de ő nem tudott eltalálni a mérete miatt

(#56020) gago1975 válasza echterion (#56011) üzenetére


gago1975
őstag

Szia Barátom.

OK, KillHates mesternek köszönhetően már bebizonyosodott, hogy a G712-es modellek folyékony fémmel vannak megkenve de abból is a lehető legrosszabb minőségű.

Ezt tarti G712LW i7-10750H+RTX2070 gépénél szépen le is írta párszor KillHates mester

előzmény:
#55330tarti
"Sziasztok!
Most hétvégén volt alkalmam személyesen találkozni KillHates fórumtársunkkal, aki nagyon segítőkész s korrekt módon újrapasztázta az én kis Asus G17WL masinám. Sok jó tanáccsal is ellátott. :) Nagyon szépen köszönöm Neked, illetve bátran tudom ajánlani munkásságod bárkinek. További extra pont, hogy amunka elvégzése közben nagyon laza hangulat uralkodott.
Tegnap tudtam tesztelni a gépet, performance módban hagytam végül, ugyanis a turbó módban szinte azonos hőfokokat produkált.
Tesztalany CoD Warzone, Overwatch volt 1-1 óra zúzás után a GPU 81-83 (korábban 86 volt a vége) fok között mozgott, de stabil teljesítménnyel, míg a CPU maximum 91 fokig mutatott egy pillanatra, de átlagosan 81 fokig kúszott fel (korábban 96-98 fokot is megnyalta!!!) a mutató, és ezt atom stabilan."

#55335KillHates
"Valami folyékony fém cuccal, de az tuti, hogy nem volt "prémium" mert az Indium-os újrakenés laza 10 fokot hozott rajta!" illetve az elcseszett technológia

#55334KillHates "A többieknek info: a 712-es eredetileg is folyékony fémmel volt kenve, mégis magasabbak voltak a hőmérsékletek. Csak arra tudok gondolni, hogy az Asus valami rosszabb fajta folyékony fémet használ. Egyébként még arra tippelek, hogy a friss pasztázás ellenére is ennyire magasak a hőfokok (81 fok), hogy az Asus nem direkt réz kontaktot használ a procin, hanem beraktak egy acél IHS-t."

Most karácsony után #55934tarti19 szépen meg is csinálta a teszteket, és azokon látszik, hogy
Hoztam kettő (úgymond tartósabb ideig nyúzós) hőmérséklet térképet Diablo 3, illetve Overwatch játék kapcsán. Turbo módban zürgött a kicsike, de most nem a hangra fogok kitérni. :D
Diablo 3

Overwatch

#55959KillHates "Képzeld, van ezeken a gyárilag TGC-zett ASUS hűtéseken egy acél interposer. Gondolom azért, hogy nem diffundáljon bele a Gallium a rézbe. Nem tudom mi lehet alatta, de úgy látszik akkor ez zsákutca az Asus-éknak."

Én azt tudom tanácsolni neked, hogy engedd el, nem érdemes egy nem "hiteles gurus" emberrel foglalkozni.
Nem mer feltenni egy játékok mellett HWiNFO-val monitorozott hőmérséklet tesztet se.

De a legjobban ez tetszik:#55988gurus
Tisztázzuk :R nekem ASUS ROG Strix G17 G712LWS-EV003 amit linkeltél azok ASUS ROG Strix G17 G712LW laptopok. azok, mint itt már más írta rosszabbak és áruk is kevesebb.
itt ASUS ROG Strix G17 G712LW laptopokat húznak le, jogosan. és te ezt hoztad példaként! közben ASUS ROG Strix G17 G712LWS volt felhozva amit érdemes, esetleg megvenni. ebből is van 600 és 1.200.000 ft -ért itt most melyik ársávot akarod? mert teljesitményben is különböző"

és a
magyarázkodás 1: #55975gurus Nálam még egy játék alatt se érte cpu 85 fokot,gpu 75 max.
magyarázkodás 2: #55990gurus hogy nem melegszik cpu 90 fölé és nem kell ezt pasztázni újonnan mint más

Szerinted???? 1x egy játék alatt se érte el a 85°C fokot a CPU, 1x meg nem melegszik a CPU 90°C fölé????
Ellentmondások tömkelege az állítás.

Ugyanaz a CPU i7-10750H + kicsit erősebb (RTX2070 vs 2070S)CPU-val, ugyanaz a hűtés konstrukció mellett, ugyanaz a "nem prémium" folyékony fém használatával, ugyanazzal az acél IHS-el szerinted az ő gépe hűvösebb????

Szerinted a Strix G712LW és Strix G712LWS-nél más hűtést, valamint más "folyékony fémet" kennek a CPU-ra??? Te ezt el is hiszed???
Ez nem a G712LV RTX2060-as illetve még ennél is gyengébb GPU-s változat, aminél tényleg más a hűtés is.
Mert én nem, és ha valaki megveszi ezeket a gépeket akkor igenis ajánlott újra pasztáztatni.

Én most szeretném megkérni Szotyi222-t, akinek szintén G712LWS-e van, hogy valami CPU+GPU terhelő játékkal játszva, (Cyberpunk 2077/ Overwatch / Diablo 3 / Battlefield 5) HWiNFO 64-el monitorozza már le, hogy milyen hőfokokat produkál az ő gépe ha az összes mag 4,4Ghz-en fut.
Ha lehetne kérni, akkor normál venti sebesség mellett egyet, és full venti sebesség mellett is.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#56021) echterion válasza gago1975 (#56020) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi az összefoglalót, nem olvastam vissza, így nem mertem biztosra írni, hogy már folyékony fémes ez is.
Én már elengedtem, nekem aztán tök mindegy, ki mire égeti el a pénzét, volt egy kérdés, amit találtam róla, megosztottam, majd elnönti a kolléga, hogy kell neki a gép vagy sem. Ha gurusnak megfelel ez a gép, az nem gond, sőt, örülök, hogy neki megfelel. Nekem nem felelne meg, end of story. :))

**********

(#56022) cyberkind válasza echterion (#56018) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyilván csak költői túlzásnak használtam a szót, meg persze i7-et akartam volna, de már nem volt, így maradt ez, ami az esetek hatalmas részében tökéletesen blvan balanszolva. :) Annyira nem gáz a Cp mint Gta 4, az a mai napig kuka sok mindenen.

Paranormal Cocktivity

(#56023) echterion válasza cyberkind (#56022) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, ezt nem tudtam, én csak egy órácskát játszottam vele, hogy megnézzem, hogy fut a gépemen, amúgy nem nagyon mozgat meg maga a játék. Ha lenne TPS nézet, na akkor viszont meg is venném, mert amúgy érdekesnek indult a világ, a sztori meg a körítés.

**********

(#56024) #44275968 válasza gago1975 (#56020) üzenetére


#44275968
törölt tag

Szia,

#55887gago1975

Ebben a hozzászólásodban erről a típusról van szó ? Amikor még te ajánlottad 549k-ért volt kitéve most 529k.

Az lenne a kérdésem,hogy ajánlott ez a gép akkor vagy sem ? ( vagy ezen az áron igen,de eredeti áron nem ? ) :D

Illetve mi az amit esetleg nyugodt szível tudsz/tok ajánlani jelenleg akár az aprós kínálatból ? ( Engem nem zavar az sem,ha esetleg használt ) ilyen 550-600k keretig bezárólag csak játékra lenne használva. ? :R

[ Szerkesztve ]

(#56025) Gergello válasza gago1975 (#56020) üzenetére


Gergello
addikt

Olyan tesztet lenne jó látni, hogy turbó val és anélkül hogy teljesít játékokban.
Turbó nélkül biztos elbírja a hűtés, kérdés mekkora a teljesítményveszteség.

(#56026) gago1975 válasza Gergello (#56025) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Mindenképp jó lenne, ha esetleg Szotyi222 elolvassa ezeket és csinálna egy HWiNFO monitorozást, hogy milyen hőfokokkal tud különböző mode-ban játszani, illetve nem tudom, hogy az Asus Armoury Creat-ben van e olyan funkció, mint pld az Acer Predator Sense-ben a "Megfigyelés"

mert az ha aktív, be van kapcsolva, akkor ott nyomon lehetne követni time to time a hőfokokat.

Más. Hogy áll a géped? Elvitted már a FixDirekt-hez, hogy mi a baja? Vagy még vársz, amíg lesz olyan időpontod, mikor nem kell használnod?

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#56027) Gergello válasza gago1975 (#56026) üzenetére


Gergello
addikt

Nincs benne ilyen funkció, csak a pillanatnyi értékeket tudja kiírni.
Egyelőre nem foglalkoztam még a géppel. Vidéki vagyok, csak csomagküldeni tudom majd, az eleve már egy veszélyforrás.

Következőnek olyan gépet kell keresnem, amire onsite szerviz van. Melyiknek van ilyen szerinted ?
Nekem az összes ilyen gépszervizelés azzal kezdődik, hogy üzembe kell állítani egy másik gépet, amit addig használok, amire rámásolom addig az éppen használt dolgaimat. Most csak egy Elitebook 820 G1-et tudnék, de arra nem szivesen váltanék napi használatra. Volt tartaléknak egy Elitebook 850 G3-asom, az egynek elment, de a kijelzője rendkívül gyenge minőségű volt. Gondolom majd gépet kell vennem vagy nem tudom mit csinálok... Lehet elhúzom addig, amig már úgyis cserélném ezt a gépet és akkor már csak az újra kell költöznöm.

(#56028) frame120 válasza echterion (#56023) üzenetére


frame120
tag

(#56029) Ubul86 válasza frame120 (#56028) üzenetére


Ubul86
őstag

épp írni akartam én is, hogy már gamestar is lehozta ma hogy van külső nézet :D

(#56030) gago1975 válasza #44275968 (#56024) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Igen arról a gépről, géptípusról van szó.

Igen ajánlottam #55883gago1975 nortu30 fórum tagnak még 2021-01-01 20:42:23-kor egy G512LW helyett, mert akkor nekem még csak annyi infó volt a gépről, #55330tarti19 2020-12-21 08:26:32 hsz-ből, akinek a gépét, egy ugyanilyen G712-est csak LW ami sima RTX2070-es, KillHates mester megkent rendes folyékony fém pasztával a nem jó minőségű, Asus által használt helyett, hogy CoD Warzone, Overwatch volt 1-1 óra zúzás után a GPU 81-83 (korábban 86 volt a vége) fok között mozgott, de stabil teljesítménnyel, míg a CPU maximum 91 fokig mutatott egy pillanatra, de átlagosan 81 fokig kúszott fel (korábban 96-98 fokot is megnyalta!!!) a mutató, és ezt atom stabilan.

Ezek után azt lehetett tudni, hogy jó, elég volt neki egy rendes folyékony fém pasztára csere.

Most #55934tarti19 2021-01-03-án közzétette a Diablo 3 & Overwatch-nál készített HWiNFO monitorozást, és hát ott azért elég kellemetlen hőfokai vannak még így is a gépnek, TURBO mode-ban használta és ráadásul hűvös, 18°C-os környezetben.

Most megkértem és remélhetőleg el is olvassa, Szotyi222 fórumtársat, akinek G712LWS i7-10750H+RTX2070S van a gépében, hogy valami CPU+GPU terhelő játékkal játszva, (Cyberpunk 2077/ Overwatch / Diablo 3 / Battlefield 5) HWiNFO 64-el monitorozza már le, hogy milyen hőfokokat produkál az ő gépe ha az összes mag el van engedve és 4,4Ghz-en fut.
Ha lehetne kérni, akkor több teljesítmény beállításon, normál venti sebesség mellett egyet, és full venti sebesség mellett.

Én megvárnám az eredményeit, HWiNFO képeket.

Az lenne a kérdésem,hogy ajánlott ez a gép akkor vagy sem ? ( vagy ezen az áron igen,de eredeti áron nem ? )

Az tény, hogy RTX2070S-t más gyártótól ennyire olcsón, még ha az eredeti árát nézzük, se kapsz meg.

Az, hogy ez jó vagy sem, miszerint egy ilyen gépben, ilyen hűtéskonstrukcióval, ekkora teljesítményt beraktak az már más kérdés.
Ha az Asus vette volna a fáradságot és picit átdolgozta volna a G731GW elődmodellben is megtalálható hűtést, ami a 9750H+RTX2070-hez lehet még elég volt, és a 10750H+RTX2070S teljesítményéhez igazította volna a komplett hűtőrendszert, és azt valahol nem rontja el (az Asus nem direkt réz kontaktot használ a procin, hanem beraktak egy acél IHS), mert a G731GW-nél réz kontakt van, és nemcsak megkeni folyékony fémmel, akkor lehetett volna belőle egy méreteihez képest jó, használhatóbb, ajánlottabb kis gép.
Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mennyi kompromisszumot hajlandó elviselni, milyen hőfokok amik már sok neki, de azzal azért nem árt tisztába lenni, hogy a folyamatosan magas hőterhelés, a belső hőmérséklet, a RAM-nak, az SSD-nek és a többi részegységeknek nem tesz jót.

529K-ért jelenleg nem kapsz RTX2070S-t, tehát valahol ajánlható, de csak annak tükrében, hogy a fentiekkel tisztában van az ember.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#56031) RM007 válasza frame120 (#56028) üzenetére


RM007
addikt

Jó lesz, remélem a belső nézetet azért nem törlik, mert nekem pont az jön be.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#56032) frame120 válasza RM007 (#56031) üzenetére


frame120
tag

Ez csak egy nem hivatalos mod. De még ha megkapná az opciót hivatalosan, akkor se törölnék azt a nézetet, amivel lefejlesztették a játékot.

(#56033) echterion válasza gago1975 (#56030) üzenetére


echterion
nagyúr

Azért csak óvatosan az ajánlással, egy folyamatosan 80 fok felett működő gépet én nem szívesen ajánlok senkinek, hosszútávon csúnya dolgok is kisülhetnek belőle, aztán lehet magyarázkodni, hogy de hát mi ajánlottuk ezt a gépet. Az a CoD 50-60%-ban használja ki átlagban a procit, egy AC Odyssey, ami átlag 75 % körül terhel, pár ellenféllel harcolva ez 90% felett van tartósan, vajon milyen hőfokokat produkálhat egy ilyen gépen, miközben a gpu folyamatos 99%-on van? A közösített hőcsövek miatt a gpu-nak is befűt a proci. Ezt lenne jó pl. valaki olyantól látni, akinek van ilyen gépe, hogy mindent bevetve (újrapaszta, UV, ha engedi a bios) milyen meleg egy ilyen játéknál, mert sajnos egyre több az ilyen játék és ezek tudatában lehet csak igazán ajánlani bármilyen gépet is (pl. a tiedet is). Szép és jó, hogy a legolcsóbb Super-es gép is 100ezerrel drágább, ha párévente elfossa magát az alaplap.

[ Szerkesztve ]

**********

(#56034) echterion válasza frame120 (#56028) üzenetére


echterion
nagyúr

Szuper hír, ki is fogom majd próbálni hamarosan. Köszi az infót. :R

**********

(#56035) #44275968 válasza echterion (#56033) üzenetére


#44275968
törölt tag

Nem szeretnék abba a hibába esni,hogy rosszabb minőségűt vegyek csak az ára miatt. Nem vagyok annyira gazdag,hogy a legolcsóbb minőségűt vegyem és csak a baj legyen vele hosszabb távon. :D Vannak esetleg olyan konkrét modellek amelyek köztudottan jó hűtéssel rendelkeznek és tényleg " megéri " az árát nem csak a bosszúság lesz vele,hogy melegszik stb.? Pl. ha "mélyen zsebbenyúlok" :O rászánok ennyit és [link] és egy ilyen kaliberű gépbe gondolkoznék, lehetne találni valamit,hogy miért ez miért ne ? Nem vagyok sajnos képbe ezekkel...egy olyan laptopot szeretnék találni/vásárolni amivel nem lesz gondom,hogy melegszik vagy nagyon gyenge minőségű és pl. mondjuk, simán elvagyok 2-3 évig ( játék gördülékenyen ) semmi bosszúság nélkül , létezik ilyen ? :D

[ Szerkesztve ]

(#56036) Ubul86 válasza RM007 (#56031) üzenetére


Ubul86
őstag

az alapot nem törölnék, nem lenne értelme, hisz belefektettek x órát

(#56037) tarti19 válasza gurus (#55994) üzenetére


tarti19
senior tag

Nekem ugye Asus Rog Strix G12LW notim van s sosem került a 2020-as verziója 350 ezerbe. 1400! euró volt az, amiben 1660ti, 16G ram, 500gb SSD és 10750H proci volt.
Nekem 2070-es kártyával van felszerelve s hiába mondjátok, hogy a 84 fokos gpu sok, egyszerűen nem érzem (még) a hibáit. Persze nagyon keményen oda fogok neki durrantani ebben az évben, mivel van rá 2 év gáyrtói garancia, így bármi komolyabb hiba esetén tudok kőkeményen reklemálni.
Persze azt is tudom, ha decemberben akartam volna notit venni, akkor most LWS verziót martam volna meg, de mivel a piac nagyon bénázik, így kellett valami. Egyáltalán nem érzem, hogy kapufát lőttem volna vele. Az is igaz, hogy gémer körökben ez az első laposom.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#56038) RM007 válasza Ubul86 (#56036) üzenetére


RM007
addikt

Még sem eleget ha a ruházat a motoron időnként átalakul, vagy hogy a karakter kinézetét csak az elején lehet változtatni míg el nem kezded a játékot. Legalább ezekre most jobban odafigyelnek. Meg a gyors fps jellege esne csorbát ha elveszne a belső nézet. Ez a rpg-fps játék stílus így együtt nekem nagyon egyedi és ütős. A külső nézet akció közepette szerintem nem lesz hatékony.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#56039) frame120 válasza echterion (#56034) üzenetére


frame120
tag

Nincs mit, épp belefutottam és rémlett, hogy ilyesmire vársz.

(#56040) Ubul86 válasza RM007 (#56038) üzenetére


Ubul86
őstag

persze hogy nem, skyrimben se volt használható. De Deus Exekben jobban megtudták oldani pl a covert is, gow alapokon
sok sebből vérzik a játék, nagyon sok példa lett volna előttük pedig

(#56041) alces


alces
tag

Az a szomorú, hogy matyee gépe több hónap után is még eladó, miközben itt sajnos; Bödőcs után szabadon: vegyetek baracot, annyi van mint a szar, olyan mint a fos... Nem reklám életemben nem találkoztam vele nem ismerem de sajnos itt tart a világ hogy csak lassan barac van....

(#56042) alces


alces
tag

Aki meg újat akar magának vagy a cégnek az nyelje le a mostaniakkal járó kompromisszumokat. Régebben nem volt ennyi, csak az asztali és a mobil közti különbözet. A mobilitásnak ára van, mindegy miben fizeted meg. Valaki felfogja.......

(#56043) Gergello válasza alces (#56042) üzenetére


Gergello
addikt

Köszi, hogy behánytad ezt ide.
Magunktól rá nem jöttünk volna.

(#56044) alces


alces
tag

Lassan be is fogok az x sör után :DD .

(#56045) alces


alces
tag

Na mindegy, megyek rókát fogni, amúgy KillHates finanszírozza az egészet . Neki is élni kell valamibűl.

(#56046) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ma én is látogatást tettem KH mesternél egy kis újra pasztázásra.

Gépet már sokan ismerik innen, aki lusta visszakeresni, annak leírom: ROG Strix G531GU-AL060. i5 9300H + 1660Ti 6GB

Az undervolt lehetőségének eltörléséig Noctua NT-H2-vel -0,135 UV mellett Warzone 100 fix 100 FPS-el 72-74 fok. BIOS frissítés és UV lehetőség eltörlését követően 84 fok. Eddig az előzmény.

1. Ma rreggel nyomtam egy stressz tesztet a "műtét előtt" a Noctua pasztával. Eredmények alább:

Hát nem volt fasza maradjunk annyiban.

A "műtét" során a CPU kapott - nem akarok hülyéséget mondani, pedig ESKÜ figyeltem :DDD - indiumos vagy galliumos folyékony fémet. A GPU meg prolimatech-et. Valamint KH javaslata alapján elő halásztam a korábbról meglévő CoolerMaster NotePal 200-as laptop hűtőt (2x140 mm-es ventik max 1200 RPM-en, elvileg 92-es CFM és betettem a gép alá.)

2. Mérési eredmények repaste után, Armoury Crate-ben turbo mode-al, laptop hűtőt CSAK ÁLLVÁNYNAK használva:

3. Végül pedig mérési eredmények repaste után, Armoury Crate-ben turbo mode-al, laptop hűtőt max fordulaton (1200 RPM) használva:

Ami fura, hogy a legjobb eredményt a 2-es "versenyző" hozta.

Holnap azért tesztelgetem valami combosabb játék alatt is, hogy mit mutat aktív hűtőpad használattal, kikapcsolt hűtőpad használattal csak álványnak használva azt; valamint bevetem a titkos favoritomat, az "ásványvizes kupak a két hátsó talp alá és így megdöntve az egész seggét a gépnek" metódust.

Szummázva baromi elégedett vagyok. Egyrészt hőfokban is sokkal jobbak az eredmények, másrészt az CPU órajelben pedig elég nagy ugrás van pozitív irányba.

Szóval jelenleg örülök. Itt is köszi KH maestro. :R

(#56047) gurus válasza gago1975 (#56020) üzenetére


gurus
aktív tag

Kedves gago1975!
Szerinted ugyan az a gép amit Asus és az üzletek 600.000ft árul és szerinted ugyan az a gép amit Asus és az üzletek 800.000ft árul (ASUS ROG Strix G17 G712LWS-EV003T ).Itt is figyelj a számozásra :R nem mindegy mi van a végén.tudod sörből is van ezer fajta gondolom azt nem kevered össze.nem lehet,hogy ebbe jobb folyékony fémet? jobb videókártyát tesz? persze a válaszod nem.Tudom tények se győznek meg.szotyi laptopja tudja ezt?
(neki privátba én is ajánlottam ezt a laptopot) örülök,hogy megelégedésel használja.szívesen csinálok bármi tesztet ha nem ellenséget látsz bennem mert jobb laptopom van mint neked.elsőnek kezdjük ezzel itt az enyém.mutasd a tied :C

[ Szerkesztve ]

(#56048) gurus válasza tarti19 (#56037) üzenetére


gurus
aktív tag

350-500.000ft írtam. .pont nekem nincs bajom ezzel a szériával . én is megelégedéssel használom a testvérét.. és aki le hulladékozza azt egyszerűen nem értem.nincs is ilyen laptopja.lehet valami másik cég reklám embere

(#56049) gurus


gurus
aktív tag

közben letettem az asztalra jobb eredmények miatt.ugyanis ezt ölembe tartva használom, ezért is imádom.könnyű 2,8kg 17colos létére és mégse forró.sebessége pedig szuper.kijelzője ,oled-qledhez szokott szememnek is tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#56050) Achitori


Achitori
csendes tag

Lenovo Legion Y540 81SX0053HV milyen cooling pad ajánlott?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.