Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72001) echterion válasza Darth_Revan (#71997) üzenetére


echterion
nagyúr

Pontosan ennek kell utánanézni. Emlékeim szerint az Asus csak a magyarországi gépeket szervizeli gariban, ez a szlovák/cseh masina nem az biztosan, szóval hiba esetén lehet postázni külföldre.

**********

(#72002) 2018 válasza #45252096 (#72000) üzenetére


2018
aktív tag

Mennek banya poninak tuti

(#72003) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Az Epic-en a Crysis Remastered trilógia 11000 Ft. Ennyit megér, nem sok helyet foglal-szerintem.

(#72004) Darth_Revan válasza 2018 (#72002) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem értem, hogy a francba éri meg laptoppal bányászni? Kb 42mh/S a hashrate 6800M-nek, ami mellett több mint 1 év mire visszajön az ára....ennyire megéri mindenkinek kockáztatni és zsákbamacskaba tenni a pénzét laptop esetében több mint 1 évig ? :F

Laptopot maxon járatni több mint 1 évig megállás nélkül, hogy egyáltalán visszajöjön a befektetés nem tűnik egészségesnek :U

[ Szerkesztve ]

(#72005) varillo


varillo
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Gamer laptop vásárlás előtt állok, de nehezen tudok dönteni, főképp processzor ügyében. Max. 500k volna rá, ilyen árban az RTX3060 a legjobb választás videókártyában. Viszont processzorban zavar van nálam. Asus tuf f15-öt néztem i5 11400h procival vagy Acer nitro 5 ryzen 5 5600h esetleg ryzen 7 5800h procival. Szerintetek melyik lenne jobb játékra? Többet nem tudok rászánni és nem is akarok. Főképp online játékra kéne mint Apex legends stb. De néha persze tolnék rajta tombraidert vagy ilyesmit. Sok tesztet és videót néztem neten. Elvileg i5 jobban teljesít még a ryzen 7-nél is játékban, de nemtudom eldönteni melyik lenne jobb. Na meg persze a hűtés is fontos lenne. Ezért kértem segítséget. :) :R

(#72006) 2018 válasza Darth_Revan (#72004) üzenetére


2018
aktív tag

Egynel nem eri meg de tobb darabot beallitva mar mar a leanyzo fekves sajna. De igazabol ha azt nezed milyen dragak a komplett pc k ahhoz kepest ez a 6800m es laptop best buy. A gamerek is viszik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#72007) echterion válasza Darth_Revan (#72004) üzenetére


echterion
nagyúr

Gondolom, nem érdekli, mert fél év múlva úgyis vége az Eth-nek és majd eladja jó pénzért. Arról meg hallgat, hogy csákányozott, a vevők jó részének eszébe sem jutna sztem, hogy valaki lapossal bányászik.

**********

(#72009) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok,

ma egy újabb jarrod videót hoztak nektek

[Gaming Laptop GPUs - 16 Compared!]

Az érintett laptop gpu kártyák amiket összevet a videóban:
RTX 3050
RTX 3050 Ti
RTX 3060
RTX 3070
RTX 3080
GTX 1060
GTX 1650
GTX 1650 Ti
GTX 1660 Ti
RTX 2060
RTX 2070
RX 5500M
RX 5600M
RX 6600M
RX 6700M
RX 6800M

(#72010) k-adi válasza #45252096 (#71990) üzenetére


k-adi
nagyúr

jo az a strix, csak nincs benne beépített webcam, nem? :DDD ;] ;]

(#72011) k-adi válasza #45252096 (#71988) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jarrod sem hibátlan, igazad van benne (pl az L7-et TierA-ba tette tierS helyett..) de a sok wannabe techyoutuber között, ő talán egyike azon keveseknek akik tényleg próbálkoznak rendes infót átadni, mindenféle bs meg csili-vili intro stb. nélkül

A wifi kártya kérdés meg olyan, hogy szerintem az esetek többségében otthon úgyis kábelről megy a net a magasabb teljesítmény érdekében, amikor meg egyéb dolog van, és wifi van csak arra meg "elég".. de amúgy ez is olyan mint az amd-s lenovo gépek ram story-ja, hogy a default benne lévő se "szar" csak lehet jobbra cserélni...

(#72012) k-adi válasza echterion (#72007) üzenetére


k-adi
nagyúr

Sajnos amióta ekkora a bánya láz, mindig számolni kell vele. Aki kicsit is képben van a techvilág dolgaival, innentől kezdve minden jobb pónigép zsákbamacska.

(#72013) 2018 válasza k-adi (#72009) üzenetére


2018
aktív tag

Már késő megelőztelek. ;] :C Azért megkerülve az igp-t a 6800m ott van a nyakán teljesen a legnagyobb tdp-s 3080as gépeknek is. A délután linkelt strix gépben meg az 5900-as cpu a legerősebb, teszteket nézve a többi ryzenes tesójához képest. Aki 670-ért elcsípte jól járt. :C

[ Szerkesztve ]

(#72014) k-adi válasza 2018 (#72013) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, de csak azért mert én kimásoltam a 16 gpu nevét is (hátha később kell és a fórum kereső kidobja majd) :D

az a 6800m elég jo valóban

+ szerintem az a 670as gép sosem került eladásra, olyan volt mint a magyar tenderek többsége

(#72015) Picco válasza k-adi (#72009) üzenetére


Picco
addikt

megneztem gyorsan a videot, korulbelul az jott le hogy aki 2-3 ev tablataban gondolkodik annak 3060/3070 kornyeken kell nezelodnie minden mas eletkeptelen.

par fontos dolog ami szamomra egyertelmuen leszurodott, amig 1080p-rol beszelunk, 1440p-nel a kulonbsegek valoszinu jobban kimutatja a foga feherjet a 3070/3080.

1.
iszonyat performance difi van a 3050/ti es 3060 kozott de a kulonbseg a sokkal elenyeszobb folotte:
1080p:
3050 62%
3050ti 66%
3060 100%
3070 116%
3080 127%

AMD-ert folosleges vesztegetni a biteket annyira keves van a piacon beloluk :(

2.
ebbol en arra kovetkeztetek hogy 130/150w-nal nagyobb power envelope-ot gyakorlatilag nem lehet ertekelhetoen kihozni a mai mobil GPUkbol es 3060 folott az ember mar nem sima, hanem holapattal tolja ki a penzt az ablakon. minimalis a ROI.

2,5.
ebbol sajnos az is kovetkezik hogy amig ezen a fogyasztasi kereten belul nem erkezik sokkal hatekonyabb GPU, addig hiaba varjuk a csodat. ezt pedig valoszinuleg csak ujabb gyartastechnologiak fogjak elhozni, avagy egyelore nem lesz kanaan, akkor sem ha ha valami csoda folytan egyik naprol a masikra megszunne a crypto banyaszat(nem fog)

kosz Jarrod, super/kovetkezo generacioig a topic zarhato :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72016) k-adi válasza Picco (#72015) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja ez igazán akkor lesz még érdekesebb mikor már tudjuk a 30xx super eredményeket is de mondjuk nem tudom hova férnek be ilyen %ok mellett :B

(#72017) 2018 válasza k-adi (#72014) üzenetére


2018
aktív tag

Vagy csak nem vagy eleg gyors/nincs penzed ilyenekre. ;] Jo sokaig elerheto volt iponban. ;] Lesz valaha uj genes laptopod?

(#72018) grizlisandor válasza Picco (#72015) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kár, hogy TDP értékeket nem írta a videókártyák mellé.

(#72019) k-adi válasza 2018 (#72017) üzenetére


k-adi
nagyúr

az a anus nem kellene amúgyse :B

majd lesz valami, ne aggódj.. pillanatnyilag időm se lenne játszani, meg amúgyis jöjjenek csak szépen a super kártyák, stb.

[ Szerkesztve ]

(#72020) Xerath404 válasza k-adi (#72019) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Én a super kártyákkal úgy vagyok, hogy nem szívesen venném őket, mert általában nyakukon az új gen, ami biztosan a falra hugyozza őket. :DD

(#72021) Dhampir válasza Picco (#72015) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, RTX 3060-tól kezdődik és a kártya TDP-je is fontos.

Hozzátenném még, hogy az RTX 2060 is használható még.

[ Szerkesztve ]

(#72022) gurus válasza grizlisandor (#72018) üzenetére


gurus
aktív tag

egyedül te látod, hogy ez nem valós. Csodálkozom a többi hozzászóló mennyire benézi néha a teszteket és elhamarkodott következtetést von le. Itt a legerősebb 3080gpu-ra ráver én legion 5 pro laptopom, simán több fps-t és ezt linkeltem itt párszor pont a Jarrod videójából.
TGPszámít :C nem mindegy milyen 3080gpu vagy 3070 gpu van a laposba hanem TGP is fontos [link] !!!!!Hűtés,összeszerelés pedig szintén fontos
3070gpu140W-155w jobb mint A 120w-130w 3080gpu

[ Szerkesztve ]

(#72023) Smithy87


Smithy87
senior tag

Új családtag még épp csak be röffentettem:

(#72024) gurus válasza Smithy87 (#72023) üzenetére


gurus
aktív tag

Futtass egy Superposition tesztet, extrem beállításon ,hozzárakhatod a HWINFO lássuk a hőmérsékletét . pár perc alatt lefut. Amúgy gratula a laptopodhoz :C

[ Szerkesztve ]

(#72025) Smithy87 válasza gurus (#72024) üzenetére


Smithy87
senior tag

Íme :

(#72026) Szotyi222 válasza #45252096 (#72000) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Nálam azt irja raktáron . Ezen felül [link]

(#72027) Picco válasza gurus (#72022) üzenetére


Picco
addikt

a TDP keretek annyira nyilvanvaloan fontosak hogy nem irtam bele, felteteleztem hogy minden topiclako tisztaban van vele. mit is nezunk be pontosan? egyebkent is ott a lista a teszt elejen, google segitsegevel rakereshetsz mekkora tdpje van az adott gepnek:U

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72028) gurus válasza Picco (#72027) üzenetére


gurus
aktív tag

azért látom felületesen értesz hozzá, sebaj :F TDP : Termikus tervezési teljesítmény
TGP : Teljes grafikus teljesítmény :W
nem mondod. :C szerinted ezt nem tudom? tesztbe nem teljesértékű mobil 3080 gpu és 3070gpu kártyák vannak tehát ebből következtetni bármire nincs sok értelme. Nem véletlenül nem rakott be egy legion 7 laptopot a tesztbe

[ Szerkesztve ]

(#72029) HanSyolo


HanSyolo
csendes tag

Valaki tud mondani nekem erre valami okosat? :)


[ Szerkesztve ]

(#72030) Picco válasza gurus (#72028) üzenetére


Picco
addikt

:DDD
mi a teljes erteku 3070 3080 meglatasod szerint? :) :F

1600mhz DOUBLE Data Rate 1600 valos mhz = ddr4 3200"mhz"

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72031) HanSyolo válasza Picco (#72030) üzenetére


HanSyolo
csendes tag

Ahhá
:R

(#72032) gurus válasza Picco (#72030) üzenetére


gurus
aktív tag

Ahol a laptop grafikus kártya által termelt maximális hőmennyiséget a hűtőrendszere el tudja vezetni= ezt nevezik röviden TDP-nek.Vagyis jó a hűtési hatékonysága :R .Ilyen laptopba a gpu teljes grafikus teljesítményt tud leadni ezt nevezzük TGP-nek. :R Teljes értékű mobil 3070gpu 130-140w van belőve mobil 3080gpu150w +
minél rosszabb a hűtési összeszerelés annál kevesebb a gpu TGP .különben, besül kuka lesz a laptop

[ Szerkesztve ]

(#72033) Picco válasza gurus (#72032) üzenetére


Picco
addikt

1. laptopoknal velemenyem szerint nincs ertelme TGProl beszelni, mert dinamikusan vannak szabalyozva a power limitek, nem mint desktopnal ahol gpu es cpu is konstans
2. tesztben szereplo gepek:
xmg neo 15 (AMD) 3070 140w
xmg neo 15 (AMD) 3080 150w
inteles verziok talan 10-15w-al tobbet kaptak, legalabbis bejelenteskor meg ez volt, nem neztem utana.

en ezeket teljes ertekunek mondanam es ismerve a clevo/tongfang tipusu ODMeket, ezeknek a felso osztalya mindig maxon van jaratva.
Jarrod legion 5 pro tesztjeben alapbol az xmg 3070 picivel gyorsabb mint a L5p 3070.

mindez l5p memoria upgrade utan tokeletesen megegyezonek tunik

tehat mit is nezunk be? mit nem ert mindenki? :P
melyikonk az aki kisse elhamarkodott/feluletes volt egy picit? ;] ;)

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72034) #45252096 válasza Szotyi222 (#72026) üzenetére


#45252096
törölt tag

Igen, ma estetol ujra lehet kapni. En azert emeltem ki ezt a ket boltot, mert "rendes magyar kiskerek", nem trukkoznek a beszerzessel.

677k - magyar gari/magyar bill/memoria csere+displayporta kikotve kozel 3080 teljesitmeny (RT-ben is hasonlo viselkedik, egyedul a DLSS hasznalatakor van komoly hatranya)

#72010 k-adi: Igen nincs benne webcam, de szerintem ez jobb megoldas, mint egy vacak 720p modul, shutter nelkul. Amerikai honlapon elvileg az van, hogy a csomag egy 1080p kulso webcamt is tartalmaz, de szerintem nalunk azt nem adjak.

Viszont sokkal nagyobb problema a random ujraindulas jelensege, amivel mostmar hivatalosan foglalkozik az ASUS. Eloszor azt mondtak, hogy hogy alaplap csere megoldja, de kiderult, hogy alaplapcsere utan is fenall a problema. Eleg valoszinu hogy ez valami driveres es/vagy bios problema lehet, mert az en ryzenes Lenovo laptopom is ezt csinalja.
De nem mindenkinel jon elo, szoval a fene tudja.

#72011k-adi: Teljesen egyetertek abban, hogy Jarrod igazodasi pont. Talan meg 3-4 hasonlo teszter van (Dave2D felek nem tartoznak ide), aki probalja komolyan csinalni.
Viszont az bant, hogy fullhds G15-on nem jatszhatott volna 1440pben, szoval ha valaki a teszt alapjan vesz egy G15 AE-t, kicsereli a ramot, majd meglepodik, hogy mondjuk Tomb Raider csak 100 fpssel megy.. (mondjuk nem mintha, ez szamitana barmit is, de akkor is).

Ez a lista nagy reszben oke, mert nem csak a teljesitmeny alapjan vasarolunk gepet.
Legion 7 valoszunileg a rettetoen bugos es zavaro iCue szoftver miatt van ott, ahol.
Amit en nem ertek:
Engem a Dell G15 es Alienware m15r5/r6 helyzete zavar a legjobban. Dell G15 alap monitorja katasztrofa es csak nagyon keves modell kapja meg a m15r5/r6 alap 165herzes kijelzojet. Ott van meg az is, hogyha nem a 3060 verziot veszed, akkor lesz ket usb 2-es portod. Ezenkivul az Alienwareknek sokkal jobb a koritese.

Legion 5 17' colos valtozatat sem ertem, miert huzta le ennyire. Ennyi usb portot en meg nem lattam notebookon, igazi asztali helyettesito a gep, rendes aron.
Az Asus advantage G15 se tudom, hogy mi a francot keres ott, ahol. Azt tudom elkepzelni, hogy nala is kijott a bug, de ezt nem emlitette meg. Nagyon durvan bestbuy a gep.

Szerintem sokkal tobben hasznalnak wifit, mint vezetekest. Raadasul vezetekes eseten egyszer sem emlitette meg, hogy manapsag mar erdemes lenne 2,5GBps porttal szerelni a gepeket..
Egy jo wifi kartya kisker ara 15-20 euro (AX200/210). Killereket(AX200-ra epulot) en 30 euro korul lattam (mar ahol, talan 1 helyen lehet kapni), ami oem kiszereles, nem egy masik gepbol szedtek ki. Egy jo memoria modul 50-60 euro (xmg altal hasznalt 8gb 1rx8 samsung memoria 20k kulfoldrol).
Raadasul egy gyenge memoria max 20%-al veti vissza a teljesitmenyt, egy gyenge wifi kartya iperf3 tesztek alapjan 50-60%-al is rosszabb lehet.

(#72035) Dhampir


Dhampir
félisten

Ez az Asus Rog Strix ~700 000 Ft-ért nagyon biztonságos laptop, mert egyáltalán nincsen benne webkamera.

Talán, ha kicsit többe kerülne, mondjuk 800 000 Ft-ba, akkor még billentyűzet sem volna benne.

Még mindig túl sok a port is rajta, ami csak gyűjti a port. Szerencsére a rácsok nagy része a billentyűzet fölötti részen nincsen kivágva, legalábbis amit néhány fotón látni lehet egy gyors szemrevételezés során. Amint lezárják az összes rácsot, rögtön 900 000 Ft-ba fog kerülni ez az erőmű.

Legyen inkább az egész gép egy monolitikus tömb. A hivalkodásmentes egyszerűség gyönyörű tud lenni. Mindez már talán egymillióért.

(#72036) KillHates válasza Dhampir (#72035) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Legyen inkább az egész gép egy monolitikus tömb."

Hmmm.... Szerintem ez már hamarabb eszébe jutott másnak! . :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72037) Picco válasza KillHates (#72036) üzenetére


Picco
addikt

:DDD
En egyebkent marhara kivancsi lennek mi sulne ki ebbol az xboxbol ha MS optimalizalna direkt erre egy windowst, foleg az osztott memoriaval. :B

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72038) KillHates válasza Picco (#72037) üzenetére


KillHates
nagyúr

Feltétezhetően egy fos. :K A Windows annyira az x86-os CISC architektúrára épül, hogy a legtöbb modulját csak emulálni tudná egy RISC vagy ARM; ahogyan az anno a Win8 RT-vel is volt; kb ugyanolyan sebességű felhasználói élményt nyújtott a "célhardveren" az RT mint a teljes értékű oprendszer az x86-on, csak az RT-n azért voltak korlátozások. Azaz adtak egy pofont a sz@rnak. Az Android-nak van igazi jövője és a OSX-nek lenne, ha nem lenne olyan zárt a rendszerük, mint az Alcatraz (és nem a brutális lehúzásról szólna).

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72039) DonDragonka válasza Dhampir (#72035) üzenetére


DonDragonka
őstag

és amúgy ezt, mármint amit írtál, mégis mi céllal tetted?
Nem szakmai, nem vicces, és semmihez nem kapcsolódik amiről épp csevegünk.
Unatkozol és gondoltad bedobsz egy kis Asus fikázó hozzászólást? Hátha megint elindul egy kis szájkarate. Menő, rangodhoz méltó, gratulálok :C

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#72040) DonDragonka válasza gurus (#72022) üzenetére


DonDragonka
őstag

3070gpu140W-155w jobb mint A 120w-130w 3080gpu
miben jobb, ezt kifejtenéd picit részletesebben?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#72041) Picco válasza KillHates (#72038) üzenetére


Picco
addikt

vagy te ertettel felre valamit, vagy en, de nem vagom hogy jon az xboxhoz a risc/arm :B

elozo hszben arra gondoltam ha adott xb hardverre optimalizalnanak egy teljes erteku windowst. android is hiaba jo, de egy google referencia mobilon mindig jobb mint a tobbin szerintem.

macos fluiditasa amugy mar regebben is meggyozo volt szamomra, de apple hulyesegeitol a viz kiver igy akarhanyszor is vettem ra magam hogy feltegyek egy hackintosht kivancsisagbol, sohasem tudtam megbekelni a zartsaggal.
az erme masik oldala hogy egy 5-7 eves 4gb memorias MB Air ami nemreg a kezem ugyebe kerult par ora erejeig meg mindig meglepoen snappy/gordulekeny.

en w95 ota ezen winnel szivok, osztoni szinten belem egett az idiotizmusainak megoldasa, a tobbit valoszinu mar megszoktam :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72042) vakablak93 válasza KillHates (#72038) üzenetére


vakablak93
őstag

Pusztán érdeklősésből meg szabad kérdezni mire gondolsz az alatt hogy a droidnak van igazi jövője? :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#72043) grizlisandor válasza Picco (#72027) üzenetére


grizlisandor
addikt

Rá lehet keresni, de egy ilyen nagy és informatív összehasonlító tesztből kihagyni a TDP èrtèkeket, szerintem hiba.
Este rá szerkesztem majd.

(#72044) echterion válasza #45252096 (#72034) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem olyan szar annak a G15-nek a kijelzője azért. KillHates megmérte, mikor nála járt egy ilyen példány. 300 nit, 72% sRGB, láttunk már sokkal szarabbat rosszabbat is.

**********

(#72045) echterion válasza grizlisandor (#72043) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem mivel konkrét gépeket hasonlít össze, nincs jelentősége ennek, részletkérdés, hogy miért tud annyit a gép a többiekhez képest, amennyit.

**********

(#72046) #45252096 válasza KillHates (#72038) üzenetére


#45252096
törölt tag

Ez megis hogy ? Egy konzoseges x86/x64 apu szekszboksz alapja :D

#72037 Picco: Kinaban mar kaphato, igaz nem Xbox, hanem PS5: csak az integralt videokartya van benne letilva. [link]

#72045 echterion:
Hat masoknal nem ilyen panel volt benne: (ez az alap 120herzes)
Notebookcheck: [link]
MashIT: [link]

[ Szerkesztve ]

(#72047) echterion válasza #45252096 (#72046) üzenetére


echterion
nagyúr

Most erre mit mondjak? Hazudott szerinted? Őt ismerem, hiszek a mérési eredményeinek. Ennyi. Mellesleg én is láttam azt a kijelzőt bekapcsolt állapotban, kezembe fogtam azt a gépet, semmi olyat nem láttam, ami miatt a komplett gép kukára lenne való (ellentétben mondjuk egy TUF-fal, vagy az MSI műanyagdobozával). Abban az árkategóriában amúgy ezen spórol először minden gyártó, viszont legalább normális design, anyaghasználat és hűtés van benne. Ez nem mondható el a többiekről.
Kis extra, hogy ha rádugsz bármilyen Alienware-es cuccot (pl. egy egeret), akkor előjön a komplett AW Control Center minden funkciója, mintha egy Alienware géped lenne. :))

**********

(#72048) #45252096 válasza echterion (#72047) üzenetére


#45252096
törölt tag

Ki hazudott ? 56-72% kozotti sRGB lefedettseg, 22ms, 300nit, joval ezer feletti kontraszt (ez mondjuk nagyon jo). Azert ettol hadd ne dobjak mar hatast 600k-ert (3060-as verzio ennyibe kerul), raadasul ez meg a jobbik panel, mert szerelik BOE panellel is :D Jarrod is hasonlot mert, mint KillHates.

[ Szerkesztve ]

(#72049) KillHates válasza Picco (#72041) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arra próbáltam célozni, hogy az xbox hardverének és a szoftverének a struktúrája egy elég speciális dolog -mondjuk melyik konzolé nem az?- ; ami a hardvert illeti, végeredményben az egész egy videókártya, ami mellé (bele) van patkolva egy kis Zen architektúrájú APU csökkentett utasítás készlettel, az szoftvere meg inkább linux mint windows (a régi xbox-okból is egy spec linux disztrivel lehetett média centert csinálni, nem a windows "ráfaragásával")

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72050) KillHates válasza vakablak93 (#72042) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy a tendencia mutatja (meg látom az átlag felhasználóknál) egyre inkább kiszorítja a számítógépeket az androidos rendszer, nem csak a tartalomfogyasztás szintjén, hanem a mindennapok egyszerű munkafolyamataiban is.
Ami meg a játékokat illeti, arra meg ott vannak a konzolok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.