Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) Mikulásbá válasza Kasya (#3350) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még olyan sok 4K-s kijelző (TV vagy monitor) nincs az embereknek,ami nagy is.Full HD igen,én is azon fogom majd kipróbálni,szerintem a játékélménnyel nem lesz gond.

(#3352) Muerte válasza Kasya (#3350) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Le tudnám én azt térdeltetni FHD-ba is nem csak 4K-ba ;]

(#3353) Muerte


Muerte
Topikgazda

(#3354) Dreadloord válasza Kasya (#3350) üzenetére


Dreadloord
senior tag

0-garis gépért 400K, ráadásul ebbe még minimum SSD-t venni kell, hááát értem én, hogy AW gép, de arra befizetek, hogy ezt bárki elviszi ennyiért... Még 300 is nagyon határeset lenne szvsz.

(#3355) Kasya válasza Dreadloord (#3354) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nezd, aki nem erdeklodik es nem kerdez, nem is fog jobb ajanlatot kapni. Akit meg komoly szandek vezerel, azzal meg biztos talalnek kozos nevezot.
Nem elsodleges celom eladni, mar csak azert sem, mert imadom es igy is szerves resze a mindennapi teendoimnek. De ha egy korrekt vevo lesz ra, akkor vigye. Se magamat se mast nem szandekozom megkarositani.

szerk: kisbetusen megjegyzem, hogy SSD nem letszukseg bele, tekintve hogy msata van bent. Cachnek uzemelve jatekok/programok alatt nem lehet eszrevenni az ssd hianyat.

(#3353) Muerte75: :R bar ha jol neztem, most nem sok minden kerult bele, amiert erdemes lenne feltenni :(

[ Szerkesztve ]

(#3356) istvan1226


istvan1226
csendes tag

Hello.új gépem van és eredeti win 8.1pro,de minden játék 0xc000007b hibát dob fel.mivel vagy hogyan lehetne ezt megoldani?köszi

(#3357) Kasya válasza istvan1226 (#3356) üzenetére


Kasya
nagyúr

Probalj meg egy DirectX es NetFramework (3.5 es 4) ujratelepitest.
Ha igy se menne, itt talalsz par lehetoseget es par tippet.

[ Szerkesztve ]

(#3358) kreten67


kreten67
senior tag

Nekem most lesz egy Alienware m17x r4 eladóban kb. 300 környékén.
Garancia a dell-nél nincs rá,de én olyat tudok rá vállalni,ha valami tönkre menne benne 1 éven belül (ami nem jellemző) önköltségi áron azonnal cserélek benne alkatrészt, nem kell rá várni.

[ Szerkesztve ]

(#3359) solyom76 válasza kreten67 (#3358) üzenetére


solyom76
senior tag

Hy,majd ha eladó lesz küldj nekem egy specifikációt légyszíves..
Köszi.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3360) kreten67 válasza solyom76 (#3359) üzenetére


kreten67
senior tag

Ment privát.

[ Szerkesztve ]

(#3361) solyom76 válasza kreten67 (#3360) üzenetére


solyom76
senior tag

köszi.. :)

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3362) kreten67 válasza Dreadloord (#3354) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért az R4 780m vgá-val reális ára 300e felett van.
Az R4 egyébként is egy jól-sikerült stabil gép,talán az utolsó igazi alien.
A garancia hiánya ,azért annyira nem nagy gáz,mert van hozzá reális áron alkatrész(már ha kell )és ez a többi gamer gépről nem mondható el.

[ Szerkesztve ]

(#3363) ldave


ldave
félisten

Amúgy 15-ös méretben melyik itthon elérhető gép most a legjobb választás? Csupán csak paraméterei alapján (cpu, gpu, hűtés, stb), ár nem számít.

A Slime draws near! Command?

(#3364) NTonee válasza ldave (#3363) üzenetére


NTonee
veterán

max hardver alapján, 15,6" méretben MSI GT60 2PE Dominator Pro
De ezt a konfigot kizárt, hogy ki tudná hűteni a gép. Amiről talán el tudom hinni, hogy normálisan működhet az a MSI GS60 2PC Ghost. Bár amilyen vékony lett ez is... :(
Asusnál semmi jó, Lenovonál is legfeljebb az Y50, ezzel szerintem itt be is fejeztük.

[ Szerkesztve ]

(#3365) Mikulásbá válasza ldave (#3363) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért nem jó a 17.3"-os gép?Nagyobb is,ott már vannak jó gépek,amikkel lehet is játszani.

(#3366) Goblin12 válasza NTonee (#3364) üzenetére


Goblin12
őstag

Kiegészítem a listát még pár darabbal: persze nem hiszem, hogy eget rengetnének

Gigabyte P35X v3 980m-el
MSI GS60-2QEWi716SR51G Gold bár ahogy ez kinéz. :U 970m
MSI GS60-2QEWi716SR21 970m-el

Így már teljes. :B

(#3367) havast


havast
aktív tag

Nem akarok reklámozni, de ez jo aron van, hiaba AMD-s szutyok. [link]

(#3368) NTonee válasza Goblin12 (#3366) üzenetére


NTonee
veterán

Gigabyte P35X v3... ebben a gépben 4710HQ, 980m? Extra feature: rádobhatod a hüvelykujj vastag tarját és pillanatok alatt átsül :DDD
A másik kettő is két centi vastag vékony, kicsi ház. Annyira kizártnak tartom, a normális hűtést még 970m-el is ilyen méretek mellett. Vagy én gondolom ezt ennyire rosszul? Biztosan nem poénból csinál az AW, meg az Asus akkora dögöket.

Amúgy igen, ezekkel kiegészíthető lenne a lista, de a kérdés az itthon elérhető gépekre vonatkozott. Ezek nincsenek itthon, legalábbis egyelőre, a Gigabyte meg nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3369) ldave


ldave
félisten

Köszi a tippeket. Azért írtam 15-öst, mert nekem, tapasztalat alapján az a kényelmes méret (jelenlegi gépem 14-es), hiába jobban felszerelt egy 17+ -os laptop.

A Slime draws near! Command?

(#3370) Goblin12 válasza NTonee (#3368) üzenetére


Goblin12
őstag

Test Bár nem tudom Throttlingról nem írtak, de 80fokos a gép.

Test ( ugyan az ) 37 dBa-s a venti. 2 venti van a gépben és közös a hűtés: Two cooling fans reside at the rear of the machine – on either side of the chassis. These are connected to two heatsinks, cooling both core i7 processor and Nvidia discrete graphics.

[ Szerkesztve ]

(#3371) NTonee válasza Goblin12 (#3370) üzenetére


NTonee
veterán

olvasom és hát igencsak meglepő. Még a végén kiderül, hogy mégsem kell méretet váltanom és amaradhatok a 15,6-nál?
Nekem egy ilyen hardverű gamer masináról ilyen elképzeléseim vannak (ha már épp msi-nél járunk):

[ Szerkesztve ]

(#3372) Kasya válasza NTonee (#3371) üzenetére


Kasya
nagyúr

"MSI outfitted the GS70 with a dual fan thermal cooling system. When it's time to game, the two fans draw in cool air via the air intake atop the keyboard deck. "

Nekem a nevebol es ebbol a mondatbol az jon le, hogy egyutt porognek. Bar ez nem lenne tul logikus szvsz.

Amuig erdekes olvasmany

szerk: Ja hopp...ez gs70...

[ Szerkesztve ]

(#3373) NTonee válasza Kasya (#3372) üzenetére


NTonee
veterán

van ott szó GS60-ról és 70-ről is. GS60-ról írja 870M-el, hogy 92fokig melegszik.
Válasz 1 összefoglalva: Jól van az úgy, 100fokig nincs gond. Vegyél alá hűtőt.
Válasz 2: Disable the turbo boost, use vsync to lock fps to 60 and then adjust in-game settings for best performance med-high settings and resolution to 1600x900. DONE! You shouldn't reach 80c!

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#3374) Kasya válasza NTonee (#3373) üzenetére


Kasya
nagyúr

De legalabb halk ;]

(#3375) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek ha adott egy GTX660M 2GB-os kártya körülbelül mennyivel lenne kevesebb FPS FHD felbontáson 1366*768-al szemben?

[ Szerkesztve ]

(#3376) kreten67 válasza Grave_444 (#3375) üzenetére


kreten67
senior tag

Adott esetben kb:50fps helyet 30.Legalábbis én ennyit mértem ugyanazon gépen a két felbontás között.
Lenovo y580 stalker játéknál.

[ Szerkesztve ]

(#3377) wanted5 válasza Grave_444 (#3375) üzenetére


wanted5
őstag

ha kiszámolod akkor kb duppla annyi pixelt kell megmozgatni, tehát ha nem is 50%al kevesebb az fps, de olyan 40% körüli

(#3378) Grave_444 válasza kreten67 (#3376) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Uhh az elég sok.

Asus G55VW-ről lenne szó különben 190-ért és Lenovo Y580-ról 170-ért.
Ha az utóbbit választanám maradna egy 22".os monitorom, amire néha rákötném ha játszok.. 1680x1050-es.
Nem tudok dönteni. :)

wanted5 Igen én is így gondolom, de még sose mértem.

[ Szerkesztve ]

(#3379) solyom76 válasza NTonee (#3371) üzenetére


solyom76
senior tag

Az már mi ami a képen van?
Msi gt72?

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3380) NTonee válasza solyom76 (#3379) üzenetére


NTonee
veterán

az az. MSI GT72 2QE Dominator Pro

[ Szerkesztve ]

(#3381) solyom76 válasza NTonee (#3380) üzenetére


solyom76
senior tag

Pfu szerintem nagyon jó lett.. erre most rákattanok.. meglesem kintről mennyiért lehet beszerezni..jézuskával hozatok egyet.. :)

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3382) Mikulásbá válasza solyom76 (#3381) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Előbb azért a hűtés tesztet nézd meg rendesen-ez is MSI!
Hasonlít egy AW-hez.

[ Szerkesztve ]

(#3383) kissb0913 válasza NTonee (#3380) üzenetére


kissb0913
csendes tag

Kérdés az, mennyire jó a hűtése, bár már ez is két ventilátoros és ha jól emlékszem, egész jókat olvastam róla korábban. A későbbi upgrade lehetősége pedig elég csábító, csak ne lenne ennyivel drágább mint az Asus g751.
Bár az MSI-ket nagyon sokan leszólják a hűtésük miatt, de nekem speciel tetszik ez a gép, csak az ára nem. :O

(#3384) NTonee válasza kissb0913 (#3383) üzenetére


NTonee
veterán

azt olvastam róla, hogy Metro: Last Light's benchmark tool-al 72fokot csinált gpu-nál, azonban ha a ventik fordulatszámát maxra tolod (ehhez egy dedikált gomb is van), akkor 64-ig visszaesett. Persze ebben az esetben olyan hangja is lett a gépnek, mint egy izmos porszívó. Ami külön pozitív, hogy az alja szinte teljesen rácsozott, tehát hűtőpaddal is lehet segíteni.
Az ára valóban nem túl kellemes, de ez most tényleg elég komoly gépnek tűnik cserébe az msi-től. Viszont a G751 IPS paneles, ez TN.

[ Szerkesztve ]

(#3385) Mikulásbá válasza NTonee (#3384) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az MSI szokása,hogy leragasztja a csavart,ami nyitja az alját,hogy hozzáférj a háttértárakhoz,memóriákhoz.
Ha itt is így van,bővítés kilőve.De nem is igen kell,ez már alapból elég.Később meg hátha engedik a bontást.

(#3386) kissb0913 válasza NTonee (#3384) üzenetére


kissb0913
csendes tag

A 72 fok nagyon szimpatikus. A porszívó hangról már én is olvastam :DDD , ez is olyan tipikus MSI betegség mint általában a hőfok, de úgy látszik ez a gyártót nem igazán zavarja.
IPS vs. TN panel örök vita. Mindig azzal jönnek, hogy a TN panel gyorsabb. hmmm... nem tudom ezen a szinten, hogyan képes bárki észre venni, azokat az icike-picike különbségeket. Lehet én vagyok vak, de én nem érzem. Lehet mert szemüveges vagyok? :DDD

Ha mondjuk 500 ezer lenne az ára (számomra lélektani határ), én bepróbálkoznék vele. Bár végig gondolva, nem tudom később vajon mennyire bővíteném. Lehet 2 év múlva inkább eladnám és vennék újat... Sokszor ahogy elnézem az új mobilkártyák árát...

Mikulásba: Tuti ezen is le van ragasztva a csavar. MSI-nek ez is nagy szokása.

(#3387) NTonee válasza kissb0913 (#3386) üzenetére


NTonee
veterán

mondjuk a G750-nek is durva hangja van, ha manuálisan maxra kapcsolod a ventiket. Itt is csak annyit írt, hogy ebben az esetben lett hangos. Azt nem írta, hogy mekkora hangja van normális venti használat mellett.
Amúgy itt olvasgattam.

[ Szerkesztve ]

(#3388) Goblin12 válasza Mikulásbá (#3385) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen leragasztja! Abban a tesztben amit én linkeltem feljebb a Gold 15"-os ott a tesztben is oda volt írva, hogy le van ragasztva az egyik csavar!

(#3371) NTonee: Az alja nekem különösen tetszik. :K De az acsatlakozó kiosztás, hogy a két hőkivezetés közt HDMI meg Displayport meg táp meg lan. .. ez olyan asztalnál jó aminek a közepén vagy ahoz közel van egy lyuk, és ott áttudod vezetni a kábeleket, különben vihetsz mindent balra, hogy a jobb oldalad szabadon legyen egerezéshez.

(#3385) Mikulásbá : VGA-t lehet hogy tud benne cserélni de ha már 980m van benne, mire jön az új mobil VGA az azért elég sok idő. 16GB ram meg doszt elég, vinyóból meg nem hiszem, hogy variálni kellene. Ha meg tényleg csere kell akkor irány a szervíz vagy addig úgy hasznnálni még van gari aztán ha lejárt utána már mind1. Ha kis matríca akkor beadod, hogy leolvadt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3389) Goblin12 válasza solyom76 (#3381) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali

MSI GT72-2QEi7x32SR311BW | Intel Core i7-4980HQ | 1TB SSD :Y 4324€ :C

Németo-ban elérhető konfiguk

Ausztriában elérhető konfigok

(#3390) Muerte válasza Goblin12 (#3389) üzenetére


Muerte
Topikgazda

2-őt kérek, 3 milláért :DDD :W

(#3391) Molk válasza Muerte (#3390) üzenetére


Molk
tag

3-lett. Maradhat? :D

(#3392) Goblin12 válasza Molk (#3391) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha az ár nem változik akkor esetleg ;]

(#3393) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Ma voltam egy kis notebook szemrevételező túrán. Igazából ahol tényleg találtam "gamer" gépet kiállítva az a sokak által feketelistás Radium. Viszont megnézésre tökéletes.

Két Lenovo IdeaPad Y50-70 volt kiállítva( ami engem érdekelt) meg az egyik legnagyobb ASUS G751JT.

Amit leszűrtem, hogy kinézetre a Lenovo jobban bejön a vékonyságával és minimalistább design-jával, viszont az ASUS billentyűzete már az első nyomkodásra is ég és föld a lenovohoz képest.
Azt sajnálom, hogy egy ASUS G551-et nem láttam élőben, mert igaz, hogy a hűtése miatt lebeszélném magam róla, de kinézetre az jön még mindig be a legjobban (kép alapján), és valahogy a mérete is kompatibilisebb volna.

Valamint az asus súlya elég nagy volt (kisebb gépekhez vagyok szokva). Ja! És ami a legfontosabb, magyar billentyűkiosztású volt mind két(három) gép! Nem matricázott!

Esetleg nem tudtok valami bemutatótermet, ahol találhatok G551-et? Vagy 15"-ban egyáltalán nem érdemes gondolkozni a nagy teljesítményű gépeknél?

www.adatfalodesign.hu

(#3394) Goblin12 válasza adatfalo (#3393) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali,

a 15"-kat mindennap átbeszéljük újra meg újra, kicsit vissza olvasgatsz akkor megtalálod. :)

rövidre foglalva 15"-ban nincs normális gép, ha tényleg gamer gép kellene akkor 17"-ban kell nézelődnöd és itt is inkább az Asus és AlienWare gépeket, bár néha néha becsillan az MSI, de el is megy azzal a lendülettel.

(#3395) solyom76 válasza Mikulásbá (#3382) üzenetére


solyom76
senior tag

Na igen, de azért itt már dupla ventik vannak.. Jövő héten megyek melózni ,ha lesz időm kimegyek a Ditech-hez és meglesem milyen a masina,meg persze ismerve őket, némi alkut kitalálunk.
Nagyon korrekt hely.
Meg persze,nekem elég volna egy gyengébb konfig is,nem kellene egyből a legdurvább..
Ez pont elég lenne nekem...

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3396) Mikulásbá válasza solyom76 (#3395) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hé,more,be vagy rúgva?Ebben csak 970-es van!Nehogy alább add már,ha van 980-as GPU! :DDD

(#3397) solyom76 válasza Mikulásbá (#3396) üzenetére


solyom76
senior tag

Nem ittam. :) Nekem talán elég lenne az is. Vagy szerinted megér 150k egy 980m?

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3398) Muerte válasza solyom76 (#3397) üzenetére


Muerte
Topikgazda

150k-t meg,de jelenleg a piaci ára még 240k,na annyit már tényleg nem ér meg...

(#3399) Mikulásbá válasza solyom76 (#3397) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az árakhoz nem igazán értek,nem követem,mert nincs rá szükségem-én nem fogom cserélni soha.(mert nem lehet) :U

(#3400) solyom76 válasza Muerte (#3398) üzenetére


solyom76
senior tag

Hát nem tudom.. majd ezt még asszony megbolintja,mert egyedül nem szoktam dönteni.Meg ugye most ő tart el..
a 970m közben játszadozni szerintem elég kell ,hogy legyen..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.