Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) Muerte válasza solyom76 (#3400) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Relatív hogy mire elég... "játszadozni" tökéletes egy GTX660M is,a legújabb játékokhoz kifullozva szűrőkkel meg kevés még 980M is helyenként,minden csak az igényeken múlik.

(#3402) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! videókártyát bővítenék! állítólag csere után a driver telepítésnél ki fogja dobni hogy nem talál kompatibilis eszközt. azt mondják itt meg kell nyitni a drivert , kikeresni az "nvdmn" telepítési információt és lecserélni.... szóval az lenne a kérdésem,hogy hol kell megnyitni a drivert? és mivel kell lecserélni az "nvdmn"-t? :F

a laptop MSI GT663R.. GTX460M kártyát cserélném le GTX670M-re!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3403) NTonee válasza solyom76 (#3395) üzenetére


NTonee
veterán

de ennyiért már G751-et is kaphatsz 980m-el és elvileg annak sincs gondja a hűtéssel.

(#3404) Goblin12 válasza solyom76 (#3395) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

nem tudom mennyire tudod, de én tudom, hogy az a DiTech amit te ismerhetsz az megszünt, már nem az eredeti DiTech főnöke vezeti a céget, mert balfék volt és becsődölt a cég. Most már az E-Tec nevű PC bolt főnöke vezeti a DiTech-t és az E-Tec kapott új főnököt, de attól még az E-Tec zsebeli be a pénzt.

Pontosan ahogy mondod, jó cég lehet alkudozni, de MSI-t inkább az E-Tec-től mert ők fő partnerek. :R

(#3405) solyom76 válasza Goblin12 (#3404) üzenetére


solyom76
senior tag

Muerte75: elég lesz nekem... a 970m is.
NTonne: jelenleg jobban tetszik az msi..
Goblin12: tudok róla,hogy mi történt.. meglátjuk,hol jövök ki jobban..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#3406) kissb0913 válasza adatfalo (#3393) üzenetére


kissb0913
csendes tag

A Radiumot nagyon sokan szidják, a szürke import végett. Legalább is itt a fórumon mindig ezt olvasgatom. Nekem semmilyen tapasztalatom nincs velük, nem tudom mi az igazság, csak a kíváncsiság végett kérdezem:
Valaki árulja el nekem, hogy lehet az, hogy az Asus g751 magyar billentyűzet kiosztású? Ha szürke importos, akkor nem lehetne az, vagy tévedek. Nem láttam a gépet, csak adatfalo állításából indulok ki.

[ Szerkesztve ]

(#3407) Goblin12 válasza solyom76 (#3405) üzenetére


Goblin12
őstag

Oh, oké nem tudtam, hogy ennyire jártas vagy benne. :R

(#3408) NTonee válasza kissb0913 (#3406) üzenetére


NTonee
veterán

Figyi, pár napja volt bent valaki náluk, aki le is fényképezte a gépet. Nem magyar kiosztású volt, ami ki van állítva. Lehet, hogy nem ebbe a topikba linkelte a képet, de egyértelműen nem magyar gép volt. Azért sem lehet az, mert itthon még el sem indult a G751 értékesítése.
Szerk: pontosítok, több helyen is árulják a gépet, de raktáron sehol nincs még. Nem kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#3409) adatfalo válasza kissb0913 (#3406) üzenetére


adatfalo
senior tag

A billentyűzet úgy volt magyar, hogy angol billentyűkiosztása volt de kis indexben ott voltak az Ő Ű ...stb betűk a megfelelő billeken, nem matricázva! Nem tudom, hogy a nagykaptiális betűk miatt de talán olyan volt, minthogyha nem ugyan azt a betűtípust használták volna az angol betűkhöz és a magyarhoz, de direkt végigsimítottam az ujjamat a billentyűkön és nagyon úgy tűnt, hogy eredetileg ilyen.

www.adatfalodesign.hu

(#3410) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Benne van az új kártya a 580 m helyett az 460m

A biosban csináltam egy load default resetet .és átállítottam ahci re.
Elkezdeném újrarakni a gépet.
Kérdésem a következő: az 580m miatt nem bírtam rátenni a win 8.1 et ezzel már tehetem vagy csak a win7 et javasoljátok?
Persze abban a sorrendben ahogy muerte75 javasolta.

És iÍgy működhet az optimus vagy az mindig felejtős?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3411) Goblin12 válasza Angel2014 (#3410) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem hiszem, hogy a vga miatt nem tudtad volna felrakni a win8.1-et, hisz van rá driver. SZerintem nyomasd nyugodtan a 8.1-et, ha nincs idegbajod egy kis csempétől. :W :R

(#3412) Muerte válasza Casanova* (#3402) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Innen töltsd le a mod.inf file-t: [link] Elindítod a telepítést,be fogja nyögni hogy nem talált kompatibilis hardvert de ettől függetlenül a drivert kicsomagolja a "C" NV mappába.Ott megnyitod a mappát,addig nyitod amíg a Display driverhez érsz,ott bemásolod illetve felülírod az ott lévő inf file-t a moddal,egy mappával visszalépsz,legalul lesz a zöld kis setup ikon és mehet a telepítés.

(#3413) Angel2014 válasza Goblin12 (#3411) üzenetére


Angel2014
addikt

Na akkor olvas utánna 3 reg file átírása és az nvidia szövegfile modosítását kell végrehajtani akkor megy fel csak.

Elindítom a telepítést keresi az eszközt és piros felkiáltójellel leáll.Meg sem találja az nvidia kártyát.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3414) Muerte válasza Angel2014 (#3413) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Win8-hoz át kell írni pár dolgot a registry-ben,conqver a múltkor belinkelte hogy mit. Attól hogy vga-t cseréltél a panel 3D-s 120Hz-es maradt ergó optimus nuku...

(#3415) Angel2014 válasza Muerte (#3414) üzenetére


Angel2014
addikt

Ne nekem mond én tudom goblinnak mond, :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3416) Muerte válasza Angel2014 (#3415) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkor ezt ki kérdezte?? Goblin? : "És iÍgy működhet az optimus vagy az mindig felejtős?"

(#3417) Angel2014 válasza Muerte (#3416) üzenetére


Angel2014
addikt

Jó azt én de az két különböző dolog és két kártya.

Most akkor működhet szerinted evvel az optimus?
És ezzel a kártyával szerinted felmenne modósitás nélkül a driver?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3418) Goblin12 válasza Angel2014 (#3417) üzenetére


Goblin12
őstag

:DD Attól hogy vga-t cseréltél a panel 3D-s 120Hz-es maradt ergó optimus nuku... by Muerte

Nem is értem ha tudod akkor miért kérdezed, hogy miért nem tudtad felrakni? (#3413) Angel2014

Nem értem. :(

Tény ezt nem tudtam, hogy át kell írogatni dolgokat, hogy feltudd tenni a win8-at. :R

[ Szerkesztve ]

(#3419) Angel2014 válasza Goblin12 (#3418) üzenetére


Angel2014
addikt

:R Ezt értem köszi akkor ez kilőve.

És szerinted módosítás nélkül felbírnám rakni a win8.1 et ? Akkor ezek szerint nem mert a 3d itt is bekavar igaz?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3420) Goblin12 válasza Angel2014 (#3419) üzenetére


Goblin12
őstag

Fogalmam sincs, ehhez nem értek nem volt még soha AW-m, bár rengeteg OS-t telepítettem már asztalin notin és ez a registry moddolás nekem teljesen új, szóval kérdezd Muerte-t. :R

[ Szerkesztve ]

(#3421) Muerte válasza Angel2014 (#3419) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Még mindig tudsz nekem meglepetést okozni...Most mit nem értesz??? Win8 mehet ha a registry-t átírod!
Mod inf file nem kell,simán fel fog menni a driver! OPTIMUS NUKU!!!!! Nem oprendszer vagy vga kérdése mer 3D-s a panel a gépeden!!!! Elég érthető vagy próbáljam meg elénekelni vagy versbe foglalni hogy megértsd végre :U

(#3422) Goblin12 válasza Muerte (#3421) üzenetére


Goblin12
őstag

:C

(#3423) Ursache válasza Muerte (#3414) üzenetére


Ursache
senior tag

Milyen registryben? Tehat nulloprendszerrel nem tudom felrakni egybol a win8-at, hanem elotte fel kell raknom win7-et, hogy legyen registrym, es aztan win8? Vagy cssk, akkor rinyal, ha win7 van fent, es ugy akkor van registrym is? :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3424) Muerte válasza Ursache (#3423) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A win8 felmegy simán,de mikor az nv drivert rakod fel akkor nem csak az a nyűgje hogy nem kompatibilis hardver,hanem még az eszközt azaz a vga-t sem látja ehez kell akkor a registry-ben átírni pár sort.Ne értetlenkedj mán még te is! :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3425) conqver


conqver
aktív tag

KAtt a WIN8 linkre és fölmegy a driver!
Nekem működött nem csak AW-nél hanem MSI gépnél is!

Shadow&Dust.....

(#3426) Muerte válasza conqver (#3425) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez kell konkrétan: mielőtt valaki az sli on the fly-t erőltetné tévedésből...

Win8:

1) Run Windows Command Processor (cmd.exe) as Administrator
2) type bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS and hit Enter
3) type bcdedit -set TESTSIGNING ON and hit Enter
4) Reboot

That's it.

Note 1: the double DD in DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS is not a typo. You can copy and paste these commands and hit Enter each time and you're done.

Note 2: the process is reversible in case you'll ever need Driver Signature to be enabled again. Just substitute in steps 2 and 3 with these: "ENABLE_INTEGRITY_CHECKS" and "TESTSIGNING OFF."

[ Szerkesztve ]

(#3427) Casanova* válasza Muerte (#3412) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi szépen! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3428) Angel2014 válasza Muerte (#3426) üzenetére


Angel2014
addikt

csak ennyi kellet CMD rendszergazdaként és beírni 3 filét és entert nyomni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3429) Muerte válasza Casanova* (#3427) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itt egy leírás is hogyan lehet egyszerűen elkészíteni az adott saját géphez,az előbb küldte phg fórumtárs:
[link]

Angel: :) Nem akartalak ám megbántani csak egy kicsit idegállapotba vótam... :B

[ Szerkesztve ]

(#3430) Casanova* válasza Muerte (#3429) üzenetére


Casanova*
veterán

igen,köszi! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3431) Ursache válasza Muerte (#3424) üzenetére


Ursache
senior tag

Ja, jó, de kajak félreértettem :D :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3432) Angel2014 válasza Muerte (#3429) üzenetére


Angel2014
addikt

Semmi gond ...

Kész a telepítés és ezt a pontot kaptam a 3d markban [link]

Ez azért érdekes amit írtál mert számomra új ....én olyat láttam olvastam stb...regeditben modosítják ill az nvidia driver log listájába nincs a videó kártya tipúsa és oda is beteszik.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3433) Casanova* válasza Muerte (#3429) üzenetére


Casanova*
veterán

driver nem engedte módosítani az inf fájlt. mit rontottam el? azt írja nincs implementálva,utána a fájl nem aktuálizálható. :F

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3434) Muerte válasza Angel2014 (#3432) üzenetére


Muerte
Topikgazda

CMD-be azaz a parancssorba írtad be ami a registryt módosította,szóval az történt amiről szó is volt,de ne ragozzuk tovább...Az eredmény elég harmatos,játszani nem sokat kell vele,max régebbi játékokkal :((( nem értem miért nem a supportból vertél ki INGYEN egy 580-at,de ezt már csak te tudhatod mi volt ebben a dologban a ráció.

(#3435) Casanova* válasza Muerte (#3434) üzenetére


Casanova*
veterán

de ha kicsomagolom a drivert akkor tudom módosítani a fájlokat. és aztán becsomagolom és telepítem. így jó lesz? :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3436) Casanova* válasza Casanova* (#3435) üzenetére


Casanova*
veterán

ja nem kell becsomagolni,hanem a setup.exe-re katt és telepíti. :C

egyébként van valakinek GTX770M kártyája olcsón eladó? :U GTX770M jó bele,kompatibilis az MSI GT663R laptopba?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3437) NTonee


NTonee
veterán

hmm... Angel 3dm eredményét jól megdobta a 2630qm. Az enyém

(#3438) Angel2014 válasza NTonee (#3437) üzenetére


Angel2014
addikt

Csak azt nem értem ,hogy ....mert a többiek elmondása szerint nincs benne Optimus ,és a panel végett ezt az eszközt teljesen kikapcsolja.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3439) kreten67 válasza kicirain (#200) üzenetére


kreten67
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#3440) kreten67 válasza Angel2014 (#3438) üzenetére


kreten67
senior tag

Maga a 3D panel akadályozza az optimust.
CSeréld le az lcd kijelződet sima FullHd-ra és lesz optimus ,a 460m egyébként is kevés a 3D játszadozásra.

(#3441) Angel2014 válasza kreten67 (#3440) üzenetére


Angel2014
addikt

Azért erre a megoldásra kitalálhattak volna valamit....mondjuk egy swichet amivel tudom váltani kikapcsolni úgy a gépen, vagy a az nvidiában.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3442) Szepi1979 válasza Angel2014 (#3441) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ha a két hardver nem kompatibilis egymással akkor cigánykerekezhetsz is akkor se lesz jó. Hiába van egy merci kulcsod a bmw nem fog elindulni vele.

Add el azt a gépet és vegyél egy előre telepített multimedia/gamer lapost gyári kiszerelésben. Sok bosszúságtól megkíméled magad.

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#3443) Muerte


Muerte
Topikgazda

Mindig ez a fránya optimus ;] :D ,de még ha volna valami értelme akkor meg is érteném...

(#3444) kreten67 válasza Szepi1979 (#3442) üzenetére


kreten67
senior tag

Én ezzel nem értek egyet,az egy hibátlan és megbízható gép,akár egy gtx780m -ig is upgradelhető,de hogy az optimus mi a fenének kell neki bele? Csak a baj van vele.inkább örülnie kellene hogy nincs benne.
Ezzel a hozzáállással inkább valóban el kellene adnia,és helyette egy Dell 17r 7720-ast vásárolni ami a jelenlegi hardverétől erősebb ,van benne az áhított optimus és még pénze is marad!

(#3445) Angel2014 válasza kreten67 (#3440) üzenetére


Angel2014
addikt

KB 40 percet beszéltem a dell-el telefonon és azt mondták processora gyanakodnak mert mennie kéne a 3000 es hd grafikusnak mx17 r3 -on és abba épűl bele az nvidia drivere ,és azt is mondta nincs köze a panelhoz és a 120 ill 60 herzhez.
Na most?

Végignézte ezt a típust ill a hibabejelentéseket történt e ilyen korábban és azt mondja nem ....mindenkinél szépen működött az optimus. :W :W :W

Muerte:
Értelme állítólag az energia takarékosság, és nálam a fő hogy ne legyen kékhalál soha többé.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3446) Muerte válasza Angel2014 (#3445) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Megy is a HD 3000-ről a gép próbáld ki,az optimus nem erről szól...

(#3447) Angel2014 válasza Muerte (#3446) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem tudom feltenni nem települ:

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3448) Muerte válasza Angel2014 (#3447) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Persze hogy nem mert ha felmenne akkor már optimus is lenne,de nem az a lényeg hanem hogy tudod használni vga nélkül is a gépet a prociba integrált vga-val,én csak ezt írtam.Nálam SLI-nél felmegy a HD driver,de mégsincs optimus mert az SLI-t sem támogatja...majd valahogy túlélem :U kitörlöm a könnycseppet a szememből és megy tovább az élet...

...A szervizes hülyeséget beszélt,te meg elhitted neki...minden R3/R4-en megy az optimus,kivéve ha 3D-s a panel...ez van,ez ellen nincs mit tenni.Az energiatakarékosság téma szintén hülyeség,a kékhalál meg vagy user error,vagy hardver hiba.

(#3449) kreten67 válasza Angel2014 (#3447) üzenetére


kreten67
senior tag

A dell szervizes kollégák nincsenek a helyzet magaslatán,mint ahogy arra Muerte is utalt.
Én vittem már be hivatalos dell szervizbe Alienware gépet,mire az volt a reakció: "vauu de király" egyszóval nem sokat tudnak érdemben ezekről a gépekről.

(#3450) kreten67 válasza kreten67 (#3449) üzenetére


kreten67
senior tag

A következő hét elején,lesz nálam egyszerre egy R4 3D és egy R4 sima fullhd és akkor egészen biztosan látom majd a különbséget.
Ami biztos hogy az R4 3D verzión ami most is itt van azon nincs optimus,pedig ennek semmi baja.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.