Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) Tigibeeb


Tigibeeb
tag

[L:/dl/upc/2014-11/07/476664_f0oe17ha87xkgxl7_3dmark_v_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-11/07/476664_f0oe17ha87xkgxl7_3dmark_v_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Hello

Tudnátok segiteni?
Vmi nem jo a garfikai megjelenitéseknél a laptopomon...
1 játékkal szoktam játszani: WOT (ennél is jelentkezik, szaggat,pedig az fps rendben van 50-60 között mozog)
Más grafikai megjelenitéseknél is ugy veszem észre mintha szaggatna...
Lenovo idepad Y570 I7 6gram, és a GT555M kártnyával..
Most telepitettem a rendszert ujra, az nem segitett.A legujabb 344.60 nvidia driver van fent azzal sem oldodott meg a gond..
Lefutattam a 3dmark vantage-t ott ilyen eredmény született...

ez jo eredménynek számit a géphez képest??
Elöre is köszönöm a segitséget ha vki tud...

[ Szerkesztve ]

(#3252) Muerte válasza Grave_444 (#3250) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha 1366 lesz a natív akkor még talán el,de akkor viszont I7-el venném hogy legalább procilimit ne legyen.
A 750M és a 660M kb. egy teljesítmény,ha GDDR5-ös memóriával kapod akkor játékokban még talán picit gyorsabb is a 660M-től azt írják. GTX 660M , GT 750M

(#3253) Grave_444 válasza Muerte (#3252) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen ezt az oldalt ismerem.

Asus G55VW-ben I7 3630QM van a 660 mellett.

Másik gép ez lenne. Ahogy nézem csak DDR3-as.

[ Szerkesztve ]

(#3254) Muerte válasza Tigibeeb (#3251) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Az eredmény rendben van,ennyit kell kb. kapnia a kártyádnak,viszont erős a gyanúm hogy a gép túlmelegszik és azért érzed szaggatottnak a játékot mert valamelyik hardvered visszaveszi közben az órajelet pár másodpercre,aztán mikor kicsit visszahül akkor megint ráadja,aztán megint leveszi és ezt ismétli folyamatosan,magyarul throttlingol.Két tényező okozhatja:vagy a proci,vagy a vga,(vagy mindkettő ;] )
Játék közben ha tudod monitorozd ki a hőfokokat MSI AB-rel,vagy a háttérben futtass egy HWiNFO 64-et,sensor only fül elég és az megjegyzi a maximális elért hőfokokat is,aztán abból már többet tudunk esetleg. HWiNFO, MSI AB, Tutoriál a használatához: [link]

(#3255) Muerte válasza Grave_444 (#3253) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én az Asus mellett döntenék,de Te nem vagy én :) szóval sajnos egyikkel sincs személyes tapasztalatom,de régebben volt Acer-em és annak elég botrányos volt a hűtése.Mindenképpen amelyiknek jobb a hűtése az legyen egy nyomós érv a döntésnél szerintem,emellett az I7 3630qm legalább 3x olyan erős mint az a 2magos U-s csoda,persze jobban is fűt az is tény mert 15W vs 45W TDP.

(#3256) Grave_444 válasza Muerte (#3255) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én is ROG gépen vagyok, de lehet nem jön össze. :)

(#3257) Angel2014 válasza Grave_444 (#3256) üzenetére


Angel2014
addikt

A mai nap egyenesen Hong Kong-ból megérkezett a vadi újj kártyám...
Pasztát mit javasoltok hozzá?
Mx4 hez mit szóltok?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3258) NTonee


NTonee
veterán

off kérdés...
tudja valaki, hogy mitől lett az új nv driver "GeForce Game Ready Driver" elnevezésű?
Történt valami érdekes, vagy csak amolyan hasraütésszerű marketing blabla?

[ Szerkesztve ]

(#3259) Muerte válasza NTonee (#3258) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csak az új COD-hoz van benne plusz optimalizáció ha jól tudom.

(#3260) NTonee válasza Muerte (#3259) üzenetére


NTonee
veterán

köszi. Most töltöttem le a 344.60-at és hirtelen pislogtam, hogy miafene van, mit is kéne leszednem. :) Aztán láttam, hogy tulajdonképpen nincs sima driver, hanem csak így nevezték el az újat.

[ Szerkesztve ]

(#3261) Because


Because
őstag

helló! tudni lehet valamit az Alienware 13" gépről, elérhető lesz itthon?

(#3262) conqver


conqver
aktív tag

MSI Cooler Boost 2 hűtése mennyivel lehet hatékonyabb az elődnél?
Sok különbséget nem látok +1 hővezető cső a CPu fölött és F@king rossz elhelyezés a memóriáknál :DDD

Shadow&Dust.....

(#3263) m.fery


m.fery
csendes tag

Sziasztok.
Többetektől olvastam hogy 200k körül gép nem nagyon kapható játékra.
Sajnos nekem is kb ennyi van rá max:220k ennyi pénzem van.
Én két gép között gondolkodom: Asus X550JK-XO059D http://www.radium.hu/home-laptop-template/asus-15-6-hd-led-x550jk-xo059d.html

A másik szintén asus X751LK

http://www.radium.hu/asus-x751lk-ty020h.html

Én is használnám játékra is és ha már játszok egy crysis 3-at is végignyomnék. De nem feltétel a high meg az ultra minőség, de nem is 2 évre venném. Valaki írna véleményt a két gépről esetleg egy hasonló javaslatot elfogadok.
Köszi
Feri

(#3264) Mikulásbá válasza m.fery (#3263) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább gyűjts még,ennyiből nem lesz gamer gép,pláne ha nem 1-2 évre tervezed.
A linkelt boltot felejtsd el ha jót akarsz!
Nézz inkább szét itt az aprón,használt jó gép lehet ennyiből.Az ASUS vonal jó irány.

Én a helyedben pl. erre pályáznék : [link]

[ Szerkesztve ]

(#3265) m.fery válasza Mikulásbá (#3264) üzenetére


m.fery
csendes tag

Szia.
AAsus X550JK-XO059D-az extreme digitalban is árulják, szóval megvehető máshol is és ez a gép a szinpatikusabb, de nem tudom mi a buktató ennél a gépnél. Core i7 4710hq proci és nvidia gtx850m. Mi a gond vele? Nem annyira értek ezekhez az újabb perifériákhoz.

(#3266) Mikulásbá válasza m.fery (#3265) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem csak a hardvert kellene nézni!Gamer gép lényege a hűtés!Ha az nem megfelelő,nem fogsz játszani.

(#3267) m.fery válasza Mikulásbá (#3266) üzenetére


m.fery
csendes tag

A hűtőpad megoldás lehet vagy csak parasztvakítás.
A hardwer egyébként megálja a helyét?

(#3268) Goblin12 válasza Mikulásbá (#3266) üzenetére


Goblin12
őstag

Max tetrixet. :DDD

(#3269) Mikulásbá válasza m.fery (#3267) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt nem sokat jelent,pláne ha teljes az alja(nincs semmi "nyílás")
Hardverileg?Mihez?Google a barátod,nézd meg az a kártya mit tud különböző játékokban.Ott az FPS-ek viszont megfelelő hűtéssel vannak általában.Tehát ha nincs rendes hűtés,az egész nem ér semmit.

(#3270) Mikulásbá válasza Goblin12 (#3268) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Talán a Mario is elkocog..... :U

(#3271) NTonee válasza m.fery (#3267) üzenetére


NTonee
veterán

Hűtőpadnak akkor van értelme, ha alaposan lyukas az alja, amúgy nem sok.
Fhd felbontásban minimum 860m, hd-ban elég lehet 850m is.

(#3272) Mikulásbá válasza NTonee (#3271) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nézd már meg azt a X550JK-s gépet,szerinted milyen a hűtése?

[ Szerkesztve ]

(#3273) NTonee válasza Mikulásbá (#3272) üzenetére


NTonee
veterán

Fos, de nem ez volt a kérdés. :DDD

(#3274) m.fery


m.fery
csendes tag

Szóval. Értem én amiket írtok de ha ennek a laptopnak fos a hűtése akkor minek az erős hardver? Mire lehet használni? Lehet hogy nem játékra készült de nem csak játék tudja megizzasztani.
Magyarul ha jól értelmezem a hardver jó csak nem tudom rendszerigényes dologra használni? Csak mert egy tervező program is meg tudja izzasztani.
Netezéshez meg elég drága konfig.
Nálam full hd kilőve. Számomra bőven elég az 1366×768 nem gondolkozom ennél nagyobb felbontásban.

(#3275) m.fery


m.fery
csendes tag

Nem tudom a gamer laptopon ki mit ért, de számomra nem az a feltétel hogy a legújabb játék maxon fusson.
Nekem itthon egy 9800GT van az asztali gépemben és azzal is el vagyok. 5 éve használom és a crysis 3 fut rajta.
Én egy olyan gépet szeretnék amivel ha játszani akarok akkor, akár egy crysis 3 elé leülök és nem maxon,de el játszok vele.
Nincs 3-400 ezrem egy laptopra. Számomra van egy lélektani határ ami még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#3276) NTonee válasza m.fery (#3275) üzenetére


NTonee
veterán

Lenovo y50. Gagyi kijelző, rossz szerviz, de a hűtés állítólag rendesen működik.
Vagy asus i5-4200H + 850m/860m. De radium/digiprime felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3277) Medocsabi válasza NTonee (#3276) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem ide vàg ugyan,de kovetem a forumot,mert erdekel a tema,ezert kerdezem,radiummal mi a baj?szoktam ott nezelodni,bar vasarolni meg nem vasaroltam!

(#3278) NTonee válasza Medocsabi (#3277) üzenetére


NTonee
veterán

Külföldi, szürke importból származó gépek, nem magyar, de magyarra átmatricázott billentyűzet, kétes garancia.
Nem mindenkinek jelentenek ezek problémát, de érdemes tudni.

[ Szerkesztve ]

(#3279) m.fery válasza NTonee (#3278) üzenetére


m.fery
csendes tag

Off.
Akkor az asus laptopnál a teljeskörű asus háztól házig garancia kamu? Vagy a két év gari nem is asus hanem radiumos? Csak mert én is nézegetem a termékeiket.

(#3280) conqver


conqver
aktív tag

Menj el és nézd meg!
Pénteken voltam bent és az új Asus Gép, ami ki volt téve nem volt átmatricázva!
A hölgy arra kérdésemre, hogy bekapcsolva nézzem ill. hallgassam meg, hogyan szól azt a választ adta, hogy ha ezt megtesszük akkor nem viszik el :F :F a kedves vásárlók.
Szürke import.......ha IPON/AQUA árulná ennyiért azon senki sem akadna fönt :DDD
Igaz zárás előtt mentem 10-perccel de nem értettem félre :N

Shadow&Dust.....

(#3281) conqver


conqver
aktív tag

Shadow&Dust.....

(#3282) NTonee válasza conqver (#3281) üzenetére


NTonee
veterán

Ott egy szép szürke. Valóban nincs matricázva, de legalább nem is magyar kiosztású.
Amúgy felőlem ott dobja ki mindenki a pénzét az ablakon, ahol akarja.

m.fery: asus esetén működhet a dolog, 2év nemzetközi garancia vonatkozik rá. Viszont az ügyintézés, alkatrészrendelés lassabban megy.
Egyébként tele van a net radiumos átverésekkel, trükközésekkel, utána kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#3283) conqver válasza NTonee (#3282) üzenetére


conqver
aktív tag

Hol nézhetek utána?
Dobsz egy linket?Kíváncsi vagyok :R

Shadow&Dust.....

(#3284) phg válasza m.fery (#3279) üzenetére


phg
csendes tag

Hy! Nálam is megfordult több asus az utóbbi időben. Volt közte Magyar országon vásárolt és külföldi is. Sajnos nálam is előfordult hogy meghibásodás történt és neki kellet állnom a sokak által már "leírt" asus gariztatásnak. A rémhírek miatt én is egy hosszadalmas kálváriára készültem és megpróbáltam megfelelően előkészíteni és dokumentálni az egészet. Előzetesben kiderült hogy legyen az itthoni vagy külföldi vásárlás , az asus 2 éves garanciája minden további nélkül JÁR és a gyakorlatban működik is! Ennek egyetlen feltétele a regisztrált online service tag. (az én esetemben garancia papír , számla vagy bármiféle dokumentum nem volt csak a regisztrált service tag) A bővített garancia az amit az itthoni viszonteladók kényük-kedvük szerint variálhatnak , adhatnak - megvonhatnak , ítélkezhetnek hogy jogos vagy nem jogos, és így tovább ...
Visszatérve az alap 2 év garanciára (magyarországi - külföldi) a háztól házig szállítás is tökéletesen működik , egyetlen gond van vele hogy kitolódik az az idő amíg gép nélkül maradsz. Viszont ha veszed a fáradságot és beviszed személyesen már is időt nyersz. Ne felejtsük el hogy Magyarországon egyetlen hely van ahol asus gariztatás történik. Minden viszont eladótól ide kerülnek a gépek csak ez mind idő! Még egy észrevétel; ha veszed a fáradságot és precízen ledokumentálod a hiba jelenséget ( leírod , lefotózod , videót készítesz róla) akkor még többet tudsz faragni a gariztatás idejéből. Gondolom az én esetem nem csak egy szerencsés kivétel , de röviden összefoglalva: 1, meghibásodott egy G750 2, pontos leírást csináltam a hibáról+fotó,videó 3, Személyesen bevittem [ide] ahol ellenőrizték a service tag-ot. Átadtam a saját kis hiba összesítésemet majd távoztam. Pontosan 4 NAP TELT el és kaptam az email-t hogy mehetek a gépért. A gariztatáson a gép kapott ÚJ ALAPLAPOT és ÚJ VGA-t (gtx780M) Mindenük készleten volt és van! Nem vagyok asus rajongó , már nincs is asus-om , szerintem nem is lesz az egyedi kialakítású hardverei miatt de gariztatásban nálam 10/10-et kap. Szerintem az egész csak az előkészítésen múlik. Remélem tudtam segíteni :R

(#3285) kreten67 válasza phg (#3284) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen ez jól hangzik!
Bár a 10/10 azért sok mert a dell next business day warranty azért ennél sokkal gálánsabb és gyorsabb,ráadásul 2 napon belül házhoz jönnek javítani.Én most sírtam ki náluk egy nem honosított gépre billentyűzet cserét,amit valószínűleg elküldenek postán hogy cseréljem ki magamnak,ha meg tudom oldani.

(#3286) phg válasza kreten67 (#3285) üzenetére


phg
csendes tag

Dell-nél nincs tapasztalatom, bár családban van M17R4 , de szerintem ezek csak akkor hibásodnak meg ha víz alá teszed őket :C

(#3287) phg válasza conqver (#3262) üzenetére


phg
csendes tag

A GT60 és a GX660-hoz tudok viszonyítani , ha a hőfokot nézem tényleg ér benne valamit az a + 10cm rézcső. Viszont az nem titok hogy a benne rejlő ventilátor ami max 4800 fordulaton pörög annak valami iszonyatos hangja van egy clevo vagy alien-hez képest. De hát kinek mi a hangos :))
A ramokról meg annyit , a billentyűzet alattit hamarabb ki lehet cserélni mint a gép alattit ;] de egyébként nem vészes csak idegesítő :Y

(#3288) Muerte válasza phg (#3287) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez a gyakorlatban hogy működik? Magától felkapcsol max.fordulatra vagy ennél a gépnél is van egy turbo gomb?

(#3289) vis.p válasza kreten67 (#3285) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szerintem semmivel nem jobb a dell gari.
A support idiótákból áll.
Az amerikaiaknak meg van a véleményük a magyar dell csapatról.
Igazából azt sem tudják, hogy mi a dolguk.
Mert nem csak annyi, hogy felveszik a telefont és elkérik Service tag-et, majd küldik a szervizest.
Nekem egy aw18-at és egy xps 27-et a mai napig nem sikerült honosítani.
A magyar dell válasza erre: Nem tudjuk miért.
Minden adat megegyezik, és még sem.
Több mint fél év telt el, most már leszarom mert eladtam mind a két fosadék dell terméket.
Soha többet dell!

(#3290) Goblin12 válasza vis.p (#3289) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor innentől Aorust veszel?

Honnan rendelted, külföldről? Lehet akkor az volt a problémájuk. . .

[ Szerkesztve ]

(#3291) phg válasza Muerte (#3288) üzenetére


phg
csendes tag

Nincs turbo gomb , nem olyan mint a GT60 , viszont a ventit itt is fel lehet kapcsolni maxra , de elég ha a bios vezérli , viszont ami előre lépés az msi-nél az előző szériákhoz képest az az hogy a hivatalos oldalon már a letöltések közt található az új szériákhoz a módosított hivatalos hűtés vezérlés. Mert ugye ez előtt az volt hogy kicserélted pl a vga-t valami nagyobbra (pl gt60 contar gtx680m) és a hűtés vezérlés az maradt , ha úgy érezte az ember hogy melegebb mint volt akkor manuálisan bekapcsolta hogy maxon mennyen a hűtés. Itt viszont példának fel is hozzák a proceszor cserét hogy ilyen esetben ezt a hűtésvezérlést töltsd le. Hasonló elven működhet mint a HW info csak it minden a háttérben zajlik , egyszerűen a bios kap egy felülírást.

(#3292) Muerte válasza phg (#3291) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mindenképp előrelépés hogy támogatják és odafigyelnek az upgrade-re, ez dicséretes :) Már csak azt a nagy 1db böhöm ventit oldanák meg hogy ne visítson annyira :)

[ Szerkesztve ]

(#3293) vis.p válasza Goblin12 (#3290) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem veszek többet gamer laptopot mert számomra nincs értelme.
Nem az volt a problémájuk, hogy külföldről vásároltam.
Még annyit a gyorsaságról, hogy kb. másfél hetet vártam egy xps alaplapra.
Eljött a szervizes és az alaplapon hiányzott egy csati. :U
A másik dolog, a csere után nem lehetett telepíteni egy drivert, ami előtte telepítve volt.
A support azt mondta, hogy user error, próbáljak meg telepíteni új win-t.
Szóval hülyének néztek....
Szétszeddtem a gépet, és az alaplapon találtam egy jumper-t, ami azt az eszközt engedélyezi, vagy tiltja.
A 12 éves kínai véletlenül rossz irányba tette rá a jumpert.
Na de ki sem tesztelik az alaplapokat?
Át sem nézik, hogy meg van- e minden csati stb...?
A prémium kategóriáról csak ennyi a véleményem.

(#3294) Goblin12 válasza vis.p (#3293) üzenetére


Goblin12
őstag

Pff, itt tényleg megkaptad :W igazából ez bármelyik cuccal megeshez asztali pc mindennel, ott is csak emberek dolgoznak, lemaradt egy csati. . . mondjuk a tesztelésnél nem tünt fel az tényleg érdekes, mondjuk ha napi 1 misinyi lapot kell átnézni, akkor tényleg nem tűnik már fel, hogy rajta van vagy sincs. Velem is esett meg, hogy lehagytam egy rohadt SND-s 250ohmos buzi ellenállást mondjuk ott csak 30-at kellett csinálni. :D

(#3295) phg válasza Muerte (#3292) üzenetére


phg
csendes tag

A "visítás" kifejezés nagyon jó hasonlat. Viszont nem is csodálom mert ha jól tudom az alien-eknél pl a ventik 6000-et pörögnek , az msi-nél ugyan azt a hűtést egy ventivel oldották meg ami ráadásul 4800-at fordul max. Ezt azzal kompenzálták hogy az az egy venti méretben "hatalmas" Ezért az extra hanghatás. Viszont ha nincs teljesen leterhelve a gép el lehet viselni ,de több órás játék után a füles erősen ajánlott :DD de az msi-től ezt szoktuk meg , legalább is én még nem találkoztam olyan msi-vel aminek a venti hangja alul maradt volna egy clevo vagy alin-től

(#3296) Muerte válasza phg (#3295) üzenetére


Muerte
Topikgazda

4000-4500RPM a max. fordulat AW-knél,szériától függően,de azért azoknak is van hangjuk bőven mikor fullon megy mind a 2-3 venti..sajnos :((( Erre kéne már valami forradalmi megoldás,nem a sok hülyeséggel foglalkozni a gyártóknak...

(#3297) Goblin12 válasza Muerte (#3296) üzenetére


Goblin12
őstag

Van 5leted? :R Mármint venti helyettesítő hűtőrendszerre? Persze vízhűtés, de ez érdekesen nézne ki egy notiban. :D

(#3298) Muerte válasza Goblin12 (#3297) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kevesebb fogyasztás :DDD vagy a víz,nekem mindegy csak kussban legyen a gép :DDD...pár évet még asszem várhatunk erre :(((

(#3299) Kasya


Kasya
nagyúr

Ha jol olvastam a forumokat, az Eurocom-os 980m kompatibilis a nem 3d-s AW-kel (optimus kell). A gond mar csak a borsos ara :D
Muerte, nincs veletlen egy elfekvo kartyad probara? :U

(#3298) Muerte75: Tessek a megoldas :P

[ Szerkesztve ]

(#3300) noco79 válasza phg (#3295) üzenetére


noco79
tag

Én visitásnak azért nem nevezném a venti hangját MSI GT70nél :)......persze van hangja ,főleg amikor a turbot bekapcsolom de ha a játékra figyelek nem zavaró.......igaz AWt nem hallotam még.....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.