Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44001) KillHates válasza #68216320 (#43998) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nyöhöhöhő! Én szeretem ha valaki ilyesmivel kísérletezik! (kezeit dörzsölős zsidó szmájli)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44002) KillHates válasza UDPSendToF (#43995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Felejtsd el! :( Ha az átfolyó áram korlátot eléred, akkor kipukkantod az alaplapot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44003) UDPSendToF válasza KillHates (#44002) üzenetére


UDPSendToF
csendes tag

Rendben, köszi. :R
Eddig pár óra alatt semmi gond nem volt vele, pedig tesztekkel hajtottam rendesen.
Gyári beállításon 35W-ig megy el, ott kezd el villogni a PL2 limit és feljebb nem is engedi, akkor hagyom annyin, nem éri meg az a pár 1000 pont néhány benchmark-ban és a +8-900MHz, hogy esetleg egy melegebb nyári napon elfüstöljön az alaplap.
Közben rákerestem a topic-ban, ezek szerint az undervolt sem jó ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#44004) #68216320 válasza KillHates (#44001) üzenetére


#68216320
törölt tag

:D

Valahol megértem a késztetést a kisérletezésre... én is ilyen vagyok.

Nálam mondjuk nem sikerült feloldani a limit-et sehogy. Lehet ez a szerencsém? :)
Pedig a bios default-on pl1 és pl2-re 200W-ot ír, de ez nyilván marhaság. Pedig már annak is örültem volna, ha pl1-re fixálni tudom az 65W-ot. De nem sikerült... Kis idő múlva (talán 28mp?) bármit teszek bekapcsol az 55W limit. De ez van...

(#44005) UDPSendToF válasza #68216320 (#44004) üzenetére


UDPSendToF
csendes tag

Szeretem a legjobbat kihozni a cuccokból, persze bizonyos határokon belül, amíg még nem veszélyezteti a működését. :)

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, megnéztem, honnan veszi a többlet energiát, sajnos jól gondoltam, az akkuból. :( Így alakult az 1 perces stress test aidában:

Egy ideig tartja, aztán szépen elkezd csökkenni, amíg el nem éri a 35W-ot.
Viszont így, hogy minden nagyobb terhelésnél belecsíp az akkuba, tényleg nem érdemes ezzel a beállítással használni, ha jól tudom, a Li-Ion-nak ez a legrosszabb, kis merítés majd visszatöltés sorozatosan.

Egyébként a gyári beállítások így néznek ki, gondolom a TDC 51A-es értéke lenne a 35W-os korlát. Valamiféle hülyebiztos védelem azért úgy látszik van benne, mert miután feloldottam, ThrottleStop-ban a Limit Reasons ablakban megjelent egy VR CURRENT nevű címke, 50W felett elkezd pirosan villogni, szóval nem engedi megsütni magát.

Akkor erről ennyit, nem éri meg, hogy az akku évekkel előbb meghaljon. :( Köszi a segítséget mindenkinek. :R

(#44006) #68216320 válasza UDPSendToF (#44005) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nálam nem mutat TDC értéket :F

[ Szerkesztve ]

(#44007) nyul105


nyul105
senior tag

Sziasztok,

Tudja valaki mi a különbség a 2 típus között?
G531GU-AL060 és G531GU-AL060c
Egyébként ajánlott típus?

Köszi :R

(#44008) UDPSendToF


UDPSendToF
csendes tag

Na ez most megijesztett. :(
Frissítettem BIOS-t, mert régóta zaklat vele a gyári app, kimásoltam pendrive-ra, EZ Flash végigment hibátlanul, aztán újraindult a gép, kb fél percig sötétség a képernyőn, majd mégegy restart és elkezdett bootolni. Természetesen gyári beállításokon csináltam a frissítést, semmi se volt húzva.
Windows-on belül tökéletesen működik minden, de ha leállítom a gépet úgy, hogy előtte újraindítottam, bekapcsolva marad a billentyűzet háttérvilágítása. :Y
Csak akkor kapcsol ki, ha kihúzom belőle a töltőt. Mikor visszadugom, egy másodpercre elindul benne a ventilátor, kikapcsolt gépnél, wtf? :F
Okozhat ilyet az, amivel kísérleteztem? 2-3x volt kikapcsolva azóta, egyszer sem csinált ilyet, csak frissítés után.
Lehetséges, hogy kiadtak egy bugos BIOS verziót? EC resetet próbáltam, nem változtatott semmit. Mindenhol beton stabil, egy fagyás se volt, semmi probléma nincs ezen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#44009) Xerath404


Xerath404
aktív tag

Sziasztok!
undervoltolni szeretnék egy i7 9750h et mivel 90 fok ig melegszik játék alatt (asus rog strix G731) csak sajnos nem értek hozzá és pár alapvető kérdést felszeretnék tenni.
XTU val szeretném csinálni, és az lenne a kérdésem hogy undervoltnál okozhatok e kárt a laptopban ?
A másik pedig hogy ha valaki undervoltolt már ilyen procit milyen értékkel lőjek alá ?
válaszokat előre is köszönöm!

(#44010) MaxxDamage válasza Xerath404 (#44009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Első körbe egy újra pasztázást kellene eszközölni. :K
Aztán, ha nincs érdemi változás, akkor mehet az UV.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44011) blue_23 válasza Xerath404 (#44009) üzenetére


blue_23
senior tag

Újrapasztázás FixDirektnél (rengeteget számít), ezt követően kísérletezhetsz UV-vel. Minden CPU más értéknél stabil, 9750H általában bírja 120 mV. Ha túl magas értéket használsz, azonnal újraindul a laptop, avagy később játék közben. Okozhatsz kárt, de kicsi rá az esély, szerintem a magas működési hőmérséklet nagyobb rizikó faktor.

Illetve ami még fontos. Armoury crate-ben szigorúan "windows" profilt használj. Performance és Turbo gyakran feleslegesen túlpörgeti a CPU/GPU-t, miközben FPS növekedést nem hoz.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44012) Xerath404 válasza MaxxDamage (#44010) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Szia
A pasztázást most nem tudom kivitelezni :)

(#44013) Xerath404 válasza blue_23 (#44011) üzenetére


Xerath404
aktív tag

szia akkor kezdhetem 120mV-vel ?

(#44014) Xerath404


Xerath404
aktív tag

balancedet használok eddig nem is láttam hogy van windows :D akkor váltsak windows ra vagy a balanced is megfelelő ?

(#44015) blue_23 válasza Xerath404 (#44014) üzenetére


blue_23
senior tag

Legyen 100 mV az UV-t, majd stressz teszt 5-10 percig. Ha minden oké használd így játékra és monitorozd a hőmérsékletet hogy megfelelő. Ha nem az, akkor próbálkozz más UV értékkel. Újrapasztázás viszont mindenképpen kell, Asus gyárilag nagyon rossz minőséget használ, ezen ne spórolj (kb 7k), nekem ez stressz teszten 8 fokot jelentett.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44016) Xerath404 válasza blue_23 (#44015) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Rendben amint vissza megyek BP-re megcsináltatom. A másik amit irtál hogy armoury crate-ben windowst mode ot használjak akkor balanced helyett ? vagy a balanced megfelel windows mód nak ?

(#44017) blue_23 válasza Xerath404 (#44016) üzenetére


blue_23
senior tag

Nekem van windows mód, így szerintem más lehet.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44018) Xerath404 válasza blue_23 (#44017) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Olyan problémám van most hogy undervoltoltam -125 el kikapcsoltam a turbo boost short powert viszont nem történt érdembeli javulás fps is ugyan annyi és a hőfok is magas. A kérdésem hogy lehetséges hogy az armoury crate felül irja a XTU beállításaimat ?

(#44019) Xerath404 válasza blue_23 (#44017) üzenetére


Xerath404
aktív tag

XTU stress test alatt viszont nem megy 80 fölé ... játék alatt 85 körül mozog de fel ugrik 1-2 percre 91 ig is

(#44020) matyee válasza Xerath404 (#44019) üzenetére


matyee
őstag

Az XTU test stabilitásra jó, de nem a legmasszívabb stressz, ráadásul játék alatt a gpu is odafűt - gondolom itt is vmi joint heatsink van - ami ad a cpu-nak plusz fokokat.

(#44021) Xerath404 válasza matyee (#44020) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Szia köszi a választ. Valami megoldást esetleg tudsz rá javasolni ?

(#44022) matyee válasza Xerath404 (#44021) üzenetére


matyee
őstag

Sajnos a fent leírtakon kívül nem tudok újat mondani
1) újrapasztázás profi módon normális pasztával (kyronaut, nt-h1)
2) UV
3) downclock cpu oldalon
4) pasztázás TGC-vel
3-4-es cserélhető, de ebben a sorrendben haladnék.

(#44023) #68216320 válasza matyee (#44020) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem anno 6700HQ tesztelésnél volt olyan, hogy az XTU simán lefutott, de a prime95 1-2perc alatt kifeküdt. Szóval az XTU stress teszt még nem feltétlenül hoz stabil eredményt. De mondjuk alapnak jó.
Prime95 viszont hamar throttling-ba tudja hajtani a cpu-t.

Én egyébként downclock párti vagyok -200-300MHz és annyit le lehet faragni a vcore értékből, hogy nem lesz throttling (se temp, se power limit) és máris jobb összességében, mint a max turbo frekiért küzdve folyton visszafogott cpu.

A TGC nem kezdi ki egy idő után a hűtést? Én két laptopon próbáltam, de nagyon beleette magát a rézbe és egy idő után valami olyan anyag válik ki ami miatt mikro porózus lesz a réz és végül rosszabb lesz a hűtés. Vagy valami ilyesmire emlékszem. Aztán csiszolás, polírozás és Kryonut lesz a vége. Legalábbis nálam úgy emlékszem ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#44024) matyee válasza #68216320 (#44023) üzenetére


matyee
őstag

Nyílván egy P95, aida stress, CB jóval komolyabban terheli a gépet, mint egy XTU, csak kérdés normál használathoz viszonyítva érdemes-e ilyenekkel kínozni a gépet, persze meg lehet nézni, hogy ezek esetén mit tud. TGC beledifundál a rézbe, nem pedig megeszi a rezet. Ilyenkor kvázi kicsit felszívódik, és néha utána kell kenni, de jó ideig után tartós. Csak ugye tgc-hez nem árt kis tapasztalat, körbemaszkolni, óvatosan kenni stb. Ráadásul sok bga-s chip púpos, oda pedig nem jó a folyékony fém. Én továbbra is a fentiek kombinációját tudom mondani, csodák nincsenek ványatt hűtésű bga-s cuccok esetén ;]

(#44025) Darth_Revan válasza #68216320 (#44023) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A legbiztosabb teszthez Aida ÉS Linx FPU teszt kell. Ha mindkettő lefut 30/30 perc alatt hiba vagy kékhalál nélkül akkor stabil. Ha mindkettőt lefuttatod akkor max 1 óra alatt meg lehet tudni, hogy stabil-e az órajel-feszültség kombó.

Sajnos azonban ezek olyan irreális terhelést nyomnak a procira, hogy nincs laptop ami le tudná hűteni.
A laptopok nagy része ráadásul throttlingolna, mivel 8750/9750H gyári beállítással túl alacsony PL1/PL2 van meghatározva és throttlingolni fog. 45W édeskevés, még 7700HQ is képes trottyolni 45W limit miatt ha igazán meg van hajtva. Egyes gépeknél lehet emelni a 45W-on (pl Acer esetében a Predator Sense programban), de ott is sok esetben csak 65W-ra emeli a PL1-et, ami még mindig kevés és még azzal is trottyol (csak nem annyira mint 45W mellett).
Sajnos azt se lehet csinálni, hogy valaki csinál extrém körülményeket (pl kiül -5 fokba) és úgy nyomja le az AIDA FPU/LINX tesztet amivel 100C alatt tud maradni a proci 1 órán keresztül emelt tdp mellett is, de ez csak ő neki jó, mivel minden CPU más, lehet hogy valakinek 4.0 Ghz stabil 1.050 V-al, de lehet, hogy másnak csak 1.100 V-al stabil, mert gyengébb minőségű a szilikon.
Ez természetesen igaz a legkomolyabb asztali procikat alkalmazó laptopokra is mint az MSI GT76, AW Area m51 vagy Clevo P775.
Egyik sem tudja lehűteni még a 8700K-t sem trotty és 100C elérése nélkül a fenti 2 teszt alatt, 9900K meg trottyolás mellett még sírna is....

Intel XTU édeskevés, közel sem csinál akkora terhelést hogy előjöjjön egy apró instabilitás ...

Akkor szoktam igazán nevetni amikor a nagy "szakemberek" tuningolják a 9900K-t. Találtam már olyan videót ahol 5.0 Ghz-re (sok 9900K nem képes ezt elérni) felhúzta viszonylag alacsony fesz mellett... mondom oké, lehet megnyerte a lottót és 100-ből 1 olyan minőségűt kapott ami tényleg bírja az 5.0 Ghz-et anélkül, hogy 1 paksi reaktort kellene hozzákötni.... na de amikor a "stabilitás tesztje" abban merült ki, hogy 2x lefuttatta a Cinebench R15-öt majd egyszer se fagyott ki és el is könyvelte "stabilnak" na akkor borultam le... Linx vagy AIda FPU másodpercek alatt 100C-re nyomta volna ha már azonnal nem dobott volna kékhalált.

Laptop esetében én 3 mód mellett teszem le a voksom:
1) ha asztali CPU-t használ akkor kivenni, majd haver/saját asztali gépben megtalálni az ideális órajelet és feszt majd ott komolyabb hűtés mellett lenyomni az 1 órás Aida/Linx tesztet. A laptop alaplap és asztali gép alaplapjának ugyan más a VRR áramköre, de nagyjából meg lehet találni a pontot ami biztos jó mindkét esetében.
2) Ha forrasztott a proci akkor XTU és Aida (ne csak FPU, hanem minden más legyen bepipálva mert akkor kb csak 90C-ig nyomja fel a hőmérsékletet) teszt 12+12 óráig. Ha egyik sem fagy ki vagy donb hibát 24 óra alatt akkor stabil. Ennek mondjuk eléggé hátránya, hogy (jobb esetben) 24 órán keresztül eléggé magas hőmérsékletnek van a proci kitéve.
+3) olyan játékot hagyni futni 1-2 órán ekresztül ami eléggé CPU érzékeny. Ilyen játékok 8tapasztalatom alapján) a Rise of the Tomb Raider és Crysis 3.
Volt már, hogy Cinebench R15-öt egymás után 6x lenyomtam és nem volt probléma, de RoTTR kevesebb mint 1 óra alatt kékhalált dobott.

Szóval nem olyan egyszerű és gyors ez a stabilitás teszt mint ahogy sok youtuber "szakember" beállítja :(

Ha jól látom MSI géped van, így gondolom felnyitottad a BIOS-t a bill. kombóval. Milyen feszültség és TDP értékeket állítottál be a BIOS-ban ?

(#44026) #68216320 válasza matyee (#44024) üzenetére


#68216320
törölt tag

Itt most nem a kínzásról van szó, hanem a stabilitásról. Ergo, ha bármilyen körülmény hatására dob a gép egy hátast, akkor nem stabil. Én erröl beszéltem. és erre gondoltam a fentebb említett XTU teszt esetében. Illetve arról, hogy a prime95 nekem jól kihozott egy problémát, de laptop esetében gondot jelent, hogy hatalmas hőt termeltet a cpu-val, így kevés ideje van futni, hamar throttlingba fut és akkor ugrott a teszt.
Igen, sajnos tényleg a púpos bga chip-ek gondot jelentenek ilyen esetben, de ha jól néztem valahol, már sikerült a 9-ik generációból desktop cpu-ban is találni púpos darabot. Az intel ezen a területen egyre katasztrófálisabb.
Én személy szerint a következő teszteket használtam eddig stabilitás méréshez:
- Linx (AVX2)
- Aida64
- Prime95
- és persze a real, valós használat, ami ezek után is hozhat érdekes eredményt

(Van egy régebbi verziója a régi melóhelyem molekuláris modellező programjának, még mielőtt gpu-ra lett volna átirva. Minden kipróbált tesztet követően, mikor már stabilnak hittem a gépet, használtam a 6700hq cpu-s régi laptopomon anno és ~4.5óra után mégis dobott egy hátast. Tesztelésre nem használnám ezt a programot, de fontos tapasztalat volt, hogy még ezek után is lehetnek meglepetések és a stabilnak hitt gép (tesztek/játék/video encode) mégsem volt az)

A TGC használata réz felületen azért nem javasolt szerintem, mert a gallium-réz kombináció használatakor ionvándorlás jön létre (gallium -, réz +). Ez önmagában nem lenne probléma, hiszen az így létrejött GuGa2 és Cu3Ga még mindíg jó hővezető. A problémát a mellette létrejövő ~12% Ga2O3 (gallium-trioxid) jelenti. Ez a korrózió már nem vezeti jól a hőt ugyebár, mint ahogy egyik oxidált fém sem. Ennek a létrejöttében a magas hőfok ráadásul katalizátor. Erre utaltam, hogy idővel leromlik a hűtőképesség és csak a polírozás segít.

[ Szerkesztve ]

(#44027) #68216320 válasza Darth_Revan (#44025) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos tdp értéket nem sikerül állítanom a bios-ban. Vagy én vagyok lamer hozzá, vagy valami módon lock-olva van a dolog, nem tudom.
Jelenleg 55W power limit ami határt szab és persze bizonyos helyzetekben a hőmérséklet, mert mégis csak egy vékony gépről van szó.

Másrészt én másképp tuningoltam a gépet, mit ti szoktátok.
Én nem offset-et állítottam rajta, mivel fix vid értékre mentem rá. Ehhez pár dolgot még a pontosság miatt állítani kellett, mivel az alaplapon is van egy kikapcsolhatatlan (de amúgy jól működő) llc.
Illetve linux használat esetében macerás volna sw oldarlól állítani mindent, ezért nálam a bios alapbeállítás a kikapcsolt turbo és fix vid. Ez 725mV. Csak win alatt oldom fel és engedem kép profilban a turbo-t 3.5GHz vagy 3.8GHz értékig szintén fix vid mellett. Utóbbi profilban már annyi hő keletkezik, hogy nem vagyok biztos a stabilitásában, mivel a prime95 hamar limitbe viszi a gépet. Ha valami gond jön elő valós használatnál, emelek majd picit a vid-en. De tény, hogy hosszú, számításigényes feladatra csak a 3.5GHz-es profilt merem használni.

A jelenlegi visszafogott beállítás mellett néha csak érdekesség képpen állítgatok/próbálgatok más értékeket.

Jelenleg úgy tapasztalom, hogy esetemben néhány speciális esetet kivéve, nincs is szükségem a maximális turbo órajelre. Azokban a játékokban, amikkel néha kikapcsolódom, inkább a vga lesz kevés nagyon gyorsan és nem a cpu. Ezek nem online-lövöldözős fajták, azokban esetleg tényleg szükséges lehet a magasabb órajel is.

[ Szerkesztve ]

(#44028) blue_23 válasza Xerath404 (#44019) üzenetére


blue_23
senior tag

80 fok elég sok, nekem 71-72 fokos és alig mennek ventik stressz teszt közben, bár újra van pasztázva. Biztosan beállította az értéket? Aidaban tudod ellenőrizni. Viszont akkor marad az újrapaszta, armoryban pedig Windows profil.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44029) Darth_Revan válasza #68216320 (#44027) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A "titkos" billentyuzet komboval feloldottad a rejtett menüjét a bios-nak ?

(#44030) #68216320 válasza Darth_Revan (#44029) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, anélkül szerinted a leirtakat hogyan állítottam volna be? :)

(#44031) matyee válasza #68216320 (#44030) üzenetére


matyee
őstag

Szerintem Te fix feszt állítasz nem vid-et, a két dolog kicsit más. Illetve ha AD CD LL 1, akkor nem igazán van LLC, de MSI-nél ez akár rendben is lehet ha bírják a vrm-ek.

(#44032) matyee válasza #68216320 (#44026) üzenetére


matyee
őstag

Azért ezek a stressek eléggé megkínozzák a gépet, egy játék alatt sem tapasztaltam hasonlót. Persze egy tesztnek jó, de nálam már volt fordítva is, p95 futott 1 órát, majd xtu alatt kifeküdt. Vagy pl xtu /p95 betonstabil volt, és vmi játék alatt hasalt el. Minél több teszt persze annál jobb.

TGC nálam egy évig volt fent, és nagyon szépen tette a dolgát. Majd visszatértem egy szétszedés miatt pasztára (kyronaut) egyből 10 fokot esett vissza. Még ha ilyen tényezők is közrejátszanak, szerintem masszívan jobban vezeti a hőt, mint a paszta. Ezzel együtt, ha gép elbírja én is pasztát preferálok.

(#44033) echterion válasza matyee (#44032) üzenetére


echterion
nagyúr

7. genes procinál én a TGC-re szavazok, nálam uv sem kell neki és megáll 80 fokon. Tényleg csinál némi korróziószerűséget, de újrarakva is tudja ugyanazokat a hőfokokat, amit elsőnek csinálva is tud, csak egy kis polírpaszta kell neki előtte.

**********

(#44034) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a most vásárolt laptopon ASUS G731GV, minimálisan látszik 1db pixelhibának tűnő pont, viszont olyan mintha koszos lenne nagyítóval nézve( nem a tipikus fekete vagy fehér pixelhiba, inkább szürkés). Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#44035) blue_23 válasza simo9555 (#44034) üzenetére


blue_23
senior tag

Szerintem legegyszerűbb az elállási időszakban visszavinni és elmondani miért.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44036) simo9555 válasza blue_23 (#44035) üzenetére


simo9555
tag

Ez már a 4-dik gépem különböző gyártóktól. Mindegyiknek csak ez a problémája volt. Most vagy én vagyok maximalista vagy nem értem miért csak olyan gépet fogok ki ami "pixelhibás". :W
Alig látszik, de valahogy mégsem tudok elmenni ezek mellett.

(#44037) Darth_Revan válasza simo9555 (#44036) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ne is mond, én is sok laptopot vettem és 60%-nal találtam a panelen hibat. Mondjuk a hibás a legtöbb esetben olyanok voltak amiket a legtöbb ember észre sem vett volna és volt hogy addig nem is látták, amíg én nem mutattam meg.

(#44038) Dhampir válasza Darth_Revan (#44037) üzenetére


Dhampir
félisten

Észrevételem szerint ez javarészt az IPS paneltechnológiás kijelzőket sújtja.

(#44034) simo9555

Csere, elállás.

[ Szerkesztve ]

(#44039) KISDUCK válasza simo9555 (#44036) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én háttérvilágítás hibát cserélnék halott pixelre. :D

(#44040) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Pár napja megjöttek a ramok, szóval van végre DC. Eddig csak a wotot teszteltem vele, ott kb 10% fps növekedés volt.
Plusz csekkoltam az ssd foglalatot és van hely bőven, szóval a 3,5 mm magas ssd-k is simán beférnek. Az ssd felett tömör műanyag lap van és az "öböl" olyan szépen körbe veszi hogy a légmozgás lehetősége kizárva. Annyi hogy a coverplaten van nagy kiterjedésben (talán) aluminium fólia. Ez hőelvezetést akar segíteni?
Az ssd típusán még gondolkodok, az általatok ajánlott intelben csak a 200tbw-os élettartam nem tetszik, igaz hogy nem fogok orrba szájba "brazil fingós pornót" torrentezni, de akkor se tudok még megbarátkozni vele. A következő egy hétben szerintem eldöntöm hogy mi kerül a gépbe.

(#44041) simo9555 válasza Darth_Revan (#44037) üzenetére


simo9555
tag

Nálam is az a baj hogy a legtöbb esetben észre se venné senki, viszont én folyton találok sajnos és utána pedig zavar akaratlanul is. Szerencsére megnéztem vásároltam hozzá pixelhiba garanciát így remélhetőleg cserélik. Viszont így már az 5-dik gépem lesz 2 hét lefolyása alatt. :( Nem értem hogy ennyire rossz a minőségbiztosításuk vagy mi miatt kapok mindig relatív rossz terméket.

(#44042) Darth_Revan válasza simo9555 (#44041) üzenetére


Darth_Revan
veterán

LCD panel gyártása rendkívül nehéz és papíron pormentes, hermetikusan zárt helyiségben is előfordulhatnak apró porszemek. E miatt előfordulhat hogy a panelbe is bekerülnek az apró LED diodak közé. Pl én sok panelt próbáltam már és 60%-nal volt ez a probléma. "Szerencsére" csak sötétben és fekete háttérnel volt látható (zölden világítottak mintha apró pixelek lennének) , de engem tudtak zavarni. Sajnos ezt megtalálni a gyárban kb lehetetlen és a legtöbb esetben a boltban is mivel eros külső fénynek (pl neon) nem láthatóak.
Szerintem a te esetedben és egy apró porszem került a panel és a vedouveg közé.

Egy nagy nevű Kft-nel akik laptopot arulnak 2x vittem vissza a fenti hiba miatt laptopot, de a boltjukban nagy erős neon fény volt így még én sem tudtam megtalálni.
Az üzletvezető azt mondta hogy még 1x 14 napos tv-re hivatkozva cseréli (nem biztosítanak pixelhiba garanciát de vásárlásnál azzal nyugtatják a vevőt hogy ha pixelhibas akkor is cserélik 14 napos elállás TV-t használva) , de 3. gépet nem vihetem vissza és le kell mondanom a 14 napos elállás jogomrol :C

Jah igen egy másik, Árukereső ertekelese alapján kedvelt bolt esetében (majdnem 9000 többnyire pozitív visszajelzés) rendeltem igen drága Lenovo laptopot (300k+) azonban amikor a boltos felhívott hogy mehetek akkor érdekes infot tudtam meg a beszélgetés során...14 napos elállás online vásárlásnál van, meg akkor is el ha személyesen a boltban veszed át. Na igen de ez a boltos elmondása alapján ők csak akkor biztosítják ezt a jogot ha kiszállítással kérem és ha személyesen megyek be akkor lemondják a rendelést majd ott a boltban újat csinálnak hogy úgy tűnjön hogy nem online rendeltem hanem az utcarol estem be , mert ugy bolti atvetelnel nem lesz 14 napos elállás lehetőségem. Nevettem egyet és lemondtam a rendelést .

[ Szerkesztve ]

(#44043) Molk


Molk
tag

Sziasztok!
Szeretnék TGC felkenéshez kapton szalagot venni, de nem tudtam eligazodni a gyártók között.
Van ajánlott vagy pedig mindegyik ugyanazt tudja?

(#44044) Darth_Revan válasza Molk (#44043) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vannak eltérő "gyártók" / "márkák" ? Én csak beírtam az eBay keresőbe hogy capton tape és megvettem a legolcsóbbat 🙃

(#44045) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nézelődtem tovább ssd ügyben, találtam samsung 860 evo m2.2280 sata ssd-t 600tbw élettartammal. Az a sata miatt nem melegedne annyira jól gondolom? Teszteket nézegettem játékokra és az nvme-től a sata minimálisan volt csak lemaradva szóval sebességre beleférne nekem.

(#44046) fordjee válasza Darth_Revan (#44042) üzenetére


fordjee
aktív tag

Melyik volt az a bolt, amelyik ezt csinálja? Elég köcsög dolog, de azért aki tisztában van ezzel, az talán megkérdezi. Edigitalnal én direkt rákérdeztem, hogy a rendelésből csinálja-e, a 14 napos elállás miatt.
14 napos elállásnál amúgy nem kell megindokolni, miért állsz el. Tőlem is megkérdezték a Mediában, azt mondtam, nem szeretném megindokolni. Le is van írva egyébként.

fordjee

(#44047) Medocsabi válasza fordjee (#44046) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem a munkám miatt minden beszélgetést rögzít a telefonom. Szerintem ha összeadjuk az összes olyan panasz értékét,amit végül emiatt számomra kedvezően bíráltak el, abból már egy jobbféle autó kijönne. Ezek jellemzően szolgáltatói panaszok,de volt futár cég,elektronikai áruház stb is... :K

(#44048) Molk válasza Darth_Revan (#44044) üzenetére


Molk
tag

Hát pont ezért kérdeztem, mivel ebben nem vagyok járatos és ezért nem tudom, hogy ez egy faék egyszerűségű szalag, vagy pedig van belőle jó és kevésbé jó.
Csak a 3M-nél találtam belőle több mint 20 féle darabot.
Nem akarom a saját életemet megnehezíteni, de gondoltam inkább előtte kérdezek mint utánna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44049) MaxxDamage válasza Molk (#44048) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vedd meg amelyik szimpatikus (eBay) és no problem :)
Én is eBay ahol beszereztem, van sok fajta méretben és azt szolgálja mind amire való.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44050) #68216320 válasza matyee (#44031) üzenetére


#68216320
törölt tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.