Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4026) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be az offolást!

#nincsbennetarcsi

(#4027) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzàtok hogy szeretném bőviteni procival a laposomat. Most egy i3 3310m van benne és egy nvidia 710m. Egy i73632qm-re szeretném bővíteni és a kérdésem az lenne hogy megérné, vagy nem mutatkozna nagy változás játék szempontjából?
Köszönöm !

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4028) Muerte válasza yuyizi (#4027) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

A 710M mellé nem hiszem hogy érdemi javulást hozna egy i7-es proci,de ha kis pénzből meg van a csere akkor veszteni nem vesztesz a cserével.

(#4029) yuyizi válasza Muerte (#4028) üzenetére


yuyizi
tag

35k-lenne a csere

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4030) Muerte válasza yuyizi (#4029) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Annyit semiképpen nem ér meg a csere :(

(#4031) yuyizi válasza Muerte (#4030) üzenetére


yuyizi
tag

Köszönöm :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#4033) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
VIDEÓ volt már és az lenne a kérdésem, hogy a teszt eredményeket nézve nagyon jól futott a 980M!
Kellett vajon módosított vbios hozzá?
Lehet látni, hogy HD4600 IGP-vel együtt ment!

Shadow&Dust.....

(#4034) phg válasza conqver (#4033) üzenetére


phg
csendes tag

Hali! Én is küzdök vele. Nálam GT70 -be elindult , módosítani kellett az nvdmi fájl-t , a gt60-ba is elindult nagy meglepetésemre , jelenleg m17r4-ben próbálkozok vele , itt elsőre nem sikerült , nem indul az idegen :W de csak idő kérdése ;] már kapom az ötleteket

(#4035) conqver válasza phg (#4034) üzenetére


conqver
aktív tag

Szívesen küzdenék én is, hidd el :D
780M lesz nemsokára.....770M meg megy a boltba

Shadow&Dust.....

(#4036) phg válasza conqver (#4035) üzenetére


phg
csendes tag

780-an is nagyon szépen fut , tartottam tőle de abban csak pozitívumot tudok mondani , ha a 770-et áruba bocsájtod jelezd felém léci :R

(#4037) conqver válasza phg (#4036) üzenetére


conqver
aktív tag

Ment PM :DD

Shadow&Dust.....

(#4038) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Végre visszakaptam az uralmat a masina felett :DDD
A 9éves mini diktátor,nem nagyon hagyta magát :D de sajnos mindkettőnk bánatára vissza kellett jönnöm dolgozni :o
Muerte75
Zoli köszi még egyszer a pasztázást,nagyon jó lett. :R :R Azóta nem nagyon látok 7essel kezdődő értékeket se a procinál,se a vid karinál :C
Kivéve néha a Wot alatt,de azt meg impotensek fejlesztik :DDD

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#4039) Muerte válasza ako001 (#4038) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hirtelen nem is tudtam ki is vagy te :B Volt pár pasztázásom,vga upgrade mostanában :DDD
...Örülök neki ha elégedett vagy :B A 880M unlocked vbios nem túl sokat hozott minuszban a hőfokon, viszont a játékok olyan simák lettek tőle mint a baba popsija ;)

(#4040) parkasz


parkasz
senior tag

Az én kicsikémen, M15X tegnap hajtott végre egy kis upgradet és pasztázást Muerte75 mester, akinek a segítségen túl külön köszönöm, hogy rááldozta idejét, szakértelmét. Forduljatok hozzá bizalommal! :R
Így most egy 680m ketyeg a gépben, amitől mondhatni szárnyakat kapott. Mondjuk ati 5850 után nem csoda :)
Nem teker teljes órajelen, de cserébe 65-69 fok körül van a hőfok, ami egy ilyen géptől nem is rossz. Majd ha nem elég, jöhet a flash. :B

(#4041) Muerte válasza parkasz (#4040) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ne hozzatok már zavarba :B Nagyon irigylem tőled azt a jó kis vasat,nekem is kellene egy M15x,flash-re és tesztekre,mert az enyémet atomjaira kell bontani ahoz hogy vga-khoz férjek és legutóbb is meglett az "eredménye" :(((
...A gépedre visszatérve,egyedi eset,ilyennel még nem találkoztam hogy betettünk egy bontatlan zsír új vga-t és nem megy teljes órajelen csak olyan 630MHz környékén a gyári vbios-szal.Olyan esetem volt hogy a boost nem működött,de akkor tartotta a 719 MHz-et legalább a ~750MHz-es boost helyett. Lehet egyébként csak egy friss oprendszer kell,mert az összes ATI-s cucc még fent maradt a gépen.Tesztelni kell játékok alatt is majd,amiket említettél ahoz bőven elég lesz a 6xy MHz,mert még azzal is bő +300%-kos teljesítménytöbbleted van most az 5850M-hez képest ;)
A többieknek érdekességképpen belinkelem a 3D11 eredményt ,azt írja alul stock clock-nak hogy 719MHz,de nem ment annyin,mert akkor kb. 6200-as Graphics score lett volna az eredmény,boost-tal meg olyan 6500-6600 pont lenne : [link]

...vagy még egy oka lehet, mégpedig hogy modded drivert tettünk fel,majd olvasd ki a Hardver ID-t és csináltatok neked normális .inf file-t az amcsi sráccal ;)

[ Szerkesztve ]

(#4042) phg válasza Muerte (#4041) üzenetére


phg
csendes tag

Valószínű hogy a driver felrakásánál az OPEN CL , CUDA , PHYSX , DIRECT COMPUTE 4.0 valamelyike nem települt fel. Ezt a modded nvdmi fájl okozza ha hiba van a változtatásban. Nekem is volt hasonló , akkor a CUDA és a DIRECT.... nem települt ez azonnal kihatott a vga teljesítményére. (3DMARK 5895 majd a javítás után 6548 pont)

(#4043) Muerte válasza phg (#4042) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jogos,de ez volt amúgy az első hogy megnéztem GPUz-ben és mindegyik pipa ott volt.

[ Szerkesztve ]

(#4044) Exfury


Exfury
tag

Hola Mindenkinek!

Véleményeteket szeretném kérni erről a kicsikéről :) megéri-e,pro/kontra,tehát bármi érdekel :DD

Üdv:
Exfury

[ Szerkesztve ]

(#4045) phg válasza Muerte (#4043) üzenetére


phg
csendes tag

Akkor még a rendszert raknám újra , ha az sem segítene azután már hívnálak téged ;]

(#4046) conqver válasza Exfury (#4044) üzenetére


conqver
aktív tag

KEzdetnek :R

Shadow&Dust.....

(#4047) parkasz válasza Muerte (#4041) üzenetére


parkasz
senior tag

Kapni fog egy friss rendszer a 7 végén szerintem. Felbiggyesztem a drivert is újra oszt meglátjuk. :R
Addig is kiolvastatom a Hardver ID-t. :K

(#4048) conqver


conqver
aktív tag

Asztali Vs. Mobil GPU :Y :Y

Shadow&Dust.....

(#4049) titankahn


titankahn
tag

Hello érdeklődnék kb 200 körül milyen gépet ajánlanátok multimédiás dolgokra (játék, videó, videoszerkesztés, filmek)
Ami fontos hogy ne legyen túl meleg a throttle elég kiakasztó mostani (első és utolsó acerem) 60% on throttlezik.
Körvonalakba egy i5-i7 és egy 850m et szivesen látnék és ha egy mód van rá 17 colon.
Amit néztem eddig
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x751lk-ty020h-p251862065/
erről főleg az érdekelne milyen meleg 2.4 a turbó ami elég lenne bedugva ulwként gondolom kevesebb hőt ad le de nem találtam róla semmit, mindenesetre az nem hiányzik hogy 1.7en vagy lejebb menjen mert throttlingol. (játéknál főleg)
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/msi/gp60-proi545fd-p246044001/
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x550jk-xo059d-p249397191/
az első lenne a célpont mivel 17es az árkategoriába mást nem láttam, szóval pénz hijján... használtat nem veszek.
Asussal garanciás problémám nem volt eddig szerencsére Kanadában vásárolt táblámat is simán javitották itthon.
Előre is köszi

(#4050) Mikulásbá válasza titankahn (#4049) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Játékra igazi gamer lapost szoktak-mennyire akarsz jól játszani?
Egy jó G75VX még mindig jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.