Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) capulet75 válasza Muerte (#8999) üzenetére


capulet75
addikt

Hát most komolyan meginogtam. Mennyiért megy el mostanság egy 780m? A Backplate meg kb mindegy, csak azt hittem ez valami saját cucc. Van hozzáférésem fémmegmunkáló műhelyhez és 0,5-ös vagy 0,7-es vörösréz táblákhoz, csinálok amilyet kell.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9002) KillHates válasza capulet75 (#9001) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9003) capulet75 válasza KillHates (#9002) üzenetére


capulet75
addikt

Why? :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9004) KillHates válasza capulet75 (#9003) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát az ilyen manőverek után szoktak hozzám kerülni a gépek.. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9005) k-adi válasza KillHates (#9004) üzenetére


k-adi
nagyúr

legalább pörög a biznisz, na :P :)

(#9006) ->Raizen<- válasza k-adi (#9005) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Reméljük balul sül el a művelet, nehogy már killhates munka nelkul maradjon. ;]

(#9007) capulet75 válasza KillHates (#9004) üzenetére


capulet75
addikt

Mit ronthatok el?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9008) KillHates válasza k-adi (#9005) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább ne így pörögjön. Jobban szeretek eleve tönkrement gépeket javítani, mint olyanokat amit azért tesznek tönkre mert nem szóltam idejében... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9009) KillHates válasza ->Raizen<- (#9006) üzenetére


KillHates
nagyúr

Neee... :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9010) KillHates válasza capulet75 (#9007) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valahol zárlatot csinálsz, valamilyen hurok keletkezik, interferenciás probléma adódhat, és sz@rt sem ér az egész, ha nem oldod meg, hogy ki legyen öblítve a réz lemezbe akkumulálódott hő. A videóban látott rézfóliás vakítás sem ér semmit, ha átmelegszik, akkor hová adja át a hőt? Mert a fekete és az átlátszó fólián keresztül nem sok meleg fog távozni a PCB felé.

Kretén 1000-szer jobban megoldotta; az MXM kártya élét fújja egy ventivel ami szerint maga kártya egy hűtőborda és még pluszban azon van egy egyedileg gyártott hőleadó lemez! Az sokkal többet ér mint az ilyen réz-meg fóliás mókolások amik hűtve sincsenek és a hő sem tud sehová sem távozni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9011) capulet75 válasza KillHates (#9010) üzenetére


capulet75
addikt

Ha van bármi leírás, szakrajz ilyenekről, azt meg tudom csinálni, elég ügyes vagyok. Igazából ha 970 lesz, akkor kb semmi sem kell, hisz az 75W emez meg 100, és így is hetvenpár fok a max full terheléssel.

(#9006) darky@: Jól van lenovo huszár, te inkább maradj csöndben. :U

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9012) ->Raizen<- válasza capulet75 (#9011) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Már asus huszár vagyok, gariban is van a cucc.xd Elég emberes a gtx 980 m tempója, lehet elég lesz fél évig.

[ Szerkesztve ]

(#9013) Muerte válasza KillHates (#9010) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Lehet hogy semmit sem ér (sőt valószínű hogy nem),de lehet hogy visz át valamicske hőt a lapra,egy kisérletet megér majd nálam.A két memóriasort mindenképp érdemes meghűteni alul az biztos.

(#9014) KillHates válasza capulet75 (#9011) üzenetére


KillHates
nagyúr

Természetesen ha egy kész terméket gyártasz le akkor nem lehet gond, de ha Te konstruálnád meg, akkor érdemes utána olvasnod, hogy mi miért van :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9015) KillHates válasza Muerte (#9013) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én annak több értelmét látnám, hogy az alaplapról a fóliát levenném és olyan vastag gap-padot raknék az MXM kártya és az alaplap közé amekkora ott a hézag így a memóriák hőjét valamelyest átadja gap pad az alaplapnak amit meg hűt a gépben áramló levegő... Fontos odafigyelni, hogy ne legyen kritikus komponens az alaplap másik oldalán. Egyes AW modellekben ugyanis a proci nagy előszeretettel fűti le a PCH-t egy konstrukciós hiba miatt:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9016) Muerte válasza KillHates (#9015) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálam nuku fólia,tök más az egész helyzet mint a videóban levő R5-nél,ráadásul a secondary slotban megint tök más a helyzet mint a primary-ban :DDD Szerintem capulet gépénél is más a felállás,kisérletezgetni kell majd és kiderül miből lehet a legjobbat kihozni.Nekem a célom most az hogy lehetőleg teljes kussban,vagy minimális venti mellett menjen majd load a gép,aztán hogy sikerül-e az még kérdés :)

(#9017) capulet75 válasza KillHates (#9014) üzenetére


capulet75
addikt

Nyilván nem fogok random próbálkozni 100-200K-s VGA-kal. :DDD Ha bekerül a 970 az csökkent az amúgy sem túl magas hőmérsékleteken, ami még eszembe jutott az egy kis fordulatszámú nagy lapos mókuskerék a DVD helyére,az úgy sem kell semmire, és szépen átszellőztetné a házat. Bár ezek már csak a buherálnom kell dolgok, iskolapélda hőfokok vannak így is. :) Amin még vakarózom az az erős X porci. A 4700MQ -t váltanám egy 4Ghz körül szaladgáló vasra. Az a ( felcsavart ) 970-el karöltve már szépen hasítana.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9018) Muerte válasza capulet75 (#9017) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Haswell extrém nagyon melegszik,4900MQ fölé én nem mennék a helyedben,az 4x3,9GHz-en 80°C-kos tartományban játékokban inkább alatta szépen elmegy.

(#9019) echterion válasza capulet75 (#9017) üzenetére


echterion
nagyúr

Mi a gondod a 470mq-val? Mennyiért adod majd? Mielőtt feldobod apróra, gondolj rám egy ajánlattal. :))

**********

(#9020) capulet75 válasza echterion (#9019) üzenetére


capulet75
addikt

Semmi gond nincs vele csak kellene még pár száz mhz. Amikor odajutok, írok. Az apróra biztos nem dobom fel.

Upsz, azért ez nem rossz 320-ért.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9021) beloadjoker válasza capulet75 (#9020) üzenetére


beloadjoker
őstag

:Y

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#9022) ->Raizen<- válasza capulet75 (#9020) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a zsanér nagyon hurkának néz ki a gépen, biztos ha rálehelnék eltörne. ;]

(#9023) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#9022) üzenetére


Pocok256
veterán

Zsanérról jut eszembe G751 nek néztétek a zsanérját én mikor láttam azt hittem valami katonai ipari szabvány :D Elég komoly cucc :D

Ja és így néz kia gép bele :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9024) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9023) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor megnyugodtam, szétbontva még nem láttam a zsanért, de akkor majd igy merni fogom nyitogatni zárni, nem úgy mint a ropogós lenovot. Az alaplapot láttam videóban.

[ Szerkesztve ]

(#9025) capulet75 válasza ->Raizen<- (#9022) üzenetére


capulet75
addikt

Lehelgesd.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9026) Muerte válasza Pocok256 (#9023) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Még a mai napig sem értem mi abban a poén hogy "összekötik" hűtőcsővel a procit meg vga-t két külön álló kétkörös hűtésnél is.Amikor húztam kicsit a vga-n akkor egyből jobban melegedett a proci is.

(#9027) Pocok256 válasza Muerte (#9026) üzenetére


Pocok256
veterán

Én sem értem és ezzel még meg van most fejelve az is, hogy a GPU az nálam 75 fok körül mocorog a proci meg másodpercek alatt ugrál 75 -95 fokig, de tényleg 1-2 sec alatt össze vissza. Na most ugye a GPU az fixen 75 körül van ergo neki kell egy X rpm es hűtés viszont a proci össze vissza kapja a terhelést a két hűtőventilátor viszont egymást segítené és a összekötött hűtés miatt egymásnak adja a hőt is aminek a végeredménye az összevissza ugráló hűtési fordulatszám lesz. Zseniális kivitelezés komolyan.... Viszont most teszteltem a 980m memóriái nálam nem bírnak +100 Mhz (effektív 200) nál többet mert ott besokall és csontkeményre fagy a rendszer :D Gpu viszont szerencsére +135 Mhz -et amit gyárilag enged a msi simán elbírja 80 fok alatt szaladgál még akkor is :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9028) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9027) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azért van összekötve szerintem a két rendszer hogy üresjáratban tudjon passzivba menni a 980m. Valahol olvastam. Hűtés moddal ami a gép also takaro elemének a kifurását jelenti ott, ahol a ket venti van, a 980m megy 1500on a gpu gond nelkul. Kulfoldi forumba lattam. Gari idon tul erdemes lehet megjatszani a modositast.

[ Szerkesztve ]

(#9029) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#9028) üzenetére


Pocok256
veterán

Ja ez várható volt, hogy a gpu t lazán lehet orrba szájba hajtani :P
Gari időt tuti nem húzza ki nálam mondjuk ha így halad a pascal bevezetése lehet :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9030) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9029) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egész sokáig el lehetett lenni egy gtx 860m el is, aa nélkül. Amig meg nem láttam a doom alfát, a menü is akadt. :) Mivel nagy doom fan vagyok ezért kellett az uj vas. Hát izgalmas ez a fejlődés, de legalább nem kell olyan hamar lecserélni a cuccokat mint régen mert elindul és megy a legtöbb progi kielégitő részletességgel, pacalra én nem váltok.

(#9031) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9029) üzenetére


->Raizen<-
veterán

[link]
G751jy mod.

(#9032) Darth_Revan válasza ->Raizen<- (#9031) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez nagyon profin meg lett csinálva és a hőmérséklet is elég keményen javult :Y

Vajon az ASUS miért nem csinálta így alapból? :F

(#9033) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#9032) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze,még túl hűvösre sikerült volna,aztán lefagy a gép. :U :DDD

(#9034) KillHates válasza Darth_Revan (#9032) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tipikus hozzá nem értő f@sz aki így meggányolta a gépét.
Tetkóra tellett, észre nem...

Mert tök jó a CPU-nak, meg a GPU-nak így a hűtés, de meg fog rekedni a meleg a gépben mert nem öblíti a venti, hanem a frisset szívja alulról.
A ROG-ok hűtésének ez a lényege:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9035) KillHates válasza ->Raizen<- (#9031) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lesz ott gond nemsokára...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9036) Muerte válasza Pocok256 (#9027) üzenetére


Muerte
Topikgazda

+500MHz-et toltam rá a memóriákra mikor itt volt a gép és meg se kottyant neki.

(#9037) ->Raizen<- válasza KillHates (#9034) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Na már ezt is tudjuk nem vágtam honnan , hány pontrol szivja be a rog a levegőt. Akkor nem barkácsolunk.

(#9038) Pocok256 válasza Muerte (#9036) üzenetére


Pocok256
veterán

Lehet más márkájú memóriák csücsültek ott :P Nálam micron van elvileg ezek lehetnek még rajta:
GDDR5, Samsung
GDDR5, Hynix
GDDR5, Elpida.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9039) ->Raizen<- válasza KillHates (#9035) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ugy gondoltam hogy a billentyüzet felől szivja be meg a portoknál a levegőt.

(#9041) Muerte válasza Mikulásbá (#9040) üzenetére


Muerte
Topikgazda

~90°C az "üzemi" hőmérséklete a vga/procinak load,ez mellé társul a vékony ventik 60dB-es visítása,simán megér 2000$-t (valakinek biztos) Mondjuk az alján tojást sütegetni jó lenne,az tuti :D

(#9042) Pocok256 válasza Muerte (#9041) üzenetére


Pocok256
veterán

Számomra simán jó élhető kompromisszum. Egyedül az aorus gyárt ilyen vékony gépet, viszont az megint más árkategória.
Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy következő gépem vagy egy ilyen razer blade vagy egy aorus lesz.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9043) Muerte válasza Pocok256 (#9042) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Te tudod,ha szereted ha fáj akkor... :DDD

(#9044) Molk válasza Muerte (#9041) üzenetére


Molk
tag

Miért használná valaki játékra a laptopját fejhallgató nélkül? Vagy hang nélkül játszotok? - komolyan érdekel - :R
Szóval az miért szempont, hogy terhelés alatt is legyen teljesen halk - persze fölöslegesen ne legyen hangos, nem azért mondom -?
És nem a laptopot akarom védeni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#9045) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9042) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem is tetszett hogy vekony a y50 70 de meleg volt a wsad, meg 15 col annyira nem nagy hogy beleelje magat az ember a jatekba 17 col mar inkabb beleelosebb, en mar nem valtok 17.3 colos noti kijelzőméret alá, a jót hamar megszokja az ember.

(#9046) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#9045) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha játszok külső bill külső monitor ez alap.
Munkánál is külső bill másik 3 külső monitor. Nagyon ritka mikor csak a saját kijelzőjét és a saját billjét használom ha ez a helyzet van akkor legtöbb esetben tabletként funkcionál :D Szóval ott meg jó is, hogy kicsi :)

Egyetlen egy hatalmas kérdés számomra, hoyg mennyire nagy a latency ezeknél az external GPU cuccoknál.

(#9043) Muerte75
Nem szeretem, ha fáj ezért sem veszek ilyen asus X xxx fajta notikat CORÁJ héttel és 950m szuper gémer cuccal 0,1mm vastag házzal, de hiszem azt és látom a tesztek alapján, hogy egy jól megtervezett vékony ház képes engem kiszolgálni természetesen megfelelő pénzmagért cserébe. 2 évnél tovább meg úgyse használnám addig meg a gari megtartja.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9047) capulet75


capulet75
addikt

Elvileg ugye most vége az cserélhető alkatrészek korszaknak, full integrált lesz minden. És az asztali vga-k, mint most a 980? Egyre kisebb a csíkszélesség, energiaigény, hőtermelés, pont hogy itt az idő belerakni a topkártyákat notebookokba. Nem lesz MXM, vagy a szabvány pci slot lesz a mérvadó, esetleg az sem? Innentől egy Alienware vagy Clevo izmosabb modellje is csak egy alaplap lesz?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9048) Muerte válasza Molk (#9044) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem használok fülest sosem,főleg nem mikor a munkahelyemen játszok :DDD

capulet75: A Clevo/MSI még fog mxm-et használni ameddig csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9049) Darth_Revan válasza capulet75 (#9047) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Clevo és MSI esetében az asztali GTX 980 MXM csatlakozós, cserélhető, az ASUS esetében a GX700-ban azonban a GTX 980 már integrált.

(#9050) Muerte válasza Pocok256 (#9046) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Külső kijelzőn,bill-en,fülessel már jobb lesz a helyzet,de piszkosul fog melegedni az a vékony kis ház és az órajeleket sem fogja tudni tartani komolyabb nyüstöléskor.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.