Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71001) Pyttawrx válasza Speedy007 (#71000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

elvileg 165Hz IPS 300nits, ha jót nézek: [link]

(#71002) Mikulásbá válasza Speedy007 (#71000) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor AIDA-val nézd meg a pontos panel típust és arra rákeresel. :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#71003) Speedy007 válasza Pyttawrx (#71001) üzenetére


Speedy007
őstag

igen én is eljutottam eddig és ez alapján a monitort amit vettem sokkal jobb mint a lapos kijelzője.. Ha tényleg így van akkor jó boltot csináltam :C

(#71004) Pyttawrx válasza Speedy007 (#71003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ettől pontosabbat meg úgy tudsz ahogy írták, aida lcd pontos típusa, azt írd be ide, meg a gugliba is :D

(#71005) echterion válasza KillHates (#70995) üzenetére


echterion
nagyúr

Most akkor burkoltan közölted velem, hogy hülye vagyok, hogy megvasaltattam veled a gépem. :DDD
Igényüggő. Oké. Ismered az igényeim. Szerinted? :B :B :B

**********

(#71006) Speedy007 válasza Pyttawrx (#71004) üzenetére


Speedy007
őstag

próbáltam 300Hz-s verzióra adott találatot azért köszönöm mindenkinek

(#71007) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok! Egy barátomnak szeretnék segíteni, de ebben a témában én magam is segítségre szorulok. Éppen ezért a Ti segítségeteket kérem!
~650e HUF (bruttó számlás ár) áll rendelkezésre egy gaming notebookra, és ebből kellene a legjobbat kihozni (pontosabban megvásárolni). Felmerült az Acer Predator Helios 300 - hw kiépítést tekintve nem tűnik rosszank, de ezen túl nincs róla infónk. Jó lenne tudni, hogy valóban érdemes-e ezt venni (kialakítás, akku, garancia, kijelző, stb.) esetleg lenne jobb / ajánlottabb?
Nem kevés pénz és jobb lenne több infóra, tapasztalatokra hagyatkozva választásztani. A segítsége(teke)t előre is köszönöm! :R

(#71008) Ubul86 válasza szasanyi (#71007) üzenetére


Ubul86
őstag

átlagosan lenovo legion 5/7 sima v pro ami szóba jön mostanság, ha ebbe az árkategóriába belefér valamelyik, akkor inkább az (hűtés szempontból is)

mondjuk 3070-ért én ezt simán venném, más kérdés, hogy mennyire jó a hűtése, és átlagosan mindig az a mérvadó egy gamer laptopnál :)

[ Szerkesztve ]

(#71009) szasanyi válasza Ubul86 (#71008) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, igen de sajnos semmi infónk nincs arról ezért (is) vok itt. Az ajánlott Lenovo típus(oka)t esetleg be tudnád linkelni?

(#71010) Ubul86 válasza szasanyi (#71009) üzenetére


Ubul86
őstag

most őszintén, sajnos nem tudok linkelni, csak a csoportot követem csendben és a lenovok jönnek mindig fel, de 3070-el szerelt ilyen árkategóriában sajnos nem lesz, max 3060 6 gb-os, ahogy nézem

de biztos lesz nemsoká aki írni fog a témában részletesebb infót, Killhates pl a napokban is mondta hogy annyira jól összerakott gép (lehet konkrét legion 5, lehet általánosságban) hogy az újrapasztát se feltétlen igényli (de ártani nem árt persze)

az acer mellett tényleg a 3070-es kártya elég nyomós érv :) na, de majd valaki szakavatott biztos ír mindjárt, hogy azzal mi a gond, ha van egyáltalán

(#71011) Mikulásbá válasza szasanyi (#71009) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért nem ártana több konkrétumot megadni, mert ez így nagyon karcsú, hogy ennyi van rá, és gaming legyen.
A "Milyen notebookot vegyek" topik elején van egy kérdőív, azt kitöltve kérjük ide betenni.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#71012) szasanyi válasza Mikulásbá (#71011) üzenetére


szasanyi
félisten

Az egy másik topik, illetve ha itt is lenne olyan az összefoglalóban akkor részleteztem volna. Mondjuk linkeltem egy kinézett típust, azt hittem másnak is evidens az analógia aközött és más, hasonló árú - esetleg ajánlottabb - gaming notik között. Esetleg arról lesz tapasztalat valakinél.
Szakértői véleményed milyen egyéb információ(k)hoz kötött? Csak, hogy ne barkóbázunk és a segítőkész szándék(od) ne azon múljon.

(#71013) Mikulásbá válasza szasanyi (#71012) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mekkora legyen kijelző, magyar boltból-magyar billentyűzettel legyen vagy külföldről is jó, milyen játékokkal, mikkel és milyen részletességgel fog játszani, lesz-e hordozva, mennyire sürgős a vásárlás (hamarosan BF, hátha....), használt gép jöhet-e garanciával,stb.
Csak úgy röviden ezek itt is lényegesek.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#71014) szasanyi válasza Mikulásbá (#71013) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyan nagy választási lehetőség van RTX3070-nel szerelt gépekből ~650k áron? De a linkelt gép paraméterei mérvadóak (ami jobb / vagyobb az úgyis (sokkal) többe fog kerülni. Vagy tévednék?
BF nálunk csak mítosz, különösen a jelenlegi helyzetben (chip és készlethiányos piac, sz@r valuta, magas ÁFA csak, hogy a legfontosabbakat említsem).

(#71015) Speedy007 válasza Mikulásbá (#71013) üzenetére


Speedy007
őstag

használt ki van nála esve mert áfásat akar.. ha jól olvastam így csak új jöhet szóba neki az már más kérdés hogy mennyire "igényes" tehát elég neki az "ipari hulladék" kategória is vagy ad a minőségre mert ahogy nézegetem mostanában a kínálatot nem is igazán van a Legion 5 egyező minőségű lapos újonnan csak a fölött vannak

(#71016) szasanyi válasza Speedy007 (#71015) üzenetére


szasanyi
félisten

Az un. igényességet a lehetőség (buxa) alapozza meg, az meg adott. Ha annyiért van megvételre érdemes, és arra gondoltam talán itt van(nak) olyan(ok) akik ebben segíthetnek. Sajnos eddig nem sok érdemi infót kaptam.

(#71017) Speedy007 válasza szasanyi (#71016) üzenetére


Speedy007
őstag

Nem minden esetben látják hogy rohadtul olcsó és egyből azt akarják venni..utána jön a fekete leves mikor kiderül hogy még se annyira jó.. Hasonló hibába estem én is mikor a Predtor Helios szériából pont a rosszabikat fogtam ki a kazán i5 9300H-val..Predator Helios-t is szokták ajánlani csak azért nem gyakorian mert soknak nincsen rá kerete így leragadnak a TUF/Nitro és az MSI GL/GF belépő szintű modeljeinél és ebben a vonalban szokták ajánlani a Legion és a Dell gamer laposait amik jobb minőségben tőle

[ Szerkesztve ]

(#71018) Xerath404 válasza szasanyi (#71016) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Szia!
El kell dönteni erősebb 3070 es vidi karit szeretne rossz minőségű gépben, vagy 3060 at jó minőségű gépben.
Ez az első lépés.

[ Szerkesztve ]

(#71019) szasanyi válasza Xerath404 (#71018) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt már eldöntötte: 3070 kell, kérdés milyen "körítésbe csomagolva" érdemes megvenni. Aztán ha az ár belefér jó, ha nem...

(#71020) Speedy007 válasza szasanyi (#71019) üzenetére


Speedy007
őstag

azt tudom és szerintem a későbbi predatorok esetén sem változhatott hogy "csavarodik" a fedlap annyira vékony egy kezes nyitáskor törik a keret a kijelző mellet nálam is elő jött érdekes módon a Legion 5-nél az jóval masszívabb

(#71021) KillHates válasza echterion (#71005) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem vagyunk olyan jóban, hogy ne kelljen burkoltan fogalmaznom, ha hülyeséget csinálnál. :B De mivel, PONT a Te igényeidet ismerem (és a kanosszafutásod az A51M-el, hogy az IDLE is tudjon működni) ezért Nálad mondhatni SZÜKSÉGSZERŰ az ilyen jellegű beavatkozás! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71022) Speedy007 válasza szasanyi (#71012) üzenetére


Speedy007
őstag

Ha "használt" nem számít [link] [link]

(#71023) KillHates


KillHates
nagyúr


Ha K. Lászlóné is ezt mondja, eljött az ideje, hogy lecseréljem a gépem!!!
:DDD :DDD :DDD :DDD Az Acernél, briliáns tehetségű marketingesek dolgozhatnak!
Biztos valamelyik teleshop-tól csábították át őket :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71024) KillHates válasza szasanyi (#71007) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sok választása nincsen: [link]
Mondjuk én a szerkezeti kialakítása miatt nem venném meg a Triton 300-ast, inkább zaciba vágnám a bal vesém és a híresen jó Lenovo Legion 5PRO felé kacsingatnék...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71025) Speedy007


Speedy007
őstag

ez vagy át verés vagy ennyire szar.. acer nitro rtx 3060 facebook market pleace

(#71026) fordjee


fordjee
aktív tag

Ez elvileg elérhető, vagy mit nézek be? 😀

[link]

fordjee

(#71027) fordjee válasza Speedy007 (#71025) üzenetére


fordjee
aktív tag

410 ezer újonnan, szerintem reális áron van viszonylag. Eladó elég masszív, ha valami gáz van a notival, el tudnék képzelni kellemesebb vitapartnert is😀

fordjee

(#71028) Speedy007 válasza fordjee (#71027) üzenetére


Speedy007
őstag

az lehet hogy jó áron van de sose szokták ennyire a piaci ár alatt el adni a dolgokat.. Lásd hogy sokan abból nyerészkednek itt a HV-n hogy olcsón meg veszik a szomszédban valamelyik Legion-t aztán 30-40k-s felárral tovább passzolják

(#71029) Dhampir válasza Speedy007 (#71025) üzenetére


Dhampir
félisten

A processzor még a 10. generációból való.

(#71030) Speedy007 válasza Dhampir (#71029) üzenetére


Speedy007
őstag

Ahogy Gago1975 mondta nekem ha jól emlékszem hogy nem mernek jobb teljesítményű dolgokat belepakolni mert nem bírják le hűteni azért van az is ha jól emlékszem hogy a Nitro estén a 3060-s csak 90-95w-t tud maximum

(#71031) Digidroid


Digidroid
tag

Lenovo Legion 5 / Legion 5 Pro / Legion 7 - GKCN46WW névvel új BIOS érhető el.
Vállalkozó kedvűeknek.. :D

(#71032) Speedy007 válasza Digidroid (#71031) üzenetére


Speedy007
őstag

még a gyártói oldal nem dobta fel nekem... mi változottbenne? végre nár tud 24 biten is megszólalni a hangszórók vagy maradtak 16-n? Elég gáz hogy nem bír többet ennél jelenleg még a volt tizen valhány éves laposom is tudta a 24-t

(#71033) FőDudu válasza fordjee (#71026) üzenetére


FőDudu
addikt

1380 Euroert megeri kimenni a szlovakokhoz.
Majdnem 200e Ft a kulonbseg es a kinti jobb konfig.
(erkezik, tehat nem azonnal elerheto - de ennyiert megerne akar varni is egy kicsit).
(24vs36ho gari nekem szamitana - de van akinel nem marad meg addig a gep).
Meger annyit a magyar billentyuzet?
(en biztosan ulnek be a kocsiba ha ilyet keresnek).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71034) FőDudu válasza KillHates (#71023) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah... Gamer a mamo ;)

FőDudu

(#71035) Speedy007 válasza FőDudu (#71033) üzenetére


Speedy007
őstag

Kinek mi vannak akik írtóznak a nem magyar dolgoktól.. Lapos esetén is meglehet szokni mert a kiosztás egyezik a magyarral így "vakon" is lehet gépelni.. De van filléres matrica rá vagy vállalkozó szellemű szaki(k) aki lézerel tudja magyarosítani a billentyűzetet

(#71036) szasanyi válasza Speedy007 (#71022) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint kezdetben leírtam: a gép nem nekem kellene, és scak új, számlás vásárlással. Ennek okán ez fix.

KillHates- 3060-nal mik az jánlottak? Pontos típus kellene, ill. a Lenovo Legion 5PRO csak egy helyen, AMD procival kapható. A barátom inkább INTEL párti.

(#71037) echterion válasza KillHates (#71021) üzenetére


echterion
nagyúr

Valahogy éreztem, hogy ez lesz a vége. Ha úgy alakul (úgy fog ;] ), akkor majd megkereslek. :R

**********

(#71038) echterion válasza szasanyi (#71019) üzenetére


echterion
nagyúr

A Predator-nak egy nagyobb hátránya van: nincs benne g-sync és 110W-os a benne lévő 3070 (ez utóbbi annyit tesz, hogy kb. annyit tud, mint az én max. tgp-n futó 3060-nal szerelt Legion 5-ösöm). Illetve hogy ugyan jó minőségű, de full műanyag a ház. Ha ezekkel meg tud barátkozni, akkor jó lesz neki az Acer. Ha nem, akkor a fentebb linkelt fehér Legion a Radium-tól.

[ Szerkesztve ]

**********

(#71039) Digidroid válasza Speedy007 (#71032) üzenetére


Digidroid
tag

Hát, ezt írja a readme:

Summary of changes
==================
General Information:
GKCN46WW:
BIOS Notification :
1.Fixed
1) Fix Y logo LED and OSD still has feature even if MTM country code is not from PRC.
2.Add
1) Add BOE0A81 panel support;
2) Add BOE0AC1 DR key and cookies.
3.Modified
1) Optimize code for custom mode;
2) Update CSOT1507 DR key.
EC Notification :
1. Fixed
1) Fix battery LED can't flash amber light 3 times
2. Add
1) Add cmd for factory test
2) Add ADP_ID average filter follow LNV requirement
3. Modified
1) Optimize KB lighting status for lighting PCR
2) Modify prochot setting follow power request
3) Modify the problem that the Y logo led is not synchronized when switching to DC quiet mode

(#71040) k-adi


k-adi
nagyúr

Nagyon jó hogy ilyen aktívak és segítőkészek vagytok, :R de skacok, azért a nagy gép ajánlgatások közben, jó lenne ha pár dologra odafigyelnétek... csak, hogy a topik megmaradjon legalább félig szakmai szinten.. :)

- Ugyan nincs fancy összefoglaló a topik elején de azért sokszor leszűrhető pl. hogy ha nem is konkrétan de nagyjából mi is az elvárás (minek írsz be aprosat mikor eredetit kért?),

- illetve régen annyira nem jött ez elő, de most a készlethiány miatt előtérbe került, mégpedig a kellemetlen meglepetések elkerülése érdekében az ajánlott gép magyar bill. kiosztású-e (belinkelsz egy szlovákot, meg egy aprósat olasz bill kiosztással?)
(ez nagyon nem mindegy sokaknak, főleg ha "havernak" keresnek, ahol van egy middle man és ez a "kis részletinfó" átadása simán elsiklik), és hiába tudod átmatricáztatni vagy lézereztetni vagy "vakon gépelni rajta" akkor is szopás.. sokan 1) ezt nem tudják 2) kicsomagolás után használni akarják a gépet egyből.. aztán megy a pislogás, hogy "nem magyar"

- és nem utolsó szempont sem hogy az adott mobil gpu milyen, azaz pl. "teljes" értékű-e vagy sem az adott gépben... tehát odaírod hogy 3070../60, de aztán kiderül hogy herélt 3070.. /60

bocs akárki is nagyon magára veszi.. építőjelleggel írtam ezt ide, de már egy ideje bennem volt ez.. :R

[ Szerkesztve ]

(#71041) fordjee válasza FőDudu (#71033) üzenetére


fordjee
aktív tag

Kérdezőnek áfás számla kellett, bruttó árat mondott. A pro, amit linkeltem, elvileg elérhető, magyar, 3 év garival, és nem látom, hogy valami visszaküldött lenne, de pont a radiumnál elég nehéz észrevenni, jól elrejtik a termék adatlapján.

fordjee

(#71042) Speedy007 válasza fordjee (#71041) üzenetére


Speedy007
őstag

ha hibás lenne akkor kiírnák van egy jó pár pixel hibás legion 5 náluk

(#71043) fordjee válasza Speedy007 (#71042) üzenetére


fordjee
aktív tag

Igen, de régebben volt olyan, hogy valahova apróbetűvel volt kiírva, alig lehetett észrevenni. Itt nem látok ilyet most sehol, szóval szerintem rendben van.

fordjee

(#71044) FőDudu válasza fordjee (#71041) üzenetére


FőDudu
addikt

Ertem.

Ettol fuggetlenul a 200k-val dragabb, szarabb modellt megvenni a magyar billentyuzetert es afas szamlaert eleg beteg dolog.... szerintem.

( kulfoldi szalmat is el kell tudni szamolnia mindenkinek).
En is vasaroltam mar cegnek Magyar beszallitotol.

Nem a zsebekben turkalnek, erdekem sem fuzodik a szlovak beszerzeshez. De jozan, paraszti esszel 200k-t ilyenre kidobni igen nagy luxus. Petsze mindenki azt csinal amit akar.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#71045) fordjee válasza FőDudu (#71044) üzenetére


fordjee
aktív tag

Jah , persze, igazad van, illetve az sem rossz dolog szerintem, hogy van választási lehetőség, amiről tudomást szerez. Ki tudja, lehet neki is sokkal jobb lenne így. Majd eldönti, pár alternatíva lett adva.

fordjee

(#71046) Evil Snowman válasza KillHates (#71023) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az úgy lett volna igazi, hogy K. Lászlóné - Predator Helios tulajdonos, KISNYUGDÍJAS :DDD

Szinte látom magam előtt, ahogy Warzone-ban abriktolja a 12-14 éves kis tiknókat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#71047) fordjee válasza Evil Snowman (#71046) üzenetére


fordjee
aktív tag

Ezek a né-k nagyon szeretnek gémelni, szerintem Sándorné ajánlotta Lászlónénak :) Capstloock :)

K. Lászlóné [2019.12.24. 09:42] Nekem bevált köszönömAcer Predator Helios 300 - PH315-52-71Z2 vélemény:
Nekem bevált köszönöm,egyedül a Capstloock led ami nagyon hiányzik róla.

D. Sándorné [2019.12.11. 21:38] Gyors, minden játék és alkalmazás hibátlanul fut rajta!Acer Predator Helios 300 - PH315-51-749A vélemény:
Nemrég vásároltam egy Acer Predator Helios 300-ast...

fordjee

(#71048) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Mennyi most az az összeg, amennyit rá kell szánni, hogy egy asztali gépet (i5 9400f, 16GB, 1060 3G) tökéletesen kiváltó laptopot vegyek újonnan? Mindezt úgy, hogy játékból WoT és Diablo 2 res megy csak.

(#71049) KillHates válasza diegho (#71048) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kb 300-350 ezer körül már kapsz 3050-el szerelt notit, ami még erősebb is mint a 1060 3GB-os.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71050) diegho válasza KillHates (#71049) üzenetére


diegho
nagyúr

És proci fronton is jobb ami a notiban van? Ha hozzáteszem azt is, hogy jó hűtését szeretnék, akkor mit ajánlanál? Prociban sem kell csúcs.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.