Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33001) Raymond válasza Darth_Revan (#33000) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az SSD-kel gondok vannak mert sok a gyarto es sok kulombozo SMART konfiguracio van. Az utobbi hetekben/honapokban az volt a slager hogy jottek kerdeni miert halott a vadonatuj Crucial BX500-as mert a HDS azt mondja kaput. Csak az 5.30.3 beta ismerte. Vagy jonnek sokan meg 4.xx verziokkal. Vagy a masik az SSDOK es az NVMe SSD-k (de ez ritkabban), a program nem ismeri oket es a fejleszto azt irta nem is fogja mert nincs ideje/kedve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33002) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Most kaptam ezt is:

A Corsair első hővezető pasztája :Y

A leírás mondjuk nekem picit gyanús...a konduktivitás "picit" kevesebb, mint a nagyobb nevű pasztáké, viszont a Corsair büszkén mutogatja, hogy az ő pasztájuk mennyivel jobb mint a konkurens :))

2 év garancia van rá elvileg...gyakorlatilag ez mit jelent? Ha beszárad akkor kapok újat? :D

[ Szerkesztve ]

(#33003) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Feltelepítem rá az összes játékot és programot amim csak van.
No life...
Hazudtam. Ez lesz az új külső adathordozóm, már csak egy jó kis USB C-Type-os SATA-III adapter kell, 10gbps kábellel.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#33004) bandras54 válasza Darth_Revan (#32998) üzenetére


bandras54
aktív tag

29 fokos nvme SSD? Azt hogy csinálod?

(#33005) baro32 válasza Darth_Revan (#32998) üzenetére


baro32
aktív tag

ez kell neked :) [link]

Hard Disk Sentinel 5.30.7: ADATA NVMe, Kingston SUV500, Crucial BX500

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#33006) Raymond válasza bandras54 (#33004) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33007) MaxxDamage válasza baro32 (#33005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az nekem is látja a Samu PM961 és PM981 NVMe SSD-im ahogy kell. Az előtti verzió nem. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33008) KillHates válasza Darth_Revan (#33002) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem rossz az a 3.8 W/mK :K
A két év garanciát én sem értem. Általában élettartamot szoktak megadni, ami a két pasztázás közötti időintervallumot hívatott jelölni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33009) KillHates válasza Bluesummers (#33003) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hinnye! Szép darab :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33010) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok

Kicsit segítsetek légyszi, mert a HDD topikban ma bal lábbal keltek;

5400RPM-es HDD Sebesség difije (írás/olvasás) mennyire lesz érezhető ha pl nem SATA III-on van, hanem USB 3.1-en ?

Jól sejtem, hogy az elméleti sebességek a csatolókon ilyenkor tök8 mert a HDD maga a bottle neck ?
Azaz konkrétan ugyan olyan lesz ?

Korábban tanácsoltak a laposomba WD RED 1TB-ot... De az ára ugyan annyi mint egy Silicon Power víz, ütés, stb álló USB 3.1 külső vinyónak, DE ezen élettartam gari van !

A WD RED 5400RPM 64MB cache 1TB

SP USB 3.1 meg 5400RPM 32MB cache 1TB

A buffer az egyedüli difi.

A külső vinyó sokkal jobb lenne nekem, az élettartam garancia meg egyenesen WAO kategória... De még soha nem volt USB 3.0/3.1 vinyóm, csak 2.0... Nincs összehasonlítási alapom, hogy mennyit tud így a dolog... : /

szerk.: adattárolás, torrent, sokadlagos programok, stb...-re lenne, tehát nem indokolt mindig a gépre dugva lennie, vagy ha igen mert pl Seed, akkor is elvan ott magának.
A folyamat használt fő progik, játékok a belső Nvme ssd-n vannak.

Tehát nekem nem kellemetlenség hanem előny, hogy ott lóg tyúkbélen egy tumor amit bármikor lehúzhatok s akár másra is dughatok, vagy csak simán fel se dugom mert épp nem kell.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#33011) KillHates válasza KFORboy (#33010) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elméletileg tényleg tökmindegy, de érzésre lassabb lesz az USB a spindown miatt...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33012) KFORboy válasza KillHates (#33011) üzenetére


KFORboy
senior tag

A spindown az nem a sebesség leléptetése használaton kívül, aminek a következő fázisa a parkolás (ha engedélyezve van ) ?

Ez igazából ha benne van a gépben SATA III-on is adott, illetve az én felhasználásom mellett, még lehet ez is tök8 volna, mert ha használva van, akkor nem tud spindownolni (seed, játék, másolás, RAW fájlok-snittek átmásolása) ha meg békén van hagyva, azaz nem kell, lehet le is húzom a gépről, mert pont ezaz, hogy akkor nem kell ugye :")

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#33013) VágniValó


VágniValó
addikt

CPU Core és Cache egyaránt -125mV mégis TS Bench próbán már 256M-nél is throttle-t kapok, nem prochot-ot. Észrevettem, hogy az IccMax érték:

11.00 - CPU Cache
128.00 - CPU Core

Okozhatja ez? Én tuti nem állítottam ezeket az értékeket, csak az Offset Voltage-t, de megmondjátok mit húzzak milyen irányba, megcsinálom. Egyébként Turbo Boost-hoz már nem merek nyúlni, mert Power Max: 100 W, Short Power Max: 110 W

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#33014) wanted5 válasza KFORboy (#33012) üzenetére


wanted5
őstag

Én csak annyit tanácsolok, hogy gondold végig, hogy akarod-e valaha használni nem külső HDD-ként is. Mert manapság a külső HDD-ket úgy árulják, hogy USB csatlakozót forrasztanak rá, tehát ha esetleg be akarod később rakni egy gépbe nem fog menni.
Általában azt szoktam javasolni, annak, aki külső HDD-t akar, hogy vegyen egy megbízható HDD-t és hozzá egy házat, így ha esetleg valami baja lesz az USB portnak, akkor csak a házat kell cserélni.

(#33015) Mikulásbá válasza wanted5 (#33014) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Általában azt szoktam javasolni, annak, aki külső HDD-t akar, hogy vegyen egy megbízható HDD-t és hozzá egy házat, így ha esetleg valami baja lesz az USB portnak, akkor csak a házat kell cserélni."

+1 - szerintem ez is a legokosabb megoldás,nekem is így van,több HDD-vel.

Most egy ilyet használok a legtöbbször : ORICO 2139C3 2.5 inch Hard Drive Enclosure - TRANSPARENT USB 3.1 TYPE C

[ Szerkesztve ]

(#33016) KFORboy válasza wanted5 (#33014) üzenetére


KFORboy
senior tag

Élettartam gari... ami ugyebár csak úgy él ha nem babrálom.

De amúgy a típusról találtam videót ahol szétszedik és semmi varázslat nincs, egy SATA - USB vezérlő van rádugva, gumis/szilikonos felfüggesztésen a rezonancia ellen, ez az egész egy alu házban ami megint egy adag szilikonzokni meg műanyag kupak, szigetelt gumi felők mögött.

Épp ezaz, hogy nem akarom belerakni a gépbe, inkább megmentem ezt a helyet a laposban egy SATA SSD-nek, abban nincsenek mozgó alkatrészek és nem fog még véletlenül sem tányért puszilni az olvasófej vagy akármi, bármennyire is óvatosan rakom ide-oda a gépet (valahogy sosincs szerencsém a 750GB-nál nagyobb HDD-kkel az életem folyamán 2,5"-ben)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#33017) KFORboy válasza wanted5 (#33014) üzenetére


KFORboy
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#33018) kreten67 válasza KFORboy (#33016) üzenetére


kreten67
senior tag

A külsőre is csak addig él az élettartam garancia amíg egy nagyot nem esik (1m lapjára).
Vagy annak arra is van garija ha leesés után összefossa magát a hdd,mert az a szilikon bélelt tok se egy komoly védelem ,legalábbis nekem a silicon power szuperütésálló verzióban az első esésnél beadta a kulcsot a hdd. A gariból meg simán visszadobták ,mert hogy volt benne egy G-szenzor sajnos.

(#33019) KFORboy válasza kreten67 (#33018) üzenetére


KFORboy
senior tag

Ez a verzió direkt úgy van reklámozva (A85) hogy dobjad vágjad, menj át rajta autóval.
Az ÖSSZES külföldi cikkezőnek ahova elküldték, direkt kérték, hogy rakják vízbe, menjenek át rajta autóval...

Ha ezt a verziót visszadobják, akkor jobban meg kell cseszegetni a szervizt mert Mo.-on vagy és épp palira akarnak venni...
De igazából blődség ez téma... telefonra meg mindenre mondják, hogy jajj nem bírja az esést...
Ha valami leesik annak az sehogy sem fog jót tenni... semmi sem szereti ha dobálgatják.

Eleve milyen opció ez már... ez egy külső vinyó, 2 helyen lesz; asztalon vagy a táskámban.
Nem, nem fogom lesöpörni, ahogy az otthoni másik két USB-s külső vinyóm se söpörtem le soha sem.

Az is lehet hogy a D06-ost fogom választani, mert az nem sokkal többért már 2TB és ugyanúgy élettartam garancia.
A lényeg inkább azon van, hogy erre nekem nem fontos adatok mennek, de attól még tárolni kell őket még ha ideig óráig, napokig, hónapokig max...
Ami meg el tud romolni az el is fog.
Egy élettartam garancia esetén gondolom egyértelmű, hogy ez milyen befektetés :")

A G-szenzor mellesleg csak akkor mér ha a áram alatt/üzemben van a vinyó.
Ezért is komoly baj, hogy míg megjönnek távolkeletről, franc tudja hány targoncáról estek le, hány kici ZSárga rugdosta végig a raktáron, hányszor esett le a salgópolcról a boltban... nem fog látszódni semmi, főleg nem a SMART adatokban, minden default, friss...
Csak aztán olyanod lesz mint pl az én OEM vinyómmal a vadi új laposban; 17 nap üzem után, egyik pillanatról a másikra összehányja magát és meghalt.

WD-nek van pl erre egy remek önellenőrző Utilityje amit tanácsolnak futtatni az első használatba vétel előtt, bár ez se egy mindentudó dolog.

Tehát ha úgy taknyoltattad le, tökre jogos, hogy visszadobták, mert nem parkolt állapotban még ennél kevesebbtől is kibillen az olvasófej a légpárnás mágneses köztartásból és végig zánkázik a tányér lakkrétegén... rosszabb esetben instant a mágnes rétegig hatol és indul a forgácsolós láncreakció.
De a lényeg, hogy az A85 is arra van biztosítva, hogy megőrzi az adataid szélsőséges helyzetekben is, nem arra, hogy csúszdázás, trambulinozás közben mozgatsz adatokat A-ból B-be rajta/rá/róla.

Amm tipp; SMART adatokat lehet resetelni, így a G-szenzort is ;)

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#33020) wanted5 válasza KFORboy (#33016) üzenetére


wanted5
őstag

Nem értem egyébként miért vagy annyira ráizgulva az élettartam garanciára. Nekem vannak sok sok éves HDD-k, mind hibátlanok, ami szar arról egyhamar kiderül, hogy az, nagyon maximum egy éven belül. Ha meg arra gondolsz, hogy majd 15-20 év múlva, ha megadja magát, akkor "háhá élettartam gari gecc", mikor már a gyártani se fognak még hasonlót se, ha szerencséd lesz és nem hajtanak el, akkor kapsz valami jelképes összeget majd...
OK, HDD-t én is úgy veszek, hogy valamennyi gari legyen rá, de pont leszarom, hogy 2-3-4-5 év, leejtés meg egyéb baleset ellen úgyse véd semmi

Szerk: Anno, vagy 15 éve vettem egy 2 GB-os pendriveot a kingston-tól, élettartam garanciával (persze már se számla se semmi nincs meg hozzá), a mai napig működik, de szerinted mi lenne ha elromlana? Ha beállítanék, hogy érvényesíteni szeretném a garanciát, kb körberöhögnének, pedig anno nem annyi volt ám az ára, mint manapság. Ugyan így van ez a te HDD-del is.

[ Szerkesztve ]

(#33021) Raymond válasza KFORboy (#33019) üzenetére


Raymond
félisten

Nem igazan ertem ezt a dilemmat. USB3.1 nemi kell mert a HDD messze nincs olyan gyors hogy meg az elso gen USB3.0-at is megizzasztana. Ebbol kifolyolag pedig tele a piac 60-70EUR 2TB vagy 100-120EUR 4TB 2.5" kulso HDD-kel. Azt veszel gyakorlatilag amelyik tetszik kulsoleg. Fontos adatok stb. pedig annyit jelent csak hogy ugyis kell rola minimum 1 de inkabb 2 biztonsagi masolat igy nem kell meg a rugged szeriat se nagyon keresni a kulso HDD-knal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33022) kreten67 válasza KFORboy (#33019) üzenetére


kreten67
senior tag

Én még nem patkáztam le külső tokos hdd-t -- erre tartom a családom ,mert a Házisárkány ebben utolérhetetlen :DDD . Szerintem azt a szuperbiztost is hazavágná a fakezével,de elnézem neki mert vén banya létére még mindig bombázó :)) ,de egy levágott darab vonat sin is tönkremegy a kezében, betonbunker való neki meg macskakő :DDD .

(#33023) KFORboy válasza wanted5 (#33020) üzenetére


KFORboy
senior tag

Jobbára inkább nekem ez az "okos ember 5 éves garija" amit mostanában nem nagyon látsz vinyókon, bezzeg régen totál sztenderd volt.

Van 1TB-os USB2.0 külső HDD-m... böhöm 3.5-ö Samsung Story, még tán kicsit zajos is míg felpörög.
A mai napig mindenki nyáladzik rá ha meglátja, van kollégám aki fél karját is odaadná érte.

Már 6 éves, van benne 800-900nap üzem, 100/100 de ettől még ha beszarna, sajnálnám erősen.

Azért a technológia bizonyos pontjain elértünk egy sarkallatos pontot ahol már csak polírozzuk a meglévőt és nem születik új spanyol viasz egykönnyen.
Ez a 2TB, USB 3.1 még 5 év múlva is jó dolog lesz... de 3 éven belül biztosan, ha meg addigra valami gyíkember technológia napvilágot lát és ez bedöglene, nincs már cseredarab, satöbbi... akkor is van vételár vissza és veszek akkor valami mégtutibbat.

kreten67: Basszus... ülve elestem a röhögéstől !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#33024) Raymond


Raymond
félisten

Gigabyte Aero 15 X9 Gaming Benchmarks - 2070 Max-Q Tested

Ami erdekes a tesztben az hogy single es dual channel RAM (2666Mhz) is tesztelve volt es a jatekok felenel a dual-channel minFPS ott van ahol a single-channel avgFPS!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33025) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy új Acer Predator G5-793-74GY laptopot. Annyi a problémám vele hogy a CPU játék közben, például Divison 2 béta folyamatosan 95 fok körül jár. Ezzel lehet kezdeni valamit hogy ne melegedjen ennyire?
Újrapasztázásra gondoltam, viszont 3 év garancia van rá és emiatt nem merem bevállalni, de lehet az kellene.

(#33026) Gaberiellb válasza simo9555 (#33025) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

[link]
Szia! Pasztázás+ undervolting (intel xtu) mindenképp ajánlott! :K

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#33027) Darth_Revan válasza simo9555 (#33025) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van itt olyan szakember aki megcsinálja úgy hogy ne legyen nyoma. Amiről meg nem tudnak az nem fáj :))

(#33028) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Csak számomra fura,hogy egy viszonylag jó összerakott gamer laptopnál már alap az undervolt? Az oké,hogy új paszta kell, de manapság ez már nem is elég. Van jelenleg olyan gép,ami itthon is kapható,felső kategóriás,és megvétel után mindenféle mókolás nélkül azonnal csutkára terhelhető? :U (mondjuk olyan 5-600.000 ft keretből?)

(#33029) Raymond válasza Medocsabi (#33028) üzenetére


Raymond
félisten

Nem csak szamodra, de ami a 7-es szerianal kezdodott az igazan kibontakozta magat a 8-as szerianal. Es nem tudok rola hogy lenne olyan amivel nem kell semmit csinalni es terheles alatt 90 alatt marad a CPU.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33030) simo9555 válasza Gaberiellb (#33026) üzenetére


simo9555
tag

Sikerült megoldanom a pasztázást, MX-4-et kapott. Nekem sem az első laptop amit pasztázok, csak mindig félek a garanciavesztéstől, ezért is kérdeztem rá. :)
Azt azért nem értem egy ilyen kategóriás gépnél miért ezzel kell kezdeni vétel után egyből. Egyébként érdekes hogy egyből kb mínusz 10-15 fok a különbség, pedig a gyári paszta sem tűnt annyira rossznak.

(#33031) echterion válasza simo9555 (#33030) üzenetére


echterion
nagyúr

A szó, amit keresel: tervezett avultatás.

**********

(#33033) khalox válasza redband (#33032) üzenetére


khalox
őstag

(#33034) Raymond válasza redband (#33032) üzenetére


Raymond
félisten

"Elég csak belépni bios-ba és manuális ra venni a cpu feszültséget ,majd lejjebb venni 0.15V-al"

Ezt a legtobb laposnal nem tudod megtenni mert nincsenek a BIOS-ban erre lehetosegek. Az XTU-val viszont konnyu allitani es probalgatni mi megy meg: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33036) x_o_n válasza wanted5 (#33020) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen huncut dolgok ezek...pár hete vettem egy 4tb küls hddt,éppen akciós volt,69euro..basszus nem rég még 500gb*/jobb esetben 1tb külső került ennyibe...

(#33037) khalox válasza redband (#33035) üzenetére


khalox
őstag

Magam a ThrottleStop-ot használom.
Azért jobb, mint a BIOS-os megoldás, mert az, hogy a rendszer hogyan viselkedik alulfeszeléskor, attól is függ, hogy mi fut és meddig. Van, ami tök jól el van nagyobb undervolttal is, valami meg utálja. Ilyenkor újraindulás van. Amíg be nem lövöd a stabil értéket, addig kísérletezni kell.
A másik, hogy tápról vagy akksiról megy-e a masina, mert mindig az sem mindegy - így jó, ha van egy olyan szoftver, amiben lehet létrehozni profilokat és menet közben állítani, vagy pl. ha akksiról megy, akkor automatikusan kikapcsol.

Ha BIOS-ban állítod, az természetesen mindig érvényes - pont ez a hátránya. Ha szoftverből, akkor az csak akkor és ott, ahol akarod. Úgy szokták, hogy együtt indul a rendszerrel, és beállítja a stabil értéket.

(#33039) Raymond válasza redband (#33038) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig ez nem idealis hozzaallas. Az XTU vagy a Throttlestop ugyanazt csinalja mint te a BIOS-ban, csak kenyelmesebb tesztelni. Foleg hogy a -150mV egy nagyon jo eredmeny, nem sok megy el igy. Ezen kivul az XTU-ban latod ha peldaul az alacsony fesz miatt van throttling (mert ilyen is van) stb.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33041) Raymond válasza redband (#33040) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanazt csinalja mindketto, szerintem le vagy ragadva a sok evvel ezelotti filozofiaban. Az XTU-ban beallitod ami kell, leteszteled es foleg mas programokkal is tesztelni kell (amik hasznalva lesznek) mert nem biztos hogy 100% az UV mindenhol. Aztan amikor tudod hogy minden 100%-ra megy az adott feszen akkor beallitod BIOS-ba is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33042) wanted5 válasza redband (#33038) üzenetére


wanted5
őstag

Nagyon más megoldás nincs az XTU-n kívül. A laptopok 99%-nál nem lehet a BIOS-ban ilyesmiket állítgatni. Konkrétan az y530-al nincs tapasztalatom, de nem hiszem, hogy pont az lenne a kivétel. Az új Dell csodagépben hamarabb el tudom képzelni, hogy adnak ilyesmire lehetőséget.

(#33044) Darth_Revan válasza Raymond (#33034) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Ezt a legtobb laposnal nem tudod megtenni mert nincsenek a BIOS-ban erre lehetosegek"

Pontosítás: VAN rá lehetőség, DE el van rejtve, hogy átlag user nehogy elbasszon valamit és aztán rohanjon gariztatni :U

(#33046) khalox válasza redband (#33038) üzenetére


khalox
őstag

A 150mV az nagyon sok. Sanszos, hogy egyáltalán nem lesz stabil vele a működés youtube videó ide vagy oda. A BIOS-ban nem nagyon fogsz ilyet találni egy mai laptopnál, ahogy Darth_Revan írta.

A BIOS frissítéssel meg úgy van az ember, hogy ami jól működik, azt nem kell elrontani, de ez nem az a topic, úgyhogy megyek is. :D

(#33048) matyee válasza redband (#33047) üzenetére


matyee
őstag

Throttlestop és kész, nem kell túlbonyolítani. Ha jó a beállítás elmented és használod boldogan.

(#33049) bandras54 válasza redband (#33047) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az a baj, H ezt csak a gép tulajok gondolják így. A gyártót baromira nem érdekli, megvette a paraszt, a pénze a zsebünkben a többi nem érdekli. Ahogyan az sem, H a hűtéssel foglalkozzanak komolyabban, a mai napig adják ki a gépeket a hhardvernek nem megfelelő hutessel. Szerencsétlen felhasználónak kell szenvednie, utannajarnia H használni tudja a megvásárolt gépet azon a teljesítményén amit elvár tőle. Ha egyáltalán sikerül. Ez a trend pár éve, sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.