Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) Ursache válasza Muerte (#3000) üzenetére


Ursache
senior tag

Hehe. Eleg erdekes. Azt hittem lesz egy "eles" valtas, hogy a ket gorbe megcserelodik, de nem. Megvan a megoldas: ket kartya kell: 980m nyilt terre, 880m zart terre. A karryak kozotti valtast pedig a powergomb hosszanti lenyomasa eredmenyezne :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3002) Kasya válasza Muerte (#3000) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez durva fordulat. Hirtelen arra gondoltam, hogy megcserélte a videókat...
Kár, hogy hőfokokat nem ír.

(#3003) Mikulásbá válasza Muerte (#3000) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet nem a kártyával van a gond hanem a hűtésével.Az MSI-nél inkább ez a valószínűbb.

[ Szerkesztve ]

(#3004) Muerte


Muerte
Topikgazda

Hát elég érdekes az biztos...olyan 700-800MHz-re viszavette az órajelet,de hogy minek a hatására az kérdés...valami "zavar támadt az Erőben ifjú padavan" :DDD
...Ez is egy jó teszt lenne,de mivel szintén GT72 volt az alany,ezért innentől kezdve eléggé megkérdőjelezhető a hitelessége :U Azért az asztali 680-at jól lelépi és sok helyen pariban van a 780-nal is.

GTX980M vs desktop GTX970/780/680

(#3005) Angel2014 válasza KillHates (#2999) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Nem tartom így jónak , de megvárom a kártyát és utána fog kiderülni minden, addig csak kísérletezgetek.

Ha megjön hozzád adom be letesztelni a másikat.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3006) KillHates válasza Ursache (#3001) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A karryak kozotti valtast pedig a powergomb hosszanti lenyomasa eredmenyezne :D"

De nagy marha vagy!! :D :D :DDD Nagyon jót röhögtem ezen!! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3007) KillHates válasza Angel2014 (#3005) üzenetére


KillHates
nagyúr

Be ne add!! Nem tudom miben kipróbálni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3008) KillHates válasza Muerte (#3000) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már közben az Asus-tól is megkaptam a hírt, hogy gebasz van...
Csak még nem publikus. :B :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3009) Muerte válasza KillHates (#3008) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem túl jó hír... Tudsz valami közelebbi infót? lehet hogy az új energiagazdálkodás/battery boost kavar be :U vagy csak szimplán szar a gyári vbios ;]

(#3010) Goblin12


Goblin12
őstag

De jó, hogy nem rendeltem semmi gépet. Ha már az Asusnál is gáz van. :(

(#3011) Muerte válasza Goblin12 (#3010) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Furcsa ez a nagy csend az AW háza táján is...Lehet tesztelték a 980M-et és valami nem kóser :U Nem nagyon engedhetik meg maguknak hogy újra kiadjanak egy throttlingolós konfigot mint ami megtörtént a 880M+4930MX esetében mert végleg elpártolnak mellőlük.

(#3012) Dreadloord válasza Muerte (#3009) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Kicsit OFF leszek:

Egyrészt semmi különbséget nem látok az átlag 35 és 55 fps között a játékot nézve, pedig jó a látásom, komolyan nem értem azokat, akik azzal jönnek, hogy megérzik ha 100 fps-ről bezuhan a játék 60-ra... Pláne, hogy 60 herzes monitoron játszanak....

A másik:

Pénzem valszeg 300K lesz gépre, vagyis gtx 860m fog beleférni, ölben játszok általában, szóval viszoylag közelről nézem a kijelzőt, viszont egy-egy durvább grafikájú játéknál nem látnék szebb képet, ha 1080p helyett pl. 720p-ben játszanék, de ott ultra beállításokkal, és nem közepessel FHD-n?

Ez már régóta érdekel, de a mostani 720p monitoron sem látok 15 colon pixelességet, csak a TN kijelző hibái, rossz színek, invertálódás jönnek elő, de élésnek éles a kép. Szóval biztos kell játékok alatt erőltetni a FHD felbontást akkor is, ha úgy nincs meg átlag 35 fps ultrán, és emiatt vissza kell venni a grafikát pl. közepesig?

(#3013) Muerte válasza Dreadloord (#3012) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem OFF szerintem itt a kérdés,de objektíven megválaszolni nem lehet.Teljesen egyénfüggő a dolog.Nekem pl. kell fix. 60FPS mert ha sokszor beesik alá,megfájdul a fejem/szemem,van aki meg órákat képes 30 körüli FPS-el eljátszogatni.A felbontás kérdése is hasonló dolog,egyénfüggő.

(#3014) Goblin12 válasza Muerte (#3013) üzenetére


Goblin12
őstag

Egyelek meg, az én w510-em nem tol ki magából 50 fpsnél többet bf3-ban. :D Szerintem nem fájna afejed hanem már szétrobbanna a fejed az én notimtól. :D

Igen nagyon nagy a csend, én is erre tippeltem amit írtál, hogy kipróbálták és tényleg nem jó valami, spec nem tudom mi a gond, mert arról semmi infó, de inkább várok még 2-3 hónapot de akkor hibátlan cuccot akakrok. :K

(#3015) Muerte válasza Goblin12 (#3014) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy Travelmate 4232-vel kezdtem anno játszani,akkoriban csúcsnak számított a maga ATI x1600-as integrált vga-jával :DDD [link]
Komoly cucc volt ;] 1280x800-as panel,COD1,Medal of Honor,NFS Carbon,ezeket még úgy ahogy elvitte,szép idők voltak :D Aztán már az Acer 6935,9600mGT egy más világ volt szinte,de az meg throttlingolt nyáron :DDD

...most ránéztem kíváncsiságból: ATI x1600 vs 780M SLI : +930% :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3016) Muerte


Muerte
Topikgazda

...nem is jót néztem,mert 3DMark 05-ben ennyi a difi,az meg nem szimplán grafikus teszt a proci is számít,szóval reálisan össze sem lehet már hasonlítani :DDD

(#3017) Daert válasza Muerte (#3004) üzenetére


Daert
őstag

Nem vagyok szakember,de ezen videó alapján azt mondanám hogy nagyon karcsú az MSI hűtése.
Visszakeresve a neten fellelhető képek alapján az ASUS g750-ben sokkal nagyobb terjedelmű a lamellasor,így van hová leadni a hőt,míg az MSI-ben szinte csak egy szőrös heatpipe megoldás szerepel.
Ha esetleg még sincs igazam,kövezzetek meg.

(#3018) NTonee válasza KillHates (#3008) üzenetére


NTonee
veterán

Hurrá! :U Jól kezdődik. :( De akkor legalább tudják, hogy gáz van és foglalkoznak az üggyel. A kérdés, hogy hol a probléma? Ha megtudsz valami konkrétabbat, ne titkold! :N

[ Szerkesztve ]

(#3019) Muerte válasza Daert (#3017) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szinte biztos hogy igazad van és a hőmérséklet miatt vette vissza az órajelet,az a kérdés vajon mennyi lehetett a hőfok :F mert ha ezt már eljátsza 70-75°C-nál is akkor bajban lesz itt mindenki,még az Asus is,pedig ott tényleg komoly a hűtés.Volt itt erről szó régebben hogy lehet majd a 980M 75W TDP-vel tolja ezt a teljesítményt,de én személy szerint erősen kétlem és ha igazam van akkor jó ha a 100W-ba majd belefér,ahoz meg ha társul egy 1130MHz-es mag órajel az tolni fogja a hőt rendesen.

(#3020) kissb0913 válasza Muerte (#3000) üzenetére


kissb0913
csendes tag

Ha most nézed a videót, elvileg ott van egy link, ami egy korrigált videóra mutat. Ott már végig jól bírja a 980M.
Bár indokolást nem láttam, hogy miért esett vissza az első videóban az fps. :F

(#3021) Muerte válasza kissb0913 (#3020) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tényleg,köszi :R Lehet beköltöztek egy hűtőházba és újravették a videót? ;]

(#3022) Goblin12 válasza Muerte (#3019) üzenetére


Goblin12
őstag

Ugyan ezt a vidit linkeltem már egyszer amit Deart is, miről maradtam le az fps visszaeséssel? :S :B

Szinte majdnem biztos, hogy ezért nagy a csend az AW oldalról. :U

(#3023) Kasya


Kasya
nagyúr

Felraktam az uj drivert, de nem latok az opciok kozt DSR funkciot :s

(#3024) Ursache válasza Kasya (#3023) üzenetére


Ursache
senior tag

Milyen rendszerre raktad fel? Hozott néhány fps-t gamek alatt? 3dmark11?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3025) Kasya válasza Ursache (#3024) üzenetére


Kasya
nagyúr

Win7. Nem latok valtozast se jatek alatt (D3, Archeage, LoL jatekokat neztem eddig). 8030 volt elotte, most 8078 Ez lehet sima ingadozas is, ha tobbszor futtatom.

(#3026) Kasya


Kasya
nagyúr

Jo ez a driver. Stabilabban birja a valtoztatasokat, mint az korabbiak.
Egy korabbi tulporgetes
Mostani tulporgetes

(#3027) Ursache válasza Kasya (#3026) üzenetére


Ursache
senior tag

Két fokot csökkent is a hőmérséklet :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3028) Muerte válasza Kasya (#3023) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem engedik az optimus miatt...(mink meg nem számítunk :((( )

(#3029) kreten67 válasza kicirain (#200) üzenetére


kreten67
senior tag

....

[ Szerkesztve ]

(#3030) Kasya válasza Muerte (#3028) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oww sh*t.
Várható esetleg valami módosított driver, mit gondolsz?

(#3031) Muerte válasza Kasya (#3030) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Fogalmam sincs :(

Jók a képeid megnéztem őket :R ,egy haverom is csinál olyanokat telóval hogy én egy komoly fényképezőgéppel sem tudnák olyat,de szerintem ő erre született :)

[ Szerkesztve ]

(#3032) Kasya válasza Muerte (#3031) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm :B
En azert kezdőnek tartom magam benne, mert közel sincs elég időm komolyabban venni. Na meg tényleg csak saját szórakoztatásomra csinálom, ezért olyan sok a tájkép (mert azt szeretem a legjobban). A barátod beküldhetned a fotok mobillal topikba. Van ott pár igen tehetséges ember :)

A drivert illetően remélem lesz valami... Kíváncsi lennék mit bír a kártya.

(#3033) Goblin12


Goblin12
őstag

Külső videokártya lehetőség az AW 13-hoz: Graphics Amplifier

Nem is olyan rettenetesen rossz megoldás, de attól még kell az a 980m. :D Egy asztali 970-et meg nem is érné meg belerakni, akkor inkább a 980-at és nagyon faja lenne minden. Kérdés csak, hogy egy 4910MQ mennyire lenen erős hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

(#3034) Kasya válasza Goblin12 (#3033) üzenetére


Kasya
nagyúr

Brutal nagy, bár kisebbe aligha lehetne megcsinálni :N
Kár, hogy csak Alienware13-ra kompatibilis és mindenki más vehet új gépet ha ilyet szeretne. Persze, megértem, aw exkluzív.

A cpu jó kérdés, hogy mennyire lenne gyenge láncszem.

(#3035) parkasz válasza Goblin12 (#3033) üzenetére


parkasz
senior tag

Na, amikor már ekkor dobozt tennék a gép mellé, akkor inkább az asztali konfig. Ebbe már beleférne egy komoly itx alaplap is és egy normális monitor mellé és kész. 13 colon játsszon a manó, pláne desktop 980 mellett.

(#3036) Muerte válasza Kasya (#3032) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Majd megemlítem neki :K Itt egy pár amit nyáron csináltunk peca közben: [link] Jól látszik melyiket csinálta ő,és melyiket én :DDD pedig ő egy 5MP-es telóval én meg egy 20MP-es kamerával csináltam :D

(#3037) Kasya válasza parkasz (#3035) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert logikusan kulos monitorra "kellene" kotni. Foleg, hogy 8 monitor kotheto ra.

(#3038) Muerte válasza Goblin12 (#3033) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Értelmetlen dolognak tartom...inkább forradalmasítanák már a hűtést a gamer laptopokban,azzal kéne foglalkozni,nem ilyen kínsz.rással :(((

(#3039) egyedülülő válasza Goblin12 (#3033) üzenetére


egyedülülő
őstag

Az AW kissé mintha elvesztette volna a fonalat egy ideje. Ráadásul ha már dobozt akarok, az MSI és az Asus is komplett gépeket tesz ekkora helyre majdnem.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#3040) kreten67 válasza Muerte (#3038) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez a külső vga mekkora egy baromság,bár ezt szinte akármelyik notebookhoz hozzá lehet kötni egy kis barkácsolás árán.A régebbi gépeken amin még van PCI aljzat,ott könnyedén csatlakoztatható,bár az azokban működő core2 duo proci csak vakargatni tudná a gtx970 lábait de kihajtani a kártyát biztos nem.

(#3041) KillHates válasza Goblin12 (#3033) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kicsit izzadtság szagú számomra a történet... :U
Ez akkor most USB3.0-án tekeri meg a VGA-t?
És csak külső monitoron megy?
És akkor kell cimpelnem hozzá mindent.
És akkor most vegyek egy kombi autót is? :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3042) Ursache válasza KillHates (#3041) üzenetére


Ursache
senior tag

Alienwares kombi autot, ofkorsz :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3043) Muerte válasza KillHates (#3041) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kíváncsi lennék rá,mennyit fognak ebből rendelni..., (de még jobban azokra az emberekre akik majd megrendelik,jó lenne megkérdezni tőlük hogy MIÉRT? )

(#3044) kreten67 válasza KillHates (#3041) üzenetére


kreten67
senior tag

"És akkor most vegyek egy kombi autót is?"
Miért ne? Amúgy is pont arra készülsz!

Volt már erre a témára korábban is próbálkozás a PCMCIA aljzatba csatlakoztatva,és a gép saját monitorán is és külsőn is működött,de a PCMCIA adatforgalma túlságosan lassúnak bizonyult egy külső vga hajtására!

(#3045) kreten67


kreten67
senior tag

Tessék ezzel a szardarabbal [link] bármelyik notebookhoz tudsz kötni egy külső vgát aminek saját tápja van,méghozzá a mini PCI aljzatba a wifi-kártya helyére!

(#3046) Muerte válasza kreten67 (#3044) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezt a témát sokan feszegették már régebben is,házilag is voltak megoldások akkora kábelkötegekkel meg lomokkal az asztalon hogy fájt látni..., beteg még az ötlet is...

(#3047) KillHates válasza Muerte (#3046) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért a FuSi GPU-boost-ja nem volt halvaszületett ötlet; mert az visszaküldte a képet a gép LCD-jére és így csak egy plusz féltéglát kellett csak cígölni. Az már egy másik kérdés, hogy a 13"-os házban a Turin ZM-82 mit művelt :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3048) KillHates válasza kreten67 (#3044) üzenetére


KillHates
nagyúr

Te könnyen beszélsz a guruló bakterházaddal! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3049) kreten67 válasza KillHates (#3048) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez a jövő: -bunker és a lakóautó aztán jöhet a poszt-apokaliptikus világ!

(#3050) Ursache válasza kreten67 (#3044) üzenetére


Ursache
senior tag

Sávszélessége :U

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.