Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78001) echterion


echterion
nagyúr

Kis segítséget kérnék tőletek, off, de hátha nálatok van megoldás. AC Valhalla folyton crash-el, mikor betöltené a pályát vagy a főmenüt. Amit próbáltam: verify the files, reinstall, Ubi connect overlay kikapcs, cache mappa ürítés és írásvédettség kikapcsolása, AWCC alaphelyzetbe állítása, legfrissebb Nv driver.

Valami ötlet?

**********

(#78002) Bedepi válasza echterion (#78001) üzenetére


Bedepi
tag

Eléggé kimerítetted a repertoárt. :D Nekem is volt anno gondom 1-2 ilyen játékkal, de nem jöttem rá, hogy mi okozhatja. A gears of war ultimate edition-nál jártam így. Előtte volt hogy simán szaladt, aztán egyszer csak gond lett vele. Én a windows-ra tippelnék. Mert nálam utána ment tönkre, hogy az frissült. A szomorú az, hogy a probléma még ma is fenn áll. Se driver frissítés, sem más nem segített. Mindezt úgy, hogy a benchmark, probléma nélkül lefut.

(#78003) mihione


mihione
őstag

Tényleg 140w-os lett a tdp limitem valahogyan :D
Ismét egy kis UV finetune történt,az eddigi csúcshoz képest +2 fps és 275 pont :C

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#78004) echterion válasza Bedepi (#78002) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát igen, csak az maradt. Most tolok egy újratelepítést, aztán meglátom, úgy mi lesz.

**********

(#78005) Speedy007 válasza mihione (#78003) üzenetére


Speedy007
őstag

Lehet hogy "bugos" lett a legutóbbi bios update és a korlátot feloldotta ami 130W-nál tiltott

(#78006) komyka válasza nggabi (#77991) üzenetére


komyka
tag

De durva. Most csekkoltam, és amint kihúzom a tápkábelt abbahagyja...

(#78007) GyMacs válasza nggabi (#77999) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Szia!

Itt láttam rá árat. Nem olcsó, de cserébe drága: https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-g-series-g15-5520-g5520fi7wb2/P78050

(#78008) nggabi válasza GyMacs (#78007) üzenetére


nggabi
nagyúr

szép csak a fránya fullhd kijelző ;] ugyanez az i7 lenovoból 2200 euro. neked kell dönteni.

komyka: attól még lehet akár bios/windows driver hiba. próbáld meg fordítva bedugni a tápot a konnektorba, esetleg vidd át haverhoz és próbáld ki másik hálózaton is. ha a táp sz@r az gáz, mert csak komplett gép beküldéssel fogják kicserélni.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78009) GyMacs válasza nggabi (#78008) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Lenovot nem nagyon látok itthon, meg a DELL garancia valamivel szimpatikusabb.

Tudsz itthoni Lenovos boltot?

(#78010) nggabi válasza GyMacs (#78009) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha lenne pálinkánk már nem lenne ;] nyilván a dell gari a nyerő meg a magyar bill. most annyit változott a helyzet h már a szlovákonál is drága minden. ha elég az i5 én szlovák pro-t vennék 1500 €ért.

kh a hűtésről mit gondolsz?
https://dl.dell.com/content/guides/public/html//dell-g15-5520-service-manual/images/GUID-A1E39D50-8E19-4E28-BE55-28771AA6ED61-low.jpg

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78011) Speedy007 válasza nggabi (#78010) üzenetére


Speedy007
őstag

Az új generáció valóban drága de az előző még mindig jó áron megy.. De az újnak is fog még lejebb menni az ára még hiszen most áprilisban debütált

(#78012) echterion válasza Bedepi (#78002) üzenetére


echterion
nagyúr

Meg is van, új win-nel jó. Az persze nem derült ki, hogy melyik frissítés nyírta ki, mert up-to-date volt a windows-om, így meglátom, meddig működik majd így, mert előbb-utóbb úgyis frissül megint.

És ha már ott voltam, kikísérleteztem egyfajta sweet spot-ot a hőfokok és a teljesítmény terén is.
Első lépés volt az AWCC "Quiet" módja, majd "Balanced" és "Performance" mód. Aztán vissza "Balanced"-be és jöhetett az UV. A proci kapott -100 mV-ot, a gpu meg egy csinos curve-öt 775mV-nál 1530 MHz-en. Ami érdekes, hogy hatalmas differenciák nem voltak fullHD High beállításokon (csak a motion blur-t szedtem ki, azt utálom, ezért is ír custom-ot a benchmark), még "Quiet"-ben is teljesen játszható fps-ek jöttek ki, pedig ott a turbo és a boost is meg van nyírva rendesen.

Quiet:

Balanced:

Performance:

UV Balanced módban:

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, nagy része nem is válasz elsősorban neked, csak infó a topiknak és nem akartam két hsz-t csinálni. :B

[ Szerkesztve ]

**********

(#78013) GyMacs válasza nggabi (#78010) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Alapban az i5 szerintem elég lenne, de általában ahhoz csak 3050TI van.

(#78014) nggabi válasza GyMacs (#78013) üzenetére


nggabi
nagyúr

2200-ért már 3070 van a szlovákban ;] ezeöccáért csak i5 és 3060 6GB. az ultra beállításokhoz pont hiányzik az a 2gb vram, de lehet élni nélküle :)

Speedy007: leginkább a te L7-ed van jó áron, egy sima legion 5 1000+€ :Y

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78015) Speedy007 válasza nggabi (#78014) üzenetére


Speedy007
őstag

akkor már érdemesebb 30€-val többet költeni és az Alzából meg venni ha tényleg igaz hogy a hazai képviseletnél is lehet intézni a garanciális igényeket.. Az az érdekes hogy ahogy nézem az előző generáció G-Sync és Freesync volt az csak G-Syncre képes lesz csak

[ Szerkesztve ]

(#78016) echterion válasza GyMacs (#78013) üzenetére


echterion
nagyúr

Az a gép annyiért iszonyat drága. Ennyit azért nem ér a Dell garija, pláne, hogy arra nem is prémium garit ad. Ha ragaszkodsz a magyar bill-hez, akkor mélyen kell a pénztárcába turkálni, ha meg az Alder-hez is, akkor jájj a pénztárcának.

**********

(#78017) k-adi válasza nggabi (#78014) üzenetére


k-adi
nagyúr


szlovákok már megint lenyomtak minket... :U :U

(#78018) nggabi válasza echterion (#78016) üzenetére


nggabi
nagyúr

gar: Nemzetközi (EU), Helyszíni

622e a dell, a lenovo 825e de 3070 és szlovák bill., nem drága az, csak honnan nézzük :D mondjuk nyóccáért nekem se venné be a gyomrom a matricázott billentyűzetet :DDD

k-adi: már azért ott sincs kánaán mint karácsonykor.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78019) GyMacs válasza nggabi (#78018) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Ez a gép ugye 1660€, akkor az 1500€-s i5/3060 Lenovohoz képest azért annyira nem drága +160€-ért magyar a gép.

Nekem az i7/3070 már 2200-ért már túl van a tűrésküszöbömön (ok, az 1660€ is túl van rajta, de azt még nagy levegővel kidom).

(#78020) Speedy007 válasza GyMacs (#78019) üzenetére


Speedy007
őstag

160€ feléért itthon magyarosítják a gépedet negyedéért Malák mester is kezeleésbe veszi..

[ Szerkesztve ]

(#78021) Speedy007 válasza nggabi (#78014) üzenetére


Speedy007
őstag

Mikor én vettem a Legion 5-t 365K környéke volt ha jól emlékszem a lenovo shopnál. Alzánál vettem az L7-t ott ha jól emlékszem szállítással együtt volt 610k környéke most 650 körül állna meg

(#78022) echterion válasza nggabi (#78018) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, meglepődnék, ha ugyanúgy kimennének a helyszínre a legolcsóbb modelljük esetében is, mint pl. egy millió feletti X15 esetén. Nekem ez nem tűnik logikusnak, de ha tényleg így van, akkor le a kalappal előttük (már ha igaz, mert azért a termékleírások sok esetben tévednek a webshop-oknál).

**********

(#78023) KillHates válasza ketrin (#77963) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt vagyok! Már tegnap megírtam a hozzászólást, csak behányt a puccos katonai Dell és lefagyott (AMD driver rulez!! :D)


Igen cserélhető benne a processzor, egyészen 4800MQ-ig, mert meg van a 3 db VRM. De én ettől függetlenül inkább egy 4620-ast vagy egy 4705-öst mernék bele ajánlani, a nem túl acélos hűtés miatt :R
A videó alrendszer az fix, viszont be lehet tenni még egy GT750-est az optikai meghajtó helyére így lesz SLI a gépben :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78024) Dhampir válasza KillHates (#78023) üzenetére


Dhampir
félisten

Ryzen processzor driver?

Például Intel processzor + Radeon VGA esetében nem emlékszem különösebb problémára sem PC, sem laptop esetében, ez a kombináció vált be a legjobban.

Teljes AMD konfigurációban, ahol a processzor és a dedikált videokártya is AMD gyártmányú volt, laptop esetében a Trinity és a Kaveri is gördülékenyen működött Radeon VGA mellett, a Carrizo-ról már problémákról is lehetett olvasni egyes laptopok esetében, de ezek mind régebbi architektúrák voltak.

Érdekes, hogy mostanában a Ryzen processzort erőltetik Nvidia VGA mellé, és az Intel + Radeon VGA ritkaságnak tűnik, utoljára talán csak az Y520 egyik konfigurációja volt elérhető a legutóbbi párosítással, legalábbis ha a Lenovo gamer vonalát követjük.

[ Szerkesztve ]

(#78025) cyberkind válasza Dhampir (#78024) üzenetére


cyberkind
félisten

Miért kell egy processzor mellé driver, ez valami Amd-s handicap?

Paranormal Cocktivity

(#78026) Dhampir válasza cyberkind (#78025) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem értem pontosan a kérdést, de processzorokhoz is kell driver nem?

(#78027) cyberkind

Állítólag Linux alatt újabban az AMD támogatást dicsérik, de a mostaniak támogatásáról nincsen tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#78027) cyberkind válasza Dhampir (#78026) üzenetére


cyberkind
félisten

Én egyszer se tettem fel semmit az Intel-hez, mind asztali, mind laptopos verziókhoz, de ha az Amd-hez kell, én lehet el is adom 3.14csába, mert az nem az erősségük.

Röviden: nekem ez totál új dolog lenne.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#78028) echterion válasza cyberkind (#78027) üzenetére


echterion
nagyúr

A win10 felteszi magától.

**********

(#78029) Bedepi válasza echterion (#78012) üzenetére


Bedepi
tag

Sejtettem, hogy windows hiba lesz. Nekem már nem 1 játéknál borította a dolgokat. A baj csak az lesz, ahogy te is írtad, hogy egy idő után, úgyis frissíti magát. Azt az egyet meg én is mindig kikapcsolom minden játékban, mert elmondani nem tudom, mennyire utálom az elmosódós s.ar képeket :D Örülök hogy megoldódott :)

(#78030) wanted5 válasza cyberkind (#78027) üzenetére


wanted5
őstag

maximum az integrált gpu-hoz kell, de az ugyan úgy kell intel esetében is

(#78031) Mikulásbá válasza KillHates (#78023) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó kifogás... valld be, a tojásaidat festegetted. :DDD

(#78032) KillHates válasza Dhampir (#78024) üzenetére


KillHates
nagyúr

Régebbi 6-ik generációs Intel + R7 370M VGA. Ez utóbbi a halmozottan hátrányos, mert a switchable graphics csak a gyári driverrel működik (2019-es volt a legfrissebb) viszont a 2019-es driver miatt meg már a VLC is nyünnyög... Így összepatkoltam egy viszonylag friss 2022-es Adrenalin driverből és a 2019-es Radeon driverből valamit ami még messze nem tökéletes. Majd még holnap patkolok rajta, aztán remélem menni fog.
Csak olyan gáz, hogy az nVidia még a desktopomban lévő relikviának számító baromi ritka GTX690-hez is ad vállalható support-ot, adig az AMD minden generáció frissítés után valahogy feledésbe taszítja a régi chipset-jeit.

Mentségükre szolgáljon, hogy viszont a Dell G5 5515-ösben a Ryzen5 és a kis VEGA4 tökéletesen működött az nVidia RTX3050-el, szépen kapcsolgatta az oprendszer GPU-kat :K

Nem erőltetik az AMD-ket az nVidia mellé, hanem nincsen más alternatíva a megfizethető piacon; ha i9-est szeretnél az eleve egy államadósságnál indul és kontrollálhatatlanul tud melegedni, viszont az AMD GPU-knál meg elképesztően nagy a szoftveres kavarodás most; az elmúlt időszakban kijött egy csomó új GPU és alig bírják szoftveres oldalról patkolni a support-ot. Még úgy is hendikeppes az AMD, hogy eleve erre optimalizálják a játékokat a fejlesztők, mert az XBOX-ban és a PS-ekben is AMD szív dobog...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78033) KillHates válasza echterion (#78028) üzenetére


KillHates
nagyúr

nono! nem tesz az fel semmit...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78034) nggabi válasza KillHates (#78023) üzenetére


nggabi
nagyúr

Napasztmek nem is tudtam h cserélhető volt. Mondjuk mivel 2 éve alatt 2 alaplapot kapott gariban így sose jutpttam el a pasztázásig :DDD

Viszont kész a gyári gitt kaparás.

Oda volt kövülve ahogy kell :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#78035) Dhampir válasza KillHates (#78032) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint mégsem jó az a párosítás sem. :(

A Dell esetében ez jó hír. :)

Az okostelefonokban is az Adreno szív dobogott.

(#78036) Speedy007 válasza KillHates (#78033) üzenetére


Speedy007
őstag

Pedig felteszi azt windows frissítő az ms store meg az nvidia control panelt mind magától.. Win 11-n és Win 10-n is

(#78037) KillHates válasza cyberkind (#78027) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kell az Intel-el is masszívan szopni, ha tökélesre akarod reszelni a rendszered, illetve az AMD-vel is. Mert míg az Intel az RST miatt tud elvérezni, addig az AMD meg az ACPI modulokra kényes. De a legtöbb gyártó "chipset" összefoglaló névvel ellátott driver csomagban adja a programokat a fenti hardveredhez. Akkor is érdemes felbajlágolni a gyártók elaggott driver csomagjait, ha már az oprendszer az MS supporton talál újabbakat, mert szokott sok EC-specifikus dolog lenni bennük amik tartalmazhatnak valami hardverspecifikus dolgot, vagy fejlettebb energiagazdálkodást, jobb thermikus vezérlést...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78038) Dhampir válasza KillHates (#78037) üzenetére


Dhampir
félisten

Megjelent egy cikk (hirtelenjében ezt találtam), amiben processzort tunningolhat az AMD driver:

[link]

(#78039) KillHates válasza nggabi (#78034) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sok mindent nem tudunk. Most szereztem egy Dell 5414-est, ami messze nem a legfrissebb hardver. De olyan megoldások vannak a katonai cuccban, hogy csak nézek, mikor szerelem.

Adj neki izopropilt egy kis polírt, hogy ragyogjon mint a Salamon lovának a zacsija és mehet rá a friss kerámia paszta, vagy maszkolás után a vaslé :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78040) cyberkind válasza KillHates (#78037) üzenetére


cyberkind
félisten

Engem csak a teljesítmény része érdekel mindig, illetve az említett csomagokat mindig felraktam, de én azt alaplapnak gondoltam.

Paranormal Cocktivity

(#78041) KillHates válasza Dhampir (#78035) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem az; sokkal jobb alternatíva egy bugos AMD mint egy használhatatlan IntelHD. :K Csak foglalkozós az előbbi, mert discontiuned support oldalon a vörösök nem túl acélosak. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78042) KillHates válasza Speedy007 (#78036) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mea culpa :R Valóban felrakja, de jártam már úgy (pont a G5 5515-el) hogy bőgött benne a ventilátor elég emberesen, tartalomfogyasztás közben is. Aztán utánaolvasva a Dell Community-n láttam, hogy kell a régi "chipset" driver, mert az EC csak úgy fogja nem két lépcsőben (nem megy-> hangos-> bőg) vezérelni a hűtést, hanem ad neki rendes ramp-et...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78043) KillHates válasza Dhampir (#78038) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem igazán értem ezt a CPU-hergelés ügyet sem az AMD-nél sem az INTEL-nél sem.
Brutál erősek a mai piacon lévő processzorok, a legtöbb még lekapcsolt turbóval is akadásmentesen szolgálja ki a legtöbb játékot. Kicsit p€niszméregetésnek érzem azt amit most az AMD és az INTEL csinál (mondjuk mindig is az volt) az AMD inkább a Radeon vonalat csiszolhatná, az Intel meg az ARC arcát simogathatná, hogy túlmutasson a teljesítménye egy GT750-es relikviáénál....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78044) Speedy007 válasza KillHates (#78042) üzenetére


Speedy007
őstag

Az a gond hogy ezt rá adásul nem is tudod igazán ki kerülni mivel míg azzal bajlódsz hogy bejelentkezel az MS fiókoddal amihez internet kell addig a háttérben telepítget magának minden xart fel.. Nem úgy vagy sajnos mint a win 7 esetén hogy te magad telepítesz mindent fel magadnak és állítasz be itt kérdezés nélkül.

(#78045) KillHates válasza cyberkind (#78040) üzenetére


KillHates
nagyúr

Alapból (ha emlékezetem nem csal) akkor a Winfos olyan ACPI szabályzást erőltet az AMD procikra amik szerint az Intel működik: azaz a minimum órajel (800 MHz) és az alap órajel (legyen az most 2400 MHz) között talán egy-két lépcső van majd erre pakolja a turbo-boost-ot. Miközben az AMD nagyon jól implementálta a GPU szegmensből a fejlett órajelvezérlést, a dinamikus boost-ot; azaz az alapórajel és a maximális energiagazdálkozás között sokkal több lépcső van és a turbo boost és az alapórajel között is van több lépcső. Ez "lefelé" is igaz, azaz nem csak gyorsítani tud ilyen fejlett módon a proci, hanem fékezni is ha túl melege van.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78046) nggabi válasza KillHates (#78039) üzenetére


nggabi
nagyúr

Húsvét van papi :D mivel még nem vagyok részeg (ami késik nem múlik ;] ) rámjött és sima mx4el átkentem. picit javult, nem fő meg egyből a warzonetól, de turbóval a 90-91 fokba belenyal a proci, vga 77 fok max. Abban viszont igazad van amit feljebb írtál, én turbó nélkül játszom, simán elviselhető és nem mellesleg 70 fokon megáll a cpu...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78047) KillHates válasza Speedy007 (#78044) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne is mondd, néha agyf@szt kapok amikor windows kitépi a kezemből a kormányrudat :D
A Win11 meg már olyan menthetetlen mint az OSX; ott tényleg masszív a szopás kext-ekkel :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78048) KillHates válasza nggabi (#78046) üzenetére


KillHates
nagyúr

Beb@szva notit bajlágolni azért nem szerencsés. :D :D Jó, hogy túl vagy rajta.
Nem jó a 91 fok, de nem is tragikus. Szerintem a szokásos Legion-macera van a gépeddel, elbillenti a gap-ozás a hűtést neked is:


Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78049) ketrin válasza KillHates (#78023) üzenetére


ketrin
csendes tag

Köszönöm szépen. :))
igazából azt nem tudom, hogy a mai driverek win10 alatt mennyire támogatják vajon az sli-t :F

szerk.:
azt a 2 típust írtál vagy én vagyok a hülye vagy nem találom :DDD ?

[ Szerkesztve ]

(#78050) nggabi válasza KillHates (#78048) üzenetére


nggabi
nagyúr

hát ez már csak jövőre derül ki :D jóvanazúgy.

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.