Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) Muerte válasza whited (#1998) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A procival nem lesz gond még egy ideig,bár egy szálon csak 3,4GHz-et tud,4 magon meg 3,2GHz-et ami azért lényeges mert a rosszul portolt játékok nagyon meghálálják a magasabb frekvenciát 1-2 szálon.Ez csak játékokra levetítve gond,mert amúgy bivaly az a proci számolásban.
A 850M meg olyan amilyen,én már nem mondok semmit inkább :DDD Itt láthatod alul a játéktesztekben hogy hogyan teljesít: GTX850M
Teljesen egyénfüggő a low FPS tűrőképesség is, és az is hogy milyen stílusú játékokat részesít előnyben valaki.Esetleg még van itt egy kis támpont FPS ügyben,ez aránylag jól szemlélteti a különbségeket:
15 vs 30 vs 60 FPS

(#2002) jeklib válasza Muerte (#1993) üzenetére


jeklib
csendes tag

És milyen notit ajánlanál, ami mondjuk már jó játékra is? Vagy ha ilyen 200k körül néznék inkább irodai használatra melyiket érdemes venni? Arra néztem ki az i5ös y510p-t, de ha tudsz jobb vételt ajánlani, azt megköszönném.

(#2003) NTonee válasza whited (#2000) üzenetére


NTonee
veterán

A WOT is sajnos a borzalmas fejlesztés egyik mintapéldánya. FHD-ban játszok vele, de mostanra sikerült annyira kinyírniuk a játékot, hogy már majdnem teljesen low-ban megy. Minden update-el egyre rosszabb.
A G550JK jobb választás a vga miatt (bár csak DP-ben, meg Radiumban van tudtommal itthon). A WOT FHD high-ban talán 30fps meg lesz, de hogy meddig... az a wargaming-es bandán múlik. Kollégám G750JZ gépén (GTX880m) Full HD, full high beállításokkal 50fps körül hozza.

(#2004) whited válasza NTonee (#2003) üzenetére


whited
addikt

magyarán: 300k-ért majdnem felesleges "game" notit venni, mert jó ha 1-2 évig jó lesz?
bocs, de én ezt szűrtem le, és akkor inkább veszek vmi üzleti gépet, és építek egy PC-t amit kedvemre tuningolhatok alkatrészekkel és olcsóbban kijövök, mintha 2 évente cserélgetem a laptopokat :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2005) Gameboy77 válasza Muerte (#1981) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Problémakezelésből ötöst kapsz,jót nevettem rajta :C .

(#2006) Medocsabi válasza whited (#2004) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha szóbajöhet pc is a lapos helyett,akkor egyértelműen jobban jársz azzal!hosszabb távra mindenképp,ha belegondolsz abba is hogy pct fejleszteni sokkal pénztárcakímélőbb dolog,min notebookot...
Valamint 2-300.000 ből sokkal komolyabb pct dobsz össze,mint lapost veszel!

(#2007) NTonee válasza whited (#2004) üzenetére


NTonee
veterán

nem épp az volt a szándékom, hogy kiábrándítsalak, de ezzel tényleg tisztában kell lenned. Egy gtx760m/850m-el 2év után érezni fogod, hogy már nem minden úgy megy, ahogy azt te szeretnéd.
Póker, FIFA nem lesz gond, WOT is el fog menni, ha nem full high-ban akarod játszani. Szóval kivitelezhető, de kompromisszumokkal. Én eleve úgy álltam hozzá a gémerlapos vásárláshoz anno, hogy tisztában voltam vele, sosem lesz benne olyan teljesítmény, ami minden kívánságomat kielégíti (számítástechnikai területen :) ). Esetleg várhatsz egy kicsit, talán hozzánk is jön a G750JM, amiben GTX860m van.

[ Szerkesztve ]

(#2008) jeklib válasza NTonee (#2007) üzenetére


jeklib
csendes tag

http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-g750-ar már lehet kapni

(#2009) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Van egy ilyen megoldásom [link] esetleg 12 k ért nem kell valakinek?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2010) NTonee válasza jeklib (#2008) üzenetére


NTonee
veterán

tudom, hogy ott van, de az a bolt nálam nem játszik. :N

(#2011) whited válasza NTonee (#2007) üzenetére


whited
addikt

nem is az, csak én ezt hordanám suliba is gépelni rajta stb, és akkor viszont még 1 érv a pc + (akár a dell ) mellett, mert az üzemidő a kettő között ég és föld

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2012) kreten67


kreten67
senior tag

Venni kell egy használt alien m17x r3(gtx580m) vagy r4-et(gtx680m) 200-300 közötti áron és ha már kevés a vga 2 évente upgradelni gtx680m gtx780m vagy gtx880m vgára, ami egy 100.ezer ft-ból megvan.
Ennyit az asztali PC-re is költenél upgrade-re.
R3 (gtx580m) itt a PH. is volt mostanában olcsón ami eleve jobb választás mint a korábbiakban említett Lenovo betegágyak és az említett játékokat jelenleg is lazán teljesíti.
A garancia lejárta meg ne legyen kérdés az alieneknél ,mert van hozzá alkatrész relatíve olcsó áron. :))
Használható lenne az asus is ,csak a vga csere-bere ott nem játszik.

(#2013) Muerte válasza kreten67 (#2012) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:K vagy még egy-két Clevo széria is szóba jöhet,de az már kicsit problémásabb némely tekintetben.
Ez a ragaszkodom új géphez,de vigyen minden gammát faszán,de ne legyen több 300k-nál sztori,ha gamer gépekről beszélünk,egyszerűen jelen pillanatban ezen a Föld nevű bolygón nem kivitelezhető.
Ha erős gép kell,ami bírja a mindennapos kemény hajtást nyáron is és 300k a keret az kizárólag használtban van,nincs mese.Amit tényleg játékra terveztek és arra is méretezték a hűtését azok 400k-tól kezdődnek ha újban kell gondolkodni alatta nem érdemes még keresgélni sem az új gépek között,ha a "játékra kell" mottóról van szó.

(#2014) egyedülülő válasza whited (#2000) üzenetére


egyedülülő
őstag

Pókerezni vegyél valami vackot, játszani meg konzolt.:)

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2015) whited válasza egyedülülő (#2014) üzenetére


whited
addikt

Azért a vacak nekem kevés mivel csak a tracker program ker 4 de inkább 8 gb ramot
Főleg ha mar akkora adatbázissal dolgozik ahol van több 100k hand :)
És ez csak a ram :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2016) Dreadloord válasza Muerte (#1987) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Hülyeséget miért kell tanácsolni?

Lenovo z500 i5 3230m+gt 740m-el tökéletesen viszi a bf-3-at, rome 2-őt stb... (nyilván nem full HD külső monitoron, hanem natívon...

(#2017) Ursache válasza Dreadloord (#2016) üzenetére


Ursache
senior tag

Mediumban legfeljebb. Lenovo meg hokazan, nem reg jelent meg logouton cikk: ujrapasztazni sem egyszeru. 100 fok korul uzemelt egy y580

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2018) Dreadloord válasza Ursache (#2017) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Igen mediumon, de ezt egy 180k-s gép tudja, a kérdezőnek meg 300k-ja lenne a gépre...

Persze ha ULTRA beállítást akarunk és fix 100 FPS-t, akkor mesterségesen elérhetünk egy torz képhez, amit valóban 300K feletti laptopok tudnak csak kielégíteni...

Aki laptopon akar játszani, nem valószínű, hogy ilyen elvárásai vannak, és ESL ligás pro gamer... Ami reális elvárás lehet, az a 40-50 FPS, magas beállítás, ezt kényelmesen hozza több laptop is 250-300K környékén.

(#2019) egyedülülő válasza Dreadloord (#2018) üzenetére


egyedülülő
őstag

Én laptopon szeretek játszani és max beállításokon, szerintem ez teljesen normális. Ja és kompetitív multis játékokat játszom főleg. A piac pedig kinál is rá megoldást, szóval van igény az 500k gépekre is.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2020) szabyka95


szabyka95
őstag

Van olyan gamer gep 300 k alatt amiben jo a kijelzo? Az y50é vicc..

(#2021) NTonee válasza szabyka95 (#2020) üzenetére


NTonee
veterán

Asus G56JR. Matt IPS.

(#2022) Muerte válasza Dreadloord (#2016) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Lenovokat hagyjuk inkább... tudom hogy sokan vettek/vesznek az ár/teljesítmény miatt,de egy zsákutca az összes hosszútávon.Egy gamer gép nem attól az hogy elviszi a BF3-mat vagy sem,hanem mindezt tudja nyáron is órákon keresztül 80°C alatt tartva a hőmérsékleteket full load.Szóval akkor mennyi gép is marad a "kalapban"? 12 évvel ezelőtt kezdtem el a laptopon való játszást,végigjártam az utat hogy az akkori viszonylag erős konzumer gépekkel milyen is játszani,de a vége mindig csalódás volt,mind teljesítmény mind hűtés hatékonyság tekintetében.Acer és csilli-villi szép társai NEM! játékra valóak,mondhat nekem bárki,bármit mert személyes tapasztalatom volt velük.

(#2023) szabyka95


szabyka95
őstag

gtx 460, 768 mb gddr5 os memoriaval (asztali) es gtx 860m kozul melyik az erosebb??

(#2024) Dreadloord válasza Muerte (#2022) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Hobbijátékra tökéletes a z500, wot, bf3, rome2, Star trek online, SWTOR, stb. mind élvezhetően fut rajta, akármeddig, soha nem throttlingolt, pedig keskenyített laptop az átlaghoz képest. 190-ért teljesen korrekt a teljesítménye, egyébként most már a világelső gyártó, az, hogy te személyesen nem kedveled, rendben van, de ez egyértelműen rontja az érékítéleted, amikor másoknak adsz tanácsot.

(#2025) Muerte válasza szabyka95 (#2023) üzenetére


Muerte
Topikgazda

~ +70%-kal erősebb a 860M egy 768MB-os asztali 460-tól.

Dreadloord: Részemről nem ajánlott egyik Lenovo sem,de nem törvény a szavam :N ,ha Te meg vagy vele elégedve,örülök neki.

[ Szerkesztve ]

(#2026) egyedülülő válasza Dreadloord (#2024) üzenetére


egyedülülő
őstag

Egy Lenovo tulajt hallhattunk.:)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2027) Muerte válasza Dreadloord (#2024) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát most csak a Te kedvedért megint beleolvastam kicsit a Lenovos topikokba hátha csoda történt,de nem változott a véleményem róluk,sőt...Egyértelműen a nem ajánlott kategória játékra az én véleményem szerint,több szempontból sem.Tudom hogy rosszul esik mert neked az van és simán játszol vele problémamentesen,mert az az i5 proci nem melegszik túl és a 740M is pont az a kategória még ami nem nyaldossa a 100°C-t,pont azért mert ezek a hardverek még éppen beleférnek abba a kategóriába az alacsony TDP-jük miatt,de teljesítményben már erősen határeset mindkettő az élvezetes játékhoz.Az i7-tel szerelt példányok már pl.erősen problémásak...olyanokat láttam hogy csak pislogtam :DDD pl.visszaveszi a turbot 2,4 GHz-re mert 100°C a proci,de van olyan ahol még a turbo off-ot sem bírja hosszútávon a gép hanem lekapcsol a hővédelem miatt :Y A Lenovo overheating keresésre 722e találat van gugliban és akkor még a kismillió más problémáról egy szót sem beszéltünk,az anyaghasználatról,a csapnivaló szervízháttérről nem is beszélve.
Az hogy ők a piacvezető gyártó,az lehet,de engem nem győztek meg és ezután sem tudom senkinek nyugodt szívvel ajánlani játékra,főleg annak nem aki legalább 3 éves használatban gondolkodik,mert kizártnak tartom hogy napi 2-4 óra játékot kibírna bármelyik szériájuk is elhalálozás nélkül.Későbbiekben majd ha csak itt a PH.-n benézek egy Lenovos topikba és nem a problémák,panaszok tömkelegét látom,akkor esetleg megváltozik majd a véleményem,de addig nem,bármennyire is rontja ez szerinted az én értékítéletemet.

(#2028) szabyka95 válasza Muerte (#2027) üzenetére


szabyka95
őstag

Mit ajanlanal nekem amiben IPS kijelzo van es az anyaghasznalat is jo, max 300 ezerert

(#2029) NTonee válasza szabyka95 (#2028) üzenetére


NTonee
veterán

További pénz gyűjtögetést. :D
Viccet félretéve, csak az asus használ ips panelt ebben az árkategóriában.

(#2030) Muerte válasza szabyka95 (#2028) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudok neked mit ajánlani,én AW-kben vagyok otthon,abban tudok segíteni bármilyen kérdésről legyen szó,a többi márkát nem igazán követem napi szinten.Ha most akarnék masszívan csak játékra! való gépet venni 300k-ért,eszembe sem jutna az új gépek között keresgélni.Használt AW,Asus,Sager/Clevo-t néznék erős hardverrrel,jó hűtéssel,de ez csak az én személyes véleményem mindenki azt vesz amit akar.

(#2031) szabyka95 válasza Muerte (#2030) üzenetére


szabyka95
őstag

itt elek erdelyben, hasznalt gepet inkabb nem veszek itt :D

clevo w230SS benne lenne a keretemben, gtx 860 al i7 4710 MQ val, de az csak 13.3 col es ketsegeim kezdtek lenni a hutes felol, ekkora gepben

(#2032) Muerte válasza szabyka95 (#2031) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Keress tesztet,leírást,tapasztalatokat róla.A hardver rendben lenne,de a hűtés valóban kérdéses és hát 13"-on játszani kicsit már necces kategória,de ha a hűtése jó,akkor korrekt kis méregzsák lehet akkora teljesítménnyel olyan kis gép :)

(#2033) szabyka95 válasza Muerte (#2032) üzenetére


szabyka95
őstag

3200x1800 as kepernyo jart meg a fejemben, par napja..
de aztan realizalodott bennem, hogy mekkora hulyeseg lenne 13 colon.
meg 24 is nagyitani kellene, hogy olvashato legyenek a dolgok

(#2034) Muerte válasza szabyka95 (#2033) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem láttam még,de állítólag nagyon szépek a retina kijelzők.Szöveget,ikonokat lehet nagyítani az nem gond,az már más kérdés hogy natívban felejtős lenne a játék és ha egy olyan felbontású panelt vissza kéne butítani HD-re nem biztos hogy szép lenne,a paneltól függne hogy bírná a skálázást.Lehet szép lenne,de lehet hogy bűn ronda.

(#2035) szabyka95 válasza Muerte (#2034) üzenetére


szabyka95
őstag

1600x900 pont a negyede, azaz 1 pixelnek 4 felelne meg
windowson eleg sz.r a skalazas, ahogy hallottam

[ Szerkesztve ]

(#2037) egyedülülő válasza Mikulásbá (#2036) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ami egy ventivel hűt én nehezen tudom professzionális gamernek hívni. Ilyet a többi hétköznapi gép is tud.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2038) Mikulásbá válasza egyedülülő (#2037) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt írják,teszt során-játék-sem ment 90 fok fölé.Ne higgyük el?

(#2039) Muerte válasza Mikulásbá (#2038) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 90°C is sok annak a vga-nak hosszútávon,a gari lejártát nem éri meg egy sem ha tolva van neki nap mint nap az érzés.

(#2040) Mikulásbá válasza Muerte (#2039) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G750JZ sem sokkal kevesebb,ha jól tudom maxon,hiába a 2 körös hűtés.
(bár nekem csak JH volt,a hűtés szerintem ugyanaz a JZ-ben is)

(#2041) egyedülülő válasza Mikulásbá (#2040) üzenetére


egyedülülő
őstag

Benchmark alatt volt 78 fok a plafon. Játék közben csak ha totál széthajtom éri el ezt a hőmérsékletet ugyancsak. Az a 90 fok sok. Nem vèletlen kerül két ventis megoldás az msi új gépeibe majd. Szóval le vannak maradva minr a borravaló egyelőre.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2042) Muerte válasza Mikulásbá (#2040) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkor azok sem fogják bírni 3 évig :DDD ,bár ott azért nem olyan vészes a helyzet mint egy MSI-ben én úgy láttam,pont a kétkörös hűtés miatt.
A 90°C téma sem mindegy hogy valójában mit takar,mert egyedül a magon van szenzor,annak is necces tartósan egyfeszt addig felmelegedni és visszahűlni állandó jelleggel,de a nagyobb gond a VRM-ek,FET-ek környékének az elégtelen hűtése.Ha a mag 90°C akkor azok már jóval 100 felett szaladgálnak és ez a nem mindegy.

...A másik amin elcsodálkoztam ez a 180W-os táp téma...nem értem mi benne a poén :U Zéró OC-val sem fér bele a tápba rendesen az a gép load,mire volt ez jó :F

[ Szerkesztve ]

(#2043) Mikulásbá válasza Muerte (#2042) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amúgy ősszel tervezek venni valami gamert-ha addig közbe nem jön valami.Addig hátha jön újabb G750-es.... :U

(#2044) egyedülülő válasza Mikulásbá (#2043) üzenetére


egyedülülő
őstag

Eladod a kocsit vagy mi? :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2045) egyedülülő válasza Muerte (#2042) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nekem az AW 17 is benne volt a 70+ ban hajtás alatt, szóval az asus a 880 - al, ha ugyanezt hozza bőven jó.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2046) Mikulásbá válasza egyedülülő (#2044) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az is lehet.Aztán kipótolom hogy tudjak venni egy gamer lapost. :U

(#2047) Muerte válasza egyedülülő (#2045) üzenetére


Muerte
Topikgazda

80°C-ig nincs is semmi gond,sőt a procival 85-87°C-ig is el lehet merészkedni akár hosszútávon is,de 90+-t én nem igazán szeretnék látni egyfeszt :D,a saját gépemen legalábbis nem...idegesítene :DDD

Erre leszek majd nagyon kíváncsi : GM204 Maxwell 28nm GTX980M

(#2048) Mikulásbá válasza Muerte (#2047) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én meg ennek a mobil megfelelőjére egy ASUS G850-ben...... :DD

(#2049) Muerte válasza Mikulásbá (#2048) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A cikkben pont a mobilról van szó ;] ,persze sokminden nem derül ki,a nevén kívül meg hogy maradt a csíkszélesség... remélem totál új chip lesz,nem megint egy rókabőr lehúzás...

(#2050) egyedülülő válasza Muerte (#2047) üzenetére


egyedülülő
őstag

Legalább tudom mikortól lehet készülni az új ASUS érkezésére.:P Azért kivárom mi lesz belőle a tesztek alatt.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.