Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59001) KillHates válasza Pyttawrx (#59000) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez az amit nagyon könnyű elrontani, kellett pár próbálkozás amíg "kimatekoltam", hogy milyen vegszerekkel lehet jól dolgozni :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59002) RM007 válasza KillHates (#58995) üzenetére


RM007
addikt

Szóval, talán le tudnám úgy fektetni a kártyát hogy az utolsó két csati fölött legyen és talán még a nem szétkúrt hátlap is rámenne, ha az első két slot előtti kártya rögzítőt le ráspolyoznám. Akkor viszont végérvényesen ennek a kártyának tenném ki a laptopot hátralevő idejében. Még nem vitt rá a szívem. Sajnos valami miatt nem áll le a lassú hőfok araszolás a gpu részről. Mértem egy tesztet aztán még ott maradtam és figyeltem nem áll-e meg. Sajnos nem 86C után kiléptem önszántamból, persze teljes terhelés alatt van ez. És én még arról merek álmodozni hogy majd ráhúzok egy akármilyen 110W-os másik vbios-t(még egyszer) tudván a teljesítményét, hogy a kártya és én otthonosan érezhessem magam.
A 80W-os teszt...Shadow Of The Tomb Raider.

Még annyit, megpróbálom a borda tetejére illeszteni a régi ventilátoromat, hátha segít valamit. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59003) Pocok256 válasza FőDudu (#58991) üzenetére


Pocok256
veterán

És akkor a tb3 legnagyob előnye a külső vga csatlakozást még nem is írtad ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59004) wanted5 válasza KillHates (#58997) üzenetére


wanted5
őstag

És, ha még azt is megmondod, hogy hol lehet ezeket venni, akkor oda a biznisz :D ;]

(u.i: nincs még hír a gépről, jövő héten rákérdezek, ha addig se lesz semmi)

(#59005) RM007 válasza RM007 (#59002) üzenetére


RM007
addikt

Na, az a helyzet hogy eddig vártam a csodára és hát nem jött össze, mert köztudott csak ésszel lehet, amiből nekem nem sok jutott :( :R ...... Eredetileg mikor fejembe vettem hogy vga csere lesz abbahagytam a CP2077 játék befejezését(a kedvencem, nagyon tetszik), miszerint majd folytatom jobb minőségben forgatókönyv szerint, aztán nem úgy lett ahogy elképzeltem.....a hardver nem azt hozza amire számítottam úgy komplett, viszont a kártyatulajdonságok miatt normális hőfokban tudom hozni a nálam mindig is számító folyékony futtatást alapon. Az nálam v-sync 30 fps minimum.....nem mintha nem tudnám megkülönböztetni az ugyanilyen 60 képkockánál, de ez is jó nekem. Ez van :R . Azért mert melegszik rossz hűtés mentén, meg nem tudok elég áramot adni a vga-nak, attól még jelenleg boldogan meg tudok vele lenni, és használom úgy ahogy segítség nélkül ki tudtam harcolni. :) :R
Egy fotó a hőfokokról....ezt tartja alap dlss alatt(v-sync 30 fps), aminél a látvány még nem romlik szemem szerint. Ennél sem a gpu sem a cpu nincs kihasználva, alulteljesítenek, de én megkaptam azt amit akartam. És ez a lényeg, ezért harcoltam. :R
(Innentől leszarom a számokat.) :)

Csak hogy ragozzam, azért akartam új kártyát hogy azt az élményt amit eddig kaptam azt továbbra is tudjam élvezni akár még jó pár évig hardver kukázás nélkül. Szerintem teljesült.
Persze azért még próbálok valamit összehozni hűtés terén és akkor minden még jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59006) rstwingo válasza KillHates (#58997) üzenetére


rstwingo
tag

Köszönöm a részletes leírást.

Akkor ha jól veszem ki , simán csak a hozzáadott alkoholos törléssel lepucolva és rá bigyuzva nem elégséges a hosszútávú hatékonysághoz

gondolom ezt a két vegyületet meg nem egy egyszerű beszerezni hozzá, rákerestem , de nem nagyon dobot fel üzleteket , ahol ezek kaphatóak vagy patikát

ha csak mégis simán letakarítom és rákenem, lehet valami baja a laptopnak?

köszönöm a választ előre is

(#59007) rstwingo


rstwingo
tag

Bocsánat, de már nem tudtam szerkeszteni az előzőt, de
az jutot még az eszembe hogy a leírásból nagyon az jön le ,hogy a folyékony fémet a hűtőre kell kenni és nem a CPU-ra,GPU-ra, ez igy van vagy én értelmezek valamit rosszul

Elnézést hogy ennyit kérdezek róla , de pest nekem messze van, itt ahol élek meg nem igazán van hüde jó szaki aki ezt megcsinálná nekem

(#59008) Mikulásbá válasza rstwingo (#59007) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért nem viszed el a Mesterhez? :U

(#59009) KillHates válasza rstwingo (#59007) üzenetére


KillHates
nagyúr

A GPU-ra fel ne rakd!
Csak a cpu-ra és ha nem 9-ik vagy 10-ik genes akkor még azt is le kell maszkolni kapton szalaggal!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59010) KillHates válasza Mikulásbá (#59008) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondolom messze van, meg ha már megvette méregdrágán...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59011) Darth_Revan válasza MaxxDamage (#58983) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jó választás, remek gép :)
Hűtés és hőmérséklet téren kiváló és a hangszóró is remek. Eszem ágában se lett volna visszakuldeni de sajnos én azon kevesek közé tartozom akiket zavar az overdrive hiba :(

Használd egészséggel :)

(#59012) MaxxDamage válasza Darth_Revan (#59011) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Reméljük a legjobbakat. :R
Kijelző nem igazán fontos, inkább a többi. (spec)
Ha gaming, akkor ott az OLED TV (120Hz/G-Sync) és no problem. ;)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59013) rstwingo válasza Mikulásbá (#59008) üzenetére


rstwingo
tag

mert messze van és mostanában nem nagyon járok pest fele magán célból,munkailag meg sajnos nem tudok időt szakitani rá

(#59014) KillHates válasza MaxxDamage (#59012) üzenetére


KillHates
nagyúr

Engem meg b@sztattál, hogy nézzem a ghosting-ot :W :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59015) rstwingo válasza KillHates (#59010) üzenetére


rstwingo
tag

Nem az ára számit, költöttem már többet is más hülyeségre :)

(#59016) MaxxDamage válasza KillHates (#59014) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az csak gamenál van, igaz? :D
Láttad, nézted? ;] :P
Ha viszem magammal a lapost, akkor gaming biztos nem lesz.
Gamingra ott az OLED (ha már van G-Sync-es TV-m) ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59017) Speedy007 válasza rstwingo (#59013) üzenetére


Speedy007
őstag

mért nem postázod el neki alaposan be csomagolva?? Én is valynem így jártam csak az a szerencém van hogy az egyik jó barátom oda jár dolgozni így be tudja neki vinni.

(#59018) FőDudu válasza Pocok256 (#59003) üzenetére


FőDudu
addikt

Az majd akkor kell, ha keves lesz a beepitett. ;)

FőDudu

(#59019) FőDudu válasza wanted5 (#59004) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem megmondhatna (priviben) - 600km tavolsagbol nem jelentek veszelyt ;)

FőDudu

(#59020) FőDudu válasza RM007 (#59005) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak egy apro es hulye kerdes, mert nem ertek hozza:
nem lehet azt a gepbe valo kartyat egy kulso TB hazba berakni valami adapterrel?

Abban meg tudnad oldani a rendes hutest, tapot is adna amennyit csak elbir, mindenki csak nyerhet. A leirasodbol az tunik ki, hogy ugysem hordozod a gepet.

Szerk: dehogynem.
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59021) FőDudu válasza KillHates (#59009) üzenetére


FőDudu
addikt

Akartam mar kerdezni, mert a kepek alapjan amit neten lattam a 10875H total ures - azaz nincsenek rajta kondik meg egyebek. Azt akkor nem kell maszkolni, ugye?
Persze a tisztasag erdekeben lehet erdemes azt is.

GPU-ra meg nem valo folyekony fem, arra mit erdemes tenni?

LT100 nevu kinai csodat esetleg probaltad? Vagy a TGC kb ugyanaz - netan jobb?

Amugy TB3 dokkolot atdugtam bal oldalra - aztan mukodik ott is.
Tolt, megy a net, hang, dac - vagy az is TB3 port, vagy a dokkolo visszafel kompatibilis az USB-C porttal.

Minden esetre bal kez felol mar nincs kabel, odafer a eger rendesen.

Viszont igy beindult a dokkoloban valami ventillator, oda a hangtalan munkaasztal...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59022) KillHates válasza rstwingo (#59015) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor hozd el, megmutatom részletesen és utána már neked is menni fog!
Ha az a pénz meglenne amit én elszabtam hülyeségekre akkor így néznék ki:

Lehet, hogy kérem is avatarnak :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59023) KillHates válasza MaxxDamage (#59016) üzenetére


KillHates
nagyúr

Néztem én mindenféle online monitorb@sztató szoftverrel (kis autó, repkedő ufó) de igazából csak akkor láttam valami akadást meg árnyékszerűséget, ha átállítottam 60Hz-re a monitort, különben 240Hz-en olyan folyékony volt a kép, mintha előben pálcikás bábelőadást néztem volna autókkal-ufókkal :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59024) MaxxDamage válasza KillHates (#59023) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát, akkor tehettél volna rá Win95-t is... :D
60Hz és 240Hz között azért van (nem kis) észrevehető különbség.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59025) KillHates válasza FőDudu (#59020) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, csak bal vese árban van... :(
Létezik olyan amibe CSAK az MXM-et kell rakni:

Van benne hűtőtönk is, meg radiátor is. Ami tök jó is lenne Mikinek, ha a qrva R5000-es szabványos kialakítású lenne :W De arrébb rakta a kretén HP a GPU-t rajta, így most szopás a hűtést megoldani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59026) k-adi válasza q2w3 (#58956) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor ez jó hír

(#59027) k-adi válasza Gawamatsu (#58957) üzenetére


k-adi
nagyúr

a magyarra csak RTX 3060 ??

RTX 3070 lesz a max?
RTX 3080 nem is várható akkor? (3090? :D)

(#59028) KillHates válasza FőDudu (#59021) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jól tudom a 10 gen már le van maszkolva, a beültetőkerettel teljesen:

Én a GPU-ra a Promitech PT3-at javaslom, vagy az örök klasszikust a NT-H2-est

Jobb a LT100-as, csak ne kintről rendeld, mert nagyon picit sugároz az Indium és ha kiszúrják a vámosok, akkor mehetsz be magyarázkodni... Ha van a helyi számtech-es boltban akkor ott vegyél, de tökéletesen megteszi a jól bevált TGC is :K

Be is b@szna, ha a TB nem lenne felülről kompatibilis a 3.1C-vel :K :D
Szerintem azért hűt a dokkoló az USB-C-ben, mert azok a lábak amik a TB-nak vannak dedikálva a villámos portban, az az USB-nél -feltételezem- extra tápot közvetítenek.
Olyan qrva bonyolult az USB-C protokolvezérlése, hogy csak néztem mikor utána jártam.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59029) KillHates válasza MaxxDamage (#59024) üzenetére


KillHates
nagyúr

B@szod! Kibontom és rátaposom neked, hogy boldog legyél!! :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59030) Darth_Revan válasza MaxxDamage (#59016) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Windows asztalon is látható, csak ott nem olyan feltűnő :DDD

Játékot nem javaslok tesztelésre, mivel a megjelenített képtől függ, hogy mennyire látható, így ha csak nem tudod biztosra, hogy annál a bizonyos jelenetnél tuti látható overshoot hiba (ha van), akkor lehet, hogy hamisan jónak bélyegzed meg annak ellenére, hogy lehet, hogy csak azért nem látod, mert nem jó körülmények között teszteled. Főleg hirtelen sötét-világos átmenetnél látható gyors mozgás esetében fehér overshoot (néha fekete) amely során hibásan jelenik meg a textúra és korona adódik hozzá a textúra széléhez.

Legegyszerűbb teszt erre a célra az UFO Test: [link]

Itt különféle színű hátterek előtt mozognak ufók:

Normális IPS panel esetében ha nincs Overdrive, akkor így néz ki a mozgó ufó mind a három háttérnél:

A kép picit mosódik, mivel az IPS nem képes 1 ms válaszidőre, ezért a pixeleknek kell egy kis idő, amíg frissülnek. Játék alatt ez gyakorlatilag úgy néz ki, mintha motion blur lenne bekapcsolva vagyis gyors kamera forgatásnál picit mosódik a kép. Ez teljesen normális. Én még a régi IPS panelek esetében, ahol a gray to gray válaszidő 20 ms volt (pl P775TM1-G-ben levő 144 hz AUO IPS panel) is teljesen elfogadhatónak tartottam, viszont a mostani jobb IPS panelek esetében (Pl az új ROG G733QS-ben levő 5 ms válaszidős Sharp panel) már szinte észrevehetetlen.

Viszont ahogy engem zavar a corona hiba miatt hibásan megjelenített textúra, vannak emberek akiket valami betegség miatt a nagyon enyhe motion blur is zavar és akár hányingerük is lehet tőle.

Ennek javítására találták ki az overdrive-t, aki nagyobb feszültséget ad a LED diódáknak és ezzel gyorsítják őket, így gyorsabban váltanak színt és csökken a válaszidő.

Jól beállított overdrive mellett közel így néz ki az UFO mind a három háttérnél:

Jelentősen javult az elmosódás, így a motion blur hatás is csökken játék alatt. Viszont ahogy egy CPU vagy VGA tuningnak is lehetnek egy idő után kellemetlen velejárói (pl túl nagy vga memória OC mellett villog a kép), itt is vannak "mellékhatások". Jól beállított overdrive mellett, mint ahogy a fenti képen is látni ugyan nehezen, de nagyon enyhe corona effekt már látható. Viszont a hiba mértéke itt jelentéktelen és max az látja aki nagyon érzékeny szemmel rendelkezik vagy tudja, hogy hol mit kell figyelni :B

Viszont sokaknak még ez se elég, úgyhogy van egy további opció, amely során a fentihez képest még több feszültséget kap a LED dióda:

A kép még élesebb lett, azonban a szemmel látható corona effekt már olyan mértékű lett, hogy max egy vakond nem látja. Azért van 3 háttér az UFO teszten, mert egyes háttérnél kevésbé látható, tehát játék alatt is valahol kevésbé látható, valahol pedig mint ahogy a képen is látni, simán kiszúrható fehér csík (vagy fekete) jelenik meg a textúra szélén. Személy szerint ez engem jobban zavar, mint az enyhe motion blur mint ami pl az OLED TV-den is látható gyors mozgásnál.
Legtöbb asztali monitornál ezt a overdrive beállítási lehetőséget az opcióknál 3 kategóriába sorolják: OFF, Normal (vagy medium) és Extreme.
Extreme beállítást szinte egy monitor szakértő se javasol így vagy OFF vagy normal/medium a javasolt, mivel a corona overshoot miatt az Extreme beállítás nagyobb "kárt okoz", mint ami haszna van.

Nos a probléma viszont az, hogy laptop kijelzők esetében csak 2 beállítási lehetőség van: OFF és Extreme. És a gond az, hogy ez BIOS szinten van tárolva, ami sok laptop esetében nem hozzáférhető. Ha a gyártó OFF beállításon hagyja (pl Clevo P775TM1-G), akkor nincs gond, ha viszont Extreme módot kapcsol (pl Cleco X170SM1-G, Clevo P775DM1-G, ASUS GL703GS) ott már nagy baj van mivel a fent látható fehér csík jelenik meg a textúrák szélén és mivel BIOS-ba van beégetve az opció (amit el is rejtenek), így nem lehet kikapcsolni. Tapasztalatom szerint soha, senki nem adott ki az évek alatt BIOS frissítést ahol ezt a kezdeti bekapcsolt Overdrive opciót kikapcsolták volna.

A felhasználóbarátabb gyártók, mint pl az Acer, MSI és ASUS felismerték, hogy ez gáz és a szoftverükbe (Dragon Center, Predator Sense, Armoury Crate) már építettek opciót, hogy ki lehessen kapcsolni az overdrive-t. G733QS esetében ki is próbáltam és valóban műkődik a gomb, tehát nem csak "placebo" és tényleg lehet az overdrive-t irányítani. A G733QS is produkál corona effektet (megjegyzem, jelentőseb kisebb mértékűt, mivel az alap válaszideje is sokkal jobb, mint az X170-ben levő panelé), amit viszont lehetett korrigálni.
Megmondom őszintén az overshoot korrigálásán kívül én nem láttam semmi különbséget, teljesen értelmetlennek tartom ennél a panelnél az overdrive funkciót, hisz 5 ms válaszidőből csinál 3 ms-t...na puff :U Azon túl, hogy hibás textúrákat okoz, semmi hasznát nem láttam, kikapcsolt overdrive mellett is ugyanolyan éles volt a kép mozgásnál, maximum mérőműszerrel lehetne megmondani a különbséget.
Laptop esetében totál felesleges az Overdrive jelenlegi paneleknél, egy nagyon jó IPS panel (mint az említett Sharp) még overdrive nélkül is tűéles mozgásnál.
Max arra jó már itt az overdrive, hogy Vér Pistike extrém kántör sztrájk játékos be tudja magának dumálni, hogy 2 ms-el jobb válaszidő miatt fog tudni lealázni mindenkit a de_dust pályán :U

Nagy jelentősége nálad nincs, mivel TV-n fogod használni, de kíváncsiságból nézd meg a fentiek alapján az UFO tesztet, hogy mennyire látod az overdrive okozta korruptálódást :)
Próbáld ki 60 és 240 hz-en is, elvileg 60 Hz-en nem megy az overdrive.

[ Szerkesztve ]

(#59031) Mottie válasza echterion (#58987) üzenetére


Mottie
őstag

Ezek elég jó vételének tűnnek - hol talalhatnek valamit arról, hogy egymáshoz képest a különböző XMG-k hogy muzsikalnak (főleg hutesileg)?

Be Victorious!

(#59032) vakablak93 válasza KillHates (#59025) üzenetére


vakablak93
őstag

Esetleg van olyan megoldás amivel normál asztali Pc-be lehet rakni MXM kártyát?
Valami adapter vagy akármi, még mindig nem mondtam le a lehetséges újra felhasználásáról a 1060-nak, eladni nem éri meg mikor 200 eur a vadi új belőle.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#59033) MaxxDamage válasza KillHates (#59029) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

OMG! :Y
Van nekem is, thanks! :R :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59034) vakablak93 válasza vakablak93 (#59032) üzenetére


vakablak93
őstag

Ja látom hülye vagyok pont feljebb linkelte Fődudu, megnézem külön csak az adapter van-e.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#59035) MaxxDamage válasza Darth_Revan (#59030) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, majd jelentkezem. :R
Van ott sok beáll.lehetőség. mit mire érdemes állítani?

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59036) Xerath404


Xerath404
aktív tag

Sziasztok
jelenleg kaphato M.O-n qhd kijelzőv szerelt rtx 3xxx es lapos?

(#59037) echterion válasza Mottie (#59031) üzenetére


echterion
nagyúr

Gyűjtőoldalt ezekről nem tudok, illetve a notebookcheck-en lehet összahsonlításokat beállítani, de azt tudni kell, hogy ezek az XMG gépek Clevo vagy Tongfang gépek, tehát először azt kell mindig kideríteni, hogy mely típust is takarja az adott név. A fenti gép ről nem találtam tesztet, csak a 15-ös testvéréről. Egy fórumbejegyzést viszont találtam, ebből talán ki lehet indulni.

**********

(#59038) RM007 válasza FőDudu (#59020) üzenetére


RM007
addikt

Mindenképpen hordozhatós laptopban gondolkozom, arról nem is beszélve az a ráköltés ami ezzel járna + sebességet sem hozna annyit, vagyis úgy sem tudnám kihajtani a vga-t, magyarán nem érné meg nekem.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59039) KillHates válasza RM007 (#59038) üzenetére


KillHates
nagyúr

Valami MXM riser lenne neked a legjobb:

Ebbe belepattintani egy 3090-et aztán nyomni 240 fps-el a CP2077-et :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59040) raklo1


raklo1
csendes tag

Sziasztok,
Esetleg van valakinek információja az új, rtx 3060-as Lenovo Legion 5 hazai megjelenésének várható idejéről, vagy esetleg az áráról? Egyelőre csak alzán találtam meg az említett modellt, de ők nem tudtak semmit sem mondani..
Egy Ryzen 7 5800h + rtx 3060-as Legion 5-öt szeretnék venni, de attól félek, hogy május lesz, mire megérkezik. Másik opció az MSI GP66 Leopard, i7-10750h + rtx 3070, ezt már a jövő héten meg tudnám venni, csak szerintem jóval drágább, mint amennyi a Legion 5 lesz, és annyira nincs égető szükségem a + gpu teljesítményre, azaz beérném a 3060-nal is.
Szívesen fogadok tanácsokat :)

(#59041) Darth_Revan válasza Xerath404 (#59036) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem, sőt olyan rosszul állunk hogy pl RTX 3080-as laptop esetén is csak 1 boltnak van még pár darab készlet, azok közül is csak 15.6" kijelzős Scar 15. QHD-hoz pedig szerintem elég erősen ajánlott a 3080, 3070 sok játéknál már húzós lenne max grafika mellett egyes jeleneteknél.
Részemről én mondjuk maradok FHD mellett, FHD 300 hz/360 Hz > QHD 165 hz, mivel nekem még az FHD is bőven elég szép és részletes képet ad, az fps szám viszont jelentősen jobb.

Nagyon félek viszont, hogy az asztali gépek piaca után bedől a laptop piac is.

Eddig lehetett kapni 600k alatt RTX 3070-es laptopot, már nincs. RTX 3080-as Scar 17 érkezéséről sincs semmi hír, senki nem tud semmit.

Attól félek, hogy Magyarországon is elkezdik felvásárolni a laptopokat a nyomorult kriptovaluta bányászok, hisz a jelenlegi árak mellett olcsóbban kijönnek egy laptoppal, mitn asztali géppel ... és ezt sokan elkezdték felismerni és elkezdték a laptopokat befogni bányászatra :W
Ráadásul az az idióta Musk is támgoatja a bányászatot így e miatt sokan még jobban fellelkesedtek :W

Asztali fonton ami van hányinger...RTX 3060 Ti ami kb RTX 2080 Suer teljesítményét hozza, 550.000 Ft! Hol a rossebbe ér az annyit? 250-ért lehetett megjelenéskor 2080S-t venni :W

Eddig röhögött a sok desktop tulaj, hogy "Minek veszel laptopot, az asztali gép sokkal olcsóbb!", hát most fordult a kocka, a laptop már vagy ugyanannyiba kerül vagy olcsóbb, mint az asztali gép...viszont ha a magyar boltok észreveszik, hogy magyarok között is sok nyomorult kiprobányász van aki felnyomja az árat, akkor tuti rádobnak 2-300k árat még az így is drága laptopokra :W

(#59042) RM007 válasza KillHates (#59039) üzenetére


RM007
addikt

Ez nem jött össze nekem, (emlékszel még nyáron) eredetileg valami ilyet szerettem volna asztali vga-val. Igaz az is, hogy akkor nagyon úgy látszott más út nem lehetséges. Elvileg pedig de van, csak még kicsit mozgatni kell a dolgokat.
Még a jelenlegi helyzet is jobban tetszik mint az előző, meglátjuk. Ha lehet csak laptop jelenleg.

60fps-nél semmiképp nem kell több, sőt lehet jóval kevesebb. Ha ez a vga 110W menne a gépemben lehet meg is lenne, mint ahogy jelenleg a legtöbb játéknál 80W-nál is nyomja a 60-at simán.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59043) rstwingo válasza KillHates (#59022) üzenetére


rstwingo
tag

Szívesen mennék :R , de egy Nyíregyháza-Budapest-Nyíregyháza (500km) egy 15 percért picit huzós, a pénztárosnak nehéz volna megmagyarázni :D :O , de ha mégis odajutok,hogy megyek fel, jelzek és megbeszéljük és előre is köszönök

(#59044) Mikulásbá válasza rstwingo (#59043) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyszer egy évben kibírod magánként is. Én is felmentem, tudod, itt vagyok nem messze tőled. :B

(#59045) RM007 válasza rstwingo (#59043) üzenetére


RM007
addikt

Én Debrecenből évente többször tettem nála látogatást. Igaz nem mindig örültem neki. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59046) Bedepi válasza Darth_Revan (#59041) üzenetére


Bedepi
tag

Rá is fognak dobni, abban biztos lehetsz. Aki szeretne az jobban jár, ha most vesz, ha még tud. Nem hiába nincs sehol sem. Mert ami van elviszik. Az átlag embernek meg nem marad :( Acershop-ban pl már nem kapni helios 700-ast gondolom elvitték azokat is. Azt hittem a 1.6M majd nehezen megy el. Hát nem már kb 2 hete nincs az sem. Gondolom nem volt belőle sok, de akkor is. Sajnos rövid időn belül ugyan az lesz, mint az asztali gépek esetében. 8-900 körül, meg a franc sem venne papírnehezéket.

(#59047) Gawamatsu válasza k-adi (#59027) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

3070-nek a szingapúriaknak SG$2600, ami 570k HUF, és azon még nincs adó és vám meg profit. 3060-nak is örülnék, a Legion Y740 bejött

(#59048) Darth_Revan válasza Bedepi (#59046) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah hát akkor aki olyan hülye az vegye is meg, én akkor se fogok ha fejre állnak előttem. Ha ugyanannyiért érkezik új G733QS készlet (RTX 3080+300 Hz FHD kijelző), mint amennyibe most került, akkor talán veszek egy másikat (amit első körben vettem vissza kellett vinni, mert pár napon belül pixelhibás lett), de ha rádobnak az árra és már 1.2-1.5 misiért akarják adni, látva, hogy a hülye kriptohuszárok megveszik a lassabb 2080S-t is 1.6 misiért, akkor inkább áttérek PS5+ Series X-re és még akkor is ha veszek egy jobb fajta IPS HDR monitort+munkalaptopot, még akkor is marad bőven pénz ...

Nagyon felháborító már amit művelnek és a szégyen az, hogy az emberek még ezt támogatják is. Felkerül kétszeres áron egy RTX 3080 dekstop vga egy boltba és nem az van, hogy mindenki hátat fordít és bojkottálja, hogy a boltok lássák, hogy ennyi volt a lehúzás, nem, élő emberek+botok százai habzó szájjal klikkelget, hogy megvehesse mert annyira megszállottan kell neki és fél, hogy nem lesz több esélye ...

Ezzel a pixelhibával is rohadtul kezdhetnének valamit, főleg a prémium kategóriában ... új AW gép esetében is sok felhasználó pixelhibásat kap, hiába kerül netto 1 misibe...volt olyan is aki visszaküldte, mert pixelhibás volt, majd amikor pár hét múlva megkapta a csereterméket az is pixelhibás volt :W

[ Szerkesztve ]

(#59049) FőDudu válasza KillHates (#59028) üzenetére


FőDudu
addikt

Nemhogy helyi, de europai uzletben sem lattam ilyet keszleten. Mindenutt Shenzenbol kuldos van.

Ott meg most ujev volt, szoval raeros a tema.

Amugy nem surgos, csak gondolkodom mi lehet s kovetkezo lepes.

FőDudu

(#59050) FőDudu válasza Darth_Revan (#59048) üzenetére


FőDudu
addikt

Pixelhiba garanciat en eddig csak atepitoknel lattam.
Pl. Hidevolution.

Ott garantaljak ( bizonyos felarert), hogy tesztelt es pixelhiba mentes gepet kapsz.

Vagy epp TGC van a procin.

A gyartoknal ugye belso szabalyzat szerint van mi szamit annak, mi csak sub pixel stb.

Mondjuk en is inkabb ezert rendeltem Amazontol, ott nem volt meg gond a visszakuldessel. Csereltek vagy refundoltak ami nem mukodott. Helyi bolttal lehet nehezebb a cseret leboxolni.

FőDudu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.