Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32001) Pocok256 válasza Gaberiellb (#32000) üzenetére


Pocok256
veterán

Emlékeim szerint egpu egyedül kb AW nál működött normálisan, de ott saját spéci szabvány van és elég jó driveres support minden másnál elég halott ügy, főleg játékra. Késleltetés és kompatibilitási problémák eléggé megölik a dolgot. Az, hogy mire jó idk valakinek tuti jó úgyi sjátszania, hogy 150ms es pinggel tolja, de ilyen ember elég kevés van hidd el.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32002) KFORboy válasza Gaberiellb (#32000) üzenetére


KFORboy
senior tag

Grafikai munkára ahol a számítási kapacitasba a GPU is bevonható !
De már Sony Vegas, sőt, PS is kihasználja a GPU számítási kapacitását renderben, stb...

Bármilyen grafikai számítás ahol a megjelenítés és nem a valósidejű, reszponzív feldolgozás, visszajelzés szükséges... Azaz nem játék...
Illetve ha játék, ott sem FPS és társai ahol minden ms számít !

VGA valós teljesítménye is sokkal lejjebb csökken ezen a korlátozott interfészen... számottevően !

A 150-es ping még hagyján... De te magad látod, hogy a kurzor mozdulataid, billentyű lenyomások UTÁN folynak a cselekmények... Nem valósidejű hanem utánvontatott...
Tulandonképp ezért is nem elterjedt, nincs igazán külső VGA-s lapos.
Egy-két egyedi megoldás született, itt is kompromisszum-kompromisszum hátán kategóriában...

Ezer éves téma ez az eGPU, had ne ugorjunk már neki újra... Erre alapozom !
Használd a keresőt !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#32003) Raymond válasza KFORboy (#32002) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, de nem ugy nez ki mintha ezek a tapasztalatok egy Thunderbolt3-ra (4x) rakotott kulso boxon alapulnanak. Nem igazan ertem milyen kesleltetesre gondoltok, foleg nem egy kulso monitorral.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32004) Muerte válasza Pocok256 (#31996) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Már mostanában felváltva játszom Origins-Odyssey,hogy ne tudjam megunni :DDD
Az Origins-ben csak egy helyen,Alexandriában fekszik meg a CPU,de hát ott ilyen állapotok uralkodnak:[link],egyéb helyeken stabil 60 fps,de persze minden helyszínen kapja az ívet rendesen a CPU.Azt néztem nálam olyan ~70%-kos CPU kihasználtságtól felfelé van ezekkel a beállításokkal limit.Azon a ponton nem tudja már teljesen megküldeni még az 1060-at sem ebben a játékban.

CPU limit:

Nincs limit:

[ Szerkesztve ]

(#32005) consono válasza Muerte (#32004) üzenetére


consono
nagyúr

A warezolt verzió elvileg jobb CPU használatban, mert a denuvo eszi meg a CPU-t elég jelentős mértékben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#32006) Muerte válasza consono (#32005) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Abban is ott van a denuvo ugyanúgy,a törés nem iktatja ki,csak "elhiteti" a védelemmel hogy eredeti a játék.
Nálam az segített sokat a stabil FPS-hez,hogy a 110-es FOV-ot,levettem 85-re,meg 3-4 nagyon erőforrást zabáló effektet levettem low-ra.

(#32007) Pocok256 válasza KFORboy (#32002) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy ez nem teljesen igaz amit írsz mert ha külső monitorra küldöd ki a jelet és integrált ki van kapcsolva akkor nem olyan problémás a delay legalábbis tudomásom szerint.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32008) Raymond válasza Muerte (#32006) üzenetére


Raymond
félisten

Hat, 15-17-es laposon 16:9-ben a 110 FOV mar eleve durva :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32009) Gaberiellb válasza KFORboy (#32002) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Hat azért ezer éves téma az... de a számítás technikába elég gyorsan változnak a dolgok, és elég sok videó kering thunderbolt 3-al hogy elég szépen mennek a dolgok, elég sok helyen reklámozzák is...
A keresőt meg majd használom ha akarom, nem kell kioktatni az embert ha van egy kérdése ne válaszolj ha okoskodás és pökhendiség van a mondandódba, köszi

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#32010) Tegrinator válasza Pocok256 (#32007) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

Köszi a válaszokat!
külső monitorra kötve használnám, TB csatlakozós laptopokat néztem, ezekkel is élvezhetetlen? Azért bizakodom még az ilyen módon való használhatóságban, mert gondolom "le lehet tiltani" ilyenkor a dedikált, integrált GPU-t, hátha így megbirkózik a CPU hőjének elvezetésével... illetve eddig főleg a reddit Alienware topikjában olvasottak alapján gondoltam, hogy jó ötlet lehet az egpu, persze tudom ott spéci csatlakozó van, illetve nem kell 56 féle laptop szoftveres környezetére optimalizálni.... próbálok nemzetközi fronton is tájékozódni, hogy milyen körülmények között lehet érdemes non-aw egpu-t használni....

egyébként pont a GS65 Stealth Thin kb az egyedüli alternatívám nem túl csilli-villin kinézés és komolyabb belbecs terén. Tudnál róla pár mondatot írni, mennyire melegszik játék(ok) alatt(esetleg hátulját megemelve), tudja-e tartani a proci(gondolom 8750H?) az órajelet, stb.? tudom, van a neten ezer teszt, elolvastam sokat, de a te konkrét véleményed érdekelne róla, ajánlanád-e pl. játékra, mindennapi hurcibálásra, elég masszív-e a laptop stb... :R

#31997 Lenovo-t a szerviz miatt nem szeretnék, G5 megintcsak "túl gémer" nekem, még a G3 17" az ami tetszik, de az megint "csak" 1060 és nem bízom a hűtésében annyira, pláne nem lecsukott állapotban...

/// AW m15 jöhetne még szóba, de abból nem nagyon van még használt....

[ Szerkesztve ]

(#32011) Muerte válasza Raymond (#32008) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez 18",de igen,már eléggé mütyürkék voltak a karakterek és túl nagy területet láttam be,ezáltal sokkal többet számolt a proci is és a vga is.Most sem az ideális,mert olyan 95 körül volna jó,de csak így betonstabil mindenhol,kivéve Alexandria.

(#32012) Pocok256 válasza Tegrinator (#32010) üzenetére


Pocok256
veterán

Mindennapi húrcibálásra nem tudom ez egyén függő nálam az aw volt ilyen téren az etalon, az bírta a strapát léptem már rá esett le betonra 1 és fél méterről .. csukta oda villamos ajtó metró ajtó stb stb és semmi baja nem lett, legalábbis a váznak csak apróbb sérülések. Ehhez képest az msi ha leesne 1 méterről az 100% hogy ripityára törne, de maradjunk annyiban, hogy a gépek 90% pont ezt csinálná mint az msi. Az aw ilyen téren etalon nemhiába rohadt nagy és rohadt nehéz. Itt neked kell eldönteni menynire vagy képes vigyázni a gépre én tuti nem, szóval emiatt nagyon nem is hurcolom ha mégis kell akkor majd az aw t fogom be erre.

Melegedés... hát igen gpu az zseniális nagyon jól tartja azt amit kell, maga a hűtés jól megtervezett elegendőnek kéne lennie, ami szerintem gáz az a paszta. 2 héten belül viszem újrapasztázni a gépet, reménykedek benne, hogy kilehet valami jót hozni belőle, Az international megoldás az, hogy undervolt picit és a 3,9 ghz es 6 magos max turbot bios feloldás után 3,6ghz re veszik és állítólag úgy már nem throttlingol egyáltalán... vesztettél 300 mhz nem olyan nagy dolog.

De remélem nemsokára tudok több infoval szolgálni ilyen téren :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32013) Tegrinator válasza Pocok256 (#32012) üzenetére


Tegrinator
csendes tag

Az "RF" jelöli a 1070-et? csak mert a leírásodban nem látom , hogy 1060 vagy 1070, az msi típusszámozásával meg nem vagyok képben :))
17 R5-öm van egyébként, pont ezért keresek kisebbet/könnyebbet/szolidabbat. Nem kergetek ábrándokat, tudom, hogy a fizika az fizika, nyilván egy vékonyabb/könnyebb gépnél nem számíthatok ugyanerre a teljesítményre, de egy kategóriát lehet beáldoznék(1070-ről 1060ra váltás) a hordozhatóság oltárán.... :K

(#32014) Pocok256 válasza Tegrinator (#32013) üzenetére


Pocok256
veterán

Fene sem tudja mit jelöl az rf de nekem 1070 el szerelt van :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32015) Raymond válasza Pocok256 (#32014) üzenetére


Raymond
félisten

RE = 1060
RF = 1070MQ

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32016) Lincler


Lincler
csendes újonc

Sziasztok
Az MSI GF72 8RE-ről mit lehet tudni? Leginkább a hűtésre gondolok, és ezáltal a teljesítményre (8750h, 1060). Neten szinte semmit nem találtam róla, viszont nagyon minőségi cuccnak tűnik, megnyert a külsejével, és ha jól tudom a színterekkel is jobban áll mint a konkurencia. Helios 300zal szemben jó döntés lehet?

(#32017) VágniValó válasza Lincler (#32016) üzenetére


VágniValó
addikt

Van itt olvasnivaló bőven: [link]

szerk: bocs ez tényleg nem teljes review.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#32018) echterion válasza Tegrinator (#32010) üzenetére


echterion
nagyúr

Van itt egy külön fóruma az egpu-nak, egy jó ideig követtem is, de aztán letettem róla. Sok hasznos tapasztalat van itt, illetve sok olyan gép már fel van ott sorolva, amik nem is működnek egpu-val, mert whitelist-esek. Ott érdemes érdeklődnöd, de azt nem tudom, a TB3-as tapasztalatokkal hogy állnak, mikor én követtem, még jobbára az express card-os megoldásokat tárgyalták ki.

**********

(#32021) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#31993) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Vagy az 1920x1080-as felbontás sok az Intel 620-nak, még GTA SA esetében is?

(#32022) Muerte válasza IMIIKE1998 (#32021) üzenetére


Muerte
Topikgazda

[link],[link] Ahogy nézem a San Andreas eléggé hitványul fut,de szerintem az nem azért van mert a hardver a gyenge hozzá,mert komolyabb gépigényű játékokat meg jobban visz.Inkább azért, mert abban még 30 fps korlát van (?)

[ Szerkesztve ]

(#32023) Pocok256 válasza Lincler (#32016) üzenetére


Pocok256
veterán

Pár hozzászólásal fentebb írtam a 1070 el szerelt verziójáról de ugyanaz vonatkozik a 1060 ra is. Jó gép összességébén de buhera nélkül a CPU t nem tudja hűteni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32024) KillHates


KillHates
nagyúr

Azért az Asus-nál is háttal ülnek a moziban néha... :D

Ma szereltem egy G751-est, amiben i7-4750HQ volt, ami egy elég ritka proci mert IRIS 5200-as van az i7 mellett. Ez nem is lenne gond, de a gépben volt egy GTX970M is és az egész G-Sync-es volt, tehát az IRIS biztosan nem lesz csapágyasra hajtva :DDD azaz no Optimus :W Ezt sem igazán értem, mert megy mindig a gyártóknál a fillérb...ás, erre betesznek egy ilyen konfigba egy elég drága procit, amit általában munkaállomásokba szoktak...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32025) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Az lenne kérdésem bár nem tudom ez jó hely-e legolcsóbban mennyiért lehet olyan gaming notit szerezni aminek a kijelzője 144hz és g-sync vagy free-sync támogatást tud ugye Nvidia azt is behozta. Mindezt úgy, hogy gamingelni is lehessen rajta. Tehát gondolom minimum gtx1060.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#32026) Pocok256 válasza undercover (#32025) üzenetére


Pocok256
veterán

Clevo masinák közül.tudsz ilyet legozni 500k körül már.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32027) kdavid23 válasza Pocok256 (#32026) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Van olcsóbban is 😀 pont ilyen konfiguráció.

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#32028) undercover válasza kdavid23 (#32027) üzenetére


undercover
senior tag

Mire gondolsz?:D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#32029) KillHates


KillHates
nagyúr

Megjöttek a csini kis PCH bordák! 👍😉

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32030) Gaberiellb válasza KillHates (#32029) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Szia! Egy ilyet érdemes erre a chippre rakni pl? Vagy ezt nem érdemes hűteni? Mintha valahol olvastam volna de lehet keverem.. :U

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#32031) KillHates válasza Gaberiellb (#32030) üzenetére


KillHates
nagyúr

Érdemes, mert ha használsz SSD-t akkor azért dolgozik a PCH.
Ha meg RAID-ben használsz SSD-ket akkor meg kötelező.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32035) x_o_n


x_o_n
veterán

Aki mostanában vett ha jól láttam az elmult 2-3 évben MSI notebookot ami még garanciális ...regisztrálva a gépet egy teszt kitöltésével kap +3 hónap garanciát valamint a forumozgatással pontokat kapván vehet játékot és steam kártyát.

(#32036) RM007 válasza x_o_n (#32035) üzenetére


RM007
addikt

Hagyd már azt kurva garanciát. Azt sosem kapod meg úgy ahogy szeretnéd. Amit megkaphatsz az egy jó barát aki segít mindenben. Ha úgy gondolod hogy az nem ér egy fillért sem, akkor nincs miért beszélni. Szerintem nem a pénz a lényeg, hanem a hitelesség, a biztonság, az élő személy akiben megbízhatsz, akivel akár élőn találkozhatsz és elmondhatod a bajodat. Én leszarom a garanciát, mert megtaláltam valakiben. Ez az illető megmutatta hogy ő sokkal többet ér nála. Fillérezzél csak a hamis ígéretekben. Ha akarod add be a laptopod több hónapra a semmiért, én elviszem a szerelőmnek és egy nap és még aznap onnan el is viszem egészségesen. Lehet spórolni de hidd el ebben a topikban nem érdemes. Nem kel külföld itthon is van segítség csak észre kell venni!!! A munkát pedig díjazni kell, mert az úgy természetes, semmi sincs ingyért, becsülni kell a másikat!!

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#32037) Pocok256 válasza RM007 (#32036) üzenetére


Pocok256
veterán

Te már.ne.igyál többet :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#32038) matyee válasza RM007 (#32036) üzenetére


matyee
őstag

Legszebb szerelmes üzenet KillHatesnek amit vala láttam :) - Nem mintha nem értékelném nagyra a Mestert, ha nem is ezekkel a szavakkal :D

(#32039) gollum válasza Pocok256 (#32037) üzenetére


gollum
tag

:DDD :DDD :DDD

(#32040) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Na fizukor most már mindenképp kap egy ssd-t a 7559, a kérdésem, hogy ez a WD mennyire vállalható? Az ára miatt nagyon szimpi,de azt látom, hogy nem egy Usain Bolt, de nem is 25k :B (nekem csak a rendszer lenne rajta, a Starcaft2 meg a Bf3)

(#32041) Mikulásbá válasza Medocsabi (#32040) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább Samsung,ne sajnáld rá a több kincset.

(#32042) Muerte válasza Mikulásbá (#32041) üzenetére


Muerte
Topikgazda

WD-ből csakis a Black,azok viszont nagyon jók.

(#32043) matyee válasza Medocsabi (#32040) üzenetére


matyee
őstag

Nekem egy blue van, teszi a dolgát nincs rá panasz.

(#32044) bandras54


bandras54
aktív tag

Ezt a vallomást én is megkönnyeztem. :D pár éves gépnél ahol forrasztva van minden egy alaplap csere elég fincsi összeg garancia nélkül. Nem mondanám filléreskedesnek, szinte kifizeted mégegyszer a gépet, de a felét biztosan. Lenovot leszámítva nem vészes a szerviz idő. De abban igazad van, H mindenkinek kell legalább egy jóbarát. :D ;)

(#32045) KillHates válasza Medocsabi (#32040) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megdöbbenve olvastam, hogy "csak" a SATA protokolt támogatja a 7559-es! :Y
Szerintem akkor nyugodtan megveheted a Blue-t is, az is nagy előrelépés lesz a HDD után.
Ha tudná az NVMe-t akkor mondanám, hogy költs rá többet mert ott azért érezni, hogy valami 1500 MBps vagy 3200 MBps, de a 450 MBps vs. 520 MBps között nem lehet különbséget tenni felhasználói élmény szintjén. Egyébként a 465/540 MBps elég jó teljesítmény! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32046) KillHates válasza RM007 (#32036) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm kedves Miki a honesztáló szavaid, nagyon jól estek! :R
De azért ahogy előttem is nyilatkozták páran, a térítésmentes javítás a garancia időn belül azért nem elhanyagolandó momentum, mondjuk egy alaplap cserénél. Egy ügyfelem G703 Chimerája GYULLADT ki a napokban (i9, 64GB, 1080GTX) - mintegy igazolva a PH cikkének a címét- ott én is csak a veszélyes hulladékos konténer felé mutattam volna, ha nem lett volna garancia a gépen :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32047) Raymond válasza RM007 (#32036) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32048) Raymond válasza Medocsabi (#32040) üzenetére


Raymond
félisten

A Crucial MX500-as jobb es olcsobb: [link], de talan egy Samsung 860 EVO 5ev garival picit dragabban a tuti: [link] Na meg azert el lehet gondolkodni egy 500GB-oson is 25K-ert: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32049) echterion válasza RM007 (#32036) üzenetére


echterion
nagyúr

Legközelebb vasalás előtt rakd elérhetetlen helyre a géped, hogy ne írj be ilyen hülyeségeket a fórumba. :DD

U.I.: nem a KillHates-re vonatkozó részre gondolok itt, hanem a garira.

[ Szerkesztve ]

**********

(#32050) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

A Dell G5 -ben (Dell G5 5587 5587FI7UC1 - GTX 1060 6GB verzió) tényleg 60Hz-s a panel? (úgy olvastam)
55" UHD TV-hez csatlakoztatva FHD-n használva is gondolom 60Hz a maximum a Dell G5-el.(?)

Milyen notit ajánlanátok (hasonló ár/érték/spec./gari idő-t tekintve) ami tudja a 100Hz-t FHD-n? -TV-hez csatlakoztatva is HDMI-n- (se több, se kevesebb) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.