Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) RM007


RM007
addikt

Egy kis retro.

A nem rég megsütőzött videokártyámnak ma kicsit nyakára léptem. Szóval adva van egy Clevo osiris m57ru lapos egy X7900(2.8 Ghz) Cpu és egy nvidia geforce 8800m gtx vga társaságával. Többször megizzasztottam már vajon mit bír pl Unigine Heaven Benchmark (dx9 low) és most 3DMark06 esetén alap beállításnál. Ez utóbbi esetében mindössze 7117 pontot sikerült kinyögnie 9-10e közötti pont helyett, de legalább nem fagyott még eddig. Teljesen stabilnak néz ki. A hőfokok alap CPU 39-40 C a GPU 42-44 C fok már pár napja változatlanul. A 3DMark alatt a CPU max 73 a GPU pedig 65 fokig emelkedett, amin nagyon meglepődtem miért csak ennyi. Az kizárt az én hozzáértésemmel hogy ilyen jól raktam volna össze + a sütő tudása. :U :) Igaz volt egy második sütés is tévedésből 200C-n 5-6 percig először betéve és csak aztán rákapcsolva felülről fokozatosan rámelegítve hozzá közel a fűtőszálakhoz...... Azért tévesen mert állítottam az alaplap bios-ában és akkor úgy viselkedett mint aki haldoklik. Vagyis felesleges volt a második sütés, de talán ártani sem ártott. (A tápról nem tudom elég-e, csak azt hogy ehhez a laptophoz árulták az eBay-on).

Azon gondolkozom ezen felbuzdulva vajon a hibásan visszaszerzett gtx 880m vga-t is meg merjem-e így piszkálni. Mert ez azért kicsit értékesebb kari lenne, és nem akarnám kinyírni a kártya épp részeit. Azt kérdezném a szakértő uraktól és ha van hölgyektől, hogy a vga chip körüli terület melegítésileg még meddig biztonságos, hőfokilag meddig mehetnék el biztonságosan egy ilyen kártyánál? Mondjuk egy fóliára rátéve csomagolás nélkül mint az előző sikeres sütés esetén.

Sajnos nincs aki segítsen. A szervízben nem tudtak információval szolgálni az msi vga hibás vagy épp részeivel kapcsolatban, amiről korábban már írtam. A munkalap üresen tátongott én meg elhoztam a cuccost, mert hiányzott már az MSI laposom és láttam nem értenek hozzá. Úgy gondoltam megpróbálnám a lehetetlent hátha. Ha a meglévő teljesítményének egy részét hozná csak vissza az is jó lenne nekem. :(((

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#13002) kreten67 válasza RM007 (#13001) üzenetére


kreten67
senior tag

A vga javítás (esetedben gányolás) nem befolyásolja a működési hőfokát ("42-44 fok") tehát a működés közbeni hőfokoknak semmi köze a javítás minőségéhez.
Tartós és megbízható javulást csak egy arra fejlesztett gépel lehet elérni.
Korábban már írtam, hogy 170-200 fokon nem olvad az ón a chip alatt,tehát nem csináltál semmit a kártyával csak torzult a nyák a melegítéstől és most fizikailag érintkezik a chip repedt lába a nyákkal. Kb mintha a vezetéket nem forrasztanád a megfelelő helyre csak a kezeddel odanyomva amíg tartod érintkezik.
A bga reflow folyamata bonyolultabb attól,hogy egy sütögetés megoldja tartósan.
A chip tűrőképessége is korlátozott, a felmelegítés sebessége (pl másodpercenkénti 4-6 fok) és a lehűtési sebessége is számít különben a forrasztás rideg lesz és máris oda a tartósság.
A minőségi forrasztó segédanyagokról (flux) már nem is beszélve.
Egy normális bga állomás alulról és felülről (SZABÁLYOZVA) is együtt melegíti a forrasztandó chipet és a nyákot (diverzitás mértéke is számít),ezért szar az a javítás amit csak felülről hő-légfúvóznak!
Egyébként van erre témára BGA topik [link] !

Jut eszembe én most pont egy MSI gt70-est javítok.
A vga táprésze elszállt és az alaplapot is vitte magával (ezt figyelmeztetésként írom,mert megtörténhet hogy a sütögetés után a 880m vissza tétele után az alaplapodat is kinyírod)!

[ Szerkesztve ]

(#13003) RM007 válasza kreten67 (#13002) üzenetére


RM007
addikt

Köszönöm a választ és a linket. :R :R

Jelen pillanat azon gondolkozom hogyan tovább. A Clevo-m elhúzta a mézesmadzagot előttem és csak ezért erőlködnék még ezzel egy kicsit. Természetesen új kártyát fogok venni amint lesz rá lehetőségem. :R

Hát igen szétnézve ezt a vga-t már nem ennek a laptopnak szánták a tervezők, hanem a GT72, GT80.....

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#13004) Bluesummers válasza Muerte (#12961) üzenetére


Bluesummers
őstag

ITCafe-ba egy ilyet beírnál, az összes többi sz@r cikk elveszteni IT-s értelmét. Imádtam olvasni, nagyon jó!!!!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13005) Bluesummers válasza Pocok256 (#12989) üzenetére


Bluesummers
őstag

Alienware R3 paraméterei? Én R1 és R2-őt teszteltem, utóbbinál még nem végeztem hőfok-tesztet, bár az általam kedvelt SuperPI ahogy Te is mondtad, haszontalan. FurMarkkal sem akarom kínozni, bár legutóbb nekem 70°-ot sem érte el egyik sem (CPU/GPU) (GTX 960M és U-s proci mellett nem is csoda).

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13006) Muerte válasza Bluesummers (#13004) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát ez egy rendes cikkhez képest nagyon össze lett csapva,nyelvtanilag is elég zagyva és van jó pár helyesírási hiba is benne így utólag elolvasva :D ,csak meló közben írtam mikor volt időm,de azért a lényeg nagyjából érthető belőle talán.Örülök ha tetszett :)

(#13007) Pocok256 válasza Bluesummers (#13005) üzenetére


Pocok256
veterán

Alienware 13 R3 i7-6700HQ Nvidia 1060 6GB Samsung Evo 2*256 SSD RAID, 16GB Ram, Killer 1535 Wifi Full HD IPS.

Egyelőre szervizes újrapasztázása van csak rajta, de nagyon gondolkodok az LM en csak Killhates megölne, de esetleg ha vele csináltatnám lehet nem tenne ilyet ;] Bár ilyen mobile gépnél aaz LM még veszélyesebb mivel mozog az egész folyamatosan kapja az erőhatásokat így ha tényleg icipicit több van rárakva mint kéne akkor az vándorútra tud indulni az erőhatásoknak hála.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13008) Muerte válasza Pocok256 (#13007) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Alulfeszt megcsinálva annyik a hőfokjaid amit fentebb írtál?

(#13009) Pocok256 válasza Muerte (#13008) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen cpu kapott 0,1 et gpu t ugye nem lehet állítani de szerintem teljesen jó a 70 fokos működési hőmérséklet egy 13 as notinál. Én nem is ezt akarnám lentebb vinni mert láthatóan a gép arra törekszik, hogy ennyi legyen ez alatt nem is kapcsol be a venti.. kb. 70 a cél amit tartani akar és azt tudja is. kb 3800 ig teljesen tűrhető a hangja neki 4500 körül már hangos. Na most huzamosabb játék közben 3500 - 5200 között szokott pörögni terheléstől függően. Nálam az lenne a fontos, hogy ezt kisebb fordulatszámmal tudja megvalósítani :)

HA fogom és manuálisan 3500 ra állítom akkor kb 80 - 85 fok körülre áll be a hőmérséklet. (throttling nélkül természetesen)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13010) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Épp egy Dell 7559-et hajtok. Használ valaki még ilyen gépet? Az lenne a kérdésem, hogy a billentyűzet-világítás elvileg be van kapcsolva,de kb 1 perc inaktivitás után kikacsol,ezt hogy lehet kiküszöbölni? Egyszerűen csak zavar,hogy nem világít :)

(#13011) Bluesummers válasza Medocsabi (#13010) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tegyél rá egy macskát és Justin Biebert a képernyőre. :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13012) Pocok256 válasza Medocsabi (#13010) üzenetére


Pocok256
veterán

DEll topikba hamarabb fogsz rá választ kapni. Esetlegesen biosba vagy driverből vagy valamilyen inf fájl hackeléssel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13013) Muerte válasza Medocsabi (#13010) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kb. 1 perc volt kiguglizni... [link] gondolom valami hasonló a mutatvány a te gépeden is :)

[ Szerkesztve ]

(#13014) PR0JECTNR56 válasza Medocsabi (#13010) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Pontosan az a megoldás, amit Muerte75 linkelt (az én 7559-emen is pont ilyen), jobb klikk a Start gombon és válaszd a Mobilközpontot. A felugró beállítások ablakban kattints a billentyűzet ikonra, ezt követően meg tudod adni mennyi idő kapcsoljon ki a világítás (a 'mindig megy' beállítás lesz a te barátod ebben az esetben).

[ Szerkesztve ]

(#13015) Medocsabi válasza PR0JECTNR56 (#13014) üzenetére


Medocsabi
addikt

Néztem én is a videót,de nekem nincs billentyűzet világítás ikon a mobilközpontban...Amit kicsit furcsállok is.
(#13011) Bluesummers:LOOOOOOOOOOL :D
Egyébként a lenovo ideapad 700asomat váltja ez a dell szerkentyű.Kivételesen jó hűtése van,szerintem nyáron sem megy 80 fok fölé a cpu/gpu,most alig 70 BF alatt.A kijelzőt tartó zsanérok sokkal jobban tartanak,mint a lenovoban,ráadásul 2 és fél év gari volt rá,ami megnyugtató :)

[ Szerkesztve ]

(#13016) Muerte válasza Medocsabi (#13015) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Valami szoftvernek lenni kell ami szabályozza a bill.világítást.AW-nél Command Center/Alien FX.Nálad lehet hogy nincs feltelepítve valami. (?) Nézz rá a Dell honlapon a drivereknél,meg nézz rá BIOS-ban is,nem-e valami elvetemült tervező mérnök oda tette a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#13017) Virgilius_15


Virgilius_15
csendes tag

Sziasztok ez a gép mennyire versenyképes? Mik a hibái? Mi szokott benne elromlani? Mi az általános nézet róla? Van valakinek ilyen közöttetek?

ASUS ROG G750JH-T4032H

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13018) Medocsabi válasza Medocsabi (#13010) üzenetére


Medocsabi
addikt

Most meg éppen a kijelzővel babrálok :) Valahogy olyan sötét. A lenovonak szerintem szebb képe volt. Próbálom kézzel igazgatni a kalibrációt,de nem az igazi. Van erre valami jó bevált és főleg egyszerű módszer? :)

(#13019) Medocsabi válasza Muerte (#13016) üzenetére


Medocsabi
addikt

Most vagy én vagyok ennyire béna (ami simán előfordulhat) vagy nem tudom,de tény hogy a bill világításra se a dell honlapján se a biosban nem találtam megoldást. Már aon idegesítem magam hogy tuti valami egyszerű dolog lesz,csak épp nem veszem észre.
Meg a képernyőkalibrációval is birkózom,letöltöttem a quickgammát,de jó lenne tudni mik a helyes értékek,mert így kb tűt keresek a szénakazalban. :))
Egyébként maga a gép nagyon tetszik,ez talán már tényleg "gamer"-nek titulálható a 960m mel :)

(#13020) Dhampir válasza Medocsabi (#13019) üzenetére


Dhampir
félisten

ez talán már tényleg "gamer"-nek titulálható a 960m mel

Ennél lényegesebb gyengébb gépekkel is játszottam már, de hát azok egyike sem volt "gamer", hiába vitte simán azokat a játékokat, amikkel velük játszottam.

Persze tudom, hogy az "igazi gémer" legalább öt kilós, helikopter rotorlapátjaihoz hasonló és félelmetes erejű turbó hűtéssel rendelkezik, amelyeket extravagáns kinézetével és magas decibelű, rock kocsmához szokott fülnek édes hangzásával is kiemelten jelez. Ehhez hozzávéve még legalább egy kiló a tégla nagyságú tápja, hogy kellemesebb legyen LAN-partira hordozni.

Összegezvén, csak az a gépezet lehet "gamer", amit a gyártó, valamint a szakértő felhasználók és szerelők annak hívnak, és a legmodernebb játékokat is közel ultra beállításokkal és maximális FPS pontszámokkal képes futtatni. :)

(#13021) Medocsabi válasza Dhampir (#13020) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igazából én arra is értem,hogy masszív gépnek tűnik,emiatt remélem legalább 3 évig kiszolgál majd :)

(#13022) Dhampir válasza Medocsabi (#13021) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó gép, de a masszívsága nem a legjobb, főleg a fedele nagyon hajlékony, puha.

(#13023) Muerte válasza Dhampir (#13020) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ebbe a topikba bárki bejöhet segítségért (eddig is bejöhetett),vagy tanácsért,az is aki "számológépen" tolja a tetrist.Senki nem fogja lenézni vagy minősíteni sem őt,sem a gépét.
A "gamer" szó egy abszolút ronda,magyartalan kifejezés,de nem nagyon van magyar alternatívája :(
És hogy mi számít annak,ahoz valahol meg kell húzni egy bizonyos vonalat.Számomra leginkább az jelenti a határt,amelyik gép képes órákig throttlingmentesen üzemelni játék közben,(hardvertől függetlenül),tehát legyen értelmes hűtés benne.Aztán másoknak meg mások az elvárásai,ez természetes.

(#13024) Medocsabi válasza Muerte (#13023) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igazad lett,leszedtem a dell honlapjáról a "Dell Quickset Application"-t,ami kiegészítette a mobilközpontot a bill világítással,fn gombok beállításával és tuchpad beálítással :R
a kijelző sötétsége megoldva,az intel grafikus beállításoknál a fényerő 0 helyett -16on volt. A kicsit sárgás beütést nem tudom eldönteni,hogy most tényleg sárgás vagy csak bebeszélem magamnak :D

(#13025) Muerte válasza Medocsabi (#13024) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itt van a kalibrált ICC profil a gépedhez: Inspiron 7559

(#13026) Medocsabi válasza Muerte (#13025) üzenetére


Medocsabi
addikt

:R

(#13027) Dhampir válasza Muerte (#13023) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem véletlenül volt ott a szmájli.

Megengedem, hogy töröld, én önmagam nyomorán tudok jókat nevetni, de sajnos nem mindenki érti jól, amit írok, főleg a mai világban. Nem kell mindent teljesen komolyan venni, és bizonyos esetekben van, amit nem is szabad. :)

[ Szerkesztve ]

(#13028) Dhampir válasza Muerte (#13025) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez melyik panelhez való?
Nem egyformák a kijelző gyártói, többfélével szerelik a 7559-et is.

Ha BOE NV15N41 kijelző található benne, akkor például itt van egy fájl.

Forrás

(#13026) Medocsabi

Érdemes lecsekkolni előbb, hogy pontosan milyen panel van a gépedben, például hwinfo programmal.

[ Szerkesztve ]

(#13029) erew


erew
csendes tag

Üdv!
Három éve nyúzok egy Acer Aspire V3-772G-t. A gép jól működik, ám egy jó ideje elkezdett brutálisan melegedni. Elvittem tisztításra, majd miután az nem segített, a szerviz ajánlására kicseréltettem a komplett hűtőrendszerét. Sajnos ez sem oldotta meg a problémát, bár valamit javított a helyzeten. A lényeg, hogy mivel játékra is használom a gépet, folyamatosan felmegy a proci hőmérséklete 100 fokig. Innen ugye leszabályoz és nem megy feljebb (játék teljesítményben ez nem szokott meglátszani), de kezdek aggódni, hogy vajon meddig bírja a folyamatos hőt? Hétköznaponta 1-2 órát játszok csak vele, hétvégén többet, de a nyár közeledtével felmerült bennem, hogy mi lesz szegény géppel hosszú távon? Tisztítás, hűtőcsere, laptop hűtő nem segített... Vajon ad valami figyelmeztetést vagy egyszer csak elfüstöl? Tudtok adni valami tippet?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13030) Medocsabi válasza Dhampir (#13028) üzenetére


Medocsabi
addikt

Monitor Name:LG Philips [Unknown Model: LGD04B9]
Mindenkinek köszönöm a segítséget! végül maradtam az eredeti színprofilnál,még az volt a legtisztább,kicsit levettem a pirosból és zöldből,most már rendben lesz! :)
Ráadásul most jöttem csak rá,hogy a steamen nekem van egy elkezdetlen (vagyis igazából kb 10 percet játszott) Shadof of Mordorom! Neki is állok orkokat írtani.

(#13031) Dhampir válasza Medocsabi (#13030) üzenetére


Dhampir
félisten

Sok örömöt kívánok a jó kis géphez! :R

(#13032) Muerte válasza erew (#13029) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Ha régebben nem melegedett 100°C-ra,akkor a szervíz neked nem csinált semmit érdemben amiért fizetned kellett volna,sőt... Normális ember kezébe kell adni a gépet és más lesz a helyzet,(elküldöm privátba neked akik szóba jöhetnek,itt nem írhatom le mert hirdetésnek minősül.)

(#13033) erew válasza Muerte (#13032) üzenetére


erew
csendes tag

Köszi a választ és a PM-et is!
Melegedett amúgy már korábban is, pont azért vittem szervizbe (már többször volt náluk a gépem és úgy véltem jó munkát végeznek). Ám az egyik szervizelés után nem változtak a mutatók és miután visszavittem ajánlották a hűtéscserét, ami bár javított a helyzeten, de nem oldotta meg. Írtam a pesti kapcsolatnak, remélem tud segíteni. Köszi még egyszer!

(#13034) Muerte válasza erew (#13033) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szívesen.Érdemes lenne majd venni valami jó minőségű pasztát,mert az kelleni fog.Thermal Grizzly Kyronaut,vagy IC Diamond7,vagy Noctua NTH1 megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13035) echterion válasza erew (#13033) üzenetére


echterion
nagyúr

Jézus, hűtéscsere...ezt max. akkor fizettem volna ki, ha megoldja a problémát (mert elment mondjuk a gáz a csövekből), de ha nem oldja meg, akkor tuti kértem volna vissza a régi szettet. A marginális javulás valószínűleg csak egy jobban sikerült pasztázásnak volt köszönhető.

**********

(#13037) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Az normális jelenség,hogy ha pl csak filmet nézek,egyik venti sem megy,a cpu meg 50 fok körül van? Van erre valami megoldás,hogy mindig menjen a venti?Biosban nem találtam semmi olyat ami a hűtéssel összefügg,pedig még a dell honlapján is megnéztem h kb mit kellene keressek. speedfant is próbáltam,de annál azért kényelmesebb megoldást keresek.
Vagy hagyjam így?

Szerk: bocs hogy ennyi kérdésem van :B

[ Szerkesztve ]

(#13038) Pocok256 válasza Medocsabi (#13037) üzenetére


Pocok256
veterán

Minek akarod hogy mennyen a venti ? 50 fok tök átlagos. Annál még nálam sem kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13039) Zolinho1


Zolinho1
csendes tag

Sziasztok!

Gamer noti vásárlása előtt állok, GTX 1070 legyen benne az a lényeg. Melyiket ajánlanátok az Acer Predator g9-793, msi GE72MVR, MSI GT62VR, vagy Asus Rog Strix GL 502?

(#13040) Mikulásbá válasza Zolinho1 (#13039) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

G752VS

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#13041) Muerte válasza Mikulásbá (#13040) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen,az jó,vagy akár ezek közül is lehet értelmes darabot választani:[link] Ha MSI-ben gondolkodsz,akkor GT72 dominator pro alatt ne vegyél inkább,az a biztos.
Ha szűk a keret és ezek nem férnek bele,akkor az olcsóbbakról minden tesztet el kell olvasni mielőtt "fejest ugrasz" valamelyikbe.

[ Szerkesztve ]

(#13042) Muerte válasza erew (#13033) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mi a proci pontos típusa ami az Acerben van?

(#13043) Medocsabi válasza Pocok256 (#13038) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát ha ez így oké,akkor tőlem maradhat! :) Azt honnan lehet tudni hogy mire van belőve,mikortól menjen aktívan a hűtés?

(#13044) Muerte válasza Medocsabi (#13043) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt a BIOS vezérli,ha látni akarod hogy pontosan mikor kapcsol a venti akkor terhelés közben monitorozni kell,vagy HWiNFO-ban nézni a hőfokokat.

(#13045) RM007 válasza Medocsabi (#13043) üzenetére


RM007
addikt

Azért röhej hogy a 10 éves gamer (van benne piros szín :D ) Clevo m57ru laposom bios-ában jó formán mindent, még a venti fordulatszámot is lehet állítani méghozzá fokozatonként, a mostani csodákban meg kihagyják mind ezt. Pár napja pont belőttem alacsony hőfokra, hogy a zúgás legyen egyenletes, akkor megszokható a zaj ha nem hívja föl magára a figyelmet. Neked meg biztos van rá valami program.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#13046) Pocok256 válasza Medocsabi (#13043) üzenetére


Pocok256
veterán

Minden gépnél más ugye. Muerte75 leírta hogy lehet megnézni az a módszer tökéletes. Ahogy néztem én gépemnél 50-55 fokig ki van kapcsolva a hütés és csak passzív van.
De ugye ez se olyan dolog, hogy eléri az 55 öt és azonnal kapcsol itt azért van egy delay. Pont a peak hőmérsékletek miatt.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13047) Zolinho1 válasza Muerte (#13041) üzenetére


Zolinho1
csendes tag

Köszi a válaszokat, igazából már sok tesztet végignézegettem, az Acer Predator lenne árban a legjobb, de a hűtéséről nem valami jókat írnak, az MSI hűtése viszont nem tűnik rossznak emiatt kezdtem el az irányba keresgélni. A keret olyan 700k körül van, külföldről rendelésben sem gondolkoztam, meg nyilván akkor nem lesz magyar billentyűzetes a gép és a garancia sem olyan egyszerű.

(#13048) Pocok256 válasza Zolinho1 (#13047) üzenetére


Pocok256
veterán

Muerte75 által említett MSI nagyon nagyon jól sikerült példány kb minden benne van amit csak bele lehet most sűríteni egy ilyen gépbe. Ha 17 es notit akartam volna én venni tuti ilyet vettem volna ebben az évben :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13049) Muerte válasza Zolinho1 (#13047) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy ilyennel nem nyúlnál mellé:[link],vagy ezekből valamelyik:[link]

(#13050) Muerte válasza Pocok256 (#13048) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Attól már csak a GT73 a jobb ,de GT72-ben is van a 120Hz/5ms-os G-sync panel :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.