Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65001) Darth_Revan válasza 2018 (#65000) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudomm, meg én linkeltem tesztet hogy miért BB azt megvenni és idegesit is hogy nem rendeltem elő, mert azt hittem lesz készlet érkezéskor és nem gondoltam hogy csak előrendelést teljesítenek és aztán viszont látás ... :W

[ Szerkesztve ]

(#65002) 2018 válasza Darth_Revan (#65001) üzenetére


2018
aktív tag

Elorendeles xbox series x nel mukodott alzaval, a ps5 februar ota jon es semmi.

(#65003) DonDragonka válasza 2018 (#64997) üzenetére


DonDragonka
őstag

Pontosan így van. Szerintem sincs játék közben semmi különbség. Mondjuk vegyük a Shadow of Thom Raider-t. 130W 3060 simán hozza FHD, grafika kimaxolva a 80-85 fpst, 130W 3080 meg 125-130-at. De ki az aki a kettő közötti lényegi különbséget igazából észre veszi? Mer én biztosan nem.
De erről már írtam pár sort itt korábban, hogy én nem is értem ezt az FPS mizériát. De! Azért mert nem vagyok profi és maximalista gamer, mármint kb ezért nem értem. Én tisztelem Őket is, nekik ez fontos szempont, akkor ez fontos.

Strezi #64996: No igen ez már így alakul, szedi ez a lábait! Látom driver is friss :R Bikább memória, picit gyorsabb SSD, talán még a HPET OFF és már ki is van maxolva. De nem hiszem, hogy szükségét érzed... Bőven mindenre is elég így is. :K

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#65004) 2018 válasza DonDragonka (#65003) üzenetére


2018
aktív tag

Kb. Nem vagy maximalista? ;] Ott figyel azert a top gpu a laptopodban. Amig 60 fps felett a móka es gsync is van, nem hasznalsz fps kijelzest akkor valoban nehez rajonni.

[ Szerkesztve ]

(#65005) Evil Snowman válasza DonDragonka (#65003) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha beleszólhatok, szvsz érdemes a vásárlás előtt mindenkinek eldönteni, hogy mi lesz a fő "gamekedési" terület.

Véleményem szerint AAA single játékokhoz elég olyan vas, ami 2-3 évig, high vagy annál magasabb részletesség mellett fixen hozza az 50- 60 FPS-t.

Ha az ember kompetitív online játékokkal játszik, akkor fontosabb a minél magasabb FPS szám, ergo oda combosabb HW kell. Ugyanakkor ott meg ugye a részletességet nyugodtan le lehet húzni, mert senkit nem fog izgatni, hogy egy intenzív Warzone meccs közben milyen szépen csillan meg a nap a fegyón vagy mennyire van kidolgozva az árnyékolás stb.

De mondom ez csak az én véleményem.

(#65006) 2018


2018
aktív tag

legion 5 rtx 3060 firestrike.

(#65008) Energie X


Energie X
őstag

Ha valakinek esetleg mégsem kell az akciós alza-s lenovo laptopja dobjon nekem egy pü-t :K

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#65009) wanted5 válasza Energie X (#65008) üzenetére


wanted5
őstag

450-500k körül biztosan lesz az aprón pár darab, fogadni mernék rá (lehet már most is van, nem szoktam nézni) (Sőt 90%-ra mondom, hogy echterion kollégáé is ott fog kikötni maximum 2 hét múlva)

[ Szerkesztve ]

(#65010) 2018 válasza Energie X (#65008) üzenetére


2018
aktív tag

Melyik jatekkal teszteljek meg?

(#65011) motifator válasza 2018 (#65007) üzenetére


motifator
senior tag

Mondjuk ez igaz is meg nem is, de ugyanazon TDP mellett már rég tudjuk, hogy az AMD a nyerő.

Funky + Jazz

(#65012) Energie X válasza 2018 (#65010) üzenetére


Energie X
őstag

Intel HD4400-hoz képest mindegyik sokkal jobban fog futni, miattam nem kell tovább tesztelned :D
Egyébként, ha veszek egy Lenovo Legion lapost, abba lehet garivesztés nélkül ssd-t cserélni vagy ramot bővíteni? Honlapjukon nem találtam erre vonatkozóan semmit, csak a CID-eket mutatták be...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#65013) motifator


motifator
senior tag

A napi igáslovat befogtam erre a tesztre. Több, mint elég :) [link]

Funky + Jazz

(#65014) k-adi válasza gurus (#64943) üzenetére


k-adi
nagyúr

aha aha
inkább arról mesélj megjött már a lenovo L7 ? május óta várjuk hogy írjál róla

(#65015) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Íme az én tesztem . Acer Predator Helios 300 PH315-53-781R .

Én sem tudom ez mennyire jó, vagy rossz. Ha hazajutok a nyáron, KillHates mestert szerintem mindenképpen érdemes lesz majd meglátogatnom.

BÚÉK!

(#65016) FőDudu válasza wanted5 (#65009) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt akarod mondani, hogy a nyereszkedo emberkek ott probaljak majd eladni a cseh billentyuzetes szarjukat? ;)

FőDudu

(#65017) echterion válasza wanted5 (#65009) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha zavar, amit csinálok, akkor van egy rossz hírem számodra: azzal neked van dolgod, nem nekem. :N

**********

(#65018) FőDudu válasza FőDudu (#64994) üzenetére


FőDudu
addikt

Razer taprol.

FőDudu

(#65019) motifator válasza Ukraan (#65015) üzenetére


motifator
senior tag

Én azt látom, hogy ez is egy bench a sok közül. Nyilván ad egy átfogó képet a hardverről, de ha idetéved egy user ez sok információt akkor sem fog mondani neki. Ha egy aktuális generációból 6 - 8 magos CPU van a laptopban, gyakorlatilag mindegy, hogy intel vagy amd, piszok gyors lesz. Ha belepattint a user egy NVME SSD-t, mondjuk PCIe gen 3. az is piszok gyors lesz egy sata-hoz képest. Ugyanez igaz a memóriára és lehetne sorolni, de ehhez nem kell ez a benchmark, hogy lássuk, ez a gép tényleg hasít. GPU-nál megint csak megvan a mérce. De mondok jobbat, én évekig egy 6300U-s üzletit használtam mindenre, stackelésre, tartalom fogyasztásra, régi játékokra is. Ezek után bármilyen 45W i5 - i7-re csak pislogtam, hogy mennyire szakít, de egészen konkrétan egy G5 volt 9750h-val. Nem kellett hozzá semmilyen teszt. Itt ráadásul az esetek nagy részében egy játékra alkalmas laptop miatt kérdez a felhasználó, ezzel a tesztel szerintem nem lesz kisegítve. Attól, hogy az egyik összpontszám ezerrel, kétezerrel több, vagy kevesebb a másiktól, attól még az a gép nem jelenti azt, hogy kevésbé alkalmas a játékra, renderelésre, stb, vagy mennyire jó vagy rossz. De itt nagyrészt a játékra alkalmasság a prioritás. Ez az én véleményem.

Funky + Jazz

(#65020) Ukraan válasza motifator (#65019) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Én is kb. így kezelem az eredményt. :R

BÚÉK!

(#65021) k-adi válasza motifator (#65019) üzenetére


k-adi
nagyúr

egyetértek, ez is csak egy sima epenis mérce

ráadásul ha jól látom akkor még az adott tesztelt konfig adatai sincsenek a képeken

(#65022) FőDudu válasza FőDudu (#65018) üzenetére


FőDudu
addikt

Balanced modban kicsit jobb.
Fene se erti miert javult peldaul az SSD resz vagy 30 szazalekot.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#65023) FőDudu válasza k-adi (#65021) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Marhasag az egesz.

I9 9900KF es RTX2080 vs 10875h es RTX2070Super kozul az utobbi lenne a jobb?
Lopikulat ;)

Kb ennyit er a teszt.

FőDudu

(#65024) motifator válasza FőDudu (#65022) üzenetére


motifator
senior tag

Ebből is látszik mennyire stabil a teszt :)

Funky + Jazz

(#65025) motifator válasza FőDudu (#65023) üzenetére


motifator
senior tag

Furcsán számolja az összpontszámot, ha van egy gyors SSD, az is meghúzza a végeredményt függetlenül a többi hardvertől.

Funky + Jazz

(#65026) echterion válasza motifator (#65025) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezért kellenek az alkatrész specifikus tesztek, ha össze akarjuk hasonlítnani az egyes laptopokat. Én speciel korábban csak ilyen tesztekben hallottam ennek létezéséről, de sose érdekelt különösebben, mert a hardverspecifikus tesztek adnak igazán jó összehasonlítási alapot.
Illetve laptop és laptop között a játékok, lehetőleg ugyanazon az útvonalon, vagy játékon belüli benchmark-ban, nem online-ban.

**********

(#65027) FőDudu válasza echterion (#65026) üzenetére


FőDudu
addikt

Annyi ertelme van, hogy a gepemet kb jo helyre sorolta.
A vekonysaga miatt nem egy igazi erogep, de a VC hutes miatt eleg jol teljesit az ilyen teszteken.

Holott mar sikerult egyszer 100 fokig kihajtani a CPU-t.
Tehat annyira nem tokeletes a VC sem.

De nem is banyalonak vettem.

FőDudu

(#65028) FőDudu válasza motifator (#65025) üzenetére


FőDudu
addikt

De ugyanazon a hardveren 30% kulonbseg 2 meres kozott eleg hogyismondjam.....

FőDudu

(#65029) motifator válasza FőDudu (#65027) üzenetére


motifator
senior tag

Neked még gyári paszta van egyébként rajta?

Funky + Jazz

(#65030) motifator válasza FőDudu (#65023) üzenetére


motifator
senior tag

Egyébként a 2070 S egy nagyon jó kis kártya, a 2080 akkor lenne jelentősen gyorsabb, ha 200W-ig el tudna menni, de nálam ez "csak" 150W. CPU-nál a 10875h-val szemben nekem csak annyi előnyöm van, hogy tudok a szorzókkal játszani, meg kell is. Persze egy asztali gépben a 9900KF pirít, ha el lehet engedni, de a Clevoban a hőmérséklet az elsődleges prioritás.

Funky + Jazz

(#65031) 2018 válasza k-adi (#65021) üzenetére


2018
aktív tag

Azert dobta be a zavarosba a tesztet mert azt hitte nem lesz nala gyorsabb gepes itt. ;] Nem a grafika a hangsuly ebben szoval nalam alapbol kuka. A ram miatt vagy ssd miatt elhuzhat barki , pontszamban, ket azonos gepet osszehasonlitva is. Vagy egyebb winfosos reg hackes trukkozesekkel. ;] Akkor inkabb tredemark, meg super pos.

[ Szerkesztve ]

(#65032) motifator válasza 2018 (#65031) üzenetére


motifator
senior tag

Nálad a csákány, kapa meg az ásó a lényeg, nem? ;]

Funky + Jazz

(#65033) FőDudu válasza motifator (#65029) üzenetére


FőDudu
addikt

Teljesen gyari a gep. Meg az SSD is az eredeti.
Van nagyobb, de 600-800MB/s usb porton is megvan, igy nem lett belerakva.

Kis UV van a procin, -105mV core es cache.
A gpu-hoz nem nyultam.

FőDudu

(#65034) DonDragonka válasza motifator (#65024) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ebből nem az látszik, hogy a teszt nem stabil, hanem az, hogy valami FőDudu-nál nem okés... Azt kéne kideríteni mi. Javasolnám más HDD tesztelő progik futtatását is mert 30% különbség nem kevés.

Igen ez is csak egy benchmark. A webes linken(is) mutatja a konfig adatokat. Igyekszik a teljes képet megmutatni, de nem etalon vagy valami. Nem is kötelező futtatni. Sőt még szidni is lehet. Szabad ország, szabad vélemény. :R

#65025 motifator: sőőőt ha van egy jobb RAM a gépben már akkor is jobb összpontot ad... Hiába no ilyen ez az technika.
Ha egy "tecsőhuszár" berak egy jobb ramot és bizonyítja ezzel, hogy mekkora különbséget tud egy egy jó minőségű fő alkatrész cseréje okozni akkor már mindjárt Ő az igaz, megmondó ember. Ha meg ezt tesztek mutatják, hogy bíz van még adott konfigokban kraft akkor mindjárt a teszt a szar... :DDD

Hogy ezt miért tartjátok farok méregetésnek azt továbbra sem értem. :DDD Senki nem mondta, hogy csináljunk egy pontszám versenyt, hogy kinek ad legtöbb össz. pontot.

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#65035) DonDragonka válasza 2018 (#65031) üzenetére


DonDragonka
őstag

Urak, köszönök minden értékes hozzászólást és ezzel párhuzamosan el is köszönök.
Nem szeretem ha kiforgatják a szándékaim. Igyekeztem tisztelettel és jól megírni, hogy miért is lenne jó egy ilyen teszthalmazt is látni, sajnálom, hogy ez nem ment át.
Nem, nem sértődtem meg.
Az élet, a valódi(!) is tele van feszkós szitukkal, meg mondva csinált konfliktusokkal, nekem nem hiányzik ez még a virtuális térben is.

Kívánok mindenkinek sok FPS-t és minőségi időtöltést a gépeitekkel.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#65036) motifator válasza FőDudu (#65033) üzenetére


motifator
senior tag

Mondjuk lehet, hogy Razer-ék jobb pasztát használnak, de az m15 R3 alatt ugyanaz a katasztrófa dell gitt volt, ami minden gépében. Hiába volt ott is a hőkamrás hűtés, azon sokat nem segített. Nálad tök jól hozzá lehet férni a hűtéshez, nem akartad megnézni a pasztát? Akkor a 100C már csak emlék maradna.

Funky + Jazz

(#65037) FőDudu válasza DonDragonka (#65034) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom mi az oka.
Performance modban lassabb, balanced modban meg gyorsabb? Fura.

Raadasul az SSD, amire elvileg nincs igazan hatassal a teljesitmeny beallitas. Nincsenek kulon profiljai.

FőDudu

(#65038) FőDudu válasza motifator (#65036) üzenetére


FőDudu
addikt

Le van ragasztva a VC egyik csavarja, nem akartam bele nyulni.

Igy is eleg eros, a beepitett vedelem pedig ugyis elobb avatkozik be mint megfone. Razernel erre nagyon figyelnek. Tul is van biztositva.

Majd ha jarok Magyarorszagon, elviszem KH-hoz egy kis kencezesre.

FőDudu

(#65039) motifator válasza DonDragonka (#65035) üzenetére


motifator
senior tag

Ennyire szerintem ne vedd a szívedre. Konfliktust meg senki nem akart egy teszt miatt. Én csak elmondtam mit gondolok.

Funky + Jazz

(#65040) fordjee válasza DonDragonka (#65035) üzenetére


fordjee
aktív tag

Szerintem ez azoknak pöcsméregetés, akik azt gondolják, azt hiszik, hogy nekik van a legnagyobb pöcsük. A kis pöcsűek , mint pl. én, csak kiváncsiak hogy hol helyezkedik el a gépük , mit tud másokkal szemben, miben jobb, rosszabb, de igazából mindegy nekik az eredmény, mert használják a gépüket, elégedettek vele. A kis pöcsűek tábora is kétfelé osztható ám, az egyik, aki elégedett azzal ami van (mint pl. én), a másik viszont az, aki nem, csak nincs lehetősége nagyobb pöcsre. Na nekik is szarul esik, ha méregetik a pöcsüket, mert szeretnének a legnagyobb pöcsűek közé tartozni, de nem megy.
Szóval emiatt kár lelépni, sokakat nem zavar egy ilyen teszt hanem élvezettel csinálják maguknak, mert kiváncsiak az eredményre.

fordjee

(#65041) motifator válasza FőDudu (#65038) üzenetére


motifator
senior tag

Azt nem tudtam, hogy védve van a csavar a piszka ellen, így érthető a dolog.

Funky + Jazz

(#65042) echterion válasza DonDragonka (#65035) üzenetére


echterion
nagyúr

Nincs itt feszkó ebből szerintem, egy nyilvános fórumon elkerülhetetlen, hogy mindenki írjon véleményt. És van, akik nem értenek veled egyet, ettől még nem kell visszahúzódni a csigaházba, mert mindenki véleményének van helye itt ebben a kérdésben. Ki erre, ki arra a tesztre esküszik, nincs ebből baj sztem. :R

**********

(#65043) k-adi válasza DonDragonka (#65034) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Senki nem mondta, hogy csináljunk egy pontszám versenyt, hogy kinek ad legtöbb össz. pontot."

beteszel egy bencset egy hc gamer topikba és csodálkozol hogy epenis meccs lesz belőle?
lol.

(#65044) motifator válasza fordjee (#65040) üzenetére


motifator
senior tag

Bocs, erről ez jutott eszembe :) [link]

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#65045) fordjee válasza motifator (#65044) üzenetére


fordjee
aktív tag

Tényleg, találó :)

fordjee

(#65046) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok!

Unokaöcsémnek (10 éves) szeretnék laptopot keresni. Néztem egyet, de kíváncsi vagyok a véleményetekre is.
Kb. 150-220e ft között szánnék rá.
Főleg Minecraftozna.
15"-os laptopra gondoltam és nem nagyon hurcolná.

Előre is kösz!

(#65047) KillHates válasza Tarokk79 (#65046) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletes lesz neki a Minecraft-ra. Meg 720-ban simán elmennek még a battleroyal játékok is : Pubg, Fortnite, stb
Nagyon fog neki örülni, erős gép, pár évig nem fogja kinőni.
Egy HDD aztán majd később plusz 8GB mehet bele!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#65048) RM007 válasza k-adi (#65043) üzenetére


RM007
addikt

Tökéletesen igazad van. A mai nap után már rá sem tudok nézni a laposomra, úgy megalázták. Pedig annyira reménykedtem. :O
Jobb lesz kiszállni a nagyok játékából. Ez nem volt szép a topiktól. :K Átkozott (v)bios zár. Új rendszert tettem ma miatta, hiába. Pedig jó pénzt fizetnék érte ha valaki feloldaná. :O
Írjak ki rá pályázatot? Nyugdíjas vbios programozót keresek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#65049) Ubul86 válasza fordjee (#65040) üzenetére


Ubul86
őstag

kispöcsűek +1 :D én se tudok labdába rúgni a gépemmel, de ahogy írtad, ha ér valamit a teszt, látom, hogy kb hol állok :)

(és durva, hogy 99%-ra levéve az 5050es pont lemegy 4000-re, de ugye ez is változik, mert mikor beraktam a pontjaimat, akkor 5300 - 100% - volt meg 4200 - 99%)

(#65050) FőDudu válasza RM007 (#65048) üzenetére


FőDudu
addikt

Sikerdij? ;)

FőDudu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.