Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69001) KillHates válasza 2018 (#68995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen... Neked nem romlott el, de van azért bőven döglött desktop gép is a piacon, nálam is évente összegyűlik két tejesládányi desktop alaplap, totál zárlatba vert VRM-el és kontaktos foglalatokkal.

"Laptopom több is elromott" Khm...

"...És nem long term use közben."

AArghh, krrrrr, khhhh :D :D :DDD

Nekem meg notebook-om soha nem romlott el magától; így én is írhatnám, hogy az a tuti befutó! Egyszerűen így jöttek ki a dolgok. :R Nincsen ezzel semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69002) 2018 válasza KillHates (#69001) üzenetére


2018
aktív tag

Kinek mit adott ki a rulettkerék. Ez van. :K

(#69003) thomasa válasza DonDragonka (#68998) üzenetére


thomasa
senior tag

Így jártam a régi 486DX2-mmel, már a megtalálást illetően, csak nekem sajna álló helyzetében szétment a kondija.

(#69004) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok,

egy gyors kérdésem lenne. Malák kollega, mint eladó mennyire megbízható? Vásárolt már tőle valaki? Ha igen, mik a tapasztalatai? Előre is köszi a választ. :R

(#69005) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Tudna nekem ajánlani valaki elsősorban intenzívebb játékra használt laptophoz pasztát ajánlani? Sok helyen olvastam, hogy a Thermal Grizzly hajlamos kiszáradni, mivel a laptopok erősebb load alatt elérik a 80C körüli tartományt, és nem lesz túl tartós a dolog.

Melyiket lenne érdemes megvennem? :K
Jelenleg thermal throttling-al küzd a gépem (Windows-ban 45C, de játék alatt elérem vele a 95+-t is, szóval fontos volna a jó minőségű paszta számomra.)

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#69006) FőDudu válasza Evil Snowman (#69004) üzenetére


FőDudu
addikt

Nala megbizhatobb ember nincs. ;)
Maximalisan ajanlom.

Nekem siman visszautalt majd 2E Eurot amikor kiderult a gep amit kineztem nala nem mukodik rendesen.

Szo nelkul visszautalta.

FőDudu

(#69007) Evil Snowman válasza FőDudu (#69006) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi a választ. Már itt vagyok nála. :))
Asus <-> Razer váltás lesz otthon.

(#69008) FőDudu válasza Evil Snowman (#69007) üzenetére


FőDudu
addikt

Nocsak....
Lassan Razeres forumot is indithatunk.

FőDudu

(#69009) Evil Snowman válasza FőDudu (#69008) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jaja. Lehet nem ártana. Annyi, hogy nem gamer vonal hanem egy Razer Book lesz.

(#69010) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Megtörtént, ami re sosem gondoltam, hogy meg fog történni. Lecseréltem a ROG-ot és ezzel el is hagyom a gamer vonalat. Mindenesetre maradok itt, ha nem gond, az új technológiákkal kapcsolatos infokat mgamaba szívni.

Ez lett az utód:

11th Gen Intel® Core™ i7-1165G7 Quad-Core Processor
Windows 10 Home
13.4" Full HD 60Hz
Slim side bezel
Touch display
Up to 178° wide viewing angles
Intel® Iris® Xe Graphics
256GB -> 1TB Samsungra upgradelve
16GB dual-channel (fixed)
Per-Key RGB, powered by Razer Chroma™Anti-Ghosting

(#69011) FőDudu válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


FőDudu
addikt

Faxa!

Kar, hogy a Blade 15 csak a rohadt draga Studio Edition verzioban letezik ilyen szinben 0 kulonben en is ilyen verziot vennek!

A Studio Edition Quadro kartyaja nekem abszolute felul loves lenne, meg a 2070 Super-t se hasznalom ki rendesen.

Amugy az Intel beepitett GPU eleg pl. CS:GO-ra is. Fiam kiprobalta, egesz jatszhato.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#69012) MaxxDamage válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát csalódtam benned kicsit, nem Clevo gépet akartál? /X170/
Lemaradtam valamiről? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69013) hszilard666 válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


hszilard666
veterán

Szívdöglesztő masina gratu! :C

Akksival vigyázz! Nálam púposodott az összes razerem telepe, 2013 Blade 14" 2014 Blade 14", 2017 Stealth. Redditen is panaszkodnak rájuk. :( Amint tapasztalod azonnal dobd vissza gariba! Csak ne nyisd fel, úgy tudom hogy arra háklis a gyártó ha gari ügyintézésről van szó.

MaxxDamage:
"Hát csalódtam benned kicsit"

Naaa, ez nem úriemberhez méltó hozzászólás, legyünk jobbak ennél. :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#69014) Evil Snowman válasza MaxxDamage (#69012) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A helyzet az, hogy az volt tervben, de sajnos - illetve nem sajnos - változik az életem/tünk a párommal és már számomra is feltűnően sok időt baszok el gamelésre és amíg nem szüntetem meg az ún. kísértés forrását, addig nem is fogok rajta változtatni, annyira már ismerem magamat. Ez az oka, hogy direkt nem gamer lesz az utód.

(#69015) Gergello válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


Gergello
addikt

Gyönyörű géped lett, gratulálok !
Játékot befejezted ezzel ?
Látom közben megválaszoltad.

[ Szerkesztve ]

(#69016) KillHates válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gratulálok hozzá! :C Malák nagyon korrekt! Én is ajánlottam volna :K

Egyébként vérbeli gamer cucc az; mert amin van RGB az gamer!! !
Veszel hozzá egy CoreX-et és belelöksz egy 2080-at és nem lesz játék ami megakassza!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69017) Speedy007 válasza Evil Snowman (#69014) üzenetére


Speedy007
őstag

Az gond hogy én is kisérletezgettem korábban vele hogy leszokjak róla, nem egy bitang PC fordult meg a kezem alatt illetve ezért vettem idén a 1660TI-s laptopot és adtam el az R5 3600/RTX 2070 Super PC-t hogy "leszokjak a GAME-ről" és most a Lenovo Legion 5-t ez olyan mint egy káros szokás/szenvedély aki nem erős lehetetlen le szoknia annak róla.. Most próbálom az egészséges egyensúlyt megtalálni hogy tudjak játszani illetve ne legyen káros a környezetemre

(#69018) MaxxDamage válasza Evil Snowman (#69014) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Így már értem!
Jó használatot hozzá és sokáig használd is, azt kívánom! :C

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69019) Gergello válasza Speedy007 (#69017) üzenetére


Gergello
addikt

Idővel elmúlik az az érzés, hogy szórakoztatja az embert, akkor már könnyű abbahagyni. Nem is a sok játék miatti kiégésre gondolok, hanem csak arra, hogy már nem élvezed.

(#69020) Speedy007 válasza Gergello (#69019) üzenetére


Speedy007
őstag

ilyenkor abba szoktam hagyni mikor elmegy az "ihlet" általában filmet,nézek vagy sorozatokat orrvérzésig. Eközben szoktam általában hangulatot kapni.. Rá.. Bár igaz egyik játékot tényleg túl toltam és részben a közössége is tehet róla hogy mind a mai napig nincsen hangulatom/kedvem vele nagyon játszani

(#69021) echterion válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


echterion
nagyúr

Jáj, more, hát hogy fog ezen futni az új betlfitty? ;]
Amúgy grat hozzá, csinos gép. :C

**********

(#69022) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek.

@KH nagyon korrekt és szimpatikus fiatalember. :R Fehér bill világítással használom, semmi szívárványszín. :) Az ötletekkel meg kérlek ne vigyél kísértésbe. :DDD

@Speedy007 nálam sajna ez a megoldás nem játszik, mert olyan mint a mesebeli farkas, hogy csak az egyik lábam hadd tegyem be és így tovább. :DDD Szóval én drasztikusan álltam a dologhoz kb úgy mintha elmennék egy lakatlan szigetre 1 évre elvonóra. :DD

@MaxxDamage köszi szépen, és ne aggódj nem vettem magamra a korábbi "megjegyzést". ;) :B

(#69023) Evil Snowman válasza echterion (#69021) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez a kérdés kör már foglalkoztassa a leendő gyerekemet. ;]

(#69024) RM007 válasza Evil Snowman (#69010) üzenetére


RM007
addikt

Megértelek, csak ami tetszik. Játszani bármelyik lapossal lehet. Én is a különlegesre, egyedire hajtok.....a teljesítménynek meg nem kell feltétlenül a rá költött anyagival szinkronban lennie, bár ezt sajnos sokan nem értik. :K

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#69025) Speedy007 válasza Evil Snowman (#69022) üzenetére


Speedy007
őstag

Hát legyen igazad és sok sikert hozzá használd egészséggel de ahogy a mester is mondta egy kis kapu még mindig van és az a bizonyos láb már bennt van az egyik :DD

(#69026) MaxxDamage válasza Evil Snowman (#69022) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem is volt szándékos, csak nagyon meglepődtem, mert abba a tudatban voltam, hogy Clevo lesz majd a kiválasztott :K :B :R

Amúgy én sem használom ki igazán az X170-t és csak azért van hogy legyen ha mégis kell vagy kellene kb. (KH hogyan is mondtad nekem az AW-re?) Na én is úgy vagyok... :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69027) Apollo_21 válasza Evil Snowman (#69014) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hosszú monológnak indult de, töröltem :D Én is elindultam pár éve ezen az úton, nem mondom inkább.. :D Azóta mindenem is lett újra.
Használd egészséggel, ha letudsz igy jönni róla akkor zsir :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#69028) choosen


choosen
tag

Sziasztok!
Segítség kellene, gép vásárláshoz, jelenleg egy MSI GF63-as van egy 1050-es videóval.
Mi a sorrend 1660TI<2060<3060? CPU-ból AMD vagy Intel? Bocs laptopban láma vagyok.

Gyula

(#69029) Evil Snowman válasza MaxxDamage (#69026) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Tudom, azért mondtam, hogy nem veszem magamra. ;)

(#69030) gurus válasza KillHates (#69016) üzenetére


gurus
aktív tag

Mester, tobii horizonról kérek véleményt, köszönöm.érdemes ez miatt váltanom a legion 7 laptopra?nekem ez a szürke szín vissza lépésnek tűnik

[ Szerkesztve ]

(#69031) echterion válasza choosen (#69028) üzenetére


echterion
nagyúr

A sorrend kb. ez. Én inkább intel párti vagyok, kevésbé macerás vasalni, és az amd kicsit jobban tud melegedni az alacsonyabb csíkszélesség miatt (nem egyenletes hőmérsékleti görbe, tele van kiugró tüskékkel).

**********

(#69032) Evil Snowman válasza hszilard666 (#69013) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi az info-t az akksival kapcsolatban. :R Mindenképp figyelek rá. :B

(#69033) Speedy007 válasza choosen (#69028) üzenetére


Speedy007
őstag

A pénztárcád illetve a felhasználási mód szab határt... Amit felsoroltál azok közül akár újonnan akár használtan túl vannak árazva annyiért amennyiért mérik itthon a 1660TI-t illetve a 2060-t jobban megéri venni szerintem egy 3060-s lapost időt állóbb mint a 1660TI illetve a 2060. Bár itt van az örök dilemma AMD VS Intel... Nekem speciel gondom nem volt vele de ahogy vissza olvasol itt jó páran köpködnek rá

(#69034) RM007


RM007
addikt

Csak a szépsége miatt. :D (Nekem tetszik :R ) Itt az illesztés lyukak is jó helyen vannak(nem úgy mint nálam)....persze szigorúan csak a tehetős gazdagoknak a kártya. Manapság sajnos már kiváltság egy ilyen naprakész kártyát használni. És ez mondjuk már nem is annyira naprakész mivel csak turing.


Hát KillHates hűtőjével ez is üzemelhetne nálam. :) De mostanában nagyon úgy néz ki külföldi fórumon hogy akiknek nincs egy MSI GT70 szintű gépe :D az nagyot szívhat a megjelenítés miatt, mert könnyen fekete képernyőt kaphat....és ha még optimus sincs akkor még duplán szívás levakarni a dolgokat és újra kezdeni. :)
Érdekes hogy vannak emberkék akik beérik a régi cuccukkal némi vga erősítés mellett legyen az csak akár egy gtx 1060, vagy 1070 szintű. :U Aztán megveszik és nem tudják beüzemelni.
Lehet csak szerepelni akarnak? Ezen azért el szoktam gondolkodni.
Még a pascal P4200,5000 kártyákat sem olyan egyszerű beüzemelni, jön a fekete képernyő.

Érdekes, nagyon szerencsésnek tartom magamat mert annak idején jó gépet vásároltam.
:))

Imádom kijátszani a rendszert. Emiatt is figyelem mik jelennek meg. :)

Persze a Lenovo 90W vbios mégsem lett nyerő.....gond van a memóriakezeléssel. Tudom használni, szal van kép is benchmark nagyobb teljesítmény, de élesben behal a memória kezelés miatt(full UV ami megmentheti, inkább hagyom).....valahogy nem lát mindent. Érdekes. :U Sebaj így is boldog vagyok. :)
(Ezzel a géppel szívesen rástartolnék akármelyik mxm kártyára, akár egy RTX A5000-re is.)

Kicsit fényeztem a gépemet. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#69035) KillHates válasza Evil Snowman (#69022) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a vicc az egészben, hogy az Intel XE bitang erős kártya, úgyhogy ne próbálj meg rajta játékokat futtatni, mert egész vállalható szinten menni fognak és akkor megint olyan lesz mikor az alkesz meghallja a poharak koccanását a konyhaszekrényben...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69036) KillHates válasza gurus (#69030) üzenetére


KillHates
nagyúr

FPS-ben borzasztó zavaró; de a legtöbb FPS-ben ELEVE ki van kapcsolva és a mazochistákra bízzák ennek a bekapcsolását, viszont TPS játékokban nagyon ott van! Mivel ott a karaktered eleve magától céloz, csupán a nézőpontot határozod meg az egérrel, a szemeddel finomítasz rajta a TOBII által. A Tomb Raider-ben beszarás jó volt. Most várom, hogy a Genshin Impact-ra legyen :B Meglepően sok játék támogatja: [link]
A biztonsági része, hibátlal, gyors és pontos mint az Apple FaceID-ja. Már a fizetéses dolgaimat is így intézem és a Windows beállításait is csak én tudom elvégezni. Nagyon tetszik, hogyha nem nézem a gépet (pl. telefont nyomkodok előtte) akkor leveszi a fényerőt (ezért az OLED nagyon hálás) illetve, ha felállok a gép elől, akkor zárolja, majd egy idő után alvó módba is teszi.
Szerintem az egyik legjobb fejlesztés amit mostanában beraktak gépbe; nekem már nem lesz TOBII nélküli gépem. Ez olyami mint a távirányítós csomagtérajtó; nincs is annál jobb dolog, mint amikor teli a kezed és még a poetseden is lóg egy bevásáló szatyor és mire odamész a kocsihoz, ki van nyitva a csomagtartó...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69037) KillHates válasza echterion (#69031) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg mondjuk tud trottling-olni is és nem főzi le a bele integrált GPU-t... Az is nagy előny, mégha az Intelnél ez egy szükséges rossz is egyben!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69038) Speedy007


Speedy007
őstag

Egy kis összehasonlítás Lenovo Legion 5 és Dell G15 között Jarrod'sTech-től [link]

(#69039) Malák válasza FőDudu (#69011) üzenetére


Malák
aktív tag

Van mercury White sima RB15-ben is! Csak ritka, mint a fehér Razer Blade :D

(#69040) FőDudu válasza Malák (#69039) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem az USB toltes miatt nem volt opcio a regebbi modell. Mert abban meg pont az nincs.

Feketet megszoktam, mar nem is annyira ujjlenyomat magnes.

FőDudu

(#69041) Malák válasza KillHates (#69035) üzenetére


Malák
aktív tag

Én is ezt mondtam neki :D
de fixen kisebb kísértés, mint egy 3080as laptoppal

(#69042) Malák válasza hszilard666 (#69013) üzenetére


Malák
aktív tag

Régebben durvább volt, most inkább a base modelleknek van akkubajuk, advancednél ritkább, illetve stealthnél is 2017esben láttam utoljára.
arra kell nagyon figyelni, hogy a touchpad klikk ne változzon érzetre, meg alul ne feszüljön a gép, mert az biztos jele a púposodásnak.
de más gyártóknál is van, csak valahogy ezek (gondolom a meleg miatt is) hajlamosabbak rá.

amúgy a razer már kulturáltan cserélgeti őket, de persze jobb lenne, ha nem kellene ilyenre odafigyelni.

(#69043) Evil Snowman válasza KillHates (#69035) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Igen Malák is említette amíg ott voltam (látom itt is megemlítette már :B ). A lényeg, hogy a Warzone nem fut, meg egyéb combosabb FPS lövöldék, mert azokra nagyon rá tudok függni sajna. :(((

Max egy kis Football Manager, azt bármikor el lehet menteni menet közben is.

(#69044) hszilard666 válasza Malák (#69042) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, az szuper ha tudták javítani! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#69045) wanted5


wanted5
őstag

Ilyen max 350k-ig a legionok közül melyik a jó most? Emlékszem volt szó a 120 Hz-es panelekről, csak arra nem hogy a legion-okkel kapcsolatban vagy más gépekkel.

(#69046) kdavid23 válasza gurus (#69030) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Nem voltam megszólítva, ezért elnézést kérek!
Legion7-emen van tobiiHorizon, működik is...de nekem nem jött be. Szürke szín de gyönyörű gép!

Dr. Dávid

(#69047) gurus válasza kdavid23 (#69046) üzenetére


gurus
aktív tag

leírnád neked miért nem jön be ez a tobii alkalmazás. Rosszabb vele játszani vagy csak nem szoktad meg? Nagyon szép és jó géped van, gratulálok hozzá és olvasom hamarosan magyar billentyűzetet kap

(#69048) Pocok256 válasza KillHates (#69036) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt alá tudom írni a Tobi legjobb és legkényelmesebb dolog nekem is hiányzik nagyon <3

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69049) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Helios 500 teszt: [link]

Röviden: Acer csak elbaszcsizta mivel 1) nincs Gsync, 2) nincs MUX kapcsoló tehát Optimus nem kapcsolható ki 3) hőmérséklet (cpu és gpu) is hulladék egy Clevo x170km-hez képest :W

[ Szerkesztve ]

(#69050) Frozen


Frozen
őstag

nem értem mit vársz
A ezek a 11 generácios intelek elégé melegednek én még nem láttam belőle all core 4,2 Ghz en 60-70 fokot sem egy gépben sem.De még az 5900hx amd is viszont erről nincs tapasztalatom meg nem is nagyon érdekel az amd család.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.