Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4701) x_o_n válasza Mikulásbá (#4699) üzenetére


x_o_n
veterán

Megnéztem egy i5-860-8gb-hdd-ssd verzió 820 Eu.
Nem tudom viszont mennyire jó a Hűtése.
Alienware most nincs, msi van még.
Vannak kifutó modellek amd cpu vs 260-290 dr ott nem tudom melyik milyen sebességü.

(#4702) ldave válasza albert8 (#4700) üzenetére


ldave
félisten

Nekem azt mondták, hogy eléggé hangosak lettek az AW14-ek a tudásukhoz képest.

A Slime draws near! Command?

(#4703) Mikulásbá válasza x_o_n (#4701) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én hanyagolnám az AMD-s verziókat,csak Intel+Nvidia veziókat nézz.
Az a i5+860M jó lesz.
A G-s szériák hűtése általában jó,erre vannak tervezve.

(#4704) Muerte válasza Mikulásbá (#4703) üzenetére


Muerte
Topikgazda

+1 az Intel/nV kombóra,az AMD procik siralmasak és a vga-k/driver-ek sem problémamentesek.

(#4705) Mikulásbá válasza Muerte (#4704) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Főleg a driverek miatt írtam.

(#4706) Muerte válasza Mikulásbá (#4705) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azok is tudnak bosszúságot okozni,de nagyobb probléma az AMD mobil proci,mert az aztán nem való játékra tényleg,még viszonylag kis teljesítményű vga-knál is erős procilimit lehet már.

(#4707) NTonee válasza Mikulásbá (#4703) üzenetére


NTonee
veterán

,,A G-s szériák hűtése általában jó,erre vannak tervezve."
Itt még mindig a G... akarom mondani feketére festett N551-ről van szó? ;]
Erről mindig egyik hibbant haverom jut eszembe, mikor az autók tuningjáról beszél. "Szóval azt úgy kezdjük, hogy veszünk egy vödör piros festéket, mert minden tuning alapja a piros festék." G551 esetére lefordítva... végy egy doboz fekete festéket, majd vegyél le a polcról egy N551-et... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4708) Mikulásbá válasza NTonee (#4707) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Biztos így van,nem láttam még a valóságban N551-G551-et.

(#4709) KillHates válasza NTonee (#4707) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen jól mondod! Az 551-es a-egy feketére pimpelt N550-es! És a hűtése ki is meríti a kalap sz@r fogalmát! Az i7-es verziójú terhelve folyamatosan throttling-ol a gyári pasztazassal, viszont ha atkened, akkor ugrik a garancia!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4710) x_o_n válasza KillHates (#4709) üzenetére


x_o_n
veterán

Nos pontosan ilyen aggodalmaim vannak, ezt az Asust nem de a lenovot amit lentebb írtam láttam hogy már két ventillatoros a Hűtése és elég sok a szellőző része alul

(#4711) NTonee válasza KillHates (#4709) üzenetére


NTonee
veterán

Ezzel új fogalmat kell megtanulnunk, ízlelgessük kicsit: g é m e r f e k e t e :trollfész:

x_o_n: i5-ös verziónál azért ilyesmi várhatóan nem lesz. És hatalmas elvárásaid sincsenek, ha jól rémlik, így arra megfelelő a gép. Az a lenovo meg minőségileg értékelhetetlen (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#4712) KillHates válasza x_o_n (#4710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne haragudj, hogy az vágyott Lenovodról lebeszéllek, de az Y sorozattal elég furcsa problémák szoktak lenni. Mivel a bennük lévő hardver nem túl nagy teljesítményű ezért igazából sok hőt nem is termelnek, amivel a gép hűtése meg is birkózik. Amíg új és tiszta a gép... De ha megszívja magát porral (és nem arról beszélek, hogy tele lesz, hanem csak egy kicsit elpiszkolódik) akkor kezdődnek a gondok; mert a gépben vannak a hűtéstől elszigetelt részek és ott olyankor elég meleg szokott lenni. Az éhesebb perifériák (CPU, GPU) tápáramkörei ilyenkor jól fogyasztanak mert a meleggel arányosan megnő a fogyasztás is (belső ellenállás) és ekkor történnek az X-aktás dolgok az Y sorozatú Lenovokkal; leég a fél tápáramköre, a KBC elfüstöl, a stabilizátorok elszállnak és elviszik a GPU-kat, a gép makrancos lesz; mozgatásra leáll mintha kontaktos lenne. Az USB-k nem mennek csak 2.0-nak.... meg sorolhatnám. Én nem szeretem az Y sorozatot, pedig a 3K-s kijelzővel gyártott modelljük nagyon bejönne.

Ha gamer gépet veszel egy a lényeg: VASTAG LEGYEN (nagy ventilátorok) és ROHADT NEHÉZ (nagy hűtőbordák) a többi nem számít :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4713) x_o_n válasza NTonee (#4711) üzenetére


x_o_n
veterán

Köszönöm a válaszokat
A kérdésem már csak annyi hogy a max 1200eu ig kategóriában ez lenne a legjobb választás ezek szerint?Németországi árakat nézve?
pár hete valamelyik Alienware 1799 helyett 1199, azt kár volt kihagyom kihagyni...

(#4714) KillHates válasza NTonee (#4711) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Az a lenovo meg minőségileg értékelhetetlen (szerintem)."

Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de sikerült elég nagy marhaságot mondanod; az AW-det már rág hólapátnak fogják használni, amikor még a vele egy időben gyártott Lenovo ThinkPad-ek még vígan szolgálnak majd valami Isten háta mögötti gyártelepen, kutatóállomáson, iskolában, otthonban. Földkoszosan, kb 13 töltőt már elhasználva, lekopott billentyűzettel, a sata portjukba beletákolt holokockával :D :DDD

A mai napig látok működő (és ezalatt 24/7/365 !!! ) T20-ast ami vígan vezérel DOS alól !!! (no ACPI, meg energiagazdálkodás, tehát a proci fullon!!! ) egy szortírozót egy nem túl sterilnek nevezhető fémfeldolgozó üzemben (konkrétan egy olajos gép oldalára van hilti-szalaggal felmókolva :D ) Már nem sok gombja van, mert kipotyogtak a vibrációtól... :K (mielőtt valaki megkérdi mi van akkor HDD-jével; egy IDE-s átalakítóban egy CF kártyáról megy, azaz ős-SSD-ről :DDD)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4715) NTonee válasza KillHates (#4714) üzenetére


NTonee
veterán

no ácsi-ácsi, "Az a lenovo...", mármint hogy az a bizonyos y50.

[ Szerkesztve ]

(#4716) KillHates válasza x_o_n (#4713) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak új gépben gondolkodsz?
Ennyi pénzért használtat ami még 1-2 év garanciával bír bőven tudsz venni !

(itt a HWA-n is van egy G751-es 390-ért, 4 áv garival, az még 1200€ sincs)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4717) KillHates válasza NTonee (#4715) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mea culpa :R :R :R :R

Akkor úgy érdemes pontosítani, hogy a Lenovo IdeaPad-okat érdemes nagy ívben elkerülni, hacsak nem olcsó, de sz@r gépre vágysz :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4718) NTonee válasza KillHates (#4717) üzenetére


NTonee
veterán

jut eszembe, jövőhét szerdán megyek a hólapáttal. :D Akadályoztatás esetén legfeljebb péntekre tolódhat.

(#4716) KillHates: szerintem németországban venné. Bár egy jó G750-et, vagy már akár G751-et ott is lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#4719) Ursache válasza NTonee (#4718) üzenetére


Ursache
senior tag

Aki akadalyoztat, azt lecsapod a holapattal, meg a MAV-nak is besegithetsz jo aron :DDD

Megjott az uj kabel?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4720) NTonee válasza Ursache (#4719) üzenetére


NTonee
veterán

de ha lecsapom a "hólapáttal", akkor esélyes, hogy a kábelre nem lesz tovább szükség. :D

[ Szerkesztve ]

(#4721) Ursache válasza NTonee (#4720) üzenetére


Ursache
senior tag

Új hólapátra lesz szükség. :))

De amúgy minden rendben? Hőfokok?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4722) NTonee válasza Ursache (#4721) üzenetére


NTonee
veterán

kicsit drága hólapát volt ez, hogy valakit meglapogassak vele. :)
Ezzel a trutyival lett legutóbb összekenve: Phobya Nanogrease Extreme (Thermal conductivity: 16W/mK)
Ott hagytam KillHatesnél, annyira jó, hogy azóta a haját is ezzel keni, hogy hűvösebb legyen a fejbőre! :D
Semmi gondja, kábel megjött, azért megyek jövőhéten. Remélhetőleg onnantól meg pláne semmi nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4723) Ursache válasza NTonee (#4722) üzenetére


Ursache
senior tag

Na, ennek örülök :D :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4724) Muerte válasza NTonee (#4722) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Remélem megoldja a gondodat a kábel,sajnos nekem nem vált be nyáron egy R2-höz a kábelcsere,lap lett a vége a dalnak :(((

(#4725) NTonee válasza Muerte (#4724) üzenetére


NTonee
veterán

A kábel szar volt, ez egyértelműen kiderült végül. Majd összerakás után meglátjuk, hogy van e egyéb gáz is. A pch biztosan jó, a gép jelenleg is megy 1db ssd-vel az odd helyén (még1x köszi kreten67-nek is).

(#4726) KillHates válasza NTonee (#4722) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kenegetném én, csak már nem sok van (mármint a hajamból) :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4727) Muerte válasza KillHates (#4726) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mer' a sok Fluxgőz már kinyírta a hajhagymáidat ;]

(#4728) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ha az eggyik notim így áll fel de hang az van az mire utal szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4729) Goblin12 válasza Angel2014 (#4728) üzenetére


Goblin12
őstag

Tedd be a VGA-t 90 fokkal elforgatva és megoldódik. :DD :C

Mintha a képernyő kuka lenne. :U A másik felét is be kellene csíkozni és akkor már egy vonalkódot is kapsz. :P (OFF)na jó befejeztem. :B (/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#4730) Muerte válasza Angel2014 (#4728) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kijelző,inverter vagy lcd kábel.

(#4731) x_o_n válasza KillHates (#4716) üzenetére


x_o_n
veterán

Ezt találtam :Asus G751JT-T7093H Gaming Notebook i7-4720HQ SSD Full-HD GTX970M Windows 8.1

Intel® Core™ i7-4720HQ Prozessor (bis zu 3,6 GHz), Quad-Core
43,9 cm (17") Full HD 16:9 LED Display (matt), Webcam
8 GB RAM, 1.256 TB Hybrid, Blu-ray Disc ROM/DVD Brenner
NVIDIA GeForce GTX 970M Grafik (3072 MB), HDMI, USB 3.0, WLAN-ac, BT
Windows 8.1 64 Bit, Akkulaufzeit bis 3 h, 4,5

Ez 1500-1600 eu újonnan, ha akciós akkor -20-35% lejon.

(#4732) KillHates válasza Goblin12 (#4729) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Tedd be a VGA-t 90 fokkal elforgatva és megoldódik."

:Y :Y :Y !!! Ezen nagyon jót mulattam :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4733) KillHates válasza x_o_n (#4731) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sima HDD-vel és DVDRW-vel nincsen? Mert gyanítom, hogy a gyárilag szerelt 256 SSD biztosan dob vagy 200€-t a BD-Rom és vagy 50€, tehát máris 1300-1200€ körüli áron járunk.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4734) egyedülülő válasza Goblin12 (#4729) üzenetére


egyedülülő
őstag

+1 :R

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#4735) x_o_n válasza KillHates (#4733) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez volt az alap, ennél csak drágább kiszerelesek voltak de rakerdezek azért :-D

(#4736) Ursache válasza Angel2014 (#4728) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem valószínű, hogy VGA hiba, de én mindenképp kikötném külső megjelenítőre. Muerte már szépen körülírta.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4737) Angel2014 válasza Ursache (#4736) üzenetére


Angel2014
addikt

Sajna megvolt a kikötés ....winyót is kiszedhettem hátha driver de ugyan az ....nagy valószínűsége VGA lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4738) Ursache


Ursache
senior tag

gtx 9XXM tuning tiltas

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4739) norti


norti
addikt

Sziasztok!

Noti vásárlás előtt állok, amit szeretnék az egy közepes multimédiás/gamer notebook i5/8GB/15,6 vagy kisebb/FHD/SSD+HDD kombó/bill. világítás konfiggal, 300K alatt/körül (+SSD-vel kicsit fölötte). Amit találtam, az ASUS N551/G551 és a Lenovo Y50, de mindegyik szinte kizárólag TN panellel elérhető itthon full hdben.

Van-e esetleg IPS és más alternatíva más gyártótól ennyiért, amit ajánlanátok?

Ha nincs, akkor ezek közül melyiket ajánljátok inkább (SSD+HDD kombó + normális üzemben normális hőmérséklet a legfontosabb)?

Köszi:
norti

(#4740) Mikulásbá válasza norti (#4739) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én úgy tudom 15.6-os IPS nincs itthon,marad a G/N551.

(#4741) KillHates válasza Ursache (#4738) üzenetére


KillHates
nagyúr

Boldog névnapot kívánok!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4742) redwhite78 válasza norti (#4739) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Asus N550jk IPS panellel van.

never go full retard

(#4743) Ursache válasza KillHates (#4741) üzenetére


Ursache
senior tag

A mindensegit. Koszonom szepen :R

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4744) norti válasza redwhite78 (#4742) üzenetére


norti
addikt

A legtöbb helyen, ahol volt, már nem tudják beszerezni, úgyhogy marad a G551 TN panellel. Ezzel kihúzok megint 2 évet, aztán talán végre rájönnek, hogy dobni kéne a francba ezeket a paneleket (a 1225B netbookomban is ilyen van és katasztrófa oldalról, alulról-felülről, ha kicsit jobban döntve van).

(#4745) albert8


albert8
addikt

Ennek nagyon gáz a hűtése szerintetek?[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4746) KillHates válasza albert8 (#4745) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos az.Az i7-esekkel főleg van throttling probléma.
Ez a gép valójában egy feketére pimpelt N56-os:

Ne tévesszen meg a g56-oson ki "kiáll" a HDD a gépből,csak le van retusálva, nem a gép vastagabb.
A hűtése meg csak ennyi:

Akkor meg már inkább az N56 a Maxwell GPU-val és az alacsonyabb fogyasztású BGA (forrasztott) CPU-val ami nem néz ki ilyen bazárian...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4747) albert8 válasza KillHates (#4746) üzenetére


albert8
addikt

Köszi, erről mi a véleményetek?[link]

Most valahogy igy állok, ezek vannak teritéken.

g75jx
[link]
g75vx
[link]
g55vw
[link]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4748) KillHates válasza albert8 (#4747) üzenetére


KillHates
nagyúr

A G75-ös 270-ért nagyon sok, én kb egy éve adtam el ennyiért BD meghajtóval
A G750 nagyon jó gép, ha nem vagy hardcore gémer akkor a GTX770M elég is sok játékra
A G55VW (nekem G46 van, az ennek a 14"-es változata) jó gép, de a teljesítményéhez képest ez szerintem egy kicsit túlárazott; én kb. egy éve jutottam hozzá ennél jobb felszereltséggel egy G46-hoz (256 SSD, 750GB HDD, 3820QM)

Szóval számomra a G750 a befutó. Viszont a későbbi bővítés reményében a GPU kártya cserét felejtsd el a 780-al szerelt G750-esek totál mások belülről és vastagabbak is!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4749) maláj


maláj
őstag

Hölgyek-Urak :DDD

Asus G53S-be hány db HDD rakható úgy kb. összesen ???
elméleti síkon nézve a dolgot belül van 2, és 1 az ODD helyén - ámbátor javítsatok ki ha rosszul értelmeztem a spect :U

(#4750) NTonee válasza maláj (#4749) üzenetére


NTonee
veterán

Jól gondolod. 2db tárolónak van hely belül, és az odd helyére is tehetsz, ha szükséges.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.