Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#99001) ssj81 válasza yetijetnyak (#98999) üzenetére


ssj81
aktív tag

Sziasztok.
Vásároltam egy új Msi Bravo laptopot itt hardverapron.
Windows nem volt rajta, tettem rá 11-et majd 10-et, egyiken sincs hangom. Se alap driverrel sem pedig az Msi oldaláról leszedettel. Hang ikon van, megy a kis eq, hogy veszi a jelet, de se a hangszórókból sem fülesről nincs hang.
Vki járt már így?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#99002) Juhaszatti válasza ssj81 (#99001) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szia! Ha újonnan vetted, és az eredeti SSD van benne, akkor azon kell lennie egy partíciónak ami tartalmazza a drivereket. Van rajta egy Driver Utility, vagy hasonló néven futó installer program, ami felteszi neked a drivereket a megfelelő sorrendben.
Viszont az fontos, hogy még azelőtt indítsd el ezt az installert, hogy netet adnál a gépnek. Sajnos ennél a szériánál nem mindegy milyen sorrendben van feldriverezve, és a Windows Update ebbe szeret belekavarni.

Ez a teljes Bravo szériát érintő probléma, elég sokat szívtunk már vele.

[ Szerkesztve ]

(#99003) Csupati válasza queens (#99000) üzenetére


Csupati
senior tag

igazábol a gpu a lényeg nagyrészt az szabja meg a grafikus teljesítményt, de ebből az összegből egy 1660ti fog kijönni, ami kb egy GTX 1070 mobile teljesítménye de 6gb vrammal.
de pl [link] Dell G3 3590
Ha be tudod alkudni 200ra [link] akkor best buy, vadi uj aksival 2070 max-q aztán késöbb több ram meg háttértár.
Vagy talán be tudsz alkudni 1-2 3050/ti os gépet 200 ra.

[ Szerkesztve ]

(#99004) Ubul86 válasza echterion (#98998) üzenetére


Ubul86
őstag

én még ps4-en, aztán igen, ahogy mondod, PC-n azért jóval könnyebb :) sajnos digitális, mert nem terveztem már lemezes játékokkal, van ps plus a 2. fokozat, ahol már vannak gpu-hoz hasonló "ingyen" játékok, szóval még jövő májusig megmarad...aztán max ilyen 120 szerintem, ahogy elnézem, bár 170ért vettem, ahhoz képest meg jóvanazúgy

vicc, mikor megvettem a ps5-t, akkor rögtön eladtam a hozzákapott God of Wart, majd abból store-ból a Horizon 2-t...aztán rá 2 napra beletették a ps-es gpu-ba :D ott kicsit evett a méreg :D

amúgy egyre inkább öregszek, szóval nem is tudom, minek van még konzol (jó, az exkluzívok miatt, ami már-már nem exkluzív), hamarabb a gép előtt vagyok.

épp azon filózok, hogy a 3070 után hova lehetne feljebb lépni jövő nyáron, 4080 a cél, de azért azok a gépek még min 1-1.2 milliótól indulnak :|

[ Szerkesztve ]

(#99005) Evil Snowman válasza yetijetnyak (#98999) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

5000 dollárért VC? Ugyan már, helyette kapsz fancy csicsa RGB-t körbe, meg egyedi szénszálas fedlapot, meg egy semmit nem érő vízhűtést. :DDD Aztán még a Razer laptopok vannak túlárazva LoL. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99006) ssj81 válasza Juhaszatti (#99002) üzenetére


ssj81
aktív tag

Köszi, megprobalom.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#99007) BMdeal


BMdeal
csendes tag

Sziasztok!

Egyik rokonomnak keresek belépő szintű gamer gépet max 300-ig.
Pár napja olvasgatom a fórumokat és az elsőre kinézett Asus Tuf és a Lenovo IdeaPad Gaming szériát eléggé savazták szinte mindenhol, így azokat dobtam.

Jelenleg Lenovo Legion -ból nézegettem használtan.
Valamint feltűnt egy számomra teljesen ismeretlen vonal a HP kínálatából.
HP Victus

Erről van valakinek személyes tapasztalata?

(#99008) Csupati válasza BMdeal (#99007) üzenetére


Csupati
senior tag

Ha elfogadható 1 db pixel hiba akkor Legion 5 3060 [link]
Esetleg megprobálni bealkudni 300 ra [link] Clevo alap 3070el, majd késöbb több ram+ssd , ez kb egy 2080 körül hozott timespy alatt.
A legionok jók, a Victus-t is dicsérik . 3050ti már van 220körül is de ott a 4gb vram eléggé visszafogja a gépet a 6 gb os nál meg a 96bites bus-al eléggé ki van herélve és nem jobb a 4gb os nál .... Ha teheteg 3060,2070 ezeket nézegesd.

[ Szerkesztve ]

(#99009) FőDudu válasza yetijetnyak (#98999) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyanaz az elbaszott ergonomiai hulyeseg, mint amikor az Asus a billentyuzet melle rakta a touchpadet (jobb oldalra) es a billentyuzet a gep elejenel kezdodott. Okadek az egesz.
A szalcsiszolt fedlap a masik ami undorito.

FőDudu

(#99010) Csupati válasza FőDudu (#99009) üzenetére


Csupati
senior tag

a legjobb amikor gumirozott borítást kap a gép , majd pár év mulva elkezd ragadni , hmmm fincsi :D :C

(#99011) KillHates válasza Evil Snowman (#98996) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyanítom, hogy azokban régebbi, még 18650-es cellákból felépített akkuk voltak. Meg még annyi , hogy a gamer gépek brutálisan sokat tudnak fogyasztani, ha meg vannak terhelve és az akkuk rosszul tűrik ezt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#99012) cs.zs. válasza FőDudu (#99009) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem, ez marhára nem ugyanaz.
A zenbook megoldásánál ha legalulra van lehúzva a bill, akkor ugyanolyan érzés gépelni rajta, mint egy utólag odatett külső billentyűzeten. Semmi nem fogja vágni a kezedet, mint ahogyan a Lenovonál vágja. A tapipad jobb oldalra került, az lehet numpad. Egérrel használva teljes értékű klaviatúra lesz.
Ez nincs elbaszcsizva. Az új Lenovo viszont el van...

...

(#99013) FőDudu válasza Csupati (#99010) üzenetére


FőDudu
addikt

A regi IBM Thinkpadem (T60) van mar vagy 20 eves - az nem ragados.
Az utana kovetkezo Lenovo T400s mar a serulekenyebb boritasu, az mar fura tapintasu manapsag.

FőDudu

(#99014) KillHates válasza queens (#99000) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell bele gyári akkut venni, 20-25 ezer környékén kapsz bele utángyártott és akkor megmarad a notebook lényege is: a hordozhatóság! Ez még mindig olcsóbb mint hatszámjegyű összegért új alaplapot venni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#99015) FőDudu válasza cs.zs. (#99012) üzenetére


FőDudu
addikt

Osszenyomott funkcio billentyukkel nem lehet teljes erteku.

Egy rendes billentyuzet 6 sorbol all, egyforma magassagu sorokkal.
Minden mas csak szukseg megoldas.

Aki akar hasznaljon osszenyomottat, szerintem eleg gaz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#99016) KillHates válasza ssj81 (#99001) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van "sárga felkijáltójel" az eszközkezelőben? (Nem csak a hangeszközökre értettem!)
Ha van akkor driver hiba vagy hiányosság akkor azt meg kell oldani
Ha nincsen, akkor dugj be egy fejhallgatót (jack-et, ne USB-set!) és csekkold le, hogy azon van-e hang
Ha nincsen hang és minden driver fent van, akkor az hardver hiba is lehet, ha nem kutyultál el valamit a telepítéskor akkor az lehet hardver hiba.
Ha van a fejhallgatóban hang, akkor az megint szoftveres hiba...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#99017) FőDudu válasza KillHates (#99014) üzenetére


FőDudu
addikt

Apam kezebol se lehet kirobbantani az oreg Carbon Vaio laptopomat.
Az SZ6 meg akkoriban kb a technologia csucsa volt - talan az elso LED kijelzos gep volt anno.

Van az is kb 15 ev koruli - a masodik akkujat fogyasztja. Pedig akkurol hasznalja.
Feltolti, aztan hurcolassza amig le nem merul.

Ugyanigy volt a T28-al is. Tavalyig azt hasznalta , majd karacsonykor elokaptam a szekrenybol a ceges iPhone-jat es atraktuk a SIM kartyat. Addig nem is hasznalt okos telefont.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#99018) FőDudu válasza KillHates (#99016) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet a BIOS-ban van letiltva az eszkoz. Egy megnezest az is meger.

Es akkor meg a Dragon centerben is van valami sound vagy noise suppression ami beleszarik a hang utjaba. Speaker Noise Suppression. Na azt ki kell kapcsolni, kulonben nincs hang.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#99019) ssj81 válasza KillHates (#99016) üzenetére


ssj81
aktív tag

Nincs felkiálltó jel sehol.
Köszi, fülesen már van hang.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#99020) Csupati válasza ssj81 (#99001) üzenetére


Csupati
senior tag

milyen lejátszó eszközök vannak a hangbeállítoskban? Hangszorók-ra van állítva?

(#99021) ssj81 válasza Csupati (#99020) üzenetére


ssj81
aktív tag

Sok :D
4db Digitális kimenet: AMD High Definition Audio Device
3db Hangszórk: Nahimic EasyJet Sorrund Device
Nahimic mirroring device
RealtekR Audio alapértelmezett eszköz
2db Nvidia output High Definition Audio

Füles: Realtek HD Audio 2nd output

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#99022) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni valami maximum 15.6"-os gépet, amin elfut a CSGO 2 fullhd-ba, elég ha csak lowon, de stabil legyen, tehát kb 60fps-t hozzon.
Egy fontos, az ár, minnél olcsóbban szeretném megoldani.
Használt jöhet csak szóba, találtam is HA-n 1050-től 1060-ig gépeket, ez árban 100-150-ig voltak.
Mit tudnátok ajánlani? Elég lehet a 1050 is?
Akksi kb mindegy milyen benne, csak hálózatról lesz használva, és a billentyűzet is lényegtelen, mert monitoron lesz használva külső egér-billel.
Csak a CSGO fog menni rajta, minden másra itt van a G14-em.
Esetleg, a céges gép egy Dell Latitude 5520, az i7-es 11 genes verzió 16 giga rammal. Ha jól látom ez tb4-es. Érdemes lehet inkább egy külső dokkolót venni? (vga-m még van, mert nem adtam el, viszont igy meg csak itthon tudnánk vele játszani, akkor már lehetne asztali gép is...)

(#99023) Csupati válasza Zsírkrétamen (#99022) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia, alap ryzen 5 cpu + integrált vegával megvan a fhd low 80-100 is . szal egy bármilyen ryzen 5 2500u+ vega 8 as géppel már elkaristolsz vele. [link] yt link
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#99024) Zsírkrétamen válasza Csupati (#99023) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Storno, köszi :R
Amúgy 100-ért van már 1050, az nem jobb?

[ Szerkesztve ]

(#99025) Csupati válasza Zsírkrétamen (#99024) üzenetére


Csupati
senior tag

jobb a 1050, csak a cpu-t nézd meg melette, vagy 6-7gen i7 vagy 8-9 gen i5-i7, 6-7 gen i5 öt véletlenül se.
tb3 dokkoloval ugyan ott vagy anyagilag és igen helyhez lennél kötve vele.

[ Szerkesztve ]

(#99026) gyépés válasza Zsírkrétamen (#99024) üzenetére


gyépés
aktív tag

Egyébként nem állsz át CS2-re? Mert asszem a steam le is cserélte a CS:GO-t CS2-re, nem tudom lehet-e még ezután is CS:GO-zni. Mert ha nem, akkor lehet a CS2 alá erősebb vas kell. Ugye a CS:GO egy kenyérpirítón is elfutott. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#99027) Zsírkrétamen válasza Csupati (#99025) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Van olyan, ami 7. genes i7, akkor az lesz inkább.

gyépés: Felül jól írtam, cs2-re gondoltam végig. :)

(#99028) gyépés válasza Zsírkrétamen (#99027) üzenetére


gyépés
aktív tag

Az jó lesz igen. Bár én lehet megpróbálnék egy 1060-ast vagy legalabb egy 1650-est kifogni, vannak néha 150k alatt. Ugye ahogy jönnek ki a patchek, dlc-k, modok nem lenne baj, ha maradna egy kis tartalék. Hány FPS-t célzol meg egyébként?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#99029) Csupati válasza Zsírkrétamen (#99027) üzenetére


Csupati
senior tag

jah oda minimum i7 meg vmi combosabb vga, desktop 970 /RX 570 et irnak rá. akkor valóban 1650/1060 lesz szükséged laptop esetén. viszont az y520 ak igy használtan én már kerülném, egyre több hibásat látok ph-n plusz a bill hiba szokott lenni az meg csak palmrest cserével együtt van horror áron.

[ Szerkesztve ]

(#99030) Zsírkrétamen válasza gyépés (#99028) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Én is ezért néztem a 1060-at, 1050-el még épphogy hozza a 60fps-t, 1050ti-ról meg nem találtam még videót.
Egyébként egy 24"-os, 60hz-es kijelző meghajtása a cél úgy, hogy ne laggoljon :DDD

Y520-at néztem én is, bill hibásakat találtam is, azzal nincs is baj, van mindenhol egér-billentyűzetem, még a kijelző hiba se számítana, mert van kijelző is mindenhol. A 8gb ram se téma, mert az is van itthon pluszba, meg ssd-m is, szóval ilyeneket tudok cserélni, csak a lehető legerősebb gép kéne maximum 150-ért. Mondjuk elég régi gépek, gondolom ha találok is, akkor egy pasztázás nem fog ártani neki, viszont olyat még nem csinltam, csak pc-n.

(#99031) Juhaszatti válasza ssj81 (#99006) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Na, konkrétan erről volt szó tegnap, most is épp egy ilyen Bravo van előttünk.

DiverCD partíció, CDSetup fájl.

(#99032) Zsírkrétamen válasza Zsírkrétamen (#99030) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Eszembe jutott még egy dolog. Lesz egy laptopunk, ugyan nem játékra, de talán befogható lesz arra is.
Ebbe egy i7-13800hx lesz egy A1000-es kártyával. Ez kb minek felel meg?

(#99033) Csupati válasza Zsírkrétamen (#99032) üzenetére


Csupati
senior tag

Az bőven jó kicsit gyengébb mint a 3050 , 2048 cuda mag, szvsz fhd felbontáson még talán maxon is meglesz a 60.

(#99034) Smithy87 válasza Zsírkrétamen (#99032) üzenetére


Smithy87
senior tag

Hát ez sem a 150K-s keretből lesz :DD :DD

(#99035) Zsírkrétamen válasza Smithy87 (#99034) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nem, ez céges...De el is vetettük, mert valószínűleg hétvégére se tudnánk hazavinni, meg macerásabb lenne, persze bent biztos kipróbáljuk majd, mit tud :DDD
Sajna a "gamer gép" beszerzése nem engedélyezett, úgyhogy ez az A1000 volt a legerősebb, amit vehettünk.

(#99036) Csupati válasza Zsírkrétamen (#99035) üzenetére


Csupati
senior tag

Akkor továbbra is keresel gépet vagy részben megoldott?

(#99037) Smithy87 válasza Zsírkrétamen (#99035) üzenetére


Smithy87
senior tag

Amúgy itt [link] van hogy kb mit tud

(#99038) Csupati válasza Smithy87 (#99037) üzenetére


Csupati
senior tag

about:blank#blocked

(#99039) ssj81


ssj81
aktív tag

Csak, hogy vissza lehessen keresni, hátha másnak is lesz problémja az audio driverrel.
"Msi Bravo 15 c7vf nincs hang, csak fülesen"
Legújabb bios-t kellett rá tenni, ami 1 hónappal volt frissebb mint ami rajta volt, azonnal lett hang.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#99040) Raymond


Raymond
félisten

LOL :)) Trump mai targyalasarol, a jobb oldalon az egyik ugyvedje (Alina Haba) egy Asus ROG-al :)

En mondjuk valami decensebb cuccal mennek birosagra. Ebbol a szogbol nem latszik, de az oldalso es a billentyuzet LED-ek is be vannak kapcsolva :))

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#99041) Degu82


Degu82
kezdő

Megvan a gép amit ajánlottatok.
[link]
Próbáltam rajta gta 5,fortine. Futnak rendesen bár max. grafon fortnite akadt. Igazából jónak tűnik a gép.
Új kijelző van rajta de van benne egy kis pixelhiba vagy mi. Az egér felett kicsivel. Ez szerintetek gond vagy manapság ez megszokott?

(#99042) Csupati válasza Degu82 (#99041) üzenetére


Csupati
senior tag

Nekem is van a 4k-s kijelzőn 1 db ugyan ilyen, csak sötét háttér melett látszik, filmezés játék közbe eszré sem veszem.

(#99043) ssj81 válasza Degu82 (#99041) üzenetére


ssj81
aktív tag

Ennyi pénzért amennyiért vetted nem számít.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#99044) Csupati válasza ssj81 (#99043) üzenetére


Csupati
senior tag

igyvan ez legyen a legnagyobb "baja".

(#99045) nggabi válasza ssj81 (#99043) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha ajándékba kapta volna akkor is a pixelt fogja nézni. jó ár, kétségtelen, de én azért rákérdeznék. hátha volt gari arra az új kijelzőre.

"szenyor dzsíííí"

(#99046) grizlisandor válasza nggabi (#99045) üzenetére


grizlisandor
addikt

Meg mire szól a garancia, se mindegy.

OázisComputer Pixelgaranciája például.

(#99047) Tiger. válasza Degu82 (#99041) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Pont ilyen van nekem is, csak i7-el.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#99048) cs.zs. válasza Raymond (#99040) üzenetére


cs.zs.
addikt

Annyira kezdők, Istenem!
Itt csak a logo világít.
Kérdezték volna meg a csapatunkat,
ajánlottunk volna Zephyrus G14 Anime Matrixot, végig futhatott volna a felirat hogy NOT GUILTY! (we hope so)

:))

...

(#99049) Raymond válasza cs.zs. (#99048) üzenetére


Raymond
félisten

Van egy masik kep, megy azert rajta az RGB mindenhol, de ahogy nezem csak keken, nincs bekapcsolva a rainbow effect :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#99050) cs.zs. válasza Raymond (#99049) üzenetére


cs.zs.
addikt

Na, az kellene még oda! Szivárvány! :D

...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.