Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) PiE137 válasza NTonee (#3695) üzenetére


PiE137
senior tag

Úgy, hogy van asztali gépem, az mellé keresek.
Eddig Macbook-om volt, de az új osx eléggé lelassította azt a 4 éves konfigot, ezért eladtam.
Meg szerettem a kis kompakt méretét, csak éppen az hiányzott, hogy néha kicsit lövöldözzek rajta, vagy nyomjak pár fifa meccset. :B (az asztalit sokszor lusta vok bekapcsolni is, elé ülni stb., kényelmesebb egy noti fedelét felhajtani :DDD ) Tehát kb olyan 20%-ba kellene játékra.

Először meglódult a fantáziám, hogy pénz nem számít bizonyos keretekig, jöhet ami tetszik.
Aztán végiglestem a piacot, és azon kevésről is lebeszéltetek, ami tetszett.
Közben elkezdi az ember szívni a fogát, hogy mégis faragjuk a keretösszeget a legjobb alternatívához.
Bedobtad az Alien-t, ami kuriózum a gamer laposoknál. Meg is néztem a 17-est, de egyrészt az asztalomra se férne fel, másrészt messze vok Pesttől, harmadrészt meg drágállom, akármilyen megkímélt is és drága újonnan, ez használt.

Ezért gondoltam erre a kis verzióra, olyan "kecske is jóllakik, káposzta is megmarad" alapon.
A spec is egész jónak tűnik - a kártyát leszámítva, a tulaj is el tudná küldeni, bár látatlanba nem bölcs dolog venni, de teszik nagyon. :DD Ha a tanácsotok ellenére mégis ennél maradok, max nem friss játékokkal tolom, hanem jó pár évesekkel. :B
Vagy nézek más használtat a közelben, mondjuk ROG-ot, vagy MSI-t....

[ Szerkesztve ]

(#3702) Grave_444 válasza Casanova* (#3700) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt nem tettem fel, még asztalin vittem ki. :)

(#3703) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

legjobb gamer noti 300-ért?

Igaz csak i5-öt kínál ennyiért a gtx 860m mellé, de úgyis a vga fog játékokban hamarabb elfogyni, viszont ad nagyon minőségi IPS panelt, és notebookcheck szerint jelenleg a legjobb gamer laptop a kategóriájában.

Sokkal szimpatikusabbnak tűnik, mint a hulladék kijelzős y50, meg wifi bugos g551 szintén tn panellel...

(#3704) conqver válasza Dreadloord (#3703) üzenetére


conqver
aktív tag

Elsőre jónak tűnik de nyáron tuti túlmelegszik :K

Shadow&Dust.....

(#3705) Muerte válasza conqver (#3704) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ölbe sem kell venni játék közben :D

(#3706) Dreadloord válasza Muerte (#3705) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Én pont ölben szoktak laptopozni, ezért is nem veszek asztalit:)

Egyébként:

i5 vs i7

Elég dúrva, hogy még bf 4 multiban is hamarabb fogy el a GPU (770M!!!), mint az i5 ereje, innentől meg simán egyértelmű, hogy játékhoz gtx 860m mellé gyakorlatilag semmi pluszt nem ad az i7 FHD felbontásban.

Ezek alapján valahol a gtx 880M környéke lehet az, ahol már kell az i7, az alatt nem ad pluszt, így viszont még inkább felértékelődik egy i5-ös procis gép IPS-el, mint ugyanannyiért i7 TN-el.

(#3707) Muerte válasza Dreadloord (#3706) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én is szoktam ölben,de annak az Acer-nek 50°C az alja load ;]
...a procilimit kérdés azért nem ilyen egyszerű ahogy a faszikám írja a cikkben...nem 100%-kos terheléskor lehet,hanem már akár 40%-knál is és a valós 4 magot nem helyettesíti 2 mag hiába erőlködik :D főleg egy olyan játékban mint a BF3,BF4 multi ahol tényleg ki lehet akasztani a procit egy 64-es szerón.Elég lenne egy 64-es no rules metro szerver tesztnek,mikor kb.100 robbanást meg 1000 lövedéket kell kiszámolnia másodpercenként...egyből kibukna a különbség.

(#3708) baalika


baalika
tag

Ezt az acer vs y50 vs g551 dolgot megvitatnátok légyszives kicsit részletesebben?
Te vagy az első, aki az acer-t ajánlja.

(#3709) Dreadloord válasza baalika (#3708) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Pont most akarok venni 300-ért lapost játékra, és emiatt nézelődök, a napokban sok szó volt arról, hogy jelenleg 300-ért nincs igazán jó vétel sajna, ezért néztem körbe. De még én sem döntöttem, y50-et biztos nem veszek a hulladék TN kijelzője miatt, eddig g551-ben gondolkoztam, annak egy fokkal jobb a kijelzője, de még mindig TN, és nincs róla notebookceckes teszt sem, remélem jön 1 héten belül, és akkor az alapján döntök, más meg nem nagyon van ennyiért, csak gyengébb VGA-val, vagy használt gép...

(#3710) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Nem akarom szétoffolni a topikot, de 1 óra keresgélés utána találtam egy összehasonlító tesztet pont Y50 vs Nitro, és egyértelmű győztes a Nitro!

teszt

Engem meggyőzött, jövőhéten meg is veszem iponról, legalább tudom majd adni az infókat róla:)

(#3711) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Nem lenne valakinek kedve letesztelni az : Assassins.Creed.Unity-t valami komoly gépen?

Nálam akad, szaggat, ugrál....

Vajon ennek a játéknak milyen lehet a normális rendszerkövetelménye?
Komoly i7 es gépek komoly kártyával kidőlnek :U :Y

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3712) Muerte válasza Dreadloord (#3710) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem OFF,jöhet nyugodtan bármilyen teszt :K viszont engem nem igazán győzött meg a Crysis3 alatt elért 96/82°C,cpu/vga hőfokkal.

(#3713) Grave_444 válasza Angel2014 (#3711) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem maxon élsimítás nélkül van kb 20-25fps-em.
1366*768-ban futna rendesen..

(#3714) baalika válasza Angel2014 (#3711) üzenetére


baalika
tag

Az AW-mat megette, értelmetlen játszhatatlan a unity, tök mindegy milyen a hardver kb, egyértelműen szar port lett.

(#3715) Casanova* válasza baalika (#3714) üzenetére


Casanova*
veterán

nekem szépen viszi az aw-t, multit. stabil 80-90 fps fullHD textúrák normal-high ,egyéb beállítások offolva, smaa1x bekapcsolva. gtx 670m. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3716) baalika válasza Dreadloord (#3710) üzenetére


baalika
tag

Milyen manapság az acer laptopok minősége? Rettenetesen be vagyok oltva ellenük, csak rossz tapasztalataim vannak. Éven belül szétesős, gyenge műanyagokból, megsülős. Tényleg jót irnak róla, nyilván vadiúj laptopnál ezek nem jönnek elő.

(#3717) baalika válasza Casanova* (#3715) üzenetére


baalika
tag

Jött hozzá ki patch? 770m volt az enyémben és játszhatatlan volt full hd-ban, low-ra le kellett vegyek mindent de a black flag után azzal a grafikával meh.

(#3718) Mikulásbá válasza Dreadloord (#3710) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez a vékony ház és benne a keskeny ventik szerinted elég hűtést fog produkálni?Hiába i5-ös,amit meg akarsz venni,játékban a hűtés a legfontosabb szempont-mármint az legyen rendes,különben nem lesz játék.

Én inkább kipótolnám és egy igazi gamer gépet néznék,15"-os verzióban nem is nagyon van,17"-ban egy alig használt G750JZ jó választás lehet.Van is itt az aprón egy,én azt választanám.Jó teljesítmény és tényleg komoly hűtés.Ez a gép már bizonyított.

[ Szerkesztve ]

(#3719) Casanova* válasza baalika (#3717) üzenetére


Casanova*
veterán

el kell találni a megfelelő beállítást. smaa1x on. textúrák normálon, anisotrop highon,többi off,low. gyönyörűen viszi és így szép a grafika. :K érdekes,ha kikapcsolom az smaa1x-t, akkor jobban ingadozik az fps,sőt kevesebb. :D valami pecs jött ki. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3720) Dreadloord válasza Mikulásbá (#3718) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Új kell számlával, egyébként a tesztben még az i7 sem throttlingolt játék alatt, tesztek meg nem érdekelnek, max 1 szer lefuttatom őket e-p*nis miatt:)

g551, y50 egy fokkal gyengébb hűtést tekintve, az meg természetes, hogy egy 400K-s 5 kilós laptopnak jobb a hűtése, csúnya is lenne, ha nem így lenne:)

i5-el gtx860m-el tuti nem fog játékok alatt throttlingolni, 2 év után úgyis eladom, addig meg, ha megfő, vagy bármi, megy be gariba, van másik gépem munkára, szóval nem mozgat a belső hőfokokon való görcsölés...

Anyaghasználat: majd kiderül, Asusokból is fikák a belépő sorozatok, Acerből is, ez viszont korrektnek tűnik, ha viszont megnyekken, szintén megy vissza gariba...

Mikulásbá: Újjonan akkor megtoldva 350-ig mondj kérlek olyan lapost, ami minimum gtx 860m, IPS panel, nem elbaxott msi billentyűzet í betű, stb nélkül, és jó a hűtése? (én 2 hónapja nézem a gépeket, de nem találtam ilyet...)

[ Szerkesztve ]

(#3721) Mikulásbá válasza Dreadloord (#3720) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor "Alea Iacta Est"

Majd várjuk a beszámolót,mert nem egy gamer kategória,de játékra is jó lehet. :K

(#3722) Angel2014


Angel2014
addikt

Mindenkinek köszönöm....azt hittem megint én vagyok balfék. ;] Mondjuk attól még lehetek :DD

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3723) NTonee


NTonee
veterán

van valahol valami összeszedett lista/táblázat, hogy az egyes alien gépek milyen konfigban voltak elérhetőek korábban? Pl olyanra lennék kíváncsi, hogy melyik gépben volt sli lehetőség, melyikben milyen procik voltak elérhetőek, stb.
(agyalok, hogy G751, vagy inkább beleszagoljak a királykategóriába valami használt géppel.)

(#3724) Muerte válasza NTonee (#3723) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mire vagy kíváncsi? Én fejből tudom az összeset ;]

(#3725) NTonee válasza Muerte (#3724) üzenetére


NTonee
veterán

a legfontosabb kérdéseket igazából leírtam. Pl 17-es gép sli opcióval sandybridge után nincs? Miért nincs? Problémák voltak? 18-asban tudom, hogy elérhető, de azt biztosan nem akarok. Már a 17-est is túl nagynak tartom, viszont ebbe még belemennék. Itt-ott elcsíptem pár apró megjegyzést talán az R4 esetén, hogy kevésbé lett jó. Mi az oka, már ha igaz?
Vagy egyszerűsítsük le a dolgot... 400e körül mit lehet szerezni? (a HA hirdetéseket láttam.)

[ Szerkesztve ]

(#3726) Muerte válasza NTonee (#3725) üzenetére


Muerte
Topikgazda

SLI témában nem sok opció van: 2009: M17xR1 GTX285M SLI a teteje Q9300-as quad procival.
2010-ben jött az M17xR2 ami igaz hogy 2 kártyás rendszer,de csak CFX képes a lap,előszerettel használják sokan még most is 7970M CFX-re upgradelve,prociból első gen. I7 940XM a teteje.Ezzel vége is a 17"-os SLI verzióknak,mert ezután már csak a 18-as széria kapott 2 vga-t. 2011: M18xR1,megy bármilyen 2 vga-val,sandy alaplap.2012: M18xR2,ivy lap és mehet bármilyen CFX vagy SLI.2013:AW 18,Haswell.Az R4 szerintem pont a legjobb konstrukció a 17-esek közül.Milyen problémákról hallottál? Ráadásul az Eurocom "belevarázsolta" a 980M-et is,szóval megy vele az R4 is és az "R5" is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3727) noco79 válasza Angel2014 (#3711) üzenetére


noco79
tag

MSI GT70 - tökéletesen fut a játék, minden a maxra állitva , gpu hőfok 70 körül.......de rengeteg a negativ kritika a játékkal meg az ubisoftal kapcsolatban,valamit nagyon elcsesznek ott :W

(#3728) NTonee válasza Muerte (#3726) üzenetére


NTonee
veterán

hopsz. Szóval ha sli-t akarok, akkor le kell nyelnem a 18-as méretet. Nem elég, hogy gamer notit akarok venni, még új asztalt is nézzek hozzá. :D Ezek szerint neked is az van, el voltam tájolva. :)
Semmi konkrétumot nem olvastam az R4-ről, csak többször is láttam olyat, hogy nem lett olyan jó, mint a többi. Ezért kérdeztem, hogy valós e és ha igen, akkor miért. Persze lehet, hogy keverem másik géppel, szóval nem lényeges.
És mibe fáj egy M18x R1/R2 használtan külföldről? Meg merre kéne nézelődni?

[ Szerkesztve ]

(#3729) Muerte válasza NTonee (#3728) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát nem tudom mibe fáj,mert mostanában nem nézegettem már az árakat :( Nekem 600k-ba volt mire 780M SLI / 3920XM lett belőle és még aztán vettem ramot és ssd-t 100k-ért..de ennek már egy éve,azóta biztosan mérséklődtek kicsit az árak. Az R3/R4-nek egy konstrukciós hibája van hogy a PCH chip elmelegszik,de ez baromi könnyen házilag orvosolható egy passzív bordával,egyébként szinte elnyűhetetlen gép.Hangzásra kicsit "dobozos",a panel elmegy,összeszerelés és anyaghasználat nagyon jó.Az "R5"-nek szebb a panelja,talán kicsit jobb hangzásban is,de anyaghasználatban és összeszerelés minőségben szerintem visszalépés.Látszik hogy ahol tudtak ott már spóroltak. Az M18xR1/R2 prémium minden tekintetben,kivéve a panelt,de azért ne rosszra gondolj,csak nekem az M17xR2 RGB led-je volt az előd és ahoz képest gyengébb.Hangzásra nagyon jó,Klipsch mélynyomó van benne és tényleg van rendes mély is kb.30%-kos hangerőtől.Az AW 18,panelja nagyon szép,vetekszik az RGB led-del,a hangereje valami elképesztő,rengeteg ember el sem hinné hogy az a hang egy laptopból jön ha nem látná és ez nem túlzás :N ,bár mélyben szerintem nincs olyan mint az M18x,de hangerőben minimum duplája.Az összeszerelés minősége ott is prémium kategória,az anyaghasználat is elmegy,de azon is látszik már a költségcsökkentési vágy.

(#3730) Kasya válasza NTonee (#3728) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem te az r5 kiadásra gondolsz.

(#3731) NTonee válasza Muerte (#3729) üzenetére


NTonee
veterán

amúgy arra akarok magamban kilyukadni, hogy ha január körül rászánom magam végre a G53 nyugdíjazására, akkor G751, vagy Alienware irányba mozduljak e. Ha egy nem sli képes ufót vennék, akkor legfeljebb minőség terén lennék előrébb. Viszont pénzügyileg max a G751 árát szánnám rá a dologra. Persze később mehetne az upgrade is, de első körben így is kb mintha a fogamat húznák.

Kasya: igen, lehet. Nem voltam benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#3732) Muerte válasza NTonee (#3731) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát az SLI-s történet nem olcsó sport :( viszont ha azt nézed hogy mondjuk 980M SLI-re rászánod később majd a zsetont akkor az vajon hány következő szériát le fog verni még teljesítményben? ;] A 780M SLI is jóval felette van azért a 980M-nek... Alkatrész van ha kell minden,de nekem még semmi sem kellett a gépemhez,pedig ez azért tényleg használva van.Ha adott a keret és van kedved később upgradelni akkor vennék a helyedben 1db. 780M-mel egy R2-őt pici pézé és szép lassan majd fejlesztgetni,temetni bele a pézt mint én ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3733) NTonee válasza Muerte (#3732) üzenetére


NTonee
veterán

pénztemetőnek jelenleg egy öregedő audit tartok, köszi :D , így annyira nem vágyom rá, de kb ez lenne az elképzelés, igen. Elindulni egy "egyszerűbb" konfiggal, aztán lassan haladni. Egy ivy-s 780m-es valami járt a fejemben, de láttam Ursache gépének hirdetését is és kicsit elkókadtak az ivy-s vágyaim. :B

[ Szerkesztve ]

(#3734) Ursache válasza NTonee (#3733) üzenetére


Ursache
senior tag

Megalkuszunk :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3735) NTonee válasza Ursache (#3734) üzenetére


NTonee
veterán

:DDD :R
Egyrészt január végéig nincs ugrabugra nálam, kirúgási hullám lesz a cégnél, nem szeretnék nagyot koppanni. Másrészt az elsődleges cél egy R2 lenne, majd kiderül, hogy milyen lehetőségeim lesznek. Még sok idő telik el addig, valaki lecsaphat a tiedre is.
Mivel 10éve asusokkal vagyok körülvéve, így az alieneket abszolút nem ismerem. Egyelőre agyalás és a témával ismerkedés, kérdezősködés van.

[ Szerkesztve ]

(#3736) Muerte válasza Dreadloord (#3720) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gondold meg az I5-öt :DDD [link]

(#3737) Dreadloord válasza Muerte (#3736) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Muerte azért tőled pont nem vártam volna, ÉRTŐ olvasással nézd át a cikket.

Segítek: " Az Ubisoft ugyan hivatalosan nem támogatja a két maggal, illetve pontosabban két szállal rendelkező processzorokat..."
A cikk a pentium procikról szól, 2 szál már valóban elég kevés, de 2 mag 4 szál dunsztig elég gtx 860m mellé FHD felbontásban.

Hmm tévedtem, elnézést, i3-as proci is elég XD (igaz asztali változat)

FC4 i3-al 15%-al kisebb fps, mint i7-el, na erről beszéltem... Ja és asztali 980 mellett, ami kb 3 szor erősebb, mint a gtx 860m, lehet amellett lett volna 1,00104 FPS különbség...

[ Szerkesztve ]

(#3738) etern válasza Casanova* (#3719) üzenetére


etern
tag

Tiszteletem uraim!! Én is beszálltam kicsit Assassins Creedezni, főleg mert olvastam hogy beszaggat, hát akkor csak megtesztelem én is :D És tényleg.... játékmenettel még nincs is akkora progléma, talán minimálisan akad, de a vidó átjászásoknál már azért nem szép látvány... Vicces :D Minden maxom természetesen, de akkor is!! :D

(#3739) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Kieg: Acer shop beakciózta, 289K

Ja mégse, benéztem, ez a 15,6-os változat, bár a tövvi is az, amikhez hasonlítgatják.

[ Szerkesztve ]

(#3740) baalika válasza Dreadloord (#3739) üzenetére


baalika
tag

Ez már sokkal jobban néz ki. Kérdés, hogy az IPS panel vagy az i7 proci a fontosabb?
Te a 17-est nézted?

(#3741) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hali!

Csatlakozva azok közé, akik Alienware-ekkel szemezgetnek, létezik belőlük magyar billentyűkiosztású? Valamint AW tulajok honnan szokták a hardvert beszerezni hozzá? Hardverapró, Ebay? Vagy van valami más "olcsó" forrás is?

www.adatfalodesign.hu

(#3742) Dreadloord válasza baalika (#3740) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Játékok alatt 1 FPS-t nem ad az i7 i5-höz képest, vagy miért akarsz bele i7-et?
Én a 17-est fogom venni, alig drágább, nekem megér ennyit (+15k kb)

(#3743) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A múlt héten visszaballagtam közétek egy AW 17-tel 4700MQ+GTX 770M a belsejében!
Csináltam pár rövid tesztet ~20-22°C szobában!
Optimus Enabled......hibátlanul működik, nem szaggat és teljesen játszhatóak a játékok!Nem pofázik közbe ;] ;]
Cpu MAx Hőfok 70°C volt!

3D11 Alap Cpu+Vga
3D11 Tuning Vga (amit AB engedett)

3D11 3.4Ghz 4700MQ+Vga Alap
3D11 3.4Ghz 4700MQ+Vga Tuning

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#3744) Angel2014 válasza conqver (#3743) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Próbáld ki ezt....Assassins.Creed.Unity-t
és lehet nagyot csalódsz a gépedben ;] lehet le is cseréled :D

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3745) conqver válasza Angel2014 (#3744) üzenetére


conqver
aktív tag

Multizom, Single nem köt le :K
Eddig nem csalódtam az AW szériákban :DDD :DDD :N

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#3746) Kasya válasza Dreadloord (#3742) üzenetére


Kasya
nagyúr

En azert nem mondanam hogy ez minden jatekra igaz lenne...

(#3741) adatfalo: gyarilag csak angol bill. kiosztassal erheto el. HW-t beszerezni pedig igen, legjobb uton ebay vagy itt, hardverapron lehet. Illetve par forumtarstol :) Marha epp olyan specifikus cucc kellene, amit egy szamtec uzletben nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#3747) etern válasza Angel2014 (#3744) üzenetére


etern
tag

Te én most néztem ennek a gépigényét . minimum a 680!!! így már egy két dolog világos.

(#3748) Dreadloord válasza Kasya (#3746) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Okés, akkor mutass bármilyen tesztet, ahol ilyen erős vga mellett ad bármennyi plusz fps-t az i7 i5-el szemben:)

(#3749) baalika válasza Angel2014 (#3744) üzenetére


baalika
tag

De az erosen nem a gep hibaja. Ne egy szarul megirt jatek miatt csalodjon mar. Jo kis gep az 😁

Az megvan hogy van egy csomo benchmark program... Na azok hogy megfogjak. Durva. Nem tudod kimaxolni...

(#3750) Muerte válasza Dreadloord (#3748) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszönöm a dicsérő szavakat :DDD Természetesen megy az I5-tel mivel 2mag négy szál,de nem kezeli le rendesen,néhol random beakad az is mivel a játéknak pont a 3. valós mag tettszene a legjobban,ajánlom figyelmedbe a HSZ.-eket is főleg amiket Abu írt.Ez még csak a kezdet egyébként...ha már egyszer kitalálták a fizikai négy magot akkor előbb-utóbb az összes játékot,programot arra fogják optimalizálni hogy értelme is legyen,vagy akkor most mindenki adja el az I7-jét mert nincs is értelme? ;] Egyáltalán minek is van? igaz? :DDD
...Mint már korábban is írtam a procilimit nem csak azt jelenti hogy 100%-kon teker a CPU.A csávó aki a Lenovo és Toshiba-val teszteli az i5/I7-et a BF4-ben az abszolút nem kompetens,inkább vicc kategória.Full vga limit mindkét kártyánál 25-30FPS-el azon nincs mit mérni.Egyébként már ott is látszik hogy az I5 limitel,DE! egy épkézláb játékos nincs aki 30 FPS-el tolna egy multit,mert kb.esélye sincs az embernek azok ellen akik fix 60-80-100-120-al tolják,ezért ha azt akarnánk hogy legyen mondjuk fix 60 ahoz csúnyán le kéne venni a felbontást.Na és ebben az esetben lenne egy akkora procilimit mint a ház,így kellett volna tesztelni ;) És akkor még az órajeleket szóba sem hoztam,az egy külön téma lenne.
Ezen a képen is látszik hogy az I5 már elfogyott FHD-ba is,alatta meg már sehol se lenne szegényke:

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.