Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Parci válasza Mathiask (#5200) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdj el visszafele olvasni légyszi, épp erről volt szó mostanáig...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5202) Mathiask válasza Parci (#5201) üzenetére


Mathiask
senior tag

Visszaolvastam, átfogalmaznám. :)

Lehet E2-őt úgy beállítani hogy a JPG-ben fotózva ugyanolyan természetességget/lágyságot/filmességet kapjunk mint E1-en alapból?

(#5203) Stauffenberg válasza Mathiask (#5202) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem. Változtattak a JPEG motoron, így erre nincs lehetőség (sajnos). Egyetlen mód amit már szintén kitárgyaltunk: RAW-ban fotózol, megbuzerálod a fájlt és ha a Lightroom elhitte, hogy X-E1 anyagot kapott, akkor használhatod a régi színmódokat.

(#5204) Freddy76 válasza Stauffenberg (#5203) üzenetére


Freddy76
addikt

Egyetlen mód amit már szintén kitárgyaltunk: RAW-ban fotózol, megbuzerálod a fájlt és ha a Lightroom elhitte, hogy X-E1 anyagot kapott, akkor használhatod a régi színmódokat.

Ez felkeltette a figyelmemet, de hiába olvastam vissza, nem találtam... Hol írtátok ezt le?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5205) Stauffenberg válasza Freddy76 (#5204) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

[link]

Az X-E2 -> X-E1 váltás nem tudom volt-e próbálva, de az X-A1, X-M1 hiányzó profiljai előjöttek és ebben az esetben az X-E1-nek megfelelő Provia is megvolt. A Lightroom csak azokat a profilokat engedi használni amik amúgy is elérhetők az adott típushoz.

[ Szerkesztve ]

(#5206) MC Pite válasza Mathiask (#5200) üzenetére


MC Pite
veterán

X-E2 vagy X-T1-en* a régi jpg motorhoz nagyon hasonló eredményt két módon lehet elérni:

1, ProNegStd mód +2 color-ral hasonló mint az E1/Pro1 színei, tónusai
Példa:
E2 Provia / E2 ProNegStd color+2 / E2 ProNegStd

Zipben: [link]

*:vagy raw módosítással X-M1, DNG-re konvertálással A1-en is.

2, raw file megnyitása hexa editorral, és kamera azonosító átírása, így elvileg pontos(abb)an a régiek szín/tónusvilágát kapni. Leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5207) jjeahh válasza Stauffenberg (#5205) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, ugyanezt meg lehet csinálni olympus-al is? :DDD amúgy jó lenne valahogy megoldani, hogy a lr legyen megbuherálva, és az összes raw-ot "másképp" ismerje fel, de gondolom ez nem lehetséges :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5208) Stauffenberg válasza jjeahh (#5207) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom, de meg lennék lepve ha működne. Szerintem előbb találsz hozzá presetet ami nagyjából olyan, mint a gyári Fuji, mintsem a Lightroomot meghekkeled, hogy elérhető legyen bármilyen RAW-hoz.

Meg egyébként nem kell mitikus erőt tulajdonítani a Fujifilm színmódjainak, az Olympus is van olyan jó, na meg ezer más mód van rá, hogy finomíts a tónusokon.

(#5209) jjeahh válasza Stauffenberg (#5208) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jaj, elég félreérthetően fogalmaztam :DDD , azt nem említettem meg, hogy az e-p1-el én is úgy vagyok a profiloknál, mint az x-e2-vel sokan, pár olympus profilja tökéletes, az enyém meg nem igazán :( szal ha egy om-d profilt rá tudnék húzni az e-p1 raw-okra és még jól is nézne ki, az király lenne :D azóta agyalok én is ezen, amióta kipróbáltam az x-e1 rawokat, azok a képek a profilok ráhuzása után utómunkát sem igazán igényeltek :)) a kis oly színeivel sincs gond, de elég sokat kell húzogatni azért a csúszkákat, és akkor sem lesznek olyan szépszínűek a képek, mint egy új gen olyval vagy az x-e1-el

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5210) arn válasza jjeahh (#5209) üzenetére


arn
félisten

a regi panas gepeknek jobb szinei voltak, mint a sonys omdnek. de szinugyileg nehez a fujit uberelni, szerintem ez nem csak a szinprofilokon mulik. mindenesetre elegge felgyorsitjak a feldolgozast.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5211) TayRol


TayRol
veterán

Csak nem bírtam magammal. (bocs a telefonos képért).

Szerintem velem hal meg.

ezt a hszt valaki mentse le, hogy majd az orrom alá tudja valamikor dörgölni.:)

[ Szerkesztve ]

(#5212) Freddy76 válasza TayRol (#5211) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, erre igazán kiváncsi vagyok. Canon ment?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5213) TayRol válasza Freddy76 (#5212) üzenetére


TayRol
veterán

még nem. de lehet hogy megy - egy családtagnak.

Parci: mondom, mentsd a hsz-t, aztán mehet aláírásba.

btw volt a sima verzióm, de vagy nagyon régen, vagy ez ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#5214) Parci válasza TayRol (#5211) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két hét ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5215) MC Pite válasza TayRol (#5211) üzenetére


MC Pite
veterán

Ó, csak 1-2 oldalt kell visszalapoznunk, kár vesződni a hsz mentésével ;]

Jó fényeket hozzá, bírjon ki 2×2 hetet is ;)
Bár a gépek viharában konstans viszonyitási alapnak jó lenne :).

(Hétvégén X100 helyett -elkelt- a 27es palacsintával voltunk romkocsmázni, hátő... Na igen, azért a 23/2.0 az előnyösebb... Majd lehet rápróbálok egy 18/2.0-ra is... Csak hát nagyobb, meg a 18 se az igazi... ki kéne műteni az X100ak obiját ;] )

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5216) Mercutio_ válasza TayRol (#5211) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi ez valami övcsat, vagy asszony új neszeszere?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5217) TayRol válasza Mercutio_ (#5216) üzenetére


TayRol
veterán

Előbbi. ÖvcSat.

[ Szerkesztve ]

(#5218) Gondwana válasza TayRol (#5211) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha majd veszel rá egy TCL-X100-ast és megunod, szólj, piacképes áron átveszem majd tőled, na, meg ha véletlenül Nissin i40-et vennél hozzá, azt is, két hetet mindkettőért kibírok!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5219) MLaca válasza TayRol (#5211) üzenetére


MLaca
őstag

mentve :D

http://mlzphoto.hu/

(#5220) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

Van lehetőség egy x-m1-en canon optikák használatára?

létezik ilyen átalakító?

egy 50mm 1.4 USM et kéne együttműködésre bírni:)

(#5221) TayRol


TayRol
veterán

Van egy ilyen bőrtokom (is), ha valakinek kellene, szívesen odaadom, számomra kettő felesleges. Cserébe jöhet pl. bármilyen bizb@sz X100s-hez, vagy esetleg egy köszönöm is elég.:)

(#5222) Warton


Warton
őstag

X-100 esetében mennyire elengedhetetlen a napellenző? Csak mert ha felrakom akkor ugye nem fér be az obi a bőrtokba. Gondolom, hogy nem hátrány, ha fenn van, csak egy kicsit macerás állandóan szedegetni az adaptert. Van ezzel kapcsolatosan tapasztalat?

Jó lett volna, ha a bőrtok készítésekor erre is gondolnak és egy picit nagyobb helyet hagynak az obinak. :F Vagy akkor legalább fordítva is rá lehessen tenni a napellenzőt.

(#5223) pandur99 válasza oneal1 (#5220) üzenetére


pandur99
aktív tag

Van mindenféle átalakító. Nézz körül az ebayen!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5224) TayRol válasza Warton (#5222) üzenetére


TayRol
veterán

amit linkeltem tokot, abba belefér napellenzővel együtt. nekem most gyári van rajta, ott tényleg nem megoldható.

(#5225) MC Pite válasza pandur99 (#5223) üzenetére


MC Pite
veterán

USM... rekesz meg fókusz állítás gondolom nem lesz, de 2-3 oldalanként a tököm se írogatja le... :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5226) pandur99 válasza MC Pite (#5225) üzenetére


pandur99
aktív tag

Rekesz és fókusz kézzel, fénymérés van, időt a gép hozzáállítja. A módban kell használni. Persze csak olyan objektívekkel megy, ahol lehet az obin rekeszt állítani.
Én Canon FD obikat használok (régebben X-M1-gyel, most X-E1-gyel), de nem túl nagy élvezet :( , főleg kézből és az LCD-n. Játszani viszont jó :D

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5227) Gondwana válasza oneal1 (#5220) üzenetére


Gondwana
addikt

Az EF 50/1.4 szerintem még Canonra is egészen kompromisszumos, én még 7D-n is hanyagoltam. Öntökönbökés blendegyűrű nélküli üveget erőltetni Fujin, amikor az árából vehető hozzávaló is. (Persze, tudom, Fujira f/1.4 az nem ennyibe kerül, na, de nem is f/4-től kezd élesedni...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5228) pandur99 válasza Gondwana (#5227) üzenetére


pandur99
aktív tag

A régi FD objektívek (50/1,8, 28/2,8) sem bajnokok, a Fuji XC 16-50 is lealázza, csak a fényerejük miatt jöhetnek szóba más híján. Azt hittem, hátha, de inkább emelek az iso-n, úgy is jobban járok, kivéve néhány extrém esetet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5229) jjeahh válasza pandur99 (#5226) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öhm, ezzel nem mindenki értene egyet, ezeket, és még másik 30.000 képet manuálokkal lőttem meg, mozgó témára nem az igazi, de amúgy számomra nagyobb "élvezet" tekerni a full fém fókuszgyűrűt, és kézzel rekeszelni mint simán csak nyomni az expó gombot ;) szóval ez relatív

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5230) MC Pite


MC Pite
veterán

Rosszul gondolom hogy az USM-es canon obi olyan mint a G-s nikon, azaz elektromosan vezérlt a fókusz/blende, azaz manuálozásra nem jó; csak a régi fajta obi? :F

Ha ötvenes manuált keresnék, akkor újra a Planart venném, amit szerintem már/még érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5231) Stauffenberg válasza jjeahh (#5229) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy dolog szeretni a manuális objektíveket (én is csípem őket), meg egy másik, hogy azért az AF mégis csak sokkal gyorsabb és kényelmesebb.

Én például imádok kerékpárral dolgozni járni, de elvitathatatlan, hogy autóval gyorsabb és kényelmesebb, miközben nem ázom el és nem fagyok meg.

Te sem azért fotózol manuális objektívekkel, mert jobbnak tartod a kezedet egy normális AF-nél, hanem mert szereted a feelinget (és/vagy nincs lóvé drága AF objektívekre).

(#5232) jmakk válasza MC Pite (#5230) üzenetére


jmakk
őstag

Tudomásom szerint egyetlen EF és EF-S bajonettes obin sincs blendegyűrű, mind vázról vezérelt. Így manuálozni csak nyitva alkalmasak. Azt hiszem blendevezérlős chipes adapter még X bajonettre nincsen.
Ezt a Planart amúgy mennyiért vesztegetik? Na nem mintha vennék, csak a jó drágán mérik a Zeissokat, lehet kis felárral már használt 56/1.2-höz is hozzájut az ember akkor.

(#5233) jjeahh válasza Stauffenberg (#5231) üzenetére


jjeahh
nagyúr

persze, én csak a "nem túl nagy élvezet", meg az "inkább emelek az iso-n" dolgot vitattam, eszemben sincs mf vs af vitázni, mindkettőnek megvan az előnye/hátránya ;)

jmakk: van valahol 15k-ért 56-os? váltok fujira :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5234) pandur99 válasza jjeahh (#5233) üzenetére


pandur99
aktív tag

Oké, az élvezetet módosítom, mert minden hobbi élvezet, csak annyit akartam mondani, hogy ha nem játékból teszed fel, hanem mondjuk munkára, akkor kínlódni fogsz vele, de valamit valamiért... Nekem sincs pénzem 23/1,4-re :(

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5235) jmakk válasza jjeahh (#5233) üzenetére


jmakk
őstag

Még le is aranyozzák és gyémántokat is tesznek rá annyiért. Csak nem hufba 15k, hanem ajróba. :D
Azért a legújabb Planar az nem két fillér.

(#5236) MC Pite válasza jmakk (#5232) üzenetére


MC Pite
veterán

30K körül mennek. Nyilván nem a legújabbról van szó, hanem arról amit linkeltem.
50-60ezres maunálüveggel meg nem foglalkozok, adapterrel már az fele árban van* mint a penge 60-as obi, képük hangyányival jobb mint a Planar, és nagyon messze van még az XF60-tól.

*: Szeretném hogy amikor használt huszonéves manuálüvegekről beszélünk, akkor valaki túrjon elő a hatvanasra egy jó magas zsír új listaárat (ami drágább mint más országokban), nehogy kihagyja valaki megint ezt a ziccert! Kár lenne...

Oké hogy nincs rekeszgyűrű, de az ultrasonic motoros obinál szerintem fókusz sincs - az egy dolog hogy nyitva tudsz csak fotózni... 18-105-öt is havonta fel akarja valaki műteni fujira...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5237) jmakk válasza MC Pite (#5236) üzenetére


jmakk
őstag

Értem, annak a Planarnak úgy van értelme.
Az USM az a jobbik fajta fókuszmotort jelöli kanyonéknál, attól mf még működik. Amire te gondolhatsz az az elektronikus kapcsolatú fókuszgyűrű. Talán némelyik újabb olcsóbb optikánál el tudom képzelni, de nem jellemző rájuk.

(#5238) silmatauki válasza MC Pite (#5236) üzenetére


silmatauki
őstag

USM-es obinál semmi lehetőség nincs se fókuszra, se apertúrára (a focus-by-wire nem megy). Ebben a tekintetben lényegesen rosszabbul használhatók, mint pl. a Nikon G obik, amelyeken mind fókusz, mind, ha tekerős adaptered van, az apertúra változtatható.

Azaz: Fuji-n teljesen le kell mondani az USM obikról, sajna.

(#5239) jmakk válasza jmakk (#5237) üzenetére


jmakk
őstag

Bocsánat az USM tényleg teljesen focus by wire. Valamiért másra emlékeztem, pedig még volt is ilyen obim, nem is egy.

[ Szerkesztve ]

(#5240) Gondwana


Gondwana
addikt

:C :W :F
Ti se láttatok még USM objektíveket! Blenden nincs, csak csomagalapú adatkommunikációban lehetne, de USM-nél Full-time Manual Focus Override is van, differenciálmű-szerkezetű fordulatszámfelezővel kapcsolódik a piezós motor a lencséket mozgató forgórészhez, azaz 2x annyit fordítasz a gyűrűn, mint amennyit a lencsetag fordul.
(Az újsüttetű STM üvegeknél van csak teljes focus-by-wire)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5241) silmatauki válasza silmatauki (#5238) üzenetére


silmatauki
őstag

Bocs, én is közben összekevertem dolgokat – a fenti szövegem STM-re (pl. a 10-18) vonatkozik.

(#5242) jmakk válasza Gondwana (#5240) üzenetére


jmakk
őstag

Köszi a tisztázást! :R
Régen volt ez na! :)
Pedig 15-85 is volt, meg 50/1.4, bár az ha jól tudom nem ring usm volt és nem volt override.

(#5243) TayRol


TayRol
veterán

X30-rol vannak hírek?

Ahogy elnéztem képileg ugyan azt fogja tudni. Csak feltuningolták, jobb kereső meg egy rakat kényelmi ficsör. Kíváncsian várom.

(#5244) gorgo


gorgo
őstag

Mik meg nem történnek az emberrel... Vettem egy XE1 kitet! Jövő héten talán lesz is időm kipróbálni!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5245) Freddy76 válasza gorgo (#5244) üzenetére


Freddy76
addikt

Koccoljunk. Próbálnám a vázat, cserébe adok obit, vakut.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5246) Parci válasza TayRol (#5243) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire gondolsz? az x30 a tökéletes x10, leszámítva, hogy kicsit vágásérett már, túlhízta magát. kifejezetten jó gép, de azért a fuji jobban is megerőltethette volna magát. remélem az x40 nagy újítása az lesz, hogy fogad sim kártyát...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5247) TayRol válasza Parci (#5246) üzenetére


TayRol
veterán

igen, erre gondolok. meg arra, hogy nem éri majd meg a (szerintem) 200e ft-ot.

gorgo: gratula, kíváncsi vagyok a véleményedre.

(#5248) Studi válasza Parci (#5246) üzenetére


Studi
addikt

Ha valamin csodálkozom, hogy nem került be a Samsung NX1-be, akkor ez az, hogy nem fogad SIM kártyát, és így nem lehet mobilneten, csak wifin tolni fel a képeket. :)

(#5249) Gondwana válasza TayRol (#5247) üzenetére


Gondwana
addikt

Köhömm... 170 a nyitóár, raktárról.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5250) TayRol válasza Gondwana (#5249) üzenetére


TayRol
veterán

:Y Azt hittem, hogy messze még a megjelenés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.