Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-16 07:43:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30001) Teasüti válasza DonRazzino (#29998) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Onnan jövök épp. :D
Próbáltam a 10-24-et simán rekeszelni videóhoz, de az f22 nem volt elég szűk. Milyen ND szűrőt tudtok ajánlani 77 mm méretben? Nem találtam sehol komplett sort, egyesével meg nem szívesen vennék felemás szűrőket.
Esetleg létezik olyan VND, ami nem X-esedik?

(#30002) excalibur36

excalibur36
(senior tag)

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni a szemüvegen látható visszatükröződés eltüntetésében?
mivel, hogyan? :F :F

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni a szemüvegen látható visszatükröződés eltüntetésében? mivel, hogyan? :F :F

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#30003) Matska válasza excalibur36 (#30002) üzenetére

Matska
(senior tag)

Cirkulár polárszűrőt tekerj fel.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#30004) excalibur36 válasza Matska (#30003) üzenetére

excalibur36
(senior tag)

Jó lett volna ha lett volna... :D
A képek már elkészültek és ezekről kellene valahogy eltüntetni

[ Szerkesztve ]

(#30005) Camisso

Camisso
(újonc)

Sziasztok!
Nem tudjátok esetleg, hogy utólag meg lehet-e valamivel nézni, hogy egy jpeg pontosan milyen beállításokkal készült? (filmsim, HT, ST,... stb.) RAW-om nincs hozzá!

(#30006) taranis válasza Camisso (#30005) üzenetére

taranis
(őstag)

Exiftool-t próbáld ki.

(#30007) Matska válasza excalibur36 (#30004) üzenetére

Matska
(senior tag)

Fotosoppolj belőlük napszemüveget :DDD

(#30008) madgie válasza Camisso (#30005) üzenetére

madgie
(titán)

Ha visszatöltöd az érintetlen JPG-et az SD kártyára (rendesen, mappába), akkor a gép látni fogja és kiírja a disp back gomb nyomkodásra.

(#30009) Camisso válasza madgie (#30008) üzenetére

Camisso
(újonc)

Ez nem működött, egy X100f jpeg volt, de az X-T30-ban nem ismeri fel, pedig formáztam is előtte. Az Exiftool folyamatban!

(#30010) berobi78 válasza berobi78 (#29993) üzenetére

berobi78
(tag)

Erre valaki? Vagy egyszerűsítem a kérdést. EVF a T30-on mennyire csalódás egy T1 után? Már ha egyáltalán az.
Beépített vaku alkalmas szabadtéren árnyékos arcot deríteni?
Köszi

(#30011) Teasüti válasza berobi78 (#30010) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Gyakorlatilag az az egyetlen dolog, amire egy beépített vaku alkalmas. :D

(#30012) Matska válasza Camisso (#30009) üzenetére

Matska
(senior tag)

Bár T20-ról tudok nyilatkozni, de ott az a baj, hogy nagyon rá kell szorítani a szemem és így sem biztos, hogy látok minden sarkot egyszerre + erős napsütésben bal kézzel kell árnyékolni.

(#30013) Teasüti válasza excalibur36 (#30004) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Ez az a helyzet amikor egyszerűbb újrafényképezni a témát, mit rekonstruálni azt ami nincs rajta a képen.
Jól látom, hogy az ott egy softbox? Vagyis igazi fényképész művelt ilyen barbárságot? Miért nem rakta arrébb a fényforrást, hogy ne tükröződjön vissza?

[ Szerkesztve ]

(#30014) Matska válasza Teasüti (#30013) üzenetére

Matska
(senior tag)

Nem tudom, nem biztos, hogy igazam van. De nem lehet, hogy excalibur művelte?
No nem azért, mert ilyeneket kérdez. Csak eszembe jutott.

(#30015) sasNAXO válasza berobi78 (#30010) üzenetére

sasNAXO
(tag)

Nem próbáltam se T1-et, se T30-at; de pl. T10 és T3 EVF-fel volt már dolgom. A Tx sorozatnak kényelmesebb/jobb a szemkagylója és nagyobb az EVF mérete is, mint a Txx sorozatnak. Szóval szerintem a T30 csalódás lesz, a kérdés az, hogy "mennyire". Ha pesti vagy, akkor talán tudok mutatni egy Meike markolatos T10-et - a T30 ugyanott van méretben és EVF-ben is.
Fókuszrendszer tekintetében az általad felsoroltak közül elméletileg (=én úgy tudom, hogy) a T2 és a H1 egy szinten van, míg a T30 a legújabb és legjobb.

(#30016) DonRazzino válasza b.vr (#29999) üzenetére

DonRazzino
(aktív tag)

Az állványos érvvel felnyitottad a szemem. Nem fogok én tökölni, ND maradt a boltban. :R

@teasüti. Én egy nagypofájú, szabadszájú, kellemetlen alak vagyok, de azért egy topictársunkat lebarbározni az még az én gyomromnak is erős. Múltkor céges tablófotózáson én is egy olyan kicsi irodát kaptam, hogy majd benyálaztam magam, mire jó helyre raktam a fényeket.

https://www.instagram.com/donrazzino/

(#30017) madgie válasza DonRazzino (#30016) üzenetére

madgie
(titán)

Nekem amúgy ex-látszerészként az jutott eszembe, hogy ilyenkor a helyszínen simán kivenném a lencséket a keretekből :DDD

(#30018) excalibur36 válasza Matska (#30014) üzenetére

excalibur36
(senior tag)

Nem én műveltem.😁

(#30019) vihartigris válasza madgie (#30017) üzenetére

vihartigris
(senior tag)

Könnyű annak akinek van hozzá szerszáma, meg még eszébe is jut :D

bármi reciproka a semmi

(#30020) Matska válasza excalibur36 (#30018) üzenetére

Matska
(senior tag)

Akkor jó. Csak feltűnt volna már a helyszínen :D

(#30021) berobi78 válasza sasNAXO (#30015) üzenetére

berobi78
(tag)

Igen, a fókusz az tuti sokkal jobb, erről találtam tesztet a youtube-on, de a viewfindert nem mutatják sehol. A T1-re vettem is nagyobb szemkagylót, mert zavart, hogy beszűrődik a fény, ahogy látom a T10-20-30-ra is lehet kapni, csak az vakupapucsba csúsztathatós.
Köszi, írok priviben, mert kíváncsi lennék az EVF-ben lévő LCD mennyivel kisebb a T1-hez képest. E1-et próbáltam már, de nagyon régen, és akkor még nem volt megy a T1.

(#30022) taranis

taranis
(őstag)

Akit érdekel, elkészültek az X-T3 LUT-ok: [link]

(#30023) Ébri

Ébri
(aktív tag)

Ha már elrontott képek :). Vállaltam, hogy lefényképezem fiam osztályát, fényekkel játszani nem fogok tudni, szóval fenti fénycsövek, körben ablakok. Van valami, amit ne csináljak? (Azon kívül, hogy többet ne vállaljak ilyet :) ).

(#30024) madgie válasza Ébri (#30023) üzenetére

madgie
(titán)

Ha ilyen csodás idő van, dörrents fel magad fölé a fehér mennyezetre egy nagyvakuval, az bolondbiztos megoldás.

(#30025) Ébri válasza madgie (#30024) üzenetére

Ébri
(aktív tag)

Köszi, nem rossz ötlet, utálok vakuzni, így mindig elfelejtek vakuval deríteni, bár a nissin i60a nem biztos, hogy a nagyvaku kategória :).

(#30026) gorgo válasza Ébri (#30025) üzenetére

gorgo
(őstag)

Elég lesz, vagy barlangban tanulnak? Meg felteszem A0 nyomat sem készül.

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#30027) Ébri válasza gorgo (#30026) üzenetére

Ébri
(aktív tag)

Persze, bőven elég lesz :). Csak eszembe jutott mekkora egy "igazi" nagyvaku.

(#30028) jaanoo89

jaanoo89
(aktív tag)

Sziasztok!

Szaglászom a Fujifilm X háza tájékán és arra lennék kíváncsi, hogy milyen szoftvert használtok a RAW fájlok előhívásához? Van olyan szoftver, ami működésben az Olympus Viewer-hez hasonlít, azaz amit a fényképezőben beállítok, ugyanolyan beállításokkal (színek stb) köszön vissza a RAW editorban?

Az X-H1 stabilizátora megbízhatóan működik fényerős nagylátószögnél, nyitva? (pl. 16/1.4)

(#30029) madgie válasza jaanoo89 (#30028) üzenetére

madgie
(titán)

X RAW Studio, annyira ugyanúgy működik, mint a vázban, hogy maga a váz dolgozik, rá kell dugnod "kanóccal" a PC-re és ott csak egy kezelőfelületed van, magát a feladatot a fényképezőgéped végzi.

Nem egyszerű program és relatív butácska is (pontosan ugyanazt és ugyanúgy tudja, mint a váz), de 100%-ban megegyező eredményt csak ez ad.

Megközelítő eredményt több program is tud, A Capture One 12 vagy a Lightroom Classic is tartalmazza a filmszimulációkat, a Capture One-ból ráadásul van ingyenes, Fujihoz való változat is (Express)

Az X-H1 stabija szerintem bitang, bár nekem már nincs meg, Parcinál kötött ki az enyém :D

(#30030) jaanoo89 válasza madgie (#30029) üzenetére

jaanoo89
(aktív tag)

Wow, lehet, hogy ez jó is lesz nekem, megnézem mit tud. Az Olympus Viewer is relatív buta, arra kell, hogy kontrasztot, ezt-azt tudjak állítani, ha esetleg a terepen benéztem volna valamit, de kötegelt feldolgozás, stacking és ilyesmi egyáltalán nem kell. Viszont fontos, hogy ugyanazt lássam, mert számomra erről szól az EVF-es fotózás, amit ott látok, az köszönjön vissza a monitoron is és ha kell picit módosítani, akkor megteszem.

Még nem tudom, hogy lesz-e rendszerváltás, igazából a vázba épített stabi alap elvárás részemről és így, hogy olcsóbb lett az X-H1 (legutóbb amikor néztem kb. 600.000 FT volt) illetve bejelentettek egy ekv. 24-120mm-es utazozzomot is, elgondolkodtam.

16/1.4, 18-55 duo-ra gondoltam első körben, utóbbit pedig váltanám az új objektívre, de a 23/1.4 is szimpi.

Jöhetnek vélemények, ki mit, miért szeret ekv. 18-300mm között.

(#30031) Camisso válasza taranis (#30006) üzenetére

Camisso
(újonc)

Működött az Exiftool! Köszönöm!

(#30032) Teasüti válasza DonRazzino (#30016) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Én nem vagyok fényképész, engem nem hívnak tablófotózásra és nekem nem fizetnek ezért. De még én is tudom, hogy a soft box-nak talán nem szemből volna a legjobb helye amikor egy egész szemüvegen fog visszatükröződni a catch light. Akkor egy profi ilyenre nem figyel? Ez szakmai barbárság, akárhogy is nézem.
Teljesen mindegy ki követte el, topiktárs vagy nem. Ez egy objektív kritika. Nem vettem számra az illetőt, nem szapultam, csak leírtam a véleményem. Ebben nincs semmi rossz.

(#30033) El Joe válasza Teasüti (#30032) üzenetére

El Joe
(tag)

Nem akarok flammelni...amikor megláttam a fiam érettségi képeit, különösen a kreatívokat, ahol úgy voltak vágva a végtagok ahogy sikerült......
Nem vagyok fotós, vágtam fürdőszobában fixir szagban, boncoláson is voltam egy páron de ez vitt mindent, mint a piros 7-es. 5 ezreért / kop :o :o :o

(#30034) Teasüti válasza El Joe (#30033) üzenetére

Teasüti
(veterán)

Nyaralás alatt összefutottam pár emberrel, akik elég komoly felszereléssel voltak ott fotózni, videózni, stb.
Canon 70-200 volt kb minden második komolyabb géppel rendelkező embernél a szigeten.
Egyik balfasz lőtt rólam egy-két képet. Kapkodnia se kellett, mert megkért maradjak úgy kicsit.
Mondtam küldje át a képet, erre ő majd felrakja Instára... Eléggé meglepődött mikor megtudta nekem olyan nincs, hogy miféle fotós vagyok én?! :))
Mindenesetre ezt a képet kaptam tőle:

Na most úgy gondolom őt sem tette jobb fotóssá, hogy regisztrált az Instagramra. :C

[ Szerkesztve ]

(#30035) lugosi

lugosi
(nagyúr)

Láttátok a fujirumorson, az xpro 4-et ibis-el várják.

(#30036) Matska válasza Teasüti (#30034) üzenetére

Matska
(senior tag)

Nem értelek, pedig zsigerből lőtt egy olyan képet ahol lefejeznek a hullámok meg ferde a horizont :DDD
Amúgy elég f*sza helynek tűnik, merre jártál?

(#30037) lugosi válasza lugosi (#30035) üzenetére

lugosi
(nagyúr)

Nem igaz hogy semmit nem tudok rendesen leírni!

Xpro 3-ra írták természetesen.

Ez olyan mint mikor tavaly az X100T utódját kerestem. 🤦‍♂️

(#30038) |AP|

|AP|
(addikt)

úgy néz ki a Viltrox lesz a Fuji Sigmája

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#30039) Ébri válasza Teasüti (#30034) üzenetére

Ébri
(aktív tag)

Ez velem is elő szokott fordulni, hogy mindenre figyelek, csak pont ilyeneket nem veszek észre (bár itt a lefejezés elég látványos, még ha képszéleket nézem is, hogy mi legyen bent meg kint). Más kérdés, hogy akkor törlöm a képet.

(#30040) madgie válasza |AP| (#30038) üzenetére

madgie
(titán)

Mert valaki dógozik, nem csak sír a rumors oldalakon, hogy nem éri meg portolni, meg amúgy sem ingyen kapjuk meg a komm protokollt, hogy képzeli ezt a gyártó :)

(#30041) Clemi válasza |AP| (#30038) üzenetére

Clemi
(veterán)

Mindezt, miután megvettem a 90/2 obit :F :(( :DD

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-1060 3GB, 32GB DDR4

(#30042) |AP| válasza Clemi (#30041) üzenetére

|AP|
(addikt)

azt azért ne bánd szerintem :)

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#30043) voriae válasza Clemi (#30041) üzenetére

voriae
(tag)

"Maybe some of them can come out in October this year."

Addig is van mivel fotóznod, ráadásul a 90/2 nem arról híres, hogy gyakran megbánnák a fotósok a megvételét! Kíváncsi leszek ezekre a lencsékre. A Fuji cuccok elég jók, de a fillérb.szás meg még jobb :D

(#30044) Clemi válasza voriae (#30043) üzenetére

Clemi
(veterán)

Nekem volt 85/1,4 manual Samyangom, de a szemem miatt nem tudtam használni rendesen, viszont a képi világát nagyon szerettem. Valahogy olyan más volt, még a színek is másmilyenek voltak mint az XF objektíveken.

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-1060 3GB, 32GB DDR4

(#30045) Rusher4587

Rusher4587
(tag)

Ha valaki ismeri M1st3r-t, vagy tud hozzá valami kontaktot, kérem, írjon! :)

Si vis pacem, para bellum!

(#30046) MC Pite válasza berobi78 (#30010) üzenetére

MC Pite
(veterán)

Plusz szemkagylóval nem rossz a T10/20/30, de alapból csalódást keltő a mérete/alap kagylóméret/nem a legkényelemsebb távolság szerintem.

fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact | Mégane 3 Gr.T 1.6 16V 2014

(#30047) Ébri válasza MC Pite (#30046) üzenetére

Ébri
(aktív tag)

Van, aki használt szemüveggel Txx és Tx gépeket is? A T20-on teljesen látom a képet, széleket is, mikor a T3-at próbáltam a szélek kicsit kilógónak tűntek, de nem nyomtam rá nagyon magam. (Az EVF minősége viszont látványosan jobb T3-on, vagy a boltban voltak ideális körülmények.) Ez mennyire van így? Azaz szemüveggel mennyire használható egy T3?

(#30048) madgie válasza Ébri (#30047) üzenetére

madgie
(titán)

Szerintem használható, de ha megnyomod a Disp Back gombot, kisebbre veszi.

(#30049) Parci válasza madgie (#30029) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

működni látszik :DDD

(használtam egy órára egy e-m1x-et. tudom, hogy nagy, meg akkora vázba kicsi szenzor, meg drága, blabla. csak mint termék viszont nagyon-nagyon meggyőző volt. és nem tűnt nehéznek igazán.)

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#30050) madgie válasza Parci (#30049) üzenetére

madgie
(titán)

Nekem aztán mondhatod, számomra a turmix kb a világ legértelmetlenebb gépe :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.