Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Gondwana válasza beginnerguy (#27000) üzenetére


Gondwana
addikt

230-bòl megvan egy X100t+TCL-X100 csomag, viszont erre nem megy rà az 56/1.2, ami majdnem ugyanennyi. My 50¢

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27002) lexar válasza beginnerguy (#27000) üzenetére


lexar
csendes tag

Érdemes lenne az E3 -at megnézned!!

(#27003) #16820480 válasza beginnerguy (#27000) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt az OVF-es dolgot szerintem nézd meg mégy egyszer ;) Csak olyan vázakban lehet OVF-re váltani (nyilván), amikben van. Tehát egy T20-ban nem. Pro1, Pro2 és az X100 széria az, amiben van, a többinél csak EVF.
Ha ez fontos, akkor két opció van:
- X100T és hagyod a portrézást (a teleconverter rá csak olyan ekv. 50mm-ig megy el, ami neked nem jó)
- Pro2 + 27mm, és esetleg később veszel hozzá még egy 56-ost (de nyilván ez jóval kilógna a keretedből összességében)

Ha lemondasz az OVF-ről, akkor pedig:
- E2 + 27mm + 56mm + markolat, amivel lesz fogása (ez belefér a keretedbe)
- E3/T20 + 27mm + 56mm + markolat, amivel lesz fogása (ez kicsit ki fog lógni, attól függően, hogy mennyiért találsz használtan mindegyikből)

(#27004) DonRazzino válasza KuZo (#26997) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Tudok neked egy T10-et adni erre az időszakra. Írj privátban, ha érdekes.

(#27005) MrChris válasza beginnerguy (#27000) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nem volt X100-am ezért abszolut kibicként írom :D hogy a PH tesztben az X100, X100S-ben az objektív kiábrándítóan lágy képű. Főképp, hogy ez egy fixen szerelt, nem éppen olcsó fényképezőgép, f2-n is karcolni kéne. Persze ha 2.8, vagy még szűkebb is elég akkor megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#27006) KuZo válasza DonRazzino (#27004) üzenetére


KuZo
tag

Úhhh, ez nagyon jó hír! Írok és köszönöm! :R :R

(#27007) vrbst válasza MrChris (#27005) üzenetére


vrbst
tag

Szerintem ez csak közelre fókuszálva igaz. Ott meg úgysem F2-n használja az ember. :)

Karcol az az F2-es obi rendesen még nyitva is! :)

(#27008) Matska


Matska
senior tag

Fent van a T3 Eglobal-on 1450-ért.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27009) rob01 válasza madgie (#26999) üzenetére


rob01
tag

A DP oldalon a RAW formátumot néztem és a zaj tűnt soknak. LR meg nem tudtam megnyitni a T3 RAW fájlt.
Ma letöltöttem az EX 3 progit, ez már kezeli a T3 RAW képeit, és így már láthatóan jobb a T3 mint a T2 (H1). Nekem hobbi célra bőven elég lesz a T2, 600 EUR árelőnnyel. :)

Arra leszek kíváncsi, hogy a H1 ára mikor fog újra csökkenni, mivel jelenleg a Fuji "zászlóshajó" gépében gyengébb a processzor, AF és az érzékelő, ha most vagy tavasszal kijönnek a H2-vel jogosan fognak zúgolódni a H1 tulajok, kivéve ha olyan megoldást talál mint a Pentax, aki akar bizonyos összegért frissítheti a processzort és az érzékelőt (ha ez lehetséges).

(#27010) #16820480 válasza Matska (#27008) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nem nagy üzlet akkor eddig, alig olcsóbb a hivatalos ártól, és így csak 1 év garancia van rá...

(#27011) madgie válasza #16820480 (#27010) üzenetére


madgie
titán

60 ezer forint, nem?

H1 téma: szegényke a Fuji pentiumnégye, fullos cucc, de zsákutca (processzorban). Szeretem amúgy, borzasztóan szeretem, mert a T2-t körberöhögi lowlightban, de ha elképzelem, hogy ugyanez a cucc X-Processor 4-et kap meg az új szenzort (ami kevésbé sz@rja össze magát ISO 12800-on).

[ Szerkesztve ]

(#27012) #16820480 válasza madgie (#27011) üzenetére


#16820480
törölt tag

Eglobal 1450€
Amazon.de 1499€
Az csak olyan 16 ezer. És eglobalnál még kell rá azért biztosítás és szállítási díj is szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#27013) Gondwana válasza MrChris (#27005) üzenetére


Gondwana
addikt

Tesztàbràkat fotòzni A3 méretben X100-bàrmivel f/2-n valòban làgy, drìmi eredményt produkàl, ilyesmire vagy GOTO f/4 vagy GOTO màsik gép. (Vagy GOTO màsik teszt, ahol előfordul 1.5-2m-től tàvolabbi téma is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27014) madgie válasza Gondwana (#27013) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a világ legjobb dolga közelképeken az a lágyság, távolra utálom, de közelben nagy részletek vannak, szépen drími. És nyilván lehet halványítani f2.8-cal vagy eltüntetni f4-gyel. Hoppá, közelképezni (majdnemmakró) úgyis rekeszelve szoktunk.

Nem akarom, hogy kicseréljék azt a 23/2-t, vagy ha igen, hasonló karakter legyen az új. De ez olyan, mint a 35/1.4, annak se lesz egyik modern, belső élességállításos villám társa hasonlóan karakteresen-mégispuha.

(#27015) MrChris válasza vrbst (#27007) üzenetére


MrChris
nagyúr

A mintaképeken nem csak közeli, hanem belső és totál is van 2, 2.8-on. A karcoltól ekkor azért messze van, középen éles, de a szélek és sarkok lágyak. Annak idején nagyon érdekelt ez a kis gép, de a sample-k nem győzött meg, ilyen kombóban 2.8-on ennyiért mindenhol karcoljon.

(#27016) Neon válasza #16820480 (#27012) üzenetére


Neon
csendes tag

Már csak 1317€

(#27017) total90 válasza Neon (#27016) üzenetére


total90
veterán

1449€ hivatlosan itt Németországba márkaboltban és EU garanciával. Szerintem annyival nem olcsóbb, hogy eglobalról megérné megvenni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27018) #16820480 válasza Neon (#27016) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor még várok két napot, hogy beessen ezer alá :DDD

(#27019) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Kinek mi a tapasztalata, véleménye a 23mm f2 optikáról?
Kacérkodom a vásárlásával, mert tetszik ez a látószög, de nem tudom, hogy optikailag milyen...

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#27020) pethob válasza beginnerguy (#27000) üzenetére


pethob
aktív tag

A Fujin az A7+35mm manuál képkivágását keresed, akkor 23/1.4-et vagy 23/2-t szeretnél valójában. (1.5 crop factor van, tehát ez lesz ekv. 35)

Az optikai kereső ebben az esetben a hibrid keresőt jelenti, csak ilyen van, és csak az X-PRO és az X100 sorozatban. (Egyébként annyira jó az EVF, hogy nem fog hiányozni, ha más vázat veszel.)

Street-re az X100 sorozat verhetetlen, ugyanis még a mechanikus zár is gyakorlatilag néma (van teljesen néma elektronikus is), kicsi a váz, nem tűnik profinak, szóval nem fognak pózolni vagy megijedni tőle. Mi nyaralni csak ezt visszük jó ideje, (még a Canon-os időkben is így volt), annak ellenére, hogy van 2 nagy váz meg rakat objektív. Az x100 sorozat a Fuji kapudrogja, rászoksz és utána már nem tudsz tőle szabadulni.

A 23/2 (beépített) objektív szerintem jobb mint a cserélhető vázakra csavarható 23/2. (Bár az se rossz.) Ugye ekv. 35-nek felel meg, tehát ez az alap objektív amit keresel. Ha néha kifejezetten portréznál, érdemes csavarni rá egy TCL-t azzal lesz belőle 35/2, ami ugye ekv. 50mm-nek felel meg. Ez ugyan nem a tipikus portré látószög amit keresel, de valamivel jobb háttérmosás/object separation érhető el vele, mint az alap objektívvel, és a portré alany a szűkebb kivágás miatt ki fog mászni a "közelre lágy" tartományból, amitől itt páran annyira félnek. Lehet vele jó portrét lőni, nem a technikán fog múlni...

Tehát egy X100F-et, esetleg egy X100T-t javaslok, meg egy TCL-t. (TCL ráérhet később is)

Ha mentálisan nem tudsz meglenni cserélhető objektíves rendszer nélkül, akkor tekintettel a keretre, E3-at vagy T20-at néznék, attól függően, hogy melyik áll jobban kézre. T20-ban dönthető az LCD, E3-ban modernebb wifi+bluetooth kapcsolat van. De ezen felül nagyjából ugyanaz a kettő.
(T2 és PRO2 közül a T3-at választanám :Y )

Valószínű csak egy objektív fér bele a keretbe, 23/2 egy fentebb írt kisebb vázon steet-re, utazni tökéletes, a 23/1.4-nek valamivel jobb képe van. De tulajdonképp mindkettő jó... (...na jó, én tuti 23/1.4-et venném, azaz azt is vettem.)

Esetleg elgondolkodnék rajta, hogy 35/2-t vegyem meg alap objektívnek. (Ez ekv. 50 mm, amiről ugyan itt azt írtad, hogy az 55-öt nem szeretted.) Vagy a 35/1.4-et! Sokaknak inkább ez a látószög a street objektív, hátha Te is ráérzel, és nyitva portréra is elég jók ezek az objektívek. (Ugye ugyanaz, mint fent az X100F+TCL)
Mindkét 35-ös objektív nagyon jó, itt is az igaz, hogy a 35/2 kicsi, könnyű, gyors, vízálló és nagyon éles A 35/1.4-ben meg van valami fuji magic, meg ugye jobban mos. Kis vázra (E3, T20) biztosan a 35/2-t venném, nagy váznál (PRO2, T2, T3, H1) át kéne gondolni, hogy tetszik-e a 35/1.4 karaktere. (Én mindkettőt használom.)

Aztán alá vágnék a 16/1.4-el. (Fuji egyik magic objektívje. Talán a legmagic-abb)

Meg fölé az 56/1.2-vel (Fuji másik magic objektívje.)

Tehát később teljes lehetne a 16/1.4, 35/1.4 (esetleg 35/2 ha tényleg sok a street kép) 56/1.2 hármas sor, ami sokak véleménye szerint maga a Fuji esszenciája,csakra pontja és lelke. Nomeg a tökei. :K

Tehát mondjuk egy E3-at és egy 35/2-t javaslok neked kezdésként, ha cserélhető objektíves gép kell.

Ha csak 1 vázam maradhatna, én az X100F-et tartanám meg. Hobbi célokra/utazni/street fotózni/észrevétlen dokumentalista eseményfotóra, bármilyen családi képekre, napsütésben vakuzásra mindenképp...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27021) Neon válasza total90 (#27017) üzenetére


Neon
csendes tag

Én Ausztriában vagyok, hol találtad ennyiért?

(#27022) Gondwana válasza total90 (#27017) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerbiában 1250€ a T3 boltból - ugyanaz a környék, ahonnan az X100T-m és a 40-150-em is érkezett.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27023) beginnerguy válasza #16820480 (#27003) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm mindenkinek a választ! Ha nem haragszotok, egyben reagálok. Mindenkiét elolvastam többször is.

(#27001) Gondwana: 230-ból? :Y Hol ilyen olcsó ez a kombó? Ennyire gyakori lenne (használtan)?

(#27002) lexar: Köszi, ránézek, írták a többiek is!

(#27003) sheratan: Az OVF-et tényleg eléggé elnéztem, köszönöm a javítást, így már minden világos!

Régebbi vázak ennyire nem életképesek? Pl x-pro1, x-t1 x-t10? Az x-pro1 nagyon szimpatikus ár/érték arányban. Ha jól érzem, ennek a fókusz rendszere lesz a gyenge pontja.

E2 és E3 is tetszik, főleg hogy mellettük a büdzsébe beleférne minden, csak az a fránya OVF... :) Még nem használtam, de annyiszor megfogalmazódott már bennem azelőtt, hogy tudtam volna arról, hogy ez létezik, hogy ez baromi jó ötlet lenne (hybrid VF)! Szóval most örülök, hogy ilyen létezik.

(#27005) MrChris: A 23/f2-ról (x100) azt olvastam több helyen is, hogy közelre lágy nyitva. Hangsúlyozom, olvastam, soha nem használtam még.

(#27020) pethob: Köszönöm a tanácsokat! A crop faktor és objektívek tiszták -- egyedül a 16/1.4-ről nem tudtam túl sokat, de az ekv. 24 számomra már nagyon tág (ezért is olyan se veled se nélküled kapcsolat a Ricohommal, ami ekv. 28), ritkán használnám, régen is csak zoom obim volt ilyen "nagylátó" --, inkább a vázzal voltam/vagyok meglőve. 23/2 meg a 23/1.4 is meggondolandó... Bár a 27es is nagyon csábító.

Nincs egyébként ellenérzésem a sima x100-zal kapcsolatban sem, ha nem lehet cserélni az obit, hát annyi baj legyen. Eddig is csak eszközként használtam a fényképezőt, nem vagyok sem márkahű (még) és nem érzem magam kevesebbnek, ha csak összvissz ez a gépem van (lesz). Van, akinek egy telefonnal is olyan látása/tudása/tehetsége/tapasztalata/ (vagy ezek tetszőleges akár nemlineáris kombinációja) van, hogy ihaj. A limitációk sokszor nem is annyira frusztrálóak (sőt, néha kifejezetten előnyös, ha nem kell cserélgetni és nincs nagy választék, hogy mit vigyek magammal), mint azt először elképzeli az ember. Pl: 35 és 55 volt/van FF-en, azt hittem hiányozni fog a zoom, meg a nagylátó (24, 28mm), meg a 300 mm (mind ekv.). Igazából nem. Simán elmentem hetekre az egyikkel a kettő közül.

X-pro1 + 27 + 56 ennyire rossz kombó lenne? Persze, a váz nem mai csirke... Sajnálom, hogy lemaradtam a pár napja akciós 27-ről :)

X100f-fel megint az a bajom, hogy ekkora összegű gépet már nem szívesen cipelek magammal. (az 56 + gépváz az nem jönne velem utazni mert ahhoz nagy és túl helyzetfüggő, így nem kell féljek, hogy baja lesz/ellopják) Az x100t még határeset. Az A7 + 55-tel is nagyon óvatos voltam.

Még egy beteg ötlet: 1. gen. x100 + E2/x-pro1 + 56/1.2. Ezt is kb ki lehet hozni ennyiből, bár eléggé türelem játék.

[ Szerkesztve ]

(#27024) Muerte68 válasza beginnerguy (#27023) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem XE 1 van annak a belseje ugyanaz mint a pro1-nek, ugyanaz a fókusz rendszer.
Nem túl gyors de nem gyorsan mozgó témára teljesen jó.
Az XE 2- már gyorsabb fókusszal van.
Az első X100- szerintem szintén nem gyors és Bayer szűrős szenzor van benne de sokak szerint ez az igazi:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#27025) #16820480 válasza beginnerguy (#27023) üzenetére


#16820480
törölt tag

Próbálgattam OVF-es gépet is (Pro2), de őszintén nem olyan nagy előny az a kereső. A hibrid annyit jelent, hogy a sarokba egy kis négyzetbe kiteszi a fókuszterületet, hogy lássad éles-e. Illetve vagányul néz ki, hogy ott a kereső a gépen. De amúgy ezen kívül több előnye van egy jó EVF-nek.
Az E2 és E3 hátránya a viszonylag kicsi EVF sajnos, és mivel nincs rendes kagyló sem, így nyáron erős napfényben nehezebb látni sajna.
Ha már régebbi gép, akkor amúgy akár egy T1 is érdekes lehet. Pro1 az már 6 éves váz, lassú fókusz, első generációs érzékelő, stb. Én olyat már nem nagyon vennék manapság, csak ha nagyon szorít a keret. Ugye sem a 27-es sem az 56 nem a gyors fókuszáról ismert, és hát Pro1-en azért nem nagyon fogsz vele pillanatot elkapni :B Vagy elég ügyesnek kell lenni, hogy menjen. T1 a neve ellenére második generációs érzékelő és újabb is azért.

(#27026) Gamboll


Gamboll
csendes tag

Sziasztok!

Már rég óta szemezgetek vele, de most lehetőségem adodik arra, hogy lecseréljem az XT-20-as vázamat egy pár ezer expós XT-2-re + 140 ezer Ft. ráfizetéssel.
Szerintetek megér ennyit a csere, érdemes lenen belevágnom?

(#27027) Matska válasza Gamboll (#27026) üzenetére


Matska
senior tag

Én a T20 + 100.000 Ft-ot adnék maximum hasonló helyzetben.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27028) excalibur36 válasza Matska (#27027) üzenetére


excalibur36
senior tag

Az nem kevés?

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#27029) #16820480 válasza excalibur36 (#27028) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól függ, az ilyen beszámítások mindig kölcsönös kompromisszumot jelentenek. 290-ért hirdetnek (boltban) újszerű T2-t, ami kb a teteje az eladási értéknek. Irányjelzőn meg ilyen 150 körül volt mostanában T20, ez meg a magánkézből az alja. Pont 140 a különbség, szóval szerintem valahol a 100 és 140 között van a megoldás, állapottól függően.

(#27030) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Én vagyok a béna de nem találom a neten, hogy hogy lehet t20-nál kiolvasni az exposzámot. Tudna valaki segíteni?

(#27031) daniduke válasza beginnerguy (#27023) üzenetére


daniduke
tag

X-E1 (= X-PRO1 kereső nélkül) + 27mm kombót használok napi szinten, a 27est az előző eglobalos akcióról csíptem. Lassú mint a dög, de ha te is úgy ráérsz mint én, és inkább a megelégszel a kiváló képminőséggel és remek retró fílinggel mint én, akkor jó kis szettet tud alkotni. Pici és szexi.
27esnek traktor a hangja, követő fókusz használhatatlan, csak véletlen kapcsoltam rá amióta használom. Manuálozásról jövök, attól pont egy fokkal gyorsabb, így nekem már meg is felelt.
A fókusz lassúsága mellett érdemes megemlíteni hogy általánosságban sem kapkodós, raw-, vagy csak egy sorozat utána másodpercekig felejtsd el a gépet (bár itt lehet a kártyám a szűk keresztmetszet), egy sima belenagyítás is hajtépősen lassú tud lenni ha épp siet az ember.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27032) KuZo válasza bongeszo (#27030) üzenetére


KuZo
tag

Ez egyszerű, mert sehogy.

(#27033) sasNAXO válasza daniduke (#27031) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nekem is X-E1 van és gyorsabb kártyával sem kapkodós. :)
Én 23/2 obival használom, ez a 27-esnél érezhetően gyorsabb, persze a követő fókusz itt is nem létezőnek tekinthető (ez a váz miatt van), és a raw+fine jpg-t ugyanúgy lassan ment.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#27034) bongeszo válasza KuZo (#27032) üzenetére


bongeszo
aktív tag

köszi a választ. :R

(#27035) pethob válasza beginnerguy (#27023) üzenetére


pethob
aktív tag

"X100f-fel megint az a bajom, hogy ekkora összegű gépet már nem szívesen cipelek magammal. "

Ajaj, az baj! A legjobb fényképező az, ami a kezedben van. Nem múzeumi darabok ezek, hanem használati eszközök. Nekem van az X100F-n egy uv szűrő védeni az optikát, meg egy féltok, kicsit védeni a gépet. Aztán hajrá, nem félek magammal vinni mindenhova.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27036) beginnerguy válasza sasNAXO (#27033) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon sokat segítettetek! :R Mivel egy threadbe jöttek most a válaszok, így én is itt folytatom.

Mérlegelek, de azt hiszem sikerült dűlőre jutnom... Nemsokára azért visszajelzek, mi lett belőle :)

(#27035) pethob: Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy az a legjobb kamera, ami nálam van, ez már párszor bebizonyosodott (értsd: minden egyes alkalommal :) ). Az szerintem más kérdés, hogy valamit használunk-e (ergo muzeális darab-e vagy sem) vagy hogy kinek hol van az a lélektani határ, amennyit kiad ezért a hobbiért/munkáért. Ha vennék egy pl. 400E-es gép + obi kombót (amihez azért az A7 + 55/1.8 közel volt, volt is hely, ahol nem éreztem magam teljesen komfortosan, hiába találkoztam számtalan olyan emberrel, akinek 4-5x nagyobb érték lógott csak a nyakában, nem beszélve a fotós táskájáról) amit ellopnak/leejtem/elhagyom (lényeg, hogy elveszti az értékét, sajnos láttam már több ilyet élőben), akkor az eléggé rosszul esne, nem csak pénzügyileg lenne egy nagy veszteség, de ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül. Ha egy feleakkora értékű felszerelésem megy a levesbe, az is fáj, de kevésbé és esetleg az árkülönbségen tudom pótolni. Én inkább félek, mint megijedek, mert így érzem jól magam, és teljesen érthető, ha más másképp gondolja, de gondoltam rávilágítok erre az aspektusra is :) A felszerelésemet én is használom, szokott megfelelő nyoma maradni, de semmi extra, csak látszik rajta, hogy használt, és nem a polcon állt. Valahogy jobban is szeretek ilyen használt felszerelést venni :D Más pedig borzasztóan vigyáz rá, ezt élvezi is, és ez is így van rendjén :)

(#27037) Janaboy


Janaboy
veterán

Van vmi amivel házilag hozzaerhetek a szenzorhoz?
Pumpa nem hozta le, környéken meg nincs szaki :(

Janaboy

(#27038) #16820480


#16820480
törölt tag

Hmm, ki is lakik Németországban? :))
[link]

(#27039) |AP| válasza #16820480 (#27038) üzenetére


|AP|
veterán

amazon.de-ről simán lehet rendelni otthonra is, az alap szállítás még ingyenes is (a másik sem vészes)

(#27040) #16820480 válasza |AP| (#27039) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban, bár az +7%-ot jelent az áfa miatt. De még úgy is jó ár eléggé. Igazán viszont azoknak éri meg, akik ott laknak.

(#27041) |AP| válasza #16820480 (#27040) üzenetére


|AP|
veterán

mondjuk az is igaz hogy eddig 40-50 eur körüli összegekért rendeltem csak onnan, arra nem jött áfa

(#27042) #16820480 válasza |AP| (#27041) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig elvileg arra is kell jönnie. Illetve ez nem az általad rendelt összegtől függ, hanem az eladó Magyarországra irányuló éves forgalmától. Ha nem közvetlen az amazon.de volt az eladó, akkor lehet azért nem volt rajta áfa, mert az a konkrét eladó nem lépi át az éves limitet.

(#27043) Mercutio_ válasza |AP| (#27039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már nem ingyenes a "sima" szállítás hála a megbízható magyar postásoknak/megrendelőknek:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27044) hegyimorc válasza Mercutio_ (#27043) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem csak nekik "hála", hanem az amazon fillérbaszásának is, mert mikor ingyenes lett egyszer csak elkezdtek mindenféle tracking nélküli sima levélben postázni. Ezek után meglepődnek, hogy több lett a probléma?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#27045) madgie válasza #16820480 (#27038) üzenetére


madgie
titán

Vajon a Paradicsom hogy áll az EU-s garihoz? Mármint ha rendes, Amazon számlás, hivatalos gépet viszek be gond esetén, lepecsételt, kitöltött garijeggyel (ami a szürkéknél eleve nincs meg), akkor gondolom 1 év gari van... itthoni vásárlásnál meg 2.

90 ezer forintot lehet ezen spórolni, azon agyalok, ugorjak bele, vagy ugorjak bele :DDD

Szerk: míg tököltem rajta, el is fogyott :D

[ Szerkesztve ]

(#27046) #16820480 válasza madgie (#27045) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Amazon ad 2 év garanciát, mennyivel roszabb, ha nekik küldöd vissza gond esetén? A paradicsom is Angliába postázta a T2--d, nem tudták helyben javítani.

(#27047) madgie válasza #16820480 (#27046) üzenetére


madgie
titán

Már mindegy, le kellett volna csapni rá.

(#27048) total90 válasza #16820480 (#27038) üzenetére


total90
veterán

Én...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27049) Clemi válasza Janaboy (#27037) üzenetére


Clemi
veterán

Ezzel nyugodtan, ezt használom évek óta.

(#27050) versatil válasza madgie (#27047) üzenetére


versatil
újonc

sztem nem késtél le, még nem elérhető, de előrendelhető, vagy volt más státusz is? a link is, meg a mostani is uazt mutatja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.