Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) madgie válasza Freddy76 (#16000) üzenetére


madgie
titán

Én sem ihatok, illetve nem szeretnék.

(#16002) Novics válasza madgie (#16001) üzenetére


Novics
senior tag

De attól még hozhatnál a kedves topiktársaknak egy kis kisüstit otthonról. :DDD ;]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#16003) madgie válasza Novics (#16002) üzenetére


madgie
titán

Értem én a célzást, de nincs teherautóm :D

(#16004) gorgo válasza madgie (#15999) üzenetére


gorgo
őstag

csak ne valamelyik hétfőn gyere... Engem kevéssé izgat a cactus, de egy topiktali nem rossz ötlet!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16005) madgie válasza gorgo (#16004) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy nekem az a nap lótifuti lesz, több helyre is el kéne jutni, majd még aznap haza. No de majd kiderül... szólok, ha többet tudok.

[ Szerkesztve ]

(#16006) Parci válasza konyi79 (#15997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennek megfelelően azon is csodálkoznék (persze nem lehetetlen), ha az oly em1.2-t is el lehetne intézni annyival, hogy buta és kész ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16007) konyi79 válasza Parci (#16006) üzenetére


konyi79
addikt

Én azt sosem mondtam buta az em1.2.

(#16008) Parci válasza konyi79 (#16007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem te, madgie, és persze fontos, amit ír (hogy miért az), mert ki kell próbálni, ki kell ismerni. egészen biztosan nem tök hülyék csinálják ezeket a rendszereket és van bennük koncepció, de egy ilyen kiismerése nem két óra és még csak nem is két hét. az nagyon örömteli, hogy úgy tűnik, a fuji nagyon komolyan fejlesztett, de egyelőre korai még a konkurenciába rúgni, annál sokkal több tapasztalat kell mindegyikkel, hogy ezt reálisan megtehessük.

mondjuk az em1.2 elrettentő ára nem segít abban, hogy kipróbálja az ember :DDD, ez tény :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16009) Parci válasza madgie (#15994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha közelre fókuszálsz és azt követed, akkor persze, hogy ez a jó. ha meg a 300/4-gyel követed a mozgó állatot messze, akkor a bezavaró dolgok jó eséllyel az előtérben történnek és nem volna szerencsés, ha ráállna az af. és, mint írtam, valószínűleg nem két perc kiismerni egyik ilyen komplex af rendszert sem.

de megteszem a tétjeimet: őszintén csodálkoznék, hogy az eddigi infókhoz képest az em1.2 elintézhető lenne ennyivel. szerintem qrva jó váz lesz af-ben is. majd elválik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16010) konyi79 válasza Parci (#16008) üzenetére


konyi79
addikt

Én még mindig marha szkeptikus vagyok az árát illetően, amellett már a 600k is sok, az a konverzió gyanús nekem míg nincs a boltok polcain annyiért itthon.
Meg tökre igaz amit írsz, nem szabad elítélni ennyiből, de egy demo videóban ne hagyjanak már benne ilyen bakit..

(#16011) b.vr válasza Parci (#16009) üzenetére


b.vr
őstag

vigyázz mindjárt megkapod hogy raptor vagy :DDD

* * * * *
nna amúgy lassan megvagyok pár képpel olyan fotózásról ahol az oly cuccaim mellett ott volt a fuji a 23/1.4-gyel, tökre hozza azt amit szerettem volna és amiért beszereztem, mutatok majd itt a topicban is pár képet hamarosan.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#16012) petertel


petertel
csendes tag

Üdv mindenkinek! Pro 1 korrekciós lencsét keresek +1-est.
Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.
Internetes áruházakban nem találtam.

(#16013) madgie válasza Parci (#16009) üzenetére


madgie
titán

1:20 körül pl nagyon jól látszik az E-M1 II videóban, miről beszélek. Nem kell ennek semmi az előtérbe, elmegy a fókusz a francba, ha nem fél képernyőn van a mozgó téma.

És elhiszem, hogy okos az AF, fotóban lehet a világ legjobbja akár, de láthatólag nem feküdtek úgy rá a videóra, ahogy a többiek. Nincs ezzel semmi baj egyékbént, tök jól ellennék azzal a képminőséggel MF-fel a jó kis stabival (mert a videóknál én is elismerem a létjogosultságát), inkább csak az a leglepő, hogy a Fuji a piac egyik (ha nem a) legrosszabb videoteljesítményéről hogyan ugrott a csúcsra egy generáción belül.

(#16014) Parci válasza madgie (#16013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, nem néztem volna ki a fujiból én sem. meg az af-et sem. qrva jól csinálják az egész rendszert, igazából a legjobban a versenyzőkből. ezzel együtt nekem eléggé csorog a nyálam erre az új em1.2-re, más kérdés, hogy 600-ért sem vennék, soha, abszurd árak ezek már. és még én is hamarabb megvenném 300-ért a használt fullfreám nikont akkor már, de méginkább az x-t1-et. 600e ft... vicc... és lehet, hogy még örülni is kéne a 600-nak :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16015) madgie válasza Parci (#16014) üzenetére


madgie
titán

Jaja, szomorúak ezek az árak, lassan egymillió kell egy teljesen alapzúm szettre is :(

(#16016) DonRazzino válasza Parci (#16014) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ugyanannyi mint egy D750, egy A7II. Mind a kettőt próbáltam, D750 volt is, én mégis az X-T2-t vinném. Szerintem jól árazták. Ja, hogy nem az én fizetésemhez? Na igen, az engem is bosszant, de inkább a fizum lenne több.

(#16017) Parci válasza DonRazzino (#16016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azonos árban én még a d750-et. aztán felhívnám faterom, hogy hova is tette azt a 180/2,8-ast, meg 85/1,8-ast, meg 14/3,5-öt stb. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16018) faki_ válasza petertel (#16012) üzenetére


faki_
senior tag

Amoda már válaszoltam, de hátha valakinek még itt is szüksége lesz rá:
Csak egy példa: Digitalko.hu
De az "X-Pro DPC-1"-re keresve magyar oldalakon több találat is akad, igaz többnyire rendelhető és nem raktáron van.

(#16019) cousin333 válasza konyi79 (#15995) üzenetére


cousin333
addikt

Igazából én pont az "X-T2 kiváló fókusza" miatt linkeltem a videót, amiben történetesen egy A6300-al vetették össze, de az nem érdekel. Impresszív, ahogy az alany megjelenésekor újrafókuszál rá, szinte észre sem veszed a folyamatot. Kb. mint a telefonomnál :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16020) Gercsa


Gercsa
senior tag

Hozzám került ma az X30 mellé társaságnak egy X-E2 is (27mm + 50-230 obikkal).

Akit esetleg érdekel kíváncsiságból valami összehasonlító tesztkép vagy ilyesmi, szóljon és megpróbálok valamit összehozni.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#16021) kempelen


kempelen
csendes tag

X-E2-n kérnék valakit egy próbára (E1-em van). Manual fokusz mód, RAW+Fine mentés, Class 10-es kártya, nyomsz 1-2-3 képet és utána megpróbálsz belenagyítani a nézetbe (manual fokusz pontosításhoz). E1 addig nem enged nagyítani, amíg nincs kész az összes kép mentése, ami másodpercekig is eltart, egy képnél kb 3-mp, többnél több.

Vajon X-E2-n eközben is azonnal lehet nagyítani és a manuál obival pontosítani a fókuszt? Köszi előre!

(#16022) cousin333 válasza kempelen (#16021) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, lehet, nincs vele gond. A LED még villog, jelezve, hogy ír, de közben a nagyítás és a zoom gond nélkül működik.

X-E2 4.01, SanDisk Extreme Plus 32GB-os kártya (80MB/s)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#16023) kempelen válasza cousin333 (#16022) üzenetére


kempelen
csendes tag

Az én kártyám csak 30MB/s, de szinte biztos, hogy nem ettől függ, hanem az újabb procikban szerintem megoldották hardveresen/szoftveresen. Manuális objektíveknél ez nagyon hasznos lenne, mert így nagyon sokat kell várni, hogy pontosíthassak az élességen. Köszi!!

(#16024) Dolphin válasza kempelen (#16023) üzenetére


Dolphin
tag

Ha 1 kep 3mp, akkor biztosan nem 30MB/s-ot tud a kartyad, hanem kb max 10MB/s-ot (nem olvasas!). En sokat hasznaltam E1-et 90/45MB/s (olvasas/iras), de mire elvettem a szememtol, mindig kesz volt minden. Szerintem probald ki valami normalisabb kartyaval, potom aron szorjak mar.

(#16025) Mercutio_ válasza Dolphin (#16024) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-1vagy E-M1-re gondolsz ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16026) Dolphin válasza Mercutio_ (#16025) üzenetére


Dolphin
tag

Jelen esetben X-E1.. miert, nem arrol volt szo, ez nem a Fuji topik? :D
(hirtelen megijedtem, hogy osszekevertem :P )

[ Szerkesztve ]

(#16027) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

találtam egy x-t1 + 35-ös szettet egy fotós cégnél, egész jó áron. gondolkodtam egy sort, aztán úgy voltam vele, hogy á, egyszer élünk, csináljuk, végülis 90 ezer forint cashback jó deal már. na, az is... volt. mert már nincs x-t1 cashback. ehh.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16028) Gondwana válasza Parci (#16027) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ha megunnád, szólj, és viszem, mint a GH1-et :K )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16029) Fandango válasza Parci (#16027) üzenetére


Fandango
veterán

Bakker azt hittem már, hogy, aztán dehogy... :D

[ Szerkesztve ]

(#16030) Parci válasza Gondwana (#16028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahhoz előbb vennem kéne. azt próbáltam dramatizálni, hogy a kedves fúdzsi nem ad már zsét az x-t1-re :(((, szépen kivette az akcióból, így jókor döntöttem el nagy nehezen, hogy jó az akció és csináljuk...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16031) Parci válasza Fandango (#16029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is, de a fuji megvétózott. madgie mozgathatja a szálakat a háttérben :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16032) Dolphin válasza Parci (#16030) üzenetére


Dolphin
tag

Ezt most nem ertem. Januar 31-ig szol a 90 ezres cashback.. Persze a 35mm-es kit nincs benne az akcioban, illetve csak meghatarozott boltokbol lehet venni, kulonben vettem volna mar en is :)

[ Szerkesztve ]

(#16033) Parci válasza Dolphin (#16032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, tényleg, én valami másik akcióba keveredtem akkor, ott minden fel volt sorolva, kivéve az x-t1-eket. de akkor mindegy is, a 35-ös kitet megvéve sem tudom csak a vázra érvényesíteni... :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16034) Mercutio_ válasza Parci (#16033) üzenetére


Mercutio_
félisten

De ugye nem creatools -tól?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16035) cousin333 válasza madgie (#15983) üzenetére


cousin333
addikt

Itt van még egy összeállítás: [link]. Semmi rizsa, csak videó részletek. Acros videó is van... :)

"We spared no expense"

(#16036) Peter89x válasza Mercutio_ (#16034) üzenetére


Peter89x
csendes tag

Az ő jóárasított új x-t1 vázukkal szemeztem én is, de ha náluk vesz az ember, tényleg nincs cashback.

(#16037) madgie válasza cousin333 (#16035) üzenetére


madgie
titán

Ezeknek szoborfétisük van :Y :DD

(#16038) DonRazzino válasza Parci (#16033) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Szóval. Ezt megveszed 310-ért. Egy nap alatt eladod 80-ért a 35-öst, 70-ért a kitet (csak, hogy ne rohadjon rajtad sokáig) és 160-ért van egy T1-ed. Voilá!

Szerk. Mondjuk ha engem kérdezel, én meg is tartanám ezt a két obit ennyiért. Ennek a 35-ösnek olyan brutál kontrasztos, színes szagos képe van már OOC, hogy alig kell hozzányúlnom a képekhez és zabálják őket a megrendelők. A kitnek is csak egy baja van, az is csak nekünk turistáknak "gond", hogy nem 16-ról indul.

[ Szerkesztve ]

(#16039) Gondwana válasza DonRazzino (#16038) üzenetére


Gondwana
addikt

Majdnem megindultam ezért a kitért, de csak hétfőre lesz rakàson a hitelkeretem, addigra meg màr nem lesz eladò.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16040) Parci válasza Gondwana (#16039) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elengedtem, végiggondoltam, hogy egy 56-ossal vagy 18-135-tel (pláne a kettővel együtt) >400k még így is, engem meg az autó jobban érdekel, mint a fotóapparát egy ideje. vissza a földre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16041) cousin333 válasza madgie (#16037) üzenetére


cousin333
addikt

Vagy csak nem akarták zavarba hozni az autofókuszt ;]

"We spared no expense"

(#16042) PitLee válasza cousin333 (#16041) üzenetére


PitLee
őstag

Lehetséges, itt egy nem túl acélos videó (legalábbis én úgylátom, hogy a háttér néha elég massza szerű)

(#16043) kempelen válasza Dolphin (#16024) üzenetére


kempelen
csendes tag

Igazad lehet, kis R betű van négyzetben, és W betűs MB/s nincs megadva. :-D (Kingston) (Eddig fel se tűnt!! De most látok webshopban olyat, amin az általad említett adatok vannak, külön R és W kockával.)

Rendelek jobb kártyát, de én továbbra is szoftver/hardver hiányosságra gyanakszok a modellben, mitöbb, mielőtt X-M1-ről váltottam (abban újabb proci van!) fel se tűnt ez a gond, sőt azon LED se volt, hogy "dolgozom", vagy annyira gyors volt, hogy 1 év használat alatt nem láttam villogni. Halványuló emlékeim szerint abban is azonnal lehetett nagyítani MF módban.

Visszajelzek majd, de szerintem a tipped segít annyit, hogy már ne fájdalmas legyen a gond, az elég! :)

(#16044) madgie


madgie
titán

No megjött a Cactus szett. Tudom, hülyeség, de engem meg lehet venni már egy szép csomagolással, a Fuji kezdetekben nagyon jó volt ebben, szép fekete dobozok mágnesesen záródó kisebb dobozokkal, nyamiii, aztán az 56/1.2 környékén benyomták ők is a fekete karton mögé a koszosfehér tojástartót, ami azért lehangoló... na mindegy, a Cactus szépen csomagol és ez nekem szimpi. Szép fekete dobozok fehér Cactus felirattal, belül is fekete, a V6 II kicsit puhább sötétszürke belsővel, a használati mellett kiskönyvvel, amiben van egy csomó fotó, amihez pontos leírás tartozik, hány vaku honnan mit csinált, milyen géppel, vakuval, stb. Szóval ez nekem így bazi pirospont volt, már a cuccok bekapcsolása előtt.

Maga a V6 II és RF60 kutya közönséges kis műanyag gyöszök, de hát a vakut meg vezérlőt ritkán csinálják fémből :D Azt mondjuk nem tudom, melyik évtizedben gondolták azt, hogy Mini USB kábellel oldjuk meg a számítógépes kommunikációt firmware frissítés esetén, amire persze szükség volt, mert valami Fuji HSS-re képtelen, kőkorszaki fw volt a cuccokon. Szóval Mini USB-t szerintem, utoljára a PS3 joystickok töltésére használtam, meg a Motorola L7-en, 2005-2006 környéki cuccok ezek, szóval izé. Szerencsére volt a garázsban egy kallódó Mini USB kábelem, mert persze olyan nem járt hozzá. Keziccsókolom, Cactus, lassan az USB-C korát éljük, tényleg érthetetlen, miért nem raktatok legalább Micro USB-t.

Na mindegy, szerencsére új fw-vel jól megy a HSS Fujin is, a cucc vezérlését hamar meg fogom szokni, tök kényelmes az odébb lévő vakut a V6 II-ről teljesen vezérelni... erősség, a zoomfej állása...

Rendeltem hozzá tripla "kupakot" is, szeretem a melegebb fényt, gondolom ez jó lesz az fehér ernyőbe belevillantani is, ha hűvösnek találnám az alap 5600K-t.

Szóval a cucc jó, most már csak nekem kell felnőni hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#16045) Parci válasza madgie (#16044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekünk meg egy nikon d700 érkezik a családba (faterhez) :DDD
az volt az utolsó normálisan kinéző és megcsinált nikon ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16046) Gondwana válasza Parci (#16045) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem az F5? :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16047) Parci válasza Gondwana (#16046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, az f6 bucira veri az f5-öt... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16048) madgie válasza Parci (#16045) üzenetére


madgie
titán

Egyetértek, a mostani Nikonoktól kiráz a hideg. De objektívet is utoljára a D szériánál tudtak építeni.

(#16049) Parci válasza madgie (#16048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ugye faternál ott a 180/2,8D, 85/1,8D, 105/2,5, 35/2, sigma 14 :DDD stb. a 180-assal majd kölcsönkérem párszor, az egy csoda.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16050) pethob válasza madgie (#16044) üzenetére


pethob
aktív tag

E-mailben kért béta firmware-t tettél rá?

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.