Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Novics válasza Mr.Csizmás (#5574) üzenetére


Novics
senior tag

Állatkodni nekem is m42-es üvegek lennének az x-e1-re. Mennyire használható? Vérzik a szívem az x2-es digi törőéke után, de egy százast nem ér meg nekem...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5602) MC Pite válasza Novics (#5601) üzenetére


MC Pite
veterán

Ne vérezzen, a témák 95%ánál egyértelműen használhatóbb a focus peaking, alig jó valamire a törőék. És igen, van analógom, tudom milyen az amikor használható is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5603) istvan170 válasza istvan170 (#5594) üzenetére


istvan170
aktív tag

Megkövetem magam, az előzőekben azt írtam, hogy mások a 35-ös meg a 27-es színei, de ez badarság. Amíg külön nézegettem, úgy tűnt, de miután holnap visszaviszem a 35-öst, csináltam 1-2 obicserés képet ugyanolyan körülmények között a magam szórakoztatására.
[link]

(#5604) Novics válasza MC Pite (#5602) üzenetére


Novics
senior tag

Ez nagyon jó hír! :) Lóvém amúgy sem lenne a e2-re. Meg mondjuk azért még egy fogáspróba mindenképpen vissza van. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5605) Mercutio_ válasza Novics (#5604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még meg se szoktad az E-M10 - et.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5606) MC Pite


MC Pite
veterán

Ja hogy EM10ről jönne a kolléga? Hát, eléggé alma meg körte, egy egyiket sem szívesen áldoznám fel a másikért amíg nem döntöttem el hogy melyik rendszer lesz a befutó... Más kérdés hogy az E2 szinte mindent (vagy sok mindent, ahogy tetszik) ledolgozott az E1 hátrányaiból az EM10hez képest... E1 mellett nagyon szemeztem az EM10-el, de aztán inkább E2-re váltottam.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5607) DonRazzino válasza istvan170 (#5603) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ez nagyon nem jó hír! Szeretnék egy másik fixet a 27 mellé, de az 56 nekem marha drága (pedig nagyon pöpec, olvastam több helyen/láttam képeket). Ha "nem nagy durranás" a 35, akkor nem tudom mi lesz... :(

(#5608) istvan170 válasza DonRazzino (#5607) üzenetére


istvan170
aktív tag

Szerintem nagy durranás. Ennyi pénzért egy ultra komoly obi. De a 27 is annyra jó, hogy viszonylag kevés előnye van mellette. Méretileg meg persze hátrányban van. Szóval én emellé nem veszem meg, de mindenkinek másak a preferenciái.

(#5609) MC Pite válasza DonRazzino (#5607) üzenetére


MC Pite
veterán

Viccelsz?
Csak olvass el 3-4 XF35 tesztet, vagy keress rá pár fotós oldalon. Talán még rátalálsz olyanok munkáira akik szinte csak ezzel portréznak, glamouroznak... Ez egy nagyon jó kis ekv 50-es obi, megérdemel fél óra utánjárást...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5610) Stauffenberg válasza DonRazzino (#5607) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig az XF 35mm f1.4 nem egy, hanem több klasszissal jobb objektív, mint az XF 27mm f/2.8 ha csak a képminőséget nézzük. Nagyobb (de így sem vészesen nagy) és AF-ben is kicsit cammogósabb, de a képi világa csak Leica vagy Zeiss mércével mérhető.

(#5611) arn válasza DonRazzino (#5607) üzenetére


arn
félisten

Meg ezt nem is ertem... Most milyen fokusztavra van szukseged? Vagy az ara alapjan veszel egyet aztan kesz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5612) Mercutio_ válasza arn (#5611) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Fuji az új Lajka?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5613) Novics válasza Mercutio_ (#5605) üzenetére


Novics
senior tag

Nem is feltétlenül akarom leváltani, csak felmerült bennem, mint alternatíva. De van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy nagyon el tud kapni a gépszíj, és akkor... ide kapok, oda kapok. :U Ja és persze minden mostazonnal kell. :D Aztán persze ez 1-2 hét - rosszabb esetben 1 hónap - után elmúlik.
Igazából a használtpiaci árak tehetnek mindenről, nem én. :DDD Az e-m10 a lélektani határomon volt meghirdetve. Ha nem szól delibab eszembe sem jutott volna megnézni, hogy van e eladó. Az x-e1 hirdetésbe is kb véletlen botlottam bele. Ott meg az a helyzet, hogy a 2 váz különbözetéből - kb - már kapnék fujihoz egy komolyabb üveget, itt meg még bele kéne tolni egy kis pénzt, ha akarok valamit.
Még egy hétig mindenképpen a e-m10 taperolás lesz, hétvégén elmegyek valahová kirándulni vele, megnézem milyen "élesben", aztán jövő hétvégén, megtapicskolom, kipróbálom élőben a fujit. Aztán majd akkor nagyjából körvonalazódni fog, hogy melyik rendszer legyen. (Vagy veszek egy Pentax-A 24 2,8-at, oszt csókolom. :)) )
Ötlet, hogy hol lehet e1-et kipróbálni Bp-en?

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5614) szilu7 válasza Novics (#5613) üzenetére


szilu7
senior tag

A Fotoplusban szokott lenni mindenféle Fuji és jó fejek.

(#5615) Novics válasza szilu7 (#5614) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi! Ők mondjuk jó kint vannak a bánatban.
A 220 pont jó lenne a Borároson, de ott meg csak rendelésre van. A hülyeboltban csak e2 van. Bár a fogást azon is ki tudom próbálni.
Na mindegy, ha esetleg valakinek van egyéb ötlete, akkor ne tartsa magában! :N

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5616) Stauffenberg válasza Novics (#5615) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Artwork a vár oldalában messze van? Esetleg Digitcam az ötödik kerületben. Edigital is van több helyen, ott is szokott lenni kirakva Fujifilm.

De mindig érdeklődj előre, hogy mit lehet próbálni, mert sanszos, hogy X-E1 már nincs mindenhol, kifutó széria.

(#5617) Novics válasza Stauffenberg (#5616) üzenetére


Novics
senior tag

:R
Ahogy nézem a Digitnél van is készleten. Persze ki tudja mi lesz egy hét múlva! Majd érdeklődök előtte, de az nincs is messze.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5618) DonRazzino válasza Novics (#5617) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Voltam ezekben a boltokban, a Mammut E-digitalban tudod a legtöbb típust fogdosni.

(#5619) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Tegnap egy kissé pongyolán fogalmaztam, meg is kaptam érte a magamét. :U

Természetesen nem ár alapján tervezek obit venni, a kit és a 27 mellé keresek olyat, amivel lehet portrézni is. Sok jót olvastam a 35-ről és nézegettem képeket is. istvan170 hozzászólásaiból az jött le, hogy nincs annyira elájulva tőle (azóta ezt már megmagyarázta) ezért adtam csalódottságomnak hangot. De most már minden világos. :R

[ Szerkesztve ]

(#5620) gorgo válasza Mercutio_ (#5612) üzenetére


gorgo
őstag

jó lenne ha végre megjegyeznéd már... ;)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5621) arn válasza DonRazzino (#5619) üzenetére


arn
félisten

potrezni porteobit :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5622) gorgo


gorgo
őstag

kipróbáltam a PhotoNinja-t. Váááá, tapintani lehet a különbséget! Műfény, magas iso mellett szarráverte az LR-t :C Nomeg a vízfestékezésnek is búcsút lehet inteni, ahogy elnézem.
No, tehát megtanulom végre használni elég jól ahhoz hogy ne kelljen szarakodni nyersből, ha meg kell, akkor lekaratézem őket :D
Filmszimulációs módokat / profilokat támogat, készített valaki hozzá? (a lehetősége adott ahogy látom).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5623) arn válasza gorgo (#5622) üzenetére


arn
félisten

Mindegyik konverternek vannak elonyei.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5624) Mercutio_ válasza gorgo (#5622) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nektek is szétcsúszva/hibásan jelenik meg a fórum?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5625) istvan170 válasza Mercutio_ (#5624) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen

(#5626) gorgo válasza gorgo (#5622) üzenetére


gorgo
őstag

Korrigálnom kell. Első felindulásomban nem tettem hozzá, hogy elsősorban a finom részletek kinyerésére vonatkozik az előny. Amúgy van sok hátrány mellé, amik sok sok melóval meg presetekkel orvosolható, de azért a bőrszín nincs ezek között. Még mindig a gép kreálta bőrszín eddig a legjobb...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5627) Gondwana válasza gorgo (#5626) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha fényképbótos megoldás is jöhet így, hajnaltájt, amikor már kezd följönni a Nap, pedig azt nem is ittunk: RAF+JPG lövöd, a kikorrigált sehrüberrészletgazdag képre felső layerbe berakod a gépből kiköpött JPG-t és Layer Blending Options := Color.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5628) gorgo válasza Gondwana (#5627) üzenetére


gorgo
őstag

mint elgondolás nem rossz, de van egy bökkenő: a kapera jpeg, az LR jpeg és a Ninja jpeg esetén eltérően korrigált geometriailag az obi torzítás (ezen már csak röhögni tudok :)) ). Amúgy meg nagy hátrányom, hogy nem ismerem a PS komolyabb használatát :(, nincs is telepítve.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5629) tacto


tacto
aktív tag

Fontolgatom egy 18mm Fujinon beszerzeset. Mert egy "nem jol sikerult" obi, szelek stb., de a lehuzos review-kon tul meg eleg sok tenyleg hosszu tavu hasznalti tapasztalatokkal is talalkozni net-szerte, es altalaban pozitivak. Tan a meret, epites nem is gond pl. Itt esetleg szereti/utalja valaki?
(Szuksegem lenne erre a gyutavra, a szepemleku m43 Pana14mm "sajnos" nagyon jo kis obi volt anno, ugy altalanossagban).

[ Szerkesztve ]

(#5630) Stauffenberg válasza tacto (#5629) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem ismerem ezt az objektívet, de nem dereng, hogy itt annyira lehúzták volna a topikban. Arról van szó csupán, hogy nem lett annyira jó, mint a többi Fujinon objektív. Magasan van a léc, ennyi.

Tölts le teljes felbontású sample anyagokat, ha neked tetszik, megfelel és árban is elérhető, akkor onnantól felesleges mások véleményével és "lehúzós" tesztekkel foglalkozni.

(#5631) tacto válasza Stauffenberg (#5630) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszi, sokat neztem mar. A kerdes szinte koltoi, ezert elnezest is, hergelem magam szepen bele :)
Annyi szempont van egy fotos eszkoz eseteben, leragott csont. Sok szempontbol en pl. eppen az ergonomiat, epitest, kinezetet, elonyben reszesitem. Ebbol 18mm lesz, erosen ugy tunik :)

(#5632) Parci válasza tacto (#5631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a rajza rosszabb, mint a 18-55-nek, miközben nem olcsó egyáltalán. ha olcsón bírsz szerezni, nincs vele gond, de az új árát nagyon nem éri meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5633) tacto válasza Parci (#5632) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszi, na hasonlo dilemmam volt, en is ezek menten dontenek. Epp erre a rendszerre van szuper alapzoom, sot melle meg egy budget verzio is, ami szinten nem haszontalan.
(18mm-t 300Eur korul lehet kapni ujonnan, europai forrasbol, postakoltsegestul, epp most neztem).

[ Szerkesztve ]

(#5634) DBob


DBob
őstag

Látott-e már valaki itthon X30-at boltokban?
A héten néztem 220voltban, de még mindig nincs...

(#5635) OTika válasza DBob (#5634) üzenetére


OTika
aktív tag

(#5636) arn válasza tacto (#5629) üzenetére


arn
félisten

Ha olcso jo nagylato kell, akkor ott a samyang. Viszont olyan helyrol vedd, ahova vissza tudod kuldeni, ha decenteres. Az elso peldanyom nagyon durvan szar volt, a masodikat viszont nagyon megszerettem, szuper kepe van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5637) tacto válasza arn (#5636) üzenetére


tacto
aktív tag

12mm-esem van, az extrem kategoriaban jol teljesit :)
(Mas kerdes, hogy alig hasznalom).
Most a szempont egy nem nagy meretu, turheto rajzu, nem nagyon hordozo, max. 28mm ekvivalens objektiv lenne, ha egyaltalan. Samyang-vonalon miket hasznalsz?

(#5638) arn válasza tacto (#5637) üzenetére


arn
félisten

fujin nem bonyolitottam tul a dolgot, van egy 12es sami, egy 35os fuji, meg egy 18-55. talan a jovoben egy 23as kene meg :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5639) Stauffenberg válasza tacto (#5637) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha a szavaidból jól veszem ki, akkor a 18-55mm már túl nagy.

(#5640) MC Pite válasza tacto (#5637) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha 16-50 is nagy, akkor egyértelmű az XF18. Korrigált, tűrhető af(!), nem nagy. Igaz, (legalább) annyiért mérik mint egy XF18-55-öt, ha elfér/kell az is, jobban megéri.
Én a 27-es helyett gondolkodok 18ason, azért szeretném kipróbálni. Sajna itt nincs rendes hasonlítás, a 14 vs 18ból tudok következtetni valamennyire.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5641) jjeahh


jjeahh
nagyúr

feketében nekem annyira nem jött be, túl "izmos" darab az én ízlésemhez, de az ezüst tényleg nagyon dögös :)) kár, hogy idén még nem lesz 50k-ért ebayen :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5642) torzo válasza jjeahh (#5641) üzenetére


torzo
Ármester

Soha többé ezüstös vázat, akármilyen király is a kinézete! Nem véletlen, hogy Canikonék feketék, nem kell a fotósnak kiragyognia a környezetéből, sőt!!!!
X-E1-től majd megőrültem, amikor az ezüst csillogása szépen beragyogta az evf-et. :W
Igaz, ott a kukucska is elb@szott helyre került. Számomra!

(#5643) jmakk válasza MC Pite (#5640) üzenetére


jmakk
őstag

A 27-es szerintem egy nagyon eltalált darab. Nincs 18-asom, de látószögben az ekv. 28mm és a 40mm szerintem még csak össze sem hasonlítható. Nagyon másak. És ahogy nézegettem a képeket, optikailag is gyengébb.

(#5644) tacto


tacto
aktív tag

A 18mm parameterei papiron unikalisak. A teljesitmenye, nos, kerdeses nemileg, persze. Foleg, ha lep a Fuji nagyobb szenzorra, vajon mit produkal?
A 27mm csinos, jo kis darab, a latoszog is szimpatikus.
(Kizarolag manualis uvegeket hasznalok Fujin, nem mertem jobban belevagni, tobb okbol. Egyelore.)

[ Szerkesztve ]

(#5645) jjeahh válasza torzo (#5642) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nem véletlen, hogy Canikonék feketék, nem kell a fotósnak kiragyognia a környezetéből, sőt!!!!"

kell vagy nem kell, azt mindenki eldönti maga, én imádtam az ezüst oly-val mászkálni...hogyan ragyogta be az evf-et? ezt nem értem...bal szemes vagy és a jobbat nem csuktad be kukkollás közben, vagy hogy? :D x-e1-ből a fekete mondjuk nekem is jobban tetszik

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5646) MC Pite válasza torzo (#5642) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez az X100 szerű matt sötét szürke szerintem, nem jellemző a csillogás rá. Gyönyörűűű élőben :B

Kukucska helye meg egyénfüggő, nekem sokkal szemreesőbb :DDD és jobban zár, mint a középen lévők, amikhez nem férek az orrom miatt vagy ferdén kell tartanom a fejem (és ezért esik be a fény).

jmakk: 27mm(40) néha szűk. A 2.8 meg sokszor kevés, E2őn (korábbi generációhoz képest) csúnya a kép iso5000 fölött. Meg gyűrű nélkül sem az igazi az X érzés :DDD . Van előnye/hátránya bőven.
Fényerős 23mm kéne, kisebb testben - és már megint az X100nál tartok :B. A 'baj' hogy amíg X100am volt, alig vittem valahova az X-E2-őt, imádtam a a tömör kompakt minőséget és egyszerűséget. E2+palacsinta felállásra szavazok inkább (anyagilag főként), mert a 35/14/60-ról meg nem szívesen mondok le, két ilyen drága váz (100s kéne az E2 mellé hogy ne térjenek el) nem fér bele :( . De 23 1.4 helyett tuti X100S/T-t vennék (de dög nagy és drága XF23-at nem veszek).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5647) jmakk válasza MC Pite (#5646) üzenetére


jmakk
őstag

Ennyiért (postával 242GBP) szerintem viszont megéri a 18-as.

(#5648) MC Pite válasza jmakk (#5647) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát erről van szó hogy ki kéne próbálni :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5649) jmakk válasza MC Pite (#5648) üzenetére


jmakk
őstag

Ez már csak ilyen biznic. :)
Artworknél rugalmasak szoktak lenni ilyen szinten. Már ha van nekik raktáron, akkor a boltban szokták engedni a próbát.

(#5650) torzo válasza jjeahh (#5645) üzenetére


torzo
Ármester

Jobbszemes vagyok. Az a kukucska annyira a gép szélére került, hogy oldalról jövő fényben már durván becsillogott a váz teteje és baromira zavart az evf bámulásában. Mindenféle vicces pozíciókkal tudtam csak uralni a dolgot valahogy és mondom, erre az ezüst még jócskán rátett egy lapáttal. Az X-t1 vázon az evf elhelyezés már frankó. Nekem és szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.