Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) MC Pite


MC Pite
veterán

Páran temették az LX100 meg canon/sony cuccok mellett, de úgy tűnik elférnek egymás mellett, ez karácsonyra már 149K lesz :). Na, jöhet az X40, aztán 30-ra becserélném a 10-est, persze ha a nejem szeretné :K .

Lassan kéne egy minitali A1/M1/E1(vagy Pro1)/E2(vagy T1), állvány, raw, kifőzni egy hasonló setupot (akár betenni nyitóhsz-be az eredményt). Van ugyan egy receptem saját cuccokra ami régire meg újra is saccra hasonló, de kicsit más a tizesre, százasra, e1-re, stb .
Worst case hogy istvan170-el összeülünk E1/E2-vel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5252) Mercutio_ válasza gorgo (#5244) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aszittem a mikrós totyikban vagyunk, aztán láttam a címet :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5253) gorgo válasza Freddy76 (#5245) üzenetére


gorgo
őstag

Hm, mostanában meghalni sincs időm, a jövő heti próba is úgy fog összejönni, hogy külföldön leszek 1 hetet, akkor lesz időm rá vagy 3 nap. De természetesen semmi akadálya a cserének, megjegyzem, a csere időben eltolva lehet, de ha úgy is jó, adom (nincs min használjam az obit addig).

Merc_: hát, próba cseresznye, nincs itt kérem rendszerváltás. Megszokik vagy megszökik (mondjuk tovább meglesz mint a TayRol cuccai :K ). Már csak hosszú hajúakat kell lencsevégre fogni... :) szigorúan munkaidőben, mert ez azért nem moonlight camera... reggel/este meg lassan lámpással közlekedek :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5254) arn válasza gorgo (#5253) üzenetére


arn
félisten

meg mindig svedorszag? hat vannak arnyoldalai, hogy telen vagy masfel oraval kevesebbet van fenn a nap, es akkor is alacsonyabbon jar. az ilyen dolgok tartanak vissza tole, pedig eleg sok rokon van ott (70es evek ota, vkik meg 56 ota).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5255) Stauffenberg válasza gorgo (#5244) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pár napja még a földbe döngölted bele szerencsétlen gépet, most meg már van sajátod. :D Ki érti ezt... :D

BTW üdv a klubban! :)

(#5256) MC Pite válasza Stauffenberg (#5255) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez csak annyit jelzett hogy foglalkozott vele... És hogy van, csak annyi hogy kíváncsi. Majd az első 500 kép után megtudjuk hogy bejött-e neki...

Más: XF18 van valakinek?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5257) Freddy76 válasza gorgo (#5253) üzenetére


Freddy76
addikt

Az a helyzet, hogy jobban tetszenek az XE1 profilok nekem is. Kipróbálnám, mennyire kapnék idegbajt a sebességétől.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5258) arn válasza Freddy76 (#5257) üzenetére


arn
félisten

rawban nem mindegy?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5259) Fandango


Fandango
veterán

XF 18-55 obiról olvasottak alapján nagyon nem lőhetek mellé ha azzal veszem az X-T1t ugye? :B
Aztán ha megjelenik a 16-55 f2.8 arra lecserélném, ha az ára az ingerküszöbön belül lesz. :D

(#5260) MC Pite válasza Freddy76 (#5257) üzenetére


MC Pite
veterán

(Akár) In camera raw-al csinálj(atok ha megejtitek a cserét) az #5206 szerinti beállításokat; nem tudom próbáltad-e. Kb az E1 provia +1 shadow szintjén lehet a kapott kép (X100 alapján legalábbis).

Más: Az utóbbi 2 alakommal nem fagyott le wifin másoláskor a gép mikor volt közte raw... Illetve sok-sok hónap után végre több pc-t is sikerült hozzáadni a fgép mentési listájához - ilyen elbaltázott logikát/kezelést/menüt ami a wifis cuccokkal kapcsolatos nem tudom hogy tudtak összehozni :U .

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5261) gorgo válasza Stauffenberg (#5255) üzenetére


gorgo
őstag

Én anno az EM5-öt is erősen kritizáltam a Pana G3 után, de megszoktam. Meg nem szerettem, sok téren jobb, a maga hibáival. Kell idő még hozzászokom a kütyük betegségeihez...
A Fuji egy kísérlet lesz :) Eleve úgy állok hozzá, hogy tudom, hogy rakás dolog majd kiakaszt (de mivel az elvárások kisebbek lesznek, talán nem annyira), de meg akarom ismerni. Kíváncsi vagyok, mit esztek rajta ennyire! ;) Már most vannak dolgok amelyek tetszenek, pedig még érdemben ~10-et exponáltam vele. Remélem megérkezik az FD adapterem keddig, manuál üveg mellett nem fog zavarni az AF sem! :) az 56-os ára kicsit horror, meg a 35-öst leszámítva a többi fix is az. Nade ne szaladjunk ennyire előre!

Ja és a 18-55 is elég jónak tűnik, DOF-ban ott van mint az m43 pro zoomok, ha másban esetleg nincs is, viszont harmad áron. Készítek is egy összehasonlító teszt november elején az oly12-40/2.8-cal...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5262) jmakk válasza gorgo (#5261) üzenetére


jmakk
őstag

Hehe, így indítottam én is, aztán a végén az E-M10 bánta és a mikrós cuccok. :)
Pedig egyáltalán nem volt bajom azzal sem.

(#5263) melon válasza MC Pite (#5256) üzenetére


melon
tag

Nekem van, mire vagy kivancsi?

(#5264) torzo válasza Fandango (#5259) üzenetére


torzo
Ármester

Na, akkor mégsem valamelyik fix lesz a befutó?
Jó a 18-55, nagyon jó! :K

[ Szerkesztve ]

(#5265) arn válasza gorgo (#5261) üzenetére


arn
félisten

a vegeredmenyt + fotozas elmenyet (fixekkel)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5266) MC Pite válasza melon (#5263) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát veled nem fogok olyan könnyen ütközni :D bár lehet hogy a hónapban kinézünk Londonba, még nem tudom
27-eshez hasonlítanám, af sebesség, bokeh, méret, hogy tűri a becsillanást, stb.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5267) melon válasza MC Pite (#5266) üzenetére


melon
tag

27-esem nincs, a vagyott fixek helyett lett egyelore 18-55. Ha jossz Londonba, jelentkezz, es osszefuthatunk attol meg :)

(#5268) MC Pite válasza melon (#5267) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem van, azzal össze lehetne mérni :)
OKés, írok ha összejön :K Úgyis hiányzik a listámról a Pro1 kipróbálása :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5269) Warton


Warton
őstag

Tegnap volt egy kis időm tesztelgetni a frissen vásárolt x100-asomat. Canon 550D-t használtam eddig többnyire a kitobival, illetve az 50 mm-es plasticfantasticcal.

Igazából azért választottam az X100-ast az X-E1 ellenében, mert nem akarok egy második obiparkot indítani még véletlenül sem, meg a cserélhető obis készülékeknél az objektív szerintem már túl nagy így a kompakt méret már háttérbe szorul. Nincs kísértés, hogy akkor ilyen vagy olyan obit kéne venni. Max ezek az extenderek vannak az X100-asnál.

Tapasztalatok az X100-assal:

Első tapasztalat az, hogy annyira jó, hogy ilyen könnyű, egyáltalán nem volt zavaró, nem húzta a nyakamat, nem kell hozzá egy bazi nagy fotós táska stb. A képek nagyon tetszettek, főleg a velvia és a provia között állítgattam. Ahová nem sütött be a nap és olyan szürke színtelen volt minden ott a velviás képek jobban tetszettek. Napsütésben egyértelműen már túlszaturáltak lettek a képek, ott inkább a visszafogottabb provia volt a nyerő. Milyen meglepő?! :DDD

Objektív: nem kicsit féltem a fix objektívtől, hogy mi lesz, hogy nem fogok tudni zoomolni, de igazából a tegnapi nap tapasztalataiból kiindulva igazából egy témánál lett volna jó, ha lett volna. De összességében nem zavaró. De eddig alapvetően pozitívak a tapasztalatok.

Kereső: Az OVF miatt vettem ezt a gépet, de igazából szinte végig az EVF-et használtam és nagyon nagyon tetszett. Kicsit azért kellett állítgatni, mire úgy működött ahogy szerettem volna. A viewmode és a gép elején lévő piros pöcök együttes használata még egy kicsit döcögősen ment.

A Canon esetében nagyon rászoktam a raw fotózásra mert a jpeg képek nekem nem tetszettek, valahogy a színek sosem kerültek a helyükre, pedig már több beállítással próbálkoztam. Az utóbbi időben már nagyon macerássá vált ez a folyamatos konverzió meg csuszkatologatás. Ehhez képest az X100-on a színek még a jpegek esetében is nagyon bejöttek és nem kellett semmit sem csinálni csak bemásolni a gépre azt örülni.

Hogy azért mondjak negatívumokat is:
Akku: nagyon hamar lemerül, tény, hogy extrém igénybevételnek lett kitéve, de azért mégis számomra túl gyorsan lemerült.
Kezelés: nyilván teljesen új típusú gép és szoknom kell, de azért a tükrös gépre jobban ráállt a kezem. Itt azért sokszor nem azt csinálta a gép, amit én szerettem volna, mert kicsi a gomb és másfelé nyomódott mint kellett volna, ez főleg a hátsó vezérlőtárcsánál volt kritikus.

Úgyhogy a Canon marad makrózásra meg esetlegesen különféle érdekesebb projectekre, az x-100 pedig az általánosabb használatra.

Bocs, hogy ilyen sokat írtam. :B

(#5270) MC Pite válasza Warton (#5269) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem írtál sokat :)
3 módod lehet (nekem fn gombon volt) egyesre provia (shadow+1-el), kettesre meg astia volt; rápróbálhatsz hogy tetszik, szinte minden fényviszonynál jó az astia a régi gépeken, főként ha kék/zöld színek is vannak a képen.

Ha tudod hogy sokat lősz (rendezvény, túra, stb) kipróbálhatod a HVF (OVF) + energiatakarékos módot. Ilyenkor (nincs hisztogramm, mert) zárva van a zár, csak akkor nyitja ki, mikor félig lenyomtad az expógombot, a kép elkészülte után megint bezárja. 5-600 képet lazán tudsz így készíteni, és így is van arra mód hogy az elkészült képet lásd 1,5másodpercig (HVF>EVF be>HVF).

Hátsó tárcsánál ha vársz vagy félig expógombot nyomsz, az OK-nak felel meg, ez igen hasznos a szar mélyen ülő OK gomb miatt. De létezik egyéb megoldás a gombra, a szerencsekerék gyorsan megszokható, sőt én pl (X10-en is) szeretem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5271) Ijk válasza Warton (#5269) üzenetére


Ijk
nagyúr

Dp2m-el egy akksi maximum 70 képet bír, ahhoz képest a fuji egy örökkévalóság. Anno a D50-emhez nem volt pótakkum és nem is volt rá szükségem.
Mondjuk még kiránduláson is ha lövök egy nap 80 képet, akkor az már baromi sok, most igyekszem magam a napi 36 képre redukálni. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5272) Warton válasza MC Pite (#5270) üzenetére


Warton
őstag

Az astiát nem próbáltam. Az fn-en nekem az ISO van, a Canon -on is kb. ott volt az ISO gomb, persze az ember nem olyan sűrűn váltogatja az ISO-t, lehet majd lecserélem.

Filmszimuláció mód választást az ND filter gombra tettem. Az ND filtert egyelőre nem tudom hova tenni, a Canonon sose szűrőztem, így ezzel sok tapasztalatom nincs és valahogy nem érzem a szükségét sem.

A szerencsekerékkel nincs gondom az OK gomb a szar. Akik tesztelték a Fujinál nem mondták a tervezőknek, hogy ez szar cseréljétek?! :W 5 $-ért nem fogok venni egy ilyen baszt. Két oldalú ragasztóval szerintem én is elő tudnék állítani egy ilyet. Persze nem fogok.

Igazából expo gombokat nézegettem, de ebayen kívül nem láttam sehol, Magyarországon boltban lehet valahol beszerezni valami ilyesmit?

Azt nem értem, hogy ez miért nem a gép alaptartozéka?! Nem tétel anyagilag csak mégis prémium kategóriás cucc volt valamikor na... :U

[ Szerkesztve ]

(#5273) Fandango válasza torzo (#5264) üzenetére


Fandango
veterán

Azért döntöttem így, mert 18-55öt úgy is vettem volna, így kitben olcsób újonnan, mintha külön veszem meg. Használtam sem találnék szerintem olcsóbban mint a kit ár, és így olcsóbb is valamivel az egész.

(#5274) MC Pite válasza Warton (#5272) üzenetére


MC Pite
veterán

Az ND akkor kell, ha
-sok a fény, és tág rekesszel (f2,0-4,0) akarsz fotózni
-vagy a záridő 1/1000 fölé menne és nem akarsz rekeszelni, mert ilyenkor a háttérelmosás zavaros lesz a leaf shutter (zár) miatt. Szintén a zár miatt van korlát a rekesz/záridő párosításokra - igaz, cserébe bármilyen záridőt lehet használni vakuval.
Bonyolultan hangzik, de nem az: Tűző napon bekapcsolod, amikor nincs brutál sok fény, akkor meg ki.

X100nak ez az OK gomb nagyon gyenge pontja, körömmel kel nyomni (azt nem szeretem). X10esen jó az OK gomb, érdekes. Ezért jó hogy legtöbbször megoldható máshogy az okézás.

Ezek a gombok gombokért vannak, lőjj amilyen tetszik - én nem szeretem őket. Ez szerintem gagyi, nem prémium, de kinek mi tetszik.

gorgo: 12-40el hasonlítást majd itt is oszd meg légyszi. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5275) MC Pite


MC Pite
veterán

Evolution to revolution-ból akinek a gif kellene: [link]
Lehet hogy idáig is volt, én csak most láttam :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5276) Warton válasza MC Pite (#5274) üzenetére


Warton
őstag

Az elméletet tudom az ND-vel kapcsolatosan, tegnapi tesztelés során nem jött elő az, hogy rövidebb záridő kellett volna. De egyszer biztos lesz majd ilyen szitu.

A prémium dolgot arra értettem, hogy az X100 egy prémium fényképező volt amikor kijött és jó lett volna hozzá egy ilyen gomb, amivel eltakaródik a luk az expo gomb tetején, aztán ha valaki oda van a lukakért az le is vehette volna és betehette volna a fekete dobozba a gombot. Ugy tudom az a lyuk a távkioldónak van. De egyáltalán ki az, aki manapság lukba helyezhető távkioldót használna? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5277) arn válasza MC Pite (#5274) üzenetére


arn
félisten

azert szerintem messze nem egy kategoria a 12-40el :) vhol a kitobik fele fel uton.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5278) arn


arn
félisten

oh, tenyleg, ezt el is felejtettem linkelni :) fujival keszult :D

[link]

PHOTO

1. #07 232 pts big city life - arn/cht
2. #12 189 pts Licht - teo
3. #08 188 pts Dun'Kor Forest - Bobic / 4Sceners.de
4. #20 187 pts The last man on earth - Tamhiis
5. #09 182 pts Hyperspace jump in Budapest - Reidl Romeo
#14 182 pts In a laser tunnel - Cargo/Singular Crew
7. #05 178 pts Real blobs - Clerance
8. #16 175 pts Food please!!! - Viti
9. #11 173 pts Atomium - -SP- ^ LCE
10. #10 170 pts Take it easy - gergoo
11. #23 161 pts The Kitchen Towel Tunnel and Alu "Silverballs" -
Rascy
12. #04 144 pts Rooftop Dance - Envo
13. #06 143 pts ezüsttó - adolf / los angeles lamers
14. #22 134 pts Overarching - Vikó
#25 134 pts Indoor Plant - Sunny
16. #13 131 pts Feuer - Szeibel
17. #18 124 pts Perspective - Cly/Suva
18. #24 123 pts Tower array - Vanguard
19. #19 118 pts Rabbit hole - spiikki
20. #01 109 pts The youngest organizer - Bocskai Rita
21. #03 101 pts Evening Peace - Transistor Core
22. #21 94 pts Springstuff - slapec

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5279) torzo válasza Fandango (#5273) üzenetére


torzo
Ármester

Ilyen jó kitobit még nem gyártottak szerintem. Ezek szerint újonnan vásárolsz? Akkor pedig hosszútávra tervezel! :C

(#5280) Fandango válasza torzo (#5279) üzenetére


Fandango
veterán

Ilyen érték mellett nem szeretnék rövid távra tervezni. :)
Nincs semmi bajom azzal, hogy használtan vegyek bármit, de ha van rá lehetőségem, akkor jobban preferálom az újat, teljes időtartamú garival.

(#5281) torzo válasza Fandango (#5280) üzenetére


torzo
Ármester

Igazad van. Én megrögzött használtkereső vagyok, és még eddig nem jártam meg, de ehhez szerencse is kell. Így aztán nem is kötődöm annyira egy vonalhoz, sokszor eladom, mielőtt rendesen megismerném.
Mondjuk eddig úgy gondolom, az X-T1 marad egy darabig. Majd figyelem a képeid! Elég jók szoktak lenni. :K
Jó fényeket!

(#5282) MC Pite válasza arn (#5277) üzenetére


MC Pite
veterán

Papíron topp üveg a 12-40/12-35, de puding próbája az evés. Nem érdekel minek akarják eladni, price/performance érdekel. Nálam mft az értelmes zoom hiányán bukott (bocs, de nekem a 14-45 meg 12-50 nem gyere be; ha ezekhez lesz félúton, akkor úgy lesz, meglátjuk).

Én pedig kíváncsi vagyok az X kitobi meg ezek összehasonlítására. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5283) gorgo válasza arn (#5278) üzenetére


gorgo
őstag

azt látom, hogy a kategória elején hoznak, de kíváncsiak vagyunk, hogy mivel kerültél oda...!!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5284) gorgo válasza MC Pite (#5282) üzenetére


gorgo
őstag

No igen, ez a rész azt hiszem nem rendszerfüggő. obicserélgetés nem annyira jön be , ha meg sűrűn kell, az megöli a fotózást egy idő után. De ha van jó zoom, akkor a fixet tényleg táskában tartja az ember, és csak a "kellő" alkalomra veszi elő. Én is kíváncsi vagyok! (és nagyon remélem hogy novemberben még lesz téma is, nem csak low light, mert az egyedül vázak hasonlítására jó obikéra alkalmatlan :(() (nyáron kérdeztem: 10 hetet kellett volna várni az obira, szept elején kérdeztem ár "csak" 6 hetet".)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5285) Stauffenberg válasza torzo (#5279) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért egy-két Leica kit esetében átértékelhető ez a kijelentés. :D

(#5286) arn válasza gorgo (#5283) üzenetére


arn
félisten

pite: nem az ara alapjan mondom, hanem amiket lattam kepeket. a 18-55rol meg tudom mit tud. nem rossz obi, de absz jellegtelen rajza van, olyan semmilyen, emociomentes.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5287) Stauffenberg válasza arn (#5286) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én alapvetően minden zoom objektívvel szemben így viseltetek. Vannak kiváló darabok, alacsony CA, szép rajz, jó fényerő, de valahogy a karakterük rendszerint olyan semmilyen.

Mintha egy nagyon jó, nagyon takarékos, nagyon kényelmes, nagyon praktikus autót hasonlítanánk egy igazi élményautóhoz, aminek karaktere van és megőrülsz benne.

Egyik sem rosszabb a másiknál, van amikor a kényelem és praktikum győz.

(#5288) Mercutio_ válasza MC Pite (#5282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pana 12-32, a "tele" vége lehetne hosszabb, de egyébként minden olyan helyzetben amikor van elég fény és nem a kis dof a cél jó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5289) MC Pite válasza Mercutio_ (#5288) üzenetére


MC Pite
veterán

12-32 a pro zoomok alatt az egyetlen amit megvennék (illetve lehet hogy a pro mellett is lenne helye ha nem lenne X10*), viszont amit keresek arra nem való. A tele vége nekem elég, de nikonon is 28-75/2,8 ill 17-50/2,8-at használtam zoomnak (el is adtam a 18-105 ill 18-200VR-t), igen fényerő/dofbuzi vagyok. :B

*:Teszem hozzá magamat ismerve elindulás előtt gondolkoznék jó darabig (hogyha csak övtáskába cuccolok), hogy a 20/1,7 vagy a 12-32, és pár kivételtől eltekintve a fixet vinném úgyis.

Hogy on is legyek, tegnap nagyon tudományos tesztet végeztem a hétvégi tapasztalatok alapján, és nem túl meglepő eredményre jutottam:
Bizony (nagyon) kevés fénynél a 27-es nem túl acélos af területén, főként ha szélső mezőt kell használni(kevés jut az af fényből), a 35ös sokkal több fényt enged be és meg se kottyan neki elsőre pontos af ahol harmadjára dobja el a huszonhetes.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5290) Freddy76 válasza Mercutio_ (#5288) üzenetére


Freddy76
addikt

"...minden olyan helyzetben amikor van elég fény és nem a kis dof a cél jó."

Ez kissé LOL-gyanús... Ha van elég fény, és nem cél a kis dof, akkor elég sok obi jó. Sőt, ha van elég fény, és nem cél a kis dof, akkor senkinek nem kell pro zoom, vagy fényerős fix. Továbbmegyek, akkor egy jobbfajta kompakt is jó. :U

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5291) Mercutio_ válasza Freddy76 (#5290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eigen és nyaralás alatt az esti vacsi közben, utána a tengerparti sétányon majd a jobbfajta kompakttal.... ööö... p*fánvakuzhatod a családot :DDD én meg feltekerem a 20/1.7-et a 12-32 helyére, akkor most mi a LOL? :U

Boci má megint úgy kommentelsz, hogy nem olvastad mire reagáltam... 14-45/12-50 alternatívaként írtam a 12-32-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5292) Freddy76 válasza Mercutio_ (#5291) üzenetére


Freddy76
addikt

Olvastam mire reagáltál. De ugyanerre (kevés fény, nem számít a kis dof) a 14-42 (45) is jó.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5293) MC Pite


MC Pite
veterán

12-32-nek megvan a piaca(kompakt helyettesítő tud lenni vele egy milc; igen mérettől eltekintve kb azt tudja mint a kitobik), nem kell agyonragozni.
Ahogy a pro zoomoknak is megvan a piaca, és tök más a kettő (sőt egymás mellett is megférnek), és pont; zoom/obi/méret/dof/mi kell meg mi nem vitába ne vágjunk bele. :R

szerk: A nyikon megint indít egy P gépet, ezúttal kb az X30at osztályát célozza be vele úgy tűnik (bár gyanítom a szokásos recept alapján és megint elmarad a 'csoda').

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5294) Mercutio_ válasza Freddy76 (#5292) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neked :D de én rá nem teszem azokat a batárokat vázra :N nem véletlenül voltak eddig csak kis fixeim.

Pite: Övtáskába egyik nyakban lévő vázra a másik.

No, ugorgyunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5295) jmakk


jmakk
őstag

Fujinon obi gyártása:
https://www.youtube.com/watch?v=oY1PbQsh1zM
Ha már volt, akkor bocsi és ignoráljátok.

(#5296) TayRol


TayRol
veterán

canon topicba nem merem beírni, de az én szemem szerint az x100s rawjai rommá verik a 70D-ét.

(#5297) arn válasza TayRol (#5296) üzenetére


arn
félisten

bizonyos szempontbol barmelyik ff gepet is :) mas szempontbol meg nem. meg jo multkor toltottem le kivancsisagbol d800 es d600 rawokat, es most vinyotisztogataskor ujra megtalaltam oket. hadd ne mondjam, hogy mennyire lapos es doglott volt az egesz, baromira hianyzott belole az az eletszeruseg, amit mar megszoktam.

persze, biztos jobbat is ki lehet hozni belole, de a fuji azert tud olyat, ami szerintem egyedulallo a piacon (nem a vizfestekezesre gondolok :D ).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5298) atok666 válasza arn (#5297) üzenetére


atok666
őstag

Rawtol mit vartal?

Atok

(#5299) arn válasza atok666 (#5298) üzenetére


arn
félisten

hogyhogy mit? nem abbol lehet a legtobbet kihozni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5300) torzo


torzo
Ármester

A magam nem éppen szakszerű megfogalmazásával a különbség Nikon tükrös (d600, d800) és Fuji (X-E1. X-T1) között a következő.

Nikonnal lövöldözöm, mozizom a displayt és qrva jó a kedvem, mert úgy látom, tök jók a lövések. Hazamegyek, beolvasom a LR-ba és lehangoló az eredmény, nem kevés kuka, a maradékon rahedli meló, mire kezd formálódni. Mondjuk azért a végén egész jó az eredmény.

Fujival lövöldözöm. Bakker!!! Lesz ebből egyáltalán jó kép? Lógó orral betöltöm a LR-ba a raw-okat és fülig szalad a szám. A többség OK. Alig van utómunka, pikk-pakk kész. Talán nem olyan karc pixelszinten, mint a d800/24-70/2.8 képek rahedli utómelóval, de megállják a helyüket.

Ja, és akkor "csak" a Fuji kitobijáról (18-55) beszéltem. Milyen lehet az eredmény jó fényerős fixekkel, az eljövendő 16-50/2.8-cal?

Tartogatom még a tükröst (d7100/Tami 17-50/2.8, Sigma 10-20), nem rossz, tényleg nem, de Fujika rendesen aláz. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.