Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Parci válasza madgie (#4350) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

haha, az szigorú lehetett. te gondolom hízott májjal magyaráztad, hogy semmi extra, megtanultál olyan mozdulatlan lenni, mint egy szikla :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4352) madgie válasza Parci (#4351) üzenetére


madgie
titán

Ööö, ez a póló volt rajtam (bizisten véletlenül!), csak annyit mondtam vigyorogva, hogy ez Fuji :DDD

(#4353) arn válasza madgie (#4352) üzenetére


arn
félisten

venni is veletlenul vetted? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4354) madgie válasza arn (#4353) üzenetére


madgie
titán

Azt nem, poén volt, ilyenem is van :))

(#4355) Mr.Zazi válasza Freddy76 (#4349) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Annyit beszéltetek itt a 27-ről, hogy megkívántam. :K Az 56 -ost már "kigyűjtöttem", és imádom. Ha azt egyszer valaki megveszi, soha az életben nem adja el. De lehet egy másikban sem.

madgie - a pólód nagyon üt! Egy ilyennel meg egy 56-al egyáltalán nem feltűnő az ember. És még azt mondják a Fuji szolid. :D

(#4356) Stauffenberg válasza madgie (#4354) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a Facebook cover fotóm már egy néhány hónapja. :D

(#4357) jjeahh válasza Mr.Zazi (#4355) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Ha azt egyszer valaki megveszi, soha az életben nem adja el"
hm, sztem gyere vissza két hét múlva, és kérdezd meg itt a népet, valakinek meg van-e még az 56-osa...sőt talán egy hét is elég, két hét alatt általában rendszert váltanak :D ;]

madgie: mutizzál nekünk is aztán valami képeket :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4358) madgie válasza jjeahh (#4357) üzenetére


madgie
titán

Még most sem vagyok otthon, sőt, igazából PC közelben sem, de gyorsan átzavartam wifin keresztül a telefonra pár random képet:

OOC JPG mind, majd otthon buherálom meg a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#4359) jjeahh válasza madgie (#4358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

3-4 elég király, sztem buherálás nélkül is simán elmennek :D annak ellenére, hogy már több képpel prezentáltad, hogy milyen jók a fuji színek, nekem ezek az elsők, amelyeken tényleg tetszenek is...szép természetesek a bőrtónusok is meg minden :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4360) excalibur36


excalibur36
senior tag

Ezeket a képeket pénteken csináltam az X100S-ommal. :C
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Szerintem nagyon szépek lettek, egyszerűen imádom ezt a színvilágot. (Astia)

[link]

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4361) Gondwana válasza excalibur36 (#4360) üzenetére


Gondwana
addikt

A màsodikat mivel derìtetted? A gép beépìtett kisvakujàval?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4362) excalibur36 válasza Gondwana (#4361) üzenetére


excalibur36
senior tag

Igen, a beépített vakujával.(tervbe van a külső vaku EF-20 megvétele)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4363) Freddy76 válasza Gondwana (#4361) üzenetére


Freddy76
addikt

Amúgy meglepően hasznos az XE2 beépített vakuja. Azzal, hogy egy ujjal könnyedén állítható a dőlésszög, hasznos tud lenni sok esetben.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4364) Gondwana válasza excalibur36 (#4362) üzenetére


Gondwana
addikt

Volt EF-20-am, az tényleg öröm ezzel a géppel, hogy akàrmennyi fény van, ha a gép kiexponàlja, vakuzhatok is hozzà (hss/fp-sync nélkül ugye), de a fej 50-70mm zoomolhatòsàga hiànyzott a szelektìv derìtéshez.

Ha a Nissin i40 nem lesz full-buggy firmware és esetleg lenne hozzà valamilyen Pixel King-szintű ràdiòzòs megoldàs, màris megy kòtyavetyére az Oly FL36R

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4365) excalibur36 válasza Gondwana (#4364) üzenetére


excalibur36
senior tag

Sokat gondolkodtam azon, hogy inkább az EF-42-t veszem meg, de valahogy viccesnek tartom, hogy a vaku nagyobb mint a gép. :D baromira aránytalan.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4366) Gondwana válasza excalibur36 (#4365) üzenetére


Gondwana
addikt

Az én bajom az EF-42-vel, hogy hülye, mint egy holland faklumpa. 2x is hirdettek itt, Szerbiában 120€-ért ilyent, de még csak rá se kérdeztem, hogy miért árulja. A céges cuccom 7D köré épül, az 580EX II-t szoktam szenzoros módra kapcsolni, beletekerem a beállított iso-t és blendét, rá a gépre vagy OC-E3 madzagra és mehet a csitt-csatt. Fő apróság, hogy DR100% (vagy legalábbis fixálni), mert ha nem, virtuálsian értelmezi az iso-t és tekergethetem utána a vakut. Egy vakunál nekem pl. minimum, hogy lehessen 3EV-t korrigálni legalább.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4367) excalibur36 válasza Gondwana (#4366) üzenetére


excalibur36
senior tag

:DD :DD :DD

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4368) MC Pite


MC Pite
veterán

Most komolyan (hogy mennyit csalnak vagy nem csalnak különösebben nem érdekel): Csúnya, zajos lenne? öreg szenzor @iso3200
Szeretem a régi jpg mocit :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4369) Gondwana válasza MC Pite (#4368) üzenetére


Gondwana
addikt

Akik iso-csalàst kiàltottak, sehol nem làttam, hogy fixàlt DR100%-on mérték volna, DR-Auto-n jò lesz a kép, de az iso eltolòdik, amit nem ìr bele az exifbe.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4370) MC Pite


MC Pite
veterán

Régi és új fuji jpg motor összehasonlítás ColourChecker gifekkel (E1 vs E2)
FujiVsFuji.com

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4371) silmatauki válasza Gondwana (#4369) üzenetére


silmatauki
őstag

Az ISO csak látszólag tolódik fel DR200/400-on. Igazából a gép akkor is ISO200-on fog fotózni, csak -1/-2EV-vel (hogy annyival kisebb mértékben égjenek be a csúcsfények), és a JPEG előállításánál komolyabban felhúzza az árnyékokat. Az, hogy ilyenkor a RAW-ba ISO400/800-at ír, ne tévesszen meg – attól még ISO200-as fotó lesz.

Itt van róla egy komolyabb írás: http://www.dpreview.com/forums/post/54262108

és egy demó, amely megmutatja, hogy igaz, hogy ISO800 van a RAW-ban, de ténylegesen ISO200 -2EV a kép: http://www.dpreview.com/forums/post/54301224

(#4372) excalibur36 válasza silmatauki (#4371) üzenetére


excalibur36
senior tag

Ez érvényes az X100S-re is?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4373) MC Pite válasza excalibur36 (#4372) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen.

Ha valakit érdekel patent X100as jó áron SOSben, privátban keressen meg :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4374) Gondwana válasza silmatauki (#4371) üzenetére


Gondwana
addikt

... viszont olyankor a külső vakut, amelyiknek saját szenzorja van, szintén el kell tolnom 1 illetve 2EV értékkel. Engem nem az exif tartalma, hanem a kép tartalma érdekel és ilyen esetben megbízhatatlan, ha a gép saját eszétől választja a dinamikakiterjezstést, ennyi, amit én állítok.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4375) silmatauki válasza excalibur36 (#4372) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerintem igen.

(#4376) Freddy76


Freddy76
addikt

Egyelőre bejönni látszik a 27+56 páros. A 27 számomra jó vétel volt, én ezzel a látószöggel tudok a legjobban boldogulni. Az 56 csodás, bár most első körben le kellene szoknom az öncélú bokehoskodásról :DDD Eredeti méret.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4377) madgie válasza Freddy76 (#4376) üzenetére


madgie
titán

(User) error report: sose kapcsold be a Macro módot AF-nél az ötvenhatossal, illetve ne felejtsd úgy.
X-A1-en legalábbis nem képes távoli tárgyra élesre állni ilyenkor, akármilyen kontrasztos is a cél.

[ Szerkesztve ]

(#4378) MC Pite válasza Freddy76 (#4376) üzenetére


MC Pite
veterán

ProNegHi?
1/50 nem karcos ehhez a gyutávhoz? Ha külön profilt tolsz esetleg hozzá (záridő miatt), nézd másik üvegeidhez hozzá a színeket, mert elvileg hidegebb az 56os, ráhúzhatsz másnem a wb korrekcióra is.

Illetve a kedvemért valamikor kipróbálod hogy ez is feedbackes manuálfókusznál?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4379) Freddy76 válasza madgie (#4377) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, ezt én is észrevettem, azaz a feleségem. Neki valahogy nem áll kézre, amikor megfogja a gépet, legalább egyszer minden gombot benyom...

Pite: Astia. Előtte a 27 volt fent, gyors csere, meg sem néztem a záridőt, nem megyek amúg 1/80 fölé. A wb-t nem érzem túl hidegnek, ha eltolnám melegebb felé, már sárgulna a kölök bőre. Picit még korrigáltam, de nem érzem ettől jobbnak. Nekem nem feltétlenül tetszenek a túlmelegített képek.

Lehetne még bütykölni ezen a képen, a feje mellett van egy fém biszbasz (ezen a képen látszik), azt sem sikerült rendesen kiszedni a képről, ott a nyoma. Bár lehet, hogy csak azért látom, mert tudom, hogy ott van.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4380) MC Pite válasza Freddy76 (#4379) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezen a képen konkrétan nem tűnik hidegnek, csak több összehasonlító említi/látszik zoomhoz/60ashoz mérve (pl a reggel linkelt oldalon).
Nejednek ott a lock... asszem a menü gomb hosszan; semmitől jobb a célra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4381) madgie válasza Freddy76 (#4379) üzenetére


madgie
titán

Nekem is fura volt először az a "színkontraszt", amit a Fuji a diapozitívokat szimuláló filmmódjaiban tud: úgy tud hűvösen kék lenni az árnyékos rész, hogy a csúcsfények kellemesen melegek maradnak és mondjuk a fű is zöld marad, nem sárga.

(#4382) Gondwana válasza Freddy76 (#4379) üzenetére


Gondwana
addikt

Apa nem önző, csak a saját avatarjára állít élességet.
Jó dolog ez a pici DOF, de számomra ennyi mindenre azért nem való (ha lowlightphoto miatt f/1.2, akkor korrekt, de ha csak a hajszáldof miatt, akkor hiányzik a tilt az objektívből).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4383) excalibur36 válasza silmatauki (#4375) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4384) excalibur36 válasza MC Pite (#4373) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R Miért adod el?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4385) Freddy76 válasza Gondwana (#4382) üzenetére


Freddy76
addikt

Telefonról vagyok, nem látom az exifet, de az általad linkelt kép nem 1.2, merthogy az még a 18-55-tel készült... Az szerintem "csak" bemozdult. Kérdés persze, hogy akkor miért teszem ki :DDD . A flickr nekem elsősorban a család online albuma, és ez az egy kép, ami a kislányom szülinapján készült, és látszik a virág is :)) A másik, korábban linkelt, 1.2 kép már az én szülinapom, talán a szűk buké mellett is kiolvasható a 38-as szám. ( Amúgy nem vagyok pengedof mániás.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4386) excalibur36


excalibur36
senior tag

Lightroom 5.5-ös verzióm van, valaki megtudná mondani, hogy hogy lehet előcsalogatni benne az X100S színprofiljait? (Astia, Velvia, Provia stb.) :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4387) Gondwana válasza excalibur36 (#4386) üzenetére


Gondwana
addikt

Ctrl+8, klikk az Adobe Standard feliratra

Szerk.: Freddy, valóban, meg se néztem az Exifet.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4388) MC Pite válasza excalibur36 (#4384) üzenetére


MC Pite
veterán

Röviden: Anyagilag több dolog sem a tervezett szerint alakult, és nem akarom a lekötött lóvét felszabadítani emiatt - ha van nejed, megérted...

Nem létszükséglet az E2 mellé (meg az X10 mellé), 'csak' piszkosul tetszik, méretét is szeretem, a menü gomb kivételével a kezelőszereket is, hibrid keresőt; és amit legjobban díjazok, a régi jpg motor...

szerk: jobb alul vannak a profilok.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4389) Stauffenberg válasza MC Pite (#4388) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sebaj, jövőre újra megveszed, még a mostaninál is olcsóbban. Én is arra várok, hogy mikor lesz már 100k alatt egy megkímélt használt darab. :D

Van amit jobban csinál a Fujifilm mint a Leica, de ez nem a vázak és kompaktok értékállósága... :)

[ Szerkesztve ]

(#4390) madgie válasza Stauffenberg (#4389) üzenetére


madgie
titán

X-E1-en kívül zuhant meg hirtelen bármelyik Fuji váz ára is? Azt a relatív hamar kidobott X-E2 szúrta tökön, ott érthető.

(#4391) Stauffenberg válasza madgie (#4390) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X100 is nagyot zuhant. 200k áron szórták ki a végén, használt darabok 130-150k körül vannak most. Az X-E1 esetét említetted. De nézd meg most az X10-et, már az X30 érkezése előtt lement 70k-ra egy új példány ára, pedig ez is 200k körül nyitott anno.

Ezek teljesen átlagos áresések, akár egy Canon vagy Nikon gép esetén. Szóval ezen a téren nem sikerült megidézni a Leica szellemét, csak átlagot hoz.

De ez szerintem nem baj, nem is azért mondtam.

(#4392) madgie válasza Stauffenberg (#4391) üzenetére


madgie
titán

X100 használt ára nem sokat esett tavaly óta.

(#4393) Stauffenberg válasza madgie (#4392) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fog az még esni mikor már az X100s csúszik le idáig, muszáj lesz neki. De ugye a felvetés nem az volt, hogy tavaly óta mennyit változott, az eredeti árának kevesebb mint a feléért hozzá lehet már jutni, pedig annyira nem öreg, csak 4 éves (vagy annyi sem, mert 2011 tavaszától vásárolható).

Ez persze leginkább annak köszönhető, hogy hamar megjött a váltás az X100s személyében, de az sem lesz hosszú életű ha már annak is bemutatkozik a váltása a Photokinán pár nap múlva.

Ilyen termékciklusok mellett persze, hogy nem tartja hosszan az értékét.

(#4394) excalibur36 válasza MC Pite (#4388) üzenetére


excalibur36
senior tag

Értem!
Én most már, hogy egy kicsit megtanultam kezelni nagyon megszerettem!
Előtte Nikon D90 vázam és Nikon 18-200, 35/1,8 objektívvel voltak, de nem bántam meg a váltás, sőt úgy érzem előrébb is vagyok ezzel a "kis" Fujival.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4395) Parci válasza madgie (#4392) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is túl drága az x100, már 100e körül kéne lennie, jövőre meg alatta. le is mondtam róla, ennyit nem ér nekem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4396) excalibur36 válasza madgie (#4390) üzenetére


excalibur36
senior tag

Igazat kell, hogy adjak neked, mert nem nagyon vettem észre én sem, hogy bármelyiknek is estet volna jelentősen(de jelentéktelenül sem) az ára.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#4397) madgie válasza Parci (#4395) üzenetére


madgie
titán

Az X100s mellett nekem is fura, hogy nem esett le jobban az ára az utóbbi egy évben.

(#4398) madgie


madgie
titán

No, egy gyorskutyi dofbiszb@sz efegykettőn, mermérne? :) Astia profil, pici Lightroombuhera, élesítés és zajszűrés alap (talán az előbbit vissza kellett volna venni).

Katt a képre a dropboxos teljes mérethez.

[ Szerkesztve ]

(#4399) makszi


makszi
aktív tag

Ha valakit érdekel X-A1 kit minden földi jóval akkor itteni fórumosnak ingyen BW szűrővel extra kedvezményekkel tudok szolgálni.... :)

(#4400) madgie


madgie
titán

A két X-A1 tulaj megölte a topikot :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.