Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) SierraFox válasza madgie (#4848) üzenetére


SierraFox
tag

A kártyaírás nálam is lassú, de ha nem rakom tele a buffert (kis sorozatokat lövök), akkor azért nem vállalható. Én fotóztam vele kutyakiállítást. A szaggatós EVF miatt sem volt egy leányálom, de azért működött a dolog.
Az LCD-nél jó lenne a nagyobb felbontás és/vagy a maximális nagyítás megnövelése. Mert nem látom a részleteket rendesen. Persze EVF-ben is meg lehet nézni.

(#4852) Studi válasza madgie (#4848) üzenetére


Studi
addikt

:R Most csak beleolvastam, ajd otthon alaposabban végigtanulmányozom.
Egy kérdés: a kijelzők színeit nem lehet állítani külön-külön? A Samsung NX30-nál tuti lehet, mondjuk el is voltam egy jópár percig, míg csak hasonlóra állírottam őket.

(#4853) madgie válasza SierraFox (#4851) üzenetére


madgie
titán

X-A1-hez képest macera ez a buffer, ott sokkal-sokkal fürgébben oldja ezt meg.

Visszanézésnél nem mindegy, hogy raw, vagy raw+jpg, az előbbinél tényleg korlátozott a nagyíthatóság, ha viszont large jpg-et mentesz mellé, akkor az LCD-n is jól látni szerintem a részleteket.

Studi: csak a fényerejét lehet, RGB csúszka tudtommal nincs. Az EVF-hez nem is kell, mert az színileg eszméletlen jó, de az LCD az ilyen. Mindegy, igazából a GF1 kivételével egyik gépem LCD-je sem volt százas eddig (annál is sz@r volt a piros, de legalább a fehér pont nagyjából a helyén volt).

[ Szerkesztve ]

(#4854) Stauffenberg válasza madgie (#4850) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Enyém, majd ha lecserélésre kerül, szerintem barátnőmé lesz. Eddig az összes tükrös csodámat utálta, az X-A1-et meg szereti. Annyira bezuhant a használt piaci ára, hogy nincs értelme eladni.

De egyelőre marad. Akkor cserélnék ha majd lesz jó áron X-T1 vagy dönthető kijelzős X-E3. :D

(#4855) gorgo válasza Gondwana (#4847) üzenetére


gorgo
őstag

aha, tehát slave-ben használtad. Azt hittem naivan ,hogy ha nem is mint rendszervaku, de direktben is használható valami korlátozott funkcionalitással a gépen.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4856) gorgo


gorgo
őstag

Az XE1 és 2 megjelenése utáni árai hogy alakultak? Röviden arra akarok következtetni, hogy az XT1 mikorra került emberibb ársávba... (mondjuk olyan max. 180k) A Fuji (kereskedők) csak 12 havi garanciát adnak? Akárhogy is számolgatom, egy rendszerváltás rémesen fájdalmas anyagilag a jelenlegi árak mellett. Mindenképp várok legalább 15 késő tavaszig...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4857) madgie válasza gorgo (#4855) üzenetére


madgie
titán

Direktben is használható szerintem, auto mód van a sima FL-36-on is.

(#4858) Stauffenberg válasza gorgo (#4856) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tekintve, hogy az X-Pro 1 is csak most érte el ezt a 180k körüli árat, nem mostanában kapod meg majd ennyire olcsón az X-T1-et.

(#4859) madgie válasza Stauffenberg (#4858) üzenetére


madgie
titán

Majd a színváltós kályhaezüst edisön lenyomja a fekete árát :DDD

nem valószínű, csak kávé helyett rendbe teszem arn vérnyomását :))

(#4860) Studi válasza madgie (#4857) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk ha más az érintkezők kiosztása akkor én nem tenném fel a vakutalpra. Egyik fele érintkezik, de nem azzal, amivel kéne, a másik meg egyáltalán nem: ki tudja, mit művel ez az elektronikákkal.

(#4861) madgie válasza Studi (#4860) üzenetére


madgie
titán

Hájja. Mondjuk én szinte soha nem vakuzok, ha meg mégis, ott a kisvaku, azzal lehet indirekt mókolni beltérben :)

(#4862) Stauffenberg válasza madgie (#4861) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Rohadt idegesítő amúgy, hogy a beépített vaku kompenzációját csak menüből kotorva lehet elérni. Az tök jó, hogy egy átlagos nappalit mennyezetről derítve be lehet durrantani vele, de idegesítő, mikor túl sok vagy túl kevés a fény, neked meg a menüben kotorászva kell állítanod a teljesítményét.

(#4863) madgie válasza Stauffenberg (#4862) üzenetére


madgie
titán

Vagy legalább Fn gombra programozható lenne.

(#4864) Studi válasza Stauffenberg (#4862) üzenetére


Studi
addikt

Ezügyben a Panának is van hova fejlődnie. Bár átvették a vezeték nélküli vakuvezérlést az Olympustól, működik is f@szán, de konfigolni szintén a menü mélyéből kell, míg az Olynál egyszerűen és triviálisan elérhető, ha aktív.

(#4865) Stauffenberg válasza madgie (#4863) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, korábban is írtam, hogy egy FW frissítésben igazán elérhetővé tennék, hogy az Fn gombra programozzam.

Annyira triviális, hogy az emberenk erre szüksége szokott lenni, hogy nem is értem miért nem lehet még mindig. A megjelenés óta már 3 db FW frissítést adtak ki (igaz ezek közül egyik sem hozott új funkciót, csak egy-két bugot javítottak, meg a szokásos objektív kompatibilitás jött).

Úgy tűnik a KaiZen is csak a felsőbb kategóriák kiváltsága. Legalább egy X100 kell hozzá. :D

(#4866) MC Pite


MC Pite
veterán

gorgo: E1/E2 nem a legjobb az áresés monitorozására. E2 még nem (bár lineáris). E1 kit 400körül indult emlékeim szerint, sokáig 360, egyik napról a másikra 240. 200 alá jó kérdés mikor ér be a T1, idén nem biztos (sőt).

Itthon 24hónap van (és a legtöbb EU-s országban is). 12hó világgari.

Stauffenberg, ha megkapja az új Q menüt az A1, akkor tán vakukompenzáció is lesz ott (sokan kérik). Szólj ha kell egy jó kis belépő a KaiZen világába ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4867) Stauffenberg válasza MC Pite (#4866) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Szólj ha kell egy jó kis belépő a KaiZen világába"

Hiszen már megmondtam: Majd ha 100k alatt lesz! :D

(#4868) gorgo


gorgo
őstag

Ugyebár a rendszer egyik tulajdonsága a lassabb AF. Ez inkább vázhoz, vagy inkább egyes obikhoz köthető? Ha csak egyes típusok jellemzője, akkor melyek ezek? Ami inkább érdekelne az a 35/1.4 AF sebessége (különböző vázakon). Illetve a kitobival is igaz ez, vagy azzal azért jobban hasít?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4869) MC Pite válasza gorgo (#4868) üzenetére


MC Pite
veterán

Telefonról vagyok és nem tudok linkelni, de van egy adag videóm, E1/E2, jó/kevés fény, kitobi/35/60.
Röviden: 35 nem gyors, de nem is lassul már sokat.
Elsőre hangos, huntol és megfontoltnak tűnik a harmincötös, de 1-2 nap után fel sem tűnik, és kiismeri az ember, akár mozgó témára is használható.

Kitobi szinte gyors, hatvanas lassú; csak kontrasztalapú vázakon rossz viszonyok között marha lassú, de hibrideken egész korrekt (ha nem kell még af fény).

Nem egy panasonic szint, de akik a penekkel együtt tudtak élni, kb ezekkel se lesz rosszabb

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4870) MC Pite


MC Pite
veterán

Fuji X-E1 autofocus XF 35mm 1.4

Fuji X-E2 & XF 35/1.4 autofocus test @ low light

Fuji X-E1 vs X-E2 autofocus test XF 35mm f/1.4 R

Fuji X-E1 vs X-E2 autofocus test XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS

Fuji X-E2 autofocus test with XF60 & XF18-55 @ low light

fóksz sebesség autofókusz videó af X-E1 vs X-E2

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4871) Mathiask válasza gorgo (#4856) üzenetére


Mathiask
senior tag

Az E1 kit hivatalosan 400eFt-al nyitott 2012 szeptemberében. 2013 nyárán esett 350-re ha jól emlékszem, majd ez nem is változott nagyon míg meg nem jelent meg az E2 2013 októberében(13 hónappal az E1 után) viszont már 409eFt-al. Ennek környékén az E1 kit 300e-re esett. Majd 2014 március közepén esett az E1 239e-re és úgy is maradt.(persze ezek a forgalmazói árak, lehet venni 220 alatt is már) Míg az E2 most nyáron esett 350-re.
Ebből arra lehet következtetni szerintem hogy az E2 300 környékére esik ha megjelenik(idén november?) az E3. (az E1-el kérdés mi lesz, erre nincs precedens még) Majd jövő április május környékén 240 körülre(jó lenne ha ekkor lenne még E1 180 könyékén, vennék is.:) ). Ez után nyáron az E3 lesz 350 környékén. Majd jön az E4...

Viszont a Pro1 több mint egy évig(15 hó) nem esett jelentősen. Mondjuk utódja se volt.
Tehát attól függ lesz-e utód és mikor.
De ha tippelnem kéne a T1 nem nagyon fog esni jövő tavaszig. Hacsak nem lesz előbb utódja.

(#4872) Mercutio_ válasza madgie (#4848) üzenetére


Mercutio_
félisten

Klassz részletes leírás :C
Kár, hogy nem Pesten vagy, elkérném az X-A1-et a 35-össel, hogy megnézzem hat - e rám a sötét oldal hatalma.

gorgo : Nekem az jött le az eddigiek alapján, hogy kb. a régebbi oly vázak sebességes hozzák ezek a fujik, viszont pontosabbak és ha megszokod a logikáját tudod, hogy használd (és mikor ne próbálkozz inkább)
Szvsz neked, akit az E-M5 AF is felbosszant néha max masodgépnek lenne jó a színek és a feeling miatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4873) MC Pite válasza Mercutio_ (#4872) üzenetére


MC Pite
veterán

Vagy hibrid af-es vázat kell nézni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4874) gorgo válasza Mercutio_ (#4872) üzenetére


gorgo
őstag

Csak agyalok, de erősen. Ősszel most kiprószálom a m43-os 12-40-et is. Ha esetleg lesz is Fuji, nyilván marad m43 is: elvégre is videózni és AF érzékeny területekre kelleni fog :DDD
A Fuji csak próba cseresznye alapon kell, elválik hogy marad-e / megy-e. Freddy mutatott 1-2 képet a Fuji kitobival, az eléggé must have (most így gondolom, lehet hogy tévedek). A traktor és csiga és k*drága fixek hát, igen, meg kell hozzájuk nyugodni. Egyszer talán megnyugszom... :U Kérdés, mikor!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4875) MC Pite válasza gorgo (#4874) üzenetére


MC Pite
veterán

A 12-40 szinte rendszerdöntő. Mellé/helyette már nincs normális zoom hiánya az embernek, gondolom. A fixek meg úgyis annyira egyéniségek, hogy szerintem sokat nem osztanak-szoroznak, mindkét oldalon elég jó szettet lehet összeválogatni. Igaz, ha normális zoomot is belevesszük az árba, akkor már olvad is a fuji hátrány. Az meg nyilván a topiklakóknak nem titok hogy mindkét rendszernél lehet ebayről olcsóbban vásárolni, sokszor az itthoni listaár kevesebb mint feléért mennek az új cuccok.

Én a angy pörgésből leadtam, mert megvan kb amire vágytam. Hogy azért legyen mivel kütyübuzulni, egyéb gyári üvegeket is tesztelek amikor tudok; meg az X100... hát igen, szívem szerint örök élet+2 napig megtartanám, akármi mellé :B Viszont kevesebb kütyüzés (ez is egy hobbi :DDD ) mellett többet figyelek magára a képelésre - részint ezért lángolt fel jobban a régi szerelem - jóóó, ez pici kütyüzés van benne, mocskos jó használni :K

Más: Tokot keresgélőknek csináltam egy kis képet, mennyiben tér el az E2 az E1-től:

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4876) arn


arn
félisten

HEUTE @ Istanbul

ceges ut az osztrak kollegakkal isztambulba. a 12est eleg gyakran hasznaltam. mennyit er most egy 18-55 hasznaltan?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4877) makszi válasza arn (#4876) üzenetére


makszi
aktív tag

Basszus. Jövő hétvégén megyek Istranbulba 12/2-essel meg egy 18-55 kitobival X-E1-gyel. :K

Szvsz a 18-55 eladhatatlan normális áron :(

[ Szerkesztve ]

(#4878) arn válasza makszi (#4877) üzenetére


arn
félisten

mi az a nem normalis ar?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4879) Studi válasza arn (#4878) üzenetére


Studi
addikt

90-110 között szokták mostanában kínálni az apróban, de nem szokott gyorsan elkelni. :)

(#4880) Mercutio_ válasza Studi (#4879) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kereslet-kínálat...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4881) makszi válasza arn (#4878) üzenetére


makszi
aktív tag

Arra gondolok, hogy 90-ért se nagyon lehet eladni, pedig a képe alapján nem sok jobb kitobi van szerintem.
Szóval olyan ez most szerintem mint az X-E1 váz vagy elkótyavetyélni lehet vagy megtartani :)

(#4882) Freddy76 válasza makszi (#4881) üzenetére


Freddy76
addikt

+1. Én sem nagyon használom, de a képességei figyelemre méltóak, úgyhogy inkább megtartom. Ha másra nem, arra jó lesz, hogy ha eladom a vázat, könyebb lesz kitben vevőt találni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4883) MC Pite


MC Pite
veterán

E2 shortcutok: (A Beyond the manual doksiból)

-Open the Quick menu, then press and hold the Q button again for a
few seconds to directly open the configuration menu for your custom
user settings (C1 to C7).
-Press and hold the MENU/OK button to lock the selector keys and the
AF-L and AE-L buttons. Press and hold the MENU/OK button again
to remove the key lock.
-Press and hold any of the four function buttons (Fn, Fn2, AF, or AE)
to directly access the configuration menu for the respective function
button.
-To confirm a new setting in shooting mode, you can either press the
MENU/OK button or half-press the shutter button.
-Half-press the shutter button to switch from playback mode to
shooting mode.
-Half-press the shutter button during an ongoing image preview (SET-
UP > SCREEN SETUP > IMAGE DISP.) to immediately cancel the
preview and return to the live view display.
-Half-press the shutter button for a few seconds to wake-up the
camera from sleep mode.
-Quickly press the MACRO button twice in a row to toggle between
macro and normal shooting modes.
-In AF-S shooting mode, press the command dial to zoom into the
currently active AF frame.
-In manual focus (MF) mode, you can also press the command dial to
enlarge the currently selected frame. When zoomed-in, you can choose
between two magnification levels by turning the command dial.
-Press and hold the command dial in MF mode to switch between the
different manual focus assist modes: standard, focus peaking, and
digital split image.
-During selection of an AF frame, you can press the command dial to
reset the AF frame to its default size. By turning the command dial,
you can change the size of the AF frame. Press the DISP/BACK button
to reset the position of the AF frame to the center. With the four
selector (arrow) keys, you can move the AF frame around and select
any of the camera’s 49 different AF frame positions.
-In playback mode (while viewing an image), press the command dial
to zoom into a 100% view of the shot. When you are zoomed-in,
pressing the command dial again returns the camera to its regular
view, displaying the full image.
-While displaying a RAW image in playback mode, you can press the
Q button to directly access the built-in RAW converter. This function
allows you to create new JPEG versions of your image with different
settings.
-In playback mode, press the MACRO (arrow up) button to view the
first of four information screens that show additional shooting
parameters and the focus point. This function is not available when
you are using the FAVORITES display mode.
-Unlike the X-E1 and X-Pro1, it’s not possible to engage SILENT MODE by pressing and holding the DISP/BACK button. You have to access this function via the SET-UP menu.

Sok újdonság nincs benne, de hátha (az mf segéd váltás az új volt, azt kipróbálom).

És a mozgó objektumok fényképezéséről is írnak (teszem hozzá azt nem írják hogy kevés fény+kontraszt esetén ahol af-s elhasal, ott az af-c talál) - ez az összes modellre alkalmazandó:

Rule of thumb: Use AF-S (Single) for stationary subjects that don’t move
towards or away from the camera; use AF-C (Continuous) for subjects that
do move towards or away from the camera.
As usual, there’s no rule without an exception. Here is the so-called
“autofocus trick” or “shutter mash” technique.
This is how it works:
Set the focus selector switch to AF-S and the camera to single shot
(DRIVE button > STILL IMAGE). Make sure that high-performance
mode is on (SET-UP > POWER MANAGEMENT > HIGH
PERFORMANCE > ON).
Use Vario-AF and select an AF frame position and size that will
perfectly cover the part of the moving subject that you want to be in
focus. If possible, select one of the nine inner (central) AF frames. As
you know, these AF frames are PDAF-enabled. However, it’s definitely
possible to also use one of the 40 outer frames that only operate with
CDAF. (Természetesen ez E2/T1-re igaz csak). If your composition requires one of the 40 outer frames, go for
it!
Set a suitable exposure and make sure that the shutter speed is fast
enough to avoid unwanted motion blur. Most action shots require
shutter speeds of at least 1/500s.
Follow the moving subject in the viewfinder, making sure that the
selected AF frame always covers the part that needs to be in focus. Do
not half-press the shutter button!
Fully depress the shutter button in one swift motion when you want to
take the shot. The camera will need some time to focus, so make sure
that the AF frame stays positioned over the moving subject while the
camera is focusing. As soon as the camera is able to lock the focus, it
will automatically take the shot. This (the time between fully
depressing the shutter and the camera taking the shot) can take up to
a full second.
The “AF trick” or “shutter mash” is based on the camera’s autofocus priority
logic. When you release the shutter, the camera first attempts to lock the focus,
then take the shot. Since the delay between locking focus and releasing
the shutter is very short, the moving subject ends up being in focus most of
the time. This means that the “AF trick” works best with aperture settings
that offer sufficient depth of field, and with subjects that don’t move too fast
towards the camera.
A negative aspect of this method is the fact that there’s a delay between
fully depressing the shutter button and the camera taking the shot. This delay
is because the camera needs time to establish focus on the subject. This
makes it challenging to hit decisive moments, and requires some amount of
foresight from the photographer.
If the autofocus can’t lock onto a target within a second or so, the camera
will still take the shot, but it’s very likely that it will be out of focus.
With older X - mount models like
the X - Pro1, X - E1, X - M1, or X - A1, this method is the only way to capture subjects (using the camera’s autofocus) that are
moving towards the camera.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4884) madgie válasza MC Pite (#4883) üzenetére


madgie
titán

"During selection of an AF frame, you can press the command dial to
reset the AF frame to its default size. By turning the command dial,
you can change the size of the AF frame. Press the DISP/BACK button
to reset the position of the AF frame to the center"

X-E1-en az OK gombbal visszaugrik középre. Elsőre fura volt, de amúgy tök jó, megszoktam. Elkolbászolsz a négyirányúval, amerre gondolod, aztán csak egy szimpla OK ott középen és egyből középre kerül.

(#4885) Mr.Csizmás válasza madgie (#4884) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

expo félig lenyomásával tudod okézni. amúgy ez valami milc-illuminati dolog, hogy csomó dolognál műxik a félig lenyomás okézásnak, az epm1 is tudta, meg most az xe1 is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4886) MC Pite válasza madgie (#4884) üzenetére


MC Pite
veterán

Én attól kapok hülyét, hogy elsőre kéne mindig helyesen nyomnom az X10en, az X100on, korábban az E1-en most meg az E2őn, mert mindig van 10-20% legalább ami máshogy működik. Részben ezért is ikszázasítom palacsintával az E2őt, mert utána összevissza nyomom a makrót, 4 irányú nyílon keresem Q menü helyett a vakumódot, máshogy nagyítok/lapozok, vagy küldöm vissza az af mezőt, vagy nagyítanék bele a képbe de igazából a view gombot nyomom meg közben, stb. Tegnap 2 másodpercig keresgéltem zavarodottan hogy hogy kapcsolok vakut az X10en :DDD.
Ohh, X100on nagyon megtanultam mit lehet okézni expó gombbal, mit kivárással, és minél kell mégis azt a kicsi vacak oké gombot nyomogatni :D

De várom az új vázak egyszerűsítéseit hogy leköltöztessék (meg visszakapjuk akkor esetleg a silent mód funkciót is a back-re) - makró olyan ritkán kell, hogy simán beáldoznám a 4 irányú nyílon az azonnali af pont váltásért (azt meg beraknám Q menübe, pl WB helyére amit szökőévente egyszer használok).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4887) madgie válasza Mr.Csizmás (#4885) üzenetére


madgie
titán

Ja, azt tudom, logikus is :)

Pite: ja, a négyirányú mehetne azonnali AF pont váltásra. Makró módot amúgy sem szoktam használni, nem is néztem, de pl X100-on úgy volt, hogy MF-nél AE-Lock-os autófókusz indításra elment akár a közelpontig is... tehát inkább átpöcköltem MF-be, ha közelre kellett lőni.

[ Szerkesztve ]

(#4888) gorgo válasza arn (#4876) üzenetére


gorgo
őstag

Állatira jól karcol a 12-es, a tiéd is Samyang? Fura hogy kiírja a fókuszhosszt, a rekeszhez meg a 'szokásos' 1.0-t írja. Az összes kép out-of-camera jpeg? Ha igen, beszarok!!! Pl. az Hagia Sophia-s képeknél egészen faszák, pedig kevés fény, mindenféle forrásból...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4889) Studi válasza gorgo (#4888) üzenetére


Studi
addikt

Mert a gyújtótávolság fix, ezt be tudják égetni, de a blende változik ugye, és full mechanikusan, arra már nem tesznek egy érzékelőt, hogy vajon hol lehet.

(#4890) madgie válasza gorgo (#4888) üzenetére


madgie
titán

Fuji vétel lesz ebből :))

(#4891) makszi válasza arn (#4876) üzenetére


makszi
aktív tag

Direkt használsz a kitobival nem egyszer f10-es rekeszt? Ott nem romlik már a kép élessége?

(#4892) arn válasza gorgo (#4888) üzenetére


arn
félisten

Csak ez a peldany karcol igy, az elozo messze volt ettol. Amugy a vazban lehet beallitani a fokusztavot, onnan tudja, nincs semmilyen elektronikus kapcsolat. Sikerult nagyon megszeretni.

Rawba fotozok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4893) arn válasza makszi (#4891) üzenetére


arn
félisten

P mod, nem volt idom foglalkozni vele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4894) MC Pite válasza gorgo (#4888) üzenetére


MC Pite
veterán

A 10 milis már tud exifet... Bár annyiért már gyári XF14 van (ha az is elég), na és ha a samik karcolnak... akkor arra nem tudok hasonlatot ;] Rendeset keveset lőttem vele, későn jött... De direkt szopatva az obit sem lehet kohozni a sodrából, legyen szó élességről ca-ról, becsillanásról vagy af sebességről, legjobb üvegem. 1, 2, 3, 4, stb.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4895) arn válasza MC Pite (#4894) üzenetére


arn
félisten

3x annyiert, kevesebb fenyerovel - ill en nem is igazan latom jobbnak.

a 16 1.4 erdekesebb lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4896) Aldaris válasza madgie (#4048) üzenetére


Aldaris
csendes tag

Mostanában lassanként arrafelé haladok, hogy veszek egy Fuji X-E2-t. Élőben nagyon jó kis gépek, az összes review agyondícséri a képminőséget és a képek élességét színeit, stb.

Csakhogy, alaposan beleütköztem ebbe a képzajszűrésbe, vagy nem is tudom mibe.
Itt azt mondja emberünk, hogy a Fuji szenzorja nem képes a tájképekhez szükeséges részletességet prezenálni, és valóban a képek, amiket mutat igencsak rosszak:
http://www.michalography.com/blog/2014/5/31/the-fujifilm-x-e2-a-landscape-photographers-perspective.html

A photozone.de mintaképei meg rosszabbak mint a mobiltelefonom:
http://www.photozone.de/fuji_x/783-fuji1855f284?start=2

Ha ez ilyen gáz miért használja akárki is ezt a rendszert? Ha nem, akkor hogy készültek a fenti képek? A RAW jobb minőségű lesz?
Nekem nagyon döbbenet, szóval tud valaki valamit mondani erre a témára?
(gyakorlatilag a mindennek az alja Sony 16-50 PZ élesebb képeket készít egy a6000-en)

(#4897) melon válasza MC Pite (#4894) üzenetére


melon
tag

En most nagyon sokat toprengek azon, hogy a 14-es kell-e nekem vagy a sami 12-es. Ervek pro es kontra, egyszeruen nem tudok donteni. Sosem hasznaltam 18-nal szelesebbet, de azt folyton erzem, hogy kellene a nagyobb latoszog, a 12-tol tartok picit, hogy az mar tul szeles. A fenyero kulonbsege engem nem izgat nagyon, ugyis rekeszelnek nagyobb melysegelessegert, emiatt mondjuk az AF sem lenyeges nagyon.

(#4898) arn válasza Aldaris (#4896) üzenetére


arn
félisten

A lr5.4 nem kezeli normalisan az xtrans fileokat. Neha az 5.6 is erthetetlenul vizfestekez, de ott ritka. Ilyen szempontbol jobb a c1, es abbol most jott ki a 8as, majd csekkolom azt is.

Nezd meg a fenti galeriat (xt1 + lr5.6).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4899) Aldaris válasza arn (#4898) üzenetére


Aldaris
csendes tag

Tudsz valami olyan helyet, ahol LR5.6 RAW feldolgozott tájképek vannak X-es kitobival teljes méretben?

(#4900) arn válasza Aldaris (#4899) üzenetére


arn
félisten

Lsd fent, nyaralos kepek :) nem direktben tajkep, de hasonlo kepeket talasz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.