Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Freddy76 válasza madgie (#5050) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezekkel van AF, vagy ez manuális?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5052) lenan válasza madgie (#5050) üzenetére


lenan
aktív tag

szerintem abszolút valós alternatíva akár jó manuál üvegekkel is

(#5053) Ijk válasza Stauffenberg (#5049) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nikon 85 f1.8G 145k, az egyik legjobb FF portréobi a piacon. 50 f1.8G 60k, 28 f2.8D 100k, 35 f2 100k.
Magamnak hobbi szinten azért jóval olcsóbban össze tudok szedni egy FF obiparkot, mint Fuji X-et. Nyilván FX-re profi prémium obik még jóval drágábbak is, de mi nem vagyunk profik. Nehezen tudom elképzelni hogy itt a topikban ne lenne elég bárkinek egy 85 f1.8G, de akár egy 100k-s 85 f1.8D portréra.
A Fuji rendszere inkább a Leicához közelít, minőségi obik, hobbi szintre baromi drágák, inkább a tehetősebbek játékszere. A tükrösök pedig igáslovak, munkára valók elsősorban amivel a magas árak megtérülnek.
Aki hobbigépnek akar 35mm-est, annak még mindig elsősorban a magas váz árral kell szembenéznie. Habár egy Fuji X-pro sem épp az olcsó kategória.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5054) lenan válasza Stauffenberg (#5049) üzenetére


lenan
aktív tag

almát az almával
fuji 1.4/23 - canon 2/35 is
fuji 1.2/56 - canon 1.8/85

nem drágább, de nem is jobb a canon sor, persze bőven elég jó azért és olcsóbb

(#5055) Stauffenberg válasza Ijk (#5053) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de onnan indultunk, hogy az amerikai piacon nem vesznek komolyan semmit ami APS-C, úgy meg főleg ha még van is olyan drága, mint egy FF rendszer. Ezzel nem értek egyet, ha az objektíveket minőség alapján mérjük össze, akkor FF-en sem úszod meg az olcsóbb kiadásokkal (már amelyiknél, a Nikon 85mm f/1.8G valóban nagyon jó).

"A tükrösök pedig igáslovak, munkára valók elsősorban amivel a magas árak megtérülnek."

Miért a Fujifilm erre alkalmatlan? Nánásinak mikor térült meg a befektetés egy komplett Fuji X rendszerbe?

(#5054) lenan: Sosem értettem, hogy miért jó úgy objektíveket összehasonlítani, hogy ezt nem minőség alapján tesszük. Direkt kiemeltem, hogy látószögben és minőségben ekvivalens objektíveket hasonlítottam össze.

Ja mert, hogy nem ugyan azt a DOF-ot kapod? Erről az objektív vagy a szenzorméret tehet?

[ Szerkesztve ]

(#5056) pandur99 válasza Ijk (#5053) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én is pont ezt hiányolom, nekem pl. nagyon jól jönne egy 85/1.8 a hasonló Nikon áráért. Azt i sremélem, hogy előbb-utóbb a Sigma és a Tamron is elkezd X véggel kihozni obikat, ami talán lejjebb verheti az árakat. 24 meg 35mm-esből is jó lenne egy 1.8-as. Akár XC minőségben is jöhetnek, amatőr szinten nagyon megfelel az is.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5057) Ijk válasza Stauffenberg (#5055) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vagyok profi fotós, aki végigzongorázott már pár rendszeren. Nem azt mondtam hogy a Fuji alkalmatlan profi munkára, de azért elég korlátozott ezen a téren. Még mindig az jellemző hogy a hivatásosok túlnyomó rész tükrössel szaladgál. Azért sok terület megköveteli a gyors AF-t és a fényerős zoomot, fényerős nagyteléket. A fuji nem is itt akar versenyezni, nyilvánvalóan a tehetősebb hobbistákat, Leica júzereket vették célba. Valójában ők találták meg azt az űrt a piacon amit régen az "olcsóbb" (nem Leica) távmérősök töltöttek be.
FF-re meg óriási objektív választék van és használt piac. Én speciel sokáig volt vágytam egy használt D700+28-70 f2.8 kombóra. Igaz nagy és drága, de már kompromisszumokkal kielégítené a DOF mániámat obicsere nélkül, amihez APSC-n egy 18-50 f1.8-as 4/3-on pedig 14-35 f1.4-es zoom kellene, ami ha létezne is biztos nem a 28-70 200k-s használt árával vetekedne.

pandur99: Ott a fuji 60 f2.4 macro obi.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5058) arn válasza madgie (#5050) üzenetére


arn
félisten

a zeiss uvegek sem olcsobbak semmivel sem :) amugy az uvegek tetszenenek, viszont a raw nem nagyon. varok meg az ultimate ff milcre.

tudom, hogy a megfelelo osszevetesben nem dragabbak, csak nincs nagyon olcsobb alternativa olyan uvegre, amit annyra nem hasznalnek, de jo lenne, ha lenne. a szamomra fontosabb obikra siman kicsengetnem a penzt (ekv 50 pl, vagy egy fenyeros nagylato).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5059) MC Pite válasza Ijk (#5053) üzenetére


MC Pite
veterán

Kezdődik :D
Hol a fenébe van az 50 1.8G az XF56-hoz? :D Komolyan írod?! Ne, inkább ne válaszolj! :R
szerk: Yess, ez a 35öshöz akkor.
Nem az volt a kérdés lehet-e olcsón ff rendszert összerakni. Lehet,] kicsit rekeszelgetünk, jó lesz az... Gyakorlatilag a használt dof és zaj hasonló lesz emiatt, nem nem jellemző hogy full nyitva pengék lennének a nem aranyárú dslr obik.
Legalább olyat mint a fuji, lehet-e olcsóbban összerakni?! Szvsz nem.
Nem azt mondom hogy hobbistáknak szüksége van az olcsó obiktól jobbra, de pixelvadászunk, kütyübuzulunk, szerelmesek leszünk, a jobbra vágyunk, ez van.

pandur99, jön a 90mm f/2, illetve most is van a 60/2,4, ami az átlagosnál nagyobb nagyítás miatt hasonló eredményt produkál. Flickeren nézz körbe, vagy a fujivsfuji.com-on. Félalakos képnél nyitva így is már életlenedik az orr/nyak(lánc), ez sokaknak már megfelel.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5060) Ijk válasza MC Pite (#5059) üzenetére


Ijk
nagyúr

85 f1.8G az 56 f1.2 FF-es megfelelője. 50 f1.8G a 35 f1.4-é.

#5061: Azért szívesen csinálnék neked egy x-pro1 35 f1.4 vs D800E 50 f1.8G (f2.2-re rekeszelve) "zöld tesztet" ha lenne rá módom. Biztos jobb a Fuji, de egy 60k-s obiról van szó. Ha meg nem elég akkor veszel rá egy sigma 50-es art-ot.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5061) MC Pite válasza Ijk (#5060) üzenetére


MC Pite
veterán

Igaz, az 50 1.8G az XF35 párja. Hátő... mindkét obim volt/van, mindkettő jó, de messze nem egy kategória azért.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5062) lenan válasza Stauffenberg (#5055) üzenetére


lenan
aktív tag

én szín és átmérő szerint szoktam összehasonlítani .-)
Azért fontos a dof szerinti szerintem, mert legalább ugyanannyira fontos eleme egy képnek (szerintem pont egy portrénál akár jobban is) mint az élesség, színhibamentesség vagy bármelyik másik optikai jellemző.
Persze kiemelhető bármelyik, bármelyik kettő-három paraméter is, de ezek valóban férrevisznek minden ilyen összehasonlítást.
Én például mostanság elsődlegesnek tartom egy rendszernél, hogy bizonyos meglévő FF üvegeimet tudjam rajta használni, itt meg sajnos nem sok alternatíva van, most még egyedül a sony. Igaz 3 vázzal ill. 3 különböző szenzorral.

(#5063) lenan válasza MC Pite (#5061) üzenetére


lenan
aktív tag

Az xf 35 sem párja a sony FE 55 nek. És az sem az otus-nak. És igen, általában a drágább a jobb. (azonos dofnál)

(#5064) pandur99 válasza MC Pite (#5059) üzenetére


pandur99
aktív tag

A 90/2-re kiváncsi vagyok, az bejönne nekem. A 60/2.4 rövid és nem eléggé fényerős

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5065) madgie válasza Freddy76 (#5051) üzenetére


madgie
titán

Ja, ezek AF-es üvegek. Én arn helyében már megléptem volna a váltást, FF-re vágyik, ez a két üveg beszarás jó, az A7S meg konkrátan fotoncsapda.

[ Szerkesztve ]

(#5066) arn válasza madgie (#5065) üzenetére


arn
félisten

csak ket rendszer meccselt nalam - az xt1 es a d610. de a merete miatt elvetettem a d610et, igaz akkor nem gondoltam, hogy az xt1et se tul konnyu mar cipelni az mft utan.

most meg mar draga lenne valtani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5067) Stauffenberg válasza lenan (#5062) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És akkor mit vársz? A Canon 85mm f/1.2L-hez majd csak akkor lehet bármit hasonlítani ha lesz végre 56mm f/0.8, addig viszont nincs párja?

Persze, hogy fontos a DOF, de ez nem csak az objektíven múlik. Amíg pedig lesznek eltérő szenzor/képkocka méretek, addig lesznek eltérő mélységélességek is, ezt pedig nem lehet azzal elintézni, hogy egy APS-C objektívet kötelezően a gyengébb fényerejű FF üvegekkel kell összehasonlítani.

Az meg kifejezetten káros megközelítés, hogy emiatt a jobb APS-C üvegeket a gyengébb FF objektívekkel tesszük közös halmazba. Ez vezet ahhoz a szüntelen károgáshoz is, hogy "szar a MILC, nincs egy olcsó objektív sem, nem úgy mint az EF-S 50mm f/1.8-am, ami csak 15 ezerért vettem a Vaterán és legalább van vele DOF".

Ráadásul én sokkal jobban ki vagyok bukva a CA-ra meg egyéb színhibákra, mint arra, hogy egy kicsivel kevésbé van elmosva a háttér. És ha már portré: Fotózz egyszer olyan modellt aki ékszereket visel. Összetennéd a két kezed egy olyan objektívért ami nem CA-zik, még ha ennek az az ára, hogy egy kicsit buksz a DOF-on.

(#5069) Ijk válasza Stauffenberg (#5067) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért nem olyan rosszak azok az olcsó FF obik amiket így köpködtök. 50 f1.8G szerintem egy igen jó üveg, f2.8-on pedig már nagyon jól dolgozik. Ez apsc-n f1.8-as DOF-nak felel meg, a fényerő nyilván kevesebb, de az meg kit érdekel amíg egy FF-es kamerán bátran tekerheted fel az érzékenységet? És ezzel segítesz minden "olcsó" üveg problémáján, mert a gyakorlatban egy kis rekeszeléssel ugyan ott vagy mint egy drága kisebb érzékelőre szánt obinál nyitva. Vagy ennyire fáj a tudat hogy rekeszelni kell, miközben gyakorlatban nem veszel észre különbséget? És akkor még mindig ott van a lehetőséged hogy kinyisd a FF-es üveget ha kell, nem minden helyzetben jelentkezik CA.
Komolyan valaki csinálhatna már ilyen teszteket, mert ezek már inkább hitviták. Egyébként is kíváncsi vagyok ki az akinek nem felel meg például az 50 f1.8G egy FF vázra tekerve, itt már mindenki ilyen igényes?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5071) MC Pite válasza pandur99 (#5064) üzenetére


MC Pite
veterán

Tehát nem nagyon néztél körbe flickeren, vagy elbeszélünk egymás mellett.

2.4 az 2.4, hogy mennyi a Tstop, azt nem tudom. Az hogy elmosásban jobb azonos rekeszen mit hasonló gyutávú XF obiknál, az tény, azaz ha van elég fényed, akkor hosszabbnak és fényerősebbnek tűnik a képe alapján mint amire speckókból számítanál, ill a torzítás sem feltételen olyan mint amit várnánk.

Mielőtt egyirányúan valami sugallva, talán még a képet is meghamisítva képet linkelnék, akit érdekel fussa át: [link]

Megvan? Nincs, akkor cikkre vissza. Ha igen, goto tovább.




Nem mondom hogy ettől már neked elég lesz/vagy nem lesz, csak hogy a papírforma mellett érdemes ránézni mert nem azt hozza amit várnánk tőle, ennyi.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5072) madgie válasza MC Pite (#5071) üzenetére


madgie
titán

"Mielőtt egyirányúan valami sugallva, talán még a képet is meghamisítva képet linkelnék"

Nyugodj meg, a dpreview zöld teszted sem ér semmit, mert maga a növény nagy méretű ahhoz, hogy az X-Trans-ot megakassza, a háttér "szőrei" meg túl szabályosak, könnyen megy ott a demosaic (ellentétben a random méretű és mintázatú apró rajzú növényzettel).

(#5073) szilu7 válasza madgie (#5072) üzenetére


szilu7
senior tag

Az a lényeg, hogy megfelelő füvet kell használni a fotózáshoz, és akkor x-transzba esel. :DDD

(#5074) Stauffenberg válasza Ijk (#5069) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ójaj...

"Azért nem olyan rosszak azok az olcsó FF obik amiket így köpködtök."

Szó nem volt köpködésről. Csak arról, hogy nem kéne az APS-C objektíveket minőségileg gyengébb FF objektívekhez hasonlítani csak azért, hogy DOF egálban legyenek.

"50 f1.8G szerintem egy igen jó üveg, f2.8-on pedig már nagyon jól dolgozik."

Aha értem, eddig azért ment a nyihogás, hogy a szerencsétlen APS-C szenzoron veszítesz a DOF-ból, erre meg már jön az, hogy nem rossz ez az objektív, csak vissza kell rekeszelni. A 35mm f/1.4 nyitott rekeszen megeszi reggelire az 50mm f/1.8G-t, ráadásul még DOF-ban is ha a Nikont visszarekeszeled f2.8-ra.

Nem kell belelátni semmi fikázást vagy éppen magasztalást a kijelentésembe. Csak annyit mondtam, hogy minőség alapján volna illő összemérni az objektíveket, nem az alapján, hogy mekkora DOF-ot tudsz vele produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#5075) arn


arn
félisten

nemtom mit porogtok ezen... remek uvegeket csinal a fuji, de azert van azon is tul elet :) sose gondolnam, hogy egy canon/nikon fix ne lenne megfelelo barmire. szerintem mindegyik rendszer van annyira potens, hogy ne korlatozzon semmiben. mft detto. a tobbi meg a kutyuzhetnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5076) MC Pite válasza szilu7 (#5073) üzenetére


MC Pite
veterán

Ennnyi :D
Bár nem értem ha ez túl nagy, akkor ki nézi olyan retina kijelzőn 3 centiről hogy legyen élességbeli difi ha még a szöszön sem látszik ilyen méretben, de nem is érdekel. :N Amúgy a 23as bukénál írtad mazsi kolléga hogy a nekem tetsző részeket forrás nélkül ollóztam be.

A megfelelő füvecske jobban érdekelne csak nehéz megtalálni ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5077) PeterAgos válasza MC Pite (#5071) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Bocs a belépő OFF-ért. (A fórumot már hónapok óta naponta olvasom, több tagot személyesen is ismerek.)

Kb. 20 éve jártam Tatabányán egy kínai étteremben. A pincérnő kihozta a levest, ami egyébként mindhármónknak ízlett. Eztán odahívta a - csak kínaiul beszélő - főnököt, majd lezajlott életem egyik emlékezetes párbeszéde:
Pincérnő a tulajhoz: - nézd meg, nem ízlik nekik
Pincérnő hozzánk: - ugye, hogy rossz a leves? (néztünk, mint a vett malac...)
Kínai tulaj: néz, nem ért semmit
Pincérnő a tulajhoz: - na látod? - nem ízlik nekik! Rossz a leves!
Kínai tulaj: mint előbb...
Én (hangosan): - csókolom, ez valami kandi kamera?
Csend
Én: - ez hihetetlen, ebből burleszk-filmet kellene forgatni
Pincérnő: na, ugye? - én megmondtam

Tudod, Pite, a hozzászólásaidról valahogy ez a régi történet jutott az eszembe.

(#5078) madgie válasza Stauffenberg (#5074) üzenetére


madgie
titán

Erről a témáról jut eszembe ez a videó. Négy éves már, mégis üt :D

(#5079) Ijk válasza Stauffenberg (#5074) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem meg bőven jó az 50 f1.8g nyitott rekeszen is, de f2.2-n már bizonyára nincs annyira elmaradva a fujitól ami indokolná az árkülönbséget (azt legfeljebb az építési minőség teszi).
Ha az árakat nézzük, újonnan egy Nikon D610 + 28 f2.8D + 50 f1.8G + 85 f1.8G kijön 800k-ból, Fuji XT-1 + 18 f2 + 35 f1.4 + 56 f1.2 pedig 1,1M. Ez 300k különbség kb. ugyanazokért az elkészíthető képekért. Aztán jön a többi kérdés (ergonómia, minőségérzet, súly, EVF vs. OVF, vakurendszer, AF sebesség, és egyéb dolgok), de most az árról beszéltünk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5080) Stauffenberg válasza Ijk (#5079) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, már vázból is a fapadosat hasonlítjuk a high-endhez csak azon az alapon, hogy az egyikben nagyobb szenzor van? :D

Mondjuk D610 helyett számolhatnál egy D750-el és akkor rögtön hozzácsaphatsz a Nikonos felálláshoz 200 ezret, amivel kijön egy millára.

Mindegy, én hagyom a fenébe. Kár volt emlegetnem, hogy erről a témáról nem vitatkozom többet amerikaiakkal, mert most meg egy pont ugyan olyan "csakazértis FF" vita bontakozott ki.

Azt úgy mellékesen leírom, hogy nekem is tökéletesen megfelelnének ezek az olcsóbb FF objektívek, ugyan olyan jól tudnék fotózgatni velük mint bármi mással. Mégis mind a ketten ezzel az "ez is bőven megfelel" dumával jöttök. Nem az volt a felvetés, hogy kinek mi felel meg.

(#5081) Ijk válasza Stauffenberg (#5080) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem az konklúzió hogy csakazért is FF, hanem hogy meg lehet olcsóbban is építeni azt a rendszert. Nekem speciel tökéletes lenne egy d700+28-70 és egy 50 f1.2 Ai-s művészkedni. Persze nekem az is drága, és megszerettem a kis sigmát, mondjuk a D200-ra lehet hogy majd veszek egyszer egy 50 f1.2-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5082) gorgo


gorgo
őstag

Ejj-ejj, itt is kitört az FF hasonlításos harc. Sosem volt Canikon gépem, obim, de nyilván vannak ott is király cuccok. Minimális különbségek vannak, egyikben ez, másikban az a jobb. Biztos van amiben a Fuji jön ki győztesnek. Az viszont tény, hogy tényleg a tehetősebb júzereket veszi célba a Fuji, és ha már az árat is nézzük, akkor más a helyzet. FF-en (a hátrányok mellett) örök előny, hogy kisebb rekesszel lehet elérni u.azt a dof-ot, azaz kevesebbet kell azon izmozni, hogy ne CA-zon az obi. Ráadásul emiatt olcsóbban is! Hiába k* jó az 56-os Fuji, csak CA-zik, mint minden 1.2-es obi.
Már az m43-ban is rühellem egy ideje, hogy az újonan kihozott obik 2-300k szinten mozognak. Ó igen, ráfogják, hogy mert mekkora bravúr már ezt kicsiben elkészíteni. Szart! Megtervezni az lehet, hogy bravúr, de onnantól pont, hogy olcsóbb az egész, mivel fele-harmada üveg kell bele, kisebb darabokat kell csiszolni.
Szóval nagy lehúzás. Az sem igazán tetszik 'ott' hogy az új vázak árai is eszetlenek (lásd EM1), és annyival nem tud többet mint az elődje.
Ezért jöttem ide, lehet veszek valami régi használt szemetet :DDD ;) olcsón és jól elleszek az extra dof-fal, mert milyen jó is az... :)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5083) madgie válasza gorgo (#5082) üzenetére


madgie
titán

Szerinted az üveget kilóra mérik? :))

(#5084) Stauffenberg válasza Ijk (#5081) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De nem is írtam sehol, hogy nem hozható ki olcsóbban egy használható FF rendszer, mint egy hasonló területeket lefedő Fujifilm X felszerelés. Annyit mondtam, hogy ha ugyan olyan minőségű objektívekkel akarod kihozni az FF rendszeredet, akkor mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod.

Ezzel szemben pont úgy kezdtetek gyepálni, mintha azt mondtam volna, hogy a Fuji X minden esetben olcsóbb, mint bármilyen FF felállás.

Sztori vége.

(#5085) arn válasza gorgo (#5082) üzenetére


arn
félisten

szerintem, amin kinezel ablakon, abban tobb uveg van :) ettol ertekesebb lenne? gyartani sem hiszem, hogy egyszerubb egy kisebb uveget, sot, lehet epp nehezebb hasonlo turessel megmunkalni.

a dof amugy ok, hogy akkora, de a fenyero nem. a nagyobb szenzorok meg messze nem skalazodnak aranyosan. sot, az alacsony zajszint epp az xtrans egyik erossege. hasznalattol is fugg, hogy kinek mi a kedvezobb.

engem spec sokkal jobban megfogott a ff szenzorok alacsony isos teljesitmenye, a dinamikatartalek, illetve a nagyobb szenzornal a kep lassabban kezd "muanyagosodni", ahogy ideoda tekergeti a rawot az ember.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5086) gyorgyi84 válasza Ijk (#5079) üzenetére


gyorgyi84
tag

Mondjuk akkor màr inkàbb egy Nikon DF-hez hasonlitsuk az àrakat ! :D ( a 28D pedig màr a 700-son se teljesitett valami jol )
Nekem volt szerencsém 300s-röl 700-ra vàltani és nem egy nagy szàm, azon kivül,h egy valag pénzzel több. ( persze mindenki tisztàban van az FF szenzor kicsi elönyeivel )

Neked remek képeid vannak igy is, mint ahogy itt egy jo pàr embernek !
S, végül is amit mondani akarok az csak annyi,h szeintem egy bizonyos szinten tul mit sem szàmit,h aps-c vagy ff !

(#5087) Ijk válasza gyorgyi84 (#5086) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ott van Stauffenberg aláírásában a video, sok igazság van benne, pontosabban alapjaiban teljesen igaza van. Nem vagyok FF őrült, de lássuk be hogy digitális fényképezésben ez jelenti a legnagyobb szenzort elérhető áron. Nekem igazából azért tetszik mert viszonylag olcsón lehet obikhoz jutni hozzá és nem szembesülsz a kivágás problémával ami pont 16-50mm-ig elég kényes dolog, de egy 85-ös sem igazán jó apsc-n. Ha lenne egy valag pénzem valószínűleg egy x-pro-ra legóznék 2-4 fixet, mert rendszerként tökéletes.
Egyébként teljes mértékben nagy szenzor párti vagyok. Egyszerűen lenyűgöznek a középformátumú (nagyformátumról nem is beszélve) filmes képek lágy tónusai, képi világa. Csak nem nagyon vállalnám a macerát ami a filmes feldolgozással együtt jár.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5088) torzo válasza gyorgyi84 (#5086) üzenetére


torzo
Ármester

Tapasztalatból állítom, maximálisan igazad van. Az ff nem hoz megváltást. Egyre kisebb a jelentősége a technikai fejlődéssel. :K

(#5089) gorgo


gorgo
őstag

Reggelt, reggelt! Kis segítség kellene!
Kipróbáltam reggel egy XE1-et, nézném a képei, de előtte mondom felteszek egy camera raw legfrissebbet. 8.4 letölt felrak, elindít: semmi, a 8.3 indul ami volt, amiben nincsenek Fuji profilok... Nézem van újabb, 8.6 letölt felrak, ismét telebaszta sokszáz megával a vinyót, de még mindig a 8.3 nyitja meg a RAF-ot. Mi a tököm lett ezekkel az idióta adobe-ékkal??? :W

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5090) melon


melon
tag

En egy X-Pro1-gyel fotozok, eddig egy 18-as es egy 60-as fixem volt hozza, szeretem oket nagyon, minden ismert hibajuk ellenere. Most sIkerult szert tennem egy hasznalt 18-55-os obira, ez az elso zoomom X rendszerre, es ez eletem elso stabilizatoros obija. A kerdesem is ehhez kapcsolodik, amikor be van kapcsolva a gep, akkor a stabi kapcsolojanak allasatol fuggetlenul van egy kis 'alapzaja', amolyan halk, surrogo hang. Ez normalis?

Amugy az elso vizsgalodasok alapjan semmit nem vettem rajta eszre, az af halkabb, es gyorsabb, mint a 18-ase (es persze nagysagrendekkel gyorsabb, mint a 60-ase), nem kotyog semmije, nagyon egyben van, es az elso, hazon beluli kepekkel elegedett vagyok.

Amugy foleg azert vettem meg, hogy a jovobeni vagyott 23-as es 35-osok elott meg hasznalhassam ezeket a gyutavokat :) Ja, es miert ilyen nehez? :) Rajottem, hogy el voltam kenyeztetve a 15-20 dekas fixekkel :D

[ Szerkesztve ]

(#5091) gyorgyi84 válasza torzo (#5088) üzenetére


gyorgyi84
tag

megvàltàst a vissza lépés hozza ,... sulyban ;)

(#5092) gyorgyi84 válasza melon (#5090) üzenetére


gyorgyi84
tag

" Ja, es miert ilyen nehez ? " hàt elötte meg is vàlaszoltad :) " nem kotyog semmije, nagyon egyben van "

(#5093) gyorgyi84 válasza Ijk (#5087) üzenetére


gyorgyi84
tag

" Egyszerűen lenyűgöznek a középformátumú (nagyformátumról nem is beszélve) filmes képek lágy tónusai, képi világa. Csak nem nagyon vállalnám a macerát ami a filmes feldolgozással együtt jár. "

Ezt majd talàn a nyugdijas éveink alatt tudjuk kiprobàlni !

(#5094) melon válasza gyorgyi84 (#5092) üzenetére


melon
tag

Jo persze, az igazabol koltoi kerdes volt :) A surrogo hang jobban erdekel, 18-55 tulajok, valaki?

(#5095) arn válasza melon (#5094) üzenetére


arn
félisten

Nem a stabra gondolsz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5096) melon válasza arn (#5095) üzenetére


melon
tag

Lehet, hogy az, bar akkor is hallani, ha kikapcsolom. Es akkor tenyleg nincs stab, kiprobaltam :)
De ahogy irtam, eletem elso stabis obija, szoval nem vagyok szakerto.

(#5097) gorgo válasza melon (#5094) üzenetére


gorgo
őstag

Én ma reggel használtam először 10-15 kép erejéig azt a zoomot, de nem figyeltem föl a surrogásra (ami nem jelenit azt hogy csendes környezetben ne lenne hallható) kültéri körülmények közt. Amúgy nagyon nem kell aggódni, szimplán a stabi hangja...

További benyomások az XE1-el: döbbenetes, hogy mennyire nincs tartalék abban a RAF-ban. A pana G3-ban is volt ennyi. Masszívan kiégve mindhárom csatorna, esetenként 10%-os képrészeken, semmit nem lehet belőle visszahozni. Kissé lelombozó. Direkt nagy kontrasztú témákat fotóztam, hogy lássam hogyan bírja. Úgy, hogy hagyja kiégni a csúcsfényeket?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5098) madgie


madgie
titán

Shields up, more trolls coming! :DDD

Semmi pées, ilyen flare-t is tudunk ám az ötvenhatossal lenszhúd nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5099) silmatauki válasza gorgo (#5097) üzenetére


silmatauki
őstag

Ilyenkor _mindig_ exponálj alá legalább 2/3 EV-vel amellett, hogy DR400-at használsz (ami effektíve 2EV-vel alulexponál, de így is beéghet). Mivel nagyon alacsony a szenzor színzaja, simán felhúzhatók az árnyékok.

(#5100) madgie válasza silmatauki (#5099) üzenetére


madgie
titán

Fölé exponáljon DR400-zal, nyugodtan fölé (bizonyos határig persze).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.