Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) szilu7


szilu7
senior tag

Sziasztok!
Manapság milyen gimbalt érdemes venni max. 150 eFt-ig? Persze nem bánom, ha olcsóbb, csak ne vegye el a kedvemet egy életre. :)
X-E3, amatőr hobbista felhasználás. Kicsit megnézném a stabilizált videók világát.

(#31002) Gercsa válasza szilu7 (#31001) üzenetére


Gercsa
senior tag

Feiyu a1000-el próbáltam.

Lazán viszi az E3-mat, 15-45-el zseniális, bárhogy megtartja, és beltérben király a 15mm.

18-55-el már orrnehéz a cucc, de még ki lehet balanszolni, kicsit macera állítgatni az elején de azzal is oké.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31003) szilu7 válasza Gercsa (#31002) üzenetére


szilu7
senior tag

Köszi! Erről tényleg jókat olvasni.
A 15-45 zoomját tudja vezérelni? Vagy ilyenről ne is álmodjak.
Közben rátaláltam még a DJI Ronin SC-re. Elég jónak tűnik. Azzal van valakinek esetleg tapasztalata?

(#31004) FLx válasza szilu7 (#31003) üzenetére


FLx
addikt

Ez nem az a kategoria. Se fokusz, se zoom control nincs.

(#31005) Elektrosokk válasza szilu7 (#31003) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kábeles fókusz és zoom támogatás alapvetően a kamerától függ. A weebill lab tud ilyen funkciót vezeték nélkül, de nem túl stabil üzemben.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31006) madgie válasza szilu7 (#31001) üzenetére


madgie
titán

Ha bátor vagy, akkor irány az Indiegogo, a Sirui most kalapoz össze egy olcsó gimbalra (illetve már a gyártást indítja). A P1 lazán elbírja az általad említett setupot, bár az X-E3 nincs a kompatibitásnál felsorolva, de a H1 megy, szerintem az E3 is menne.

Igen, jól látod, 99 dollár előrendelőknek, illetve Magyarországon ez a postával együtt 125 dolcsi, plusz még valószínűleg megfogja a vámhivatal is, szóval erre még kb 30% plusz rájön. Persze még így is pofátlanul olcsó, de tényleg olvass utána az Indiegogo buktatóinak, én berizikóztam ennyiért ezt a gimbalt, sokszor kéne a 18-55 és mire átszerelem a 10-24-ről az Aircrosst, kihullik a hajam :D
A mostani állás szerint 38-an előrendelhetik még ennyiért, mikor én fizettem a héten, akkor még száz feletti üres hely volt.

Szerk: a P1-et nézd, az a könnyű MILC-hez való cucc (900g a teherbírása), az M1 csak telefont bír el.

[ Szerkesztve ]

(#31007) szilu7 válasza madgie (#31006) üzenetére


szilu7
senior tag

Hű ez izgalmas!
A startupok buktatói megvannak. Sőt kimondottan szkeptikus vagyok a gyönyörű prezentációkban műszaki lehetetlenségeket bemutató projektekkel kapcsolatban. Szép világ ez! :)
De a Siruinak legalább van múltja, és azért a lakásra sem kell jelzálogot bejegyeztetni érte.
:)
Ez ennyiért tényleg verhetetlen lesz (lenne).

(#31008) FLx válasza Elektrosokk (#31005) üzenetére


FLx
addikt

Ezt mar semmi esetre sem ajanlanam, a Weebill S-et inkabb.

(#31009) Elektrosokk válasza FLx (#31008) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Anno mikor gimbalt vettem versenyben volt a ronin és a weebill lab, de amikor beléptem a nemzetközi weebill csoportba a facebookon sokkolt a rengeteg negatív vélemény és probléma. szóval ronint lett.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31010) FLx válasza Elektrosokk (#31009) üzenetére


FLx
addikt

Jaja, eleg beta dolog volt az a Lab. Ez az uj verzio eleg igeretes.

(#31011) taranis válasza Clemi (#30999) üzenetére


taranis
addikt

Ez volt az a dpreview oldal: [link]
Az indító hozzászólás arról szól, hogy az X-T3-al 1/100 - 1/220 között készült képek homályosabbak lettek, mint az X-H1-el készültek, a 16-80-at használva.

colorizer.net

(#31012) jlaudio válasza Clemi (#31000) üzenetére


jlaudio
tag

A kérdésem az lenne, hogy hol gyártják az obit ez is Made in Japan mint a legtöbb Fuji? Az objektiv konstrukciója milyen, massziv fém mint pl a 35mm f2 obi? A tubus kitekerve lötyögős?

(#31013) soldier2


soldier2
őstag

Ma végre sikerült kézbe venni az X H-1-et, és ki is mentem a közeli erdőbe kicsit. Van még hová fejlődnöm, főleg a használt Samyang 12mm-es obival közeli képeknél (a 16-55 is megjött, de késett egy napot, így nem tudtam magammal hozni a hétvégére). Ami viszont feltűnt, hogy az IBIS mintha semmit sem csinálna. Bekapcsoláson kívül kell állítanom még valamit?
U. I. A géppel és az obival is egyébként elégedett vagyok, ahol megtaláltam a fókuszt ott gyönyörű képek születtek.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31014) FLx válasza soldier2 (#31013) üzenetére


FLx
addikt

Ha OIS-es objektiv van a gepen, akkor elvileg a kapcsolo mindkettot szabalyozza. Ha nem stabis az objektiv, akkor ott lesz a menuben az on/off.

[ Szerkesztve ]

(#31015) soldier2 válasza FLx (#31014) üzenetére


soldier2
őstag

Ez egy minden elektronika nélküli obi, af sincs nem hogy ois. Lehet, hogy túl lazára vettem, vagy a jó ég tudja mi lehetett. Még ismerkedünk. A vázon az IS be volt kapcsolva. Melyik mód az ajánlott? A folyamatos vagy csak az exponáláskor stabilizált (a folyamatos gondolom meríti az akkut rendesen, más különbség van?)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31016) Elektrosokk válasza soldier2 (#31015) üzenetére


Elektrosokk
addikt

akkor be kell állítanod a gyutávot manuálisan, nem fogja kitalálni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31017) Clemi válasza jlaudio (#31012) üzenetére


Clemi
veterán

Az obi masszív fém mint az összes WR-es új 16,23,35,50-es vagy épp az 56/1,2 és a 90/2, minden finoman de határozottan mozog ahogy írtam és nem lötyög a tubus kitolva végállásba. A gyártási helye pedig Philippines.

(#31011) taranis Köszi, elolvasom és naná hogy kipróbálom majd :)

(#31018) Clemi válasza soldier2 (#31015) üzenetére


Clemi
veterán

Azt az OIS módot állítsd be ami neked kényelmes. A folyamatos több akkut fogyaszt és gondolom azért nem érezted, hogy csinál-e valamit, mert a folyamatos állásban volt.

(#31019) soldier2 válasza Clemi (#31018) üzenetére


soldier2
őstag

Vsz az volt a baj, hogy kicsit túl lazán vettem, vagy az ég tudja miért lett életlen mind a 10-15 erdős kép , de 12mm-el 1/2s-os záridővel ma reggel élesre hozta, baj vsz nincs vele.

Soul: azt beállítottam, köszi.

Rendkívül szórakoztató volt a full manuálozás, persze a fotók fele kuka lett, de még ezzel az objektívvel is jól lehetett játszani f/2 körül a mélységélességgel. Ennek ellenére csak akkor ajánlanám másnak ha szeret ilyesmikkel bíbelődni (szinte jó is, hogy otthonmaradt a 16-55, így rá vagyok "kényszerítve" a teljesen kézi mód használatára).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#31020) total90


total90
veterán

Fú, mi minden volt a hétvégén... voltam fotózni pár taggal, volt nálunk elég sok minden, pl. a Fuji 16-80, GFX 100. Számomra a 16-80 olyan semmilyen. Vagy is nem rossz, de nem látom igazán értelmét a 16-55 mellett. Hosszabb egy kicsit, cserébe nem annyira fényerős.
A GFX 100 meg egy állat. Fogtam már a kezembe, lőttem pár képet vele, uh... nagyon nagyon brutális.

A pár Fuji cucc mellett volt két Nikon gép is, Z6 és Z7. Mivel Fuji előtt 7 évig Nikonom volt, kézbe véve kicsit megdobbant a szívem :B
Van itt olyasvalaki aki már ezeket használta? Szerintem bitang jó gépek lettek és igazából nem értem miért vannak több helyen lehúzva.
Itt lesz nálam egy Z7 pár napra, mert őszintén szólva kicsit elcsábultam... vagy is, nem nagyon találtam olyan dolgot, amit ne tudna egy X-T3-al szemben, arra, amire én használom, cserébe van pár dolog amiben bizony lényegesen jobb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31021) madgie válasza total90 (#31020) üzenetére


madgie
titán

Nincs dupla kártyaslot bennük, innentől kezdve egy nyüves lagzira se mernék elmenni velük :D

De amúgy nekem szimpatikus mind az EOS R, mint a Z vonal.

(#31022) total90 válasza madgie (#31021) üzenetére


total90
veterán

Ez mondjuk igaz, de ha mondjuk a lagzifotózás nem egy elsődleges téma... mint pl. nálam. Idén voltam többször lagzit fotózni, de annyira nem nekem való ;]
Az EOS R nekem is tetszik, habár a Z vonalat lényegesen jobbnak tartom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31023) madgie válasza total90 (#31022) üzenetére


madgie
titán

Jó, de érted, mindenféle rendezvényre gondoltam, vagy akár sportra, mittomén.

Így is morgok, hogy videót csak egy slotra tud rögzíteni a T3.

(#31024) t72killer válasza total90 (#31020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Videós irányba tántorogva én is nézegettem, főleg a szuper vázstabija miatt, ami kb micro43 szintű :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31025) total90 válasza madgie (#31023) üzenetére


total90
veterán

Persze, értelek. Lehet a következő Z családtag már 2 kártyával érkezik.
A T3-on szerintem szoftveresen simán meg lehetne oldani a videó mentést 2 slotra.

(#31024) t72killer

Igen, ez nagyon hiányzik a T3-ból.

Amúgy annyira ki tudok ilyenen akadani... tényleg, de tényleg megvettem mindent Fujira ami szem szájnak ingere és most meg már számolgatok, hogy mennyit buknék ha váltanék :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31026) t72killer válasza total90 (#31025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem nem kell elsietni, látva, hogy mindenki más IBIS-t rak a gépeibe, a T-sorozat is fog kapni vázstabit - vagy legalább a H1-nek kerítenek utódot:R.

SzVSz sokkal rentábilisebb az "x-t4"-et v H2-t kivárni, mint összevásárolni egy komplett z-mount készletet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31027) lugosi válasza t72killer (#31026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a T szériába nem fog a Fuji ibist tenni a T4-nél sem. H2-t írtak már pár helyen hogy hamarosan jöhet.

(#31028) total90 válasza t72killer (#31026) üzenetére


total90
veterán

Persze, nem vágok bele azonnal.
Én attól tartok, hogy a T-s gépek nem kapnak IBIS-t, mert akkor nem lenne értelme a H-nak. De kiderül ... Idén tuti nem váltanék, szóval simán kívárom először mit tesz le a Fuji az asztalra .

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31029) Clemi válasza total90 (#31020) üzenetére


Clemi
veterán

Te most tényleg összehasonlítottad a T3-at és a Z7-et? :DD Egy egészen kicsikét tök más kategória :))

A 16-80-nak valóban semmi értelme a 16-55 mellé, legfeljebb helyette a kisebb méret és súly miatt és hiába az a nagy fényerő, így utólag visszanézve a 16-80 élesebb mint a 16-55 volt és ha fényerő kell nekem csakis a fix jöhet szóba. Fényerős zoom azért nem, mert rohadt nehéz az összes aztán cipekedjen akinek hat anyja van. :N

(#31030) Mathiask válasza total90 (#31028) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Én attól tartok, hogy a T-s gépek nem kapnak IBIS-t, mert akkor nem lenne értelme a H-nak."
Én ezt az egészet nem értem. Miért kapna a T-s gép IBIS-t? Akinek kell annak ott H. Akinek nem ott a T. Jól van ez így szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31031) t72killer válasza total90 (#31028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#31027: igen, korábban panaszkodtak, hogy nem tudják a kicsi vázba paszírozni (?? a z6 se nagy, ráadásul abban ott a bazinagy szenzor)

#31030: azért álljon meg a gyászmenet 1 percre, az IBIS sztem ma már alapfunkció, kb mint az autofókusz. A hiányát kéne indokolni, nem azt, hogy miért is tesszük egy vázba. Kb az összes m43 vázon, egy rakat Sony-n (A6600, A7II-III-rII-IV) és a H1-en is ott figyel. Félhomályban-beltérben életmentő - persze, lehet szerencsétlenkedni ISO12800-al, csak ne mutassuk meg a végeredményt egy 5éves Olympussal ISO400-on lövő kollégának. Ok, magánvélemény...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31032) madgie válasza t72killer (#31031) üzenetére


madgie
titán

Az oké, de itt bitang videós kiolvasást plusz ibis-t is kell hűteni, nem véletlen, hogy a "rendes" 4K/60p nem divat fullfrémiában.

(#31033) Elektrosokk válasza total90 (#31025) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én sony mellé vettem fujit amikor elvitték az NX cuccaim. (bár volt már régen is fujim) Aztán elromlott az egyik sony vázam, és eladtam a fujit, nagyjából egyetlen hétig birtam nélküle. Nagyon kellemesek az új kicsi fixek, elképesztően praktikus a helyigénye így. Az hogy nincs stabi engem is nagyon zavar, de most úgy érzem meg fogom szokni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31034) t72killer válasza madgie (#31032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így teljesen korrekt indok:R. Akkor mindenképp gondozni kell a H-vonalat, amiben minden kap helyet.

Ok, videóra ott(?) a gimbal, de fotóban SzVSz ma már nem védhető a vázstabi hiánya - az meg nem indok, hogy xy gagyisztáni kitzoom-ban van OIS. Az tuti, ha rámozdulok a fujira, akkor IBIS-es vázat veszek tőlük, főleg, hogy a H1-ben lévőt egész jól kikupálták.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31035) madgie válasza Elektrosokk (#31033) üzenetére


madgie
titán

Lesz stabi, idővel mindenben. A Fuji még első generációs szenzorstabigyártó és ráadásul úgy állnak a dologhoz, hogy ha már ott az IBIS, akkor az egész zárszerkezetet hangoljuk arra, finoman, halkan működjön a zár, minimálisan rázza be a gépet. Egyszer próbáld ki a H1-et élesben, be fogsz sz@rni, annyira vajsima érzés, ahogy exponálsz, mint hangra, mind berázásra.

Amint sikerül ezt kis méretben úgy megvalósítaniuk, hogy ne menjen a hűtés rovására (videó, zaj, stb), szerintem benne lesz akár a kétszámjegyű T vázakban is.

[ Szerkesztve ]

(#31036) Gercsa válasza t72killer (#31031) üzenetére


Gercsa
senior tag

Kopasznak van erről egy videója, hogy a sony belepakolja azokba a vázaiba is az ibis-t, amibe nem kéne, és nem csak a hűtés lesz problémásabb, de túl sok elektronika kerül közel egymáshoz, árnyékolásra nincs hely, és az elektromágneses interferencia miatt is rengeteg zaj jelenik meg a szenzoron.
Ekkora vázakba még a mai technológiák mellett nem megoldott hogy normálisan le legyen árnyékolva a szenzor és még stabilizátor is legyen
Asztrofótóknál gyönyörűen kijön ez a probléma az apsc-s sony gépeken, de lehet hogy a fullframe-es "star eater" bug is részben ennek volt köszönhető.

Szóval nem jelenteném ki egyértelműen, hogy ez ma ekkora vázaknál alap.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31037) t72killer válasza Gercsa (#31036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz kérdés, hogy pl az a6500 hőháztartása miből áll össze, és tényleg úgy tudom, hogy anno az a7sII-be a szigetelési problémák miatt nem rakták bele a stabit:R.

A star eater más, csak közvetve van ezzel kapcsolatban: egy raw zajszűrési mechanizmus mellékhatása, pl a nikonok betegsége volt éveken át. Rajtuk kívül tudtommal a stabi nélküli a7s is csinálja. Persze, ha valami extrán fűt és nincs rendes hőelvezetése (vékony felfüggesztésen táncoló szenzor a rendesen hőcsövezett megoldáshoz képest), akkor a zajszűrés is agresszívebb lesz. Egyszer teszteltem gépet -20 fokban rendesen áthűlve vs szobahőfokon: ég és föld a zaj.:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31038) total90 válasza Clemi (#31029) üzenetére


total90
veterán

Igen, mivel nekem X-T3 van és azzal hasonlítom össze. Most meg, hogy itthon vagyok megfázva, van időm kattingatni és tesztelni :P

Én nem olyan régen vettem 16-55-öt, gyakorlatilag 2 héttel a 16-80 megjelenése előtt és igen, nem egy 16 f1.4, de bizony nem rossz az a f2.8. Teljesen jó a cucc és sok esetben, ha már nem fér más táskába, akkor ez a "mindenesobi" jelzőt kellően kiszolgálja.

Hétvégén voltam madarakat fotózni, de gondoltam viszem a 16-55-öt minden másra és egész jól elvoltunk, épp elfért :))

(#31032) madgie

Szerintem a fullframe 4k/60 fps-re még várni kell egy ideig... de majd a Sony kidobja az A7SIII-al valamikor jövőre, aztán jön a többi gyártó is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31039) Clemi válasza total90 (#31038) üzenetére


Clemi
veterán

"Igen, mivel nekem X-T3 van és azzal hasonlítom össze. Most meg, hogy itthon vagyok megfázva, van időm kattingatni és tesztelni"
Jó azt értem, hogy most van időd tesztelni, de miért akarsz hasonlítgatni egy FF szenzoros több mint 2x annyiba kerülő vázat? Nyilván jobb, meg szebb, meg okosabb, meg minden a Z6.

"Én nem olyan régen vettem 16-55-öt, gyakorlatilag 2 héttel a 16-80 megjelenése előtt és igen, nem egy 16 f1.4, de bizony nem rossz az a f2.8. Teljesen jó a cucc és sok esetben, ha már nem fér más táskába, akkor ez a "mindenesobi" jelzőt kellően kiszolgálja"

Persze a 16-55/2,8 és az 55-140/2,8 páros verhetetlen, de súlyban is. :C Azt nem írtad, hogy neked a súly lényegtelen :D Amúgy nekem anno a Canon 70D és a 15-85+70-200/2,8 páros és súlyuk tette be a kaput egy kirándulás során. :K Rá egy pár hétre lett meg a Fuji induló szettem.

(#31040) t72killer válasza Clemi (#31039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezaz, hogy a váz nem 2x annyiba kerül (még akciók nélkül sem)!
X-T3, 100EUR kedvezménnyel 1300EUR
Z6, 200EUR azonnali kedvezménnyel: 1400EUR

Ráadásul adapterktg-ek: z6-hoz: +100EUR (kitben adják a géppel), gyári nikon, nem vmi sufni
T3-hoz: +300EUR, Fringer pro. Azaz még a fuji rendszer drágább, ha adaptált lencsékben is gondolkodik az ember.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31041) mikrofon válasza Clemi (#31039) üzenetére


mikrofon
addikt

Én pont azért szeretem a 16-55/2.8-at mert egy kiránduláson helyettesít több fix-et is nálam. Szerintem az f2.8 már elegendő fény szempontjából és emberekhez is elégséges 50-55 tartományban. (Ugyan így voltam Sony oldalon a 24-105/4 objektívvel). Ugyan ezt nézve, több fix esetében, szerintem nem lesz a több fix együtt sokkal kisebb és sokkal könnyebb, a csere hordozás és hozzáférhetőség egy kirándulás alatt meg csak hátrányt jelenti, főleg, ha nem egy fotóstúráról van szó hanem egy normál túráról....
Ha a 8-16/2.8 -ról lenne szó, akkor már valóban helytálló szerintem is, hogy az általa adott többlet nem biztos, hogy megér a méret és tömeg többletet mondjuk a 10-24-hez képest....
Szerintem még az 50-140/2.8 is ad annyi plusz, ami miatt megéri a mérete és tömege mellett hordozni. Főleg ha még bepottyantunk egy TC-t mellé.

(#31042) Gercsa válasza t72killer (#31037) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nekem ne mondd hogy a hőmérséklet mit okoz, járok ki esténként csillagot fotózni, de én pont arról beszélek hogy a melegedésen kívül az elektromágneses interferencia is egy ugyanilyen zajforrás, és a kopasz szerint az ibis pont ebben jelent megoldhatatlan problémát apsc-n egyelőre.

A sony star eater bug pedig nem mernék rá megesküdni, hogy nincs összefüggésben ezzel, mert lehet pont emiatt is kellett egy agresszívebb zajszűrés a szoftverben.

Hozzáteszem, nem tudom igaza van-e a kopasznak, mert objektív mérési eredményekkel nem rendelkezem, de logikusnak tűnik amit mond, miszerint minden elektronikát processzort, wifit, vásári bazárt bezsúfolnak egy ilyen kis helyre, valószínűleg tényleg az árnyékolás rovására.

Nem biztos hogy a fuji részéről megalapozatlan, higy technikailag egyelőre ekkora vázakba nem raknak ibist.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#31043) mikrofon válasza Gercsa (#31042) üzenetére


mikrofon
addikt

Megalapozott lenne, de amit az árnyékolásról mond, az nem igaz. Elég jól működő árnyékolási megoldások léteznek már. Jelenlegi tudományos állás szerint, ez az árnyékolás csak pénz és akarom/nemakarom kérdés....

Egy ki érdekesség:
IBIS (in body image stabilization) Coming to Future Fujifilm X Cameras – Trusted Source

(#31044) Clemi válasza t72killer (#31040) üzenetére


Clemi
veterán

Igazad van, rossz helyen néztem az árakat. Így nézve való igaz a Z6 FF váz (a Z7-et néztem) szinte egy árban van a T3-al és mégiscsak egy FF szenzor csücsül a vázban, de Nikon gépem sosem volt, most nem állok neki összehasonlítani a tudásukat de ahogy most Vasárnap Schram András mondta, állítsd be az ISO/Blende/Záridő szenthármast és a többi szemfényvesztést ami a vázban van felejtsd el. Mondta ezt Ö akinek 5D Mark IV-es gépe van asszem :)
Na de a Fuji filmszimulációt nem cserélem le semmire :D

(#31041) mikrofon Igen én is azért vettem meg a 16-55-öt, aztán marha gyorsan rájöttem, hogy kell mellé egy tele, (meg hurcolászni mindenhová pettyet nehéz) mert az 55 állandóan rövid volt, úgyhogy vagy a 90/2 vagy az 55-200 jött velem a táskában. A súly így meg már nem volt vicces. Aztán jött a 16-80 és már csak az van nálam a 35/1,4-el :D Ez így kb fele súly, mint a korábbi. De persze kinek mi. :R

[ Szerkesztve ]

(#31045) Elektrosokk válasza t72killer (#31040) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nagyon jó az ergonómia a nikonnál szerintem, bár én azokkal a színekkel nem tudok megbáratkozni, ha bármire is cserélném a Fujit az csak Canon FF milc lehetne, de a mostani ajánlat az nagyon kevés.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31046) mikrofon válasza Clemi (#31044) üzenetére


mikrofon
addikt

A 16-80 és a 35/1,4 is jó párosítás, mondjuk én valószínű a 35/1.4 helyett 23/1.4-gyel vinném együtt...

(#31047) Clemi válasza mikrofon (#31046) üzenetére


Clemi
veterán

Asszem én is, ha lenne :D

(#31048) jlaudio válasza t72killer (#31040) üzenetére


jlaudio
tag

A fujit bűn adapterezni, mert nemigen van jobb obi mint a gyári, talán csak a teléknél lenne érdemes meg mondjuk a Sigma is kiadhatná már fuji csatlakozással a 18-35 f1,8 és az 50-100 1.8 sort, na az elég komoly lenne.

(#31049) t72killer válasza jlaudio (#31048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a nagytele alapkövetelmény, tamron 150-600/sigma 60-600-at nézegettem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31050) madgie válasza t72killer (#31049) üzenetére


madgie
titán

Üssé', de nagytelére inkább MFT-t vennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.