Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) arn válasza gyorgyi84 (#5348) üzenetére


arn
félisten

en sem latom sok ertelmet a manualfokusznak egy af uvegen :) a 12es samyangon poen a manual, szivesen elszoszolok vele (ugyis statikus temat fotozok vele), de felette nem hasznalnam a manualt, ha nem muszaj.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5352) MC Pite


MC Pite
veterán

SHARPENING X-TRANS FILES IN ADOBE LIGHTROOM

Ephotozine X30 teszt: [link]

Bal felső póló kéne :K Ha valaki talál valahol, dobjon már meg egy privivel :R

Próbálgatják az 50-140et már... [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5353) Gondwana válasza MC Pite (#5352) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nekem csak egy vektoros file kellene, akkor lesz póló is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5354) TayRol válasza Gondwana (#5353) üzenetére


TayRol
veterán

Illustratorban nem oly nehéz megcsinálni, még akad is 1-2 forráskép.

A póló meg 25 font.

[ Szerkesztve ]

(#5355) madgie válasza TayRol (#5354) üzenetére


madgie
titán

Nem kell ehhez vektor meg Illustrator, simán körbevágod a guglizott, normális felbontású képet, png/tiff-ben átlátszó háttérrel elmented, normális pólós céggel, normális anyagú pólóval legyártatod tetszőleges színben a 25 font szűk feléből. Amire figyelni kell a jó minőségű póló esetén: nem úgy van, mint a teszkós pólónál, az S a tényleg kicsi, az M sem nagy, sőt.

Például. Még júliusban csináltattam.

Nem, nem szándékozom továbbra sem ide írni, csak segítettem, hátha nem csak falra hányt borsó.

[ Szerkesztve ]

(#5356) TayRol válasza madgie (#5355) üzenetére


TayRol
veterán

jöhet pár példány nekem is. utalom a zsét.:)

(#5357) MC Pite


MC Pite
veterán

Hátha meg van még nekik amiből dolgoztak; megkérdezném őket postáznak-e ha kapok elérhetőséget; az barna pont jónak tűnik. :R A helyi cégnél amit csináltattam korábban pólókat azoktól nem vagyok elragadtatva.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5358) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tegnap megint jelenésem volt egy fotós rendezvényen, ahol sok sok tapogatható gép is kint volt. A Fujifilm standnál rámarkoltam néhány dologra:

- Az X-T1 grafit verzió nagyon vagányul néz ki, sokkal kevésbé feltűnő jelenség, de legalább annyira elegáns, mint az ezüst gépek. De azért ennek a vasnak még mindig a fekete áll a legjobban.

- Az XF 18-135mm WR egy hatalmas nagy és nehéz dög. Egy X-E2-re volt felrakva és egyszerűen túl nagy rá. A zoom gyűrűvel is túl sokat kell fordulni, hogy a kezdőállástól koppig kicsavard (de nem koppan, a végén van egy csillapítás, ami jópofa), ami egy markolat nélküli vázon öngól, mert le kell venned a kezed az objektívről, de a vázat fogva nem elég stabil.

- Az X30 keresője majdnem olyan jó, mint az X-T1-nek. Felbontás, színek, méret, szinte minden stimmel, egy dolgot kivéve: Annál a szürkés, félhomályos, de nem túl sötét fénynél már érezhetően visszaesett a framerate. Az X-T1 vagy az X-E2 még mindig stabilan, nagy sebességgel vetítette a képet ugyanazoknál a fényeknél.

- Az X100T keresője jópofa ebben a kép a képben dologgal, de annyira nem estem hasra a mini EVF-től. Több haszna lenne ha lehetne a helyére egy élő hisztogramot rakni (talán lehet is, ennyire mélyen nem másztam bele).

(#5359) Warton válasza Stauffenberg (#5358) üzenetére


Warton
őstag

Nem is értem, hogy milcekre minek gyártanak teleobjektívet. Bénán néz ki. A milc egyetlen jó tulajdonságát, a könnyűségét elveszti, ha valaki ilyen batár cuccot helyez rá.

(#5360) Studi válasza Warton (#5359) üzenetére


Studi
addikt

Ez így alapvetően zöldség. Attól, hogy valami milc, még nem kell kicsinek lennie. Egy Pana G6, GH, Oly E-M1, Samsung NX1, NX3 technológiáját tekintve milc, de bőven nem a kicsi méretük az egyetlen előnyük, és teljesen nyugodtan rájuk lehet tenni egy telét, meg lehet őket rendesen fogni.

(#5361) Stauffenberg válasza Warton (#5359) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg nem értem, hogy a MILC miért csak az apró vázakat jelenti. A 18-135mm egyértelműen az X-T1 számára készült, amit már meg tudsz rendesen markolni (már alapból is, kiegészítő markolattal meg pláne).

De ott van az Olympus E-M1 vagy a Panasonic G és GH sorozat ami szintén markosabb.

(#5362) arn válasza Warton (#5359) üzenetére


arn
félisten

a milc annyit jelent, hogy tukornelkuli cserelheto objektives gep. teljesen fuggetlen attol, hogy ezen kivul milyen tulajdonsagokkal rendelkezik. lehetne barmelyik, most slrnek kinezo gep evfel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5363) Warton


Warton
őstag

Stau írta, hogy a 18-135 túl nagy az X-E2-re. Most lovagolhatunk azon, hogy az obi túl nagy vagy a váz túl kicsi... :U

De akkor úgy mondom, hogy számomra egy milc legyen kicsi, obival együtt. Mert ha a méret nem szempont akkor megintcsak saját vélemény szerint inkább egy dslrt választanék mint egy nagy milcet. Písz! :R

[ Szerkesztve ]

(#5364) arn válasza Warton (#5363) üzenetére


arn
félisten

idovel csak nagy milcek lesznek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5365) Studi válasza Warton (#5363) üzenetére


Studi
addikt

Vannak még leküzdendő akadályok a milceknél, de egyrészt nem igazán sok, másrészt egyáltalán nem megoldhatatlan problémákról van szó. Gyakorlatilag ha a gyártók tudását összeadnánk, már rég meglehetne a profi DSLR-nél minden szempontból jobb milc.

Úgyhogy addig vegyél dinoszauruszt, amíg lehet. :)

(nem, nem fognak kihalni a CaNikon nagy, profi vázai. De előbb-utóbb el fogják ők is hagyni belőlük a tükröt, még akkor is, ha a vázméretet, és a bázistávolságot megtartják. Mert a mai top érzékelők és EVF-ek mellett fölösleges)

(#5366) torzo


torzo
Ármester

Milyen használható megoldásról tudtok szupertele zoom-fuji X-T1 párosításban? Nézegettem adaptereket neten, hát, elég fakerekes játék jön csak ki belőle. 400-as gyutáv kellene legalább, ha több, az sem baj. :D
Tudom, Fuji készül valamilyen super tele zoom-mal, de az gondolom, horror árú lesz. És egyelőre nincs.
A tükröst (D7100- félreértés ne essék, nagyon jó váz, de a két rendszer kicsit-nagyon drága) már csak ezért tartogatom, hogy természetfotóra legyen valami használható tele tartományom. Ha ez menne Fujival is, szépen megválnánk egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#5367) arn válasza torzo (#5366) üzenetére


arn
félisten

ebben a temaban en nem valtanam le a nikont.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5368) MC Pite válasza torzo (#5366) üzenetére


MC Pite
veterán

Az egyetlen kapható alternatíva az 55-200. Ez rövidebb mint kellene (igaz, a mostanival nem egy kategória) de ha nagyfalun valakinek lenne, egy próbát megér, már csak azért is mert mi is kíváncsiak vagyunk rá és hozzámérhetnéd a másikhoz :D
A nagytele fél éven belül nem valószínű hogy kapható lesz, a pro (tele)zoom is épp csak a napokban/hetekben kerül először a sajtósok kezébe.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5369) torzo válasza MC Pite (#5368) üzenetére


torzo
Ármester

Az 55-200-at a fotoexpon felcsavartam néhány lövés erejéig. Jó kis optika egyébként így első benyomásra. Ha találok jó árú használtat, beruházok rá. A nagytelére meg akkor várok türelmesen.

(#5370) Tempus_fugit válasza torzo (#5369) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Én X-E2-vel használom az 55-200-at, akár mozgó célpontokra is. Nekem eddig bevált mind fókuszsebesség, mind képminőség szempontjából.

(#5371) istvan170


istvan170
aktív tag

Ezeket 1-2 napja lőttem a debreceni állatkertben. X-E1 + 55-200. Semmi extra, de nem rossz obi szerintem, ha alkalmi használatra kell.

[link]

(#5372) torzo válasza Tempus_fugit (#5370) üzenetére


torzo
Ármester

Megnyugtató ezt olvasni. Gondolom, a stabija is hatékony. Csak sajnos használtan alig tűnik fel.

@istván170: a link nálam nem működik, pedig szívesen nézegetném őket

[ Szerkesztve ]

(#5373) istvan170 válasza torzo (#5372) üzenetére


istvan170
aktív tag

Újra! Bónusz otthoni kutyával! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5374) MC Pite válasza istvan170 (#5371) üzenetére


MC Pite
veterán

Neked nem XC 50-230-ad van véletlenül? ;) Javítsd át az albumcímet...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5375) torzo válasza istvan170 (#5373) üzenetére


torzo
Ármester

Nem rosszak amúgy, de Pitének igaza van. Exif szerint ez az 50-230.

(#5376) istvan170


istvan170
aktív tag

Úristen! Elnézést! Napról-napra felületesebb vagyok a sok internetes olvasgatástól. Ez természetese egy XC 50-230. Hobbi fotózgatásra viszont fenntartom, hogy teljesen rendben van. Nikon 55-300 volt előtte, annál jobbnak tartom megnézvén a hasonló témájú képeimet. Csak pár képet tettem fel a mobilomról, ha bárkinek kellenek eredeti RAF-ok, szóljon és teszek fel majd otthonról ugyanoda. Bocsánat még egyszer!

(#5377) MC Pite


MC Pite
veterán

DigitalrevTV: X30 vs RX100 III

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5378) Gondwana


Gondwana
addikt

Beszabehu, kezemben a tcl-x100, tartalék akkutöltővel, szàllìtàssal, picit olcsòbban, mint a legalacsonyabb *.de àr, amit talàltam! (kàr, hogy ovisportrék mellett a napokban nem nagyon marad időm Fotòzni :(

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5379) MC Pite válasza Gondwana (#5378) üzenetére


MC Pite
veterán

Ami késik...az a vonat. Grat hozzá, majd pár tesztképet kérünk vele :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5380) TayRol válasza Gondwana (#5378) üzenetére


TayRol
veterán

de szép ára van... a feléért még meg is venném. remélem beválik, tapasztalatokat én is szívesen olvasok.

(#5381) Warton válasza Gondwana (#5378) üzenetére


Warton
őstag

Mi a köze a TCL-nek az akkutöltőhöz? :F Amúgy grat én is szemezek egy ilyennel, de alapvetően a használtpiacon szeretném beszerezni occsóért, hogy aztán kb. sose használjam. :U Ettől függetlenül én is szívesen olvasnám a tapasztalataidat.

(#5382) mrmarkus


mrmarkus
aktív tag

Ezt (is) érdemes elolvasni: Fujifilm TCL-X100 review

Ezt meg meglesni...

Freedom of Information

(#5383) arn


arn
félisten

hat tenyleg nem olcso... de meg mindig olcsobb, mint mongy egy 23+35, es a merete sem ua :) igaz a minoseg es a fenyero sem ua.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5384) Stauffenberg válasza mrmarkus (#5382) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a videó elvett 11 percet teljesen feleslegesen az életemből. Tök cuki volt, hogy az elején leszögezte, hogy ez nem az X100S fényképezőgép tesztje, hanem a telekonverteré, majd aztán a 11 perces "adásidő" 98%-a szólt a fényképezőgépről és a maradék 2%-ban is igen rövidre fogta, hogy lényegi dolgokról beszéljen.

(#5378) Gondwana: Majd beszámolhatsz az AF sebességről. Egy korai tesztben írtak olyat, hogy lassúvá és bizonytalanná válik az AF ha fel van tekerve.

(#5385) 3YEW válasza Stauffenberg (#5384) üzenetére


3YEW
tag

Legyünk pontosak, 11+2percet, beleszámítva, hogy meg is osztottad velünk. Ellenben nekem és talán még másoknak is megspóroltál 11 percet! Köszi!:)

[ Szerkesztve ]

T

(#5386) Warton


Warton
őstag

X-100-zal van valakinek tapasztalata makrófotózás témakörében? Persze nem az alap makróképességre vagyok kíváncsi, hanem előtétlencsével, close-up szűrővel stb.

Érdemes ilyesmibe beruházni vagy inkább hagyjam és maradjak meg a jó öreg 550D + közgyűrű mellett?

(#5387) Stauffenberg válasza Warton (#5386) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X100 összes variánsában is megtalálható 23mm f/2 objektív elég gyengén muzsikál makróban, főleg nyitott rekeszen, amellyel nagyon erősen lágyul a rajzolat.

Ez nem újdonság, például az XC 16-50mm is ilyen, ha a legközelebbi pontra fókuszálsz amit az objektív tud, akkor nagyon ellágyul. Érdekesség: AF mellett nem tud annyira közelre fókuszálni az objektív, mint manuális módban, nem véletlenül, ha csontra betekered a legközelebbi pontra, ott már vállalhatatlan a rajza.

(#5388) Gondwana válasza Warton (#5386) üzenetére


Gondwana
addikt

Bármelyik normális makróobjektívet kézbeveszed, ha nem focus-by-wire (Lumix G 45/2.8 M.Z60/2.8 kiestek), ahogy tekered a fókuszt a közelpontja felé, a hivatalos blendén kívül (vagyis belül mert a bajonetthez közelebb) szépen láthatóan csukódik befelé még egy blende, pl. ami itt van épp a kezemben Canon EF-S60/2.8, amikor 18cm-ig visszatekerem, kb. f/8-nyira becsukja a blendét. Az imént említett üvegeknél ilyen önbecsukó blende nincs, viszont Fujiék utasításba adták, hogy ha makrózol, f/4-ig minimum csukd le a blendét magadtól! (Itt van nálam a TCL-X100, még csak pár próbafókuszálgatást csináltam vele - nekem nem tűnik lassúbbnak, talán csak annyi, hogy a Fuji AF algoritmus ismeretében korábban válik érzékennyé AF-keresés közbeni bemozdulásokra, tehát ha közben rázod, huntolni fog, fotózni még nem volt időm vele, de majd makrópéldákat is pakolok fel.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5389) Warton


Warton
őstag

De most ki az, aki f2-ön akar makrózni? Ilyen tág rekesszel nem fog senki se fókuszt találni. Én körülbelül f8, de inkább szűkebb f11 rekeszen szoktam makrózgatni.

(#5390) oneal1


oneal1
senior tag

használ esetleg innen valaki 27mm 2.8 as optikát?

mik a vélemények vele kapcsolatban?

esetleg feltöltött képei valakinek?:)

nagyon gondolkodom a vásárláson

(#5391) szilu7 válasza oneal1 (#5390) üzenetére


szilu7
senior tag

Nekem nagyon bevált. Nagyon kompakt és könnyű. Remek képe van, az AF sebesség is rendben van, és elég univerzális látószöget ad. Csak ajánlani tudom.

(#5392) b.vr válasza Gondwana (#5388) üzenetére


b.vr
őstag

"viszont Fujiék utasításba adták, hogy ha makrózol, f/4-ig minimum csukd le a blendét magadtól! "

Szerintem mielőtt nagyon beviszitek egymást az erdőbe Wartonnal, nézzetek utána hogy vielkednek az objektívek makró-tartományban, pl. egy link:

cambridge in colour: macro camera lenses

az effective f-stop-ról szóló részt nézzétek, de amúgy a lényeg:

"The reason that the f-stop changes is because this actually depends on the lens's focal length. An f-stop is defined as the ratio of the focal length to aperture diameter. A 100 mm lens with an aperture diameter of 25 mm will have an f-stop value of f/4, for example. In the case of a macro lens, the f-stop increases because the effective focal length increases — not because of any change in the aperture itself (which remains at the same diameter regardless of magnification)."

warton: egyrészt bőven van tere a tág rekesszel makrózásnak, pl. a stacking miatt. Másrészt amiről itt szó van azt hiába akrnád úgy "megoldani" hogy f8-f11re rekeszelsz (a konkrét rendszer diffrakciós határára egyébként is figyelve), a már írt effektív f-stop a makró tartományban ilyen rekesznél is ugyanúgy érvényesül és még annál is kevesebb fényt fog rendelkezésre állni (a cikk kiindulási ökölszabályként 2 fényérték veszteséget ír) De olvasd el a linkelt cikket, meg akár más cikkeket is.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#5393) Gondwana


Gondwana
addikt

Telekonverter
Koppignyomomésmajdjólesz módszer este már 50% alatti találati arányú (iso6400, f/2, 1/125s és hosszabb záridőknél)
(Szerk.: az első kép mégse ekv.50mm)

(A makró témát még mindig elemzem, valahogy még mindig ott tartok, hogy jobban hiszek a saját szememnek, mint valami Egely Györgyszerű képletrehivatkozós de azt nemkifejtős cikkhivatkozásoknak. A matematikai háttér létezik, de az egyszerűsítő magyarázat itt picit mellément)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5394) b.vr válasza Gondwana (#5393) üzenetére


b.vr
őstag

Szerintem furcsa Egely Györgyöt említeni miközben előtte hivatalos (így a "másik", az "önbecsukó", akkor az gondolom a "nem-hivatalos") blendéről írsz meg hogy a Fujiék mit adtak utasításba (nyilván ezt az utasítást is a saját szemeddel láttad) Egyébként végezz el egy kísérletet. Ahogy írtad "pl. ami itt van épp a kezemben Canon EF-S60/2.8, amikor 18cm-ig visszatekerem, kb. f/8-nyira becsukja a blendét" Ezek szerint ha lősz egy képet 2.8as meg 8as rekesszel, akkor azoknak szerinted azonosaknak kell lenniük. Hajrá.
Újabb bizonyíték hogy a Canon is részese ennek a manipulációnak hogy konkrétan az általad említett Canon EF-S60/2.8 manuáljában használják maguk is az effective f-number kifejezést, ami hogy-hogynem a 6. oldal táblázata szerint 1:1 nagyításnál 2 fényérték veszteséggel jár...
De mindegy, mindenki azt hisz amit akar.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#5395) silmatauki


silmatauki
őstag

1, Amazonon $289.00-re, 60 dollárral lement az X-mountos Samyang 8mm F2.8 UMC Fisheye II ára. Vmivel élesebb, mint a Mark I – összehasonlítás itt: http://admiringlight.com/blog/review-rokinon-samyang-8mm-f2-8-fisheye-ii-fujifilm-x-mount

Plusz review: http://www.lonelyspeck.com/rokinon-8mm-f2-8-umc-fisheye-ii-review/

Mo-ra mindenestül $403.78.

2, Na mit láttam ma – x100(s?)-at az Alléban, japán(?) turistáknál. Stílszerűen X-E1 + 18-55-ttel fotózva, pre-fókuszálás nélkül (a gépet villámgyorsan a szemem elé kaptam és lőttem hármat), 1/350...400s, DR200, ISO400, OOC JPEG, NR -2:

https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/sets/72157648846336111/

(#5396) Gondwana


Gondwana
addikt

Állítólag új - de nekem az X100s-re fölösleges. Hátha valakit érdekel...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5397) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Tegnap próbáltam hullamtorest fotozni egy nagy kontrasztu tengerparton. Asszem készen állok, hogy lecsereljem az x10-et..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5398) Fandango


Fandango
veterán

Ma hozta a futár a várva várt csomagom, erre mit kapok az X-T1 helyett, X-E1-t. Hát majdnem lefejeltem a falat, holnapra igérték, hogy kicserélik. :W (de legalább segítőkészek voltak, és gyorsan reagáltak a problémára)

(#5399) torzo válasza Fandango (#5398) üzenetére


torzo
Ármester

Reméljük, nem csak a feliratot írják át! Nekem ehhez a futáros dolgokhoz sosem volt bizodalmam. Az a biztos, ha én megyek el érte. Már fizettél is érte?

(#5400) Fandango válasza torzo (#5399) üzenetére


Fandango
veterán

Igen kifizettem, a szemelyes atvetel kicsit problemas, mert innen Bp. mellol leugrani Debrecenbe nem annyira egyszeru.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.