Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) madgie


madgie
titán

Na, kint is van az újabb firmware-csomag :)

(#19002) Clemi válasza madgie (#19001) üzenetére


Clemi
veterán

Jól olvastam, hogy csak a tethering shoot-al kapcsolatban van néhány újítás?

(#19003) madgie válasza Clemi (#19002) üzenetére


madgie
titán

Meg egy-két finomhangolás.

(#19004) DonRazzino válasza Clemi (#19002) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hetekig gyakoroltam a back button Af-et a D750-el, lehet elkezdem a T2-vel is, tekintve, hogy most már a kéznél lévő nagy tárcsára is kirakható.

(#19005) Clemi válasza DonRazzino (#19004) üzenetére


Clemi
veterán

:O :O :O

(#19006) madgie válasza DonRazzino (#19004) üzenetére


madgie
titán

Nem próbáltam még, de nem jár túl nagy úton az a benyomható tárcsa ahhoz, hogy kellőképp reszponzív legyen a használata erre a célra? Egy "gyorsan kattanó" gombbal hamarabb tudsz korrigálni, ha nem úgy viselkedik elsőre, ahogy kéne.

(#19007) DonRazzino válasza madgie (#19006) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Még nem tudom, majd riportálok, ha teszteltem élesben :-) A D750-en az volt más, hogy így sosem kellett AF-S,t használni, gyakorlatilag mindig AF-C-ben voltam. Nem tudom itt ez milyen lenne, mert statikus célpontoknál a Fujinál néha el-el ugrik ha AF-C-ben próbálkozom.

(#19008) sastam


sastam
tag

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni vakuvasarlashoz. Total nem vagyok kepben a temaban igy lehet hogy meg a kerdesek is hulyesegek lesznek:)

Fujifilm XT10-esem van. Ehhez keresek vakut es radios kioldot a vakuhoz (vakukhoz majd kesobb). Foleg portrekhoz kellene es fenyfestessel probalkozashoz (kocsik, belso terek)
Az a kerdesem hogy tudtok-e ajanlani nekem konkret termeket hogy mit erdemes venni, mi kompatibilis a geppel, mi kompatibilis a kioldoval. Egyaltalan mi az ajanlott ilyen temakhoz.

Minosegben valami koztes szintet lonek be, ne legyen gagyi amit majd 2ev mulva lecserelnek, de ne is legyen tul draga ami minosegben nem annyival jobb mint egy kozepkategoria.

Elore is koszonom!

www.tamassasvari.com

(#19009) Clemi válasza sastam (#19008) üzenetére


Clemi
veterán

A jó középutat járva én a Godox rendszer mellett tettem le a voksom. Nem TTL csak Manual, ellenben minőség és megbízható korrekt áron. Tudom ott a Cactus rendszer, de az más, magasabb árkategória.
Kioldónak nekem a Godox X1-C van és hozzá a Godox TT600 vakuk. A távkioldóval távolról tudom a vakukat állítani, külön-külön meg minden egyéb nyalánkság. Ami jó, hogy alap helyzetben elég csak egy adót venni az X1-C-ből mert a vakukban benne van a vevő, de ha más egyéb vakut akarsz a rendszerbe illeszteni (mint én a Nissin i40-et) akkor kell hozzá a vevő is ami készletben olcsóbb.

(#19010) DonRazzino válasza sastam (#19008) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én ezt a szettet használom teljes megelégedettséggel. Persze manuál, persze nincs HSS, de ha ezek nem kellenek, akkor ez egy erős és (számomra eddig) megbízható szett. Én is e-bayről rendeltem 47k-ért jött házhoz.

Használom unalmas corporate portrékhoz (sajna nem sok van amit publikálhatok) egy kis softbox-szal, valamit sötét erdőben futókra is, minden fényformáló nélkül derítésre (csak, hogy ne egy sötét folt legyen az arcok helyén :).

(#19011) cousin333 válasza madgie (#19001) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom, hogyan fogom feldolgozni ezt a rengeteg újítást, amit az X-T20-ba beletettek... Remélem azért ennél több figyelmet kap a későbbiek folyamán.

"We spared no expense"

(#19012) m72 válasza cousin333 (#19011) üzenetére


m72
tag

Azért nagy dolgokat szerintem ne várj ebben a kategóriában. Az X-T10 majd egy éve frissült az 1.21 fw-re. A számból az látszik, hogy olyan eget rengető frissítése soha nem is volt. Gondolom nagyobb frissítéskor ugrott volna a főverzió szám is. Az X-E sorozatnál még nagy volt a lelkesedés, akkor csak a Pro volt felette. Most már, hogy az X-T20 felett ott a Pro2, X-T2 meg a GFX, így már ez a kategória úgy gondolom "out of Kaizen". :O De ne így legyen!

(#19013) madgie válasza m72 (#19012) üzenetére


madgie
titán

És az X-T10 nem megkapott így is mindent, amit a felsőbb kategóriás, jóval drágább X-T1? Illetve valamennyire fordítva, mert az X-T1 például a mai napig nem tudja a három auto ISO-t.

Szóval ez most szerintem egy felesleges rinyakör volt, mert az X-T10 egy baromi eltalált gép, aminek a frissítési ciklusa csak azért nem lesz olyan hosszú, mint az X-E2-é, mert közben a Fuji a szenzort meg a feldolgozó hardvert is teljesen lecserélte.

Az X-T20 szerintem jó sok frissítést fog még kapni, konkrétan most nem volt mit frissíteni rajta, a T2 is csak lényegében a tetheringben fejlődött.

Arról nem is beszélve, hogy megint a T20 volt fejlettebb eredetileg, a PDAF arcfelismerő ott debütált, a sokkal drágább flagship páros is csak később kapta meg ezt a tudást.

Szóval bocs, de vegyetek Nikont, vagy Canont. Ott tényleg nincs érdemi fw update (max ugye a Canon esetében a Magic Lantern), megveheted az új gépet, ha bármi újdonságot akarsz.

(#19014) taranis


taranis
addikt

Néztem itt az új X-T2 FW részleteit, hogy milyen lett ez a wireless tethering. Egy RAW+JPG páros 47 sec alatt látszott Lightroom alatt. Csak a JPG 14 sec alatt. Tehát ha RAW-ot akarnék használni, akkor több, mint fél percet várni kellene a kattintás után. Nehezen tudok elképzelni olyan szitut, ahol ez életképes.

colorizer.net

(#19015) madgie válasza taranis (#19014) üzenetére


madgie
titán

Szerencsére madzagon hamar átmegy :)

(#19016) sastam válasza DonRazzino (#19010) üzenetére


sastam
tag

Koszi a valaszokat!
Ezek alapjan kicsit utananeztem es most ezeket neztem ki magamnak:

http://www.220volt.hu/Yongnuo+YN-622+TX+Canon
http://www.220volt.hu/Yongnuo+YN-685+Canon

Kell vennem meg ezekhez valamit? Gondolom ez is kompatibilis a XT10-el...

www.tamassasvari.com

(#19017) Clemi válasza taranis (#19014) üzenetére


Clemi
veterán

Én az ingyenes "Fujifilm X Acquire" programot használom, amivel távirányítani nem lehet a gépet, viszont az LR-ban a figyelésre beállított mappában kb 3 mp alatt megjelenik a jpeg kép (USB kábellel összekötve a vázat és a laptopot.)

(#19018) Clemi válasza sastam (#19016) üzenetére


Clemi
veterán

Csak szólok, hogy a 622TX-et mindenképpen próbáld ki! Nekem volt 603C távkioldóm és az XT10-el korrekten működött, de a T1-en egyszerűen nem csinált semmit. Na meg volt sok más kici occo kínai de mindegyikre igaz volt, hogy vagy bizonytalanul működött, vagy sehogy, legalábbis a T1-en.

(#19019) taranis válasza Clemi (#19017) üzenetére


taranis
addikt

Igen, a 14sec a JPG-re ugyanezzel a módszerrel lett számolva, csak vezeték nélkül.

colorizer.net

(#19020) hemaka


hemaka
nagyúr

[link]
Nem erőltették meg magukat a cashbackkel.

(#19021) Fandango válasza hemaka (#19020) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon nem. :(

(#19022) gorgo


gorgo
őstag

Nem tudtok valami frissebb hírt az X-E3-ról? Nem rossz az az x-t20 de a fogása lehetne jobb...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19023) #16820480 válasza gorgo (#19022) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is erre várok, de nagyon csendes a Fujirumours...

(#19024) madgie válasza #16820480 (#19023) üzenetére


madgie
titán

Én sem tudok semmit, de ha tippelnem kellene, akkor talál ősszel.

(#19025) Muerte68


Muerte68
addikt

Mától én is Fuji-s lettem egy XE 1 + kit obival egyenlőre egy fix meg manuálok a közeli terv meg egy focal reducer.
Most ismerkedem a géppel tetszik bár át kell álni a kezelésére de nagyon kézreálló :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19026) #16820480 válasza madgie (#19024) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagy látnok vagy :D Az eddigi egyetlen leak ugye azt mondta (és csak annyit), hogy jön, és ősszel :K

(#19027) madgie válasza #16820480 (#19026) üzenetére


madgie
titán

Arra már nem emlékszem, de ha belegondolsz, talán ez a logikus. A T2-t viszik, mint a cukrot, a T20 a tudásához képest korrekt árban van, és szinten fogy, a Pro2-re is van még kereslet. Miért vágjanak maguk alá most egy E3-mal? Majd ha kinyaralták magukat az emberek és viszket a tenyerük, mit vegyenek karácsonyra :)

(#19028) #16820480 válasza madgie (#19027) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, érthető, de mondjuk a T2 és Pro2 célközönsége kicsit más, majdnem dupla árban vannak, azért az marha nagy különbség. Úgy kellene, hogy a Pro2 kap egy fw frissítést, amivel elhúzzák az E3 útjából, és felhozzák a T2 szintjére, meg megkapja a T2 és Pro2 is azt, ami a T20-ban van újdonság, és jöhet az E3 :K

(#19029) Fandango válasza #16820480 (#19028) üzenetére


Fandango
veterán

Az E3 jön, 2017 június 13-15. között! ;]

(#19030) madgie válasza #16820480 (#19028) üzenetére


madgie
titán

És aztán menne a rinya a topikban, hogy miért butább az E3 :D

Szerintem a T20 tudását kapja meg távmérős köntösben... ami nagyon is jó. 4k videó, gyors AF meg egyéb X-Trans III nyalánkságok, de csak egy kártyahely. Nekem a legszebb meglepi egy újabb filmszimulációs mód debütálása lenne, amit megkapna majd természetesen a Pro2, T2 és T20 is. De már egy Color Chrome opciónal is örülnék, az is baromi jó a GFX-ben (viszont jobban leterheli a procit, mint az Acros!).

(#19031) #16820480 válasza madgie (#19030) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is hasonló tudásra számítok, mint a T20, illetve még azért reménykedek egy nagyobb keresőben, esetleg beépített vaku elhagyásában (hogy a keresőnek legyen hely), illetve egy könnyebben használható dönthető kijelzőnek, mert a T20-on szerintem nagyon feszes, nehéz kihajtani, amin nem segít a gép kis mérete (jó fogás hiánya).
Illetve engem továbbra sem érdekel a 4K, sem az akármilyen videó, akár ki is hagyhatnák, ha ezzel spórolhatnak a hardveren (hűtés, szükséges processzor teljesítmény). Nem lenne teljesen elvetemült egy csak fotós gép továbbra sem :) Ha van kapacitásuk Instaxra :U

Fandango: Á, az csak játékra jó, én megvárom az igazit :P

[ Szerkesztve ]

(#19032) Gercsa válasza madgie (#19030) üzenetére


Gercsa
senior tag

Lehet, hogy vad gondolat, de ha már úgyis egyre több wr obi van, nekem tetszene ha a hőtermelő 4k videó helyett lenne inkább időjárás álló kivitele az E3-nak. Így legalább lenne egy lényeges különbség a T20-hoz képest, ami nem feltétlenül jobb vagy roszabbá tenné őket egymáshoz képest, hanem inkább választékosabb lenne a termékpaletta.
Nagy divat a 4k, de egy jó minőségű fullhd 60fps tök elég lenne a legtöbb felhasználónak, aki eddig sem a videó miatt fujizott

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#19033) madgie válasza Gercsa (#19032) üzenetére


madgie
titán

Végül is a Pro sorozat kistestvére az E, beleférne, hogy nincs 4k videó. Az is megszokott lenne, hogy a Pro-nál jobb EVF kerül bele.

(#19034) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Két hónap várakozás után boldog és elégedett X-T20 tulajdonos lettem (+18-55, 35 f 2.0). Köszönöm Nektek a tanácsokat segítségeteket!

Kerestem a topikban, de nem találtam igazán használhatót a következőkről: van esetleg, olyan link, vagy táblázat, ahol össze van szedve, milyen beállításokat érdemes használni az egyes színmódoknál?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Milán

(#19035) Muerte68 válasza Milán13 (#19034) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha a gugliba beírod hogy mi az ideális beállítás XT-20-ra nagy valószínűséggel kidob pár tippet-Én az XE 1-hez kerestem és rögtön kiadott egy négy fotós által készített képekkel ilusztrált ráadásul PDF-ben levőt rögtön rá is raktam a telóra is :K

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19036) centrino válasza Milán13 (#19034) üzenetére


centrino
aktív tag

Üdv!

Ezt a linket tudom jó szívvel ajánlani:
Fuji filmszimulációs módok

(#19037) Muerte68 válasza Milán13 (#19034) üzenetére


Muerte68
addikt

lejárt az idő :(((

Én ezt szedtem le nem a te típusodhoz de lehetnek benne használható tippek.
[link]

centrino ez jó elraktam ezt is :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19038) Clemi válasza Milán13 (#19034) üzenetére


Clemi
veterán

Van bőven lelőhely és mondhatni mindenki másképp csinálja :)

Ez is egy jó tipphalmaz, aztán ez se rossz, bár nagyon más típus és ebben is vannak jó tippek ajánlások.
Nagyon bele lehet kavarodni de a végső döntést te fogod meghozni, miután felfedezted, hogy milyen beállítások végeredménye passzol a te ízlésedhez.

(#19039) Milán13 válasza Clemi (#19038) üzenetére


Milán13
tag

Nagyon köszönöm, ilyenekre gondoltam. Főként Clemi által linkelt első cikkben van egy táblázat, hogy milyen értékekeket használ a fotós!.

(#19040) KuZo


KuZo
tag

Használ valamelyikőtök ilyesmit?
Itthon van valami jó lelőhely, ahol esetleg többféle van? Ingerem van, hogy kipróbáljak egyet a nyakpántolás helyett..
Köszi!

(#19041) #16820480 válasza KuZo (#19040) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én csuklópántot használok már egy ideje, de azért nem ilyen 40$-os kategóriát, hanem olcsóbbat. Most rendeltem egy ilyet is, de még nem érkezett meg.

(#19042) KuZo válasza #16820480 (#19041) üzenetére


KuZo
tag

Én is monitoroztam az Alin, de vagy nagyméretű, műbőr csodákat láttam DSLR gépekhez. Amit linkeltél is jópofa, de nem kapaszkodik az állványmenetbe és az egyrészt biztosabbnak tűnik nekem, másrészt nem "lengedezne" a váz egy pont körül.

(#19043) Muerte68 válasza KuZo (#19042) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

esetleg ez?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19044) #16820480 válasza KuZo (#19042) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az alisok nekem sem tetszettek annyira, de amit te linkeltél 40 dollárért, az is ilyen batárnak tűnt, amit DSLR-hez terveztek. Mondjuk attól függ persze milyen vázhoz, de egy T10/20, vagy E1/2 az nem olyan hatalmas és nem is nehéz, ha nem teszel rá túl nagy kályhacsövet, akkor egy ilyen kisebb pánt is megtartja simán. Vagy akár az, amit a kolléga linkelt most az előbb.

Arra kell nagyon figyelni, hogy milyen a rögzítése és felépítése, mert nekem volt olyan régebben, ami a váz felőli részen az önmagára visszahajtott pánt egy lapos csavarral volt rögzítve, ami jól nézett ki, de a hordás közben szépen kilazult, és egyszer majdnem eldobtam a gépet, amikor kiesett a csavar.

(#19045) KuZo válasza #16820480 (#19044) üzenetére


KuZo
tag

Persze a 40 dodós is eleve horror ár és DSLR-hez való, csak gondoltam valamelyikőtök már birtokol hasonló megoldást T1/T2/T10/T20 méretben. Én is tartok egy kicsit az Ali minőségtől, de egy próbát lőnék, ha lenne hasonló.

(#19046) KuZo válasza Muerte68 (#19043) üzenetére


KuZo
tag

Köszi, ez is nagynak tűnik. Ilyesmiket találtam én is, de a Fujihoz jóval rövidebb pánt is elég lenne. Persze a kézrész azonos, csak a váz kisebb. :)

(#19047) 3YEW válasza KuZo (#19040) üzenetére


3YEW
tag

Azért ezeknél arra figyelj, hogy a Fujiknak sokkal hátrább van az expő gombja, mint a képen lévő sonynak, vagy a dslr-ének. Én próbáltam nem ilyet, hanem hasonlót, és egyszerűen nem állt kézre. Túl hátra kellett tekernem a mutató ujjam.

T

(#19048) #16820480 válasza KuZo (#19045) üzenetére


#16820480
törölt tag

A pánt szerintem a kisebb gond, mert ezeknél tudod a hosszát változtatni, és még le is vághatod, ha nagyon lifeg a vége, de a gép alján az a bumszli szerintem nem lenne praktikus, mert úgy nem tudod akkor már letenni a gépet normálisan egy asztalra, mindig valahogy elbillen.

Még egy olyat is el tudok képzelni, hogy egy ilyenről levágod azt az alsó rögzítőt, fogsz egy felcsavarható markolatot, és az alá beszorítod a pánt végét. Bár nem tudom mennyire állna úgy el a markolat a váztól, de az lényegében hasonló megoldás lehetne, mint a DSLR méretű verzióknál ez az egész aljára ráülő rögzítő.

(#19049) dahaka1


dahaka1
csendes tag

Sziasztok!

Ezekről az obikról mi a véleményetek?
Kezdő vagyok, ez lenne az első komolyabb gépem,
fele-fele arányban fotózásra, videózásra használnám.

(#19050) KuZo válasza 3YEW (#19047) üzenetére


KuZo
tag

Na, ilyen tapasztalatokra van szükségem! És milyet próbáltál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.