Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, mikrósok tegnap a sörözésen leszólták a fujit. Aszonták nem kéne. Lehet, hogy amikor nem láttam, le is köpték.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4452) madgie válasza Freddy76 (#4451) üzenetére


madgie
titán

Otthon meg titkon elmorzsoltak egy könnycseppet, mikor a gépüket a táskából kivéve egyből a Fujira gondoltak :D

(#4453) MC Pite válasza Freddy76 (#4451) üzenetére


MC Pite
veterán

Mindig azt mondom hogy uncsi lenne ha mindenkinek ugyanaz tetszene.
Közben arra ébrednek a mikrósok, hogy erről a zoomról álmodtak, milyen a fogása, milyen a képe, a dof, milyen a kereső... és merev... őőő megindul a nyálelválasztásuk ;] :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4454) Freddy76 válasza madgie (#4452) üzenetére


Freddy76
addikt

Azért amikor az 56-ost kézbevették, mindenki hangján érződött a megilletődöttség és a tisztelet. Az obi képe pedig büntet.

Amúgy kezdem megszokni az 56-ost, kipróbálnék egy 35-öst egyszer. Leboltolom Arn-nal, aztán amikor egyszerre vagyunk Győrben, cserélünk egy hétvégére...

Pite: talán mazsi írta anno, hogy a fuji képe teszi megbocsáthatóvá a relatíve súlyos hibáit. Én is így vagyok vele. Ilyen ff képeket nekem még nem sikerült kihoznom más gépből...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4455) madgie válasza MC Pite (#4453) üzenetére


madgie
titán

Nekem semmi bajom az mft-vel, sőt, bármikor elfogadnék egy E-M10-et újra, mondjuk egy 12/2 - 25/1.4 - 42.5/1.2 sorral, de mikor minek van itt az ideje... most épp fudzsi :)

(#4456) madgie válasza Freddy76 (#4454) üzenetére


madgie
titán

Akkor csak fel kellett volna mennem, mi? A 12/2-t is biztos megsasoltátok volna.

Nagyjából tíz éve gyártom a kifogásokat, habár egyszer odakeverdtem anno egy szlovák sörözős találkára az indexesekkel, de az is vagy öt éve volt :D

(#4457) Freddy76 válasza madgie (#4456) üzenetére


Freddy76
addikt

Jó volt, és ittunk rendesen.

Mondjuk az eredetileg megbeszélt helyet a többiek módosították, aminek nem örültem, lévén a bajor sörözőben kétszer voltam, és mindkétszer balhé és panaszkönyv lett a vége, de most nem volt gond :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4458) Studi válasza madgie (#4456) üzenetére


Studi
addikt

Addig húzod-halasztod a dolgot, hogy a végén mi fogunk meglátogatni! ;] :K

(#4459) Freddy76 válasza Studi (#4458) üzenetére


Freddy76
addikt

Kisvárda veszélyes. Amikor legutóbb ott voltunk, pár éve télen, cimbivel hajnal négykor kezdtük el hányni a havat...

Azok ott nem szaroznak. A gyrost kifliben adják.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4460) Stauffenberg válasza Freddy76 (#4451) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A mikrósok is épp olyan szenzorméret fetisiszták, mint a full frame fegek. Ami nem akkora, az szar. :D

(#4461) Freddy76 válasza Stauffenberg (#4460) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem, itt az af volt a szar. De ezt aláírom, ha valaki a pana gx7+25/1.4 párost hasonlítja össze az xe2+56/1.2 párossal, akkor nem tud mást mondani :DDD . Egy kolléga esett erős túlzásokba. Nézz be a mikrós topikba.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4462) Gondwana válasza Studi (#4458) üzenetére


Gondwana
addikt

Látogasson el a Szovjet Unióba, mielőtt a Szovjet Unió látogat el Önhöz!

(Egy nénit Szovjet Uniónak hívunk a sógorom rokonságából)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4463) madgie válasza Studi (#4458) üzenetére


madgie
titán

Hát gyertek... de csak ha lefő a friss alma :DDD

(#4464) Stauffenberg válasza Freddy76 (#4461) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy Pana AF tényleg lehet sokkal gyorsabb, de ez is olyan dolog, hogy valakinek szüksége van rá, másnak meg nem. Én nem szeretek a RAW-ban elmerülni könyékig, hogy csúszkák hadával szembeszállva kutyuljam ki a megfelelő fotókat. Ezt még azzal tudom megfejelni, hogy a villámcsapás sebességét leköröző AF nekem egyáltalán nem fontos.

De persze tök lényegtelen, mindenkinek mások az igényei. Én Panát csak videózni vennék, ott még kifejezetten előnyös is a lapos, jellegtelen, unalmas szín- és tónusvilág. :D

(#4465) Freddy76


Freddy76
addikt

Kimentünk a játszótérre, és úgy döntöttem, megszívatom magam, de nagyonnagyon. Csak az 56-ost vittük ki, amiről ugyebár megállapították, hogy konzisztensen több másodperc alatt nem talál fókuszt, ergo mozgó dologra használhatatlan.

Aztán persze kiderült, hogy messze nem ennyire rossz a helyzet...

Kezdem megszokni a fuji af-et, a képminőséget meg már nagyon gyorsan megszoktam :DDD .

Az létezik, hogy 2 körüli rekeszen gyorsabb az af, mint teljesen nyitva, vagy ezt csak én képzelem be magamnak :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4466) Studi válasza Freddy76 (#4465) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem az AF közben nem az általad beállított rekeszértéken van, csak utána zárja, nem?

A harmadik képre nagyon kíváncsi lennék mondjuk egy Oly 45-össel is, kíváncsi lennék, hogy az mit hoz ki ebből a háttérből. Mert ennek nem igazán tetszik a bukéja.

(#4467) m3ss válasza Studi (#4466) üzenetére


m3ss
veterán

en pont ellenkezoleg, sztem tok jo kepe van. nekem a hattermosas is tetszik. mondjuk 1.2-on kicsit lagynak tunik, de jo kontrasztos, szines (vagy ezek nem sooc jpegek?) nincs tobb 1.2-es kep? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4468) Freddy76 válasza m3ss (#4467) üzenetére


Freddy76
addikt

[link]

Minimális utómunka: CA eltávolítás, beállítottam az Astia profilt, és picit toltam a wb-n, ennyi a munka a játszótéres képekkel. A tortáson van élesítés, meg a falon van egy fém biszbasz, azt kiszedtem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4469) madgie válasza Studi (#4466) üzenetére


madgie
titán

Most megyek a sürgősségire, meglepődésemben lefejeltem a parkettát.

Megnézném a Zuikot ugyanitt, meg nem tetszik a boké. Azt hittem, komoly ember vagy :D

(#4470) OPiiPO válasza Freddy76 (#4465) üzenetére


OPiiPO
addikt

eléggé jók ezek a képek :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4471) Freddy76 válasza OPiiPO (#4470) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszönöm. Csuda ez az 56, de picit tényleg hideg, legalábbis én emeltem a wb-n (nem sokat).

Madgie: Studi még nem józanodott ki csütörtök óta :DD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4472) arn


arn
félisten

csinaltam "szintetikus" tesztet az uj 12es samival (fent regi, lent uj) :C a kozepe f4en a legelesebb, de az egesz kepet tekintve f5.6 a top. azt hiszem megerte visszakuldeni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4473) torzo válasza Freddy76 (#4454) üzenetére


torzo
Ármester

A napokban jártam az Artwork-ben. Rendes társaság, 35, 23, 56 kipróbálását simán engedték.
A 35-ös nagyon hezitál, szóval lassú, a 18-55 is gyorsabb. A 23-as pedig villám.

[ Szerkesztve ]

(#4474) madgie válasza torzo (#4473) üzenetére


madgie
titán

És az 56-os?

szerk: hm, nekem X-A1-en nem igazán gyorsabb, stabilabb az 56-os sem. Ha el akar menni még egy kört (kevés a kontraszt neki, vagy van valami a közelben) akkor mindkettő megy egy kört (35 és 56).

23-assal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#4475) torzo válasza madgie (#4474) üzenetére


torzo
Ármester

Jó volt az is, de a 23 gyorsabb, bár hangyafaroknyi a különbség, inkább csak érzésre mondom. Kellett volna stopper is.

Ja?!! Azt nem írtam, hogy X-T1-en. :D

[ Szerkesztve ]

(#4476) kawaer5


kawaer5
csendes tag

Sziasztok!

Fuji X-A1 vagy X-M1 tip. géphez, makró fotózáshoz tudnátok vmilyen obit ajánlani? Úgy olvastam, közgyűrűvel más obik is használhatóak.

Köszi, üdv. Krisz!

(#4477) arn válasza torzo (#4475) üzenetére


arn
félisten

A 23as nem volt nagyon orrnehez az xt1en?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4478) MC Pite válasza kawaer5 (#4476) üzenetére


MC Pite
veterán

XF60, vagy a kitobi, af-es közgyürűvel.

arn, E2 sem orrnehéz sztem a 23assal, zoomnál kellemesebb egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4479) makszi


makszi
aktív tag

Ha van valakinek eladó bőr tokja X-E1-hez, az dobjon egy privit :R

(#4480) Gondwana válasza MC Pite (#4478) üzenetére


Gondwana
addikt

Az XF60 csak 1:2-t tud ugye? Màrmint, hogy nega/slide àtfotòzàsra nem tud fullfrémet, tehàt ilyesmire inkàbb màst keressek...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4481) kawaer5 válasza MC Pite (#4478) üzenetére


kawaer5
csendes tag

Köszi, írtam privátot.

(#4482) torzo válasza arn (#4477) üzenetére


torzo
Ármester

Nem orrnehezebb, mint a 18-55-tel, de amúgy de, de nem nagyon, csak kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#4483) Mr.Zazi válasza arn (#4477) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Én a 23-ast XE-1 -n használom, és így a relatív lassú vázzal is nagyon jól használható. A 23-as tapasztalataim szerint nem megy felesleges köröket.

(#4484) Freddy76


Freddy76
addikt

Ma a 27 volt a játszótéren. Minden téren hozza azt, amiért a pana 20-ast szerettem. Az xe2 teljesen kompakt tégla vele, abszolút nem orrnehéz, nem zavaró, hogy az oldalamon lóg. A látószög az ismert és kedvelt 40 mili, az obi gyors, éles, pontos. És tényleg gyors, a hintázó, kötélpályán csúszkáló gyereket is lehetett fogni, az ilyen szituációkban készült képek nagy többsége jó.

Persze hiányzik az 56 elképesztő karaktere, de hát nem is arra való.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4485) torzo válasza Freddy76 (#4484) üzenetére


torzo
Ármester

A 27-essel készült képek megvizslathatók valahol? Nekem is nagyon tetszik a kicsinysége, meg jó kis gyutáv ez.

(#4486) Freddy76 válasza torzo (#4485) üzenetére


Freddy76
addikt

A mai képeimet nem terveztem feltölteni, annyira jók nem lettek... Töltöttem fel két képet, nézd meg. De szerintem a neten szerteszét több hasznos infóval és mintaképpel gazdagodsz :)) .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4487) torzo válasza Freddy76 (#4486) üzenetére


torzo
Ármester

Szépen karcol tágan. Mondjuk tényleg nem egy bukébajnok, de ha tényleg olyan gyors, mint írod....
Azokat a hintás képeket szívesen megnéztem volna.

(#4488) MC Pite válasza torzo (#4487) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem gyorsabb a kitobi mint a 27es, nekem a 35és kitobi közöttinek tűnik félúton. Amikor pdaf-el rögtön talál, olyankor nem (igazán) mérhető fókuszsebesség, azonnal célra rántja a váz, de egyébként meg huntol, csak ez a legkönnyebb (lencsrendszert mozgató) léptetőmotoros fixük.
Picike, meg éles, az tény.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4489) madgie


madgie
titán

A képek mikor milyenek, de a szövegen dőlök :DDD

Úgy tűnik, máshol is ugyanaz megy, mint ami errefelé...

(#4490) torzo válasza MC Pite (#4488) üzenetére


torzo
Ármester

És a legolcsóbb fix, ne felejtsük el! Mindenesnek igen jó választás.

(#4491) szilu7


szilu7
senior tag

Nekem is nagyon bevált a 27-es. Meg is tartom, viszont az X-M1-et lecserélném egy X-E2-re. Szóval, ha valakinek hiányzik egy barna X-M1 az életéből, az ne tartsa magában. :) Illetve, ha valaki megválna egy X-E2-től, az sem. Sajnos látom, hogy inkább az E1-ek pörögnek a használtpiacon. Igazán kijöhetne az E2 utódja. :)

(#4492) Gondwana


Gondwana
addikt

Azért elméleti szinten kíváncsi vagyok, lesz-e 2-nél több eladó X100s, miuntán kijött az X100T.
Lehet, hogy fénylik valami az alagút végén, ami nem dudál? Kezd megjelenni Magyarországon is egy-egy TCL-X100 (a Szegeden átvehető, visszaáfázhatót várom)...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4493) MC Pite válasza madgie (#4489) üzenetére


MC Pite
veterán

Ennek az analógiájára, 7 kép amiket nem lehet/célszerű meglőni X100al (hát torzít használhatatlanul, meg nyitva közelről szétmost mindent a lágy obi, különben is a tónusok/színek milyen bénák ellenfényben/felhős szutyok időben; amikor meg van fény akkor meg a záridő a baj, stb, stb...).
Volt még 2-3 jópofa kép ami user error nem került fel mert sikerült pl nyakra fókuszálnám szem helyett, úgy gondoltam kemény csávó vagyok nem kell a fókuszkorekciót megjeleníteni :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4494) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Uraim! Van valakinek tapasztalata a LR Mobile progival?

(#4495) Stauffenberg válasza Tempus_fugit (#4494) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Túl sokat nem használtam, mert Androidra még nem adták ki, csak a céges iPad-en tapogattam. Nem rossz, de nem sok olyat tud amire a Snapseed (NIK Software, a Capture NX fejlesztője, illetve most már a Google tulajdona) ne lenne alkalmas. Ráadásul a LR Mobile csak az asztali LR egy meghosszabbítása, nem önálló app. Ugyan megy távol a gépedtől is, de igazából a táblagépen/mobilon csak egy preview képet szerkesztesz, nem a valódi fájlt.

Én a részemről tökéletesen megvagyok a Snapseed mellett is, igaz RAW-ot nem tud konvertálni, de a fasza JPEG bemenetből fasza JPEG kimenetet gyárt. Ennyi pont elég is nekem amikor útközben szerkesztek fotókat a Nexus 7-esemen.

(#4496) istvan170 válasza Stauffenberg (#4495) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ez ügyben én is kérdeznék. Egy ideje azon agyalok, hogy fotófeldolgozásra vennék egy tabletet. Körbejártam kicsit a témát, és elég egyöntetűen az a vélemény, hogy Ipad Air alá nem érdemes adni. Annak van megfelelő szoftverezettsége és kijelzője (színhűség, felbontás) az ilyen mókákhoz.
Viszont minél többet gondolkodom rajta, annál inkább azt érzem, hogy amire nekem kell, egyszerűen nem éri meg az árát.
Használ itt valaki normális Androidos tabletet, aminek jó minőségű IPS kijelzője van és alkalmas lehet ilyen célra? Szoftverek gondolom vannak. 60-70e Ft-ig van értelme a dolognak, onnantól már Ipad Air-t vennék.

(#4497) arn


arn
félisten

miert nincs a dxonal szinte egyetlen xtransos gep se letesztelve?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4498) madgie válasza arn (#4497) üzenetére


madgie
titán

Egyetlen X-Trans gép sincs tudtommal. Nem is tervezik.

(#4499) Mr.Csizmás válasza arn (#4497) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem fogják, mert lelépi az összes fav nikonjukat, és azt a szígyent nem engedhetik meg maguknak.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4500) Stauffenberg válasza istvan170 (#4496) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jóval olcsóbb egy Nexus 7 (2013), aminek már príma Full HD kijelzője van és egy 103% sRGB színteret fedő IPS képernyővel már a fotó feldolgozás sem gáz. Sajnos ezek gyárilag kicsit ergyán vannak kalibrálva (nem vészes, de azért ha egy kalibrált monitor mellé teszed, akkor látszik, hogy hűvösebb az optimálisnál, ezért az ember hajlamos túlhúzni a fotót a meleg színek irányába), de néhány hónapja már "kalibrálható" X-Rite műszerekkel. Ez nem jelenti, hogy a kijelző a kalibrált állapotban is marad, csak a saját X-Rite appban van lehetőség a fotók színhelyes ellenőrzésére (meg vannak különféle nyomdai, proof szimulációk is, de azok talán nem érdekelnek majd).

Az iPad Air nagyon jó cucc, nálunk még eggyel régebbi retina iPad van céges gépként (a srácok fejlesztenek rá appokat meg webes dolgokat), tényleg jó gép, nagyon príma fotó feldolgozó alkalmazásokkal. De ha neked túl drága, akkor kisebb, 7" méretben ott a Nexus 7.

Sajnos ez még mindig egy mostoha terület, mert mindegyik tablet (vagy mobil) kaka módon van kalibrálva, de ez az X-Rite megoldás szerintem nagyon hatásos, még ha kicsit idegesítő is, hogy ha már csak ott derül ki, hogy elszúrtál valamit és léphetsz vissza a Snapseed-be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.