Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Tempus_fugit válasza Fandango (#5400) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Csak szólj, ha Debrecenben valakit meg kell fenyíteni :P

(#5402) Fandango válasza Tempus_fugit (#5401) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi, szólok. :C

(#5403) 3YEW válasza Parci (#5397) üzenetére


3YEW
tag

Azt akartam kérdezni, hogy miért, de inkább azt kérdezem, hogy mire. Hátha rájövök, hogy miért:)

T

(#5404) Fandango válasza Fandango (#5400) üzenetére


Fandango
veterán

Megjött a drágaság, ezennel én is Fuji klubtag lettem. Úgy érzem hosszú és szép barátság lesz ez. :D
Canon után nagyon fura és idegen még kézbe venni, de biztos hamar megszokom.

(#5405) Stauffenberg válasza torzo (#5399) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A fogyasztóvédelmi törvények ma már gyakorlatilag jobban védik a webshopos vásárlókat, mint azokat akik betévednek egy boltba és személyesen vásárolnak. Ilyen tévedések bárhol előfordulnak, személyes vásárlás esetén is lehet, hogy nem azzal mész haza amit rendeltél ha kicsit nem figyelsz oda (ahogy az az ember is tévedhet aki összeállítja a csomagod és átadja a futárnak). Én már mentem haza tök más memóriakártyával mint amit a géphez rendeltem, de csináltam már ilyet HDD-vel is, viszont a sors iróniája, hogy mindkét esetben jobban jártam.

A webshopok ilyen esetben azonnal korrigálják a hibát, mert ha elállsz a vásárlástól (ami törvény adta jogod) az neki sokkal nagyobb veszteség, mint még aznap odaadni a megfelelő terméket a futárnak. Nem szoktak kötekedni. Főleg ha ki sem bontod a csomagot.

(#5404) Fandango: Gratulálok hozzá! :) A kezelés, menürendszer logikája és hasonlók nekem is furcsán hatottak először, de ma már annyira megszoktam a gép kezelését, hogy szinte már a kezem meghosszabbítása. :D

[ Szerkesztve ]

(#5406) szilu7 válasza Fandango (#5404) üzenetére


szilu7
senior tag

Gratula! Én is szombaton megtapogattam a Fotoplusban. Nagyon komoly, minőségi váz, de marad az E2, azt is nagyon szeretem, csak obik kellenének még.

(#5407) Warton válasza b.vr (#5392) üzenetére


Warton
őstag

Mondjuk én nem erre voltam kíváncsi, hanem arra, hogyha esetleg van valakinek tapasztalata a X100+előtétlencse és/vagy close-up szűrő kombi makrófotózással kapcsolatosan az megoszthatná. Főleg az érdekelt volna, hogy egyáltalán érdemes-e ilyesmibe beruházni, vagy az "inkább hagyjuk" kategória.

(#5408) Fandango


Fandango
veterán

Nem gondoltam volna, hogy 32 megas raw fájlokat fog kiköpni magából a masina, kicsit meglepett.

[ Szerkesztve ]

(#5409) arn válasza Fandango (#5408) üzenetére


arn
félisten

Nincs csomagolva. Nem kell egy 128as kartya? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5410) torzo válasza Fandango (#5408) üzenetére


torzo
Ármester

Gratula! :C
Milyen optikával végül, 18-55? A fotoexpon kezembe került (többek között) a 23/1.4. Mit mondjak? Szerelem első látásra! :K
Az még hagyján, hogy 32 MB a Fuji raw file, de a LR sokkal lassabban olvassa be, mint a NEF azonos méretűeket. Nem baj, nemrég ruháztam be pc-re, most elvagyok egy darabig.
Aztán nyomasd csak szépen a jó kis monokrómjaid, meg minimáljaid! Szerintem mindenkit szétalázol velük!

(#5411) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Antwerpen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5412) Fandango válasza torzo (#5410) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi! Igen a 18-55 lett hozza, a 23mm f1.4 a következő, de az nagyon soká, mert ez éppen elég volt anyagilag. Nekem nem igazan tunt fel, hogy az LR lassabban dolgozna vele mint a CR2-vel.
Igyekszem majd "nyomatni" a képeket ahogy időm engedi. :R

(#5413) 3YEW válasza MC Pite (#5352) üzenetére


3YEW
tag

Hello!
Egyszerűen megőrülök, mert nem találom ezen a blogon a bejegyzést ezekhez a beállításokhoz: lightroom presets :W Szóval ezek sokkal jobban bejöttek. (ha már LR és sharpening)
Ha esetleg megtalálja valaki a cikket belinkelné :U

T

(#5414) lamantin válasza 3YEW (#5413) üzenetére


lamantin
tag

Letöltött preset mappa címe bemásol gugli és íme :). ...és csak egy megkezdett Gb árába került...

[ Szerkesztve ]

(#5415) 3YEW válasza lamantin (#5414) üzenetére


3YEW
tag

kösz, minden mésra ott a master... :)

T

(#5416) Tempus_fugit válasza Mr.Csizmás (#5411) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Lájkolni lehet? :D

(#5417) Mr.Csizmás válasza Tempus_fugit (#5416) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, fuji x csopi :D [link] (380$-ért van egy eladó Tou 32/1,8)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5418) Tempus_fugit válasza Mr.Csizmás (#5417) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Öööö, pedig én is tag vagyok.. :-)

(#5419) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

további x10 tapasztalatok: talán a legidegesítőbb tulajdonsága a lassú af mellett, hogy dr400 módban a live hisztogram nem sokat ér. ennyi alexpós képem sosem volt még, és sajnos rendre előfordul, hogy tök más a végeredmény, mint amit az élőképen/hisztogramon látok. viszont nem tudhatom előre, hogy mennyivel, így alkalmazkodni sem tudok hozzá.

ezen felül egy valag életlen fotóm is lett a legutóbbi túráról, ami lehet, hogy az én hülyeségem, de ezzel együtt is folyamatosan küzdenem kellett a géppel, ahelyett, hogy segített volna.

ellenpontként persze ott van, hogy dr400 módban viszont tényleg brutális a dinamika, még vivid színekkel sem igazán ég ki, és a vivid színek még egy felhős, szürke őszi napból is szépet csinálnak.

ezzel együtt le fogom cserélni az x10-et, idegesített...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5420) Mercutio_ válasza Warton (#5407) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha vennéd a fáradságot és belegondolnál, hogy maga a 23mm látószöge mennyire makróhoz való te magad is tudnád a választ....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5421) madgie válasza Mercutio_ (#5420) üzenetére


madgie
titán

(#5422) arn válasza Parci (#5419) üzenetére


arn
félisten

xt1en annyira jo az evf, hogy alig nezem a hisztogrammot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5423) MC Pite válasza Parci (#5419) üzenetére


MC Pite
veterán

Nejemnek Fine-on hagyom emiatt, 1-2/3 fé korrekció simán megy belőle. Az X10/100 fénymérését nagyjából kiismertem, előre korrigáltam, ez az analógnál jól jön. Aki nem akar ezzel foglalkozni, bracketinget érdemes használni.
Ovf only üzemmódban is használható az af, ha nincs arc, középre mér, 100ból 3-4 megy félre, de ez már készítésnél fel szokott tűnni. Együtt lehet vele élni, de tény, egy evf-es (hibrid af-es) géppel könnyebb

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5424) Mercutio_ válasza madgie (#5421) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tele az ország belassult sáskával :DD
20/1.7+DCR-250-nel nekem is vannak makróim, de csak virág és csiga, mert a közelpont miatt minden mozgékonyabb rovar ami nem vak húz a sunyiba.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5425) arn válasza Mercutio_ (#5424) üzenetére


arn
félisten

gilisztaval probaltad?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5426) madgie válasza Mercutio_ (#5424) üzenetére


madgie
titán

(#5427) Mercutio_ válasza madgie (#5426) üzenetére


Mercutio_
félisten

:P (nem úgy Vót, hogy nem írsz ide :D)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5428) Gondwana válasza Mercutio_ (#5427) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem írt, csak linkelt! (Ez még csak közelít a ráutaló magatartáshoz)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5429) Mercutio_ válasza Gondwana (#5428) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igaz, meg ugye, Coelhosan mondva "egy kép többet mond 1000 szónál", 5 meg pláne :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5430) gorgo


gorgo
őstag

Aki canon FD adaptert kíván venni, az kerülje ezt messze el. Úgy lötyög, hogy ihajj!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5431) Parci válasza MC Pite (#5423) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy hogy jön ide az evf, semmi köze az af-hez. brackettel lőni egy egy hetes utazást pedig még viccnek is rossz. kell egy jó hisztogram és kész, a világ legegyszerűbb dolga. de mindegy, szeretnék cserélni mindenképp már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5432) makszi válasza gorgo (#5430) üzenetére


makszi
aktív tag

Én ilyet vettem, és ezt viszont tudom ajánlani!

(#5433) Szulita28 válasza Parci (#5431) üzenetére


Szulita28
senior tag

Mi a jelölt?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#5434) torzo


torzo
Ármester

Olyan adapter, ami jelet is átvisz, az felejtős? De jó lenne egy Canon 100-400-at felcsavarni az X-T1-re! Menne is a tükrös azonnal a levesbe!

(#5435) MC Pite válasza Parci (#5431) üzenetére


MC Pite
veterán

Jó evf mellett nem nagyon nézem a hisztogrammot. Telefonon erős fénynél azt is nézem, mert sok más támpontom nincs. Nem tudom mert sosem figyeltem mennyit csal DR400nál a hisztogram, sok fénynél -bár kevésnél sem- nem használom a kijelzőt.
EVF-OVF-AF összefüggés annyi, hogy ovf-ben nem látszik hova ment a fókusz. EVF-ben ezt pontosan látszik, elég nagy evf-ben az is látszik hogy pontos-e. Nekem 20asból igazából ennyi hiányzik, mert a képei a tizesnek jobban tetszenek. Persze 30as még tutibb ebből a szempontból, de másodgépnek még marha drága, plusz öszeszoktam a tizessel, pár kényelmi dolog hiányzik az X30-ból.

Agymenés ON:
Sőt, ha kijönne valami köztes, annak örülnék a legjobban. Tököm se tudja fejben tartani hol a panoráma, hol a videó, hol a sorozat, melyik custom mód az A melyik a P, meg egyáltalán fölösleges a PASM és még 7 üzemmód ezen fellül! :W
Tudom, akik kompaktról jönnek, azok igénylik...(?) Hiszi a piszi hogy ezt a sok baromságot megértik/megtanulják. Tized annyi energia lenne megtanulni a rekesz/záridő összefüggést. X100-on nem kellett semmit hosszú másodpercekig keresnem.
Szóval kedves fuji, ha valamit dobnátok az X30 és az X100 közé, nagyra értékelnénk. Mindegy hogy 2/3 vagy 1", vagy csak olcsósított X100, legyen evf, legyen rendes fuji-x-es kezelőszervekkel ellátva, kész.
Kíváncsi vagyok hogy apsc összecsukható obival egy ekv 28-50mm mondjuk f/2,8-4-el mennyi hely kellene, szerintem elég kompakt tudna maradni. Ha nem elég kicsi, akkor legyen 1", de végig 2,8.
Agymenés OFF:
Vagy várakozás helyett vesz az ember egy X-E1-et palacsintával a nejének/kompaktnak; legalább túristáskodásnál obit sem kell cserélni. Bár ezzel az lenne a bibi, hogy sok juzer nem akar fix obis gépet (nejem sem) mert hozzászokott a zoomokhoz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5436) Mercutio_ válasza MC Pite (#5435) üzenetére


Mercutio_
félisten

értékelnénk?
Hányan vagy pite?

Szvsz egy piktogramot messze kevesebb agykapacitas felismerni, mint a rekesz - záridő összefüggést.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5437) gorgo


gorgo
őstag

Pár őszi kép. (egy sem rawból! :C )

Kösz makszi!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5438) MC Pite válasza Mercutio_ (#5436) üzenetére


MC Pite
veterán

Tölts le egy manuált és keresd meg csak amiket felsoroltam, utána mond milyen egyszerűek a piktogrammok, sp, adv, exr és a többiek.

gorgo: Provia? Hasonló körülmények között próbálj esetleg pár astiát is, hátha tetszik. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5439) gorgo


gorgo
őstag

E1 gép beállításainak ki mit használ? Gondolok ilyenre hogy highlight / shadow tone, sharpening, stb...
Ma végre rájöttem hogyan kell videót felvenni. Még nem néztem vissza :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5440) Warton válasza Mercutio_ (#5420) üzenetére


Warton
őstag

Vettem a fáradtságot, pont ezért kérdeztem rá, mivel tudom, hogy a rövid gyútáv miatt problémás lehet, de a linkelt képek alapján azért nem annyira szar a helyzet.

(#5441) Mercutio_ válasza gorgo (#5437) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szöszi kép-nek olvastam :B

Pite: Ne fárassz már! Aki azért veszi meg, - ahogy a DSLR-t is - mert ismerősnél látta és "azzal milyen jó képeket csinál", az pont lesz*rja mi van a manuálban, kisvirág/szaladóember/hold/mosoly ennyi érdekli, ha ez megvan oda tekeri, kattint, szevasz PONT

Warton: Bocs, kicsit türelmetlen voltam, másik topicokban előtted picivel sorozatban olyan arcok kérdéseibe futottam, amit kb 5-10 hsz-szel előtte megválaszoltak, vagy ilyen gugli első 3 találata között a válasz:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5442) MC Pite válasza gorgo (#5439) üzenetére


MC Pite
veterán

Én a régiek és újak közé szoktam belőni a profilokat.
Shadow +1, Noise -1, esetleg color +1 (ált külön profilba a színesebbet). Amúgy meg Astia, esetleg +1 sharpeninggel hogy eyecandibb legyen. Kísérletezős időszkban meg mellé raw, és abból a vázban(!) csinálok töb beállítással is jpgeket.

Arra sajnos nem jöttem rá milyen képnéző tudja kiírni a fujis extra exif adatokat, mint film mód, shadow/color/stb beállítások. Ha valaki tud ilyet, megköszönném! :R

Mercutio_, ha előbb olvasnál mint ahogy írsz, akkor látnád, hogy a szokásosnál jobban meg vannak X10/X20-ban keverve, a hóember meg a babamódot is nehezebben találja meg, nem túl logikus lett. Ahogy bizonoys limitek (mint tükrösöknél ) itt is vannak bizonyos módokban, és az ember pislog hogy miért nem megy az amit ő most szeretne. X30-ason javítottak már ilyen téren is, az már elmegy.
Főként akkor zavaró ha több fuji géped van, mert azonos funkciókat különböző helykre raktak hasonló kezelőszervek és generáció melett is (X10 X100 meg E1).
Az X-T1/X30/X100T-vel kezdenek végre egy irányba menni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5443) Mercutio_ válasza MC Pite (#5442) üzenetére


Mercutio_
félisten

Magyarul a saját problémád alapján általánosítottál, éééértem:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5444) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az x10 egy impresszionista ecset :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5445) Tempus_fugit válasza Parci (#5444) üzenetére


Tempus_fugit
tag

És vízfestékkel fest :P

(#5446) gorgo válasza Parci (#5444) üzenetére


gorgo
őstag

hú, ez nagyon bejön!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5447) Tempus_fugit válasza Tempus_fugit (#5445) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Ezt meg én festettem X10-es ecsettel:

(#5448) Warton válasza Mercutio_ (#5441) üzenetére


Warton
őstag

Semmi gond. :)

(#5449) jjeahh válasza Parci (#5444) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagyon jó.. :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5450) Parci válasza gorgo (#5446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez ám a motiváció, erőt vettem magamon és feldolgoztam 8 hasonló hangulatú képet :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.