Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Mercutio_ válasza arn (#5997) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, ha már APS-C DSLR és fixek, akkor Pentax :K de manapság már ott is vannak árak...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6002) madgie válasza szmiatf (#6000) üzenetére


madgie
titán

Van itt többünknek is, ja.

(#6003) szmiatf válasza madgie (#6002) üzenetére


szmiatf
csendes tag

12-es? Mert úgy látom az echtedirekt APSC és X-mount is létezik belőle.
Ezt használod? Ha igen, bevált?

szerk: nem tudtam hirtelen hogy Nikon vagy Samyang van többünknek is :):):)

[ Szerkesztve ]

(#6004) Stauffenberg válasza szmiatf (#6003) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Látszik, hogy most csöppentél a topikba. Már hónapok óta megvan a Samyang 12mm NCS CS több usernek is. :)

(#6005) MC Pite


MC Pite
veterán

Jövök okoskodni, hogy 2-3 napig legyen kire köpködni...

Közel vagyok az örök elégedetlenhez, és általában határozott elképzeléseim vannak amit keresek, na de ti...

arn: Vázról ef20, vázon kívül YN 460/560, TR960. Mindegyikből az utolsó generációst nézd, igény/beszerzési hely függvényében válaszd ami szimpatikus. Allinone az i40.

Film módok: ProNegStd+2color=régi Provia+1shadow, zéró buherával. Akiknek ez nem jó, rawozzanak, ne ilyenre váltsanak, stb (több ember rugózik ezen időnként). Igen, velvia szinte használhatatlan, astia is ritkán jó. Mégis, összességében szélesebb spektrumon vannak az új módok mint a régiek (ott is két használható volt, provia meg astia és kifújt) - amik között nagyja lecsapja a feketét, de tud piszok eyecandy is lenni bizonyos fények/színek mellett, amit meg a régi nem tudott. Egymás mellett/egymáshoz lőve jön a kérdés: Melyiket választanám... Végül mindegyiket köztes, régihez közelebbit lőttem be. Film módokból az újat kérném, zajból a régit.

16-50: Alulértékelt mint állat, ennyiért még nagylátónak is jó, amúgy meg a sokaknak pont fasza lenne túraobinak(fixek mellé?), én többször nekifutottam hogy a 14+18-55 helyett egy ilyet; de aztán erről mindig leteszek kézbevéve a meglévőket. 14est többször elakartam adni (íratlan szabályom hogy a legkevesebbet használt objektív eladandó), de akárhányszor előveszem, erről gyorsan lemondok. :B

Fényerős ekv 40mm. Tehát van ekv35mm 1.4 és ekv50mm 1.4 az ekv40mm 2.8 köré (ami szemtelenül éles nyitva). Ezek túl messze esnek? :F
Ha valaki kompaktságot és fényerőt akar, mennyit érne meg neki egy ilyen obi? Százért kapni X100ast, ami magában egy ékszer/f***tó/műszer/fétistárgy, és ekv35mm efkettő.
Ebből a négyből azért csak-csak lehet valamit lőni ha akar ilyesmit az ember...

A 60as is egy 'pont nem jó', ezt sok helyen olvasom. Persze, az más kérdés hogy milyen a háttérelmosás, milyen a bokeh karaktere, milyen éles, milyen a mikrokontraszt, mire mennyire használható, stb. Aztán ha diagrammhuszárkodás után még pár percet szánnánk arra hogy képeket is keressünk adott obival, akár összehasonlítót nézzünk más rendszerben/azonos rendszerben lévő üvegekkel, kiderülne egy két dolog...
Semmiben sem kiemelkedő a hatvanas, igaz: kell egy DCR250et feltekerni (gyűrűvel mehet, af megy vele szépen) ha jobb nagyítás kell, portrézni meg ne álljunk neki nagyon kevés fényél/vagy teljes alakos portrénál ne ezzel akarjuk teljesen elmosni a hátteret. De meglepően jól használható mindkét célra, mindkét irányban kevés kompromisszumot kíván, és még rekeszelve(sic!) is olyan bokeht tud, amit más rendszerbe is kevés üveg, nem ezt várná az adott rekeszértéken az ember.
(Igen, konkrétan ha néha efkettőre le kell rekeszelni az 56ost, már nem túl szép a bokeh, 2,8on meg már olyan szögletes, hogy inkább keresek valami más szöget ahonnan meglőhetem. Nem rossz, de nem számoltam arra hogy ilyen hamar eldurvul, az APD kicsit jobb ezen a téren ahogy a teszteket nézem.) Nem futottam még teljesen le hogy melyik marad meg, ha egyszer hazaérek innen és nejem ki tudom rángatni képelni, akkor egy fokkal előrébb leszek. Mind a kettőben mást szeretek. :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6006) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ezt most kihagyom. Köszönöm. :)

(#6007) Freddy76 válasza MC Pite (#6005) üzenetére


Freddy76
addikt

A 27-est illetően mire akarsz kilyukadni? Hogy nincs értelme? Hogy van helyette 35, 40, vagy x100?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6008) arn


arn
félisten

nah, freddy erzekeny, 40mmes pontjara tapintottal :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6009) madgie válasza MC Pite (#6005) üzenetére


madgie
titán

Istenem...

(#6010) MC Pite válasza Freddy76 (#6007) üzenetére


MC Pite
veterán

Hogy aki az XF 23/28/35 és X100 közül nem tud választani, az nem is akar annyira.
Egy (reálisabb) példát nézve: inkább egy 27/2.0 kellett volna hogy a piacra kerüljön a pancake helyett, (akkor ugye nincs igazi palacsintájuk) ami kb annyiba kerülne és akkora lenne mint az XF18?

Vagy a palacsinta (meg a fenti sor) mellé még egy ilyenre szükség lenne?
Ha igen; aki akarja dobja fel a fr-on szavazásra hátha lesz belőle vmi. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6011) MC Pite


MC Pite
veterán

Első sorban a 28 helyett 27-et akartam írni, elgépeltem.
OFF:
Q..a jó, bírom az olyan (hirdetésre) jelentkezőket (Bp-re szállítás megoldható, de megbeszélés tárgyát képezi, legyen szó 5.000 vagy 500.000Ft-os cuccról) ahol az alábbi stílusban írnak (persze már délután; illetve akár ékezet meg írásjelet nélkül): "Hello ma délután Bp belvarosaban *meghirdetett ár 70%*-ért érdekel."
Hát; azt el is hiszem :N

OFF2: Irányjelzőn refurbished XF1.

szilu7: 95%al még írhatnál ha elugrasz érte, de 70el nem kell fáradni a levéllel :D De ha kettőt viszel akkor 90%ról is tárgyalhatunk ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6012) szilu7 válasza MC Pite (#6011) üzenetére


szilu7
senior tag

Annyiért az 56-os engem is. Ha gondolod megírom ékes magyar mondatokban hivatalos levélben is. :)

(#6013) jmakk válasza madgie (#6009) üzenetére


jmakk
őstag

Visszatér a grafic only üzemmód? :D

(#6014) madgie válasza jmakk (#6013) üzenetére


madgie
titán

Az csak Pitének jár, az aranyköpéseiért.

(#6015) Freddy76 válasza MC Pite (#6010) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja, értem. Tehát te jobban tudod, hogy mi kell a népnek, mint a Fuji teljes marketing stábja, vezetői; és jobban tudod, hogy mi kell nekem, mint én magam.

Köszönöm, nincs több kérdésem.

Azaz van: megtarthatom a 27-est? Vagy el kell adnom? Nagyon gáz, hogy van, és használom?

Azt nyilvánvalóan nem magyarázom el, hogy van, aki szereti a 40 milis látószöget, de nem szereti a 35-öst, és hogy tök kellemes mérete van az xe2-nek a 27-essel, azt pedig pláne nem magyarázom el, hogy a 27 =/= 23 =/= 35, egy 27 milis obi a táskában pedig nem akkora, mintha egy x100 lenne benne. Te úgyis jobban tudod, ezt is.

:W

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6016) Fandango


Fandango
veterán

Firmware update napja, már akit érint, ne felejtse! :)

(#6017) MC Pite válasza Freddy76 (#6015) üzenetére


MC Pite
veterán

Szövegértés off?
Nem a 27-es létjogosultságát kérdőjelezte meg bárki is; hanem hogy marhára hiányzik-e a 2.8as mellé még egy fényerősebb 27-es :U Az X100as után(mellé) rendeltem a palacsintát, tudom mekkorák, köszi. Sok volt a pálesz vagy kevés... :R

Oh, fw... hát erre várnom kell még egy hetet... :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6018) Mercutio_ válasza Fandango (#6016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fi-ze-tés-nhaaaap firmware update Köszhöncs-beeee!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6019) madgie válasza Fandango (#6016) üzenetére


madgie
titán

Ez az AF+MF már kellett, mint egy falat kenyér, hihetetlen ,hogy eddig kellett várni rá.

szerk: igazán odaadhatták volna az A1/M1-nek is, nem hiszem, hogy akkora update volna, hogy spóroljanak ezen. OK, azok nem kapnak Classic Chrome-ot, Camera Remote-ot, Time Lapse módot, de azét no :(

[ Szerkesztve ]

(#6020) Gondwana


Gondwana
addikt

Holy X100s-re custom Q-menü + direct AF field select lesz-e? A többi annyira nem piszkàlja a fantàziàmat...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6021) jmakk válasza madgie (#6019) üzenetére


jmakk
őstag

De ami a legfontosabb, hogy szerintem nem kapnak utódot sem. :(

(#6022) Stauffenberg válasza jmakk (#6021) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nemrégiben tárgyaltuk már ezt. Nagyon nem megy az entry level biznisz a Fujinál, esélyes az is, hogy kihátrálnak belőle. Mondjuk így ebben a formában tényleg értelmetlen.

(#6023) jmakk válasza Stauffenberg (#6022) üzenetére


jmakk
őstag

Nagyon nem bánom, mert én is egy keresős vázra hajtok. De legalább az X-M1 vonal megmaradhatna, ha már van hozzá úgyis az a pár XC-s obi. Nyilván anyagilag nem éri meg nekik és valszeg a jelentősebb piacokon a kutyát sem érdeklik ezek a modellek.

(#6024) madgie válasza jmakk (#6023) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg jöhetne egy komolyabb Bayer váz is, mert ugyan a marketingrizsa az nagy az X-Trans-ról, de nem mindig jobb, mint amaz.

(#6025) jmakk válasza madgie (#6024) üzenetére


jmakk
őstag

Az sem lenne rossz, de én kevés esélyt látok rá. Valahogy a Fujit mindig az xtrans-szal azonosítják. Nehéz lenne megmarketingolni, hogy ez most akkor miért nem az. Jönnének a hülye kérdések, hogy akkor az xtrans most mégsem jó és így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#6026) arn válasza madgie (#6024) üzenetére


arn
félisten

jah, de ezzel konnyebben megkulonboztetik magukat. jobb lesz amugy az xtrans, csak nagyobb felbontas kell neki, es nemileg jobb dinamika. de ez nem az elven mulik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6027) arn


arn
félisten

jah meg varjuk persze az uj csodaszenzort 2015re a sony/olympustol :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6028) melon válasza madgie (#6019) üzenetére


melon
tag

En meg egy pillanatig azon kaptam magam, hogy "affene" most akkor lesz vagy nem lesz Classic Chrome a jo oreg X-Pro1-emhez? Ugy latom, nem lesz, de aztan rajottem, hogy azert jo sok mindent megkaptam a korabbi updatekkel, igy megis orulok neki, szoval happy days.

(#6029) madgie válasza arn (#6026) üzenetére


madgie
titán

Nekem az objektívjeik és a színek jelentik elsősorban a különbséget, a CFA miatt elhagyhattuk az AA-t baromságokkal nem lehet már megetetni.

Melon: az zseniális lett volna, CC a régi tónusok mellé pluszban :) Tuti menne nálam a parancssoros exif buhera mappázva :))

[ Szerkesztve ]

(#6030) Mars55


Mars55
csendes tag

Ahogy visszaolvasok pont kissé beletenyerelek valószínűleg, de azért csak megkérdezném, hogy X-E1 és X100/X100s viszonylatban melyiket érdemes választani, amennyiben az E1 csak 27 vagy 23/1.4-el lenne használva? Mit ad nekem az E1 a cserélhetőségen kívül, avagy mit nem? 100 és 100s közül pedig ha a 100-at veszem (nyilván az ára miatt) akkor nagyon mellé nyúlok? Város, épület, tájkép, rendezvény, magas hegy a cél, és sokat járok biciklizni... köszönöm szépen.

(#6031) madgie válasza Mars55 (#6030) üzenetére


madgie
titán

Alkudd le az irányjelzős X100-at százezerre, vedd meg, örülj neki, a többit meg idd el rakd el későbbre, vagy költsd a bringára, vagy utazz, vagy mittomén.

[ Szerkesztve ]

(#6032) anfer válasza Mars55 (#6030) üzenetére


anfer
csendes tag

Ha számít a méret, akkor a Ricoh GR-t is vedd számításba. Lezuhant az ára 130-ra.

(#6033) hegyimorc válasza Mars55 (#6030) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"100 és 100s közül pedig ha a 100-at veszem (nyilván az ára miatt) akkor nagyon mellé nyúlok? "

Könnyen lehet

Nekem volt x100 és most van x100s ( és sokat járok biciklizni is :D ).

Nagyon tetszett már az x100 is, de van pár olyan baja, amivel nem tudtam együtt élni:

1) Az OK gombját elég nehéz benyomni, mert mélyen van. (Pontosabban nem nehéz, de úgy nehéz, hogy ne nyomj be valami mást is ami körülötte van pedig nem péklapát méretű a kezem.). Az X100s-nél ez jobban kiemelkedik, ennél sosem nyomtam be véletlenül mást helyette.

2) Az EV tárcsa nagyon könnyen eltekeredik. Eleinte azt hittem, csak szokni kell ... és valóban hozzá lehetne szokni, ha csak ezt az egy gépet használnám és állandóan. (De akkor sem biztos, hogy azt szoktam volna meg, hogy ne tekerjem el véletlenül, hanem inkább azt, hogy minden expo előtt ránézzek). Az x100s sosem tekeredett el véletlenül.

Sokféle gép megfordult már nálam, mindegyiknek volt valami olyan tulajdonsága amit szokni kellett, egyik sem kompromisszummentes és ezek nagyon egyéni dolgok, de én a fenti kettő miatt végül eladtam. Az x100s-ben mindkét említett hibát javították, és kismillió egyéb okból is sokkal jobbnak tartom úgyhogy számomra nem is kérdés, hogy x100 vagy x100s, még akkor sem ha egy x100 ma majdnem fele annyiért megvehető.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6034) Warton válasza hegyimorc (#6033) üzenetére


Warton
őstag

Az Ok gomb helyett én is inkább az expo gombot nyomkodom, mert úgy tényleg nem nyomok mellé. A probléma valós, de nem annyira zavaró, hogy megérjen +80-100ezer forinot.

Az "EV tárcsa" alatt nem tudom mire gondolsz? Exp komp, rekesz, záridő vagy az ok gomb körüli tárcsa? Nekem egyikkel sincs komolyabb gondom.

(#6035) hegyimorc válasza Warton (#6034) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem nem +100eFt-ot ért meg, nem így nézem, hanem úgy, hogy ezek olyan ergonómiai hibák, amikel nem voltam hajlandó együtt élni. Ilyen szempontból ez nem pénz kérdés.

Egyébként sem úgy lett helyette x100s, hogy eladtam, másnap hozzácsaptam százezret és vettem egyet, mert kb 1 évig nem is volt Fujim. Az x100s alig került többe mint anno az x100, a nagy különbség nem anyagi, hanem az, hogy utóbbit használni szeretem, az elődjét inkább csak nézegetni :D

EV tárcsa alatt, az expo korrekció tárcsát értem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6036) Warton válasza hegyimorc (#6035) üzenetére


Warton
őstag

Ez a rész azoknak szólt, akik most vásárolnak. A két kamera között a használt piacon kb. ez az árbeli különbség x100 130.000,- x100s 220.000,- Ezek a jelenlegi hozzávetőleges értékek, az extráktól, (bőrtok, napellenző. pótakku stb.) szerencsétől függően változhatnak az értékek. Valószínűleg az idő előrehaladtával az árak is és a kettő közti különbség is csökkenni fog.

Saját véleményemet mondtam, hogy nem éri meg számomra a jobb ergonómia ezt a plusz kiadást. Persze vannak újabb funkciók is az S-ben, amikkel összességében már lehet, hogy megérheti azt választani.

(#6037) madgie válasza Warton (#6036) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a mostani irányjelzős ára a reális az X100-nak (110, esetleg alkuval 100). Igaz, hogy fenejó az az objektív benne, de lassan négy éves típusról van szó, az meg a digit-érában rengeteg idő.

(#6038) Parci válasza madgie (#6037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek. az x100s meg már rég 200 körül/alatt kéne, hogy legyen. de lesz is majd, sőt, lesz az is 2 parciért (annyiért jó vétel)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6039) arn válasza Parci (#6038) üzenetére


arn
félisten

ebayen mar 550 eur korul mennek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6040) madgie válasza arn (#6039) üzenetére


madgie
titán

A feketék is?

(#6041) cousin333 válasza Parci (#6038) üzenetére


cousin333
addikt

Ahogy látom, ezek elég jól tartják az árukat, általában a modellfrissítés nyomja le őket (mint anno az x100 -> x100s váltás). Lassan elérhető lesz az x100t, szóval közeleg az idő (mostanában volt néhány akció is).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6042) Warton


Warton
őstag

Én csak magyar aukciós oldalakat néztem jelen pillanatban. Az alapján nem nagyon látom, hogy az x100 100 körül lenne, és azt sem, hogy az S becsúszna 200 alá. Eleve nem sok ilyen forog a piacon, persze lehet alkudozni.
Ebay más tészta, én spec nem annyira bízom benne.

[ Szerkesztve ]

(#6043) madgie válasza Warton (#6042) üzenetére


madgie
titán

Itt van egy friss hal, kábé ennyit is ér szerintem.

(#6044) Stauffenberg válasza Warton (#6034) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy nem csak a kezelőszervek finomítása történt meg, hanem kapott egy jobb EVF-et, egy sokkal gyorsabb hibrid AF rendszert, új és jobb szenzort. Ez egy teljesen új modell ami több kritikus területen is javult.

Szerintem az X100 és X100S között sokkal nagyobb volt az ugrás, mint az X100S és X100T között. Előbbi esetében már meglévő gépet is megérheti váltani, de egy X100S-t már nem biztos, hogy cserélnék kövér bukóval egy X100T kedvéért.

(#6045) arn válasza madgie (#6040) üzenetére


arn
félisten

szvsz ezust tobbnyire... nekem megtenne :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6046) MC Pite válasza Gondwana (#6020) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezeket sajna az E2 sem kapta meg, úgyhogy sanszos hogy nem lesz :(

Mars55: [link1],[link2] illetve nemrég linkeltem be egy fuji x gépválasztási leírást.
Először is, S vagy sima, 23 vagy 27? 27 kicsi, éles, pont. 23 egy dög, korrekt a bokeh, élmény használni, de nem kicsi.

X100 evf-je a leggyengébb ezek közül (főleg dinamikában gyenge), az E1-é a legjobb.
X100asok kezelésre nagyon fincsi 'prémium' érzetet adnak - E1 is jó, de X100 még jobb.
X100 auto ison 3200ig megy fel, ez néha záridőben kevés (azaz sok) lehet - ahol a zársebesség nem számít, ott mindegy, mert sokkal szebb zaja van mint az X100S-nek (E1 közöttük helyezkedik el).
Pár hét után én is ráálltam arra X100-al, hogy elsősorban evf-ezek, energiatakarékosságból (vagy látni akarok a kereten kívül is hogy pl besétál-e vki a képbe) használtam főként az ovf-et.
Picit kompaktabb az X100, de ha UV szűrőt használnál folyamatosan rajta, akkor rá kell számolni a gyűrűt amire lehet szűrőt tekerni.
Kezelőszervekben (sokkal) jobb az E1. Legrosszabb a sima százas Menu/Ok gombja, csak körömmel, vagy gombtuninggal használható.
X100S újabb jpg motort használ, alapból lecsapja a sötétebb részeket és színesebb, normális tónusokat csak a ProNegStd ad, viszont 'cserébe' jó fényeknél/színeknél eyecandybb eredményt tud az új motor proviája/astiája mint a régi motoron akármelyik mód.
E1 és X100-nak van 1-2 kreténségesajátossága, elsősorban sebességbeli; van akit zavar, van akit nem különösebben (ha ilyenre érzékeny vagy, inkább 100S).

Minél olcsóbban jó képekért az X100at venném.

Ha csak mint fényképező nézem és a méret nem számít, E1+XF23 komoly kombó.

Ha legalább annyira élvezem a képelést mint az eredményt, és beleszerelmesedtem a retró cuccokba, X100S-t venném, és nem kell foglalkozni semmivel csak a szemedhez emelni és exponálni. (Sima X100 fókusz, fénymérés, reakció idő terén több odafigyelést igényel; ha valaki nem szokott gyors géphez nem zavaró, de akkor össze ne hasonlítsd az S-el mert onnantól piszkálni fogja a csőrödet.)

Vagy vennék egy X100at, és minden hónapban raknám félre a kesst; hogyha beleszeretek a százasba, le tudjak csapni egy X100T-re mire értelmes árban lesz, mert a sima/S gyakorlatilag minden gyengeségét kijavították és még a többi kamerára is rálicitáltak, mocskosul jó gép lett! Ha meg nem lesz akkora szerelem, akkor meg nem buktál sokat, és írsz nekem privátot hogy nagyon akciós X100asod van eladó ;]

hegyimorc, EVF mennyivel lett jobb? Úgy tűnik még mindig nem érte el az S az E1 kijelzőjét(?)...
Magában nem rossz az X100, E1 mellett nem olyan fényes ugyan; de az E2 mellett nekem is összegyűlt pár dolog, ami miatt kicsit kesernyés volt a szám íze - és ezeknek csak egy részére gyógyír az S. Pedig szerencsére a fuji modellfrissítésnél a leggyengébb pontokat veszi célba, nagyon jó hatásfokkal. De kb kéthavi X100esezés, és pár X100T cikk elolvasása után tudom hogy az S egy köztes megálló lenne.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6047) hegyimorc válasza Warton (#6042) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Az alapján nem nagyon látom, hogy az x100 100 körül lenne, és azt sem, hogy az S becsúszna 200 alá."

Lehet, hogy rosszkor nézed rossz helyen , vagy az is lehet, hogy mivel tényleg nincs belőlük túl sok, ha valaki el akarja adni, akkor először az ismerősöknek szól.

Én X100-t és X100s-t is itthon vettem, szerintem mindkettő kb a fenti ár körül megy.

X100-t 2013 első napjaiban vettem - tehát már majdnem 2 évvel ezelőtt - 150-ért, baromi sok kiegészítővel. Ezek egy részéről lemondtam volna - pl bőrtok - , de szűrőadapter, pótakku mindenképp kell, tehát nem csupa felesleges kacat, hanem olyasmik amiket ha nem kapok, másnap már vehetem is meg valahol. Ma szerintem teljesen OK a 100 körüli ár érte.

X100s csak pár hete jött, ennek az áráról még frissebb a személyes tapasztalat

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6048) MC Pite válasza hegyimorc (#6047) üzenetére


MC Pite
veterán

Hja, főként ebayen vannak néha csupasz gépek, de minimum adapterrel(+ellenző) meg 1-2 pótakkuval mindenképp számolni kell(sztem), innentől ezek már mind rosszabb ajánlatok. Itthon szinte csak tartozékosakat láttam...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6049) hegyimorc válasza MC Pite (#6046) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"hegyimorc, EVF mennyivel lett jobb? Úgy tűnik még mindig nem érte el az S az E1 kijelzőjét(?)..."

Nem tudom :) Pontosabban nem emlékszem az X100-ra annyira, hogy össze tudjam hasonlítani, mert több mint egy év telt el úgy, hogy X100 már, X100s pedig még nem volt itthon.

Lehet, hogy erre nem vagyok annyira érzékeny, de az EVF biztosan nem szerepelt az eladás okai között.

--------

"De kb kéthavi X100esezés, és pár X100T cikk elolvasása után tudom hogy az S egy köztes megálló lenne."

Minden gép "köztes megálló", az idő ellenük dolgozik. A kérdés az, hogy mikor jön olyan modellfrissítés, ami valóban számodra nagyon fontos dolgokat tartalmaz és mikor olyan ami csak "üveggyöngyöket". Nekem X100 pár hónap próbálkozás után nem kellett, az X100s viszont minden hibáját javította, az X100T pedig csupa jó újdonság, de egyetlen olyan sem amiért pénzt is adnék. Minde nagyon tetszik, de számomra semmi fontos.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6050) MC Pite válasza hegyimorc (#6049) üzenetére


MC Pite
veterán

T-ben a keresővel (E2 evf), az újragondolt kezelőszervekkel (beleértve végre normális gombkiosztást és jobb minőségű gombokat, direkt af mező állítást, nem kell okézni a makró/vaku váltásokat, egyéni Q menü, a vázból már nem kiálló +-3as expótárcsát, tárcsák/kerekek átvariálása, a fókuszgyűrű tárcsaként használata, vagy a 7 programozható gomb) és az elektromos zárral (welcome 1/32000!) már megvettek maguknak (ugye E2-ből indulok ki elsősorban).

Nagyon kellemes hogy a kijelölt af mezőre méri már a fényt(hahó, többi gép mikor kapja meg?!), a wifis szolgáltatások(általában így töltöm fel gépre a képeket), az értelmesebb elem visszajelzés(!), auto iso és M mód közben is végre működik az expókorrekció is (azaz nem kell manuális isoval baszakodni miközben ott a 6 fé-et lefedő expótárcsa, erről szólna a sok dedikált kezelőszerv - többiek mikor kapják meg?!), a Q menübe bekerülő új funkciók (iiigen, vakukompenzáció vagy ND is :) - egyébként végre az fn gombok is kaptak egy csomó új lehetőséget.), stb.

Mellékesen auto isot fejlesztésektől(E2-re mikor jön?) át az usb tölthetőségtől, a végre 3:2es kijelzőtől a gyorsabb af-en (követő is gyorsult ) át a végre megérkező arc fókuszálás(!)on át hogy az fn gomb nem menüket dob fel hanem vált is adott funkciók között (de jó lenne ez most a viewmode fn gombjához), vagy néha a jobb videókontrol&minőség ill intervall expó sem jön rosszul. Tetszik hogy nem világít messziről a fekete felső fn gomb, mert már váz színű, jobb az érdesítése/fogása a gyűrűknek/tárcsáknak, hogy kicsit jobb lefedettségű az OVF és végre egész használható lett a keret korrekció. A naturál módban az evf remek dinamikát tud, hisztogram nélkül is látni mit fog esetleg kiégni, (bár eza kedvenc filmmódomra is igaz), és tetszik hogy az új kereső módban af mellett is ki tudja rakni az aktuális af pont nagyítását, ez néha jól jönne (tud hasonlót az E2, de külön gombnyomásra jön elő és teljes képen). Tetszik az elforduló UI is, és és és... na mindegy; attól tartok hogy annak ellenére, hogy imádom az E2-met, ez a sok 'apróság' ami meggyorsítja a képelést és kényelmesebbé teszi a használatot, bizony az E3 felé fognak taszítani, mert véletlenül ezeket a sw-es fejlesztéseket nem fogja megkapni az E2 :( .
Bazz, ha nem olvasnék teszteket, ezeknek csak a harmada hiányozna a mostani gépemből, így már egy csomó minden más is :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.