Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) arn válasza Mars55 (#4798) üzenetére


arn
félisten

De miert kellene lobalni? A csuklopant arra van, ha kicsuszik a kezembol, akkor ne a foldon landoljon. Nem a fejem felett akarom porgetni.

En mindig ruhelltem a nyakpantot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4802) Gondwana válasza gorgo (#4790) üzenetére


Gondwana
addikt

(a gépért adott, de amikor pàrocskàkat meg hùrtépő haverokat fotòz, neki fizetnek - minimum konvertibilis vàllveregetéssel)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4803) madgie válasza Gondwana (#4802) üzenetére


madgie
titán

Általában barter van, azután még adózni sem kell (?) :D

(#4804) Mars55 válasza arn (#4801) üzenetére


Mars55
csendes tag

Nem akarom szándékosan lóbálni, de néha azért azon lóg a gép, főleg - ahogy mondod- mikor véletlen kiesik. De ha azt mondjátok, hogy a kis madzag bírja, akkor szuper, mert nyakbavalót nem tennék rá semmiképpen sem. Már csak az a kérdés, hogy hol találok ilyesmit, ha egyáltalán van?

(#4805) madgie válasza Mars55 (#4804) üzenetére


madgie
titán

Ebay. Hirtelen nem vágom, milyen néven keres, talán hand wrist strap. Nagyon vékony madzagot azért ne vegyél rá, az kompaktra való, a bőr mondjuk vastagabb.

A kedvedért előbányásztam az enyémet:

Komoly, mobiltelefonos minőség :D

[ Szerkesztve ]

(#4806) Szulita28 válasza madgie (#4805) üzenetére


Szulita28
senior tag

B@szki, ez nagyon állat együtt :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4807) Mr.Csizmás válasza madgie (#4805) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megyek esküvőzni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4808) madgie válasza Mr.Csizmás (#4807) üzenetére


madgie
titán

Két külső vaku? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4809) pandur99


pandur99
aktív tag

Van valakinek tippe egy elfogadható vakura occóért?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4810) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#4807) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és makrógyűrű? :DDD vagy az miaz :D dögös szett amúgy egy laikus ezekkel a vakukkal, obikkal simán bevenné, hogy analóg

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#4811) Mercutio_ válasza madgie (#4808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kell a körítés meg így méretre is közelíti a hivatásost .
Voltunk ma eskin, csóka nyikita D300-(akk)al nyomta, egyiken valami 16-xx másikon saccra 70-200, az azért zsír volt amikor a csoportkép után szólt, hogy újra egy picit elfordulva, mert a násznép fele árnyékban volt...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4812) arn válasza Mars55 (#4804) üzenetére


arn
félisten

Ebayen lehet nagyon minosegit is venni.. Ne a legolcsobbat keresd.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4813) Mars55 válasza madgie (#4805) üzenetére


Mars55
csendes tag

Ez elég király, köszi!
Nem zörög nagyon a kis fém 3szög, mondjuk videónál?
Van bőrdíszműves a családban, azt hiszem megyek Nála egy kört:)

(#4814) Mercutio_ válasza madgie (#4805) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most nézem, ezen is ilyen b*zi 3szög fityegő van, pfujj-pfujj!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4815) MC Pite


MC Pite
veterán

A legtöbb nyak/csuklópántnál (de gyárihoz is van ha az újhoz nincs) adnak bőrből védőcuccot a háromszögkarikához. Aki másmilyet akar(mi a baj ezzel, nem az ilyenen fekszik fel legjobban? OM-en karika van, gyűri a pántot, fos) mutizzon mán ebayről hogy milyet.

Csizmás, wtf? Fényterelők, derítőlap... Af-es üvegek? ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4816) arn


arn
félisten

A gariz pantokat erdemes megnezni. Nekem ilyen van egy masfel eve [link]

Hasonlo, mint a kompaktoke, csak erositve, de konnyu, kenyelmes, akarhogy gyurheto a tokban. Merete is optimalis. Nem kell hozza a haromszoges fityego.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4817) madgie válasza Mars55 (#4813) üzenetére


madgie
titán

Videó, Fujinál? Hamarabb előveszem a mobilt arra :D

(#4818) Gondwana válasza pandur99 (#4809) üzenetére


Gondwana
addikt

Decemberben jön a Nissin i40 amikor a vele kompatibis firmware-k is, pont ez miatt egy picit jegeltem is a TCL-X100 beszerzést.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4819) madgie válasza Mercutio_ (#4811) üzenetére


madgie
titán

De legalább szólt. Nekem volt olyan, hogy összeállt nagy nehezen a félszáz násznép, pont oda, ahová akartam, pont sikerült mindenkit beállítanom, majd az egyik megszólal, hogy itt hangyák vannak, menjünk máshova. Erre persze pánikszerűen három másik (mind a négy nő, ofkorsz), hogy tényleg, mindjárt megcsípik őket, meg f@szomtudja. Mondom, ácsi, tíz másodperc múlva felőlem cigánykerekezve átszambázhatunk a sz@r fényű túloldalra, de két gyors csízt kérek előtte.

Más: hazaérek baráti főzésből, jól bepálinkázva, erre ezt pakolni kell, azt felpróbálni, amannak segíteni. Nézem az eget, van egy vastagabb tisztább sáv, ott van ilyenkor a Tejút, mindjárt megyek, mindjárt... mire ezeket letudtam, olyan trutymó lett minden, hogy egy angol ízesen csettintett volna örlgréjezés közben. Nem akarják az égiek, hogy megnézzem, mit tud az X-Trans éjjel.

[ Szerkesztve ]

(#4820) Mr.Csizmás válasza madgie (#4808) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+jjeahh

igen, mert sima cerkaelemek vannak, és nagyon szopják a kraftot belőle, úgyhogy félóránként cserélgettem a melegedés-visszahűlés miatt :D

makrógyűrű: gondolkoztam, hogy a kicsit felrakom a 85-re, hogy közelebb hozzam az egyéni portrékat, de aztán letettem róla az 55 javára.

amúgy a braun vaku brutál, 50%-on derít egy átlagos vendéglős lagzis táncteret.

volt egy faszi, amatőrnek mondta magát, 1d2+24-70+580ex2 kattintgatott, leültünk beszélgetni, mondta, hogy amikor írországból jött haza, stúdiót akart csinálni, aztán ez abból maradt. kellemesen rácsodálkozott a sushi adottságaira, bayer szenzor, pro kitobi, stb. :))

MC Pite felhős-változós ég volt, derített az eleget ;] az árnyékunkat se láttuk :DDD

süppedek, mert a 22. órámat kezdem ébren, és ma még fehérvárra kell mennem :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4821) Freddy76


Freddy76
addikt

Tegnap este sétálgattunk Bécsben, és elfelejtettem elvinni a 27/2.8-at. Hát, az 56/1.2 nem egy városfotózós objektív, bár az tény, hogy éjjel is lát :DDD . Az af érdekes jószág, ha kb. 2 méternél távolabbi pontra akarok fókuszálni, akkor gyors, még nagyon kevés fényben is. Ha közelebbi a téma (pl. az asztal túl oldalán ülő feleségem, vagy az előttem lévő tányéron lévő Figlmüller schnitzel), akkor huntol, de nagyon.

Nagyon megszerettem ezt az obit, azért vettem, hogy kipróbálom, és eladom (olcsóért volt, bukó nélkül menne), de most úgy döntöttem, hogy megtartom. Persze csak azután döntöttem így, hogy az Asszony megengedte, hogy így döntsek :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#4822) pandur99 válasza Gondwana (#4818) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ahogy elnéztem, a Nissin vaku nem sokkal lesz olcsóbb, mint a Fuji saját vakuja, legfeljebb pár fillérrel. Akkor meg minek? Láttam manuális vakut kb. 12.000-ért az ebay-en, ami elfogadhatónak tűnik, lehet, azt lépem meg inkább. Nissin 40-50e-ért nem tűnik a legjobb üzletnek. Nem a Nissinnel van bajom, van egy Di466-om Nikonhoz, elég tisztességesen muzsikál, csak az árával

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4823) Mercutio_ válasza Freddy76 (#4821) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a 0,7m minimum focus distance lehet talán a ludas.
Vagy Mátyás.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4824) Gondwana válasza pandur99 (#4822) üzenetére


Gondwana
addikt

Optikai slaveként triggerelhető, első vagy második villantásra is, nem csak +/- 1EV-t korrigálható, jobbra is, balra is 180°-ot fordul a feje, GN0.1 alá letekerhető manuálban (Oly FL36R alja GN1.8, ma pl ezzel szivattam magam, kartont ragasztottam elé, hogy ISO3200-on vakuzhassak is vele), gyorszáras talp (mint a Canon 580EX-II óta) a szerencsekerekes helyett, várhatóna lezs benne valamilyen HSS mód is, meg talán második redőnyre vakuzás a redőnyzáras Fujikkal... Ez még kicsit többért is rendben lenne, mint a teljesen lehülyített EF-42, nem hogy kevesebbért! (45.000-ért azonnal megyek érte!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4825) MC Pite válasza pandur99 (#4822) üzenetére


MC Pite
veterán

"Láttam manuális vakut kb. 12.000-ért az ebay-en, ami elfogadhatónak tűnik" - aztán ennek mi köze egy korrekt TTL-es vakuhoz? Trabantnak egy C4 Picassohoz?
Van EF20asom amikor kompaktméretben nincs idő tökölni (ilyenkor feldughatja az ember a manuált, legalábbis akinek az egyik szeme nem fénymérő), meg van manuál is amikor beállított dologgal távkioldókkal tornázok.
Nem utolsó sorban a ledes segédfény funkció miatt a régebbi manuál vakumat is megtartom a TR-960III mellé, i40 esetén elég lenne a nissin+triopo, a kínai manuál meg az EF menne apróra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4826) SierraFox


SierraFox
tag

Megvételre keresek XC 50-230 obit használtan, esetleg kitből bontva. Esetleg XF 55-200 is érdekelne, ha valaki meg akar szabadulni tőle. (Remélem ezzel nem szegtem meg a fórumszabályzatot!)
Sajnos az 50-140 nagyon drága lesz, és szeretnék egy teleobit az X-E1-hez. A XC-s lencséknél a rekeszállítás hogy működik? X-E1-nél is hozzá lehet rendelni a hüvelykujjnál található tárcsát?

(#4827) Mr.Csizmás válasza SierraFox (#4826) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, azzal lehet :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4828) jmakk válasza SierraFox (#4826) üzenetére


jmakk
őstag

Sőt, minden hókuszpókusz nélkül, alapból az a tárcsa van neki kijelölve. Legalábbis a 16-50-nel így van, gondolom a tele párja is így működik. :)

(#4829) MC Pite válasza jmakk (#4828) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, a telénél is, meg az XF27nél is.

Viszont ha sűrűbben használná az ember, akkor ha a reciprok szabályt kombináljuk a kis fényerővel :( ...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4830) silmatauki válasza MC Pite (#4829) üzenetére


silmatauki
őstag

"Viszont ha sűrűbben használná az ember, akkor ha a reciprok szabályt kombináljuk a kis fényerővel :( ..."

Az 50-230 stabija nagyon jó, simán lehet alább menni a reciprok szabálynak. 230mm-en alig lőttem olyan képeket 1/125s-en, ami bemozdult volna.

(#4831) Stauffenberg válasza silmatauki (#4830) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Fujifilm valami veszettül jó optikai képstabilizátorokat fejleszt. A 16-50mm-nél is csak pislogtam az első napokban, hogy olyanokat tartok ki kézből bemozdulás nélkül, amit eddig még nem (na jó, az OM-D több tengelyes szenzor stabilizálása továbbra is etalon, de ez is a legjobbak közül való).

Persze ettől még a gyenge fényerő, gyenge fényerő marad.

(#4832) pandur99 válasza MC Pite (#4825) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem a korrekt TTL-es vakuhoz van köze, hanem a lapos pénztárcához :(
Sajnos a Fujit eléggé elhanyagolják a 3rd party gyártók, minden téren. Ideje, hogy észbe kapjanak, és jó alternatívákat nyújtsanak minden téren, obiból és egyebekből is.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#4833) arn válasza Stauffenberg (#4831) üzenetére


arn
félisten

+1 a 18-55nel is hasonlo zaridokkel fotozok, mint omdnel.

Viszont a fixeknel jol jonne a stab :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4834) MC Pite válasza pandur99 (#4832) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez is igaz, meg az is, hogy a milcek eleve szarul állnak canikonhoz képest vakukkal. Értekezem a Nisinnel, mondták hogy ne várjak af fény funkciót, mert nem csak az ef42-ben/fujin nem megy, hanem unlblock a milceken pl. Mondjuk az i40 mellett az Ef20 meg 42 is okafogyottá válik kb, hacsak nem olcsóbb/elég a huszas. De a manuál vkau teljesen más tészta (az én szememben).

Más:
Na mit hozott a postás? :)
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4835) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#4834) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jah, manuál vaku powa :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4836) cdl válasza MC Pite (#4834) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.
Írnál eg linket, hogy honnan rendelted a tokot?

(#4837) madgie válasza MC Pite (#4834) üzenetére


madgie
titán

Azért az mft messze nem ilyen buta vakukezelésben, wireless vezérel a kisvaku több csoportot akár, a külső vakukon is ezer éve alap a HSS meg a segedfény.

Amúgy meg egy olcsó automata vaku kell oszt csók. Ott nincs manuális macera, csak az érzékenység-blende duót kell megannyi neki és szinte bolondbiztosan jó indirekt is.

(#4838) Mercutio_ válasza madgie (#4837) üzenetére


Mercutio_
félisten

De aki rendszeridegen automata vakut használ az (is) fillerb*sz*!

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4839) Gondwana válasza Mercutio_ (#4838) üzenetére


Gondwana
addikt

Pont nem fillérbxàs miatt hasznàlok FL36R-t meg 580EX-II-t az X100s-hez, hanem mert nincs rendes rendszervaku.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4840) madgie válasza Gondwana (#4839) üzenetére


madgie
titán

Nem használ egy ideje smiley-t a kolléga, de szerintem itt és most sem úgy érti, ahogy le van írva :)

(#4841) Mercutio_ válasza Gondwana (#4839) üzenetére


Mercutio_
félisten

m4/3 szállóige.

madgie : Repül a pontos labda Tibibácsitól!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4842) Gondwana válasza Mercutio_ (#4841) üzenetére


Gondwana
addikt

Reggeli download közben 3" pontatlan kijelzőn nekem is macera smileyt kirakni, de ha màr jött egy ziccer, hogy rendszerhiànyossàg miatt sirànkozhatok...
:D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4843) gorgo válasza Gondwana (#4839) üzenetére


gorgo
őstag

Jól olvasom FL36R vakut használsz Fuji-n? Milyen funkciókat tud ez a kombináció?? (ill, mit nem).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4844) Mercutio_ válasza MC Pite (#4834) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez valami tornazsák?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4845) Studi válasza Mercutio_ (#4844) üzenetére


Studi
addikt

Na de milyen tornazsák...? :)

(#4846) MC Pite válasza Mercutio_ (#4844) üzenetére


MC Pite
veterán

Én meg külön linket nem szoktam használni, hanem a képre kell kattintani.

Egyébként az Olympusom fog ebben lakni, az E2+palacsinta befér a 35ös obi szűtyőjébe is amikor nem 'rendes' obival/rendes tokkal használom).

szerk:
Studi: Langyos, langyos :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4847) Gondwana válasza gorgo (#4843) üzenetére


Gondwana
addikt

FL36R: amit nem tud, az a minimum fényereje túl magas, GN1.8/iso100 az azlja, az meg este a Fujinak rengeteg! Gélt + papírt is ragasztottam elé, hogy használható maradjon (még így is picit túllőtte, többi az Exifben).
Bal kézben vaku, SL/Manual módban, azaz külső villanásra villan, az X100s-en manuális infra triggervaku, ez meg ami kihullik a gépből.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4848) madgie


madgie
titán

Most van pár perc nyugi talán, gagyogok egy kicsit a pár napos X-E1-ről.

Szóval, mi rossz benne? A kártyaírás, vagyis inkább a puffer ürítése. Kicsit G3 utánérzés, ott is arra kellett figyelni, ne lőjön az ember sorozatot, mert akkor elindul kávét főzni a gép. A szokásos lassú AF és keresőszaggatás természetesen létező probléma, az utóbbi engem annyira nem zavar, az előbbi néha igen, néha nem. Inkább azt mondanám, hogy követőre alkalmatlan, meg mondjuk a szaladó kutyát sem fogja meg. Ezek már szerintem X-T1-et kívánnak, úgyhogy amíg az nem csökken le a Kétparcis valutasávba, addig ez van, ezzel élek együtt.

Az LCD sajnos az én szememnek kicsit zöldes színű. A piros szép rajta, valóban piros és nem Pana/Oly/X-A1-esen liláspiros, összességében viszont lehetne szebb, nekem az X-A1 LCD-jét kellemesebb nézni, és ez nem a felbontás vagy a méret miatt ilyen.

Ellenben az EVF gyönyörű színeket ad. Ennél a résznél át is ugrom a mi tetszik részhez, az EVF például nagyon jó. A gombok csudajók, nagyok, határozott nyomáspontjuk van, a négyirányú gomb is nagyon jó. A bekapcsológomb ezzel szemben nagyon finoman jár, ami baromi jó, X-A1-nél azt utáltam a legjobban, hogy szinte körömmel kell berántani a gépet, annyira keményen jár. Itt mondjuk éjszaka csak elkezdi az ember becsavarni a vezetékes, menetes kioldót, csavarja, csavarja, majd mikor a menet végéhez ér, a megszorulás szépen be is kapcsolja a gépet. Finom, szép megoldás (X100-nál is így működött, ott szerettem meg).

Az is nagyon-nagyon szerethető, hogy félig lenyomott expógomb mellett is működik a rekeszelés, tehát a DoF preview is. Felrakom az 56/1.2-t, komponálok, félig lenyom, látom, hogy rekeszelni kéne, hogy XY rész is benne legyen az éles részben, el sem engedem a gombot, csak tekerem elől az ujjammal a blendegyűrűt, amíg kell. Gyors,f*sza megoldás, isteni. (X-A1-en ez sem megy...)

Ha már 56/1.2, végre itt öröm használni, kellő méretű kép van a jobb kezemnél is, meg lehet fogni, ellentartani, magyarul jó az 56 ezzel. X-A1-re nem való, ott a 35/1.4 a baba méret.

Ja igen, a színmódok. ULTIMATE. Egyszerűen jó az alap Provia, ellenfény, nagy kontraszt? DR Auto, Provia, belefér. X-A1 alapból is kontrasztosabb, erre még rájött, hogy Provia-n sokkal többet vág az árnyék felől, Astia-n is kicsivel, tehát mindig sakkozott az ember, marad-e elég részlet lent meg fent. Itt úgy érzem magam, mintha végtelen dinamikaátfogásom lenne (ami persze nem igaz, eleve kábé ugyanazt hozza a két gép RAW-ból, de más érzés, mikor ott van a visszanézésnél). Még jobb volna, ha félig lenyomott expógombra már rátenné a keresőképre a DR range-t, most csak a kész képen látom.

Színmódoknál eszméletlen jó a Pro Nega STD is, no nem feltétlenül magában, de Lightroomnál nagyon jó kiindulópont a visszafogottságával, a VSCO pluginjai ugyan Adobe Standard-ra vannak megírva, de Pro Nega Std-n nagyon-nagyon jól néznek ki. Sem túl kontrasztosak, sem túlszaturáltak, egyszerűen filmszerűek lesznek.

Szóval adott a Provia negatív jellege egy kis színkontraszttal (melegebb csúcsfények, hűvösebb árnyék), az Astia kicsit kontrasztosabb, mégis visszafogott eyecandy-je, meg a Pro Nega Std+VSCO kontrasztosabb filmjei. Baromi jó trió. Jut eszembe, a Velvia is érzésre finomabb, mint X-A1-en, ott szerette nagyon elvinni lilába az eget, itt kevésbé.

Mi van még? Visszajátszáskor jó volna, ha Q gombra egyből dobná a rawkonvertálást. Így sem bonyolult elérni, kemény egy gombbal több meló, de nincs funkciója olyankor a Q gombnak, pont elférne ott (ahogy az X-A1-en is működik).

AF érzésre egy szint az X-A1-gyel, sem gyorsabb, sem lassabb, vízszintes témára ugyanúgy túlérzékeny, átlósra, függőlegesre harap.

Ja, éjjel is világosabb képet ad az X-E1, gyanítható, hogy az X-A1 itt is butítva lett. Csillagoknál, újholdnál egyik sem remekel, de több fénynél bőven látható a különbség: az X-E1 erőlködik, boost-olja a keresőképet addig, míg bírja szuflával.

Hirtelen ennyi jutott eszembe kéremkapcsójjaki.

Ui: auto dinamikánál DR400-ba gyakrabban és nagyobb kedvvel szeret váltani az X-E1, az X-A1 szinte soha nem megy DR200 fölé.

[ Szerkesztve ]

(#4849) Stauffenberg válasza madgie (#4848) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Király szösszenet! Ezek azok amik egy tesztből rendszerint kimaradnak. :) És mi lesz most? Repül az X-A1?

[ Szerkesztve ]

(#4850) madgie válasza Stauffenberg (#4849) üzenetére


madgie
titán

Nem hiszem, szerintem marad mindkettő. 45 ezer körül árulják az aprón, akkor inkább marad pótgépnek, 12/2 mögé, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.