Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Mr.Csizmás válasza Zanik (#34000) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd 340€-ért jó lesz szürkéből, mint az XE3 tavaly. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34002) madgie válasza lugosi (#33999) üzenetére


madgie
titán

A tegnapi Jonas Raskos webinarban azt beszélték, hogy kb 100 euróval lesz csak több az ára a 27/28 II-vel. Azért az elég baráti kit úgy.

(#34003) s4tch válasza madgie (#34002) üzenetére


s4tch
veterán

Arról nem mesélt Jonas, hogy milyen az AF a pancake-en?

(#34004) nord_ válasza s4tch (#34003) üzenetére


nord_
veterán

Azt írják mindenhol, az AF maradt a régi. Jonas is csak két dolgot emelt ki, mint újdonság: WR és blendegyűrű.

(#34005) Mr.Csizmás válasza nord_ (#34004) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tehát a WR35-> XC35 fordítottját csinálták meg. (szerintem dicséretes ez az irány)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34006) s4tch válasza nord_ (#34004) üzenetére


s4tch
veterán

https://youtu.be/hONbfmL1LdA

Szerinte gyorsabb, de hasonlóan hangos az új. Így már kevésbé vagyok lelkes.

(#34007) lugosi válasza madgie (#34002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon várom, hogy nálunk is legyen kitben azzal az obival, mert ha nem lenne azzal kitben, akkor azt az obit külön valószínűleg úgyis megvenném ha veszek XE4-et. Most is ekv. 40mm-t használok, pont bevált, pont jó. Ha nem tetszik akkor meg lehet cserélni 23/2-re.

(#34008) gorgo


gorgo
őstag

A két versenyző.




Kár, hogy nem sok fogást tettek az E4-re, és baromira sokat az S10-re. :W

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34009) lugosi válasza gorgo (#34008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó lenne kideríteni, hogy az a grip és ujjtámasz jár-e a dobozban az XE4 mellé. A grip mondjuk csúnya, azt nem tenném fel, meg nagy is nekem (hátha lesz utángyártott, kis méretű), az ujjtámaszt kipróbálnám viszont.

(#34010) madgie válasza lugosi (#34009) üzenetére


madgie
titán

Annyira azért nem bonyolult rákeresni a Youtube-on az X-E4 videókra :DDD

Majd fel lesz tüntetve a dobozon, gondolom.

(#34011) lugosi válasza madgie (#34010) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt a videót is láttam tegnap, több videóban is mondták, hogy az ő dobozukban benne volt, de nem biztos, hogy ez az alapfelszereltség része lesz, tehát mindenhol így kerül forgalomba, illetve hogy minden kiszerelés ilyen lesz. Így értettem, amit írtam. (Ahogy tegnap a 33999-ben is írtam.) Csak remélem, hogy nálunk is ez a kiszerelés kerül majd forgalomba, amiben benne van.

[ Szerkesztve ]

(#34012) Zanik válasza lugosi (#34011) üzenetére


Zanik
addikt

Ilyet találtam:

"The Fujifilm X-E4 price tag for the black or silver body only is £799. The X-E4 price rises to £949 for the camera body plus the XF 27mm lens or £899 for the X-E4 body with an Accessory Kit that includes a new BLC-XE4 leather case, MHG-XE4 hand grip and a TR-XE4 thumb rest."

Tehát a vázhoz alapból nem jár. Oké, az árak fontban vannak, és bár a UK már nem EU tag, de talán kapható lesz ez az 'accessory kit' itthon is.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#34013) nord_ válasza lugosi (#34011) üzenetére


nord_
veterán

Gyerekek, ne pörögjetek ezen, úgyis ki fog derülni, amikor valaki felbontja az első, kereskedelmi forgalomba került dobozt. :D

több videóban is mondták, hogy az ő dobozukban benne volt, de nem biztos, hogy ez az alapfelszereltség része lesz
Az X-T100 esetében meg pont fordítva volt: pl. Jonas Rask se kapott gripet a tesztgéphez, de később mégis minden dobozban ott volt.

(#34014) 0519


0519
senior tag

Szia lugosi!

Látom aktív vagy itt is és az MFT topikban is. Én is MFT-t használok, de egy ideje izgatja a fantáziám a Fuji. Kizárólag olvasottak, hallottak alapján, nem volt még kezemben Fuji gép.

Elmondanád, hogy látod őket egymáshoz képest kezelhetőség, felhasználóbarátság szempontjából?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#34015) lugosi válasza 0519 (#34014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! Szívesen válaszolnék de sajnos csak rontom itt ebben a topikban a levegőt és borzolom az idegeket, nincs Fuji gépem, utoljára 16-17 éve volt Fuji gépem. De majd most lesz :)

(#34016) lugosi válasza Zanik (#34012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez így logikusan hangzik, hogy lesz ilyen kiszerelésű és amolyan is, igazatok van.

(#34017) nord_ válasza lugosi (#34015) üzenetére


nord_
veterán

Dehogy borzolod! :N
Vegyetek X-E4-et! Vagy mást, de a lényeg, hogy X-trans érzékelős legyen. :K

(#34018) mikrofon válasza nord_ (#34013) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezzel az Accessory Kit- tel nagyon szimpatikus nekem. Viszont kérlek mondjatok valami megoldást a hátsó tárcsa hiányára. Hogy lehet anélkül élni? Mivel állítod a blendét olyan objektiven amin nincs Blende állító gyűrű? Még csak első gomb sincs mint az e3-on akinek lehetne az első tárcsa funkcióját állítani.
Pl. Az xc 55-230 objektíven. Kb ez az egy amin nekem nincs...

@gorgo egymásmelletti összehasonlításos képe alapján nem kérdés hogy az xe4-heti húz a szívem . De hogy lehet hátsó tárcsa nélkül élni?

[ Szerkesztve ]

(#34019) nord_ válasza mikrofon (#34018) üzenetére


nord_
veterán

Első tárcsával.

(#34020) mikrofon válasza nord_ (#34019) üzenetére


mikrofon
addikt

És akkor az iso-t?

(#34021) #16820480 válasza mikrofon (#34018) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az 50-230 egy elég sötét obi már alapból, azon hova állítasz még blendét? :) Tényleg, hányszor húzod szűkebbre gyakorlatban?

ISO-t én általában belövöm egy tartományra, és azon belül hagyom a gépnek, hogy mozogjon. Van 3 auto beállítás is rá, azok között viszonylag kényelmesen lehet azért váltani a Q menüben, ha szükséges.

Mondjuk ha full manuál beállítások kellenek mindre külön fizikai kezelőszervvel, akkor nem ez lesz a nyerő váz, hanem mondjuk akár egy használt T3, vagy ilyesmi.

(#34022) madgie válasza mikrofon (#34020) üzenetére


madgie
titán

Megnyomod és szintén azzal. Vagy Q menüből. Vagy gyorsgombbal. Vagy képernyőn suhintós gyorseléréssel. Elég lesz? :D

(#34023) Teasüti válasza mikrofon (#34020) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A tárcsa alatt van egy gomb. Megnyomod a tárcsát és lehet váltogatni. Gondolom ez is programozható, mint az XT sorozat. Én a hátsó tárcsát nem is használom képkészítéskor. Elsőn van a záridő (és a rekesz, ha nincs gyűrű az obin). Úgyis általában csak a záridővel variálok és fix rekeszen és ISO-val lövök. Ha meg nem tartom épp a szememhez, akkor meg a felső tárcsákkal. ( ;] )

(#34024) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Azért sajnálom az X-E* vonal felhasználóit. Ez az E4 még nagyobb csalódás, mint a T4 volt nekem tavaly. Ha igazi hipszter lennék és arra izgulnék, hogy minél nagyobb ergonómiai hulladékot vegyek, akkor tényleg összeraknék valami Lejkára. Az új obik már a nevetségesség határát súrolják. Szupertele elmarad, mint az olimpia, ugyanazt az optikát megvehetem az új XF27-ben, amit ebay-en 120 euróért is megkapok. A fényerőtlen 70-300 is hasonlóan "telitalálat". Pro felhasználásra nyilván nem szánták, zsebtelének ott a kiváló 50-230 szintén 120 euróért használtan, ha meg valaki vadazni akar akkor alap a 100-400. Olyan igazi senkiföldje.
A GFX vonal biztos izgi valakinek, de ott annyira nem vagyok célközönség, hogy el se olvasom a tesztet. Ejh-ejh Fuji, te se dobod fel ezt a "szuper" évkezdetet. :N

(#34025) madgie válasza DonRazzino (#34024) üzenetére


madgie
titán

Nem kell őket sajnálni, Seres Zsolti is váltani akar X-E4-re, eddig X-E2-t használt (meg most Canon R6-ot). Mini T4, olcsón, zsebrerakható formában. Hogy ettől kevésbé lesz "X-E"? Ezt már az X-E3-nál is pont ugyanúgy fújtuk, az is képzeletben lejjebb csúszott egy kategóriányit, aztán utólag megszépült annak is az emléke, mi több, elég sokan ráraboltak, mikor olcsó lett.

(#34026) mikrofon válasza #16820480 (#34021) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez teljesen jogos, amúgy tényleg sötét. Ráadásul kb most a szánkozásnál vettem elő először úgy igazán :B . Mármint az 50-230-at Valójában alig használom...
Én a 3 auto ISO mód között szoktam váltogatni általában az ISO-k közül, de ezt viszont rendszeresen... Többet mint a záridőt kapcsolni... Eszem ágában sincs full manuálozni.

Köszi az ötleteket! Azt nem vettem észre, hogy nyomkodható az első tárcsa.
Amúgy @madgie a képernyő suhintása tetszik a legjobban. Arra fogom tenni az ISO-t aztán kész is. Az elsőre meg megy a blende. A gyorsgombra meg megy a fehéregyensúly az eltolás miatt.
Annyira ráizgultam, hogy már alig várom! Ráadásul biztos a palacsintát veszem hozzá. Olyannyira ráizgultam a kisméretére, hogy még a 16-80-at is elengedtem.... Egyelőre elég lesz a 10-24 és a palacsinta kombináció mindenesnek. Nagy fényerejűnek meg ott a Viltrox 23 és 56....

Amúgy egyébként én ezt még közép alsónak sem nevezném. Sokkal inkább egy alsó felsőnek.... Viszont annak nagyon korrekt...

[ Szerkesztve ]

(#34027) #16820480 válasza mikrofon (#34026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt azért szerintem próbáld ki, hogy egy 1024 vagy 1680 ha esetleg olyat néznél mégis mennyire kényelmes rajta, mert nekem még az E3+1024 nagyon nem volt jó fogású, túl orrnehéz. Ilyen kis vázra palacsintát, meg 16f2.8-at meg 1545-öt kell tekerni inkább.

(#34028) Matska válasza DonRazzino (#34024) üzenetére


Matska
senior tag

Az objektíveket szerintem pont eltalálták. A 27-esben mindent javítottak ami miatt sírtak régen és a régi sem 150 euróról indult.
A másik meg végre egy megfizethető, hosszabb és WR. Sokan vártunk ilyenre.
Jövőre jön a 150-600, vagy ott a 200/2 + telekonverterek ha fix meg fényerő kell, csak győzd megfizetni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#34029) Mr.Csizmás válasza DonRazzino (#34024) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 27 akkor volt annyi, amikor pangott a piac, és müzlisdobozhoz adták kb.

btw. E4 first imp szerintem várható egy XE3s vagy hasonló remixelt váz. (esetleg XH2, de arra nem látok %-os esélyt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34030) gorgo válasza DonRazzino (#34024) üzenetére


gorgo
őstag

Mondjuk fele áron lehet kapni E3-at, és tényleg nem látom be, hogy miért vennék E4-et. Oké, hajtogatós kijelző, valamivel jobb AF (felteszem a 3-é se rossz) aztán kb. ennyi. (Nem videózom, de arra meg ugye S10 minden szempontból jobb). Hát hiába na, ez tényleg inkább hipszter váz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34031) Mr.Csizmás válasza gorgo (#34030) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha nem videózol, az e3 tökéletes kamu-lejka, csak a flipscreen hiányzik egyedül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34032) mikrofon válasza #16820480 (#34027) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem az e3-on szinte mindig a 10-24 van. Semmi bajom nincs vele. Bal kezemmel az obit fogom alulról . Jól beleillik a tenyerembe. Jobbkézzel meg az expo gombot kezelem csak.... Nem érzem orrnehéznek mert nem akar kibukni a kezemből...
A 16-80-az a gyerekek miatt gondoltam kirándulásokhoz pl. A kényelem miatt rendszeresen elcsábulok egy ilyen hosszú zoom-ra. Aztán meg alig használom. Most inkább a méret miatt gondolom a palacsintát....

Az e3-at 15-45-tel vettem. Aztán a 10-24 megvétele után eladtam a 15-45-öt mert nem volt szükségem a 10-24 mellett rá. Valójában a 15-45 már nagyobb volt kicsit mint kellett volna. A 27-es szerintem sokkal jobb lesz. Pl belefér kistáskába ha csak kiugrunk játszótérre. Erre a 15-45 már kicsit nagy volt....

[ Szerkesztve ]

(#34033) lugosi válasza gorgo (#34030) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos az E3 itthon számlás helyen már legalább 1-1.5 éve nincs sehol, mostanában nézegettem az egyik szürke helyen, ott is out of stock. Ha számlás beszerzés kell akkor szinte biztos hogy nem opció.

Ami még esetleg lelkes amatőröknek bónusz a 4-ben az az új filmszimulációk megléte az eddig leírtak (kijelző) mellett.

(#34034) gorgo válasza lugosi (#34033) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, már nagyon ki vagyok éhezve a filmszimekre, de az XE2 után minden megváltás lesz :DDD. Ma hamarabb lelépek melóból és beugrom a fotóshoz S10-et markolászni. Aztán jobban belegondolva már nem is emlékszem (nem is értem! :U ) miért skippeltem T30-at.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34035) lugosi válasza gorgo (#34034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az az S10 szerintem nagyon jó gép lett. Csak a mérete miatt nem néztem meg “közelebbről”.

(#34036) #16820480 válasza mikrofon (#34032) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, úgy más persze. Nekem az E3 az teljesen jobbkezes gép volt, úgy nagy rá a 1024, de ha bal kézben fogod, akkor működik simán.
Az új 1024-et amúgy nézegettem, hogy szebb is lett meg WR is, szóval lehet előbb utóbb majd nekiállok kacsintgatni felé :D

(#34037) Elektrosokk válasza Mr.Csizmás (#34031) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Jaja, Az Annie Barton pántomhoz pont illene feketében. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34038) nagim válasza lugosi (#34035) üzenetére


nagim
tag

Pedig egész kellemes méretű gép lett. A képeken nagyobbnak tűnt, de élőben sokkal kompaktabb. A T30-at meg tudtam nézni élőben, az S10-et nem, így látatlanban döntöttem az S10 mellett. Nem bántam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#34039) Mercutio_ válasza gorgo (#34034) üzenetére


Mercutio_
félisten

T30-at nem a gyengébb(?) kereső miatt skippelted?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34040) gorgo válasza Mercutio_ (#34039) üzenetére


gorgo
őstag

Örgeszem, bakker, nem emlékszem! Amúgy van elég gomb/tárcsa, van vaku (noha nem plafonra iránythatós). Sajnos 2 (KETTŐ) filmszimet bukok ha azt választanám! :(
Az S10 nem tetszik, de ezen még túltenném magam, a pakolással is szívatna! Az a stabi az én fényképezési szokásaim miatt jól jönne, nomeg esetleg szintén amiatt még a video gombot is lenyomnám (?). A belenézőkéje már mindegyiknek csak a 0.62x pöti, rendesebb csak a "nagy" gépekbe jut T/H/Pro vonal.

Nagyon remélem, hogy tavasszal lesz már valami topik sörözés, mert a 4 falat/monitort bámulni nagyon kész vagyok már...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34041) madgie


madgie
titán

Így utólag a "miért nincs hátsó tárcsa az X-E4-en" téma margójára: azért nincs, mert van hozzá gyári thumbizé grip és eddig a nem gyári thumbizékkel gyötrelem vót a hátsó tárcsát használni.

Nem is olyan hülyék ezek :D

(#34042) Elektrosokk válasza madgie (#34041) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem tetszik hogy ilyen letisztult lett.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34043) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Attól kérdezem, aki használ H1-et, hogy milyen az autófókusz sebessége, megbízhatósága ill. általánosságban milyen olyan tulajdonságai vannak a gépnek, amit nem szeret. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#34044) gorgo


gorgo
őstag

Tapiztam XS10-et. Elég jó, azt gondoltam nagyobb, ne nem túl nagy. Csak az a PSAM tárcsa zavar. Azt kéne tudni, hogy az felülbírálja/figyelmwn kívül hagyja a "dedikált" (amik nem is azok) tárcsákon beállított értékeket? Illetve a másik, hogy a tárcsákon ugye nincsennek értékek feltüntetve, ami totál elhibázott húzás. Eddig ránézésre azonnal leolvastam hogy az expo korrekciót hogyan hagytam, ezzel ez nem fog menni! :W. Másként: ezt nem fotósoknak készült, hanem videósoknak.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#34045) madgie válasza gorgo (#34044) üzenetére


madgie
titán

Mert ha belenézel a keresőbe, nem látod az expókorrekciót? Két helyen is tudja ám mutatni :)

Meg őszintén: engem sose érdekelt, expozíció előtt, látatlanban hogy állt. Mi ez, DSLR, hogy tippelj? Belenézel és látod, milyen az expó, ha sötét, tekersz erre, ha világos, amarra. Nyilván mindenki máshogy csinálja, nekem pl egyszer nem volt eltekerve az utóbbi években az expókorrekciós tárcsa a C-ről, sokkal gyorsabban és nagyobb mértékben tudtam az első tárcsával állítani (vagy a hátsóval, ahogy tetszik).

[ Szerkesztve ]

(#34046) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Annyi új infót láttam az új 27-esről, hogy gyorsabb valamivel az AF fotó esetén, videó esetén észrevehetően megbízhatóbb és a hangja kb ugyanolyan (a videó hangjába belehallatszik, ez pl engem nem érdekel). Állítólag noha arról volt szó hogy optikailag ugyanaz, valamivel élesebb viszont a CA ugyanannyi mint az elődben.

(#34047) s4tch válasza gorgo (#34044) üzenetére


s4tch
veterán

Miután megvettem az X-T2-t, látatlanban hasonlóan voltam én is az összes, "alacsonyabb rendű" Fuji vázzal: úgy gondoltam, használhatatlan az összes váz, amin nincs ott az összes dedikált tárcsa. Aztán poénból lőttem egy X-M1-et, amin hagyományos PASM tárcsa van, mellé egy felirat nélküli expo korrekció és egy egészen fura, függőleges tárcsa, és szevasz. Mégis működik: az esetek 99%-ában A-ban fotózok, rekeszt állítom az obin, expo korrekciót mutatja a kijelző, ISO-t rátettem az egyetlen programozható gombra, a többire ott a Q menü. Nyilván a T2 más élmény, ezzel együtt élmény az M1 is.

Simán bevállalnám az X-S10-et.

(#34048) nagim válasza s4tch (#34047) üzenetére


nagim
tag

Dettó, nekem is így van belőve kb. az S10-en, annyi, hogy van külön tárcsa a filmszimulációkra, dedikált gomb az ISO-nak, szóval még arra is marad programozható gomb, hogy WB-t vagy egyéb finomságokat rárakjunk (az EVF melletti gomb egész jól kézre áll).
Mondjuk én DSLR-ről jöttem, így nem volt Fujis előéletem, ami bezavart volna szokásokat illetően (az S10-nek bevallottan ez a célközönsége).

[ Szerkesztve ]

(#34049) Ébri válasza nagim (#34048) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem inkább pozitívum a dedikált tárcsa, én is néha bekapcs előtt állítom át. Az X-S10 annyira nem rossz, de nekem az X-E4-en közvetlenül kiosztható funkciók száma már túl kevés lenne. Szóval ez mindenkinél változó.

(#34050) mikrofon


mikrofon
addikt

Mikortól lesz kapható az x-e4?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.