Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) jmakk válasza Mercutio_ (#5494) üzenetére


jmakk
őstag

Nem lehet, hogy X-A1-re gondoltál, mert az XF1-re nagyon erőltetni kellene azt a 18-55-t? :)

(#5502) Ijk válasza Parci (#5500) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze hogy tudná (ha nem halt volna meg benne a CCD), a D50 a világ legjobb, ill. valaha volt legjobb digitális fényképezője.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5503) Studi válasza Mercutio_ (#5492) üzenetére


Studi
addikt

Na de Zseni mit csinált velük, miután bevazelinezte őket? :F :C

(#5504) zohan1970


zohan1970
csendes tag

Üdv az uraknak!
Következő segítségre lenne szükségem:
A fotóexpón próbálgattam egy Xt1 gépet esetleges vásárlási szándékkal,de botrányosan rossz képek születtek.
Feltöltöttem a Flikr re az exif adatokkal együtt.
Mi lehet a probléma?

https://www.flickr.com/photos/zohan7/15678953956/
https://www.flickr.com/photos/zohan7/15704286962/
A két kép közötti 12 kép.

(#5505) Fandango válasza zohan1970 (#5504) üzenetére


Fandango
veterán

Mit tartasz ezeken botranyosan rossznak? Nem mondom, hogy jok, kicsit alexpos, nehol bemozdult, de azt hittem ennel sokkal rosszabbra szamithatok a link megnyitasa elott.

(#5506) Gondwana válasza zohan1970 (#5504) üzenetére


Gondwana
addikt

DR-Auto beltérbe nem való - báris nálam az szokott hasonlókat produkálni.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5507) MC Pite válasza zohan1970 (#5504) üzenetére


MC Pite
veterán

Milyen fénymérést használtál?(Spot)
Többször elmosódott mert két-háromszor akkora záridő volt mint amekkora kellett volna (miért volt 3200ra limitálva az iso, vagy mennyi volt a cél zársebessége?). Általában azt sem látom hova fókuszáltál, mit fényképeztél? Derítést is lehetett volna töbebt használni, illetve ha finomabb tónusokra vágyik az ember arra nem az alap film mód való (bár ez attól is színesebb konrasztosabbnak tűnik helyenként) hanem pl a ProNegStd. De itt a legdurvább, Velvia mód volt használatban (?!).
Ami agyoncsapta a sötét részeket az a Shadow Tone - Medium-hard beállítása, ahogy a jpg élesítés sem nagyon kellett ide. Dinamikakiterjesztés is kézben volt, stb. Volt egy jó pár paraméter (el)állítgatva...

De többet tudunk segíteni ha konkrétabb kérdésed van. Bár, elsőre azt mondanám hogy nem ez lesz a kedvenc géped... :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5508) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

még pár walesi kép (második fele, több nem lesz)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5509) Fandango válasza Parci (#5508) üzenetére


Fandango
veterán

Micsoda tajak, az a var rom FF-ben nekem nagyon bejon.

(#5510) zolee59 válasza MC Pite (#5507) üzenetére


zolee59
csendes tag

Ne vedd már el a kedvét, 12 lőtt kép után Te sem ismersz minden gépet!
Én küldtem ide, mert az EXIFben láttam a beállításokat, gondoltam frankón elmondjátok neki a hibákat!
Üdv, Zolee

.... csak korrekten ...... ha kérhetem!

(#5511) Mercutio_ válasza Parci (#5508) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó!
Raw, vagy ahogy kiesett jpg?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5512) Parci válasza Mercutio_ (#5511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

raw + lr, azon belül a gyári velvia profil többnyire

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5513) gorgo válasza zohan1970 (#5504) üzenetére


gorgo
őstag

Ahogy az előttem szólók mondják: kell tanulgatni a használatát. Rengeteget számít, ha tényleg valami kontrasztos film módot választottál, a velvia agyoncsapja a sötét részeket. E mellé a highlight és shadow tone-t ha nem jót választasz, akkor ez történik :) Sztem nincs ezzel semmi baj, ne ez alapján dönts, (egyébként raw-ból frankón menthető mind, hacsak nincs közte csúnyán kiégett).
Ami érdekesebb az hogy a fókusz itt ott nem volt meg? Nem egyértelmű. Elvben (sose volt kezemben) az xt1 már normális AF-fel bír...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5514) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Bocs az amatőr kérdésért, de adott egy Fuji xe1. (Illetve holnap lesz adott) :)

Olvasgatok dolgokat és látom, hogy RAF file-t kreál RAW helyett....

Mivel utómunkázzátok, illetve milyen konvertert használtok?

Mac-en dolgozom LR + PS-el jelen pillanatban DSLR RAW fotókkal.

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#5515) 3YEW válasza RoryBreaker (#5514) üzenetére


3YEW
tag

Az jó lesz hozzá, csak firssítsd, ez is Raw file, csak a fuji verziónak ez a kiterjesztése. Pesze DNG-be is átteheted.
szerk: gondolom azoknak sem RAW volt a kierjesztése:)

@zohan ha gondolod, pesti vagy, vagy jársz erre, akkor keress meg, szívesen segítek, de azt gondolom mint a többiek, hogy egy bemutató gépen összevissza elállítgatott beállításokkal, ott nem is elenőrzött képekkel nehéz egyből jó dolgokat kreálni. Tegnap kevés fénynél extra hókuszpókusz nélkül is működött az AF.

[ Szerkesztve ]

T

(#5516) zohan1970


zohan1970
csendes tag

Na igen.
Nem ismerem a gép kezelését,a kezembe adták automata állásban.
a képak közt van alexpós és túlexpós,csak helyes expós nincs.
Az első képen a jobbról második úrnak piros kockás volt az inge,nem lila. (Tudom beszélgettem vele)
Azt látom,hogy a zajkezelése rendben van 3200 iso-n.

Néhány gép volt a kezemben,de általában jó képek születtek.

(#5517) MC Pite válasza zolee59 (#5510) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem értelek, kérdezte miért lettek ilyenek, leírtuk... Elsősorban el volt k...rontva pár beállítás, de volt pár olyan dolog ami nem fényképező specifikus.

Ha azt mondom szerintem nem ez lesz a kedvenc gépe, attól nem vagyok köcsög (legalábbis nem ezért vagyok az) az X rendszer (felső, nem PASM kezelőszerves) vázainak megvan a maga szűk célközönsége, nem akar mindenkinek megfelelni.
Én is lőttem eléggé elállított X-T1-el (és más idegen gépekkel) és ha látom hogy gebasz van, keresem az okát, illetve próbálok egy gyári alapból kiindulni, hogy ne legyen aztán meglepődés. Más kérdés hogy egy... érdekes hozzáállásról tanúskodik az eladó/kiállító részéről ha így adják az emberek kezébe, legalább egy alap profilra áttekerhetné előtte a gépet 2 másodperc! :(
Kiderültek a hibák, lapozzunk.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5518) arn válasza zohan1970 (#5504) üzenetére


arn
félisten

szerintem nezz korul a flickren, hogy milyen kepek szuletnek a vazzal :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5519) MC Pite


MC Pite
veterán

Kitobi félalakra: [link]
Tartalék a jpg-ben: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5520) MC Pite


MC Pite
veterán

XF 50-14 2.8 hivatalos képek: [link]

Illetve pár tesztelős kép is vele: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR Sample Images

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5521) 3YEW válasza MC Pite (#5520) üzenetére


3YEW
tag

jól néznek ki, dehát ezért az összegért nem is várhatunk mást

T

(#5522) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok honnan lehet letölteni xe1-hez manualt magyarul?

A CD-n nincs magyar (legalábbis nincs ráírva.)

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#5523) pandur99 válasza RoryBreaker (#5522) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerintem sehonnan. Nekem legalábbis nem sikerült.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5524) RoryBreaker válasza pandur99 (#5523) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Akkor OK, Már azt hittem, velem van a baj :D

Akkor amit nem értek, majd az angolból nézem ki.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#5525) istvan170


istvan170
aktív tag

Egyszer lementettem valahonnan egy ilyet, ha ez kell.

[link]

(#5526) pandur99 válasza istvan170 (#5525) üzenetére


pandur99
aktív tag

Akkor bennünk van a hiba :) Még itt is kérdeztem én is, és sehol sem találtam.
Köszönöm én is!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5527) RoryBreaker válasza istvan170 (#5525) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Nagyon köszönöm! :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#5528) Stauffenberg válasza pandur99 (#5526) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is hivatalos magyar forgalmazónál vettem a gépet, de egyetlen magyar szó sincs a dobozon, dobozban és a mellékleteken. És nem is ti vagytok az elsők, akik a magyar kézikönyvet hiányoljátok. Nem tudom mit csinál a Fujifilm, de ezért egyébként igen méretes büntetést is kaphat, mivel a magyar fogyasztóvédelmi törvénykönyv előírja, hogy kötelező a magyar nyelvű leírás és használati útmutató (ha nem papíron, legalább elektronikus úton). A magyar Fujifilm weboldal egy nulla, nem csak kézikönyvet nem lehet onnan letölteni, de momentán a firmware letöltési lehetőséget sem találom (az eddigieket is a nemzetközi oldalról töltöttem).

De látszólag létezik a magyarra fordított kézikönyv, nem csak délibáb. Akkor miért nem tudják mellékelni? Számomra ez érthetetlen.

(#5529) Warton válasza Stauffenberg (#5528) üzenetére


Warton
őstag

X100-hoz volt magyar manual.

Más: a Makró mód használatánál azt tapasztalom, hogyha félig lenyomom az expo gombot akkor az evf-ben a látható kép olyan furcsa lesz, mintha az éleket erősítené, aztán persze az elkészült kép már normális. De ez valami fícsör gondolom, de hogy lehet kikapcsolni, mert engem inkább zavar?

Szerk.: ja a kérdés is az X-100-hoz kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#5530) istvan170 válasza Stauffenberg (#5528) üzenetére


istvan170
aktív tag

Közben beugrott, hogy nem letöltöttem, hanem cd-n kaptam hozzá. Magamnak tettem fel Gdrive-ra, hogy mindig elérjem, ha esetleg kell.
Az egyik tényleg hivatalos Fuji forgalmazótól vettem, és magyar nyelvű leírások, papírok is voltak benne.
Úgyhogy nem a Fuji-t kéne megrángatni, hanem a sok "szürke" importőrt, aki hivatalos Fuji dealer-nek adja ki magát.

[ Szerkesztve ]

(#5531) Stauffenberg válasza istvan170 (#5530) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én biztosan hivatalos kereskedőtől vettem, rendes magyar garancia papírja van a gépnek, nem szürkeimport. Viszont a géphez nincs magyar leírás. A mellékelt CD-t éppen csak megkukkantottam, de nem érdekelt van-e rajta magyar nyelvű manual, mert jó volt nekem az angol is. Majd otthon megnézem ha eszembe jut, belekotrok, hogy ott van-e a magyar PDF.

Ettől függetlenül a weboldaluk gáz. Onnan sem tölthető le kézikönyv, meg a firmware frissítések sem.

(#5532) gorgo


gorgo
őstag

Ez a leírás dolog tényleg gáz, minden faszságot megkapsz nyomtatva 20 nyelven: (ne edd meg, ne tedd mikróba, ne mosd ki) de manualt az tosznak adni.
Ha meg már manual, akkor sokkal inkább angol, a magyarban olyan félreferdítések lehetnek, hogy rémes. A gépeim nyelve is angol...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5533) 3YEW válasza gorgo (#5532) üzenetére


3YEW
tag

ha már félrefordítás: ma akadtam bele egy fotóstáska részletes leírásánál:
Bélelt velúr zsebben elfér egy kis tabletta :)

T

(#5534) istvan170 válasza Stauffenberg (#5531) üzenetére


istvan170
aktív tag

Azért az mindenképp aggodalomra ad okot, hogy a prohardveres Fuji fórumon már elérhető az, amit a hivatalos oldalról nem lehet letölteni. Remélem hallják!

(#5535) szilu7


szilu7
senior tag

Elavult dolog az biztos, de a kapott CD-t érdemes berakni egy meghajtóba (ha még van a gépben) és máris meglesz minden. ;]

(#5536) pandur99 válasza Stauffenberg (#5528) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az enyém Ausztriából származik, úgyhogy jogos a magyar nyelvű kezelési hiánya, de legalább a honlapon fenn kellene lennie, ha már egy tucatnyi más nyelven fent van. A szoftvereknél is ezt a gyakorlatot követik. Vehetsz akár százezrekért is egy-egy szoftvert, a többségéhez nincs magyar nyelven semmi. Mondjuk én is angol nyelvűt használok, pedig nem tudok angolul, viszont a szaknyelvet kénytelen voltam már régen megtanulni. (Mondjuk az én időmben még az orosz volt a divat)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5537) arn válasza pandur99 (#5536) üzenetére


arn
félisten

az enyemben is, de megis megtanultam ket masikat :) sose keso... angolt mar 30 fele kezdtem csak el (munka utan onszorgalombol), most napi szinten hasznalom felso szinten, a nemettel parhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5538) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziasztok! Kiolvastam az internetet a témában azt hiszem, de - ahogy az néha lenni szokott - csak egyre bizonytalanabb lettem. X-M1-et használok, leginkább a 27 2.8 -al, ritkábban a 16-50 kittel. Sokszor megyek olyan túrára, ahol pár nap alatt 2-300 kép is készül ezért F+RAW-ban fotózok, mert ennyi képen nem tervezek utólag dolgozni a család/túratársak meg követelik a fényképeket.

Lassan kezdek ráérezni az adott szituációkhoz szükséges beállításokra, a komponálásra (a rendszer korlátaira) már készült is 10-20 olyan képem (az 1500-ból), amivel elégedett vagyok és szívesen szánnék időt a feldolgozásukra. Na de mivel? Pc-t használok, MAC-et egyelőre nem vásárolnék emiatt....

Egy két példa, amik miatt elbizonytalanodtam:

http://www.fujivsfuji.com/best-xtrans-raw-converter/

https://forums.adobe.com/thread/1493324

Használtam a gépen belüli konvertálást, "szebb" is az abból nyert jpeg a sooc-nál, de mivel gyakran tájképelek, azért azoknál a funkcióknál többre vágyom. :F

:R

(#5539) 3YEW válasza DonRazzino (#5538) üzenetére


3YEW
tag

Csak, hogy mégjobban elbizonytalanodj:

http://blog.thomasfitzgeraldphotography.com/blog/2014/9/choosing-a-raw-processor-for-fuji-x-trans-files

valamiért azt érzem, hogy valamit kifejezetten használni. Én LR-ot használok, az volt meg, ismerem valamennyire, amit sikerül kihozzak az nekem eddig megfelelt. Gondoltkodtam, hogy kipróbálok másikat, aztán inkább arra szántam az időt, hogy régebbi RAW-elmaradásokat ledolgozzak.

T

(#5540) SierraFox válasza DonRazzino (#5538) üzenetére


SierraFox
tag

A Lightroom Fujiügyileg szerintem nagyon sokat javult az utóbbi időben (saját teszt, kéretik nem megkövezni érte). Mivel a kezelése elég egyszerű, ezért ajánlom kezdésnek. Aztán majd meglátod mennyire tetszik az amit ki tudsz hozni vele a képekből.

(#5541) gorgo


gorgo
őstag

Hát, ma összemértem az ME5+12-40 kombót az XE1+18-55-tel esti, beltéri (kissé alulvilágított) körülmények között. Emberre, sőt gyerekre lőttem, akik csak néha lassultak be.
Ok, előbbi 2-2.5x annyiba kerül, +valamivel fényerősebb pro obi, viszont nincs semmilyen vaku. Fuji mellett a jobb magas iso, kicsit jobb jpeg motor szól, és a kisvaku (! :F ?).
Fuji: főleg nagylátó véget használtam (fényerő miatt), és vakut, hol plafonra derítve, hol telibe. Meglepő módon utóbbi adott jobb eredményt. Meglehetősen érdekes a vakukezelése a Fujinak: hagyta iso3200-on vaku mellett is, és a záridők is eléggé (túl) lassúk voltak (konkrétan azonosak voltak azzal, mintha nem vakuzna, kipróbáltam). Felteszem amolyan DR400 módban visszahúzta a képeket...
A plafonos képek rendre túlexpósok lettek, és elcseszte az autoWB-t is rendesen :F WTF?. Nyilván van valami érzékelője, és tudja, hogy plafonra megy, de a végeredmény akkor is DEL lett :( Rawból még javítható lett volna, de a záridőt is béka segge alatt hagyta, így (anélkül hogy ezt állítottam volna be!) slow-sync volt kb.
AF sebességet hagyjuk, ami érdekesebb, hogy relatíve sokszor fejre téve sem talált fókuszt :( EVF rémesen szaggatott, szóval nem volt leányálom.
Olinak nem volt semmi gondja (amúgy a 12-40 tesztelés apropóján hasonlítottam össze a két rendszert). Más kérdés, hogy oly iso3200 sem egy leányálom, főleg az LR zajszűrésével, azzal pláne :(.
Végeredmény: képminőségben nincs nagy difi! Ellenben míg az oly 10-ből 9-et elkapott (ott is volt azért hunt) addig ez az arány Fuji-nál 50%-ot alulról közelítette :(.

Fényerős fixet nem vittem egyikhez sem (Fujihoz nincs is egyenlőre).
A hsz célja nem Fuji lehúzása. Nappal a teszt más eredménnyel zárul, noha direktben, azonos helyen időben nem löttem párhuzamos képeket.
Ott a Fuji valamivel jobb, sokkal szebben kezeli a fény-árnyékokat, élettelibb képetek dob. Az is igaz viszont, hogy hamar leszoktam az Oly jpegről, és nem is kísérleteztem vele (kivéve ma, ma raw+jpeg-et használtam) hanem mindig LR-t használtam (ami sok-sok elcseszett idő + nem is mindig a legjobbnak bizonyult = egyre jobban rühellem).

El akartam adni az EM5-öt. Nos, elhamarkodott döntés lett volna. Adok esélyt neki, mármint a SOOC jpegnek, a Fujinak meg adok valami fényerős fixet. Az ára miatt naná, hogy a 35-ös lesz az. (vkinek eladó?). Majd írok bővebben a 12-40 tapasztalatokról az m43 toyikban jövő héten).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5542) gorgo


gorgo
őstag

XE-1-en AF sebesség tekintetében mit lehet elmondani a kitobi vs. 27-es palacsinta és a 35 mm fix-ről?
(A lumix 20-as palacsintája hogy viszonyul a fuji 27-es palacsintájához AF sebesség terén?)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5543) Freddy76 válasza gorgo (#5542) üzenetére


Freddy76
addikt

Bár em5+pana 20 régen volt, de szerintem van olyan gyors a 27, legalábbis xe2-n. Kölcsönadom, próbáld ki.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5544) MC Pite válasza gorgo (#5542) üzenetére


MC Pite
veterán

Sebességben a régi vázakon nem túl gyors egyik sem, de átlagosan használható. (PDAF-en főként a 27es néha olyan gyorsan odarántódik hogy ihaj).
Viszont a fizika az fizika, van annyi Tstop előnye a 35ösnek, hogy sokszor (és gyorsabban) talál kevés fénynél is fókuszt, ahol a 27-es nem.

Ha még beltéren tesztelnél obikat, két dolgot próbálj még: 27mm fölé nem nagyon menni, és AF-C-t próbálni amikor nem akar AF-S-en harapni. Tudom hogy a követőfókusza kalap akármit sem ér, viszont statikus témánál ahol af-s bizonytalan, af-c-vel jó szokott lenni.

Mindenesetre képileg (mindenestül) érdeklene még a két zoom összevetése, ha lesz képanyag róla, oszd meg itt is légyszi :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5545) Parci válasza gorgo (#5541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

af terén azért elvileg nagy a különbség a régi és az új rendszer között, és hát az x-e1 abszolút a régi...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5546) arn


arn
félisten

Sotetben fokuszalni azert meg mindig nem a rendszer erossege :)

Fujira milyen vaku ajanlott? Csaladot fotozni... Siman elvagyok, ha kint meg vilagos van, de ezeknek az energiatakarekos borzalmaknak ruhelem a fenyet foton.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5547) Gondwana válasza arn (#5546) üzenetére


Gondwana
addikt

Már kilencedik tizedesjegyen számolok vissza, hogy végre publikáljon a Fuji egy nyomorult vaku-kommunikációs rendszert, amiben van HSS/FP-mód is (nekem nem ez a része hiányzik az X100s-hez, hanem a wireless, de nagyon úgy szaglik, hogy az FP miatt tartják még vissza).
Amint ezt bejelentik, a funkció egyszerre lesz talán benne az új XT1/XE2/X100s/X100t fwkben, akkor pedig rohanok megvenni a Nissin i40-est (vagy ezt fogják kidobni Fuji cimkével is, vagy lesz hirtelen még egy nagyvaku, amit kiadnak decemberben)

(Ha lenne egy akár Fuji-cimkés 2xAAA vagy 2xAA 2.4GHz remote trigger, ami a TTL-mérésüket rendesen átviszi és aminek a vevőegységje benne lenne a vakuban, ez nekem egy 4-500€ ingerküszöböt is birizgálna)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5548) pandur99 válasza arn (#5546) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én jobb híján megvettem az EF-42-est, ami igazából egy Sunpack Fujira igazítva. Ha nem akarsz nagy kunsztokat, akkor ez működőképes, nálam X-E1-en és HS 30-ason is teszi a dolgát.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5549) SierraFox válasza arn (#5546) üzenetére


SierraFox
tag

Yongnuo 560 II vagy III ha olcsó manuális vakuval is megelégszel. Kicsit ormótlanul néz ki a gépen (meg nehéz is lesz tőle), de nagyon jó, erős fénye van. Én két 560-III-ast használok rádiós kioldóval. Szintén családi beltéri fotókhoz többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#5550) Freddy76 válasza arn (#5546) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem csak egy EF-20-am van, de nem szeretem, az összes képet szétcseszi, és nem sikerült sehogy rájönnöm, miként kapok vele értelmes eredményt. Szóval inkább tolom az iso-t 6400-ig is akár, de nem használom a vakut...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.