Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) FEDman


FEDman
addikt

Fujirumorson az első kép az X-T10-ről, hát ő...

Ha az X-T1-et egy jól sikerült Contax koppintásnak vesszük, akkor az X-T10 meg egy bűn ronda Zenit klón. :DDD

(#9002) Parci válasza FEDman (#9001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrva ronda, diszharmonikus, te jó ég :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9003) konyi79 válasza FEDman (#9001) üzenetére


konyi79
addikt

Játék kicsi Madgie-nek :DDD
Azért élőben biztos szebb lesz.
Hare-hare

[ Szerkesztve ]

(#9004) FEDman válasza Parci (#9002) üzenetére


FEDman
addikt

Az első X gép ami nem tetszik külsőre. Nagyon bénák az arányai és ez most tényleg olyan kellemetlenül öregurasan retro.

Ettől függetlenül ha jó lesz simán bevállalnék belőle egyet. Kapna némi szigszalagot a feliratokra és már kész is a semleges és diszkrét utcai gép. :)

(#9005) arn


arn
félisten

Foton nekem az xt1 se tetszett :) olyan terminatoros volt a legiesen konnyed em5 utan. Eloben szebb. De nem nezegetni kell, hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9006) Parci válasza arn (#9005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a légiesen könnyed e-m5 egy kvarcjáték, nézz rá felülről, hátulról, igazi japán minihifi a 80-as évekből. vagy daewoo.

na most az x-t1 ehhez képest egy letisztult, arányos, határozott vonalvezetésű, izgalmas váz. ami mit sem von le az e-m5 érdemeiből, meg esztétikán/ízlésen nem vitatkozunk, de de. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9007) lenan válasza FEDman (#9004) üzenetére


lenan
aktív tag

Ha letakarom a prizmát, én már látom benne az x-pro2-t. Az jó lesz ezzel a lekerekített oldallal, pici markolati dudorral.
Ebben a kicsi prizmadudoros, magas váz megoldásban iszonyúan benne van ez a kretén zenites arány. Egyedül a nikon V1 oldotta ezt meg eddig hibátlanul szerintem.

(#9008) madgie válasza lenan (#9007) üzenetére


madgie
titán

Ha már itt vagy, akkor bevallom, hogy az utóbbi pár napban azért kattogtak a fogaskerekek bennem Sony-ügyben. Szépek a kékjei éjjel, ilyeneket utoljára az E-M10-en láttam, a Fuji vagy ciánosabb, vagy Velviában hóttlila. Mindemellett az élőkép minősége is sokkal jobb volt éccaka, mint a Fujié, tisztább, könnyebben élesre állítható. Persze osztottam, szoroztam, magamhoz képest mennyire kevés bukó lenne a dolog, egy Sony A7 55/1.8-cal, 28/2-vel talán-talán, meg még egy Sami 14/2.8, vagy a bevált 12/2 is beférne (tudom, hogy APS-C, de elég multiaspi a dolog, pixel van elég).

Aztán tegnap azt mondtam, a francba, elmegyek inkább fotózni :DDD

(#9009) Fandango válasza madgie (#9008) üzenetére


Fandango
veterán

És milyen jól tetted! :))

(#9010) Elektrosokk válasza madgie (#9008) üzenetére


Elektrosokk
addikt

pedig vinném féláron az xt1-et ! :D :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9011) lenan válasza madgie (#9008) üzenetére


lenan
aktív tag

Az élőkép éjjel a 7s-ben már-már ijesztően kifogástalan, sokkal jobb mint az a7. De bukod a pixelorgiát. És olyan nagylátó mint a fuji 14 talán nincs is hozzá. Mondjuk a contax régi 18-as distagon-jával nem olyan szar amúgy.

(#9012) madgie válasza lenan (#9011) üzenetére


madgie
titán

A 7S durva árban, még mindig.

(#9013) lenan válasza madgie (#9012) üzenetére


lenan
aktív tag

az bizony

(#9014) Freddy76 válasza madgie (#9008) üzenetére


Freddy76
addikt

Szóljál, ha amikor eladod az X-T1-et.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9015) silmatauki


silmatauki
őstag

Egy tegnap (szerda) délutáni teljes, 717 Mpixeles gömbpanó a Várból, a Szentháromság térről, a 27mm-essel fotózva (X-E1, full manuál, 1/2000s f7.1 az égre fényt mérve) RAW-ba, majd onnan C1P-vel előhíva (shadows: 0, highlight100, exp +1.5, contrast +20, 5313K, LNR10/CNR4, no defringing) és ICE-szal stitchelve:

https://photosynth.net/view/fd08b758-5661-4845-b9fa-bd56528ea470

Baromi éles és szinte teljesen CA-mentes az obi. (Ahogy fent írtam, a C1-ben nem engedélyeztem a defringinginet. Ezt simán meg lehet csinálni egy viszonylag kis CA-s obival, ha a feleakkora futásidő fontos.) A 18-55-nél lényegesen jobb képminőséget képes produkálni (pedig az sem rossz!)

(Ha nem IE-vel nézitek, előfordulhat, hogy ferde vagy éppenséggel teljesen szétesős)

[ Szerkesztve ]

(#9016) madgie


madgie
titán

Tényleg, valaki hallott már olyanról, hogy egy mostanság "divatos" és olcsó Power Bank-ről elhajtható lenne bármelyik Fuji? Mert OK, DC coupler van dögivel, de a franc akarja csak a "kettőhúsz" mellett használni, ellenben mondjuk egy hosszabb time lapse-hez már bőven kevés lehet akár a markolatos dupla akku is és baromira adná magát a 10000 mAh külső akkuk mellé az az opció, hogy arról hajtsuk meg a vázat.

Tehát úgy gondolom, hogy ugyanúgy dummy akku menne a gépbe, csak nem valamilyen AC adapter seggel, hanem Micro USB "anyával". Abba beledugná az ember a szabvány Micro USB-t és mehetne a banzáj.

Vagy ezek a power bankok nem tudnak kellő szuflát kinyomni magukból? :(

[ Szerkesztve ]

(#9017) Gondwana válasza madgie (#9016) üzenetére


Gondwana
addikt

X100t kendàcsolàs nélkül tudja. Ràadàsul a timelapse kikapcsolt AF + kikapcsolt kijelzőt eredményez nàlam, tehàt nem csak 300 expò jön ki belőle.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#9018) madgie válasza Gondwana (#9017) üzenetére


madgie
titán

Úgy érted USB-ről etethető az X100T gyárilag? Az nem rossz :)

(#9019) arn válasza Parci (#9006) üzenetére


arn
félisten

Nekem jobban bejott a kvarzjatek, arányosabb vaz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9020) MC Pite válasza madgie (#9018) üzenetére


MC Pite
veterán

X30 is elvileg. (Sőt, akkuajtónál kis dugóval is készültek a külső kamuakkus tápra). Play módban tud tölteni is, fotózásnál nem próbáltam, mert ha kevés volt a szufla két kép között kikapcsoltam, had töltsön.
Végülis X30hoz töltőt sem adnak csak fejet meg kábelt, a százashoz legalább rendes töltő is jár

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9021) jmakk válasza FEDman (#9001) üzenetére


jmakk
őstag

Jújj, ezt most miért kellett? Nem tudták volna meghagyni a T1 formát? Nehogymá szép is legyen valami, ami olcsó... :W

(#9022) Parci válasza arn (#9019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

főleg az égig érő púpjával... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9023) FEDman válasza jmakk (#9021) üzenetére


FEDman
addikt

Vizuálisan ez nem nekem olyan, mintha nagybetűkkel kiírták volna a homlokára, hogy butább vagyok, mint egy X-T1-es! :D

Ettől függetlenül ha jó lesz, akkor én lehet simán bevállalom idővel ezt az X-T10-est.

Érted, ha a G3-mal is boldogan elvoltam.. :DDD

(#9024) Stauffenberg válasza FEDman (#9001) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztosan én vagyok fordítva bekötve, de ezen mi ronda? A markolat hiánya miatt árválkodó elülső tárcsa kicsit bután fest, de ennyi.

(#9025) jmakk válasza FEDman (#9023) üzenetére


jmakk
őstag

Nekem például nagyon bután mutat az a tekerőgomb a vakusegéd led mellet. Mintha egy Sokol rádió bekapcsolós hangerőgombja lenne. Ettől még funkcionálisan lehet hogy jó.

FEDman: engem sem nagyon érdekel a dizájn, ha valami működésileg tökéletes és még jó ár/érték arányt is képvisel. De ebben most szerintem jobb a használt X-E2 és még szép is. (Tegnap érkezett meg, kicsit szabadjon hazabeszélnem :B )

(#9026) FEDman válasza Stauffenberg (#9024) üzenetére


FEDman
addikt

Első körben az arányai szörnyűek szerintem. Kb tényleg olyan "kecses" lett, mint egy régi Zenit. :DDD

Ez amúgy tipikusan az a váz lesz ami ezüst feketében sokkal jobban fog kinézni, mert az legalább megosztja ezt az aránytalanul magas és fájdalmasan csupasz testet.

De nem akarom mindezzel senki kedvét elvenni. Nem vagyunk egyformák, attól hogy nekem nem szép, még másnak lehet az. Meg mint írtam, ha jó lesz én is bevállalnám ezt a vázat így ahogy van minden további nélkül. :)

(#9027) FEDman válasza jmakk (#9025) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-T10 mellett az X-E2 is befutó lehet nálam, de egyelőre teljesen jól elvagyok az X-E1-gyel is, ráérek még ezen a döntésen agyalni. :)

(#9028) jmakk válasza FEDman (#9027) üzenetére


jmakk
őstag

Így most felzárkóztam madgie mellé. 1+1 (bayer és xtrans), így szép az élet. :D
Csak nehogy nekem itt cserbenhagyjon és elsunyiljon. :)

[ Szerkesztve ]

(#9029) madgie válasza jmakk (#9028) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy te is parkolópályára fogod állítani az X-A1-et* :DDD

Gratula, jó gép az az X-E2, egy e-shutter kéne csak bele (meg egy Classic Chrome az X-E1-be), hallod Fudzsi? :)

*: Hiába Bayer, hiába zseniális jel/zaj arányú, ha sem Pro Nega mód nincs benne, sem BW szűrők, sem CC. Buta, mint a kő, a koncerten is elővettem, de két kép múlva ment vissza a táskába (a Classic Chrome egyszerűen zseniális koncertre, a szűrős BW-k nemkülönben).

[ Szerkesztve ]

(#9030) madgie


madgie
titán

E-shutter téma: mókás, mikor megszokásból azon marad a gép, majd ilyet csinálsz:

De amúgy a fentebb lévő összes képnél is látszik a gitáros, kék fényesnél, hogy ott is e-shutteren volt az X-T1 :)

(#9031) FEDman válasza madgie (#9029) üzenetére


FEDman
addikt

Az új jövevénynél is az első dolog az lesz mikor kijön, hogy csekkolom majd megkapta e az összes film szimulációt. A CC biztos benne lesz, de a Pro neg már erősen kérdéses. Ha meg nem kapná meg az nagyban rontaná nálam az esélyeit. :DDD

(#9032) jmakk válasza madgie (#9029) üzenetére


jmakk
őstag

Nem, mert én nem azt fotózom, mint te. :)
Fele mértékben statikus természet és táj, ahol a bayer szenzoros X-A1 a dönthető kijelzőjével tökéletes, viszont abszolút nem hiányolom a keresőt meg a gyors fókuszt sem. A másik fele meg család, portrék és utazások, ahol meg pont az jön jól, ami eddig hiányzott az X-A1-ból.
Az X-T10 kvázi tökéletes lenne, de mivel frissen piacra lépő, ezért az ára még vagy két évig nem lesz annyi, mint most egy használt E2. Nekem elég volt az E-M10-zel egyszer így buktázni anyagilag. :)

[ Szerkesztve ]

(#9033) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

ha valaki Tudna eladó XE2-est ne kíméljen. (az asszony vérszemet kapott ) :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9034) arn válasza jmakk (#9032) üzenetére


arn
félisten

m10en nem tudtal sokat bukni :D

m5 user

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9035) jmakk válasza arn (#9034) üzenetére


jmakk
őstag

Kinek mi a sok...nekem 70e az, főleg fél év alatt. De lehet madgie még csak innen indul. :DDD

(#9036) 3YEW válasza madgie (#9016) üzenetére


3YEW
tag

Általában ezek nem tudják a 7V feletti feszültséget, ami meg mikor USB-s, annál esély sincs. Ezek után sokszor kell még a 2A áramerősség, bár az XT1-nél nem tudom mi a követelmény. Pont erre érkezőben van egy hálózati tápegység, ha megjön, majd meglátjuk mit lehet kihozni a dologból. Addig is marad az markolat, és abban cserélgetni az akksit, ami részint hordozza a hiba lehetőségét, mondjuk, hogy elmozdítod, de legalább nem szakad meg a time-lapse.
Mondjuk arra sajnos nem tudok válaszolni mikor tudod, hogy a markolatban lemerült az akksi. :F

T

(#9037) FEDman


FEDman
addikt

Ezüst X-T10 kép a fujirumorson. :)

Remélem azért az ár/érték aránya legalább tényleg jó lesz. :DDD

(#9038) Stauffenberg válasza FEDman (#9026) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem meg az X-T10 esetében jobban átüt a retró, pont a zömökebb, szögletesebb formák miatt, ami inkább adja az 1960-as 70-es évek hangulatát. Az X-T1 inkább olyan, mintha az 1970-es éveket a '90-es évek gömbölydedségével keverték volna el.

Csináltam ezt a GIF-et, amin azért jól látszik, hogy az alapok ugyanazok, csak kicsit szögletesebb lett az X-T10. Az elülső tárcsa nagyon hülyén néz ki, ez tény, de a váz formája szerintem nem lett rossz. A markolat lereszelése nem volt jó ötlet, az X-T1-en nagyon eltalálták, de majd meglátjuk kézbe véve.

(#9039) jmakk válasza FEDman (#9037) üzenetére


jmakk
őstag

Bár nem vagyok szürkepárti, de ez így ebben a formában ennek a váznak jobban áll.

(#9040) jmakk válasza jmakk (#9039) üzenetére


jmakk
őstag

Ami viszont furcsa, hogy sem ezen a képen, sem a feketén nem nagyon lehet kivenni az elvileg létező beépített vakut. Gondolom a saru körül körben nyílna fel. Az is lehet, hogy csak én vagyok vaku. :)

(#9041) FEDman válasza Stauffenberg (#9038) üzenetére


FEDman
addikt

Hát de pont ez az. :)

A retrot is lehet jól, meg rosszul csinálni. Egyrészt nem mindegy mihez nyúlnak vissza. Ha valami régen is ronda volt azt nem biztos, hogy nagyon újra erőltetni kell. :)
Másrészt az igazán jó retro váz számomra csak az érzést adja vissza, de amúgy ettől függetlenül egy modern továbbgondolás.

Amúgy annyiban talán helyesbítenék, hogy az X-T10 nem ronda, mint inkább unalmasan semmilyen. A külsejét illető csalódás meg inkább annak szól, hogy az X-T1 sikerült ilyen szempontból baromi jól. Na az egy nagyon trükkös forma. Minél többet nézem annál jobban tetszik. Ilyen szempontból az a forma egy örök klasszikus lesz.

Ezzel szemben az X-T10 maga a dögunalom, már most unom a külsejét.. :DDD

Ez persze nem feltétlen baj, utcán fotózva még előnyös is lehet egy semleges külsejű váz.

Amúgy milyen érdekes, hogy pár nagyon apró módosítás is hogy tudja fel tudja borítani az arányokat. :U

(#9042) FEDman válasza jmakk (#9040) üzenetére


FEDman
addikt

Én se látom, hogy lenne ezen beépített vaku. Szerintem ehhez majd a mostanában divatos plusz kis pöcök vakut mellékelnek majd.

Közben csináltam egy gyors méret összevetést a vakusarut alapul véve. Egy picit lesz csak kevésbé széles és magas.

(#9043) jmakk válasza FEDman (#9042) üzenetére


jmakk
őstag

Ez a cipelős vaku nekem olyan, mint a egyszerű szőke nőnek a két vasgolyó. Vagy elveszik vagy éppen elromlik.

[ Szerkesztve ]

(#9044) Stauffenberg válasza FEDman (#9041) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Unalmas, de ennek ilyennek kell lennie. Butítanak majd a kezelőszerveken (Lock pöcök egyik tárcsán sincs, meg a pletykák szerint ISO tárcsa sem lesz), kicsit unalmasabb formát kap, elveszik az időjárásálló szigetelést, kicsit öregebb EVF-et kap, kicsit visszafogják még itt-ott és kész az olcsósított X-T1.

De, hogy érzékeltessük mennyire szubjektív a szép design: Hiába fikázta le eddig mindenki, nekem tetszik.

Amúgy meg érdekes és messzire vezető téma, hogy 50 évvel ezelőtt mit tartottak szépnek. Nem tudom éltél-e abban az időben, amikor azt a bizonyos Zenit gépet piacra dobták, de nem lennék benne biztos, hogy akkoriban rondának tartották. Én nem éltem még, de a nagypapámnak volt is egy Zenit TTL gépe (csak az ezüst volt és cirill betűs) és az volt a kedvence. A mai retro divatban azért vastagon benne van a mai design standard és ízlés is, ami rendkívül szelektíven működik. Nagyon pörög a Leica-like rangefinder meg a korai SLR, de nem csak ezek a formák léteztek, de szerintem ezt pont nem neked kell magyaráznom. :)

(#9045) silmatauki válasza Stauffenberg (#9044) üzenetére


silmatauki
őstag

"Amúgy meg érdekes és messzire vezető téma, hogy 50 évvel ezelőtt mit tartottak szépnek. Nem tudom éltél-e abban az időben, amikor azt a bizonyos Zenit gépet piacra dobták, de nem lennék benne biztos, hogy akkoriban rondának tartották. "

Na ja, én is Zenit-E-vel csattogtam a 80-as években, egyáltalán nem volt a külsejével semmi bajom. Sőt, vannak, akik még ma is azzal csattognak, azaz nem szégyenlik a külsejét – lásd ezt a két képet, amit most elsején a Tabánban lőttem az 50-230-cal :)

(#9046) FEDman válasza Stauffenberg (#9044) üzenetére


FEDman
addikt

Volt olyan Zenit a kezemben aminek a vakusaruja olyan sorjás volt, hogy ha keresőbe nézve nagyon a fejemhez szorítottam elvágta a homlokom. :DDD
A Zenit szerintem mindennek a legalja volt. Az már más kérdés hogy volt idő mikor máshoz nagyon nem lehetett hozzájutni így annak is sokan örültek. De hogy mindez a mára nézve miért igazol bármit is azt nem tudom. :)

50 éve még nem éltem, de amúgy még bőven a filmes gépeken nőttem fel és volt a szóban forgó gépek közül sok minden. Van egy-ettő amit a mai napig meg is tartottam, mint pl a Yashica FX-2. Imádom azt a vázat. És az is nagyon hasonlít az X-T10-re. Csak hát mást várok el egy 40-50 éves géptől, meg egy maitól, még akkor is, ha az retro.
A Yashicat például azért is szeretem mert öröm kézbe venni, masszív dög nehéz cucc. Érezni, hogy van benne anyag. Az X-T10 ezt az érzést soha nem fogja visszaadni, ha mást nem a töredék súlya miatt sem. Marad helyette az avittas forma.

Ami a lényeg, számomra egy jó retro gép csak egy életérzést ad vissza, de amúgy egy tovább gondolt modern váz, az X-T10 nem ilyen.

Máshogy megfogalmazva ha az E-M5 kecses nőies, az X-T1 határozott férfias, akkor az X-T10 egy lassan mozduló reumás vénember az én szememben. :DDD

De nem kell ezt túl dramatizálni. Ettől egyrészt még más találhatja szépnek, másrészt meg részemről se olyan drámai a helyzet, hogy ha jó lesz ne szerezzek be majd magamnak is egy X-T10-est. :))

(#9047) FEDman válasza silmatauki (#9045) üzenetére


FEDman
addikt

Nem akartam mondani eddig, de finoman szólva túlmisztifikálod ezt a teljesen hétköznapi jelenetet.

Most is mintha azt sugallnád itt egy kép, amin egy szakértő látható ( ezt abból lehet tudni, hogy kiszúrta mi van a nyakadban :U ) aki nagyon képbe van a témában, nyilván ismeri a legtöbb korabeli gépet és ezek alapján választotta tudatosan a Zenitet.

A valóság meg ehhez képest valószínű annyi, hogy az illető mostanában kezdhetett el fotózni és a családjában valaki talált egy eddig a fiók mélyén porosodó rég elfeledett Zenitet, amit most ő birtokba vett és szimplán csak élvezi vele az alkotás örömét. :)

(#9048) silmatauki válasza FEDman (#9047) üzenetére


silmatauki
őstag

Igazából ő az első Zenitet használó ember, akit az utóbbi pár évben láttam. Pedig gyakran mozgom turistaparadicsomokban, soxor kifejezetten fotózási (mint pl. tegnap a Várban, hogy felavassam a 27mm-es Fujit) céllal, és nagyon megnézem, mi van az emberek kezében (mindenkinek van a kezében valami, japóknál soxor MILC (soxor Nikon 1), koreiaaknál Samu, európaiaknál meg szinte minden esetben Canikon) :)

(#9049) arn


arn
félisten

ha sokat nezitek, majd megszepul :) amugy szvsz van esely, hogy gyorsabb hwt kap, es amiatt is lesz gyorsabb a fokusz, az xt1en meg foltoznak vmennyit a munder becsuleteert.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9050) silmatauki


silmatauki
őstag

27mm powah!

Tényleg állati jó ez a 27mm-es obi. A vele készített panóim sokkal jobb pixelszintű felbontással rendelkeznek, mint a 18-55-tel készültek, függetlenül attól, hogy ez utóbbit 18 és kb. 42 mm között milyen zoomszinten használtam. (Természetesen minden esetben a felbontás sweet spot-apertúráján, kivéve a pontszerű fényforrások fénycsóváit hangsúlyozni kívánó felvételeket, amikor f22-n.)

Tegnap már becopyztam ide a tegnapi Vár-kiruccanásom panóját; álljék itt az egész, tegnap csinált panógyűjteményem (sajnos a technikailag valamennyire hibásan fotózott elsőt nem tudtam megismételni, mert elkezdett esni):

Országos Széchenyi Könyvtár előtt, az udvar közepén (eleve cropolt legfelül, mert a MS ICE nem tudta az erősen felülexponált eget stitchelni a legfelső (+80 fokos) sorban, csak az alatta (+60 fokos) levővel kezve): https://photosynth.net/view/538b31a8-9019-4239-b191-b0c77f632654

(Megjegyzés: az eredetit tévedésből az árnyékokra fényt mérve lőttem. Ezért van kiégve a Nap környéki égbolt, szemben a többi panóval. Ez utóbbiaknál mindig vigyáztam a kiégés elkerülésére.)

Budavári Sikló melletti kilátó (kis várospanorámával): https://photosynth.net/view/2f78faa3-d431-4188-8d33-dd0eb28d604f

A Várkút előtt: https://photosynth.net/view/23d93fb6-06d3-42c1-9c05-5eff9d73ec2e

Szentháromság tér, a tér közepén a szobor (annak árnyékában) és a Mátyás-templom közül fotózva: https://photosynth.net/view/fd08b758-5661-4845-b9fa-bd56528ea470

A Mátyás-templom mögött, közte és a Szt. István-szobor között kb. félúton fotózva: https://photosynth.net/view/649ce59b-80bd-477e-a7f5-8b0d9e027230

Méginkább a Mátyás-templom mögött, a Szt. István-szobor és immár a Halászbástya között fotózva; az oszlopokon keresztül a pesti panoráma (inkl. az Országház) is látszik valamennyire: https://photosynth.net/view/d1524341-09b5-4a65-872a-299e6f812126

Ha a horizont ferde ésvagy hullámzó lenne, vagy az egész kép szétesős, IE-ben nézzétek. Sajnos a Photosynch ilyen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.