Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Freddy76 válasza torzo (#5650) üzenetére


Freddy76
addikt

Én balszemes vagyok, és folyamatosan beletörlöm az orrom a kijelzőbe. Az X-T1-nél ilyen gond nincs, ott faszán szemre áll a kukucska.

Most vagy eladom az egész fuji szettet, és veszek olympust az MM akcióban, vagy eladom az X-E2+18-55 kombót, és veszek egy X-T1-et.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5652) arn válasza Freddy76 (#5651) üzenetére


arn
félisten

a multkor meg nem tetszett az xt1 :) szvsz vagy maradj ennel, vagy egy olcso em10

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5653) Freddy76 válasza arn (#5652) üzenetére


Freddy76
addikt

Mondod ezt te X-T1 tulajként :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5654) arn válasza Freddy76 (#5653) üzenetére


arn
félisten

racionalisan mondom :) alig vagy vele elobbre, meg tobb penz - igy is az volt a gondod, hogy tul sok penz all benne. de en mar akkor is em10et javasoltam neked.

reszemrol xe2re sose csereltem volna le az omdt, meg ha eppen nem vallalkozom, amugy se.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5655) Freddy76 válasza arn (#5654) üzenetére


Freddy76
addikt

Én is vállalkozom, folyamatosan...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5656) arn válasza Freddy76 (#5655) üzenetére


arn
félisten

neked kell tudnod, hogy mennyit er meg neked. talan a firmwire frissites differencialhatja jobban a ket vazat... johetne mar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5657) MC Pite


MC Pite
veterán

Ez ennyire domináns vagy zavaró? Régebben, mikor izomból tartottam csukva a bal szemem, (egy darabig homályosan láttam utána) időnként balszemeztem a nikonon, de nem zavart az sem.
Jobban belegondolva a vázak meg jobbkezeseknek valók elsősorban...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5658) Mathiask


Mathiask
senior tag

Azt jól látom az X100S speckójából, hogy nincs benne arc detektálás csak az X100T-ben, vagy csak elnézek valamit?

(#5659) torzo válasza Freddy76 (#5651) üzenetére


torzo
Ármester

X-T1, nekem nem volt kérdés. Ergonómia rendben, képminőség, isotűrés űber. AF sebesség is már tolerálható, bár még javulhatna, de gondolom, fog is. Csak az akku gyors halála zavar, ezért most markolatot is vettem hozzá, de azzal meg már kicsit bumfordi. Áááá, nekünk sosem lesz jó semmi! :W

(#5660) arn


arn
félisten

Hat slres akkuidot irrealis lenne varni, ott kb semmit se csinal a gep, ha az ovfet hasznalod.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5661) gorgo válasza Freddy76 (#5651) üzenetére


gorgo
őstag

Egye pi*ca, beszerzési áron is megveszem az 56-ost :) szólj, ha OK.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5662) torzo válasza arn (#5660) üzenetére


torzo
Ármester

Nem irreális elvárás ez, csak az akkutechnika még sehol sincs. Ha majd lesz, a tükrös koporsójába ez lesz az egyik legerősebb szeg, amit a milc beüt. :K

[ Szerkesztve ]

(#5663) Freddy76 válasza gorgo (#5661) üzenetére


Freddy76
addikt

De hát az másodpercekig, sőt, időtlen időkig huntol!!!4!!4!

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5664) MC Pite válasza Freddy76 (#5663) üzenetére


MC Pite
veterán

;]

torzo: Performance off, EVF only+sensor módban is próbáltad? (Nekem ezekkel, meg hogy csak akkor rawozok 1-1 kép erejéig ha úgy látom szükségesnek, 400-500at is elpöfög. Ha egy hónap alatt merítek le egy akkut, akkor 250-300 kép között bírja. Ezek nagyjából feleakkora értékek mint amiket a nikonom tudott.
Egész napos képelésre kevés akkuval X100* kell, energiatakarékos OVF módban, ott annyit fogyaszt mint egy tükrös így 6-700 képet is elmehet. Igaz, ilyenkor se szimulált élőkép, se hisztogram (S meg a T modellen nem tudom megoldott-e már energiatakarékos módban félig lenyomott expónál) se elkészült képek visszanézése nincs bekapcsolva, azaz a hibrid kereső előnyeiről ilyenkor lemond az ember. Ki-ki maga választhatja meg mi kell és mi nem, én a takarékos+visszanézettel jól elvoltam, kb 400-450 képet ment úgy el a két éves akkuval a picike gép.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5665) Freddy76 válasza MC Pite (#5664) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne csak a d5100-hoz viszonyíts, a d7000 ezer kép felett bírt egy akksival...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5666) gorgo válasza Freddy76 (#5663) üzenetére


gorgo
őstag

ecce' mán igaz! :P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5667) torzo válasza MC Pite (#5664) üzenetére


torzo
Ármester

Nehéz azt megállni, hogy az ember ne mozizzon. A modellt is inspirálni kell néha, a stúdióóra is erősen ketyeg. Nem olyan nagy gáz persze, mert mire találták ki a tartalék akkut?
Az evf előnyéről meg minek is mondanék le? Ovf-re ott a tükrös! :DDD

(#5668) arn válasza Freddy76 (#5665) üzenetére


arn
félisten

Liveviewal? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5669) MC Pite válasza Freddy76 (#5665) üzenetére


MC Pite
veterán

Nagyibb akksist nem használtam sokat, nem tudom mennyivel mennek többet, 1000-1500akat is hallani.
Persze OVF-es gépeket EVF-eshez mérni részben hülyeség, de hát ahhoz hasonlítunk először amink korábban volt. :B
Mikor X10-en is morgok hogy csak mennyit bír... fed/OM használata közben rájövök, mit sír a szám... ott 36 képenként csere, ami tovább tart, és 'picit' jobban meggondolom mire lövök el ennyi kockát :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5670) Gondwana válasza Mathiask (#5658) üzenetére


Gondwana
addikt

Confirmed: màsfél év X100s-hasznàlat utàn se bukkant nekem elő az arcdetektàlàs. Playbacknél lefelére arcra nagyít, de nem ezt keresed.

Akkuk: kb. 6 tekercs Superia200 àràért kaptam még két gyàri akkut, érzésre picit tovàbb is bìrjàk, mint az X100s-hez adott sàrgacsìkos.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5671) Fandango válasza Freddy76 (#5651) üzenetére


Fandango
veterán

+1 szavazat az XT-1-re, én imádom! :K

(#5672) Freddy76 válasza Fandango (#5671) üzenetére


Freddy76
addikt

Budapesti vagy? Kipróbálnám az 56-tal és a 27-tel...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5673) Fandango válasza Freddy76 (#5672) üzenetére


Fandango
veterán

Nem, de nem lakok messze.

(#5674) Mathiask válasza Gondwana (#5670) üzenetére


Mathiask
senior tag

Köszi.

Amúgy amiben van arcfelismerés (X-E2,X-T1,stb), abban jól működik? Használható?(szemre fókuszál?)

(#5675) 3YEW válasza Freddy76 (#5672) üzenetére


3YEW
tag

ha érdekel én pesti vagyok, esetleg tudok segíteni x-t1 próbában

T

(#5676) MC Pite válasza Mathiask (#5674) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem jól működik a fd, szeretem; szűk dof esetén is jó helyre teszi a fókuszt. Mióta van, sokszor használom, és ezzel is portrézok Ja, és ugye a fényt is az arcra méri ilyenkor! De keress rá a tapasztalatokra, tesztekre.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5677) torzo válasza Freddy76 (#5672) üzenetére


torzo
Ármester

Én pesti srác(tata) vagyok, felajánlom akár több napra is, ha azt a két obit én is megkaphatnám egy kis gyötrésre.

(#5678) jmakk válasza Mathiask (#5674) üzenetére


jmakk
őstag

X-A1, X-M1, X-E2, X-T1
Ezekben van arckeresés. Nekem X-A1 van, sztem nagyon jól működik. Konfigurálási lehetőségről nem tudok, közelebbi szemre teszi az élességet.

(#5679) Freddy76 válasza torzo (#5677) üzenetére


Freddy76
addikt

... és 3YEW:

Köszönöm. Arra vagyok kiváncsi, hogy sebességben és élményben mennyire vagyok előrébb az X-T1-el. Majd küldök privit.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5680) 3YEW válasza Freddy76 (#5679) üzenetére


3YEW
tag

szerintem nem sokkal, ha egyáltalán valamivel előrébb vagy

T

(#5681) MC Pite


MC Pite
veterán

Nekem mikor a képelésre figyeltem, nem nagyon volt különbség. Ha konkrétan az evf-et ill sebességet figyeltem, performance módban talán picit gyorsabb volt mint enyém simában, ill az evf ugye csecsébb valamivel, de nem egy OMx méret - más kérdés hogy nem érződik a mostani sem kicsinek.

99%ban inkább az érzés és tetszésindex, kiegészítők számítanak inkább a kettő között.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5682) Stauffenberg válasza Freddy76 (#5679) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem nem annyival vagy vele előrébb, hogy ezt a felárat megérje, de igazából te tudod. Az X-T1 nagyon jó gép, de egy X-E2-ről nem biztos, hogy megéri váltani, csak ha tényleg nagyon bejön ez a klasszikus SLR forma.

(#5683) gorgo válasza Freddy76 (#5679) üzenetére


gorgo
őstag

Photoplus-os srác nekem egyértelműen azt mondta mikor arra jártam, hogy nem éri meg az ártöbbletet az XT1. Ha a markolat hiányzik, tehetsz az XE2-re is nagyon jót. Plusz egy tárcsa? Esőálló? Kókuszsebességről sajnos semmi infóm, az lehet még érdekes...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5684) szilu7 válasza gorgo (#5683) üzenetére


szilu7
senior tag

Ha már X-E2 markolat. Mit javasoltok rá?

(#5685) MC Pite válasza szilu7 (#5684) üzenetére


MC Pite
veterán

Semmit. Próbáld ki (markolattal). Majd bőr tokkal is.
55-200/50-140 használata esetén meg a gyári vagy ishoot.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5686) jmakk válasza MC Pite (#5685) üzenetére


jmakk
őstag

Ishoot jó, ellenben oda vele a gép varázsa. :D

(#5687) gorgo válasza jmakk (#5686) üzenetére


gorgo
őstag

Várjá: amikor fogod, akkor megvan a varázs, mert kézre áll! Kérdés: a gép mi a faxnak, leteszed olykor és gyönyörködsz benne? :)
Fotózni, vagy fényképezőzni? Jól van, nem kötözködök, de ez ide illett. (mellesleg fogtam XE-t markolattal (lap közepe Hand Grip MHG-XE), és iiiilyen kényelmes volt vele! :K )

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5688) jmakk válasza gorgo (#5687) üzenetére


jmakk
őstag

X-E1-gyet vettem anno iShoot-tal. Marha jó volt a fogása, de iszonyat ronda lett tőle. Nem azt mondom, hogy nekem a kinézet az első, de biztosan vannak szebb markolatok is.....drágábbé :)

(#5689) gorgo válasza jmakk (#5688) üzenetére


gorgo
őstag

Az iShoot nem is valami szép, tény.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5690) szilu7 válasza gorgo (#5687) üzenetére


szilu7
senior tag

HG-XE1-gyel nem próbáltad véletlenül? Milyen lehet a drágább tesóhoz képest?

(#5691) MC Pite válasza szilu7 (#5690) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem az volt. Nem dslr-es lesz a fogás, hanem a téglafogás lesz biztosabb vele. (Bőrtokig szerettem.)
Ishootnál szerintem jobban illik a géphez, és anyagában is megegyezik, meg kinézetben is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5692) gorgo


gorgo
őstag

Grip Belt GB-001-ről tapasztalat? Ránézésre nagyon tetszik! Most hogy dicsérem a az MHG-Xe markolatot (vennék, de kici ócóér), hát 21khuf alatt nem látok :( Jól látom, hogy nem látok?
Mindkettő tuti sok lenne. Egyik vagy másik. Grip belt olcsóbb, és ráadásul univerzális is, nem vázfüggő!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5693) egonca


egonca
csendes tag

X szériás gép vásárlás előtt állók figyelem!
X-E1 akció a fujiweb.hu -n

Üdv. egonca

(#5694) MC Pite


MC Pite
veterán

Kit temetnek mivel? :DD

TayRol 2014.11.05 Eladó egy 2013.11.19-én az Edigitalban vásárolt (tehát még 1 évig garis) Fuji X100s fényképezőgép. Hibátlan, ... bla bla

Elkelt.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5695) silmatauki válasza egonca (#5693) üzenetére


silmatauki
őstag

Az árakat tekintve: nem írták el az E2-t E1-re? :) (Tudom, költői...)

(#5696) cdl válasza silmatauki (#5695) üzenetére


cdl
senior tag

Pont ez jutott az eszembe.

(#5697) gorgo válasza silmatauki (#5695) üzenetére


gorgo
őstag

vagyunk páran akiknek bilibe lóg... :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5698) szilu7


szilu7
senior tag

December 18. update nap, csak Norbi nélkül...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5699) MC Pite válasza szilu7 (#5698) üzenetére


MC Pite
veterán

Firmware updates now available for the
FUJIFILM X-E2, FUJIFILM X-Pro1, FUJIFILM X-E1

[ Firmware versions ]

FUJIFILM X-E2 : Version 3.00
FUJIFILM X-Pro1 : Version 3.40
FUJIFILM X-E1 : Version 2.40

1. New Classic Chrome Film Simulation
2. Interval timer shooting
3. Enhanced wireless function for shooting from your smartphone or tablet devices*
By downloading the free FUJIFILM Camera Remote** app to your smartphone or tablet devices, users can use the Remote Control function, which allows a wealth of control, even from a distance. This functionality is great for a wide variety of shots, including group photos, self-portraits and animals in their natural habitat.
4. AF+MF
“AF+MF” function enables seamless manual focusing. After half pressing the shutter to autofocus on the subject, fine adjustment can then be made using the manual focus ring.

Elektromos zár kimaradt E2-ből, ez várható volt, viszont az 5-8-9-et is vártuk, nem jöttek volna rosszul. A 3 Auto ISO presetre is várni kell még... (X100T)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
FUJIFILM X-T1 : Version 3.00

1) 1. High-speed electronic shutter with a maximum speed of 1/32000sec.
2) Classic Chrome
3) Natural Live View function is just like the naked eye
4) EVF / LCD Color Control (“EVF COLOR” and “LCD COLOR” options in the setup menu to adjust the hue of the electronic viewfinder and LCD monitor.)
5) Direct selection of AF area
6) Unlocked AE-L / AF-L Buttons
7) Variable Focus Area during MF
8) Direct selection of Macro mode
9) Q. Menu customization
10) New Video Frame rates (50P / 25P / 24P)
11) Manual Shooting in Video mode
12) Phase detection AF support for Instant AF
13) Interlocking of Metering and Focus areas
14) Expansion of shutter speed in Program Shift mode
15) Add “Flash compensation”, “Shutter type”, “Preview Pic. Effect”, “Preview EXP. / WB in Manual mode” and “Lock” in Function setting [E2-be is kellene]
16) Instax Printer Print
17) Lock Function
18) Three Custom White Balance
19) Expand EVF / LCD displaying types in manual exposure mode
20) AF+MF function enables seamless manual focusing. After half pressing the shutter to autofocus on the subject, fine adjustment can then be made using the manual focus ring
21) PC tethered shooting support

:C

szerk:
AVAILABLE: Lightroom 5.7 and Camera RAW 8.7 (with X100T, X30 and graphite X-T1 support) WITH CLASSIC CHROME
Akkor Ex/Pro1-hez is lesz CC is? Vagy az a LR5.8ban csak? (vagy hexa editálás) Film módok: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5700) madgie válasza MC Pite (#5699) üzenetére


madgie
titán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.