Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) gyorgyi84 válasza Scharm1976 (#7998) üzenetére


gyorgyi84
tag

Majd 500e Ft :Y

(#8002) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, túláraztam a garis 16-50-et, vagy csak régen volt fizu,vagy ennyire pang a fuji használt piac?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8003) jmakk válasza Mercutio_ (#8002) üzenetére


jmakk
őstag

Mindkettő. Inkább mostani-5e áron próbálkoznék a helyedben.

(#8004) Gondwana válasza Mercutio_ (#8002) üzenetére


Gondwana
addikt

Januàr òta hirdetgetem az X100s-t, egy piàs asztalos egy kezén meg tudja szàmolni az összes érdeklődőt, mi ez, ha nem pangàs?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8005) madgie válasza gorgo (#7988) üzenetére


madgie
titán

Sz@r a gyári Classic Chrome :( Nem kell hozzá koncertkép, egy sima kutyiportrén is látszik, milyen rondán blokkosítja be az árnyékokat.

Ezzel szemben borzasztó sokrétű a program, a LR szöges ellentéte a svájcibicska-szerű ezer megoldásával. Szinte minden csúszka metódusa változtatható, most akkó' milyen tint correction legyen a highlight recovery-ben, az extreme highlight recovery-ben, black fine tune-ban, külön finomhangolható a shadows/midtones/highlights WB-je, a camera raw advanced-ben színcsatornánként állítható a nyers bemeneti raw RGB gain-je, fekete és fehér vágása, curves nem csak úgy van, hogy RGB oszt csók, hanem akár LAB, élesítésnél csak az X-Trans-hoz 9 Raw Process-szel indít, azon belül hatféle élesítési metódus és millió opció variálható... és sorolhatnám.

Szóval durva program. Amolyan pöcsölős féle :D

[ Szerkesztve ]

(#8006) Mercutio_ válasza madgie (#8005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ráérő vidéki arcoknak való? :D

Gondwana : Akkor olyan mint a Pentax használtpiac, ott is a cuccok körbe jártak a topicban :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8007) madgie válasza madgie (#8005) üzenetére


madgie
titán

Egész jól lehet szimulálni benne a régi Fujis, finomabb tónusokat, ráadásul a géptípusra sem háklis, bármire rá lehet rakni a színprofilokat, így akár a CC-t is (az X-A1 RAW-ra is, bár ennek a pontosságát még nem néztem).

Szándékosan túlhúztam az élesítést, amolyan landscape módra (a "nincsrészletaziksztranszban" userek kedvéért ;] ), itt egy visszafogottabb tónusú hangulatkép Lujkódidzsitál kisasszonyról, összehasonlításul pedig itt van ennek képnek a gépből kipottyant Classic Chrome JPG alapja.

(#8008) Scharm1976 válasza madgie (#8005) üzenetére


Scharm1976
tag

ennek a felét sem értem, bár LR-t sem használok, inkább fotózom, ha tehetem. :DDD

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8009) madgie válasza Scharm1976 (#8008) üzenetére


madgie
titán

És milyen jól teszed :D

(#8010) jmakk válasza Scharm1976 (#8008) üzenetére


jmakk
őstag

Nyilván nem véletlen linkelted Olaf blogját. Van itt egy-két megszívlelendő dolog a filozófiánál. Pl.: "If you spend more time in front of your computer than in the field taking photos, something is wrong." :)

[ Szerkesztve ]

(#8011) Freddy76 válasza jmakk (#8010) üzenetére


Freddy76
addikt

...or you have a Panasonic m4/3 camera."

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8012) Mercutio_ válasza Freddy76 (#8011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én vagyok az élő cáfolat ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8013) Parci válasza Mercutio_ (#8012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért, te olyan sokat vagy a fílden? akkor elő a farbával!

este találkozzunk dobogókőn aurora borealist fényképezni :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8014) gyorgyi84 válasza jmakk (#8010) üzenetére


gyorgyi84
tag

Pont ezért egy ilyet csak ajànlani tudok mindenkinek !

(#8015) Novics válasza Parci (#8013) üzenetére


Novics
senior tag

Érdemes lesz még kimenni? Most olvastam az asztrós topikban, hogy éjjel vadászott rá a jónép. Ha tudtam volna, hogy lesz, akkor kimentem volna a Balcsihoz. Itt mondjuk mindig párásak az esték, viszont alacsony a fényszennyezés.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#8016) Mercutio_ válasza Parci (#8013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, de még annyit se töltök utómunkával (gyak csak beforgatom az álló képeket ahol nincs infó a képben + ha kell világosítok)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8017) Scharm1976 válasza jmakk (#8010) üzenetére


Scharm1976
tag

ezért lehet az, hogy a PS-hez se nagyon értek, inkább úgy komponálok és beállítok, hogy a végeredménynél keveset kelljen hozzányúlni a képhez. :)

www.flickr.com/photos/scharm/

(#8018) GU-81M


GU-81M
tag

Még mindig X-E2 vásárlásán töröm a fejem, most már az ebayt is figyelem, ott azért nagyobb számban raknak fel használt gépet. Ha jól tudom, akkor az eshutter egyedül az X-T1-en használható, lehetséges, hogy egy későbbi frissítés során elérhetővé teszik az E2 tulajok számára is?

(#8019) Gondwana válasza GU-81M (#8018) üzenetére


Gondwana
addikt

Keresztény egyhàzak régebb òta léteznek, mint a Fuji kaizen, ràadàsul utòbbinak egyre kevesebb a hìve, pl. x100s-re lassan egy éve _létezik_ classic chrome-t tudò fw, csak nem adjàk ki. Röviden: nem.
(csak kerüljön ki egy X100T fw, lesz itt olyan ROM-főzés, mint htc-re!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8020) Parci válasza Novics (#8015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van egy K-index nevű cucc, ha az 6 fölé emelkedik, akkor nálunk is látható a sarki fény (ha olyan helyen vagy és olyanok a légköri viszonyok). tegnap este 6 fölött volt, most 4. három óránként frissül. qrvára el vagyok keseredve :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8021) Novics válasza Parci (#8020) üzenetére


Novics
senior tag

Tegnap éjjel nálunk nagyon szép, tiszta idő volt. Bár a parton lehet párásabb volt, de a csillagok szépen látszottak.
Mérgelődhetnék, hogy nem mondták a televíziós készülékben, hogy ez lesz, de nem tehetem, mert nem néztem. De legalább kialudtam magamat! :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#8022) Mercutio_


Mercutio_
félisten

TeásKanZen ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8023) madgie válasza Mercutio_ (#8022) üzenetére


madgie
titán

Wow, a kis huszonhét! :)

Én most értem haza a 23-assal, remélem kijövünk majd egymással :D

(#8024) Mr.Zazi válasza madgie (#8023) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Gratula, honnan van? :DD Sok jó képet! :K

(#8025) Mercutio_ válasza madgie (#8023) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kölcsönobi, remélem hétvégén lesz időm kattogni kicsit, mert pár beltéri családi fotón kívül, (ahol ráadásul nem láttam csodát és néhány be is mozdult ott ahol a 20/1.7+G3 még éles) eddig nem sok dolga volt :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8026) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#8022) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Így már van valami - velünk megosztható - gondolatod a Fuzsi életérzésről? :D Lesz még itt Pana kiárusítás? :D

(#8023) madgie: Reméljük így már megszűnik a topikban a nyekergő hang. Mintha a temetőben pityergő öregasszonyok kórusos "jajj a harmincötös, jajj a harmincötös" kántálása szűrődött volna be. :DDD

Kérjük a kutyásos tesztfotókat, jól megdofolva, lássuk azt a bukét! :)

(#8027) madgie válasza Mr.Zazi (#8024) üzenetére


madgie
titán

Hát honnan lenne :))

Úgy eldumáltuk az időt, hogy elfelejtettem, hogy ma vérvételre kell mennem, szerencsére csókos vagyok, később is fogadtak :D

Most megyek még egy kört a főtér felé, ha meg már dolgom van, viszem a huszonhármast :)

Stauffenberg: szerintem lesz még harmincötösöm, az egy unikum. A 18/2-t is láttam ma végre élőben, a francba már, az is kéne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8028) FEDman válasza madgie (#8027) üzenetére


FEDman
addikt

No, baromi kíváncsi leszek neked mennyire jön be a 23-as. :)

A 18-as milyen volt? Én is gyakran elgondolkozok a 35 - 23-as váltáson, de most egy pillanatra felmerült bennem, hogy mi lenne ha maradna a 35-ös és mellé jönne egy 18-as? :U

(#8029) Mr.Zazi válasza madgie (#8027) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Jó volt ez a kis beszélgetés! :D Lássunk majd képeket!

(#8030) hegyimorc válasza Mercutio_ (#8022) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"TeásKanZen"

Ezzel még én is szívesen eljátszanék. Majd ha meguntad szólj :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8031) madgie válasza FEDman (#8028) üzenetére


madgie
titán

Nem képeltem vele, csak megfogdostam, megtekergettem. De hát ismersz, a pankáka felépítés mindig tetszett, ezért merült fel a 27-es lehetősége is.

(#8032) GU-81M válasza Gondwana (#8019) üzenetére


GU-81M
tag

Nagy kár... Annak meg, hogy kikerüljön a fw elég kicsi az esélye, mert akkor már rég kint lenne...

(#8033) 3YEW válasza Mercutio_ (#8022) üzenetére


3YEW
tag

jól néz ki :D

T

(#8034) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Na ez is egy 23-s csak ezt nem lehet lecserélni :)

Igy az elsö hét utàn most azt mondom,megfogom tudni szokni az x-t1 - 23-as pàros hiànyàt !

(#8035) Mr.Zazi válasza madgie (#8027) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nekem is megjött az "új" obim. :DDD Már alig várom, hogy kipróbáljam...

(#8036) Gondwana válasza madgie (#8031) üzenetére


Gondwana
addikt

X100s/t = self-healing GAS.
Vannak még ojjektívek a rencerben, jó róluk olvasni, de valahogy olyan hangulattal, mint himlőjárványkor viszzaemlékezve a gyerekkori vakcinára.

Vannak még mellényúlásaim az X100t-n, de már kezdünk nagyon összeszokni. (Azzal fogom magam megszivatni, ha az első 1000 expó tanulságai alapján újraszervezem a Q-menüt és tanulhatom újra).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8037) Mercutio_ válasza hegyimorc (#8030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az obit vagy a vázat? ;]

Ha össze tudunk futni jövő héten váz+16-50-et oda tudom adni, vagy csere a kis feketére :D

Stauffenberg: Az eddigiek alapján - tuti van benne user-error is - marad a PanAForewer, esetleg ha majd lemegy az ára E-M5 II.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8038) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

most esett le nekem, hogy a 18/2 és a 27/2,8 az mft pana 14/2,5 és 20/1,7 szellemi alternatívái :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8039) hegyimorc válasza Mercutio_ (#8037) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Sötét zoomot még játszani sem! :D

A 27-es lenne érdekes a kis vázzal (de látom az obi nem saját)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#8040) madgie válasza Parci (#8038) üzenetére


madgie
titán

Ugyehogyugye :)

(#8041) madgie


madgie
titán

Ób+, egész nap Astia-n felejtettem a gépet :DDD

(#8042) Elektrosokk válasza madgie (#8041) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szörnyű :D

komolyan olyan szép ez a fuji váz hogy a nappaliban az üveg asztal közepén tárolom, nem a szokásos képelő tárolóban :) meg hát ugye a tudat hogy kié volt... :D :))

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8043) madgie válasza Elektrosokk (#8042) üzenetére


madgie
titán

Ja, hogy azért raktad karantén alá, mert az enyém volt :D

(#8044) madgie válasza madgie (#8041) üzenetére


madgie
titán

Na jó, azért dobok pár szneppsottot :)

Igen, tudom, koszos a szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#8045) Parci válasza madgie (#8044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az elsőnél a háttérben az egy aurora borealis? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8046) FEDman válasza madgie (#8044) üzenetére


FEDman
addikt

A Leilás képek hogy torzítanak már, minek adtad el a 35-öst. :(

:DDD :DDD

Bocsi, ezt a kis szívatást most nem tudtam kihagyni. :DDD

Állat lesz ez az 56-ossal párban! :))

Az ff képen az is megvillan mi lesz az igazi terepe. :)

(#8047) madgie


madgie
titán

na gyorsan vigye el valaki :D

Tudtam, hogy amint veszek valami drágát, befut valami más bajnok áron :))

[ Szerkesztve ]

(#8048) Novics válasza madgie (#8047) üzenetére


Novics
senior tag

Hmmm... ezzel kompaktositani lehetne az E1-et, viszont akkor kéne mellé egy 35, a 18-55-öt meg el kéne passzolni. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#8049) madgie válasza Novics (#8048) üzenetére


madgie
titán

Ma Mr.Zazi retró-ezüst X-E1-én láttam a 18/2-t, tényleg kompakt kis kombó :K

(#8050) Mr.Zazi válasza madgie (#8047) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Hát azért a 18 nem 23. A kutymák tudja, hogy új cuccal fotózod? Nem lett lámpalázas? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.