Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) MC Pite


MC Pite
veterán

Ha már batár meg 'jóépű' obik, nekem kimaradtak az oly pro (1.2) obijai, most néztem 1-2 példát mft verzióban, hmm...
35mm ekv,50mm ekv, portré obi. (ok a nocticron kicsit kisebb)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24002) Mercutio_ válasza MC Pite (#24001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre írtuk többen, hogy ezeknek nem túl sok értelmük van, mert ha a kicsi DoF kell APS-C/FF fronton olcsóbban, és hasonló vagy kisebb méretben elérhető.
Igaz kisebb vázra is feltehetőek, és működik a nagy obi markolattal, kisebb obi markolat nélküli váz trükk. (persze, csak ha kevésbé dof-buzulunk)

szvsz felesleges ezen izmozni, minden rendszerben lehet olyan obisort összeválogatni ami adott szempontból (méret/súly, élesség már nyitott rekeszen, CA-tűrés, stb.) messze jobb mint más rendszeré, az a kérdés, az illetőnek mire van szüksége.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24003) MC Pite válasza Mercutio_ (#24002) üzenetére


MC Pite
veterán

Leginkább az 1.7/1.8as obikkal adja (akinek számít a méret is) csak ma felnéztem mlz-re és pislogtam hogy bakker mekkorák ezek az 1.2 üvegek.
Most a dofbuzulás meg egyéb ilyeneket nem is vettem bele, csak utoljára pro obik között az oly 2.8as zoomja volt meg hogy milyen/mekkora, az még nálam egy EM10el jó is lenne; de az 1.2es soron meglepődtem hogy wtf.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24004) #16820480 válasza jjeahh (#24000) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már plasztik portrék, múltkor futottam ebbe a videóba bele (ugyan off, mert nem Fuji, de kíváncsi vagyok a véleményetekre azért), és egyszerűen nem értem a készítőket, hogy lehetnek oda azokért a digitális képekért :U Annyira műanyag rajtuk a bőr, mintha kirakatbabát fotóztak volna, és a haja is zöldül, egyszerűen nekem teljesen természetellenes a képek kidolgozása. A filmes ezzel szemben teljesen rendben van szerintem, sokkal jobban tetszenek azok a képek.

(#24005) b.vr válasza MC Pite (#24003) üzenetére


b.vr
őstag

Nekem nem teljesen világos hogy most konkrétan mit szeretnél ebből kihozni?
Csak mert (a hsz-eken kívül) több elég részletes blogbejegyzést is írtam (méret kérdésekre külön kitérve) az Oly Pro zoomokról és a Noctricron-ról, saját tapasztalatokkal, képekkel. Amikor pedig 1 éve a Nocticron-t vettem dönthettem volna úgy hogy a Fuji 56/1.2-t veszem (még olcsóbb is lett volna), mégis a Nocticront választottam (ezt nem azért írom hogy bárkit is rábeszéljek hanem hogy a dolgok kicsit összetettebbek annál hogy de hát kisebb a szenzor és akkor az kb 1 FÉ hátrány) A méret meg hidd el, személyes tapasztalat hogy a 42/1.2-nél még bőven nem szempont, a 40-150/2.8nál már igen, csak ott a Fuji párjánál meg egy kicsit még inkább (ahogy ezt is leírtam és illusztráltam)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24006) #31733248 válasza #16820480 (#23987) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem Fujira a Sigma 16mm f1.4 mellett a 30mm f1.4 is jól jönne. Tudom, hogy van Fujira 16 és 35 f1.4, de jóval drágábban. Én még abban bízom nagyon, hogy lesz majd Sigma 60mm f1.4 is jó áron. :D

(#24007) #31733248 válasza centrino (#23976) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem beépített átalakító van az új Artokban, hanem a Sonyhoz optimalizált fókuszrendszer:

"While offering the same high-performance optical design as other lenses in the Art line, the new Sony E-mount models will feature a newly developed control algorithm that optimizes the autofocus drive and maximizes the data transmission speed. In addition, these lenses will be compatible with Sony’s Continuous AF (AF-C) and high-speed autofocus, which are not addressed by SIGMA MOUNT CONVERTER MC-11. "

(#24008) DonRazzino válasza #31733248 (#24006) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Basszus, ezt most kár volt. :D Pont be akartam szállni madgie ellen a vitába, enyhítendő a Sigma ellenességet azzal, hogy sok ismerősöm használja nagy megelégedettséggel akiknek látom is hétről-hétre a képeit és igen boldogok az obikkal úgy Sony-n mint Nikonon, de pont a rendszerünk szent triumvirátusából a műszaki csodának tartott XF16-ot és az elképesztő karakterű, újonnan alig 400 EUR ba kerülő XF35 1.4-et "akarod lecseréltetni". Azt itt bizony szentségtörésnek minősítem. :D

(#24009) #31733248 válasza DonRazzino (#24008) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hát ezt nem gondoltam át. :DDD

(#24010) arn


arn
félisten

Varhato olcsobb/kisebb vaz ibissel? Ez az, amiert levaltanam vegre a t1et, es baromira hianyzik belole. De nem szeretnek nagyobb vazat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24011) #16820480 válasza #31733248 (#24006) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a Sigma 30/1.4 árán már kapsz kb használt Fuji 35/1.4-et. A 16-os valóban olcsóbb jóval.

(#24012) total90 válasza DonRazzino (#24008) üzenetére


total90
veterán

Nálam épp most van teszten a 14-es és a 16-os Fuji... a 16-osnak tényleg nagyon penge képe van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24013) pethob válasza DonRazzino (#24008) üzenetére


pethob
aktív tag

Mondjuk én nem haragudnék meg, ha a Cannon gyártana ultrahangos fókusz motort a 35/1.4-be ;-)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#24014) centrino


centrino
aktív tag

(#24015) centrino


centrino
aktív tag

Megjött Windowsra is... GFX, X-T2, X-Pro2, X100F, X-H1

[ Szerkesztve ]

(#24016) total90 válasza centrino (#24015) üzenetére


total90
veterán

Na töltöm is le azonnal :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24017) makszi válasza centrino (#24015) üzenetére


makszi
aktív tag

Ilyen lesz XT-20-hoz is?

(#24018) centrino válasza makszi (#24017) üzenetére


centrino
aktív tag

Elvileg következő frissítéssel megkapja X-T20 és E3 is

(#24019) sasNAXO válasza DonRazzino (#24008) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Mi a szent triumvirátus harmadik tagja? :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#24020) Matska válasza sasNAXO (#24019) üzenetére


Matska
senior tag

Az 56 1.2 ha jól sejtem :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#24021) Gondwana válasza centrino (#24015) üzenetére


Gondwana
addikt

:DD Only pre-installed operating systems are supported; operation is not guaranteed on home-built PCs or PCs that have been upgraded from earlier versions of Windows.
Ha nem megy, akkor nem megy, nem kell erőltetni...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#24022) sasNAXO válasza Matska (#24020) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

...és tényleg. Hogy nem gondoltam erre. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#24023) taranis


taranis
addikt

Az ember rendelné az X-H1-et, aztán a sötét oldalról bedobnak egy A7III-at. Hát nem egyszerű az élet. Győzködöm magam, hogy az X-H1 talán szerethetőbb, megugye a Fuji színek, de azért odatette magát a Sony.

colorizer.net

(#24024) Mr.Csizmás válasza taranis (#24023) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább egy r2 service pack 1.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24025) madgie válasza taranis (#24023) üzenetére


madgie
titán

Amúgy jó lett a Sony, papíron legalábbis nagyon penge minden. Videóra mondjuk én simán a H1-et venném, DR200-nál kb megvan a FF alap dinamika, DR400+Eterna meg aztán főleg brutál dinamimát tud, és nem is kell annyit variálni vele, mint a loggal.

(#24026) #16820480 válasza taranis (#24023) üzenetére


#16820480
törölt tag

PASM tárcsa, az ördög műve : ;]

(#24027) taranis válasza madgie (#24025) üzenetére


taranis
addikt

Videó alatt DR-ben valszeg minimális előnye lenne a Sonynak, de ahogy írod nagyon jó a Fuji is, nekem is bőven elég. Log nem gond, nyakig benne vagyok a témában. De azt nézted, hogy milyen durva lowlightban az A7III? 24mp-es váz ellenére kb A7S szintet hoz, a Fujit körbehugyozza. A másik ami problémás nekem Fujinál, az a 60p, 120p alatti moiré/aliasing gondok. Itt mondjuk nem tudom, hogy jobb e a Sony, nem láttam még slowmo felvételeket. A Sony ellen szólhat, hogy valszeg túlmelegszik majd, meg hogy melózni kell azokért a színekért, amiket megszoktam Fuji alatt.

colorizer.net

(#24028) b.vr válasza taranis (#24023) üzenetére


b.vr
őstag

A Sony FF már egy jó ideje rendben van, objektív oldalról is. De azért mégis a neked szükséges obikat kell először megnézni, pl. fényerős alap-zoomban ami megfizethetően drága, a 24-70/4, hát az pont nem valami jó képminőségű (míg a 24-70/2.8 igen, csak hát az meg persze a 2.8 miatt eleve nagyon drága) Szóval nem csak a vázat kell nézni, írd össze a teljes rendszert a kínálatból amire szükséged lenne hogy mi mennyi.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24029) total90 válasza taranis (#24023) üzenetére


total90
veterán

Én is azon agyaltam, hogy ha váltanék X-T2-ről, mert ugye még mindig itt az ismerős, aki akarná a gépet... akkor ez a Sony most nem is lenne rossz :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24030) taranis válasza b.vr (#24028) üzenetére


taranis
addikt

Hát igen a 24-70 2.8 az aranyáron van, egyelőre csak a váz képességeire fókuszáltam. Még egy kicsit ízlelgetem ezt mielőtt visszazökkentem magam a realitások talajára az objektív témakörrel :)

Ja meg elfelejtettem említeni még valamit ami miatt tetszik a Sony: CAF. Szerintem itt látványosan jobb lesz, mint az X-H1, és a Sony meg tudta oldani, hogy folyamatos legyen az átmenet fókuszálásnál.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24031) total90 válasza taranis (#24030) üzenetére


total90
veterán

Én egy Sony A7III, 24-70 f2.8, 100-400-as sorral el lennék. Kb. 6000 euró környéke ha újan veszek mindent.

Jelenleg van egy Fuji X-T2+grip, 10-24, 23 f2, 56, 80, 100-400+1,4x, vakuk... Lehet kijönne 0 veszteséggel, ráfizetéssel :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24032) #16820480 válasza total90 (#24031) üzenetére


#16820480
törölt tag

És az 5 obi + telekonverter helyett lenne 2 obid, ahol a tele vége ekvivalens 840mm helyett csak 400mm, illetve nincs sem makró sem portré obid igazából :N Sem street, vagy nem tudom mire használod a 23/1.4-et pontosan :)

(#24033) taranis válasza #16820480 (#24032) üzenetére


taranis
addikt

Ha nagyon kell ott az s35 crop mode.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24034) faki_


faki_
senior tag

(#24035) Muerte68 válasza faki_ (#24034) üzenetére


Muerte68
addikt

Jónak néz ki :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#24036) vihartigris válasza total90 (#24031) üzenetére


vihartigris
őstag

Full frame honvágyad van?

bármi reciproka a semmi

(#24037) b.vr válasza total90 (#24031) üzenetére


b.vr
őstag

De neked a tájfotó az egyik fő érdeklődési területed, nem? Akkor én nem a 24-70-ben gondolkoznék, hanem a 16-35-ben, és abból az F4 is jó (és persze nem olcsó, de jóval olcsóbb mint az ugyanilyen átfogású F2.8as párja vagy a 24-70/2.8) Vagy akár a 12-24/4, persze annak már domború a frontlencséje, így komplikált és drága szűrőzni.
Meg van wide és uwa fixekből is nagyon komoly választék, ezt a cikket érdemes átpörgetni (vannak benne linkek a részketesebb reviewkhoz) Persze az extrém uwa-kon is mindig elgondolkozom, de azoknak a srácoknak a kedvencük amúgy a Zeiss Loxia 21mm 2.8, ami paramétereiben nem tűnik extrém izgalmasnak, és még elég drága is - de nekem baromira tetszik amilyen képeket ad! (havonta minimum egyszer újra is szoktam nézni az ismertetőjét. Egyelőre bőven nem fogok erre ennyit költeni, de talán majd egyszer)

Bár nálad az árak nem annyira döntő szempont, de amúgy ez egy 4 részes cikksorozat, van rész az árérzékenyebbeknek is, sőt az utolsó kimondottan a "Best Sony FE Landscape Lenses for the poor Student" , hiszen ők is így kezdték pár éve :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24038) 8nemesis8 válasza centrino (#23918) üzenetére


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Már jó ideje olvasgatom a Fuji X-T20 után.
Még Sony váz ami szóba jöhetne, de abszolút szimpatikus az X-T20 18-55-el és egy 35ös fixel.
D7200-at és egy jóféle parkot (fix: 50,90 macro, sigma 18-35 art, stb...) váltana, még nem döntöttem el, de túl nagy a mostani felszerelés és nyaralásra nem akarom cipelni.

Ezt az eglobalt több helyen olvastam a fórumra. Megbízható? Lehetséges, hogy ennyivel olcsóbb, mint itthon? Kb. 80-al olcsóbb lenne vagy többel!
Garancia?

(#24039) madgie válasza taranis (#24027) üzenetére


madgie
titán

Nem néztem még, de nekem már a Bloom féle holdfényes A7S videó is idegen volt... oké, képes rá, de grade-elhetjük akárhová, ronda lesz.

Az viszont igaz, hogy a T2 lowlight videója sem az igazi, egy kevésbé jól világított éjszakai utcakép is kifoghat rajta :(

(#24040) taranis válasza madgie (#24039) üzenetére


taranis
addikt

Akkor nézd meg ezt itt, érdemes, aztán nem offolok többet: [link]

colorizer.net

(#24041) hibavissza válasza taranis (#24040) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem ezen ráérsz akkor agyalni, ha már mind a két vázat valamint legalább két - leginkább vágyott - rendszer objektívet kipróbáltad és otthon már két napja kielemezted az sd kártya tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#24042) taranis válasza hibavissza (#24041) üzenetére


taranis
addikt

Jó lenne, de sajnos több ponton vérzik, fel sem sorolom. Maradnak a netes tesztek, nem kell fejest ugrani, és nem lesz gond.

colorizer.net

(#24043) #86322688 válasza 8nemesis8 (#24038) üzenetére


#86322688
törölt tag

Igen, annyival olcsobb...itthon lopnak ha még nem tűnt volna fel 😁...en is rendelek onnan jo ideje....garit nem tudom, soha nem volt ra szukseg de nem is erdekel, ennyiert.

(#24044) madgie válasza taranis (#24040) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de akkor sem akarok Sony-t :DDD

(#24045) b.vr válasza madgie (#24044) üzenetére


b.vr
őstag

ezzel az aduásszal kellett volna kezdened :DDD

szerk: nekem amúgy az a fő bajom, hogy ennyit vázra nem szánok. Rögtön az első generációs A7 verziók is tök ígéretesek voltak, csak mindegyiknek voltak igazi deal-breaker hibái, ami miatt még most hogy már leestek árban, akkor sem szívesen venném meg (főleg hogy ott még nagyon nem tartunk hogy gombokért dobálnák őket) A második de most főleg a harmadik generációra már nagyon jól helyrehozták a dolgokat, na de közben minden gyártó tornázza fölfelé az árakat, ennyit meg nekem nem ér. Majd ahogy Parci is csinálja, 3 év múlva meglátjuk visszamenőleg :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24046) taranis válasza madgie (#24044) üzenetére


taranis
addikt

Ja megértem, nekem a Fuji az a nő aki talán nem tökéletes, de szerethető, együtt lehet vele élni, feleség alapanyag. A Sony viszont néha belengeti az ipari melleit, csorgatom a nyálam, de így látatlanban tartok tőle, hogy egy idő után vágynék a régire :)

colorizer.net

(#24047) madgie válasza b.vr (#24045) üzenetére


madgie
titán

Ugyanaz a mantrám itt is: nincs időm meg türelmem logokat piszkálni, színcsatornákat buherálni. Úgy nézzen ki a videó, hogy alig kelljen hozzányúlni.

Aztán majd lehet idővel másképp gondolom, ki tudja :)

(#24048) taranis válasza madgie (#24047) üzenetére


taranis
addikt

Ha több ilyen ember is van, akkor legalább lesz értelme a kísérletemnek: [link]
Egyelőre nem publikus, a kapcsolódó oldal nem él még, pár nap kell neki. Az X-T2 F-logjához készült, a film szimulációkat próbálja leutánozni. Nem tökéletes, de pontosabb, mint amit kézzel össze lehet hozni. Saját módszert csináltam hozzá, a LUT-ok is saját szoftverrel készültek. A végeredmény még lapos, de már csak kontraszt és szaturáció kell neki, néha az sem.

colorizer.net

(#24049) b.vr válasza madgie (#24047) üzenetére


b.vr
őstag

ja, hát én fényképezőgéppel szinte nem videózok.
(amiben igen, az 3D, és ott meg nem ilyen veszteségesen tömörített sz*rokkal :D 16 bites tiff szekvencia a minimum, de akár 32 bites lebegőpontos szekvencia. Meg külön renderelt szelektív maszkok. Ott lehet utómunkázni bátran :) )

Amúgy mivel én nem videózok géppel, lehet hogy rosszul gondolom, de végülis mi olyan nagy macera van az s-loggal? Az csak egy trükk, hogy raw video hiányában megnöveljék a footage dinamikatartalékát (még szenzorból felnyomva a sötét tartományt) Arra vannak kész LUT-ok, amit egyszerűen csak rátöltesz, és visszahozza a normál kinézetet, aztán utána még tudod finomhangolni, és ráadásul nem esik szét olyan hamar a kép. Nem?
Vagy ez tényleg ekkora macera?

szerk: (#24048) taranis ez is tök érdekes. (én a log kapcsán csak a "nulladik fázisról" beszéltem, hogy a footage-t visszaállítani semlegesre, és utána erre jöhet a color grading. Persze lehet akár egy lépésben is, csak én szeretem amikor ezek szétválasztva egymásra épülnek, jobban lehet szabályozni és finomhangolni.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#24050) taranis válasza b.vr (#24049) üzenetére


taranis
addikt

Ha az F-Logot visszaállítod semlegesre, azaz Rec.2020-ból Rec.709-re konvertálod a színteret, majd visszaállítod a kontrasztot, akkor ott leszel egy olyan képpel, aminek van egy nem túl könnyen eltüntethető zöld castja. Aki szereti, annak oké, de a Fuji film szimulációhoz képest látható a különbség. Na nem emiatt csináltam a LUT-okat, ez csak egy kísérlet, első projekt a témában, ingyen letölthető dolgok lesznek ezek.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.