Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) arn válasza Freddy76 (#5550) üzenetére


arn
félisten

Koszi a tippeket... Utanaolvasok. Rendezvenyeken hasznaltam sokat manualis vakut, par tesztfoto utan kb tudtam, hogy mire szamithatok. Ezeknel a mufenyeknel ruhellem, hogy mindenkinek beesett arca es szeme van, kinlodas normalisabb szineket kihozni. Amig termeszetes a feny, en is tolom neki az isot :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5552) Gondwana


Gondwana
addikt

Fuji+vaku+AutoDR=FAIL
Kizàròlag DR100-on kaptam eddig jò képeket. DR200/400-nàl nem csak a kompenzàciòt kell ùjraszàmolni, hanem az arc-részleteket is leqrja a képről.
Yongnuo: Fujival vakuzàsnàl tapasztalataim szerint nem az a kérdés, hogy mennyire erős, hanem mennyire tud gyenge is lenni, ezért zavar, hogy GN1.8 az Oly FL36R minimumja, nekem meg ahol hàttér is kell, GN0.05 kellene.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5553) arn


arn
félisten

milyen csajos fotok vannak az xt1 nev alatt :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5554) MC Pite válasza arn (#5546) üzenetére


MC Pite
veterán

EF-20, tenyérnyi derítőlappal együtt kellemes eredményt hoz, TTL szépen kikorrigálja. Direktbe nem túl fasza, mint általában a vakuk. Néha canon hosszabbítós kanóccal használom. Vázon kívülre nem fasza, arra manuál vakuim vannak.

T1 gyárija csak direkt villantást tud, felfelé nem fordítható vhogy tovább? :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5555) jmakk válasza Gondwana (#5552) üzenetére


jmakk
őstag

A yn560 minimumja 1/128 és elvileg GN58-t tud. De ha az ember egy diffúzort elé tesz, az még levesz ebből.

(#5556) silmatauki válasza silmatauki (#5395) üzenetére


silmatauki
őstag

2, Na mit láttam ma – x100(s?)-at az Alléban, japán(?) turistáknál. Stílszerűen X-E1 + 18-55-ttel fotózva, pre-fókuszálás nélkül (a gépet villámgyorsan a szemem elé kaptam és lőttem hármat), 1/350...400s, DR200, ISO400, OOC JPEG, NR -2:

https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/sets/72157648846336111/

Na tegnap is láttam MILC-es japán turistákat – ezúttal Samsung NX Minivel + jó hoszzú fogantyúval. 18-55 Fuji, 55mm, X-E1, Gellért-hegy:

https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/sets/72157649224688865/

(#5557) Stauffenberg válasza silmatauki (#5556) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ennyire csodaszámba megy ha valakinél MILC-et látsz? :D Az én portyázós territóriumom nagyrészt fedésben van a turisták által kedvelt kerületekkel, ázsiai fotósoknál már alig-alig látok DSLR-t, többségük már inkább MILC-el utazik. Sony domináns, de nagyon sok Nikon 1, Olympus (főleg PEN) és Panasonic (GF, G) lóg a nyakukban.

(#5558) Warton válasza silmatauki (#5556) üzenetére


Warton
őstag

Az új dili az Allee környékén, illetve a budai régiókban a bordó Nikon dslr, egyik nap vagy 3 különböző ember nyakában láttam ilyet, még az egyik játszótéren is az egyik család ilyennel fotózgatta a csemetéit.

(#5559) arn válasza MC Pite (#5554) üzenetére


arn
félisten

hat ki se csomagoltam, igy fogalmam nincs, hogy mit tud. :) de a nagyobbiknak sincs veszes ara, majd lehet az lesz, ha raszanom magam. meger +50 eurot?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5560) Stauffenberg válasza Warton (#5558) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valószínűleg egy környékbeli Media Markt szórta ki akciósan. Bemész telefon tokot venni és kijössz egy kihagyhatatlan áron kiszórt Nikon 1 szettel. :D

Van is egy fórumozó aki nagyjából pont így járt.

(#5561) Ijk válasza Stauffenberg (#5557) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom ti merre járkáltok de én még mindig 99%-ban valami kompaktot vagy bridge gépet látok nyakban lógva. Még leginkább valami belépő nikon tükröst szoktam megfigyelni kitobival, de azt is ritkán.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5562) Stauffenberg válasza Ijk (#5561) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem ismerem Kecskemét turisztikáját, de én Budapest középső kerületeiről beszélek, ahova a turisták többsége koncentrálódik.

Múltkor hajóval mentem haza (Erzsébet híd - Újpest, amíg hajózási szezon van szeretek BKV hajózni), kiültem a tetejére a jó levegőre és leült velem szembe egy kanadai srác egy Sony RX1-el. Látta a kezemben a Fujit és elkezdtünk dumálni. Nem vágta, hogy milyen az az X-A1, mert náluk X-E1/E2, X-T1 és X100 alatt nem is híreznek a hírportálok. Mondta, hogy sokan hülyén néztek rá a kollégái meg haverjai közül, hogy a D700-at lecserélte egy RX1-re. Arról is beszélt, hogy az egyetlen baja az EVF hiánya, van hozzá egy optikai kukucskája, de nem szereti, mert beleakad mindenbe. Venne A7-et, de az már kevésbé kompakt meg nem akar egyebet, csak egy 35mm-es objektívet. Rögtön mondtam neki, hogy nézzen meg egy X100S-t (akkor még nem volt X100T). Kérdezi: "És az full frame?", mondom nem, aztán rögtön csóválta a fejét. Náluk semmit nem szokás komolyan venni Full Frame alatt. De azért megígérte, hogy ha hazaér bérel egy X100S-t pár napra.

Kíváncsi vagyok ez a beszélgetés hogyan zajlott volna ha nem nyugatról jön, hanem mondjuk japánból.

De elég elmenni a Hősök terére, beáll négy busz, leszállnak róla a japán turisták és rögtön felborul az addigi MILC/DSLR arány. :D

(#5563) Warton válasza Stauffenberg (#5560) üzenetére


Warton
őstag

Nem Nikon1, hanem a 3300-as vagy valami ilyesmi, azért az már a 100.000-es tartományban van.

[ Szerkesztve ]

(#5564) silmatauki válasza Stauffenberg (#5557) üzenetére


silmatauki
őstag

Japóknál általában vagy P&S-eket, vagy MILC-eket látok – a múltkor Fujit, most NX Minit. DSLR-t nagyon ritkán. Tényleg igaz, hogy a MILC-eket preferálják a DSLR-ekhez képest.

(#5565) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#5560) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dunában én 4-et vettem 40k/db-ért ;] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5566) Stauffenberg válasza Warton (#5563) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, írtad is, hogy DSLR, én olvastam félre. Azt hittem kis vörös Nikon 1 vázakat láttál. :B

(#5567) silmatauki válasza Stauffenberg (#5557) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ennyire csodaszámba megy ha valakinél MILC-et látsz? "

Igazándiból csak akkor írok róla, ha tudok róla Fuji-s képet is prezentálni, hátha valakit érdekelnek, "élőben", kandi kamerás, zoomos, gyorsan / feltűnés nélkül, mozgó célponttal (azaz rossz viszonyok között) képes-e az X-E1 + 18-55 normális képek csinálására.

(#5568) Stauffenberg válasza silmatauki (#5567) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Így érthető, csak nem tudtam, hogy mi a "rácsodálkozás" oka. :)

(#5569) gorgo


gorgo
őstag

Nincs valami hack, vagy egyéb belenyúlás a Fuji jpeg tömörítésébe? Egy dolog, hogy szép színeket ad, de egy másik dolog, hogy túltömöríti a képeket. 16mpix-es képek más gépeken sokkal nagyobb méretűek. Szimplán szarrátömöríti őket, mintha lényeg lenne, hogy 4-6Mb-osnál ne legyen nagyobb fájlméret. Azonos témát fotózva pl. egy oly inkább 7-10 megás SOOC-ket gyárt. Gáz. Csak az XE-1 ilyen vagy utódjai is?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5570) MC Pite válasza arn (#5559) üzenetére


MC Pite
veterán

A 42 a huszashoz képest? Nemtom, nekem nem. Ormótlan, fullfapad vaku. Amikor indirekt TTL-es villantás kell, akkor nekem elég a huszas, amikor meg beállított setup van, a manuálisokkal hozom össze amit szeretnék. Irreálisan nagy és drága a rendszerhez/tudásához képest a 42-es.
Akkor már inkább a Nissin i40-re várnék...

gorgo: Az utódok is ilyen gázak és szarrátömörítik a jpegeket, én speciel jobban szeretem ezt mint a 8 megás jpegeket. Én igé...szerencsés vagyok mert nekem megfelel a tömörítés (ha rengeteget akarok húzni akkor úgyis raw-ot használok, de ez még normál jpg-ből lett korrigálva, nem is high-ból).

De az a szerencse, hogy akinek ezen felül egyéb igénye van, azoknak ott a RAW(+jpg) ;)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5571) Parci válasza Mr.Csizmás (#5565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minek :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5572) arn válasza Parci (#5571) üzenetére


arn
félisten

nem kell vazat cserelni :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5573) Mercutio_ válasza Parci (#5571) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nepperkedni :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5574) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#5573) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tényleg, nem akarod megnézni az xe1+m42 kombómat? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5575) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#5574) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öreg vagyok én már a manuálhoz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5576) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#5575) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van 18-55 is :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5577) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#5576) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kölcsönbe gondolod, vagy végre lementek a váz árak a , sokat hangoztatott 45k-ra?:D
Igazán a 27-es fix képességei érdekelnének (a lehető legkisebb vázon).

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5578) szilu7 válasza Mercutio_ (#5577) üzenetére


szilu7
senior tag

Én XM1-en használtam először, k**va jó. Méret/képminőség arányban szerintem nagyon nyerő.
Itt van egy-két sooc jpeg képem, ha érdekel, vegyesen X-M1, X-E2: [link]

(#5579) Parci válasza Mercutio_ (#5577) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

másfél fé-vel gyengébb a 20-as panánál és nincs stabi sem. szerintem a 27-es nem olyan vonzó...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5580) gorgo válasza Parci (#5579) üzenetére


gorgo
őstag

Az a baj, hogy tök igazad van, de:
1. csak 74 gramm, ami még a 20-as panánál is könnyebb;
2. irgalmatlan drága a 23-as, a 35 sem olcsó.
3. Nagyon durván karcol.
4. másfé FÉ ugyan, de a formátum miatt csak 2/3 igaz, gyengébb mindenhogy.
Szóval nincs alternatíva, és kis vázra pont jó. És a látószög alapján igazi kis mindenes. (más kérdés, hogy a pana legnagyobb hibájának tartom a mai napig, hogy kihozta a 20-as mkII-t és ugyan olyan elbaszott tetűlassú és hangos. Lehetőség lett volna a 14-es villám és néma AF motorját beletenni, helyette kozmetikázott mindössze). A Fuji hibája meg az, hogy a 27-est nem f2-vel hozta ki.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5581) Freddy76 válasza Mercutio_ (#5577) üzenetére


Freddy76
addikt

Nagyon jó. Mindig visszatér, hogy bizonyos paramétere gyengébb a pana 20-nál, de vannak előnyei. Elsősorban a látószög, amit sokan nagyon szeretnek, én is. Másrészt karcol, már 2.8-on is, és ezen a gyutávon 1/60-at bőőőőven ki lehet tartani, ez kombinálva a Fujik iso-képességeivel, szinte mindenre elég.

Ellenérv persze, hogy ott a kitben adott 18-55. Ami ráadásul zoom. Ellenben bazi nagy. Szóval lehet, hogy nem mindenki számára érdekes a 27, én megvettem, használom, szeretem. Sőt, nekem érv volt a fuji rendszer mellett az is, hogy van kis (palacsinta) ekv. 40 körüli fényerős fix.

A 27-est számomra a 23 és a 35 sem váltja ki: ezek drágábbak, jóval nagyobbak, és egyik sem ekv. 40...

Szerk.: két óriási előnye is van a fuji 27-nek a pana 20-szal szemben. Egyrészt gyorsabb az af, másrészt rá tudom tenni fuji vázra.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5582) Parci válasza gorgo (#5580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én arra értettem, hogy ha valaki rendszert vált azért, hogy legyen egy kis méretű fuji váza a 27-essel. abban nem látom a rációt. a többi abszolút stimmel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5583) Parci válasza Freddy76 (#5581) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látószögben és a fényerő miatti záridőben tényleg odaver a pana 20-nak... ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5584) Freddy76 válasza Parci (#5582) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, csak ezért rendszert váltani nyilván hülyeség. Annak már csak az árak miatt sincs értelme.

5583: olvasd el még egyszer amit írtam. Nem a pana 20-szal szemben előnye a látószög és a fényerő, hanem úgy általában, ezek miatt is megéri az árát. Amúgy nem teljesen értem ezt az állandó hasonlítgatást a pana 20-szal. Lehet persze, aki csak ezen két obit veti össze, mikor rendszert választ, de ez kissé életidegen. Nem mindenki hülye ám, aki nem ért veled egyet...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5585) Parci válasza Freddy76 (#5584) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt most mercutio érdeklődött a 27-es iránt. ő nem fujis, tehát rendszert váltana. erre írtam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5586) Freddy76 válasza Parci (#5585) üzenetére


Freddy76
addikt

Renden.

Azt azért megnézném, hogy Merci rendszert vált. Akkor nem jöhetne ide trollkodni :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5587) gorgo válasza Freddy76 (#5584) üzenetére


gorgo
őstag

+2 (csak ezért hülyeség, a Fuji árak meg télleg horror!)

Én egyébként a 18-55 miatt ugrottam be a rendszerbe :) Ilyen obi nincs m43-ra. Most próbálgattam a 12-40-et, pont párhuzamosan a 18-55-tel. Összehasonlítani direktben a kettőt elég necces: nagyobb mértékben függ attól a végeredmény, hogy milyen váz van alattuk, így meg obit hasonlítani kicsit körtét almával. Mindkettőt szeretem. Sajnos Fujhoz elég gyenge az LR (sőt, mostanában már úgy általában kezdem utálni) a fuji váz meg túltömörít. Karcol(na) mindkettő szépen, m43 krémesen mos, fuji karakteresebb, fujit 18-on rekeszelni kell mert kicsit taknyol a sarok, de elmegy. Mindkettő teljesen jól használható. Tény, hogy a pro obi nagyjából mindenben veri, de igazából a hamarosan kijövő fényerős fix fuji zoommal kéne hasonlítani. (AF miatt mondjuk mindig hátrányban lesz a fuji?). Majd valaki más elvégzi ezt is...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5588) Parci válasza gorgo (#5587) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is a 18-55 miatt ugrottam bele a fujiba, de aztán hamar rájöttem, hogy nekem túl szűk egy 3x zoom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5589) arn válasza Mercutio_ (#5577) üzenetére


arn
félisten

ha a meret a lenyeg, maradj mftn :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5590) arn


arn
félisten

sajna en sok helyen olyan helyzetben hasznaltam a pana 20ast, ahol a 27es nem lenne megoldas. egyedul utcan "turafixkent" tudnam elkepzelni, de bent mar a stabos zoomal szemben is hatranyos helyzetben van, az f1.7+omd stabrol meg ne is beszeljunk. kene az a 23as :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5591) jmakk válasza Mercutio_ (#5577) üzenetére


jmakk
őstag

48k, kék X-A1, tegnap jelent meg az irányjelzős adok-kapokban. Biztosan vihető 45-é. A 27-essel a legkönnyebb kombó. (vagy X-M1-gyel, de azt nem adják ilyen olcsón).

[ Szerkesztve ]

(#5592) szilu7


szilu7
senior tag

M43 tapasztalatom nincs. Én DSLR mellé próbáltam ki az X-M1+27-et, úgy komoly létjogosultsága van, ha kell a könnyű, kicsi gép, meg a magas ISO.

(#5593) istvan170


istvan170
aktív tag

Én is szinte csak a 27-est használom X-E1-en. 18-55 nem fogott meg. Most van nálam pár napja Mcpite 1.4 35-öse (ezúton is köszönöm) azzal hasonlítgatom, mert nem tudtam vegyek-e. De nagyon úgy áll a dolog, hogy nincs annyi előnye a 35-nek, hogy rászánjam a pénzt. Ahol több fényt ad, ott rendre lágyabb, méretileg pedig a 27 verhetetlen APSC-n. A látószög meg egyéni, de nekem sokkal inkább bejött a 27-es, még Nikonon használtam majd egy évig 35-öt. Valamint ezt a kombót bárhova szívesen viszem.

(#5594) istvan170 válasza istvan170 (#5593) üzenetére


istvan170
aktív tag

Mondjuk az biztos, hogy ilyen színei meg 3d-je nincs a 27-nek, szóval pro és kontra van bőven.

(#5595) Mercutio_ válasza arn (#5589) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolkodtam valami pici vázon a 20-as alá a hétköznapokra, mert a G3 még mindig nagy ahhoz, hogy bedobjam a munkábajárós táskába. Oly vázak kiestek (vaskosak, a használatuk nem esik kézre) Pana GFx régi szenzor, vagy drága, GX vaskos, marad a GM1 (vagy ha a kereső hozza a G3-ét, és csökken az ára majd valamikor GM5) de az nem annyira esett kézre, gondoltam ha eladom a garis 20/1.7 II-met és mellédobom a vázra szánt 40-50k-t és kipróbálom a Fuji feelinget, de elnézve az X-A1/M1 duót méretben még mindig nagynak tűnik és az ésszerűség se szól mellette, hogy 2 váz, 2 képi világ :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5596) Ijk válasza Mercutio_ (#5595) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ricoh GR.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5597) jjeahh válasza Mercutio_ (#5595) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha az oly kezelést megszoknád, e-pm2 nem olyan vaskos

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5598) Mercutio_ válasza jjeahh (#5597) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fogtam, nem jött be :(

Ijk: Itt legalább csak a váz értéke zuhan(t) az obik tartják az árukat, a Ricoh és hasonló egybegépeknél az egész együtt értéktelenedik el, ráadásul 180k, nóóóórmáááális? :DDD Meg ahogy rabimikit olvasom ISO400 fölött már nem túl fényes, akkor meg egy Pana LX5/7 is lehetne.

szerk:Off

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5599) Ijk válasza Mercutio_ (#5598) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos a GR ára sem zuhant eleget, mert még mindig 180k rohadjon meg.
Szerintem egy LX7-et megeszik reggelire képminőségben, ISO-val egyetemben (habár az LX-7-nek gondolom 28mm-en van egy jó fényértéknyi optikai előnye). Meg ugye együtt kell élni a fix 28mm-el, mondjuk van beépített crop mód.
Ha nekem valami kis zsebgép kellene akkor valószínűleg a GR-t keresném, azért javasoltam. Sajnos más gyártónak még nem sikerült ekkora méretű zsebgépet kidobni épkézláb méretű érzékelővel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5600) Gondwana


Gondwana
addikt

JÖN - JÖN - JÖN
(és persze X100s mellett le...rom, hogy csak január-februárban lesz HSS/FP a Fuji firmwarekben)
... esetleg ha a kommunikációs protokoll nem új találmány lenne, hanem pl. adoptálnák a Pana/Oly protokolt... :B

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.